'Alcoholrijders' krijgen boete en rij-ontzegging Ruzie om kampioenschap Zeeuws- Vlaamse piekers WISSEL BEVELANDER WISSEL SCHOUWEN PZC/ provincie Twee Zeilers vermist op de Oosterschelde BULGAARSE DANSERS TE VROEG IN SAS VAN GENT Bressiaander prikte man met briefopener in been 1] WOENSDAG 13 JULI 1983 POLITIERECHTER MIDDELBURG: r. 13 MIDDELBURG - Dc 20-jarige N. B. uit IJzendijke reed op 29 juni 1982 met zijn auto over de Turkcijeweg in Waterlandkerkje. Plotseling raakte hij de macht overhel stuur kwijt, reed de berm in en kwam tot stilstand tegen een boom. Waarom hij zijn auto niet goed meer kon besturen, bleek naderhand bij de bloedproef die een alcoholprommillage opleverde van 1,75. 3 stond daarom dinsdag voor de Middelburgse politierechter mr H. Witsiers Officier van justitie mr R. 3eaumont zei over B 's promillage: „Veel mensen kunnen met zoveel drank op met eens meer de weg naar hun auto vinden, laat staan dat ze er nog in kunnen rijden Dit lijkt mij iets weg hebben van gewenning aan alco hol". Hij eiste een rij-ontzeggmg van jes maanden en een geldboete van ƒ500.- De politierechter wees B. nog op het [eit dat hij enorm veel geluk heeft gehad. ,,Voor hetzelfde geld was het niet een boom geweest maar een tegenligger of een fietser". De raads man van verdachte, mr J. Schieman zette uitvoerig uiteen waarom zijn cliënt die dag zoveel had gedronken. „Er waren ernstige problemen thuis ënB. kon het niet meer aan Hij stapte de auto en ging naar de kroeg." Over de opmerking van de officier dat B. gewend zou zijn aan drankgebruik, zei de advocaat: ..Mijn cliënt drinkt nooit. Ik vind niet datje er bij 1.75 van uit moet gaan dat hij een gewoonte drinker is Je zou de vraag van de officier wel kunnen stellen bij een promillage van 2,25 en hoger". De politierechter ging echter hele maal met de eis mee ..De officier heeft al rekening gehouden met de omstan digheden, ik vind zijn eis aan de lage kant". Ook de 33-jarige S. van den B. uit Goes was met een hoeveelheid alco hol achter de kiezen in zijn auto gaan rijden. Hij deed dat onder meer in de Goese Zonnebloemstraat, waar hij dan ook uit de bocht vloog en zijn rit eindigde tegen een geparkeerde auto. In zijn bloed bevond zich een alcohol promillage van 1,54. Van den B. wist niet meer hoeveel hij VLJSSINGEN De rijkspolitie te water heeft gisteravond een aantal uren op de Oosterschelde gezocht naar een vermiste Nederlandse zeil boot met aan boord een 21- en 22- jarige opvarende. Het zeilbootje werd sinds gistermiddag omstreeks halfvier vermist. Een woordvoerder van de rijkspolitie te water kon gisteravond nog geen uitsluitsel geven over de identiteit van de vermisten. Wél zei hij dat door de vader van één van hen aangifte is gedaan van vermissing waarna in het begin van de avond de zoekactie door deRP 18 van de rijkspolitie te water ter hoogte van Zierikzee werd ingezet. Bovendien zochten patrouille-auto's en motorfietsen van de politie de kusten af. Gisteravond laat is de loekactie geëindigd De vermiste zei lers waren toen nog niet gevonden. Tijdens de terugtocht naar Wemeldin- p voerde de RP 18 nog enkele zoek slagen uit. wat inhoudt dat verschil lende keren van de route werd afgewe- om de vermisten te zoeken. Volgens de woordvoerder van de rijks- e te water had het geen zin de hele nacht door te gaan met zoeken, aangezien volgens hem de kans op ongeluk klein was. Hij zei dat