Alcoholrijders' krijgen boete en rij-ontzegging Ruzie om kampioenschap Zeeuws- Vlaamse piekers Wissel Zeeuws-viaanaeren PZC/ provincie Twee Zeilers vermist op de Oosterschelde BULGAARSE DANSERS TE VROEG IN SAS VAN GENT Bressiaander prikte man met briefopener in been Uitgebreid programma voor kermis in Clinge POLITIERECHTER MIDDELBURG: m ®DI 001 bloedproef die e 13 iDELBURG - De 20-jarige N. B. uit IJzcndijke reed op 29 juni 1982 met zijn itttoover de Turkeijeweg in Waterlandkerkje. Plotseling raakte hij de macht over het stuur kwijt, reed de berm in en kwam tot stilstand tegen een boom. yfaaroni hij zijn auto niet goed meer kon besturen, bleek naderhand bij de alruholprommillage opleverde van 1,75. B. stond daarom dinsdag voor de Over de opmerking van de officier dat Middelburgse politierechter mr H. B gewend zou zijn aan drankgebruik, ffitsiers. Officier van justitie mr R. zei de advocaat: „Mijn cliënt drinkt Beaumont zei over B. 's promillage: nooit. Ik vind niet dat je er bij 1,75 van ..Veel mensen kunnen met zoveel uit moet gaan dat hij een gewoonte drank op niet eens meer de weg naar drinker is Je zou de vraag van de bun auto vinden, laat staan dat ze er officier wel kunnen stellen bij een nog in kunnen rijden. Dit lijkt mij iets promillage van 2,25 en hoger", «eg hebben van gewenning aan alco- De politierechter ging echter hele- hol" Hij eiste een nj-ontzegging van maal met de eis mee „De officier heeft zes maanden en een geldboete van al rekening gehouden met de omstan- ƒ500.- digheden, ik vind zijn eis aan de lage tDe politierechter wees B. nog op het kant". feit dat hij enorm veel geluk heeft Ook de 33-jarige S. van den B. uit i „Voor hetzelfde geld was het Goes was met een hoeveelheid alco- een boom geweest maar een hol achter de kiezen in zijn auto gaan tegenligger of een fietser". De raads- rijden. Hij deed dat onder meer in de man van verdachte, mr J, Schieman Goese Zonnebloemstraat, waar hij zette uitvoerig uiteen waarom zijn dan ook uit de bocht vloog en zijn rit cliënt die dag zoveel had gedronken, eindigde tegen een geparkeerde auto. jr waren ernstige problemen thuis In zijn bloed bevond zich een alcohol en B. kon het niet meer aan. Hij stapte promillage van 1,54. in de auto en ging naar de kroeg." Van den B. wist met meer hoeveel hij VL1SSINGEN De rijkspolitie te water heeft gisteravond een aantal uren op de Oosterschelde gezocht naar een vermiste Nederlandse zeil boot met aan boord een 21- en 22- jarige opvarende. Het zeilbootje werd sinds gistermiddag omstreeks halfvier vermist. [Een woordvoerder van de rijkspolitie te water kon gisteravond nog geen uitsluitsel geven over de identiteit de vermisten. Wél zei hij dat door de vader van één van hen aangifte is gedaan van vermissing waarna in het begin van de avond de zoekactie door de RP 18 van de rijkspolitie te water ter hoogte van Zierikzee werd ingezet. Bovendien zochten patrouille-auto's motorfietsen van de politie de kusten af. Gisteravond laat is de loekactie geëindigd. De vermiste zei- tes waren toen nog niet gevonden. Tijdens de terugtocht naar Wemeldin- ge voerde de RP 18 nog enkele zoek slagen uit, wat inhoudt dat verschil lende keren van de route werd afgewe ken om de vermisten te zoeken. Volgens de woordvoerder van de rijks politie te water had het geen zin de hele nacht door te gaan met zoeken, langezien volgens hem de kans op een ongeluk klein was. Hij zei dat het «eer en het zicht goed waren en dat de zeilers waarschijnlijk op een zand bank zijn vastgelopen. De kans dat het tweetal zou zijn verdronken acht te hij zeer klein. Als de zeilers van daag nog niet opduiken wordt de zoekactie onverminderd voortgezet. Volgens de rijkspolitie waren de ou ders van de zeilers 