vdA'er verwijt b en w 'ulst grove taxatiefout Uurtje regionale tv 'N MAANDAG IN MIDDELBURG HEUS RAADSEXCURSIE ONTERECHT Olau Line zet een extra schip in wegens drukte Hogere straf geëist voor poging tot brandstichting inkSDAG 12 JULI 1983 PZC/ provincie Hpt Hulster Pvrt A-raadslid Rp.nnn Martens verwiit in een brief aan het enllee-e van de meerderheid van d as! 1ULST Het Hulster PvdA-raadslid Benno Martens verwijt in een brief aan het college van w en de gemeenteraad het college van b en w een 'ernstige taxatiefout' en 'op lestuurlijke en ethische .gronden jammerlijk te hebben gefaald' bij de keuze van een te «zoeken bedrijf tijdens de jaarlijkse raadsexcursie anderhalve week geleden. Naast het feit 30S1 lat het bezoek aan Interjute bv in Kapellebrug in de ogen van het raadslid volkomen i» nterecht was, heeft Martens zich ook mateloos geërgerd aan de houding en uitlatingen van jrecteur A. Wessels ten tijde van de excursie. .raadslid vindt dat een dergelijk bedrijfseconomisch probleemloos In boek gezien moet worden in het terjute. maar bijvoorbeeld aan Nec- ader van de werkgelegenheidssitua- kermann. Martens vindt dat het colle- in de gemeente. Daarom zou het ge door deze keus de raad heeft ;r voor de hand hebben gelegen 'weggeleid' van haar verantwoorde- een bezoek te brengen aan een ïijkheden. Het raadslid vindt dat het college de raad met het bezoek aan Interjute in 'een compromitterende situatie' heeft gebracht. Volgens Mar tens heeft Wessels in zijn toespraak op jl oese bezwaren energiekorting' lerworpen iVan ome Haagse redacteur) IES HAAG De gemeente Goes et de energiekorting die het kabi- de gemeente in 1980 bij het vast- Jen van de rijksbijdrage sociaal- illureel werk heeft opgelegd slik- Dat zegt de Kroon, die de bezwa- van Goes tegen deze kabinets- e taalregel heeft verworpen. Goes living in 1980 een bedrag van ruim ,000 gulden, maar eerst werd daar n procent zo'n 3000 gulden dus "[(•trokken. zag de reden daar niet van in: Sat heeft, zo redeneerde de gemeente, 10;i lergiebesparing met sociaal-cultu- 5!) tel werk te maken? Bovendien had grote moeite met het feit dat de oiting pas in december '79 werd 3»; pgelegd, en dus niet meer in de 5P meentebegroting kon worden opge- Benno Martens. Zusjes Wouterse in Avro diligence Kroon heeft de Goese bezwaren rworpen. In de eerste plaats, zegt de reon. vloeit de korting voort uit de IM-begroting, die zowel door de treede als door de Eerste Kamer is nvaard. Daarmee kreeg de korting n wettelijke basis. Bovendien had HILVERSUM - De zusjes Wouterse uit toenmalig kabinet al veel eerder Goes zijn vandaag, dinsdag, te beluis- de Kamer laten weten te willen teren in het AVRO-radioprogramma rken aan een structurele beperking AVRO's Diligence van 13.20 uur tot tide energiekosten. Dat werd mede 14 UÜ uur- Het accordeonduo wijkt reikt door kortingen aan te brengen tijdens dit programma af van het de rijksbijdragen. normale repertoire, zij brengen dan Kroon geeft toe dat de circulaire klassieke stukken. De zusjes spelen arin de korting werd aangekon- Die MÜhle ïm Schwarzwald van Ri- ;d pas laat werd rondgezonden, chard Eilenberg en en een medley van ar daar staat tegenover dat deze bekende Strausswalsen. De arrange- ik al in het parlement was behan- menten zijn van Henny Langeveld, or: ld en dus „niet geheel onverwacht" die sinds kort ook als leraar van de zusjes Wouterse is aangesteld. - R.