jNiets te doen aan ontslag wethouder in Aardenburg SCHIETPARTIJ OP WOONWAGENKAMP Loos alarm over 'gezonken' jacht F™' Verdronken vrouw pleegde zelfmoord AAI) VAN STATE: WET GEVOLGD DDELBURG Als gevolg van de hitte zijn er verspreid over ons land al ntallen gevallen van botulisme gemeld. Aldus het Centraal Diergenees- ndig Instituut (CDI) in Lelystad. De kadavers van door botulisme jr ugetaste eenden en andere watervogels zijn inmiddels gelokaliseerd. Het obleem kwam. zoals elk jaar, weer op gang in de Randstad maar waaiert uit in snel tempo over de rest van ons land: Brabant. Drenthe en •Iderland. Zeeland zijn enkele "verdachte gevallen" van vogels met verlammingsver- hljnselen gesignaleerd, aldus een medewerkster van Provinciale Waterstaat. die de bestrijding van botulisme coördineert. Maar we hebben nog geen kadavers opgestuurd naar Lelystad om zekerheid te verkrijgen of het inderdaad om botulismeslachtoffers gaat. Daarvoor zijn de gevallen nog te verspreid en te klein in aantal. „Vorige maand waren er al 35 inzendingen, waarvan 21 positief en deze maand tot nu toe al 50 positieve gevallen," aldus dr Haagsma van het CDI. „Bij aanhoudend warm weer breidt de ziekte zich snel uit tot concentraties van watervogels, zelfs in parken en plantsoenen in de steden,"' aldus dr Haagsma. (Van onze Haagse redacteur) lEN HAAG De enkele weken geleden als wethouder van Aardenburg aan de kant gezette tv D' r J. A. J. de Ridder is definitief ontslagen. Pogingen van hem om via de Raad van State Ich weer een plaatsje aan de collegetafel naast de omstreden burgemeester W. L. A. ockefeer te veroveren, zijn mislukt. Hij had schorsing gevraagd van zijn ontslagbesluit, laar de behandeling van deze zaak maandagochtend door dr M. Troostwijk, voorzitter van e afdeling rechtspraak van de Raad van State, moet voor De Ridder die overigens niet zelf anwezig was een koude douche zijn geweest. foostwijk deed maandag onmiddel- |k uitspraak; zo duidelijk lag in dit sval. De voorzitter van de afdeling ichtspraak houdt zich immers niet Bg met de vraag of de motieven die raadsmeerderheid heeft gehan- lerd om De Ridder 'te wippen' al dan let laakbaar zijn, maar bekijkt echts of de in de wet beschreven iocedure op een juiste wijze is be- indeld. En dat was in Aardenburg 8 geval. Troostwijk: „De jurispru- Jf.rie op dit gebied is duidelijk, je an nog zoveel raadsbesluiten vernie sen, maar als het vertrouwen in lmand is opgezegd wordt het op deze (ijze niet hersteld". 'nverwacht einde kwam een snel en wellicht l( onverwacht einde aan de 'kwes- •De Ridder', de steen in de toch al !trimpelloze Aardenburgse vijver, ook buiten de gemeente de aan- iht heeft getrokken. In ieder geval >mmissaris der koningin tien, die pogingen heeft onder- de lijnrecht tegenover staande fracties in de gemeen- raad enigszins te verzoenen. Min- theid (D'66. lijst Standaert, PvdA WD) en meerderheid (CDA, Ge- OTtebelangen en lijst-De Clerck) inderdaad officieel met elkaar noend, maar De Ridder hoeft niet een herbenoeming te rekenen. D plaats is ingenomen door W. van (gemeentebelangen). Die et blijven, vindt de meerderheid i de raad. Ridder was destijds wethouder (Orden aangezien er een scheuring door het CDA liep, die de iderheid in een meerderheid veran- rde WD'er wil ondanks de al genoem- rerzoening toch terugkomen op de Ihouderszetel. en had daarvoor de ttd van State ingeschakeld. De zit- 5 maandag was van bijzonder kor- duur. In eerste instantie vroeg De Iders vertegenwoordiger staads- d Troostwijk ook om schorsing i de benoeming van wethouder iHelden, maar de voorzitter maak- inet de wet in de hand duidelijk dat niet mogelijk was: tegen benoe- tagen staat geen beroep open. Dit deel van De Ridder's verzoek werd dan ook niet-ontvankeliik verklaard Het tweede deel van zijn schorsings- verzoek, dat tegen zijn eigen ontslag, was even kansloos. Opvallend was dat De Ridder noch zoals ter zitting bleek schriftelijk, noch via zijn vertegenwoordiger mondeling ook maar één procedurefout kon aanvoe ren. En