Honderdkoppig blaasorkest speelde op de dag Weinig interesse jongeren in discussies kernenergie NERSTIGHEIDROETE Plaats uw familie berichten in de PZC Juwelendieven snel gepakt MARIE EN X- JOHAN hartelijk gefeliciteerd met uw 25-jarig huwe- f: lijk. Je vriendin Nel Lou en kinderen familie berichten D.V 15 juli hoopt onze geliefde moeder, groot- en ;:j overgrootmoeder :j: i§ KORNELIA VAN SLUIJSDINGEMANSE 90 jaar te worden S U kunt haar feliciteren van 4 30 tot 5.30 in de zaal ger. kerk. Haar dankbare kinderen. x klein- en achterkleinkinderen x Grijpskerke. juli 1983 Geen bezoek aan huis i Enige en algemene kennisgeving Bedroefd doch ook dankbaar dat een verder lijden hem gespaard is gebleven, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan, onze lieve vader, opa en huisgenoot de heer ANDRÉ OVERMAIRE op de leeftijd van 63 jaar. Overleden te Biervliet op 9 juli 1983. Bassevelde (B.): Francine en Walter en kinderen Breskens. Madeleen en Dirk en kinderen Breskens: Shirley en Adri en kinderen Biervliet: Louise en Joseph Correspondentieadres: D. Mookhoek. Burg. Van Zuyenstraat 94, 4511 GP Breskens. De uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitge nodigd. zal plaatshebben op dinsdag 12 juli a s. om 10.00 uur in de R.-K Kerk te Biervliet, waarna de begrafenis op de algemene begraaf plaats aldaar. Samenkomst van de familie in de kerk. Heden overleed mijn lieve man, onze vader en grootvader LEONARDUS FRANCISCUS GERARDUS RONDÈL in de leeftijd van 73 jaar. Vlissingen: C. van Driesum-Belo Bussum: P. L. F. Rondèl W. Rondèl-van der Geer Edwin Noord-Beemster: M. J. Rondèl Koudekerke, 8 juli 1983 Verpleeghuis 'Der Boede' Correspondentieadres Hogeweg 147. 4382 JG Vlissingen. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. De crematieplechtigheid zal plaatshebben dins dag 12 juli 1983 om 12.00 uur in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg. Vertrek van het rouwcentrum om 11.30 uur. LEONARDUS FRANCISCUS GERARDUS RONDÈL in de leeftijd van 73 jaar. Vlissingen: B. de Ruijsscher-Ronöèl J. A. de Ruijsscher Australië: K. Ruigrok-Rondèl Goes: C. H. M. Niesyto-Rondèl L. J. Niesyto Neven en nichten Vlissingen. 8 juli 1983 Heden overleed geheel onverwacht onze broer, zwager en oom JAN SCHAALJE weduwnaar van Adriana de Korte op de leeftijd van bijna 75 jaar. Familie Schaalje Familie De Korte Ovezande. 9 juli 1983 Pastoor Fransestraat 8 Correspondentieadres Pastoor Fransestraat 6. 4441 AX Ovezande. De overledene is opgebaard in het Uitvaartcen trum, Zuidvlietstraat 37 te Goes. Gelegenheid tot bezoek aldaar dinsdag 12 juli van 19.00-19.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 13 juli om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Driewegen, vanuit het Dorpshuis, Smitsweg 24. Geen bloemen. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Met droefheid geven wij u kennis dat de HEERE voor ons nog onverwacht doch op Zijn tijd uit ons midden heeft weggenomen mijn innig gelief de man, onze lieve zorgzame vader en opa LOURUS VAN GOUDSWAARD echtgenoot van Jannetje Zwemer op de leeftijd van 77 jaar. Geve de HEERE ons de kracht dit smartelijk verlies te dragen. Middelburg: J. van Goudswaard-Zwemer Middelburg. J. P. van Goudswaard A. van Goudswaard- Lagendijk Bert-Jan, Anneke. Carla, Krista Middelburg: J. L. van Helleman van Goudswaard S. W van Helleman Peter, Aafke. Martha 4333 GM Middelburg, 10 juli 1983 Noordweg 178 Onze man, vader en opa is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30-18.30 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben donderdag 14 juli a.s. te Sint-Laurens om 12.00 uur. Vertrek van de Kerk der Geref. Gemeente, Segeersstraat te Middelburg om 11.40 uur. Heden overleed zacht en kalm onze lieve zuster, behuwdzuster en tante JANNEKE VAN MELLE weduwe van A. Verstraaten in de ouderdom van 80 jaar. Oostburg, 9 juli 1983 Verpleeghuis 'De Stelle' Correspondentieadres. Kruisdijk 1, Sluis De begrafenis zal plaatshebben donderdag 14 juli a.s. om 14.30 uur op de Algemene Begraaf plaats te Groede Enige en algemene kennisgeving Wij vervullen hiermee de droeve plicht te berich ten dat op 9 juli is overleden MEJUFFROUW ADRIANA JACOMINA VAN DIXHOORN' gepensioneerd chef-telefoniste te Terneuzen Zij ruste in vrede Namens de familie: L. B. de Putter-van Dixhoorn J. de Putter J. M. de Kraker van Dixhoorn J. de Kraker 9 juli 1983 Vremdieke, Irisstraat 30 Correspondentieadres: J. de Putter, Irisstraat 46, 4542 EG Hoek. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 12 juli a.s. om 14.00 uur op de Algemene begraaf plaats te Hoek na voorafgaande rouwdienst vanuit de conversatiezaal van Vremdieke aan vangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Op zaterdag 9 juli is overleden onze lieve tante ADRIANA J. VAN DIXHOORN Wij zijn dankbaar omdat ze zo lang by ons was en bedroefd omdat ze nog zoveel voor ons betekende. Hoek: Coren JokedePutter-Scheele Jan Wim Marita Hans Hulst: Sjaac en Jo Franse-de Putter Chris en Nicole Eveline Jan Bedroefd maar dankbaar dat hij zo lang bij ons mocht zijn, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man. onze vader, opa en over grootvader PIETER JOHANNES OELE echtgenoot van Catharina Smallegange in de hoge ouderdom van 90 jaar. Ellewoutsdijk: C. Oele-Smallegange Rijswijk: A. A. Sangster-Oele Ellewoutsdijk: A. J. Stouthamer-Oele C. M. Stouthamer Klein- en achterkleinkinderen 9 juli 1983 Langeviele 8 4437 AB Ellewoutsdijk De overledene is opgebaard in het mortuarium van 'Stengehof te Ovezande. Gelegenheid tot bezoek aldaar maandag 11 juli van 19.00-19.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 12 juli om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Ellewoutsdijk, vanuit het M. J. van Hattumhuis. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het M. J, van Hattumhuis. Nog vrij onverwacht is overleden onze beste zwager en oom JACOBUS DE JONGE echtgenoot van A. J. van de Linde Kortgene: C. J. van de Linde A. C. van de Linde M. C. van de Linde- de Regt J. J. Tazelaar- van de Linde P. Tazelaar Kraggenburg: J. van de Linde Neven en nichten Kortgene 8 juli 1983 Plotseling heeft de Heere weggenomen onze lieve vriendin Moge de Heere Han en de kinderen en ons de kracht geven dit zware verlies te dragen. Familie J. Braam van Sluijs Oudelande 8 juli 1983 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 JULi Het blaasorkest trok grote belangstelling. RUIM VIERDUIZEND BEZOEKERS Strandevenementei bij Westkapelle WESTKAPELLE - Op het bads bij Westkapelle werden divers» viteiten voor kinderen gehoudt het Zuiderstrand werd onder I» van de badmannen een zandfi| wedstrijd gehouden. De eerst» ging naar Chris en Jeroen de Ge tweede prijs was voor ElisaFn en Claudia Nooyen. De derde werd in de wacht gesleept doori bel van Marion en Nicole Hooj I en de vierde prijs ging naar) Jongepier en Irene en Eddy J» De VVV Westkapelle hield een feest op het Zuiderstrand. De hiervan was in handen van badi D Meydam en zijn assistent. Kir van 4 tot en met 6 jaar fc zaklopen en blokjes rapen B zaklopen werden de prijzen b» pi door Marice Lezoo, Roger Pre; j] Deborah Wouters en Esther W; Bij het blokjes rapen behaalc;10 prijs Marlies Geurtz. Raymond fc kers. Fedor Stavast en Wilfra re Geels. 