Opmerkelijke rel in Roemeens voetbal Badmintonspeelster sterk in Belforttennistoernooi Ovett stelt hevig teleur in Hengelo Jesper is moe WK HONKBAL '86 IN NEDERLAND PZC/ sp°rt Geen grote winnaars in de lotto Zevende nederlaag Jannes van der Wal Maarten Ducrot in ronde van Rijnland-Pfalz GEEN SCHIJN VAN KANS OP RECORD WOENSDAG 13 JULI 1983 -r^ AMSTERDAM Bij Ajax is de vakantie al iveer achter de rug In een tropische hitte moesten de spelers gisteren in Amsterdam aantreden voor' een zware training. Volledig uitgeteld zit Jesper Olsen hier met een bekertje water op een paaltje Op dit moment lijkt hij allerminst gelukkig met het vak betaald voetballer. DEN HAAG (ANP) De Nederlajj lotto zal over het afgelopen weekt de geen grote prijzen uitkeren, waren geen kandidaten voor de* ste of de tweede prijs. De grooli winnaar van het weekeinde wat ene deelnemer die in het cijfer^ dezes getallen goed had en daarn de hoofdprijs van 100.000 gulden b,1 to verdiende. De resultaten van lotto 27, wt een prijzenbedrag van 1.361.1 schikbaar was, zijn: eerste prijs: gg winnaars; tweede prijs; geen naars; derde prijs: 94 winnaars, ba 'li 4.638,70; vierde prijs: 5.104 winna ƒ85,40; vijfde prijs: 79.987 keer/s Naar de jackpot voor lotto 28 gaats bedrag van 89.000 gulden. Steve Ovett stelde volledig teleur tijdens de atletiekwedstrijden in Hengelo. Weliswaar gaat hij hier als eerste door de finish, maar hij bleef meer dan zeven seconden onder zijn record. BOEKAREST (ANP) De Roemeense regering heeft besloten dt! leiders van de voetbalbond de straffen voor een nalatigheid, die de nationale bekerhou der Universitatea Craiova uit het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft gehouden. Bij de loting van vorige week woensdag in Genève heeft de Europese voetbal unie geweigerd de hand te lichten met zijn inschrijvingstermijn, die was gesteld op uiterlijk 30 juni. De Roemeense bekerfinale, Universitatea Craiova versloeg Politehnica Timisoara met 2-1, vond pas plaats op 6 juli, enkele uren nadat de loting had plaatsgevonden. Voor Uni Craiova had de nalatigheid komen. Het persbureau stelde boven- geen ernstige gevolgen, omdat de dien dat de leiders van de voetbal club, als tweede op de ranglijst, wel bond, voorzitter Radulescu. vice- was ingeschreven voor het toernooi voorzitter Mircea Pascu en secretaris om de UEFA-beker, waarin het afgelo- Florin Dumitrescu geen rekening pen seizoen de halve finales werden hadden gehouden met bepaalde be- bereikt, Slachtoffer is Arges Pitesti, langrijke data in het internationale dat als vierde op de ranglijst Europees voetbal bij het opstellen van de natio- had kunnen spelen, wanneer de be- nale kalender. Agerpres zegt echter kerwinnaar wel tijdig zou zijn aange- ook dat de nationale sportraad van meld. Roemenië, die rechtstreeks onder het De Roemeense kranten van dinsdag ministerie staat, te kort is geschoten, en het nationale persbureau Agerpres De raad, die ook een ernstige waar meldden dat de regering zowel van de schuwing heeft ontvangen, had r ring over de voetballeiders heeft uit gesproken, hielden ontslag in voor voorzitter Andrei Radulescu en se cretaris Florin Dumitrescu. Vice- voorzitter Mircea Pascu kwam er van af met een officiële berisping. Marin Dragnea, voorzitter van de nationale raad voor sport en opvoeding kreeg, net als zijn plaatsvervanger Nicolae Stan, een ernstige waarschuwing. Scheidsrechters voor toernooi van Feyenoord