zo'n procedurefout zou zijn enige strohalm zijn geweest. Criteria Immers, de afdeling rechtspraak treedt inhoudelijk gezien op geen enkele wijze in de bevoegdheden van een gemeenteraad, en het is aan die raad om wethouders te benoemen dan wel te ontslaan, ook al doet hij dat iedere week. Er is een beperkt aantal criteria waarin zo'n ontslag besluit moet voldoen: zo moet mini maal veertien dagen van te voren het vertrouwen zijn opgezegd, en moet het raadsvoorstel minstens twee da gen voor de raadsvergadering bij de leden worden bezorgd. Het zal duide lijk zijn: er is in de gemeentewet geen enkel 'inhoudelijk' criterium opgeno men. Er lag, zei Troostwijk, in de vijftiger jaren een wetsontwerp waarin normen stonden opgenomen waaraan getoetst kon worden of het opzeggen van vertrouwen terecht was geschied, maar dat ontwerp werd ongetrokkem omdat het toen malige kabinet ook al van mening VLISSINGEN - Drie sleepboten van verschillende maatschappijen en deen edeboot van de loodsdienst, de RP 10 van de rijkspoliti te water, enkele particuliere jachten en een boot van de reddingsbrigade op het Vlissingse Badtstrand hebben maandag ruim drie kwartier gezocht naar een jacht - en de opvarenden daarvan -dat voor de Vlissingse boulevard zou zijn gezonken. Omstreeks cén uur werd de zoekactie stopgezet, omdat, zoals een woordvoer der van Vlissingen Radio zei, was gebleken dat de melding op een misverstand berustte. De Vlissingse gemeentepolitie werd omstreeks kwart over twaalf door een inwoner van Vlissingen gebeld met de mededeling dat in de Westerschelde, ter hoogte van het Mantiem Instituut De Ruyter, een jacht was gezonken. De daarop volgende zoekactie leverde echter niets op. Uit het feit dat niet het geringste van wat tot een jacht zou kunnen behoren werd gevonden, leidde men volgens de woordvoerder Foto- De sleepboot 'Zioitserland' van de firma Muller tijdens de zoekactie voor de boulevards in Vlissingen. van Vlissingen Radio af dat de mel ding op een misverstand berustte. „Vermoedelijk heeft men een van de kleine gele boeien die het 'fietspad' markeren, de vaargeul voor jachten die naast de vaargeul voor de normale scheepvaart loopt, aangezien voor de mast van een jacht. Door de schitte ring van de zon op het water zie je die het ene moment wel en het andere niet", aldus de woordvoerder. Hij zei overigens van mening te zijn dat de melding te goeder trouw is gegeven en men niet te maken heeft gehad met een "grappenmaker' was dat, zelfs wanneer een ontslagbe sluit uiteindelijk vernietigd wordt, dat op geen wijze bijdraagt aan het herstellen van het opgezegde ver trouwen. De zaak lag zo simpel dat dr Troost wijk, zoals hij zelf ook zei, hem ook schriftelijk had kunnen afdoen. Hij had de partijen echter de kans gege ven om zelf de vormfouten aan te dragen die hij niet in de stukken had kunnen ontdekken, maar dat gebeur de, zoals duidelijk zal zijn, met. Troostwijk wees dan ook aan het eind van de zitting het schorsingsverzoek af, nadat hij had opgemerkt dat dit ongetwijfeld niet de laatste keer was geweest dat hij met Aardenburg te maken kreeg: „Ik heb de indruk dat Aardenburg enige moeilijkheden heeft in de gemeentepolitiek, of juist niet in de politiek, maar het is met de eerste keer dat ik met Aardenburg te maken kreeg". En of het vertrouwen helemaal her steld is is nog maar de vraag, want nadat burgemeester Lockefeer zich beperkt had tot de zin dat hij voor wat het standpunt van verweerder de raad, in casu de raadsmeerderheid betrof, verwees naar een op 1 juli verzonden brief, protesteerde D'66- raadslid Van Rie meteen door op te merken dat die brief niet op de secretarie ter inzage had gelegen. „Maar hier wel", antwoordde dr Troostwijk hem glimlachend. Bevestiging vonnis inrijden op agent DEN HAAG - De procureur generaal bij het Haagse gerechtshof heeft be vestiging van het vonnis geëist, waarbij de 37-jarige J. M. V. uit Sint-Maartensdijk was veroordeeld tot vijftien maanden gevangenis straf. Verdachte was ingereden op een politieman, toen