het r en het zicht goed waren en dat de zeilers waarschijnlijk op een zand bank zijn vastgelopen. De kans dat het tweetal zou zijn verdronken acht te hy zeer klein, Als de zeilers van daag nog niet opduiken wordt de zoekactie onverminderd voortgezet. Volgens de rijkspolitie waren de ou ders van de zeilers 's middags met hun eigen boot vertrokken vanuit Colijns- plaat in de richting van Zierikzee, de twee zeilers zouden op eigen gele genheid in een eigen bootje naar dezelfde bestemming varen. Korte tijd later waren de zeilers verdwenen, waarna aangifte werd gedaan. De heer J. C. Snepvangers uit Kerkwerve, die een particuliere reddingboot bezit, stond gisteravond laat nog lange tijd gereed om uit te varen maar kwam met in actie. Hij zei desgevraagd dat er gistermiddag een krachtige noor denwind stond op de Oosterschelde en wees ook op de grote stromingen Maar volgens hem betekent dat hele maal niet dat de twee zijn verdronken. „Wij zijn wel eens met de reddingboot op zoek geweest naar vermisten die naar later bleek gewoon ergens een pilsje zaten te drinken". Snepvan gers kon geen uitsluitsel geven over de mate van vaardigheid in het om gaan met een zeilboot van de vermis ten en of zij al dan niet een zwemvest droegen, wat volgens hem in een zeearm als de Oosterschelde absoluut noodzakelijk is. had gedronken. De officier ..Dat is logisch. Naarmate het aantal pilsjes stijgt, daalt het vermogen om ze te tellen" Hij eiste negen maanden rij ontzegging. twee weken gevangenis voorwaardelijk met twee jaar proef tijd en een geldboete van 900.-. De raadsman, mr D. Olie. zag in de eis een stukje rechtsongelijkheid en zei: „Mijn cliënt heeft geen werk. Iemand die wel een baan heeft mag meestal, in verband met zijn werk, het rijbe wijs houden. Van een werkloze wordt het zo gemakkelijk afgepakt. Die wordt dan dubbel gestraft". De poli tierechter was echter niet gevoelig voor deze argumenten en vonniste conform. De 24-jarige J. B uit Arnemuiden stond voor twee misdrijven terecht. Op 15 augustus 1982 was hij 's nachts op een parkeerterrein in Oostkapelle tegen een andere auto aangereden en er vervolgens van door gegaan. Op 9 december zat hij in zijn auto wat te dutten in afwachting van de boot in Perkpolder. Toen hij in de gaten kreeg dat de boot was gearriveerd, zette hij zijn auto in beweging reed dwars door het rode licht en tegen de slagboom. Hij bleek wat gedronken te hebben en had een promillage van 0,94 B zei tijdens de zitting: „Goh. wat heb ik het slecht getroffen". De offi cier vond het zeer kwalijk van ver dachte dat hij op de parkeerplaats was doorgereden. Temeer daar B het aannemelijk probeerde te maken, dat niet hij, maar de an dere beschadigde auto de fout had gemaakt Dit voer tuig bleek echter te zijn van iemand die die nacht in zijn bed lag en wiens auto geen meter had gereden. De eis luidde Een geldboete van 1000,- en vier maanden voorwaardelijke rijont zegging met de gebruikleijke proeftijd van twee jaar. Het vonnis was conform De Bulgaarse gasten waren er. ondanks de moeilijkheden bi) hun aankomst, niet minder vrolijk om. Op de foto poseren de volksdansers voor de bus in Sas van Gent. SAS VAN GENT De stichting 'Folklorcweek' in Sas van Gent, heeft dinsdag al haar organisatietalent aan moeten wenden om de vervroegde aankomst van de Bulgaarse dansgroep Kremikovska Mladost te rege len. In tegenstelling tot wat in het