-K. kerk, 11 uur: Toeristen- «eert door de Zeeuwse Koorschool; skenhuis De Bevelanden, 15.15- ;sj ,30 uur uitzending Nomen Nescio. rJ|ULST - St. Liduinaziekenhuis, 10- 30 uur: uitzending radio Nightinga- br IDDELBURG - Molenwater. 9.30-17 Miniatuur Walcheren; vefcthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- Is i i kfOSTBl'RG - St. Antoniusziekenhuis verpleeghuis De Stelle. 10-11.30 NJföending radio Delta. "(NEUZEN - Julianaziekenhuis. b: 15-2215 uur: uitzending radio a. iINGEN - Bethesda-St.-Joseph- is kenhuis. 20-21.30 uur: uitzending iienKomme. 19.30-21.30 uur: con- tavond Soos Gehandicapten. [LMVOORSTELLINGEN 1RGEN OP ZOOM - Roxy 1,14.18.45 21.15 uur: Octopussy, a.l.; bx\' ii, 14 uur: Tron, a.l.; 19 en 21.30 Game of death II, 16 jr.; fn'Actueel I, 20 uur: First blood, m'Actueel n, 20 uur: The dark ïi rstal, a.l.; n'Actueel IH, 20 uur: De lift, 12 >ES - Grand, 20 uur: 10 to midnight, r. enti ULST -De Koning van Engeland, Het huis bij het kerkhof, 16 jr.; 20 First blood. 12 jr 20 uur: Still of inight, 16 jr.; 20 uur: Een wellustig II, 18 jr. OSTBURG - Ledel, 20 uur: Opwin inde dromen in Parijs, 18 jr. BN'ESSE - Dorpshuis. 15 uur: Big omber, a.l.; 19.15 uur: Hot bubble- mm, 12 jr.; 22 uur: Piranha II. 16 jr. 'RNEUZEN - Luxor, 20 uur: Fame, :;_20 uur: Tootsie, a.l. - Verenigingsgebouw. 16 cm [ank en Frey, a.l.; 19 uur: E.T.. a 1.; 15 uur: de vierde man. 16 jr. fJSSINGEN - Alhambra I. 20 uur: (officer an$ a gentleman, 12 jr. I, uambra II, 20 uur: Meisjes van het u mpstation, a.l. c,i ["-'TEL AN DE - Zaal Middenhof, 16 (.jK 1 E.T., a 1.; 19 uur' They called him ,)rt lldozer, a l., 21.45 uur: Poltergeist. ^TOONSTELLINGEN a, -'ANNALAND - Streekmuseum 'De estoof. 15-17 uur: 'Uit de oude - Galerie Bellemans. 10-18 uur: ,'3 praties van Margriet Heymans. \"S -den en zeefdrukken van Jan van "*en itm 13/8). OUWERSHAVEN - St.-Nicolaas- 13.30-16.30 uur: De geschiedenis n Brouwershaven. UINISSE - Visserij- en Oorlogsmu- ®i geopend van 14-16 uur. ®eentehuis. 9-12 en 14-17 uur venr "ten C. Van Damme. «BURG - Biologisch Museum, 10- stf "dt- 'De natuur in Zeeland' en dif^Jbdijken in Zeeland'. - Museum, 10-12 en 13.30-17 'De middeleeuwse dorpskerken Zuid-Beveland' (t/m 30/10); 'uiterst demagogische en beledigende wijze gesproken over Nederlanders en randstedelingen in het bijzonder met betrekking tot de arbeidsmoraal'. „En dat riep ook duidelijk irritatie op bij Zwarte bessen in Kapelle geveild GOES De Centrale Veiling Zeeland veilde vrijdag 30 a 35 ton zwarte bessen in Kapelle. Deze worden bij voldoende rijpheid mechanisch geoogst, en aan de kopers afgeleverd. De verwerkende industrie betaalde voor deze partij 150-160 cent per kilo. Hogere boete geëist tegen Vlissinger wegens vernielingen in politiecel DEN HAAG - De procureur generaal bij het Haagse gerechtshof heeft een boete van 700,- en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf geëist tegen de 36-jarige P. S. uit Vlissingen, die in hoger beroep was gegaan van een vonnis van de Middelburgse poli tierechter. Daarbij was hij veroor deeld tot een boete van 150,- en twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf, wegens het aanrichten van vernielingen in een cel van het Vlissingse politiebureau, belediging van een serveerster in de kantine daar en verzet tegen de marechaus see. De laatste twee feiten ontkende de verdachte. Hij was