Patrick Braam Nederlands Rinus Michels wijkt niet voor kritiek Köln-spelers jeugdkampioen schoolslag Verrassingen in Belforttennis t Jteve Ovettstart vandaag in Hengelo Publiektrekkers m GREEN SOX WON 12 KEER OP RIJ EN IS KAMPIOEN GOEDE PRESTATIES ZEEUWSE ZWEMMERS OP NK overleden OEFENMEESTER DIENT CONTRACT UIT Lotto HENGELO (ANP) Steve Ovett zal deelnemen aan ac ranny uianKers Koen-Games die dinsdag (vandaag) in Hengelo worden gehouden. De organisatie kwam daarover in de nacht van zondag op maandag tot overeenstemming met de Engelse atleet. Ovett, die zichzelf als 'erg fit' kwalificeert, is van plan in ieder geval een aanval te doen op de beste wereldtijd van dit seizoen, die met 3.32.45 op naam staat van de Marokkaan Acquita. Ovett bezit zelf het wereldrecord met 3.31.4 (augustus 1980 Koblenz) Hij ontmoet in de race onder meer de Amerikaan Tod Harbour. Ovett vangt door zijn deelneming het wegvallen van Rod Druppers tziek) op. waardoor de 1500 meter, in plaats van de 800 meter, de 'koninginneloop' van de wedstrijden wordt. Na het bekend worden van de deelneming van Steve Ovett op de 1500 meter bij de FBK-games. bereikte de organisatie maandagochtend het bericht dat Ovetts landgenoot Steve Cram niet op die afstand zal uitkomen. De Engelse atleet ontloopt hiermee een duel tussen hem en Ovett vóór de wereldkam pioenschappen in Helsinki. Hij zal wel de 800 meter lopen. Cram, die vorig jaar de beste tijd op de 800 meter neerzette (1.44.45). gaat in Hengelo evenals Ovett op de 1500 meter proberen de beste seizoentijd te verwezenlijken op de door de afwezigheid van de zwaar verkouden Rob Druppers gedevalueerde afstand. DEN' HAAG (GPD) Mick Clavan, de oud-voetballer die in de jaren vijftig furore maakte als linksbuiten van 'net Nederlands elftal en de Haagse clubs ADO en Holland Sport is maan dagochtend aan een hartaanval overleden. Clavan is 54 jaar gewor den. Mick Clavan begon zijn voetbalcarriè re bij ADO. De voetbalcapaciteiten van de behendige linksbuiten vielen al snel op, waardoor hij reeds op 19-jarige leeftijd kon debuteren in het Nederlands elftal. Tot in het vooijaar van 1953 werd Mick Clavan vervol-» gens onafgebroken uitgenodigd voor Oranje. Zodoende maakte hij ook deel uit van het Nederlands elftal dat in 1952 deelnam aan de Olympische Spe len in Helsinki. In 1953 verruilde Clavan ADO voor Holland Sport waar de legendarische samenwerking op de linkervleugel tussen hem en'Bertus de Harder tot stand werd gebracht. Enige jaren la ter keerde Clavan weer terug naar zijn oude liefde ADO. Met dit elftal, waar in Clavan ondermeer samenspeelde met zijn broer Cock, Karei Jansen, Theo Timmermans. Carol Schuur man, Harry Vreeken en Lex Rijnvis promoveerde hij op 5 mei 1957 naar de eredivisie. Jeugdwielrennen GRONSVELD Serge van Boven schreef afgelopen weekend een jeugdwielerwedstrijd bij de elf-jari gen op zijn naam. De jeugdafdeling van de wielervereniging Zccuws- Vlaanderen was met een kleine afvaardiging present bij wedstrijden in het Limburgse Gronsveld. Even eens bij de elfjarigen was er een vijfde plaats voor Jean-Pierre For- trei. Monica Fortrei uit Breskens klasseer de zich als tweede bij de achtjarigen, terwyl Robbert Nijs derde wed bij de negenjarigen. Bij de veertienjarigen was er nog een zesde plaats voor Harold d'Hondt. MLJNCHEN IANPBij de eerste