hij werd betrapt bij het plegen van een inbraak in Reimerswaal. Een politieman moest opzij springen om het vege lijf te redden. Daarop volgde een schietpar tij, maar verdachte wist te ontsnap pen. Kort daarop werd hij gearresteerd. Hij ontkende op de agent te zijn ingere den. Verdachte had een lang strafblad en had ook deel genomen aan een sene autodiefstallen. Mede daarom vond de procureur generaal de opge legde straf niet te hoog. De verdediger voerde aan, dat verdachte in hoger beroep was gegaan, omdat zijn zaak door de rechtbank in Middelburg te snel werd behandeld en het vonnis te weinig was gemotiveerd. Het hof wijst over veertien dagen arrest. Honger Zeeland is vol en dat vinden veel Zeeuwen prima. Bakkers, slagers, kruideniers, ze varen er wel bij. Maar op de radac tieburelen van dit dagblad faalt de stemming. Vooral in de avonddienst. Gisteravond ^trschenen er welgeteld zeven uitgehongerde collega's, allen toonachtig op Walcheren. Al- waren ze zo dom ge veest om een beetje uit te n na een avond werken. De een had geen brood meer kunnen kopen, de ander had Wj de slager bot gevangen Veer een ander kreeg bij de kruidenier nul op het rekest l°en hij ten einde raad maar om een rol beschuiten of een Pakje crackers vroeg. Zeeland vol maar de winkels zijn keg, briesten ze alle zeven. En ,0er> rond tien uur bleek dat ook het cafetaria door de friet keen was, konden de verwen- k slagen nog maar nauwelijks 1 fa knorrende magen over- 1 stemmen. Neen, beste lezer, ket wordt er hier niet gezelli- der op Alleen de vaste alma- fak-maker sloeg er een slaatje fa. Die loofde twee boterham men met pindakaas uit voor jote hem voor één keer van zijn taak verloste. Vandaag is de almanak het resultaat van een Y SLUISKIL Bij scheepswerf 'De Schroef* in Sluiskil is de Eurokot ter 'Yerseke 52' van stapel gelopen. Vrijdag maakte de kotter een ge slaagde technische proefvaart op het Kanaal Gent-Terneuzen en over de Westerschelde. De Eurokot ter is de tweede, die scheepswerf 'De Schroef aflevert. Maanden ge leden werd op de werf in Sluiskil de 'Breskens 15' gebouwd. De bouw van drie andere kotters, voor vis sers in Colijnsplaat, Arnemuiden en Vlissingen, is in voorbereiding. De kotters worden stuk voor stuk gebouwd naar een ontwerp van het bureau Gommers in Axel De 'Ye 52'. gebouwd in opdracht van de Yersekse firma J. Koster, meet 24.15 bij 6.30 bij 2.80 meter en bijna 69 brutoregisterton. Er staat een 300 pk motor in. Voor 'De Schroef is de bouw van een aantal Eurokotters een uit komst. Een woordvoerder van de werf. die gemiddeld aan veertig tot vijftig man werk biedt: „We houden ons over het algemeen vooral bezig met reparatiewerk voor de binnen vaart. maar die markt ls groten deels ingestort. Dankzij de bouw van de kotters zitten we nu nog redelijk goed in het werk", de prijs van de kotters, die bij 'de Schroef worden gebouwd, variéren van 1.6 tot 2,5 miljoen gulden. De heer Koster in de kajuit van de Ye 52'. MIDDELBURG - In het Middelburgse woonwagenkamp heeft zich in de nacht van zondag op maandag opnieuw een schietpartij voorgedaan. Er vielen daarbij geen gewonden. Na afloop daarvan hield de politie van Middelburg drie mannen aan. Dit trio werd maandagmiddag nog vastgehou den op het bureau. Volgens een woordvoerder van de ree herche gebeurt dat op verdenking van poging tot doodslag dan wel zware mishandeling. Omstreeks half één kwam maandag- voor de schietpartij tastte de recher- morgen op het bureau de melding che maandag nog in het duister Wel binnen dat er een schietpartij gaande is duidelyk dat er kennelijk onenig- was. Deze melding was afkomstig van heid bestond tussen M M en M H. geschrokken kampbewoonsters. Bij van W. Wat daarbij de rol van de aankomst heeft de politie geen wa- aangehouden G. M uit Roosendaal pens aangetroffen. Wel werden de was kon de recherche maandag nog Roosendaler G. M (19) en de Middel- niet meedelen. Evenals de twee ande burgers M. M. (29) en M. H. van W. (24) re arrestanten werd deze niettemin op