rijdend op een motorfiets aangehouden wegens zijn opvallend gedrag. De blaasproef leid de tot een poging om een bloedproef af te nemen, maar dit liep minder vlot. omdat verdachte eerst iets wilde eten. In de kantine ontstonden toen moei lijkheden waarbij hij een serveerster beledigde en de marechausse. die zich ermee bemoeide ondervond grote te genwerking van S. In de cel richtte hij vervolgens uit woede tegen zijn op sluiting vernielingen aan voor een bedrag van 1.675,-. Deze schade heeft hij inmiddels vergoed. Het hof wijst dinsdag 19 juli arrest. de meerderheid van de raadsleden", aldus Martens. Het raadslid komt in zijn brief aan het college en de gemeenteraad tot de conclusie dat de arbeidsomstandighe den op het bedrijf met bepaald opti maal te noemen zijn en dat de verhou ding werk-loon en de rechtspositie van het personeel naar Nederlandse maatstaven duidelijk beneden peil zijn. „U kunt zich toch wel voorstellen dat daar de positie van een sociaal- geengageerd raadslid moeilijk wordt. Ik dacht ervan te kunnen en mogen uitgaan dat het college de raad zou behoeden voor dit soort zaken" Mar tens stelt dat het college bij de voor bereidingen rederhjkerwijs had kun nen weten dat onder meer de arbeids omstandigheden op het bedrijf niet best te noemen zijn En passant werpt het raadslid de vraag op of het niet de taak van de lokale overheid is om in dergelijke gevallen de arbeidsinspec tie op de hoogte te stellen. Burgemeester P J G Molthoff wilde nog niet op de brief van Martens reageren. „Op grond van het regle ment van orde zullen wij vanuit b en w de heer Martens een passend ant woord geven. Ik heb geen behoefte nu al te reageren. Het is een kwestie die b en w zullen moeten beoordelen". Het schriftelijk antwoord zal voor de au- gustusvergadering bij de stukken ter inzage worden gelegd. Tevreden Procuratiehouder H. J van Ommen van Interjute stelt dal het bedrijf altijd bereid is te luisteren als iemand met fundamentele kritiek komt. „Ar beidsomstandigheden? Ik weet niet waar hij op doelt. Er worden hier tientallen soorten werk gedaan. We krijgen regelmatig de arbeidsinspec tie op bezoek en die zijn tevreden. Er is best weieens iets niet honderd procent in orde. maar dat is in elk bedrijf. Dat wordt dan in overleg met de inspectie opgelost". The Continental Singers in Goes GOES De gospel- en soulgroep 'The Continental Singers' treedt donder dag 14 juli op in de Westerkerk te Goes. Het concert begint om 20.00 uur. De groep komt uit Amerika en maakt momenteel een toernee door Nederland. 'The Continental Singers' bestaat on dertussen al zestien jaar, maar heeft in die tijd verschillende malen het repertoire aangepast. Tegenwoordig kan de muziek van deze Amerikaanse band samengevat worden onder de noemer reli-pop. De groep bestaat uit 45 personen. Lunchcafé. 9-18 uur: Werken Pieter Heijstek (t/m 31/7); Bierkade 1, 13-17 uur: 'Stadsherstel door samenspel' (t/m 2/9). HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 14- 17 uur: Werken Jan van de Riet; N. H. kerk: Exotische kunst. HOOGELANDE - Kapel van St.-Maar- ten. 13-19 uur: Werken van Loek Klinkhamer (t/m 2/8). HULST - Streekmuseum. 14-17 uur: 'Goed gemutst in Zeeland' (t/m 30/7). MELISKERKE - Raadzaal gemeente huis, 9-17 uur: Wandkleden, krijtteke ningen en keramiek. MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10-17 uur: 'Kunstenaars en de ramp van 1953' (t/m aug.): Vleeshal, 13-17 uur: Kollages van Frank van Hemert. beelden van Piet Tuytel (t/m 17/7); Ambachtencentrum Demerary. 