Aad Kila kiest noodgedwongen voor amateurs DEN HAAG (ANP) Aad Kili zal volgend seizoen niet meti terugkeren in het betaalde voel. bal. De 29-jarige middenveldel die aan het eind van vorig sei zoen FC Twente wegens familie omstandigheden de rug toekeet de en daarna lange tijd in dt belangstelling stond van FC Den Haag en Sparta, keert teruj bij de amateurclub waar hij ooit zijn carrière begon, dt Haagse eersteklasser ADO, Kila is overigens gedwongen te rug te keren in de rijen de amateurs. FC Den Haag toondt weliswaar belangstelling voor hem, maar kon de vergoedlns die FC Twente verlangt (onge veer 100.000 gulden) niet opbren gen. De transfer naar Sparta ging eveneens niet door. De terdamse vereniging wilde Kila pas inlijven wanneer Louis var Gaal een contract bij AZ'67 tekenen. Toen die laatste trans fer niet doorging bleek Kila over- bodig. Aad Kila is nu woedend op FC Den Haag en heeft al verklaard nooit meer een voet in Zuiderpark-stadion te zullen zet ten. De Hagenaar is van meninj dat de club waar hij zelf jaren lang voor speelde hem geruim; tijd voor niets aan het lijntje heeft genomen. „Ik kan er begrip voor opbren gen dat FC Den Haag het geld niet op kan brengen om me ova te nemen van Twente", Kila. „Maar om dan meteen geer afspraken meer na te komen, da; ergert me mateloos. Nadat w; overeenstemming hadden be reikt over mijn persoonlijke ver langens heeft het bestuur mt toegezegd dat ik zo snel mogelijk gebeld zou worden over de nitieve beslissing. Uit de kranten vernam ik dat Rob Baan graag wilde hebben, dus er was naar mijn mening geen wolkje aan de lucht. Maar ik heb nooit meer iets gehoord. En dat neem ik FC Den Haag, een club waar ik toch jaren heb gespeeld hoogst kwalijk. Bovendien had ik me mijn afscheid na 15 jaa: betaald voetbal te hebbèn ge speeld toch ook anders voorge steld". Aad Kila zal bij ADO, dat vanal volgend seizoen een samenwer kingsverband met FC Den Haa; is aangegaan, ook de training van de jeugd voor zijn rekening nemen. voetbalbond als van het ministerie sportzaken op korte termijn ten controleren of het nationale pro gramma aansloot op het Internationa- Weer succes voor oudzeeuws elftal maatregelen eist, die vegelijkbare le. blunders in de toekomst zullen voor- De straffen die de Roemeense rege- tisch land en de winnaar van de strijd om het Europese kampioen schap, dat op 29 juli in ANTWERPEN (ANP) monstratïehonkbal- Het congres van de in- toernooi tijdens de zo- ternationale honkbalfe- merspelen van 1984 in deratie (AINBA) heeft Los Angeles centraal. dinsdag in Antwerpen Aan de competitie in de Italië begint,'in aanmer- de organisatie van het Californische metropool king. Op het olympisch zullen zës landen deel- toernooi zullen de zes teams verdeeld over twee poules van drie, die elkaar in een hele com- wereldkampioenschap 1986 definitief aan Ne- nemen. In actie komen derland gegeven. Op de in ieder geval gastland algemene vergadering, Verenigde Staten en we- ROTTÉRDAM (ANP) v- De KNVB heeft maandag de arbiters en grens rechters aangewezen die de wedstrij den zullen leiden van het Rotterdam- toernooi, dat op vrijdag 5 augustus COLIJNSPLAAT Met sportief; begint. Het openingsduel tussen Li- financieel succes is het oud-Zeet' c verpool en Hamburger SV, waarvoor voetbalelftal weer in 'actie gekoms om 19.00 uur wordt afgetrapt, staat in Colijnsplaat werd een team vant c onder leiding van Henk van Etteko- familie Siereveld