'eter van Walraven in earn van Jong Oranje Crosser Cortvriendt wil met nieuwe motor vooraan eindigen STEVEN MAGNUS WON MOTORCROSS AXEL frMüMil lOCCASIONSf Diederik Quaars kampioen karateclub Oostburg PZC/ Streek ONKBALLER TERNEUZEN Vierhonderd deelnemers motorcross 'Samen Sterk' [RNEUZEN Voor de tweede maal heeft een Zeeuws- imse honkballer een vaste plaats in Jong Oranje ver- erd. Twee jaar geleden viel die eer te beurt aan Wim van alraven, speler van het Zeeuwse Honk, terwijl nu zijn twee ar jongere broer Peter zaterdag de eerste wedstrijd speelt or het wereldkampioenschap voor jeugdteams. Een opval- nd detail is dat Peter van Walraven die selectie behaald f eft vanuit een Belgische baseballploeg. „Vorig jaar zijn we l i ;t het Zeeuwse Honk gedegradeerd. Dat kwam onder dere omdat niet alle spelers van de selectie even gemoti veerd waren. Er was een vaste kern van zes spelers die er voor over hadden, maar de andere spelers vonden ÏTJlledige inzet niet altijd nodig". Peter van Walraven was de Ro gradatie van de Terneuzense honk- Tploeg aanleiding om zijn neus eens de grens te steken. Het Zeeuwse k heeft als enige Nederlandse g toestemming om in de Belgi- e competitie uit te komen in vei- id met de ongunstige geografische ing. Royal Antwerp Eagles, vorig een subtopper in de competitie, belangstelling voor de rijzige Ha- scholier uit Zaamslag en de meer issionele instelling van de club Van Walraven wel. )e Royal Antwerp Eagles hebben w h üink versterkt. Er is een Australi- 33 ie all-rounder bijgekomen die zowel ide plaat als aan slag erg sterk is. nu toe hebben we dit seizoen nog verloren en met nog acht wed- Ijden te spelen zit een kampioen- iap er zeker in", vertelt Peter van isr lraven tst »r die prestaties en de intensievere lining bij de ploeg uit Antwerpen lagóe de derde honkman er nu wel "*om tot de eindselectie van jeugdig irland door te dringen. Vorig sei- zat hu er erg dichtbij maar viel onder het laatste selectiemes. Nu iden de coaches Santifort en Hage- man met om Van Walraven heen. De enige concessie die hij moest doen, was het accepteren van een plaats in het buitenveld omdat andere spelers volgens de trainers beter op hun plaats waren in het midveld. Niet optimistisch Donderdag 7 juli vertrekt het vlieg tuig met de achttien geselecteerde honkballers naar Johnstown Penn sylvania. In dat jeugd WK staat er voor de Hollandse jeugd een aantal bij zonder sterke tegenstanders te wachten. Erg optimistisch is Van Walraven niet over de kansen op een hoge klassering. „We zijn ingedeeld bij Amerika en Korea, twee van de favorieten waar we het heel zwaar tegen krijgen. De andere teams uit onze poule zijn Australië. Panama. Taiwan en Canada. Daar weten we eigenlijk weinig van maar echte zwakke teams zitten er zeker niet bij", verwacht de jonge honkballer. In de oefenwedstrijden speelde Jong Oranje nogal wisselvallig Tegen Kin- heim uit Haarlem werd een 5-4 neder laag gerevancheerd met een knappe 4-2 overwinning maar Hoofddorp en vooral Neptunus waren veel te sterk voor de selectie van Cees Santifort. „Tegen Hoofddorp werd het een 11-3 verlies maar Cock Neptunus was ze ker een aantal klassen te sterk Zowel aan slag als in het veld kwamen we er niet aan te pas wat een 18-0 nederlaag AMSLAG De IJzendijkse ama- opleverde" ir Werner Wieme blijkt momenteel Voor de 18-jarige Van Walraven komt jen uitmuntende vorm ter verke- de selectie nog net op tijd Volgend In het Belgische Watervliet wist seizoen is hij te oud voor de jeugdse- opnieuw een wedstrijd op zijn lectie en gezien het niveau van de un te schrijven. Samen met nog Belgische honkbalploegen zal het anderen was de Zeeuws-Vla- voor Van Walraven moeilijk worden