contract stond opgenomen en daardoor in alle programma's werd vermeld, kwam de groep uit Sofia niet komende vrijdagavond, maar stond dinsdagavond rond tien uur voor de deur van Cultureel centrum De Speije in Sas van Gent. Het bestuur van de stichting had pas rond 11 uur 's morgens bericht gekregen van de- vervroegde aan komst van de Bulgaarse dansers De dansers, die bij gastouders worden ondergebracht, konden echter niet allemaal terecht bij de mensen die zich hadden opgegeven om vanaf vrijdag gasten in huis te hebben. Enkelen zijn nog op vakantie. Daardoor zijn een zestal Bulgaren ondergebracht in een plaatselijk hotel. De Sasse organisatie gaat bij de Bulgaarse ambassade in Nederland in ieder geval een beroep doen om de gemaakte hotelkosten van de gasten die met bij gastouders onder dak konden worden gebracht, te laten vergoeden Rond elf uur dinsdagavond zijn de Bulgaarse gasten naar hun gastgezinnen gegaan, nadat ze een uur eerder in Sas van Gent aankwamen marktberichten Beoordelingsdag vereniging Duitse herders Scherpenisse Burgerlijke stand DUIVELAND Geboren: Willem M. P. zv L W. "Bie- mond en W. E. van den Bos; Mark, zv K. Aukes en A. J. Weijburg; Dennie. zv P. A. Ie Comte en A M. de Looze; Maria M dv J. Stouten en J. Slinger land. Getrouwd: J. van Dnel en N. L. van der Wielen Overleden: P Bijker. 77 jr. ev J. Mathieu, N. Lensom, 82 jr. wv J C Reinhoud. M J. Tierie, 80 jr wv J. Sies; M. J. Boogaart, 61 jr. ev C. S. van den Berge; G Zevenbergen, 65 jr.. J van den Hamer. 84 jr wv A. Vijver berg. POLITIERECHTER MIDDELBURG SCHERPENISSE - De Vereniging Duitse Herdershonden, kringgroep Tholen en omstreken hield een beoor- delingsdag voor honden die pas in opleiding zijn. De 23 combinaties wa- MIDDELBURG - De Middelburgse ren verdeeld in 5 groepen, de jongste politierechter mr H. Witsiers veroor- hond was 5Va maand en de oudste 2'i- deelde dinsdag de 32-jarige I. F. uit jaar De indeling vond plaats naar Breskens tot twee weken voorwaar- vordenngen tijdens de opleiding. Als delijk met twee jaar proeftijd, een keurmeesters waren Jan Ameling rijontzegging van negen maanden en (Rotterdam). Lou van Burch iNw- een totale geldboete van 1775,-. F. Vossemeer) en mevrouw De .Ruiter stond terecht, omdat hij in de nacht (Tholen). puppie-groep J Verweij met Radja Groepswinnaars S van Harlmgen. J van de Broek. K. Schillemans. H Nieu- wenhuyzen 6 op 7 juni 1982 met een behoor lijke slok op achter het stuur van zijn auto had gezeten, de bloedproef had geweigerd en niet in het bezit was van een rijbewijs. Verder moest F. vóórkomen, omdat hij op 19 februari COLIJNSPLAAT - Bejaardenhuis Rustoord, 8.30-10 uur: uitzending No- Nescio. HULST - St.-Liduinaziekenhuis, 20-22 uur: uitzending radio Nightingale MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-22 uur Miniatuur Walcheren. VLISSINGEN - St. Jacobskerk. 20 orgel- en beiaardconcert door H. G. van Putten. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Roxy 1.14.18.45 en 21.15 uur: Octopussy, a.l.; II. 14 uur: Tron. a.l.; 19 en 21.30 uur Game of death II, 16 jr.: Cinem'Actueel I. 20 uur: First blood, 12 jr.; Cinem'Actueel II, 20 uur: The dark crystal, a.l.; ra|Cinem'Actueel III, 20 uur: De lift, 12 it GOES - Grand, 20 uur: 10 to midnight, 16 jr. RENESSE - Dorpshuis, 15 uur. Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; 19.15 uur: of '84, 16 jr.; 22 uur:Porky's pikante pretpark, 16 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Fame, al; 20 uur: Tootsie, a.l. VL1SSINGEN - Alhambra I, 20 uur: An officer and a gentleman, 12 jr.; Alhambra II. 20 uur: Meisjes van het yJ pompstation, a.l. WESTKAPELLE - Verenigingsge- oouw, 16 uur: 101 Dalmatiers. a.i.; 19 uur: E.T., a.l.; 21.45 uur: Drie Tirolers in heet Bangkok. 16 jr TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNALAND - Streekmuseum 'De 2^4 Meesioof15-17 uur: 'Uit de oude doos'. AXEL - Galerie Bellemans, 10-18 uur: illustraties van Margriet Heymans, beelden en zeefdrukken van Jan van keuwen (t'm 13/8). Streekmuseum, 13 30-17 uur: Oliever ven van Piet Brakman (tm 12 8). BRESKENS -v.m. Wit-gelekruisge- bouw, 14-17 uur: Fossielen, mineralen en curiosa van Jan Goethals. BROUWERSHAVEN - St.-Nicolaas- berk, 13.30-16.30 uur: De geschiedenis nn Brouwershaven. BRU1NISSE - Visserij- en Oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. Gemeentehuis, 9-12 en 14-17 uur: Werken C. van Damme. HOMBURG - Biologisch Museum, 10- 1' uur: 'De natuur in Zeeland' en Eloemdijken in Zeeland'. GOES - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'De middeleeuwse dorpskerken Zuid-Beveland' (t/m 30'10i; buncheafé, 9-18 uur: Werken Pieter Heijstek (t'm 31/7); Bierkade 1, 13-17 uur: 'Stadsherstel door samenspel' (t'm 2/9). HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 14- JÏuur: Werken Jan van de Riet: jj H. kerk: Exotische kunst. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: Oude landbouwwerktui- fen. H0OGELANDE - Kapel van St.-Maar- jflf- 13-19 uur. Werken van Loek ®inkhamer (tm 2/8), HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Goed gemutst in Zeeland' (tm 30/7). Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: Werken Jan van Heel. MELISKERKE - Raadzaal gemeente huis, 9-17 uur: Wandkleden, krijtteke ningen en keramiek. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur 'Kunstenaars en de ramp van 1953' (tm aug.); Vleeshal. 13-17 uur: Kollages van Frank van Hemert, beelden van Piet Tuytel (tm 17 7); Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: Diverse ambachten en exposi ties; Antiquite's B. Witte. 10-18 uur: aqua rellen van Werner Opitz (tot 6 8): Voorzaal Abdij. 10-17 uur. 'Niets dan water' (tm 30 7). OOSTKAPELLE - Molenweg 36.10-12 uur: Fossielenmuseum. SLUIS - De Raadskelder. 10-12.30 en 14-18 uur: Werken Frans Bakker (tm 15/7). TERNEUZEN - Galerie Tierelantijn, 13-18 uur: Kunstnaaldwerk van mevr. M. Schram-de Jong (t'm 16/7); Hal Ter Schorre, 11-21 uur: werken van José Hendrikse-Thomaes; Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Werken 22 Terneuzense kunstenaars itrn 14/7); Museum. 9-12 en 13-17 uur: Werken van Marie-José Bareman en batik werk van Yvonne van den Acker. VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur; Het landschap in de delta (tm 30 9>: Museum De Schotse Huizen. 10-12.30 en 13 30-17 uur Werken vier genera ties Vaarzon Morel (tm 20 8) VLISSINGEN - Museum. 10-17 uur. 'Op zoek naar een gezonken schip', voorwerpen uit 't Vliegent Hart' (tm 11/9»; Reptielenzoo 'Iguana'. 10-12.30 en 14- 17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibien en insekten. YERSEKE - Atelier 'Dam Twee'. 10-18 uur: Expositie over schaal- en schelp dieren en werken diverse kunste naars. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kantklossen en bode bussen' (tm 15/8). ZIERIKZEE - Galerie Borsboom, 9.30-17 30 uur: Werken Anton Beijsens Werken van Rein Schregardus; De Dikke Toren, 11-17 uur: Land schappen van diverse kunstenaars (tm 17/7); Burgerweeshuis, 10-17 uur: Beelden tuin en klein antiek (tm 6/8). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes. tel. 01100-14444 look voor mllieuklachtem. Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulancei Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur weekends van 20.00-24 00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur l i l ZEN Oorlog in het land der 'pijltjesgooiers'? Hei heeft er veel van weg. Sinds enkele weken kijken twee clubs van 'piekers', een in Zaamslag en een in Terneuzen, elkaar met de nek aan. De leden van de peikclub van café 'De Vergulde Snor' in Zaamslag riepen zichzelf onlangs uit tot kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen. „Onzin", vonden de piekers van cafét' Diekje' in Terneuzen. „Want niemand wist dat er een kampioenschap was georganiseerd." Het pieken op z'n Engels 'darts' staat in Zeeuwsch-Vlaanderen nog in de kinderschoenen. Henk Gillebaard van piekclub 't Diekje schat dat er in de regio momenteel met meer dan 100 beoefenaars van die sport rondlopen In Terneuzen is er behalve die van 't Diekje' nog een club: 'Het Keldertje'. En in Sluis is een club van louter dames actief. En dan is dus de club van 'De Vergulde Snor' in Zaamslag. Rond Pinksteren werd daar een wedstrijd gehouden en een paar dagen later werd in de krant mel ding gemaakt van het heugelijke feit dat de club 'kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen' was gewor den. Gillebaard uit Terneuzen: ,,Ja, zo moeilijk is dat niet. Ze hadden alleen zichzelf uitgenodigd Nie mand wnst ervan." „Niet waar", rea geert Wim de Vos van de 'kam- pioensploeg' uit Zaamslag „We hadden het van tevoren via de pers aangekondigd en bovendien mag iedereen, ais hij dat wil, openkam pioenschappen organiseren. Zo sim pel is dat Roes In de roes van de overwinning rie pen de 'kampioenen' uit dat ze nu ook zouden deelnemen aan de Ne derlandse kampioenschappen. Maar dat pakte dus even anders uit. Niet lang na de publicaties over het kampioenschap hing de officiële Ne derlandse Darts Bond aan de lijn. Men wenste uitleg. „Ja' zegt De Vos nu. „dat van die deelname aan de Nederlandse kampioenschappen was wat overdreven, noem dat maar cafépraat... Als je geen lid bent van die officiële bond kun je daaraan natuurlijk niet mee doen, Maar we kunnen weer wél deelnemen aan zo'n kampioenschap van de 'wilde' bond'. Duidelijk. Eind juni nodigden de piekers van 't Diekje' uit Terneuzen zichzelf uit voor een treffen met die van 'Dc Vergulde Snor'. De Terneuzenaren wonnen met 5-3. Gillebaard: „Maar achteraf begonnen ze te mekkeren dal, als er anders was gespeeld, zij hadden gewonnen. Het is misschien wat technisch maar het komt er op neer dat we, in goed overleg, hadden besloten om 501 te spelen, je moet dan dubbel uit. Kies je voor 301 punten dan moet je dubbel beginnen en ook dubbel uit. Voor kenners is dat duidelijke taal". Voor leken min der. Deskundigen Gillebaard: „Achteraf vertelden zij. dat als we 301 gegooid hadden, zij zeker ge wonnen hadden. Flauwekul na tuurlijk. Gillebaard grinnikend: „Zo professioneel ging het daar in Zaamslag trouwens niet toe. Tij dens de wedstrijd viel een van de borden van de muur...". De retum stond voor afgelopen