9-17 uur: Diverse ambachten en exposi ties; Antiquite's B. Witte. 10-18 uur: aqua rellen van Werner Opitz (tot 6/8); Voorzaal Abdij. 10-17 uur: 'Niets dan water' (t/m 30/7). SLUIS - De Raadskelder, 10-12.30 en 14-18 uur: Werken Frans Bakker (t/m 15/7). TERNEUZEN - Galerie Tierelantijn. 13-18 uur: Kunstnaaldwerk van mevr M. Schram-de Jong (t/m 16/7); Hal Stadhuis. 8.30-12 en 13-16.30 uur: Werken 22 Terneuzense kunstenaars (t/m 14/7); Museum. 9-12 en 13-17 uur: Werken van Marie-José Bareman en batik werk van Yvonne van den Acker; Hal Ter Schorre. 11-21 uur: Werken van José Hendrikse-Thomaes. VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: Het landschap in de delta (t/m 30/9); Museum De Schotse Huizen. 10-12.30 en 13.30-17 uur: Werken vier genera ties Vaarzon Morel (t/m 20/8). VLISSINGEN - Museum. 10-17 uur. 'Op zoek naar een gezonken schip', voorwerpen uit 't, Vliegent Hart' (t/m 11/9); Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14- 17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibièn en insekten. YERSEKE - Atletiek 'Dam Twee'. 10-18 uur: Expositie over schaal- en schelpdieren en werken diverse kun stenaars. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Kantklossen en bode bussen' it/m 15/8). ZIERIKZEE - Galerie Borsboom. 9.30-17 30 uur: Werken Anton Beijsens Werken van Rein Schregardus; De Dikke Toren. 11-17 uur: Land schappen van diverse kunstenaars (t/m 17/7); Burgerweeshuis. 10-17 uur: Beelden tuin en klein antiek (t/m 6/8). HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 (ook voor milieuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10,00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14045, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. VLISSINGEN Ter ontlasting van de beide veerboten 'Olau Hollandia' en 'Olau Britannia' op de dienst tussen Sheerness en Vlissingen heeft Olau Line UK het Duitse roll-on-roll-off schip 'Wesertal' (bouwjaar 1972 1597 brt) voor enkele weken gecharterd. Door de vakantiedrukte houden de vaste veerschepen te weinig dekruimte over om vrachtwagens tussen Engeland en Nederland te verschepen. Om het vrachtvervoer geen vertragingen te laten ondergaan vaart de 'Wesertal' op maandag, woensdag en vrijdag vanuit Vlissingen en op dinsdag, donderdag en zaterdag vanuit Sheerness. Aan boord kunnen maximaal zestig trailers worden verscheept, en er is hutaccommodatie aan boord voor twaalf vrachtwagenchauffeurs. Tot eind vorige week heeft ook het Franse autoschip 'Arnage' (bouwjaar 1974 1592 brt) enige tijd voor Olau Line UK in charter gevaren voor vervoer van nieuwe personenauto's naar Engeland. Vanwege de bedrijfsvakanties in Duitsland bij de autofabrieken is de stroom nieuwe auto's vanuit Duitsland tijdelijk gestopt, met als gevolg dat het charter van de 'Arnage' ook is gestopt. DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft te gen dc 34-jarige T. C. D. uit Vlissin gen twee jaar gevangenisstraf geëist vanwege poging tot brandstichting in bar 'Het Sinckcn Tooghje' in Mid delburg, beschieting van een fotora- darkast isnelhcidscamera) in Rilland en het kopen van girobetaalkaarten en cheques die gestolen waren. De procureur-generaal, mr. H. A. van Ee. vond de door dc Middelburgse recht bank tot