Dg uit het peloton ontsnapt en in om bij de senioren bij het Nederlands eindspurt na 102 kilometer was hij team te komen. Toch is de kans groot idit kwartet de snelste. In dezelf- dat hij volgend jaar aan moet treden wedstrijd was er een achtste tegen de Nederlandse kampioen. „We ats voor Ab Verplanke, eveneens staan nu tien punten los en met nog acht wedstrijden te spelen kan Royal ok verschillende Zeeuws-Vlaamse Antwerp de titel nauwelijks meer ont- nioren gingen hun geluk in één van gaan Als we geen inzinking krijgen Belgische wedstrijden beproeven, dan spelen we volgend jaar Europees. jDenderwindeke resulteerde dat in Het lijkt me prachtig om met Ant- derde plaats voor Charles de werp tegen de Haarlem Nicols te iluwè uit Terneuzen; op de eerste spelen. Veel kans op winst is er niet, ats werden ex-aequo twee Belgi- maar van Nederlandse en Italiaanse ie junioren geklasseerd, Ronny de topploegen steek je altijd wat op" lyter en Herman Lauwereijs. Oost- Weinig vakantie Voor Van Walraven zal er deze zomer reldkampiocnschap in de USA ver trekt de jeugdploeg eind juli alweer naar de Nederlandse Antillen voor de Koninkrijkspelen. Die wedstrijden tussen de Nederlandse en de Antil liaanse honkbaljeugd worden ieder jaar gehouden. Vorig jaar waren de wedstrijden in Nederland, terwijl nu drie duels in het Caraïbisch gebied gepland zijn. Royal Antwerp hoeft desondanks haar Nederlandse speler maar twee wedstrijden te missen. Deze maand worden in Antwerpen de clubwedstrij den voor de Inter Continental Cup en de Europese kampioenschappen voor landenteams gespeeld. Daardoor wordt er de Belgische competitie in juli stilgelegd. In Amerika kan Peter van Walraven proberen zijn slagpres taties nog wat op te voeren. Bij Ant werp raakte hij dit seizoen ruim vier van de tien ballen die de pitcher op hem af vuurde goed. Dat slaggemid delde van 0,420 wil hij in de toekomst nog proberen op te voeren. In de confrontatie met de sterke werpers die tijdens de jeugd WK op de plaat tegenover hem verschijnen zal dat een zware klus zijn. Zaterdag 9 juli komt Van Walraven met Jong Nederland voor de eerste keer in actie. Tegenstander is dan Australië Peter van Walraven «Werner Wieme in itmuntende vorm kei bracht eveneens junioren aan vertrek en daar eindigden Conno nde Sande uit IJzendijke en Mario mmeloo uit Philippine respectieve- weinig tijd voor vakantie overblij- op de tiende en elfde plaats ven. Na het twaalfdagen durend we- AXEL - Tijdens de wekelijkse cross wedstrijden op het Axelse motor crosscircuit Smidschorre, waar deze week strijd werd geleverd door de niet licentiehouders, zorgden vooral Steven Magnus uit Vogelwaarde en Alex Warrens uil Ossenisse, dat het weer talrijk opgekomen publiek aan spanning en sensatie niets te kort kwam. Op hun 125 cc machines raas den zij tweemaal twintig minuten lang wiel aan wiel over het door de zon geteisterde circuit op jacht naar de punten voor de R. E. S.-troffee. In beide manches toonde Warrens zich de sterkste starter, maar even zovele malen was zijn streekgenoot Magnus hem bij de finish te snel af. Het was overigens niet alleen bij de 125 cc dat er sensatie en strijd was te beleven. In de gecombineerd njdende klasse van de 500 en 250 cc voerden de Terneuzenaar Jaap van Cadsand op zijn 250 cc machine een verbeten strijd tegen de zwaardere motoren rijdende gebroeders Dirk en Chris de Paepe uit Belsele. In de eerste reekst moest hij Chris nog voorrang geven, maar in tweede manche wist hij ook deze, na een spectaculair gevecht, achter zich te laten. In deze klasse reden ook de Axelaar Kees Overbeke en de Hulstenaar Mark Haule bijzon der sterk In de eerste manche van de 80 cc was het de Axelaar