geconstateerd. Volgens de politie is daardoor duidelijk geworden dat in ieder geval twee mensen op elkaar hebben geschoten. Wie en waarom was maandag nog onduidelijk. „Het is een verwarrend geheel" aldus de woordvoerder van de recherche. Gemeld werd verder dat de schietpar tij in de nacht van zondag op maan dag zeer waarschijnlijk geen verband houdt met de schietpartijen die in oktober plaatsvonden. Ook daarbij vielen toen geen gewonden. Het ging toen om een ruzie die het kamp in twee partijen verdeelde. Dat leidde in oktober tot twee schietpartijen op dezelfde dag waar bij één van de partijen steun kreeg van gelijkgezinden uit Goes en Vlis singen. aangehouden. Over de achtergronden e Engelse matroos gewond bij val in scheepsruim VLISSINGEN - Een opvarende van het vrachtschip 'Malangi Bay' is maandag gewond geraakt bij een ongeluk aan boord van het in Vlissingen afgemeerde schip. De Engelse matroos G S, viel door een openstaand luik in een van de laadruimen Bij die val van onge veer drie meter liep hij. zo bleek later in het Bethesda-Sint-Joseph- ziekenhuis in Vlissingen. wervel- fracturen op. verdenking van poging tot doodslag dan wel zware mishandeling vastge houden. Zowel M M als M H. van W. beschul digen elkaar ervan geschoten te heb ben. Behalven vijf kogelhulzen (kali ber punt 22) werden zoals gezegd geen wapens aangetroffen. Eén van de hul zen werd aangetroffen bij het schuur tje bij de wasgelegenheid op het ter rein. Daar zou Van W. gelopen heb ben. De rest werd aangetroffen bij de wagen van M M. De recherche heeft daarop ook de inslag van drie kogels MIDDELBURG - De Vlissingse rock formatie Why not' treedt vrijdag 15 juli op in Bar American te Middel burg. De groep speelt hoofdzakelijk eigen werk Why not' bestaat uit. Piet Meulmeester en René Koole (gi taar). Joop de Winter (bas), Peter Veen (drumsi en Frank Engels (zang). Het optreden begint om 21 00 uur. VLISSINGEN - De zondag bij Dishoek verdronken vrouw heeft zich waarschijnlijk met opzet om het leven gebracht. Dat is de conclusie na een onderzoek van de rijkspolitie te water in Vlissingen. De officier van justitie heeft maandag besloten geen sectie meer te laten verrichten. De vrouw was 34 jaar en afkomstig uit het Duitse Monchen-Gladbach Ze was met drie vriendinnen op vakantie in Zeeland en verbleef in een hotel te Koudekerke De familie is inmiddels op de hoogte gebracht van haar overlijden. De vrouw was in behandeling bij een psychiater en had ook medicijnen tegen depressieve buien Zaterdagavond was ze nog met haar vriendin nen naar een dancing in de omgeving geweest. Toen haar vriendinnen zondagochtend om 9.30 uur wakker werden bleek zij niet aanwezig, o Landbouwer Axel moet wijken voor aanleg nieuw bos (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De Axelse landbouwer G. A. Dees, die in 'Smitsschorre', ten zuidwesten van de gemeente een stuk grond van het rijk pacht, moet wij ken voor de aanleg van een nieuw bos. Dat is het gevolg van het feit dat de Kroon de eerste wijziging van het gemeentelijk bestemmingsplan 'Smitsschorre'. waarin dat bos is op genomen. heeft goedgekeurd en de bezwaren die Dees had aangevoerd, heeft verworpen. Dees stelde dat hij. sinds hij het terrein, dat is verhoogd met slib uit het Kanaal van Gent naar Temeuzen. heeft gepacht aanzienlijk heeft verbe terd. Hij vindt het bovendien onheus dat hem de mogelijkheden op een bestaan door de neus worden ge boord. De Kroon erkent dat Dees' belangen in het geding zijn. maar vindt dat die belangen moeten wyken voor de aan leg van het nieuwe, recreatieve bos Er is in Zeeuwsch-Vlaanderen zo weinig hout dat je bij de aanleg van bos kan spreken van een algemeen belang, aldus de Kroon. Het bestemmingsplan Smitsschorre voorzag overigens eerst in woning bouw op het terrein waarom het hier gaat. Daar bleken echter zoveel kost bare voorzieningen voor nodig, dat van dit plan werd afgezien en er een andere oplossing in het bestemmings plan werd gekozen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13