achttien maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest te laag. Verdachte was tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan. De verdediger van de Vlissinger toon de zich bij het Haagse gerechtshof verbolgen over een rapport van de reclassering, waarin van zijn cliént een zeer negatief beeld werd ge schetst. De pleiter zag hierin de reden voor de hoge straf, die de Middelburg se rechter D. had opgelegd. De Vlissinger zou op 16 maart 1982 een brandbom hebben aangebracht in de Middelburgse nachtbar 'Het Sinc- ken Tooghje'. Deze bom trad niet in werking, omdat, volgens de verdach te. hijzelf de batterijen vrijwel leeg had gemaakt. Hij beweerde de bom te hebben geplaatst, omdat hij nog 20 000 gulden van de bar-eigenaar had te vorderen. Uit dit feit verklaarde de verdediger, dat D geen reden had om brand te stichten Verdachte ontken de dan ook brand te hebben willen stichten. Hij had bij de Middelburgse politie wel een bekentenis afgelegd, maar dat was. volgens verdachte, on der druk gebeurd De beschieting van een fotoradarkast in Rilland ontkende verdachte even eens. Hij had. zo verklaarde D.. juist willen voorkomen dat door een inzit tende van zijn auto op de kast zou worden geschoten. De procureur-generaal constateerde dat de Vlissinger zich heeft bezigge houden met het verhandelen van girobetaalkaarten. Mr. H. A. van Ee achtte bovendien ongeloofwaardig dat het de bedoeling van verdachte was om brandstichting te voorko men. De door de Middelburgse recht bank opgelegde straf vond hij te laag en eiste twee jaar gevangenisstraf. Het hof wijst op 19 juli arrest. DE Walcherse popformatie The Serial m de Burgerzaal tan het Middelburgse stadhuis tijdens de repetitie van de televisie-uitzending 'n Maandag in Middelburg Eigentijdse popmuziek vult de gotische Burgerzaal van het monumen tale Middelburgse stadhuis. Tegen de achtergrond van een midde leeuws wandkleed zijn muzikanten met elektrische gitaren in de weer. Professionele televisielampen, vele honderden kilo's zwaar, hangen aan de sierlijke smeedijzeren bogen die de houten spanten van de volstrekt niet-akocstische zaal met elkaar verbinden. De gebroeders Keldermans hebben, toen zij het Stadhuis in 1452 bouwden, beslist niet kunnen dromen dat vanuit hun pronkstuk nog eens een twintigste-eeuws televisieprogramma rechtstreeks zou worden uitgezonden, "n Maandag in Middelburg' heet moet je dan goed gaan nadenken het eerste van een serie van drie over je vak als journalist. En een regionale programma's, die de KRO goeie journalist moet alles serieus dit seizoen 'live' op het scherm nemen' presenteert. „Weet je", had presen- 's Avonds kwart over tator Aad van den Heuvel 's mid dags tijdens de repetities al ge- Na een lange dag van opbouwen en oefenen wordt het publiek binnengelaten. grapt, „in een landelijk ochtend- dat de 'echte' uitzending luister blad stond "n Minnaar in Middel- moet bijzetten. Drie kwartier staan burg' aangekondigd. M'n de betrokkenen en de genodigden. heeft me wel even bestraffend toe- in totaal zo'n zeventig man. te gesproken" Door Aads grollen ver- wachten in de hal van het stadhuis lopen de repetities in een ontspan- Een dame van de KROpersdienst nen sfeer. Niet zo voor de hand raakt in paniek en loopt opgewon- liggend. De vijftien technici, die tot den heen en weer taak hebben alle camera's, micro foons. monitors en nog vele