Belgische voetbalploegen al midden in voorbereidin Weinig interesse jongeren in discussies kernenergie NERSTIGHEIDROETE Wissel Zeeuws-Vlaanderen Plaats uw familie berichten in de PZC IVO WOUTERS VERTREKT NAAR EKEREN Juwelendieven snel gepakt PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 JULI MARIE EN ft JOHAN ft hartelijk gefeliciteerd met uw 25-jarig huwe- lijk. j:j Je vriendin Nel ft I rm ft familie berichten •ft D V 15 juli hoopt onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder KOKNF.MA VAN SLUIJS-DINGEMANSE 90 jaar te worden. ft.' U kunt haar feliciteren van 4 30 tot 5.30 in de zaal i ger. kerk. i •ft Haar dankbare kinderen. klein- en j:|: achterkleinkinderen ft Grijpskerke. juli 1983 :jf Geen bezoek aan huis. T Enige en algemene kennisgeving Bedroefd doch ook dankbaar dat een verder lijden hem gespaard is gebleven, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan, onze lieve vader, opa en huisgenoot de heer ANDRÉ OVERMAIRE op de leeftijd van 63 jaar. Overleden te Biervliet op 9 juli 1983 Bassevelde (B.l. Francine en Walter en kinderen Breskens: Madeleen en Dirk en kinderen Breskens- Shirley en Adn en kinderen Biervliet: Louise en Joseph Correspondentieadres: D Mookhoek. Burg. Van Zuyenstraat 94. 4511 GP Breskens. De uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitge nodigd, zal plaatshebben op dinsdag 12 juli a.s. om 10.00 uur in de R -K Kerk te Biervliet, waarna de begrafenis op de algemene begraaf plaats aldaar Samenkomst van de familie in de kerk Heden overleed mijn lieve man, onze vader en grootvader in de leeftijd van 73 jaar. Vlissingen: C. van Driesum-Belo Bussum; P. L. F. Rondèl W. Rondèl-van der Geer Edwin Noord-Beemster: M. J. Rondèl Koudekerke. 8 juli 1983 Verpleeghuis Der Boede' Correspondentieadres Hogeweg 147, 4382 JG Vlissingen. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen. Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. De crematieplechtigheid zal plaatshebben dins dag 12 juli 1983 om 12.00 uur in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg. Vertrek van het rouwcentrum om 11.30 uur. Heden overleed onze geliefde broer, zwager en oom in de leeftijd van 73 jaar. Vlissingen: B. de Ruijsscher-Rondèl J A de Ruijsscher Australië: K. Ruigrok-Rondèl Goes. C H. M Niesyto-Rondèl L. J. Niesyto Neven en nichten Vlissingen, 8 juli 1983 Heden overleed geheel onverwacht onze broer, zwager en oom JAN SCHAALJE weduwnaar van Adriana de Korte op de leeftijd van bijna 75 jaar. Familie Schaalje Familie De Korte Ovezande, 9 juli 1983 Pastoor Fransestraat 8 Correspondentieadres Pastoor Fransestraat 6. 4441 AX Ovezande. De overledene is opgebaard in het Uitvaartcen trum, Zuidvlietstraat 37 te Goes. Gelegenheid tot bezoek aldaar dinsdag 12 juli van 19.00-19.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 13 juli om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Driewegen, vanuit het Dorpshuis, Smitsweg 24. Geen bloemen. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Met droefheid geven wij u kennis dat de HEERE voor ons nog onverwacht doch op Zijn tijd uit ons midden heeft weggenomen mijn innig gelief de man onze lieve zorgzame vader en opa LOURUS VAN GOUDSWAARD echtgenoot van Jannetje Zwemer op de leeftijd van 77 jaar. Geve de HEERE ons de kracht dit smartelijk verlies te dragen Middelburg J van Goudswaard-Zwemer Middelburg. J. P. van Goudswaard A, van Goudswaard- Lagendijk Bert-Jan, Anneke. Carla, Krista Middelburg: J. L. van Helleman van Goudswaard S W van Helleman Peter, Aafke, Martha 4333 GM Middelburg, 10 juli 1983 Noordweg 178 Onze man, vader en opa is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30-18.30 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben donderdag 14 juli a.s. te Sint-Laurens om 12.00 uur. Vertrek van de Kerk der Geref. Gemeente, Segeersstraat