Ajacied Sören Lerby maakte op de training van Bayem Munchen on der leiding van Udo Lattek kwa men maandagochtend bijna 1000 toeschouwers kijken. De nieuwe trainer van de Beierse club ver klaarde met zijn ploeg Westduits kampioen te willen worden. Ex- eerste oefendag een goede indruk. Op de foto: Udo Lattek (links) en Sören Lerby. KEULEN (DPA) „Ik sta toch op het veld. De beslissing is dus gevallen. Mijn werk hier gaat gewoon verder." Met deze woorden maakte Rinus Mi chels maandagmiddag bij de eerste training van I. FC Köln voor het nieuwe bundesligaseizoen bekend, dat hij zijn contract bij de Westduitse bekerwinnaar zal uitdienen. De ver bintenis van de Nederlander met FC Köln loopt tot juni 1984. Zondag overwoog de voormalige oefenmees- ter van Ajax en FC Barcelona op te stappen, toen hij na terugkeer van een vakantie in Californiê werd ge confronteerd met de kritiek, die doel man Harald Schumacher had geuit tijdens enkele intervieuws. Enkele weken geleden eiste Schuma cher vanuit het ziekenhuis, waar hij een meniscusoperatie had ondergaan, het hoofd van Michels. „Er moet een andere trainer komen bij FC Köln. Michels heeft zelf gezegd, dat hij geen trainer is, die jonge spelers kan inpas sen. Hij staat op een eiland. „Ik was tot nu toe de enige die hem kon bereiken. Maar dat contact is nu ook verdwenen." De aanval van de doelman van het Westduitse elftal was opnieuw een bewijs van de slechte verstandhou ding tussen de spelers en Michels. Sinds de Amsterdammer in 1980 het roer bij FC Köln overnam van Karl- Heinz Heddergott is hij meermalen op de korrel genomen door de spelers, die de keiharde trainingen wraakten en Michels onpersoonlijke houding be kritiseerden. Vorig jaar nog keerden Klaus Fischer en Pierre Littbarski („Michels is onmenselijk"! zich open lijk tegen de Nederlandse trainer, maar boden daarvoor later hun ver ontschuldigingen aan. ROTTERDAM GPDi - Het C.ruijff- effect is nu al merkbaar in Rotter dam. Voor de nieuwe voetbaljaar gang heeft de administratie van Feyenoord tot nu toe rond de 6500 seizoenkaarten verkocht. Ruim een maand voor de start van de competitie zijn dat er veel meer recente verleden aan de man wer den gebracht. Het totaal aan verkochte seizoen kaarten bedroeg vorig jaar vóór de competitie 5200, en dat terwijl toen met Houtman, Valke en Gullit toch drie publiekstrekkers waren aan getrokken. Het Cruijff-effect blijkt nu dus al groter. Bi Het bestuur van FC Köln mail?' selectiespelers maandag duidelijk, dat ze verder zulle di ten met Michels, die het a seizoen zijn eerste succes bijt eniging boekte met het b de Westduitse voetbalbeker. V ter Peter Weiland stelde zich 1! de Nederlander: „We willen den aan de contractuele verpl gen. Het ging ook niet o problemen, maar slechts omdi te waarin de kritiek was gegote tl Aanvoerder Gerd Strack: .S a stuur heeft de beslissing geno- u hebben die te aanvaarden, ie 'k blijven staan achter onze menh ld de aanpak van Michels. Wei d( niets teruggenomen. Als het fosc di is het bestuur verantwoorde^ Alleen remises in achtkamp AMSTERDAM (ANP) Den ten van de partijen die maan! de negende ronde van de intfi nale damachtkamp te AnuK werden gespeeld zijn: Gantwarg (Sovi - Kouassl (Ivo) Wj kin (Sov) - Wlml (Sov) 1-1; Clert Kaplan (VSt) 1-1, Wiersma (Ned)-I Wal (Ned) 1-1. De stand na negen ronden: 