met 3-1 verslage»; jr ven. Hij zal worden bijgestaan door de opbrengst voor Sport Steunt ZK G de grensrechters Claessens en De neveld was 1376 gulden. Leen Veris li Jong. van de familie Siereveld gaf zijnelS H t d re schema na mim een half UUr de M Vrijdag 5 augustus 21.00 uur: Feyenoord - ^wee minuten voor rust zorgde Fit Standaard Luik. Scheidsrechter Van Swie- van der Heijden voor de gelykmaï ten. Grensrechters Van Dolder en Moonen. en op slag van rust bracht' K!3 Zondag 7 augustus om 15.30 uur: om 3e en Poortvliet in een scrimmage hetw 4e plaats. Scheidsrechter Van der Laar. Zeeuws elftal aan de leiding. Nt' Grensrechters Smits en Krul. minuten in de tweede helft bepaaü Zondag 7 augustus om 18.00 uur. finale. Alex Shusler, een voetballer n i Scheidsrechter Geurds. Grensrechters DOSK uit Kampen, die als gastspü p Hopmans en Koenen. meedeed, de eindstand op 1-3. die de van de strijd om de in tercontinentale oravond reldkampioen Zuid-Ko- petitie zullen bestrijden. i. Voor de overige vier Alle wedstrijden worden ï''- gespeeld in het stadion beker plaatsen komen de werd gehouden, stond ste twee landen van de van de Los Angeles Dod- de organisatie van het Pan-Amerikaanse spe- gers. Het toernooi zal eerste olympische de- len, een tweede Azia- acht, dagen duren. BAD NEUENAHR (DPA/SID) De proloog van de Ronde van Rijnland- Pfalz voor amateurwielrenners heeft een compleet Oostduits succes opge leverd. In de afvalrace over dertien ronden van elk 1,5 kilometer eiste Olaf Ludwig het gele leiderstricot voor zich op. Bert Wekema eindigde als vierde. In de ploegentijdrit over drie kilometer won Oost-Duitsland eveneens. Het trio Drogan, Peter- mann en Radtke had ruim drie secon den voorsprong op de equipe van Nederland, die werd gevormd door Nico Verhoeven, Hans Boom en Maarten Ducrot. De uitslagen van de proloog zijn: Afvalrace over dertien ronden van 1,5 kilo- 1 Olaf Ludwig (OD1), 2 Achim Stadlet (WD1); 3 Daniel Wyder (Zwi); 4. Bert Weke ma (Ned), 5 Jochen Schlapphof (WD1), 6 Michal Klasa (Tsj); 7 Dennis Pelizzari (Fra), 8 Dieter Burkhardt (WD1): 9 Dino Lauwe- reys (Bel), 10 Paul Popp (Oos) Ploegentijdrit over drie kilometer 1 Oost-Duitland (Drogan, Petermann, Radtke) 4 21,42 minuten; 2 Nederland (Ver hoeven, Boom, Ducrot) 4 24,89; 3 Baden- Würtenberg (Maue, Stóhr, Mattl) 4.27,53 Theo Smit wint ronde in Wierden WIERDEN (ANP) De wielerronde van Wierden voor beroepsrenners is dinsdag gewonnen door Theo Smit, Hij versloeg in de eindsprint van de honderd kilometer lange rit de plaat selijke favoriet Jos Lammertink en Fons van Katwijk. Dit drietal ont snapte halverwege de koers uit het peloton in gezelschap van Ludo Pee tere en Heddy Nieuwdorp. Aanvanke lijk maakte ook de Westduitser Gre- gor Braun deel uit van de kopgroep, maar hij werd teruggeworpen door een lekke band. Er waren in Wierden 8.000 toeschouwers. De uitslag is: 1 Theo Smit 100 kilometer in 2 uur 19 minuten en 22 seconden; 2 Jos Lammertink, z.t.; 3 Fons van Katwijk, z.t bLUIS In tegenstelling tol maan dag deden zich gisteren nauwelijks verrassingen voor in het Belfort-ten nistoernooi in Sluis. Bertil van Geel uit Oosterhout, eerste geplaatst bij de C-spelers, won zonder al te veel problemen van A. Pot uit Hilvaren- beek: 6-3, 6-3. En ook nummer twee van de ranglijst. Marcel Verbrugge, eveneens uit Oosterhout, zegevierde duidelijk: 6-2, 6-4. Michel Lison uit Brugge was zijn slachtoffer. Bij de laatste acht