11 Morgen - dinsdag - wordt cj jt strand een kampvuur gemaal e organisatie is in handen v$ |P, Spranckel' in Westkapelle. B ei stellenden kunnen het kampvu j I wonen vanaf 22.00 uur. Qg Geslaagd 'J VLISSINGEN - Aan de rijksun ui teit in Utrecht slaagde J. M. <n Hoek, afkomstig uit Vlissinget het doctoraal examen in de retj^j leerdheid, strafrechtelijke richting Nederlands recht. Steuncomité KM1 n BROUWERSHAVEN Ongeveer honderd blaasmuzikanten, van hein de en ver, hebben zich zaterdag in Brouwershaven aaneengesloten tot een geduchte ndags-muziekformatie. Het oude Grevelingenstadje beleef de, voor de vierde maal in het kader van de Brouwse Dag. een springle vende en zomerse 'muziek-play-in'. Het gebeuren voltrok zich inderdaad spontaan: zonder voorafgaande repe titie, selectie of inschrijving. De ama teur muzikanten namen hun plaatsen in achter de meegebrachte lessenaar tjes, pakten hun instrumenten uit de koffers en wisten ondanks het zeer warme weer de eerste uren van geen wijken meer. De 'play-in' ging van start met een 'openbare repetitie', die met een groeiend aantal muzikanten nog eens werd herhaald rond het middaguur. Vervolgens bracht het orkest van ruim honderd man een daverend con cert ten gehore, dat tevens de afslui ting van de Brouwse Dag betekende. Voor het eerste nummer, de bekende Drumbo-mars waren ook de drum band van de plaatselijke muziekver eniging Apollo en de majoretten Spol- lonia aangetreden, zodat het werkelijk 'schalde' rond Vader Cats' conterfeitsel op de Brouwse Markt, waar tegen die tijd zo'n 4.000 toe schouwers de ronde hadden gedaan. Het openingsnummer stond onder lei ding van A. Heijboer. Maar evenals bij vorige gelegenheden zwaaiden ook nu weer de heren P. H. J. en H. P. Everwijn de dirigeerstaf over het 'play-in-orkest' bij de overige, met veel publiek succes gespeelde werken uit het populaire blaasorkestrepertoi- re. De oudste muzikant was de 81-jarige Leen de Feiter uit Renesse, de jong ste: een tienjarig meisje uit West- Duitsland. De dirigenten beleefden veel genoegen aan het muzikaal kar wei Want het is geweldig eens een keer voor zo'n groot orkest te staan, zeker wanneer de gezelligheid bij het musiceren voorop staat, verzekerde H. P. Everwijn. leden van het Brouwse korps Apollo bedankte voor hun medewerking. Namens de organisatie Brouwse Dag, een samenwerkingsverband van VVV en Middenstandsvereniging, stelde M. A. Hanse: „Het succes van deze dag valt vooral te danken aan de vele muzikanten. Brouw kan langzamer hand wel een beetje trots zijn op z'n muziek-play-in". Naast het muziekfestijn zorgde ook een grote braderie voor een gezellig verloop van de Brouwse Dag. Er wa ren allerlei kramen met eet- en koop waren, terrassen en een aantal stands van niet-commerciële instellingen, zo als de Dierenbescherming, Rheuma- fonds. Natuur- en Vogelwacht, de plaatselijke culturele stichting de Roode Lelie, Welfare, Plattelands vrouwen en de vereniging tot Be scherming van het Ongeboren Kind. In de Sint Nicolaaskerk was de histo rische tentoonstelling nog gaande. En verder bood de Brouwse Dag oude ambachten, een kinderspeelplaats en een groot springkussen. Ook werd door middel van verlotin gen de aandacht gevraagd voor het uniformfonds van Apollo en het ko mende jubileum van het koor van de Smalstad. Garnalenpelsters demon streerden hun kunnen ten behoeve van de bejaardensociëteit. VLISSINGEN - De