1I Wiersma 12 punten; 3 Bafjakin.Ko Clerc 10; 6 Gantwarg 9; 7 Kaplail der Wal 3. paar schoenen halen prijs betalen koopcentrum Groenendijk SLUIS De eerste verrassingen zijn al weer gesignaleerd in het traditio nele Belfort-tennistoernooi, dat in het afgelopen weekeinde in Sluis van start ging en dat duurt tot en met zondag aanstaande. Bij de C-spelers sneuvelde al direkt de als derde geplaatste Geert van Ooteghem uit Brugge. Deze Belg zorgde met zijn tegenstander Peter van der Putten uit Bergen op Zoom wel voor opper ste spanning in een lange partij. Van Ooteghem won de eerste set (4-6), maar na een slopende strijd trok de Brabander de tweede set naar zich toe (7-6). In de derde en beslissende set nam Van der Putten duidelijk afstand (6-2) en kwam zo een ronde verder. Boeiend was ook de opmerkelijk lan ge partij tussen Fred Elliott uit Ter- neuzen ials achtste geplaatst) en de niet geplaatste Peter van der Sloot, eveneens uit Temeuzen. In iedere set moest de tie-break de beslissing bren gen. Van der Sloot zegevierde tenslot te verrassend: 7-6, 6-7 en 7-6. Ook bij de dames was er in het C-toemooi een verrassing te beleven. Weliswaar was Momek Baec&e uit. Hulst niet geplaatst, maar er werd toch verwacht dat zij een belangrijke rol zou spelen in dit toernooi. Die verwachting werd geen realiteit, want zij werd direkt al met duidelijke cijfers (6-2, 6-2) uitgeschakeld door Irma van der Peijl uit Bavel. t Verrassingen ook bij de D-speelsters. De als eerste geplaatste Marian Fraanje uit Zaamslag sloeg zich er wel doorheen, maar zij had haar handen vol aan Marijke Pladdet uit Biervliet (7-6, 6-3). De als tweede geplaatste Olette Luitwieler uit Vlis- singen had het gemakkelijker tegen Ann Kok uit Axel: 6-0, 6-0. Daarente gen was de uitschakeling van de als derde geplaatste Toos Willemen uit Breda zeer verrassend. Zij werd met 7-5, 6-2 verslagen door Janiek Maen- hout uit Westkapelle (België). Ook de als vierde geplaatste Joke van Quec- kelberghe uit Sas van Gent werd al direkt uit het toernooi gewipt. M. van Driel won met 5-7, 6-2 en 6-3. Bij de heren D verloor de als derde geplaatste Hannie Langeraet uit Sluis met 6-3, 6-2 van Frankie Callewaart Fred Elliott uit Temeuzen. als achtste geplaatst, verloor Peter van der Sloot in actie tijdens zijn gewonnen partij uit Damme (Belgiè). in Sluis verrassend van Peter van der Sloot. tegen Fred Elliott. Wim de Waal bij vrije liefhebbers AXEL Wim de Waal lift toch een punt achter zijn ca' re als amateurwielrenner s< te hebben. Afgelopen weeii ft was hij tenminste tweemaal1' tief bij wedstrijden van dei'- Belgische liefhebbersboni(Q OD. In Gent reed De Wad" een solo naar een overwint n terwijl hij in Ottegem op defj plaats eindigde. Daar rvot Belg Roger Beelaert vóór chard Bukacki. Bij de darr-s j» Gent was er een vijfde 0 voor Brigitte Wieles uit Slis ti VLISSINGEN - In de getallen Nederlandse lotto, die gisterfl bliceerd werden op onze na's, is een fout geslopenS van getal 27 werd getal 17 vert B winnende getallen zijn: 7,ffl.k u en 27, reservegetal 15. ;G 12 JULI 1983 1.16.89. Het Middelburgse meisje ver overde met haar tijd een plaats in de all-in.finale, waarin ze zich als vijfde klasseerde in 1.15.99. Na het goud van Braam dus zilver voor Ariene Knoes- ter. Marleen Knoester (Luctor) liet in de finale van de jaargang 1969 