's middags met hun eigen boot vertrokken vanuit Colijns- plaat in de richting van Zierikzee, de twee zeilers zouden op eigen gele genheid in een eigen bootje naar dezelfde bestemming varen. Korte tijd later waren de zeilers verdwenen, waarna aangifte werd gedaan. De heer J. C. Snepvangers uit Kerkwerve, die een particuliere reddingboot bezit, stond gisteravond laat nog lange tijd gereed om uit te varen maar kwam niet in actie. Hij zei desgevraagd dat er gistermiddag een krachtige noor denwind stond op de Oosterschelde en wees ook op de grote stromingen Maar volgens hem betekent dat hele maal niet dat de twee zijn verdronken. „Wij zijn wel eens met de reddingboot op zoek geweest naar vermisten die naar later bleek gewoon ergens een pilsje zaten te drinken". Snepvan gers kon geen uitsluitsel geven over de mate van vaardigheid in het om gaan met een zeilboot van de vermis ten en of zij al dan niet een zwemvest droegen, wat volgens hem in een zeearm als de Oosterschelde absoluut noodzakelijk is. had gedronken. De officier „Dat is logisch Naarmate het aantal pilsjes stijgt, daalt het vermogen om ze te tellen" Hij eiste negen maanden rij ontzegging. twee weken gevangenis voorwaardelijk met twee jaar proef tijd en een geldboete van 900.- De raadsman, mr D. Olie, zag in de eis een stukje rechtsongelijkheid en zei: „Mijn cliént heeft geen werk. Iemand die wel een baan heeft mag meestal, in verband met zijn werk. het rijbe wijs houden. Van een werkloze wordt het zo gemakkelijk afgepakt. Die wordt dan dubbel gestraft". De poli tierechter was echter niet gevoelig voor deze argumenten en vonniste conform. De 24-jarige J. B uit Arnemuiden stond voor twee misdrijven terecht, Op 15 augustus 1982 was hij 's nachts op een parkeerterrein in Oostkapelle tegen een andere auto aangereden en er vervolgens van door gegaan. Op 9 december zat hij in zijn auto wat te dutten in afwachting van de boot in Perkpolder. Toen hij in de gaten kreeg dat de boot was gearriveerd, zette hij zijn auto in beweging reed dwars door het rode licht en tegen de slagboom Hij bleek wat gedronken te hebben en had een promillage van 0,94 B zei tijdens de zitting „Goh. wat heb ik het slecht getroffen" De offi cier vond het zeer kwalijk van ver dachte dat hij op de parkeerplaats was doorgereden Temeer daar B. het aannemelijk probeerde te maken, dat niet hij. maar de an dere beschadigde auto de fout had gemaakt. Dit voer tuig bleek echter te zijn van Iemand die die nacht in zijn bed lag en wiens auto geen meter had gereden. De eis luidde: Een geldboete van 1000.- en vier maanden voorwaardelijke rijont zegging met de gebruikleijke proeftijd van twee jaar. Het vonnis was conform De Bulgaarse gasten waren er. ondanks de moeilijkheden bij hun aankomst, niet minder vrolijk om. Op de foto poseren de volksdansers voor de bus in Sas van Gent SAS VAN GENT De stichting 'Folkloreweek' in Sas van Gent, heeft dinsdag al haar organisatietalent aan moeten wenden om de vervroegde aankomst van de Bulgaarse dansgroep Kremikovska Mladost te rege len. In tegenstelling tot wat in het contract stond opgenomen en daardoor in alle programma's werd vermeld, kwam de groep uit Sofia niet komende vrijdagavond, maar stond dinsdagavond rond tien uur voor de deur van Cultureel centrum De Speije in Sas van Gent. Het bestuur van de stichting had pas rond 11 uur 's morgens bericht gekregen van de vervroegde aan komst van de Bulgaarse dansers De dansers, die bij gastouders worden ondergebracht, konden echter niet allemaal terecht bij de mensen die zich hadden opgegeven om vanaf vrijdag gasten in huis te hebben. Enkelen zijn nog op vakantie Daardoor zijn een zestal Bulgaren ondergebracht in een plaatselijk hotel De Sasse organisatie gaat by de Bulgaarse ambassade in Nederland in ieder geval een beroep doen om de gemaakte hotelkosten van de gasten die niet bij gastouders onder dak konden worden gebracht, te laten vergoeden. Rond elf uur dinsdagavond zijn de Bulgaarse gasten naar hun gastgezinnen gegaan, nadat ze een uur eerder in Sas van Gent aankwamen. marktberichten Bridge wedstrijd AXEL - De bridgeclub Axel speelde de eerste wedstrijd van de zomercom petitie. De uitslag is als volgt: 1. Olyslager - Bode; 2. Maris - Lindenberg, 3 Kok - Pel, 4. Van Bambost - Scheele. 