Vlis- singse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee Vlissin- gers aangehouden, die even tevoren voor onge veer 10.000 gulden aan juwelen hadden gesto len uit de etalage van een goudsmid in de Wal- straat. Het zijn A. C. van der M. (23) en P. J. A. de L. 117) uit Vlissin gen. Bij de aanhouding De twee vernielden om streeks 3.30 uur zondag ochtend de ruit van de winkel met een bijl. Ooggetuigen konden hun signalement echter doorgeven aan de poli tie, die met vier agenten de achtervolging inzet te. De daders konden even later op de Singel worden aangehouden. Tijdens het verhoor be kenden de twee Vlissin- gers de avond tevoren ook een poginq te heb ben ondernomen tot een inbraak bij een andere juwelier in de binnen stad van Vlissingen. Die poging mislukte echter. Het duo pleegde volgens de politie geen verzet bij de aanhouding op laag pitje VLISSINGEN - Het 'Steunö Behoud KMS-groep' heeft b» j. zijn activiteiten voorlopig t» pen. maar zich nog niet op tel Inmiddels is het initiatief ge voor oprichting van een werk die zich bezig zal houden b werkgelegenheid op de lange f? mijn bij de KMS-groep, en de keling van andere produkteni ternatief voor de huidige sd nieuwbouw en de energieseclt Het comité zegt voldaan te ar de bereikte resultaten, nu de groep voorlopig behouden is zelfstandig bestaan kan voerei dat dan ook ten koste gegaan vj n. groot aantal arbeidsplaatsen, H mité is ervan overtuigd dat del ringen ten gunste van de KMS zijn beïnvloed, dankzij de een en brede steun van de Zeeus menleving. Het comité heef soms machteloos gevoeld, mei de laatste maanden. „Ons ontfc nu eenmaal passende mogeliii: om in deze fase nog gewicht schaal te kunnen leggen", ala steuncomité, dat over enige I] documentair verslagboek wilg ren over de activiteiten voor) houd van de KMS-groep. Het: heeft overigens noq ruim 7000; over, dat men graaq wil rese voor eventuele toekomstige at Trots Burgemeester C. Slabbekoorn open de de dag om 11.00 uur met een bijzonder woord van welkom tot de muzikanten, waarbij hij met name de Ringrijderij in Westkapelle WESTKAPELLE - De evenementen commissie van de VVV Westkapelle heeft voor zaterdag 16 juli de jaarlijk se ringrijderij op het programma staan. Deze ringrijderij begint om 8.00 Zeeverkenners redden vrouw uit brandend jacht VLISSINGEN - Tien leiders van de Vlissingse zeeverkennersgroep 'De Watergeuzen' en vier van hun colle ga's uit Zaltbommel hebben donder dagavond in de Biesbosch een moedi ge reddingspoging verricht bij een ontploffing op een jacht in de Bics bosch in Hank. Het kordate optreden van de 14 zeeverkenners-leiders kon niet voorkomen, dat de eigenaar van het jacht, de 36-jarige J. L. van der Velde uit Tilburg, in de vlammen na de ontploffing omkwam. Hun optre den heeft echter waarschijnlijk de redding betekend van de vrouw van de schipper, die bij een vluchtpoging uit de brandende kajuit met haar onderlichaam in een raam bleef ste ken. De zeeverkenners hebben nog gepro beerd met een bijl de raamposten weg te hakken, maar dit lukte niet. Vervol gens hebben ze zoveel mogelijk water over de vrouw heen gegooid. Dit heeft haar naar alle waarschijnlijkheid het leven gered. De vrouw is met ernstige brandwonden opgenomen in een zie kenhuis in Rotterdam. De ontploffing ontstond, toen de eigenaar met een jerrycan de benzinetank bijvulde. Wouter Dert uit Vlissingen en Laudi Bal uit Oost-Souburg behoorden tot de groep leiders, die de reddingspo ging ondernamen. Toen de verken ners het vuur eenmaal met emmers water en een geleende schuimblusser