op de 100 meter schoolslag een tijd van 1.19.42 afdrukken. In de B-all-in-finale klas seerde dit Middelburgse meisje zich als vierde in 1.19.93, ruim een seconde boven haar beste persoonlijke tijd. Opmerkelijk Een opmerkelijke prestatie leverde ook Samdra Verdonck van het Bres- siaanse Scheldestroom. die in de da mesfinale van de schooslalg een vijfde plaats veroverde in een tijd van 1.19.31. In de all-in-finale ging de Zeeuws-Vlaamse nog sneller. Ze werd daarin tweede in een tijd van 1.18.81. Het had weinig gescheleld of Sandra Verdonck was niet klmen opdagen voor de B-finale, hetgeen haar een boete van honderd gulden zou hebben gekost. Omdat de strijd zo lang duur de was het de Zeeuws-Vlamingen ont gaan, dat ze in de B-finale moest aantreden. Dankzij de oplettendheid van Luctortrainster Ans Geervliet kon ze daarin toch nog starten. Ze deed het op opvallende manier. Rianne Geervliet (Luctor) was niet normale doen. Op de 200 meter vrije slag in de jaargang 1970 werd ze tiende in 2.43.5, terwijl ze reeds rond de 2.40 heeft gerealiseerd. Els van Halest van Bruinvis kwam in de jaargang 1968 tot een tijd van 1.10.66 op de 100 meter vlinderslag. Eddy Ouwgrkerk wordt na een schitterende klap op de thuisplaat uitgegeven. MIDDELBURG Met nog 2 wedstrijden te spelen is Green Sox reeds kampioen in de 2e klasse Rayon Zuid-West Nederland. Zondag werd voor de 12e keer in successie gewonnen. Ditmaal moest nummer 2 in de competitie Ridderkerk Rowdies met 7-1 zijn meerdere erkennen in de Middelburgers. Joost Harteveld was de beginnende werper en htf deed dat uitstekend. De eerste 2 innings kwamen slechts 6 mensen aan slag, die alle 6 uit werden gemaakt, twee keer door een mooie vangbal van rechtsvelder Eugen van Engel. In de 2e inning nam Green Sox en 3-0 voorsprong door 3 honkslagen op rij, geraakt werpen, 4 wijd, een tik in het bin nenveld en een opofferingsstoot- slag. In dezelfde innig scoorde Row dies 3-1, maar toen Eddy Ouwer- kerk in de 4e inning het werpen overnam,, was het gebeurd met Rowdies. De Zuidhollanders kwa men nog slechts zelden op de hon ken. Green Sox bouwde zijn voor sprong uit tot 7-1. Goed slagwerk was hier de basis van. Eddy Ouwer- kerk sloeg een 3 honkslag en werd op de thuisplaat uitgegeven door een zeer dubieuze beslissing van de scheidsrechter. Even later sloeg Eu gen van Engel de bal ook ver over het buitenveld van Rowdies: even eens goed voor 3 honken. Pinky Victor werd steeds op het le honk uitgegeven, maar sloeg wel 3 man over de thuisplaat. Beste slagmen sen waren Eugen van Engel en Eddy Ouwerkerk. Joost Harteveld gooide in 3 innings 3 keer slag, geen enkele keer 4 wijd en kreeg 2 honkslagen tegen. Eddy Ouwerkerk gooide in 6 innings 11 keer 3-slag, geen enkele keer 4 wijd en kreeg 1 honkslag tegen. Het Green Sox veld maakte 2 fouten. Rowdies werpen van 1 spelen gooi de in 9 innings 5 keer 3 slag, 5 keer 4 wijd en kreeg 9 honkslagen tegen, zijn veld maakte 1 fout. Opbouw Green Sox coach Arie Ouwerkerk was zeer tevreden met de prestaties van zijn team. Volgens hem is dit het gevolg van een gedegen opbouw in de breedte zowel in het le als in het 2e team: „In twee jaar tijd hebben we een paar teams opge AMERSFOORT Niet de grote favoriet Johan Stoffer van devan de zwemekub de Steeg uit Kampen werd in Amersfoort Nederlamds zwemkampioen in de