te Middelburg om 11 40 uur JANNEKE VAN MELLE weduwe van A. Verstraaten in de ouderdom van 80 jaar. Familie Van Melle Familie Verstraaten Oostburg, 9 juli 1983 Verpleeghuis 'De Stelle' Correspondentieadres Kruisdijk 1, Sluis De begrafenis zal plaatshebben donderdag 14 juli a.s om 14.30 uur op de Algemene Begraaf plaats te Groede Enige en algemene kennisgeving Wfj vervullen hiermee de droeve plicht te berich ten dat op 9 juli is overleden MEJUFFROUW ADRIANA JACOMINA VAN DIXHOORN gepensioneerd chef-telefoniste te Terneuzen Zij ruste in vrede. Namens de familie: L. B. de Putter-van Dixhoom J. de Putter J. M. de Kraker van Dixhoorn J. de Kraker 9 juli 1983 Vremdieke. Insstraat 30 Correspondentieadres: J. de Putter, Insstraat 46. 4542 EG Hoek. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 12 juli a.s. om 14.00 uur op de Algemene begraaf plaats te Hoek na voorafgaande rouwdienst vanuit de conversatiezaal van Vremdieke aan vangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Op zaterdag 9 juli is overleden onze lieve tante ADRIANA J. VAN DIXHOORN Wij zijn dankbaar omdat ze zo lang bij ons was en bedroefd omdat ze nog zoveel voor ons betekende. Hoek: Coren JokedePutter-Scheele Jan Wim Marita Hans Hulst: Sjaac en Jo Franse-de Putter Chris en Nicole Eveline Jan Bedroefd maar dankbaar dat hij zo lang bij ons mocht zijn. geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man. onze vader, opa en over grootvader PIETER JOHANNES OELE echtgenoot van Catharina Smallegange in de hoge ouderdom van 90 jaar. Ellewoutsdijk: C. Oele-Smallegange Rijswijk: A. A Sangster-Oele Ellewoutsdijk: A. J. Stouthamer-Oele C. M. Stouthamer Klem- en achterkleinkinderen 9 juli 1983 Langeviele 8 4437 AB Ellewoutsdijk De overledene is opgebaard in het mortuarium van 'Stengehof te Ovezande. Gelegenheid tot bezoek aldaar maandag 11 juli van 19.00-19 30 uur. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 12 juli om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Ellewoutsdijk, vanuit het M. J van Hattumhuis. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het M. J. van Hattumhuis. beste zwager en oom JACOBUS DE JONGE echtgenoot van A. J. van de Linde Kortgene. C. J. van de Linde A. C. van de Linde M. C. van de Linde- de Regt J. J. Tazelaar- van de Linde P Tazelaar Kraggenburg: J. van de Linde Neven en nichten Kortgene 8 juli 1983 Plotseling heeft de Heere weggenomen onze lieve vriendin ELS BIESEN- TE RAAY Moge de Heere Han en de kinderen en ons de kracht geven dit zware verlies te dragen. Familie J. Braam van Sluijs Oudelande 8 juli 1983 TERNEUZEN Het voetbalseizoen in België is nog maar nauwelijks voorbij of de voorbereidingen op de nieuwe jaargang beginnen. De selecties uit het betaalde voetbal zijn de trainingen alweer begonnen of vangen de nieuwe oefencampagne een dezer dagen aan. Voor de ploegen, die uitkomen in de strijd om de Zomerbeker (Intertotocup) is het seizoen al begonnen, omdat de eerste wedstrijden in de verschillende groepen inmiddels al zijn afgewerkt. Hoewel de belangstelling voor deze competitie ieder jaar afneemt zijn er toch weer verschillende topploegen die deelnemen. Het wordt beschouwd als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Belgisch kampioen Standard Luik bijvoorbeeld is ook van de partij: FC Twente is één van de tegenstanders. Het nieuwe seizoen in Belgié wordt er vooral één van de nieuwe trainers. Precies de helft van het aantal ploe gen uit de eerste klasse heeft dit seizoen een andere oefenmeester aan gesteld. Opvallend is overigens dat deze negen nieuwe trainers optimis tisch aan het kwarwei beginnen Met name Henk Houwaart, die overstapte van KV Kortrijk naar Cercle Brugge, verwacht dat hij zijn nieuwe club in de schaduw van stadgenoot Club Brugge (waar Georg Kessler aan het bewind bleef) bij de eerste tien