za terdag op het programma Maar op het laatste moment belde 'Zaam slag' af. De Vos van 'De Vergulde Snor': „Wij kregen, in verband met vakanties en zo. met voldoende mensen bij elkaar. Maar we willen na de vakanties graag naar Terneu zen komen. Trouwens, wij voelen ook alles voor een Zeeuws-Vlaamse competitie. Alleen 's zaterdags kun nen wij moeilijk omdat veel van onze spelers bij een boer werken enzo..." Henk Gillebaard wil zo snel moge lijk zo'n Zeeuws-Vlaamsa competi tie op poten zetten. En over dat kampioenschap van die van Zaam slag zegt hij: „Als je even gek wilt doen. zouden wij van "t Diekje' onszelf nu dus kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen mogen noe men. we hebben tenslotte de kam pioenen uit Zaamslag verslagen De piekers van 't Diekje overwegen zichzelf binnenkort een fraaie kam pioensbeker aan te schaffen De pnjzenkast in het clublokaal hun kert ernaar. jongstleden J. de B. in een café in Breskens met een briefopener had gestoken. De nachtelijke autorit van F.eindigde vorig jaar in Hoofdplaat in een sloot. Verdachte liep daarbij enkele gebro ken ribben en een lichte hersenschud ding op cn moest achttien dagen in het ziekenhuis worden verpleegd. De officier had F. in eerste instantie ook gevaarlijk rijgedrag ten laste gelegd, maar tijdens de zitting vond de offi cier. mr R. Beaumont, dat daarvoor eigenlijk de bewijzen ontbraken, dus voor dat punt vroeg hij vrijspraak. De politie werd die nacht gewaar schuwd. door getuigen die F. in de sloot hadden zien belanden. De poli tiemensen troffen verdachte aan met rooddoorlopen ogen, hij sprak met dubbele tong en maakte een versufte indruk. In het ziekenhuis werd hem gevraagd mee te werken aan de bloed proef. hetgeen hij weigerde. Daarvoor had zijn raadsman, mr F. Wieland, de volgende verklaring: „Mijn cliént was zo versuft, doordat hij met zijn hoofd tegen het dak van de auto was aangekomen. Hij was dermate gewond dat hij niet mocht worden verhoord Dat hij niet mee wilde doen aan de bloedproef wil met zeggen dat hij hem heeft geweigerd Ik vraag me af in hoeverre hij zich op dat moment bewust was van wat hij zei. Ik vind dat op dit punt vrijspraak moet volgen" Over het rijden zonder rijbewijs ver telde F dat hij het rose papier wel twee maanden na het ongeluk had behaald „Maar ik had die auto al gekocht en het was zo moeilijk om hem te laten staan" Mr Witsiers: „Dat was dan geen best debuut van u" Voor het feit dat hij De B. met een brievenopener had gestoken had F. ook een reden „Ik stond voor de bar op mijn beurt te wachten en Van De B. piepte voor Ik stond met die opener aan mijn nagels te frunniken en gaf hem er een prikje mee om te laten merken dat ik vóór hem aan de beurt was. Maar hij reageerde niet, dus ik dacht, dan prik ik wat harder Het gevolg was dat De B. een been wond opliep, waardoor hij drie weken niet kon werken. De officier merkte op dat F. al een imponerende straflijst op zijn naam had staan en eiste twee weken gevan genis waarvan een week voorwaar delijk met twee jaar proeftijd. De rest van zijn eis werd gevolgd door BARNEVELD Aanvoer 3.445 200 stuks, stemming rustig. Prijzen: (in gulden per 100 stuks) eieren van 50-51 gram 6,65-6.30, 55-56 gram 7.75-7,60. 60-61 gram 9.10-9.55 en 65-66 gram 10,50-12,50 Beursbericht markt Goes 12 juli 1983 Uien Stuttgarter tot 35 cent per kg en 7 000. - 11 000 per ha. sturon tot 12.000.