5 Van der Heiden Mossevelde De heer Pel is winnaar geworden van de voorjaarscompetitie A-lijn van de een schieting gehouden waaraan 30 bridgeclub Axel. De uitslag verder 2. ,,tto,'c Hooir.orv.on POLITIERECHTER MIDDELBURG MIDDELBURG - De Middelburgse jongstleden J. de B. in een café in ZUIDDORPE - In café 'M. de Cock' werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel J Geers, Moerbeke. eerste zijvogel G Herwegh Heikant; groot ste aantal kleine vogels (4) A PuiJlaert Zuiddorpe OSSENISSE - In café 'Hermans' werd mevrouw Pel; 3. mevrouw Kok; 4 en schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel E de Kort Ossenlsse 5. ex aequo de heer Mohker en de heer vogel p Adelman Groenendijk, tweede zijvogel mw Rottier Ossenlsse; ex tra hoge vogel E de Maat Ossenlsse es tra Van Bambost In de B-lijn won de heer Bode. Tweede werd de heer Amoldi. derde en vierde ex aequo de heren Maris en Linden- bergh. Zij promoveren naar de A-lijn. zijvogel A Verhoeven Kloosterzan- de. extra 2e zijvogel J. de Kort Ossenisse grootste aantal kleine vogels (4) mw. N. Meelen Kloosterzande politierechter mr H. Witsiers veroor deelde dinsdag de 32-jarige I. F. uit Breskens tot twee weken voorwaar delijk met twee jaar proeftijd, een rijontzegging van negen maanden en een totale geldboete van 1775,-. F. stond terecht, omdat hij in de nacht van 6 op 7 juni 1982 met een behoor lijke slok op achter het stuur van zijn auto had gezeten, de bloedproef had geweigerd en niet in het bezit was van een rijbewijs. Verder moest F. vóórkomen, omdat hij op 19 februari CÖLIJNSPLAAT - Bejaardenhuis Rustoord. 8.30-10 uur: uitzending No men Nescio. HULST - St.-Liduinaziekenhuis, 20-22 uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Molenwater. 9.30-22 uur: Miniatuur Walcheren. YUSSINGEN - St. Jacobskerk. 20 uur orgel- en beiaardconcert door H. G van Putten. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy 1.14.18.45 en 21.15 uur: Octopussy. a 1 ff, 14 uur: Tron, a l 19 en 21.30 sur Game of death II. 16 jr.. Cinem'Actueel I. 20 uur: First blood. 12 jr. Cinem'Actueel n, 20 uur: The dark crystal a 1 Cinem'Actueel III. 20 uur: De lift. 12 Jr. GOES - Grand, 20 uur: 10 to midnight. '16 jr. RENESSE - Dorpshuis. 15 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; 19.15 uur: of '84, 16 jr.; 22 uur:Porky's pikante pretpark, 16 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Fame, al; 20 uur- Tootsie, a.l. VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: officer and a gentleman. 12 jr.; Alhambra II, 20 -uur: Meisjes van het pompstation, a.l. WESTKAPELLK - Verenigingsge bouw, 16 uur: 101 Dalmatiërs. a.l.; 19 uur: E.T., a.l., 21.45 uur: Drie Tirolers heet Bangkok. 16 jr TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNALAND - Streekmuseum 'De Meestoof. 15-17 uur: 'Uit de oude doos'. AXEL - Galerie Bellemans. 10-18 uur: Sustraties van Margnet Heymans, boelden en zeefdrukken van Jan van keuwen itm 13/8). Streekmuseum. 13.30-17 uur: Oliever- van Piet Brakman (tm 12/8). BRESKENS -v.m. Wit-gelekruisge- bouw, 14-17 uur: Fossielen, mineralen curiosa van Jan Goethals. BROUWERSHAVEN - St.