kan brengen. „Tenminste, dat heb ik mij voor ogen gesteld en ik denk dat het kan lukken ook. Er is bij Cercle veel jong talent voor handen; vooral bij de UEFA's lopen verschillende jongeren rond, die ik in de wedstrijden om de Beker van Vlaanderen een kans zal geven. Ik zal dat overigens wel moeten, omdat de financiële middelen ontbreken om aankopen te doen. Ik had er graag nog een middenvelder bij gehad, maar dat was financieel met meer op te bren gen". aldus Henk Houwaart, die bly is met de terugkeer bij Cercle van Bern- hard Vereecke („een transfer, waar ik meer mee kreeg, dan ik gehoopt had"), omdat hij zijn ervaring in de ploeg kan brengen. Houwaart begint in ieder geval met groot optimisme bij zijn nieuwe werkgever. Lokeren door Beringen, dat daardoor op nieuw in de eerste klas zal uitkomen. Bij Sint-Niklaas verdwenen er toch een paar vaste waarden uit de eerste ploeg. Zo ging Tonnie van Eenenaam terug naar NAC; de voormalige doel man van Vlissingen was op huurba- sis een jaar geleend van de Breda- naars. De uiteindelijke vraagprijs Ivo Wouters van NAC voor Van Eenenaam was te hoog voor Sint-Niklaas. Nieuwe doel man wordt nu Rob Tervoort, die vier jaar achtereen uitkwam voor SK Tongeren. Verder vertrok ook routinier Swat Janssens (naar provincialer Vosse- laer), terwijl ook John van Ebbeny verdween. Hij gaat zijn geluk beproe ven bij FC Boom. Ook voor Ivo Wou ters was er geen plaats meer bij Sint-Niklaas. de Koewachtenaar zal volgend jaar uitkomen voor vier deklasser Ekeren. Een andere Zeeuws-Vlaming in de Wase kern. Patrick Verhoosel zal volgend seizoen opnieuw de kleuren van Sint-Niklaas verdedigen. Programma Tenslotte volgt hier het oefenpro gramma van de Wase ploegen Beve- ren en Lokeren en verder van AA Gent, Cercle Brugge en Club Brugge. Beveren: 16/7 Beerschot - Beveren; 20 7 Izegem - Beveren; 37'7 Beveren - Beerschot; 27 7 Beveren - Sint- Niklaas; 30 7 Sint-Niklaas - Beveren) 2/8 Witz (Luxemburg) - Beveren. Cercle Brugge. 10/7 Le Havre - Cercle Brugge; 16/7 KV Kortrijk - Cercle Brugge; 19/7 Reims - Cercle Brugge; 23/7 Cercle Brugge - KV Oostende; 27/7 Cercle Brugge - KV Kortrijk; 3/8 Oostende - Cercle Brugge. Club Brugge: 30 7 Racing Doa Club Brugge; 23 7 Zottegem-fc jï 24/7 Olympia Brakel - Brugg n Racing Doornik - Brugge; K Twente - Brugge; 3/8 Heeren Brugge. 2/8 FC Twente - Brug r Heerenveen - Brugge; 6 en i toernooi van de Brugse Mette deelname van PSV, Borussia mund. Gwardia Warschau enfi 14/8 deelname aan toema met deelname van PSV, Nottii Forest, Zaragossa en Brugge Aa Gent: 16/7 Lokeren - Gen! Gent - Eendracht Alst; 27/7 G Lokeren; 3/8 Eendracht Aalst Lokeren: 16/7 Lokeren - Gen! Eendracht Aalst - Lokeren; 23/1 - Malaga; 27/7 Gent - Lokerei Lokeren - Eendracht Alst. 5 deelname aan toernooi Utrecht met deelname van Dn Nottingham Forest, de nan ploeg van Roemenië en Lokera Lokeren - Utrecht. 5i Voor Lokeren werd het afgelopen seizoen een tegenvaller. Natuurlijk kon trainer Robert Waseigc (die naar FC Luik vertrok) als excuus de vele blessures aanvoeren: feit blijft even wel, dat de prestaties enorm tegen vielen. De Joegoslaaf Dimitri Davi- dovic (die tijdens zijn actieve voet balcarrière onder meer voor NEC uitkwam) zal moeten proberen om Lokeren terug op het internationale niveau te brengen. Hij heeft in ieder geval het komende jaar nog wel de beschikking over René van der Gijp. De Nederlander van Sporting Loke ren zal zijn contract, dat nog één jaar loopt, normaal uitdienen, waarna hij. tenminste zoals de zaken er nu voor staan, vertrekken naar het Italiaanse Pisa. Davidovic, de laatste drie jaar actief als trainer van FC Antwerp (dat mede door zijn inzet dit jaar uit zal komen in de strijd om de UEFA-cupi wil van Lokeren weer een collectief maken. „Belangrijkste punt is de col lectieve instelling van alle spelers. Dat