tiental- y-, len andere attributen op te stellen Pjj r zijn plotseling meer mensen dan ze had verwacht de en bedrijfsklaar te maken, waren schrijvende journalisten, die door niet alleen al voor zeven uur morgens uit het Gooi vertrokken, maar moesten hun zware werk ook nog eens verrichten bij meer dan ^eY tropische temperaturen. Twaalf gasten staan er in het draai boek vermeld. Met enkelen van hen en met degenen die zorgen voor de muzikale intermezzi wordt een groot deel van de dag geoefend. Dat is zowel geruststellend voor de dik wijls wat nerveuze sprekers en mu zikanten, als voor de regisseur, de floormanager en de man die op de juiste momenten de juiste foto's en kaarten voor de juiste camera moet houden. Tijdens dit gebouw en geregel ver telt mederedacteur van het pro gramma Derk Bolt waarom de KRO dit zomerseizoen voor drie regionale televisieprogramma's heeft gekozen. Hij is wel zo eerlijk om als eerste argument de 'zomer stop' te noemen; de periode waarin de omroepen doorgaans alleen her halingen en tweederangs flutdin getjes op de buis brengen. Maar toch zijn er volgens Bolt juist in een tijd dat de mensen elders dan thuis hun vakanties doorbrengen, aardi ge regionale onderwerpen die een breder publiek verdienen dan dat uit één streek of provincie ..Vorig hun kranteartikelen de KRO ten slotte toch een bredere bekendheid geven, moeten genoegen nemen achterafplekje, waar ze nauwelijks kunnen horen wat de gasten zoal te melden hebben. Na enig geschuif zit iedereen op geïm proviseerde tribunetjes. Camera mensen zetten plastic bekertjes met frisdrank op hun kostbare in stallaties, die blijkbaar ongevoelig zijn voor vocht. Programmamaker Fons Peeters spreekt het publiek toe: „Wat we hier doen zou je regionale televisie kunnen noemen. De jasjes mogen uit: het kijkerspubliek zal ook niet veel aanhebben." Hilariteit als bur gemeester drs P Wolters van Mid delburg en commissaris der konin gin dr C- Boertien een komisch nummer opvoeren en precies gelijk- tijdig, als was het ingestudeerd, hun jaar maakten we deze programma's colberts over de stoelleuning han- in samenwerking met regionale om roepen in Eindhoven. Maastricht en Hengelo, nu doen we dat samen met gen. Peters weer: Af en toe vragen te applaudiseren. maar niet te vaak. want we gaan ervan uit de redacties van regionale dagbla- dat dat spontaan zal gebeuren den in Middelburg. Groningen en Den Bosch". Bolt laat weten dat het succes van het vorige seizoen („toen keken er gemiddeld twee miljoen mensen per keer") heeft geleid tot een vervolg. „En waarom ook niet. de regio's worden door de omroepen toch al zo als stiefkindjes behan deld" Later bleek die veronderstelling niet op te gaan... Muziek klinkt en Aad van den Heu vel betreedt de zaal In zijn inleiding roemt hij de pracht en schoonheid van Zeeland, „waar nu zoveel toeris ten zijn". Het eerste gespreksonder werp haakt daar mooi op in Na enkele foto-impressies over de Aad van den Heuvel geeft toe dat mooie plekjes in deze provincie pra- het hem soms veel moeite kost om zich in bepaalde typisch regionale onderwerpen te verdiepen. Toch doet hij dat met veel plezier. „Ach weet je", zegt hij. „Toen ik nog bij Brandpunt werkte, moest ik eens een reportage maken over volks tuintjes van bejaarden in Dor drecht, Ik dacht eerst: Wat een waardeloos onderwerp, wat interes seert mii dat n ten Veere's burgemeester mevrouw