-Nicolaas- ta, 13.30-16.30 uur: tDe geschiedenis van Brouwershaven. BRUINISSE - Visserij- en Oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. Gemeentehuis, 9-12 en 14-17 uur: Werken C. van Damme. DOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland' en 'Bloemdijken in Zeeland'. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 bbr: 'De middeleeuwse dorpskerken van Zuid-Beveland' (t/m 30/10); Dunehcafé, 9-18 uur: Werken Pleter Heijstek (t/m 31/7); Bierkade 1, 13-17 uur: 'Stadsherstel door samenspel' (L m 2/9). HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 14- •7 uur Werken Jan van de Riet; H H. kerk: Exotische kunst. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HOOGELANDE - Kapel van St.-Maar- j®. 13-19 uur: Werken van Loek 'GDikhamer (t/m 2/8). HULST - Streekmuseum. 14-17 uur: 'Goed gemutst in Zeeland' (t/m 30/7). Galqrie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: Werken Jan van Heel. MELISKERKE - Raadzaal gemeente huis. 9-17 uur: Wandkleden, krijtteke ningen en keramiek MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Kunstenaars en de ramp van 1953' (Lm aug.); Vleeshal. 13-17 uur: Kollages van Frank van Hemert. beelden van Piet Tuytel (Lm 177); Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: Diverse ambachten en exposi ties: Antiquite's B. Witte. 10-18 uur: aqua rellen van Wemer Opitz (tot 6 8>: Voorzaal Abdij. 10-17 uur: 'Niets dan water' (t/m 30/7). OOSTKAPELLE - Molenweg 36.10-12 uur Fossielenmuseum. SLUIS - De Raadskelder. 10-12.30 en 14-18 uur: Werken Frans Bakker (t/m 15/7), TERNEUZEN - Galerie Tierelantijn, 13-18 uur: Kunstnaaldwerk van mevr. M. Schram-de Jong (t/m 16/7); Hal Ter Schorre, 11-21 uur: werken van José Hendrlkse-Thomaes; Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Werken 22 Terneuzense kunstenaars (t/m 14/7); Museum, 9-12 en 13-17 uur Werken van Marie-José Bareman en batik werk van Yvonne van den Acker VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: Het landschap in de delta (t/m 30/9); Museum De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Werken vier genera ties Vaarzon Morel (t/m 20 8). VLISSINGEN - Museum. 10-17 uur. 'Op zoek naar een gezonken schip', voorwerpen uit 't Vliegent Hart' itm 11/9); Reptielenzoo 'Iguana 10-12.30 en 14- 17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibien en insekten. YERSEKE - Atelier Dam Twee', 10-18 uur: Expositie over schaal- en schelp dieren en werken diverse kunste- IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kantklossen en bode bussen' (t/m 15/8). ZIERIKZEE - Galerie Borsboom, 9.30-17.30 uur: Werken Anton Beijsens Werken van Rein Srhregardus; De Dikke Toren. 11-17 uur: Land schappen van diverse kunstenaars (t/m 17/7); Burgerweeshuis, 10-17 uur: Beelden tuin en klein antiek (t/m 6/8). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, lel 01100-14444 (ook voor milieuklachteni. Zeeuwsch-Vlaandercn Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251van 10 00-24 00 uur weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n li jr Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur Tl i ZEN Oorlog in het land der 'pijltjcsgooiers'? Het heeft er veel van ns eg. Sinds enkele weken kijken twee clubs van 'piekers', een in Zaamslag en een in Terneuzen, elkaar met de nek aan. De leden van de peikclub van café 'De Vergulde Snor' in Zaamslag riepen zichzelf onlangs uit tot kampioen van Zecuwsch-Vlaanderen. „Onzin", vonden de piekers van café t' Diekje' in Terneuzen. „Want niemand wist dat er een kampioenschap was georganiseerd." Het pieken op z'n Engels 'darts' staat in Zeeuwsch-Vlaanderen nog in de kinderschoenen. Henk Gillebaard van piekclub 't Diekje' schat dat er in de regio momenteel niet meer dan 100 beoefenaars van die sport rondlopen