plaatste zich ook Peter van der Putten uit Roosendaal, die niet geplaatst is, maar die tijdens dit toernooi opvallend sterk speelt. Maarten Wolterink uit Emmen moest voor hem capituleren: 7-6, 6-2. Ook bij de C-dames vorderde het toernooi tot de laatste acht. De Bra bantse speelster A. Kokke (eerste geplaatst) bleef inderdaad favoriet door een zege op Marian Fraanje uit Zaamslag. De Zeeuws-Vlaamse bood in de eerste set goed partij en verloor die met slechts 7-6. In de tweede set was de tegenstand van Marian echter volledig gebroken: 6-0. Laune Bek uit Hilversum (derde geplaatst) behield haar kansen door een zege (6-2, 7-6) op N. Rottier uit Knokke. Janette Engel se uit Souburg was te sterk voor Olette Luitwieler uit Vlissingen: 6-2, 6-3. Voor de familie Luitwieler was het geen succesvolle dag, want ook Nel Luitwieler (moeder van Olette) sneu velde. In het D-toernooi werd zij ver slagen door Marijke Robesen uit Hoek: 6-2, 6-1. Ook bij de D-dames werden de laatste acht bereikt. In deze groep blijkt de niet geplaat ste Brigitte van Mierlo uil Dussen een sterke troef. In het badminton is zij een topspeelster en door haar ijzeren conditie blijkt zij op de ten nisbaan ook een speelster van bete kenis. Zij versloeg Janiek Maenhoul uit Knokke met 6-2 en 7-5. Hanneke Lockefeer uit Hulst kwam bij de laatste acht door een zege (6-3, 6-2) op M. Vleeshouwer uit het Gelder se Ede. M. van Driel uit Hoek bereikte die laatste acht door een zege (6-2,6-1) op Christian Schouppe uit Knokke. Bij de heren D zijn er nog 16 spelers in de strijd. Fred van der Peijl uit Bavel, de Westduitser Opherten, A. Pot uit Hilvarenbeek en Rudie Minnaert uit Brugge lijken de grootste kansheb bers. Van der Peijl versloeg Mario Leenhouwers uit Sluis: 6-2.6-0. Opher ten won van F. van Oudenhoven uit Breda: 6-3, 6-1. Pot was te sterk voor Willy de Bruijn uit Sluiskil: 6-1.6-4. En Minnaert schakelde Wim Kok uit Axel uit: 6-0, 5-7, 6-3. AMSTERDAM (ANP) Oud-wereldkampioen Anatoli Gantwarg hccfl zich in de tiende ronde van de internationale damachtkamp i» Amsterdam bij de naaste achtervolgers van het nog steeds leidende duo Wirny-Wiersma gevoegd. De Wit-Rus versloeg in een magistral gespeelde partij zijn landgenoot Alexander Baljakin, die door dif nederlaag naar een voor de eindzege zo goed als kansloze zesde plaats zakte. De beide koplopers, Wiersma en van deze week geleden, ging hij een Wirny, moesten met een remise iets nadeliger eindspel in. Hij wist genoegen nemen en consolideerden desondanks remise te bereiken, daarmee hun voorsprong van twee Jannes van der Wal trof de Amen- punten, terwijl Jannes van der Wal kaan Kaplan weer in goede J'"" tegen Vladimir Kaplan voor de aan. In het in klassieke bans» zevende keer in deze achtkamp geleide duel leek de wereldkaw tegen een nederlaag opliep, De partij tussen Wiersma en Clerc. maar overzag dat de in dit spelt# ging gelijk op, De Hagenaar kwam zich uitstekend thuisvoelendt al vroeg met enkele vereenvoudi- gingen, hetgeen voor Wiersma na bijna twee uur spelen het sein was om in een veertien-om-veertien stand met een remisevoorstel te niet meer uit. Hij gaf zich gewon komen. Clerc had in de tropische nen. zaaltemperatuur van ruim 33 gra- Baljakin (Sov)-Gantwarg (Sov) 0-2. den geen bedenktijd nodig en aan- - vaardde de halve winst. Wadim Wirny had voor zijn punten- deling met Dedje Kouassi aanzien lijk meer tijd nodig. De Afrikaan en Wiersma 13 punten; 