- per ha. Exclusief btw Vlas onge- repeld, op auto geleverd tot 58 centper kg Exclusief btw Hooi en stroo weidehool ƒ265,00 ƒ280,00; dljkhool ƒ220.00 - ƒ240,00. lucemehooi ƒ325.00 3500,00, veldbeemd 165.00 175.00. roodzwenk 105,00 115.00, wintergerststro ƒ100.00 1 alles peT 1000 kg) VEILING SINT-ANNALAND 12 juli Doré gewone 85-92. gew. afwijkend 65-76.première 80-82. kriel 83.gloria gew 81-84, aminga gew 80-81. drielingen 26-41. knel 90-111 Prijs per kg. Aanvoer 210 ton Prijzen groente- en fruitveiling Baren- drecht. 12 Juli Aardappelen bintjes 9-16. vroege aardappe len doré groot 69-1 05. poters 22-50. kriel 57-117. krulandijvie 20-54, aubergines 1.60- 2 30. bleekselderij 8-1.25, bonenkruid 4-6, bospeen 66-1 51. blauwe schokkers 1.20- 1 40, broccoli 1 90-2 60, champignons 70- 1 50. Chinese kool 50-74. courgettes 12-17, doperwten 1.10-1.30, groenlof21, witte kool 64-83, rode kool 12-52. kouseband 700, boskroten 18-70, paksoy 53-72, groene pa prika 2.20-2.90, peterselie 35-82, postelein 32-1 18. prei 1 20-1 74. groene pepers 4 70. peulen 3.50-6.60. rabarber 68-95, radijs in puntzakjes 37-44. selderij 9-45. snijbonen 1.90-3.50. sperciebonen 1 60-3 70, spinazie 19-68, spitskool 13-27, vleestomaten 3xb 9 80-11.20. 2xb 9.40-13 30. lxb 4.70-12.40.4xb 4.20-4.40. tumbonen 22-38, uien grof 43-76. middel 19-59 drieling 10-22. pikler 5-10, bosuien 36-54. venkel 25-2.70. ijsbergsla 20-73. waterkers pb 75-86, zacht fruit aard beien pk 2 90-3 50. rode bessen pk 1.20-3,20. kruisbessen pd 1 10-1 60. witte bessen pd 50-70. perziken pst 6-65. pruimen golden japan 1 60-3.60. jeune blood 2.70-4.50. Onta rio 2 70-4 30. netmeloen vanaf 6 st pb 3.90- 4 40. 3 60-4.20.2.70.1 70.15 st 70. ogenmeloe- nen vanaf 6 st pb 4.50-4 80. 3.60-4.60. 3.50- 4.10. 2 10-3 20. 15 st 1 70-1 80. frambozen pd 40-1 30. pompoenen pk 70-1 70. appelen golden delicious vanaf 80 90 83-1.32. 95-1.43, 60 70 84-101, aanvoer 27 tpn: goudreinetten 70 80 58-68. aanvoer 2.5 ton: jonagold vanaf 80. 90 2 02-2 08. 2 30-2.32. 60 70 1.60. aanvoer 1,5 ton, Winston vanaf 80 90 80.98-1 00.6070 74-1 00. aanvoer 6 ton. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN - Totaalaanvoer 4148 stuks (week- aanvoer 5309), waaronder 110 slachtrunde- ren, 173 gebruiksvee, 24 graskalveren, 2088 nuchtere kalveren, 711 varkens, 35 biggen. 907 schapen en lammeren en 100 bokken en geiten Prijzen In gulden per kg: stieren le kwal. 8,60-9,40 en 2e kwal. 8,25-8.55, vaarzen le kwal 8,00-9,10 en 2e kwal. 7.20-7,90, koelen le kwal 8.00-9,00. 2e kwal 7,20-7,90 en 3e kwal 6.80-7,10, worstkoeien 6,00-7,10, dlk- billen extra kwal 9,75-13,75, nuchtere slachtkalveren 1,25-2,00 en slachtzeugen 2,75-2,80 Prijzen In gulden per stuk. melk- en kalf- koelen 1900-2950, vare koeien 1800-2650. pinken 1250-1850. graskalveren 650-1250, nuchtere fok- en mestkalveren roodbont 330-700 eh zwartbont 250-550. schapen 160- 220. lammeren 190-235 en geiten 20-100 Overzicht iresp aanvoer, handel en prij zen i slachuunaeren matig - matig - stabiel, kalf- en melkkoeien matig - matig - Iets lager, vaarzen en pinken en graskalveren matig - matig - stabiel, nuchtere kalveren normaal - vlot - hoger, varkens redelijk - lui - lager, schapen en lamineren redelijk - vlot - stabiel, geiten redelijk - kalm - stableL de politierechter. Oud-papieractie SINT-ANNALAND - Namens de zen dingscommissie van de gereformeer de gemeente in Sint-Annaland