In Terneuzen is er behalve die van 't Diekje' nog een club: 'Het Keldertje' En in Sluis is een club van louter dames actief. En dan is dus de club van 'De Vergulde Snor' in Zaamslag. Rond Pinksteren werd daar een wedstrijd gehouden en een paar dagen later werd in de krant mel ding gemaakt van het heugelijke feit dat de club 'kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen' was gewor den. Gillebaard uit Terneuzen: „Ja, zo moeilijk is dat niet. Ze hadden alleen zichzelf uitgenodigd. Nie mand wist ervan." „Nietwaar", rea geert Wim de Vos van de 'kam- pioensploeg' uit Zaamslag „We hadden het van tevoren via de pers aangekondigd, en bovendien mag iedereen, als hij dat wil, openkam pioenschappen organiseren. Zo sim pel is dat." Roes In de roes van de overwinning ne pen de 'kampioenen' uit dat ze nu ook zouden deelnemen aan de Ne derlandse kampioenschappen. Maar dat pakte dus even anders uit Niet lang na de publicaties over het kampioenschap hing de officiële Ne derlandse Darts Bond aan de lijn Men wenste uitleg. „Ja", zegt De Vos nu. „dat van die deelname aan de Nederlandse kampioenschappen was wat overdreven, noem dat maar cafépraat.. Als je geen lid bent van die officiële bond kim je daaraan natuurlijk niet mee doen Maar we kunnen weer wél deelnemen aan zo'n kampioenschap van de 'wilde' bond' Duidelijk. Eind juni nodigden de piekers van 't Diekje' uit Terneuzen zichzelf uit voor een treffen met die van 'De Vergulde Snor'. De Tcrneuzcnarcn wonnen met 5-3. Gillebaard: „Maar achteraf begonnen ze te mekkeren dat, als er anders was gespeeld, zij hadden gewonnen. Het is misschien wat technisch maar het komt er op neer dat we. in goed overleg, hadden besloten om 501 te spelen, je moet dan dubbel uit. Kies je voor 301 punten dan moet je dubbel beginnen en ook dubbel uit. Voor kenners is dat duidelijke taal". Voor leken min der. Deskundigen Gillebaard; „Achteraf vertelden zij, dat als we 301 gegooid hadden, zij zeker ge wonnen hadden. Flauwekul na tuurlijk. Gillebaard grinnikend; „Zo professioneel ging het daar in Zaamslag trouwens niet toe. Tij dens de wedstrijd viel een van de borden van de muur..."- De return stond voor afgelopen za terdag op het programma. Maar op het laatste moment belde 'Zaam slag' af De Vos van 'De Vergulde Snor'; Wij kregen, in verband met vakanties en zo. niet voldoende mensen bij elkaar. Maar we willen na de vakanties graag naar Terneu zen komen. Trouwens, wij voelen ook alles voor een Zeeuws-Vlaamse competitie. Alleen 's zaterdags kun nen wij moeilijk omdat veel van onze spelers bij een boer werken enzo. Henk Gillebaard wil zo snel moge lijk zo'n Zeeuws-Vlaamse competi tie op poten zetten. En over dat kampioenschap van die van Zaam slag zegt hij: „Als je even gek wilt doen. zouden wij van "t Diekje onszelf nu dus kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen mogen noe men. we hebben tenslotte dé kam pioenen uit Zaamslag verslagen De piekers van t Diekje overwegen zichzelf binnenkort een fraaie kam pioensbeker aan te schaffen De prijzenkast in het clublokaal hun kert ernaar Breskens met een briefopener had gestoken. De nachtelijke autorit van F. eindigde vorig jaar in Hoofdplaat in een sloot. Verdachte liep daarbij enkele gebro ken ribben en een lichte hersenschud ding op en moest achttien dagen in hel ziekenhuis worden verpleegd De officier had F in eerste instantie ook gevaarlijk rijgedrag ten laste gelegd, maar tijdens de zitting vond de offi cier, mr R Beaumont, dat daarvoor eigenlijk de bewijzen ontbraken, dus voor dat punt vroeg hy vrijspraak De politie werd die nacht gewaar schuwd. door getuigen die F. in de sloot hadden zien belanden. De poli tiemensen troffen verdachte aan met rooddoorlopen ogen, hy