3 Gantwaiï vocht voor wat hij waard was en Konassi en Clerc 11, 6. Baljakin» evenals in hun eerste ontmoeting 7. Kaplan 8, 8. Van der Wal 3. Amerikaan een finesse had aangf- bracht. Eigenlijk had Van der Wal niets te vrezen, maar toen hij angel niet weghaalde, kwam hij e Wirny (Sov)-Kouassi (Ivo) M Wiersma (Ned)-/Clerc (Ned) 1-1; Va» der Wal (Ned)-Kaplan (VS) 0-2. De stand na tien ronden: 1. Wiroi ko) 4.15,40 minuten; 2 Carola van Dijk (Bel) 4 16,05, 3 Monlka Schafer (WD1) 4.16,38; 4 Llnda Mllo (BeD 4.16,60. 5 Clara Weüharter (Oos) 4.16,62, 6 Wilma Russman (Unitas) 4 22,54 Hoogspringen heren: 1 Sorin Matei (Roei 2,24 meter; 2 Benn Fields iVSt) 2,24, 3 Patrick Steemans (Bel) 2,05, 4 Peter Zuid hof (AAC) 2.05: 5 Guido van der Sluis (AAC) en Raymond de Vries e a 2.00. Verspringen dames: lGladys Nunn (Aus) 6.51 meter, 2 Tineke Hiddink (Daventria) 6,28; 3 Jennifer Inness (Guy)'6,23; 4 Jasmin Felge (Wdl) 6,19, 5 Clska Jansen (Sagittal 6,00, 6 Matjan Goedhart (AAV '48) 800 meter heren: 1 Steve Cramm (GBr) 1.46.36 minuten; 2 Brian Theriot (VSt) 1 46,51, 3 Agbuerto Gulmares (Bra) 1 46,95, 4 Johny Gray (VSt) 1.47.21, 5 Jozef Bereczki (Hon) 1 47,45, 6 Istvan Szalal (Hon) 1 48,00; 7 Arjan Visserman (Impala) 1.48,80 100 meter heren: 1 James Gilkes (Guy) 10,48 seconden, 2 Sammy Monsels (Venltc) 10,51, 3 Antolne Richard (Fra) 10,62, 4 Herman Lombat (Fra) 10,71; 5 Hans Frltschke (WD1) 10,72; 6 Guy Vanhamme (Bel) 10,87. 100 meter dames: 1 Joan Baptlste (GBr) 11,35; 2 Denlse Boyd (Ausi 11,60, 3 Helen Davey (Aus) 11,66; 4 Corine Watschke (WD1) 11,70; 5 Martha Derby (Sparta) 11.94. discuswerpen dames: 1 Ria Stalman (Spar ta) 65,16 meter; 2 Dagmar Galler (WD1) 57,24; 3 Birgit Petsch (WD1) 52,62, 4 Andrea Röddecke (WD1) 51,82; 5 Marie Pole-Geld- hof (Bel) 51,58; 6 Debbie Dunant (Ada) 51,26. 5000 meter: 1 Miel Puttemans (Bel) 13 minuten 40.06 sec 2 Tom Hunt (GBr) 13.42,54; 3 Klaas Lok (Phoenix) 13.56,99: 4 Werner Gramnuch (WD1) 13.57,11, 5 BUI Donakowsky (VSt) 13.58,66; 6 Ed Spinney (VSt) 14.03,67; 7 Alain Bardeleau (Can) 14.04,42, 8 Robert de Brouwer (Unitas) 14.10,41 800 meter dames: 1 Chris Muilen (VSt) 2.01.37 minuten; 2 Michelle Baumgartner (Aus) 2.01,97, 3 Britt McRoberts (Can) 2.02,35, 4 Sue Addison (VSt) 2.02,76: 5 Dorianne McCliff (Zwi) 2,02,90; 6 Tina Krebs (Den) 2.03,29: 7 Elly van Hulst (Olym- pia '48) 2 03.63, 8 Fita Lovin (Roe) 2.11,58. Kogelstoten dames: 1 Ria Stalman (Sparta) 16,71 meter, 2 Brigit Petsch (WD1) 16,09, 3 Jennifer Smit (Daventria) 14,76; 4 Debby Dunant (Ada) 14,49; 5 Miriam de Groot (ERdam) 13,29, 6'Pietula Zomer (Hellas) 13,15. 3000 meter hindernislopen: 1 RichaRd Tu- wei (Ken) 8.18,22 minuten; 2 Kelly Jensen (VSt) 8 22,54. 3 Dave Daniels (VSt) 8 27,29; 4 Hans Koeleman (AAC) 8.34,58; 5 Gabor Macko (Hom 8.36.52 6 Fleming. Jensen (Den) 8.45,07, 7 Roger Gjovaag (Noo) 8.38,63; 8 Colin Reltz (GBr) 8.45,07: 9 Greg Elnspahr (VSt), 10 Herman Hofste (DOS) 9.00,59. HENGELO Al halverwege de met veel bombarie aangekon digde race over 1500 meter konden de organisatoren van de FBK-Games gisteravond in Hengelo alle hoop op een wereld record gevoeglijk vergeten. Op dat moment lag Steve Ovett al rond de vijf seconden boven de tussentijd die de weg zou kunnen markeren naar een verbetering van zijn eigen wereldrecord. In de derde 400 meter werd het tempo welis waar iets opgeschroefd, maar het kwaad was toen allang geschied. Uiteindelijk kwam de nukkige Brit, avond. Die