hadden geblust, ontdekten ze het li chaam van de heer Van der Velde op de vloer van de kajuit De hulpverle ning door de officiële instanties kwam pas laat op gang. omdat er geen telefoon in de buurt was. Een passe rende automobilist is toen door een van de 37 verkenners uit Vlissingen aangehouden met het verzoek het gebeurde snel door te geven. MIDDELBURG - Alleen via de be- is volgens de werkgroep Joker, dat er wemgroep. Op Tholen zijn tw» staande organisaties en met name al op school en in de media over wordt spreksavonden gehouden, jeugdverenigingen slaagt men er in gesproken. De werkgroep heeft dan De brochure 'Praten over ken jongeren rond de tafel te krijgen voor ook geen discussie-groepen kunnen gie' (500 exemplaren) is voor:. s een discussie-avond over kernener- samenstellen, behalve op Tholen. stuurd naar scholen en jeugd® gie Dit stelt de werkgroep Joker „Jeugdorganisaties hebben het laten qanisaties. Zes scholen vond» - (Jongeren Over Kernenergie) van de afweten, evenals de individuele jonge- brochure goed tot zeer qoes Zeeuwse Jeugdraad in haar eindver- ren. Een dergelijk thema is 'te zware redelijk goed, 2 redelijk, één nu slag. Volgens de werkgroep moet er kost' voor de op recreatie gerichte éen gaf geen antwoord. Zij biet bovendien een intensieve organisalo- groepen. Het thema slaat eerder aan meest geschikt voor Mavo |j rische ondersteuninq van buitenaf bij vormingsinstituten, waar men ech- maar ook voor de jongere leen zijn. Wanneer ergens anders aan- ter meestal uit eigener beweging al van vwo en ouderen van lbo. dacht wordt besteed aan kernener- bezig is met een dergelijk thema. Die In totaal 580 jongeren hebben gie, zijn de jongeren ook niet meer groep jongeren die nerqens bij is kaal aandacht besteed aan o geïnteresseerd in discussie-avonden, aangesloten en die het niet of in niet toonstelling 'Energie Anders voldoende mate op school heeft gehad buiten hebben 640 jongeren Een veelgehoord argument om niet iS waarschijnlijk minder groot dan we hun school de gelegenheid ge: mee te doen aan een discussie-avond ons hadden voorgesteld", aldus de tentoonstelling te bekijken. De heer J. Schippers (links op de foto) reikt de folder uil aan wethouder J. Vergomve. C ADZ AND Wethouder J. Vergouwe van Oostburg heeft zaterdag in Cadzand het eerste exemplaar in ontvangst genomen van een nieuwe toeristische folder, waarin zes West Zeeuws-Vlaamse bedrijven zich pre senteren De uitreiking vond plaats bij de windmolen 'Nooitgedacht'. één van de zes bedrijven. Het idee voor de folder komt van Jan de Zwart van het ecologische akker- en tuinbouwbedrijf 'De Commers- wal' in Oostburg Een route waarin de verschillende aspecten van de land- en tuinbouw worden belicht leek hem een nuttige aanvulling op de al bestaande route's. In de 'Nèrstigheid-roete'. zoals de route is gedoopt, zijn de volgende bedrijven opgenomen: beltkorenmolen 'Nooitgedacht' in Cadzand, ecologische tuindenj Commerswal' in Oostburg. kaasboerderij De Mil' in Oostburg, champignonkwekerij 'De Torenhoei Groede. tuincentrum De Rijk-Aers in Oostbui fruitkweker!] J. Schippers in Groede. Deze bedi kunnen worden bezocht. De folder, die gedrukt is in een oplage van; ,j exemplaren en gratis verkrijgbaar is bij WV-kanï g werd van tekst voorzien door Huub Storm en Aiö m Sturm uit Oostburg. Jackie van Gennip uit IJK- C! deed het tekenwerk; hans Soet uit Cadzand vers de lay-out Wethouder sprak zaterdag van een oyj winst'. Hij wenste de ondernemers alle succes W

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6