sprak met dubbele tong en maakte een versufte indruk. In het ziekenhuis werd hem gevraagd mee te werken aan de bloed proef. hetgeen hy weigerde. Daarvoor had zijn raadsman, mr F Wieland, de volgende verklaring „Mijn cliënt was zo versuft, doordat hy met zyn hoofd tegen het dak van de auto was aangekomen. Hij was dermate gewond dat hy niet mocht worden verhoord. Dat hy met mee wilde doen aan de bloedproef wil niet zeggen dat hy hem heeft geweigerd Ik vraag me af in hoeverre hy zich op dat moment bewust was van wat hij zei Ik vind dat op dit punt vrijspraak moet volgen". Over het rijden zonder rijbewijs ver telde F. dat hy het rose papier wel twee maanden na het ongeluk had behaald .Maar ik had die auto al gekocht en het was zo moeilijk om hem te laten staan" Mr Witsiers: „Dat was dan geen best debuut van u" Voor het feit dat hy De B met een brievenopener had gestoken had F. ook een reden: Ik stond voor de bar op mijn beurt te wachten en Van De B. piepte voor. Ik stond met die opener aan myn nagels te frunniken en gaf hem er een prikje mee om te laten merken dat ik vóór hem aan de beurt was Maar hij reageerde met. dus ik dacht, dan prik ik wat harder". Het gevolg was dat De B een been wond opliep, waardoor hy drie weken niet kon werken De officier merkte op dat F. al een imponerende straflijst op zijn naam had staan en eiste twee weken gevan genis waarvan een week voorwaar delijk niet twee jaar proeftijd. De rest van zijn eis werd gevolgd door de politierechter. 6aRNEVELD - Aanvoer 3,445.200 stuks, stemming rustig Prijzen, (in gulden per 100 stuks) eieren van 50 51 gram 6.65-6.30, 55-56 gram 7,75-7 60. 60-61 gram 9,10-9,55 en 65-66 gram 10,50-12.50 Beursbericht markt Goes 12 juli 1983 Uien Stutlgarler tot 35 cent per kg en ƒ7 000.- 11000 per ha. sturon tot 12 000,- per ha Exclusief btw. Vlas onge- repeld, op auto geleverd tot 58 centper kg Exclusief btw Hooi en stroo: weidehool ƒ265,00 - ƒ280,00: dykhooi ƒ220,00 240,00. lucemehooi 325.00 3500.00, veldbeemd 165.00 175.00 roodzwenk 105,00 - 115 00 wintergerststro ƒ100,00. talles per 1000 kgi VEILING SINT-ANNALAND 12 juli Dore gewone 85-92 gew afwijkend 65-76. première 80-82 knel 83;giona gew 81-84 aminsa gew 80-81 drielingen 26-41, kriel 90-111 Prijs per kg Aanvoer 210 ton CLINGE Het Clingse Feestcomité heeft in samenwerking met een aan tal Clingse verenigingen weer een uitgebreid kermisprogramma in el kaar gestoken. Komende zaterdag be gint de jaarlijkse kermis in Clinge met enkele sehietingen. Om twee uur kunnen de schutters van de liggende wip terecht bij De Gouden Kroon, terwijl de schutters van de staande wip om drie uur bij C. Weemaes worden verwacht. De fanfare Wel doen door Vermak zal 's avonds om acht uur een rondwandeling door het dorp maken. Zondags worden er weer een tweetal schietingen gehouden. Om halfdne op de liggende wip bij De Gouden Kroon, om eveneens halfdrie op de staande wip by C. Weemaes. Maandag 18 juli kunnen de liefhebbers om twee uur voor gaaibollen terecht in De Gouden Kroon Tegelijkertijd is er een serie- kaarting. eveneens in De Gouden Kroon De schutters van de staande wip kunnen vanaf drie uur naar C. Weemaes, terwyl de schutters van de liggende wip eveneens vanaf dne uur in café De Landbouw aanwezig kun nen zyn Dinsdags staat volledig in het teken van de volksfeesten en wielrennen. In de voormiddag worden in het buurtschap Het Zeegat de traditionele duivenkoers gehouden Voor de jeugd is er tevens mastkiim- men Zowel het inkorven van de dui ven ais het inschrijven voor het mastklimmen kan tot 9 uur in café De Gouden Kroon. Na deze activiteiten wordt er onder de muzikale leiding van Weldoen door vermaak een kroe gentocht gehouden langs alle cafés in Clinge 's Middags om drie uur is er voor de scgutters op de staande wip een schieting bij C. Weemaes. Om halftwee start de eerste wielerwed strijd. Deze wedstrijd, voor liefheb bers. gaat over een afstand van 59 kilometer ofte wel 35 ronden. De in schrijving en prijsuitreiking is in café De Gouden Kroon De wielerwed strijd voor dames start om drie uur, waarby de inschrijving en de prijsuit- reiking eveneens in café De Gouden Kroon is. 