handicap kon Ria Stal- voor wie Rob Kerkhoven, de direc- man echter niet aanvoeren als oor- teur-sportief van deze atletiekmee- zaak van haar matige verrichtingen ting, heel diep in de geldbuidel heeft bij het kogelstoten, waar zij niet ver moeten tasten, uit op een tijd van der kwam dan een afstand van 16.71 3,38,94. Met die chrono bleef de we- en daarmee bleef zij ver verwijderd reldrecordhouder op deze afstand niet van het stokoude record van Els van alleen ver boven het vorig jaar door Noorduyn, dat al sinds 1971 op 17.87 zijn landgenoot David Moorcroft ge- staat. vestigde baanrecord (3,33,79), maar 1500 meter heren: 1 Steve Ovett (GBr) 3 hij wekte bovenal de woede op bij zijn min. 38.94 sec., 2 Don Aldrldge (VSt) 3.39,60; landgenoot Steve Cramm. 3 Todd Harbour (VSt) 3.39J57. 4 Rudy de „Kennelijk kwam Ovett alleen naar Wljgaart (Bel) 3-30£°; 3 39 0! 7 Hengelo om mij te pesten", foeterde gJJ 8 3».^ (Haar,em) 34029 8 joosl de Europees kampioen op de 1500 (Ph0enixi 3.40.97. 9 Paul Bruneel meter. „Want deze tijd had hij ook (Beu 3.41.1O; 10 Dave Pascal (VSt) 3.45.58. thuis kunnen lopen". De wrevel bij 11 ine Ótvós (Hon) 3.46.73; 12 Rik Snoep Ovett's landgenoot was alleszins ver- (Marathon) 3.49,98. klaarbaar. Al maandenlang botert het 1500 meter damess: l Saskia Brouwer (Ci- niet meer tussen deze midden-af standlopers, die beiden hun ogen ge richt houden op de 1500 meter bij het komend wereldkampioenschap in Helsinki. Bevreesd als het tweetal voor elkaar is, moest Steve Cramm daardoor gis teravond noodgedwongen uitwijken naar de mede door de absentie van Rob Druppers aanzienlijk minder sterk bezette 800. Want onder geen beding wil de 22-jarige Cramm een van zijn grootste rivalen in eigen land voor Helsinki op de baan ontmoeten. Tot dusver weet 'Cramm zich echter nog steeds niet verzekerd van een startbewijs voor het mondiale titelge vecht in de Finse hoofdstad, zodat hij zich gisteravond van een kans beroofd waande om te voldoen aan de limiet. Haas Op de 800 meter daarentegen had hij geen kind aan de concurrentie, van wie Arno Kormeling als 'haas' fun geerde, maar er evenmin voor kon zorgen dat er een snelle tijd op het scorebord kwam. Niettemin was Cramm met zijn chrono van 1.46,36 redelijk tevreden. „In aanmerking genomen althans, dat ik hier zuiver aan de start ben gekomen om snel heid op te doen. Want mijn voorkeur blijft toch uitgaan naar de 1500 me ter". Even verderop schreef Ovett zijn ronduit teleurstellende tijd voor een niet gering deel toe aan de wind die hem in zijn jacht op een wereld tijd flink parten zou hebben ge speeld. Hoe het ogk zij, wat de apotheose van dit derde Twentse atletiekgala had moeten worden, eindigde in een pure anticlimax. In de luwte van het ge vecht van Ovett tegen de klok sprak een aantal andere prestaties gister avond heel wat meer tot de verbeel ding. De beste prestatie deze avond kwam ontegenzeglijk op naam van de Keniaan Richard Tuwei, die met zijn tijd van 8.18,22 de op twee na beste wereldseizoenprestatie noteerde. Slechts de Amerikaan Marsh en de Pool Maminski waren in Stockholm sneller. De prestaties op de overige onderde len vielen bijna zonder uitzondering bitter tegen, mede als gevolg van de subtropische temperatuur deze Ria Stalman, onbetwist Nederlands sterkste vrouw bij het kogelstoten en discuswerpen, hier in actie tijdens de FBK-Games in Hengelo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28