G. van Montfrans-Hartman, natuur beschermer Jan de Vries en wethou der L, Wattel van Domburg, tevens eigenaar van een mini-camping, over de vraag tot hoever je mag gaan tot Zeeland echt 'vol' is. Mini- campings, kleinschalige landbouw bedrijven. het rustige achterland, de lange files op de A-58 en -natuur- Maar bij zoiets lijk- illegaal kamperen en de maat regelen daartegen zijn termen die in hoog tempo over de tafel vliegen. Foto's van verschillende vormen van kamperen completeren het ge heel. Troubadour Ries de Vuyst en zijn begeleider Thijs de Melker ne men het tweede programmaonder deel voor hun rekening en zingen de 'Cadzandse Blues'. De programma makers hebben gemeend de onder titeling van dit lied in dialect ach terwege te moeten laten, zodat het overgrote deel van de twee miljoen kijkers absoluut niet hebben begre pen waar Ries over zingt. We zeiden het al, het program ma werd gemaakt in samen werking met de redactie van regio nale bladen. Dolf Snel. provinciaal verslaggever van de PZC'. nam dan ook het Tegio-journaal' op zich. Zo liet hij een mossel visser vertellen over de in zijn ogen onjuiste beslis sing van minister Smit-Kroes om de bouw van de dammen in de Oosterschelde te vertragen. Na een uiteenzetting over het vakantiedorp op de Kabbelaars- bank, dat zichzelf van energie voor ziet, kwam de - verboden maar vaak voorkomende - naaktrecreatie in Zeeland aan bod. Dit onderwerp ging door een storing echter de mist in Een rommelige discussie over de Vaste Oeververbinding Wester- schelde werd gevolgd door een op treden van de Walcherse formatie The Serial. Het beroeren van één. gitaarsnaar leidt in de beslist niet; voor dit doel gebouwde Burgerzaal tot een hels kabaal, waar zangeres Karin de Kok met haar stem nog eens zoveel schepjes bovenop deed, zodat met name de oudere toe-: schouwers hun handen naar hun- oren brachten. Het programma kabbelde verder en naarmate de uitzending ver-treek keken de toeschouwers op de drie monitors steeds vaker of ze erin slaagden het doel van hun komst te bereiken: het verschijnen in beeld. Commissaris Boertien was de laat ste gast en herhaalde zyn inmiddels bekende pleidooi voor het afschaf fen van de hokjesgeest. Een kleurrij ke impressie van het onlangs opge bouwde windorgel in Vlissingen en een krachtige oproep van de televi- sieroutimer met het witte haar om toch vooral maar eens naar Zeeland te komen besloot de rechtstreekse televisie-uitzending, waar later met gemengde gevoelens op teruggeke ken werd. „Van de Burgerzaal zag je niks; het kon net zo goed uit een boeren schuur komen" en 'De onderwerpen waren zo moVr.Zlijk, dat je voor een goeie inleiding alleen al een half uur nodig had", waren na afloop twee veel gehoorde reacties De stem ming van de programmamakers was echter die van een wielrenner, die net een zware Tour-etappe heeft gewonnen. Alleen omdat de directe straalver binding tussen Middelburg en Hil versum het halverwege het pro gramma even liet afweten, kon iedereen het over één ding eens zijn: „Nu heeft het Zeeuwse pu bliek ook eens kunnen zien hoe een storing in zijn werk gaat..." Koen van Bijen Natuurbeschermer Jan de Vries, wethouder L. Wattel van Domburg. Veere's burgemeester mevrouw G W. van Montfrans-Hartman en presentator Aad van den Heuvel bij de rechtstreekse televisie-uitzending vanuit Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9