Andre van Espen die vriend en vijand, maar het meest van Jac de Feyier. Terneuzen: Jean Claude de Maayer. Heikant, 250 cc: Jaap van Cad sand Mare Houlez: Kees Overdulve: 500 cc Chris de Paepe. Dirk de Paepe; Albert de Vos. Hulsi. al de sterke Jan Jansen, verraste Het was deze onklopbaar geachte man uit Hoek die door Van Espen toch werd verslagen. In de tweede manche liet kansen er echter geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. met groot machtsvertoon schreef hij deze Schietingen dan ook op zijn naam en in een tijd die ruim voldoende was om ook de eind overwinning binnen te halen. Einduitslagen 80 cc Jan Jansen, Hoek, Andre van Espen. Axel: Wernei Rammelo, Philippine, Angelo Saman. Stekene, Ing- mar Smet. Koewacht. 125 cc Steven Mag nus: Alex Warrens: Emlel Vljdl. Belsele, ADVERTENTIE van de BMW-dealer Garage Veriinigge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Tratner Dic/c Fieret leert zijn zoon tjes karate. OOSTBURG Als afsluiting van het seizoen hield de Karatevereniging 'Oostburg' haar clubkampioen- scliappen. Kampioen werd Diederik Quaars uit Bres- «ns, vóór Itashid Mokicm, die tweede werd en Eduard de Bree, die de derde plaats voor zich opeiste. Hoewel cr al sedert twee jaar karate in de W'est- ïecuwschvlaamse plaats beoefend wordt, was dit het eerste kampioenschap van de vereniging en tevens de eerste wedstrijden voor de leden. Trainer Dick Fieret legt uit dat dit met opzet zo is: „Ik nnd het belangrijk dat mijn pupillen allereerst een bepaald niveau hebben, voordat ze aan wedstrijden gaan deelnemen. Als ze dat niveau hebben, dan hebben w zichzelf onder controle, wat bij karate erg voornaam He sport is in vier verschillende takken onder te verdelen: atletische training, zelfverdediging, geestelij ke training en wedstrijdsport. Vooral op dit laatste punt leggen vele verenigingen de nadruk, terwijl de rest nogal eens gemakkelijk vergeten wordt. Omdat ik regelmatig wedstrijden observeer, haal ik gemakkelijk rulke karateka's eruit. De fout is dan ook dat ze veel te vroeg met wedstrijden beginnen. Het blessuregevaar is Boter en ook de zelfdiscipline ontbreekt nog wel eens" Dick Fieret is zelf al vijftien jaar met zijn sport bezig Iedere woensdagavond is hij twee uur bezig in Oost- burg, waar het naar zeggen, redelijk draait Over het clubkampioenschap is hij erg tevreden „Voor de leden was het allemaal nieuw, dus motje toch maar afwach ten wat het gaat worden. Ook de t.wee damesleden, die meestreden, stonden hun mannetje" Naast normale wedstrijden vindt Dick Fieret ook de kata's erg interessant, Dit zijn een serie oefenvormen achter elkaar, die je moet beoefenen met denkbeeldige tegenstanders Belangrijk is dat je voor elke band veel oefent in deze kata's „Hoe langer je karate doet, hoe gemakkelijker het wordt", vindt hij, „er komen veel dezelfde technieken terug, alleen in een andere vorm. Bij karate gaat het eigenlijk om vier dingen: stabiliteit, evenwicht, kracht en lenigheid De sport is daar dan ook op gebaseerd' Wat de al eerder genoemde zelfdiscipline aangaat: „Bij het vrije vechten moet je een sloot of stop elk moment kunnen stoppen. Op ons kampioenschap is geen druppeltje bloed gevallen en dat heb ik toch wel eens anders gezien. Er zijn wel eens toernooien geweest waar de EHBO van de ene mat naar de andere mat moest hollen en dat is veelal tc wijten aan geen of een geringe zelfdiscipline". WESTDORPE - In café 'Het Oude Raedthuys' in Westdorpe werd een schieting gehouden, waaraan 42 schutters deelnamen Uitslag hoge vogel J. van Acker. Zelzat.e, eerste zijvogel A. van Aker, Zelzate. tweede zljvogel A de Smei. Assenede. grootste aantal kleine vogels (5) A. dc Smet. Zelzate HULST - De schutterssocieteit 'De Stadsherberg' hield een schieting op de O.Z.O. velden in Hulst, waaraan 38 schutters deelnamen- uitslag: hoge vogel H. de Vos. Heikant, eerste zijvogel J. Beelden, Heikant, tweede zijvogel R. Verschoten. Noordstraat, groot ste aantal kleine vogels P. Stentler, Rotter dam en J. Picavet, Hulst WESTDORPE - In café 'Het Oude Raedthuys' in Westdorpe werd een kernusschieting gehouden, waaraan 42 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel R. v. d. Acker. Zelzate. eerste zijvoge! F. Kuhn, Westdorpe, tweede zijvogel F Trappeniers. Moerbeke, grootste aantal kleine vogels (5) M. de Ridder, Westdorpe. SINT-JANSTEEN - De schuttersso cieteit groot Hulst hield een schieting in café 'De Kroon' in Sint-Jansteen waaraan 38 schutters deelnamen Uitslag hoge vogel, eerste zijvogel en twee de zijvogel F Reunis, Sint-jansteen, groot ste aantal kleine vogels (5i P. Poppe. Slnt- Jansteen. BULOiaat SPEKTAKEL /A AXEL AXEI. Zondag aanstaande slaan de motor- en zijspancrossers van de BLB (Belgische Liefhebbers Bond) weer een dagje hun tenten op het Axelse recreatieterrein Smidsschorre op. Ruim vierhonderd piloten, onder wie alle groten van de BLB. verdeeld over zeven klassen en een twintigtal zijspancombinaties binden de strijd aan om de ereprijzen van dc motorcrossvereniging Samen Sterk uit het Belgische Wachtebe- ke. Deze vereniging heeft het crossterrein van de Axelse stichting RES (Recreatie Exploitatie Smidsschorre) gehuurd. Samen Sterk is een van de grootste omgeving zeker geen onbekende, en de toonaangevende, verenigin- daar hij ook steeds mee doet in de gen uit de BLB. Zij bezit een grote strijd om de RES-trofee. Ook hierin supportersschare. die niet alleen toont hij zijn grote klasse tijdens alle crossen aanwezig is de favorieten aan te moedigen, maar die ook financiële steun ver hij onbedreigd op kop. Toch zal hij de zaak met mogen onderschatten, want ook Leo Combee verschijnt in leent Vooral het laatste is voor de Axel aan de start en deze uit Wou- beoefenaren van deze sport erg drichem afkomstige piloot is het ai belangrijk, want motorcross is nu eerder gelukt een foutje van Lieven een erg dure sport. De vereniging doeltreffend af te straffen, beschikt over een aantal sterke Bij de 125cc zijn ook daar enkele rijders Ook wat organisatie spreekt de club zijn woordje mee. uitgesproken favorieten, zoals de betreft nummers één en twee op de rang lijst van het Belgische Kampioen- Het is dan ook niet verwonderlijk schap Didunné Stouvenaekers uit dat alles wat bij de BLB is aange- het Luikse en de Vlissinger Leo sloten zondag in Axel van de partij Stroo. Maar hier zijn de plaatselijke wil zijn, want een cross winnen van favorieten Jochan Schelleman en Samen Sterk spreekt in die kringen Adwin Cortvriendt zeker niet kans tot de verbeelding. loos. Er zal dan ook vanaf 13.00 uur. na afloop van de training die om 11.30 Bij de debutantenklasse moet Ro- uur begint, ongetwijfeld een hevige naM Doens uit Biervliet zeker in strijd losbranden De motorcross- staat worden geacht om zich staan- liefhebbers. die zondag een bezoek de te houden tussen al het Belgi- sche talent in de dop. Hij ontpopt zich als een echte wedstrijdrijder met een goede conditie en is daar door zeker niet kansloos voor de eindzege Bij dc 500cc Internationalen is Bij de zijspanklasse zijn er geen aan Axel brengen, zijn dan ook van sche talent een stuk spektakel verzekerd. Favorieten ongetwijfeld de i moment aan kop gaat van het klassement om het kampioen- i die op dit uitgesproken favorieten Sam Ha melink. voorzitter van de stichting RES zegt hierover:..Uitgesproken schap van Belgie. Erwin Gabriël favorieten zou ik zo niet kunnen