heb ik ook bij Antwerp getracht in te voeren en daar heeft het tot succes geleid. Met die manier van spelen komt de klasse van de spelers zonder meer tot uiting en dat Lokeren verschillende klassespelers in haar midden heeft, staat buiten kijf', heeft Davidovic in zijn zijn eerste week als trainer bij de Waaslanders al gezien. De overige bij de Zeeuws-Vlaamse voetballiefhebbers in de belangstel ling staande ploegen behielden hun trainers. Urbain Braems bleef bij Be veren. AA Gent kon Erwin Vanden- daele behouden, terwijl Goerg Kessler ook volgend jaar nog verbonden blijft aan Club Brugge. VLISSINGEN - De Vlis- singse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee Vlissin- gers aangehouden, die even tevoren voor onge veer 10.000 gulden aan juwelen hadden gesto len uit de etalage van een goudsmid in de Wal- straat. Het zijn A. C. van der M. (23) en P. J. A. de L. (17) uit Vlissin gen. Bij de aanhouding waren zij nog in het bezit van de buit. De twee vermelden om streeks 3.30 uur zondag ochtend de ruit van de winkel met een bijl. Ooggetuigen konden hun signalement echter doorgeven aan de poli tie, die met vier agenten de achtervolging inzet te De daders konden even later op de Singel worden aangehouden. Tijdens het verhoor be kenden de twee Vlissin- gers de avond tevoren ook een poginq te heb ben ondernomen tot een inbraak bij een andere juwelier in de binnen stad van Vlissingen. Die poging mislukte echter. Het duo pleegde volgens de politie geen verzet bij de aanhouding. Steuncomité KM op laag pitje VLISSINGEN - Het 'Steun.. Behoud KMS-groep' heeft bf zijn activiteiten voorlopig u pen, maar zich nog niet op ld Inmiddels is het initiatief gi voor oprichting van een werk; die zich bezig zal houden a werkgelegenheid op de lango mijn bij de KMS-groep, en dew keling van andere produkteni ternatief voor de huidige sd nieuwbouw en de energiesecti Het comité zegt voldaan te aj de bereikte resultaten, nu de! groep voorlopig behouden is e zelfstandig bestaan kan voeren dat dan ook ten koste gegaan n groot aantal arbeidsplaatsen. B mité is ervan overtuigd dat de! singen ten gunste van de KMS zijn beïnvloed, dankzij de eenc en brede steun van de Zeem: menleving Het comité heed soms machteloos gevoeld, mei de laatste maanden. „Ons onti nu eenmaal passende mogelijk om in deze fase nog gewicht schaal te kunnen leggen", a steuncomité, dat over enige tjj documentair verslagboek wil g ren over de activiteiten voori houd van de KMS-groep Het: heeft overigens noq ruim 7000; over, dat men graaq wil rese voor eventuele toekomstige aJd ten. Tweede klas In de tweede klas wil Sint-Niklaas opnieuw proberen om ene plaats in de eerste klas van het Belgisch voet bal te behalen. Vorig seizoen waren de 'KLaasjes' daar kort bij; in de nacompetitie werd Sint-Niklaas ech ter verslagen voor de eerste plaats Zeeverkenners redden vrouw uit brandend jacht VLISSINGEN - Tien leiders van de Vlissingse zeeverkennersgroep 'De Watergeuzen' en vier van hun colle ga's uit Zaltbommel hebben donder dagavond in de Bicsbosch een moedi ge reddingspoging verricht bij een ontploffing op een jacht in de Bies- bosch in Hank. Het kordate optreden van de 14 zeeverkenners-leiders kon niet voorkomen, dat de eigenaar van het jacht, de 36-jarige J. L. van der Velde uit Tilburg, in de vlammen na de ontploffing omkwam. Hun optre den heeft echter waarschijnlijk de redding betekend van de vrouw van de schipper, die bij een vluchtpoging uit de brandende kajuit met haar onderlichaam in een raam bleef ste ken. De zeeverkenners hebben nog gepro beerd met een bijl de raamposten weg te hakken, maar dit lukte niet. Vervol gens hebben ze zoveel mogelijk water over de vrouw heen gegooid. Dit heeft haar naar alle waarschijnlijkheid het leven gered. De vrouw is met ernstige brandwonden opgenomen in een zie