jaargang 1968 1969, maar het Zeeuwse talent Patrick Braam van het Middelburgse Luctor. De 15-jarige Middelburger behaalde de nationale titel in de nieuwe Zeeuwse senioren- en aspirantenrecordtijd van 1.11.67, waarmee hij clubgenoot Willem Jan Knoester, die het record met 1.11.9 in handen had, van de recordlijst verdrong. In de jaargangfinale eindigde Patrick Braam met een forse voorsprong aan de top van de finalezwemmers. HOBBS (ANP) Kees Musters uit Alphen a/d Rijn is in Hobbs (Nieuw- Patrick Braam nam schoolslagrecord Mexico) wereldkampioen zweefvliegen geworden in de 15-meter-klasse. Op van Willem Jan Knoester over. de laatste wedstrijddag eindigde hij op de 22e plaats. De 784 punten die hij daarmee behaalde, waren voldoende om zijn eerste positie in het algemeen IV. «j-e klassement te behouden. De Amerikaan John Striedick, de enige die Musters 7; Og£ n°E had kunnen bedre'Sen- kwam n«et verder dan de elfde plaats. bouwd die een reclame zijn vos honkbalsport en dit komt sport in Zeeland zeer ten g Voor het eerst in de geschied^ van de Green Sox is het me; werper alleen, die de wedstrijf wint, maar het team als collec. j Daarom laat Ouwerkerk nooiti beste werper beginnen, zo kri het hele veld werk te doen en ra er steeds geconcentreerd wort J gespeeld. Als dan na ongeveer innings Eddy Ouwerkerk gaalw pen, zie je het hele team ombi komen. De ploeg heeft vertrom ij,, in Eddy en aan slag gaat het d ,e ook beter. Geen Sox 2 verstevigde zijn kon sitie in de 4e klas. In een i spanning zinderende strijd t mede titelkandidaat Botlek 2jj,. 5-4 verslagen. Standen: 2e klas' Green Sox 12-24,; m derkerk rowdies 11-16, The Han T' 11-13; Bemisse 10-10; Feyenoord 31 Sparta 3 11-4. Neptunus 4 8-2, b °f drecht 3 8-3. 4e klas: Green Sox 2 L Botlek 2 9-14; Unicioms 10-12; b "l drecht 4 7-10; The Hawks 4 8-10; Ric kerk Rowdies 2 9-6; Old Ripe nans 2. pi Red Geese 7-0; Marathon 9-0 Luctortrainster Ans Geervliet was vol lof over haar pupil „Meestal slaat pupil. „Meestal moet Patrick in de tweede helft van de race goedmaken wat hij in de eerste meters verloren heeft op zijn concurrenten, maar dit maal ging hij uitstekend mee en slaagde er in de tweede 50 meter in een flinke voorsprong van zeker een halve lengte te nemen". Patrick Braam heeft volgens de Luctortrainer alle kans geselecteerd te worden in de nationale ploeg voor de Europese jeugdkampioenschappen in het Fran se Mulhousen in augustus. „Als hij niet op het individuele nummer mag starten, dan toch zeker wel in de wisselslag-estafetteploeg, want in een hogere leeftijdsgroep is er geen snel- lerre schoolslagzwemmer". De Luc- torleiding hoort daar aanstaand weekeind meer over bij het vervolg van de nationale zwemkampioen- schappen. De onttroonde Zeeuwse schoolslag kampioen Willem Jan Knoester reali seerde in de herenfinale een tijd1 van 11.11.74. Evenals Braam haalde hij daarmee de all-in-B-finale. Daarin was Knoester de sterkste Zeeuwse zwemmer: 1.11.80 tegen 1.12.39 voor Braam. Zeeuws record De Zeeuwse zwemgroep had nog meer sterke resultaten in petto. Arie ne Knoester, ook van het Middel burgse Luctor, zwom in de jaargang 1967 op de 100 meter schoolslag een nieuw Zeeuws record in 1.15.97. De vroegere recordtijd van Ariene was Nederlander wereldkampioen zweefvliegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 10