wordt dinsdag 19 juli vanag 18.30 uur oud papier opgehaald. Orgelconcert Feike Asma Nieuwe Kerk Middelburg MIDDELBURG In de sene zomer avondorgelconcerten die door de Stichting Orgelcentrum m de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt georgani seerd wordt vandaag, dinsdag een concert gegeven door Feike Asma. Deze organist heeft zijn programma gewijd aan de nagedachtenis van Jan Zwart. Jan Zwart (1877-1937) was een leer meester van Asma. In 1898 werd hij benoemd als organist van de Evange lisch Lutherse Kerk in Amsterdam. Hij herstelde daar de openbare orgel bespelingen en stimuleerde de her ontdekking van het orgelspel als ko raalkunst. Van Zwart wordt gespeeld Preludium en Fuga van psalm 72. deel I (modera to e maestosoi uit sonate in g. Sombe re muziek over psalm 103 :8 Verder vermeldt het programma Koraalbe- werkign 'O Mensch. bewein dein' Sunde grosz' van J S Bach; Choral III (César Franck) en Lamentation van Alexandre Guilmant. Besloten wordt met finale gezang 173 met sa menzang. Aanvang 20 uur. Tenniswedstrijden op Westerschouwen BURGH - De tennisclub 'Wester schouwen' uit Burgh heeft haar jaar lijkse tennistoernooi voor jongens en meisjes tot zestien jaar gehouden. Het aantal deelnemers was groot. De prij zen werden na afloop van de wedstrij den uitgereikt door Anneke Kleyn. de echtgenote van de voorzitter van de organiserende tennisclub. Uitslagen Enkel jongens 12 jaai 1 Tom van Rees; enkel jongens 14 Jaar 1 Leor. Klompe 16 jaar 1 Lenz Hoogerhuis Enkel meisjes 12 jaar 1 Mima Geense. 14 jaar 1 Mirjam Quartel. 16 jaar 1. Mirjam Quarrel. Dubbel jongens 14 jaar 1 Martyn van Toledo en Peter Moerland. 16 jaar 1 Peter Dalebout en Sander van der Vet Dubbel meisjes 12 Jaar i Monica de Jong en Blanca Nlkerk: 14 jaar 1 Mirjam Quartel en Marieke Exoo Gemengd dubbel 12 jaar 1 Blanca Nikerk en Remco Canters. 14 jaar 1 Astnd Verspeek en Martljn van Toledo: 16 jaar I Lenz Hoogerhuis en Sacha van der Roest Totaal uitslag 1 Renesse. 2 Westerschouwen, 3 Kerkwerve. 1 Brulnlsse. Werk Ad Zuiderent in Gravensteen Zierikzee ZIERIKZEE - In het Gravensteen in Zierikzee is van af zaterdag 16 juli een tentoonstelling te zien van schil derijen van Ad Zuiderent. De ten toonstelling omvat tevens werk van 9 amateurschilders die deelnemen aan de cursus schilderen met olie verf. De expositie duurt tot en met 28 juli. De openingstijden zijn op maandag van 14.00 tot 17.00 uur, dinsdag 10.00 tot 21.00 en andere dagen 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag is de tentoon stelling gesloten. Evangelisatiewerk camping Stavenisse en Scherpenisse SCHERPENISSE STAVENISSE - De commissie camping evangelisatie werk Tholen St -Philipsland is vanaf zaterdag 16 juli tot en met zaterdag 30 juli met twee evangelisatieteams ac tief op camping 'De Pluimpot' in Scherpenisse en camping 'Stavenis- De teams houden zich bezig met ondermeer een kinderbijbelclub. flims, zanggroepen, een auto-puzzel- rit, een dropping en zeskampen. Daar naast wordt met de vakantiegangers over de bijbel gesproken Iedere zon dag wordt in een tent een camping- dienst gehouden. De hervormde ge meenten en de gereformeerde kerken op Tholen verlenen hun medewerking aan dit evangelisatiewerk. Geslaagd OUD-VOSSEMEER - De heer J. Tho- lenaar uit Oud-Vossemeer is in Utrecht geslaagd voor het examen Electro A. B en C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27