kenhuis in Rotterdam. De ontploffing ontstond, toen de eigenaar met een jerrycan de benzinetank bijvulde Wouter Dert uit Vlissingen en Laudi Bal uit Oost-Souburg behoorden tot de groep leiders, die de reddingspo ging ondernamen Toen de verken ners het vuur eenmaal met emmers water en een geleende schuimblusser hadden geblust, ontdekten ze het li chaam van de heer Van der Velde op de vloer van de kajuit. De hulpverle ning door de officiële instanties kwam pas laat op gang, omdat er geen telefoon in de buurt was. Een passe rende automobilist is toen door een van de 37 verkenners uit Vlissingen aangehouden met het verzoek het gebeurde snel door te geven. MIDDELBURG - Alleen via de be staande organisaties cn met name jeugdverenigingen slaagt men er in jongeren rond de tafel te krijgen voor een discussie-avond over kernener gie. Dit stelt de werkgroep Joker (Jongeren Over Kernenergie) van de Zeeuwse Jeugdraad in haar eindver slag. Volgens de werkgroep moet er bovendien een intensieve organisato rische ondersteuninq van buitenaf zijn. Wanneer ergens anders aan dacht wordt besteed aan kernener gie, zijn de jongeren ook niet meer geïnteresseerd in discussie-avonden. Een veelgehoord argument om niet mee te doen aan een discussie-avond volgens de werkgroep Joker, dat er al op school en in de media over wordt gesproken. De werkgroep heeft dan ook geen discussie-groepen kunnen samenstellen, behalve op Tholen. „Jeugdorganisaties hebben het laten afweten, evenals de individuele jonge ren Een dergelijk thema is 'te zware kost' voor de op recreatie gerichte groepen. Het thema slaat eerder aan bij vormingsinstituten, waar men ech ter meestal uit eigener beweging al bezig is met een dergelijk thema. Die groep jongeren die nerqens bij is aangesloten en die het niet of in niet voldoende mate op school heeft gehad is waarschijnlijk minder groot dan we ons hadden voorgesteld", aldus de werkgroep. Op Tholen zijn twfl spreksavonden gehouden. De brochure 'Praten over keu gie' (500 exemplaren) is voon stuurd naar scholen en jeugd* qanisaties. Zes scholen vond brochure goed tot zeer qoed redelijk goed, 2 redelijk, één mi éen gaf geen antwoord. Zij bieb meest geschikt voor Mavo! maar ook voor de jongere lea van vwo en ouderen van lbo. In totaal 580 jongeren hebben kaal aandacht besteed aan a toonstelling 'Energie Anders' buiten hebben 640 jongeren 1 hun school de gelegenheid ge tentoonstelling te bekijken. De heer J. Schippers links op de fotoi reikt de folder uit aan wethouder J. Vergouwe. CADZAND Wethouder J Vergouwe van Oostburg heeft zaterdag iri Cadzand het eerste exemplaar in ontvangst genomen van een nieuwe toeristische folder, waarin zes West Zeeuws-Vlaamse bedrijven zich pre senteren De uitreiking vond plaats bij de windmolen 'Nooitgedacht', één van de zes bedrijven. Het idee voor de folder komt van Jan de Zwart van het ecologische akker- en tuinbouwbedrijf 'De Commers- wal' in Oostburg. Een route waarin de verschillende aspecten van de land- en tuinbouw worden belicht leek hem een nuttige aanvulling op de al bestaande route's. In de 'Nèrstigheid-roete'. zoals de route is gedoopt, zijn de volgende bedrijven opgenomen, beltkorenmolen Nooitgedacht' in Cadzand. ecologische tuinderij Commerswal' in Oostburg. kaasboerderij De Mfl in Oostburg. champignonkwekerij 'De Torenhoen Groede, tuincentrum De Rijk-Aers in Oostbui? ffuitkwekerij J. Schippers in Groede Deze bedii? kunnen worden bezocht. De folder, die gedrukt is in een oplage van 1 exemplaren en gratis verkrijgbaar is bij VW-kanW werd van tekst voorzien door Huub Storm en An« Sturm uit Oostburg. Jackie van Genmp uit IJzentf deed het tekenwerk; hans Soet uit Cadzand vera* de lay-out. Wethouder sprak zaterdag van een winst Hij wenste de ondernemers alle succes we

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20