's Avonds om zes uur is de wedstryd voor amateurs. De inschrij ving van de wedstryd en de prijsuit reiking is in zaal De Troubadour. Woensdag 20 juli is er een schieting in café De Landbouw. De schieting be gint om drie uur Oud-papieractie SINT-ANNALAND - Namens de zen dingscommissie van de gereformeer de gemeente in Sint-Annaland wordt dinsdag 19 juli vanag 18.30 uur oud papier opgehaald. Orgelconcert Feike Asma Nieuwe Kerk Middelburg MIDDELBURG In de serie zomer avondorgelconcerten die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt georgani seerd wordt vandaag, dinsdag een concert gegeven door Feike Asma. Deze organist heeft zyn programma gewijd aan de nagedachtenis van Jan Zwart. Jan Zwart (1877-1937) was een leer meester van Asma. In 1898 werd hy benoemd als organist van de Evange lisch Lutherse Kerk in Amsterdam Hy herstelde daar de openbare orgel bespelingen en stimuleerde de <her- lontdekking van het orgelspel als ko raalkunst Van Zwart wordt gespeeld Preludium en Fuga van psalm 72; deel I (modera to e maestoso) uit sonate in g. Sombe re muziek over psalm 103 8 Verder vermeldt het programma Koraalbe- werkign 'O Mensch, bewein" dein' Sunde grosz' van J S Bach: Choral III 'César Franc k) en Lamentation van Alexandre Guilmant Besloten wordt met finale gezang 173 met sa menzang. Aanvang 20 uur Programma van visserijfeesten Breskens rond BKESKENS Het programma voor de jaarlijkse Visserijfees ten in Breskens is rond. Het evenement wordt gehouden za terdag 6 en zondag 7 augustus. Het programma ziet er zo uit: (zaterdag) 800 uur Rommel markt op het Oranjeplein èn braderie, 13.00 uur havenzwem- westrijd in de Vissershaven, 14.00 uur vlootschouw, optreden van een dweilorkest. 14.30 uur concert van de muziekvereni ging 'Breskens-Groede' in de vis mijn, 15.00 uur uitdelen vah gar nalen in de vismyn, ski-demon straties in de Handelshaven en een optreden van 'Kwippi en Kwappi' op het Oranjeplein Om 17.00 uur treedt de volks dansgroep 'De Grutmoole' uit Sas van Gent op. op het Orarye- plein en om 18 30 uur is er een optreden van Wiebe van Walche ren. Hij zingt in de vismyn en wordt begeleid door de J. L S. Showband Om 19.00 uur is er een voetbalwedstrijd. Breskens Sparta en om 20.00 uur begint in de vismyn een groot Volksbal. waaraan wordt meegewerkt door de J L S Showband met zanger John Leo en zangeres Jessy Mcjinn. In het 'Casino' is er een dnve-in-show. Zondag 9.00 uur fietstrimtocht, die start by 'Du Commerce', 13.30 uur schieting op het Spui- plein en skispringen op het Oranjeplein. 14 00 uur Body Building op het Oranjeplein, een mechanische 'rodeo-stier' op het Oranjeplein, uitdelen van gratis visproevertjes door de 'Heister Visbakkers' by de vismyn en het optreden van de West-Vlaamse Big Band bij hotel Valk Om 15.30 uur zyn op het Oranje- plein dc 'Sunstreams' te zien. om 18.00 uur verzorgt de redding boot 'Javazee' een demonstratie en om 19.00 uur is er een taptoe waaraan wordt meegewerkt door de muziekvereniging 'Hei kant' Om 20.00 uur begint om het Haventerrein een stuntpro gramma. Het volksbal wordt op geluisterd door Johnny Contra en om 22.15 uur worden de visse rijfeesten besloten met een groot vuurwerk Vrijdags, "s zaterdags en 's zondags is er bovendien kermis in Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 29