uit Lembeke. favoriet. Dit, pas noemen, misschien zijn daardoor twintig jaar oude, talent zal het op deze reeksen zo interessant om te de Axelse zandvlakte zeker niet zien. Trouwens alleen voor de ver cadeau krijgen, want ook de uit hoging van het spektakel moet je het Belgisch Limburg afkomstige ze er al bij hebben, daar staan ze Willy van Baeleu en Dannv Joos en altijd borg voor" de gebroeders Luc en Hugo Dhae- Overigens merkt deze voorzitter op ners uit Lovcndegem weten van dat de baan van dit zijspancrossen wanten. Het zijn in deze categorie toch wel erg veel te leiden heeft Hij zeker niet alleen onze zuiderburen stelt: ..Ze gaan geweldig te keer die tot de favorieten mogen wor den gerekend, want wat te denken van de dit jaar zeer sterk acteren de Edward van de Klooster uit Kapel lebrug en de eveneens terk rijdende Axclaar Jacky Lensen. Ook zij zullen in eigen omgeving maken we nadien zeker willen vlammen, bovendien kennen zij dil parkoers als hun broekzak, wat zeker een voordeel kant betekenen. Wat de 500cc nationalen betreft, met die dingen en dat laat de nodige sporen achter. Maar het hoort bij de sfeer en dat is belang rijk voor het publiek En zolang we die wat kunnen bieden, moeten we over dat terrein niet zeuren, dat wel in or- Een nadeel vindt Hamelink ook, dat men pas om half twaalf kan beginnen met de training, „In Bel gië beginnen ze zeker een uur vroe- daar gaat als grote favoriet het ger. maat dat kan by ons niet Samen Sterk clubidool Peter Dhae- nis van start. Hij zal ongetwijfeld eerst moeten afrekenen met de Terneuzenaar Jos Overbeke, die zeker in staat moet worden geacht om voor een verrassing te zorgen. In de 250cc zal men van goede huize moeten komen om de uit Wachtebeke komende Lieven de Vilder van de overwinning af te houden Deze piloot is in Axel en vanwege de zondagrust. Er ligt wel een geluidswal rond ons terrein, maar bij een westenwind dringt het geluid toch nog wel enigszins door tot in de kern. Daar je de windrich ting nog steeds niet kunt besturen is het dan ook beter dat we om half twaalf beginnen, dan stoor je nie mand en is iedereen tevreden en ook dat laatste is belangrijk", aldus de voorzitter. Bestuur Sluisse wielercomite SLUIS Het Sluisse Wielercomité vriendt en R. de Metsenaere (leden), heeft een nieuw bestuur. Het bestaat Bas de Graaf is benoemd tot advise- uit: J. Westerweel i voorzitter), G. van rend bestuurslid. Het wielercomité Hijfte (secretaris), M. de Moor (pen- wil volgend jaar een uitgebreid wie- ningmeester), G. van Westen, J. Cort- lergebeuren houden. NEGEN JAAR GELEDEN BEGONNEN AXEL „Als hij thuis is moet je hem in de garage zoeken", zegt moeder Cortvriendt. En inderdaad, in de ga rage treffen we Adwin druk sleute lend bezig aan wat volgens hem een crossmotor moet worden. Toch ver zekert hij, dat uit dc her en der verspreid liggende onderdelen over enkele dagen een machine zal ont staan waar hij, als het enigszins mee zit, toch bij dc eerste vijf wil eindi gen op het Axelse Smidsschorre ter rein, aanstaande zondag. En Adwm Cortvriendt kan liet weten, want negen jaar geleden begon hij met een 50cc crossbrommertje aan deze sport en sinds die tijd sleutelt de nu tweeëntwintig jaar oude Axelaar zelf aan zijn crossmachines. Drie jaar lang toerde hij met zijn 50cc-tje met behoorlijk succes rond in crossen van de NMB. Maar op zestien jarige leeftijd stapte hij over op de 125cc en tevens naar de Belgische Liefhebbersbond (BLB). Een overstap die werd gemaakt omdat de afstan den die naar de crossen moesten worden afgelegd geringer waren en er bovendien bij deze bond aanmerkelijk meer crossen werden georganiseerd Op de vraag waarom dan eerst drie jaar in de NMB, zegt hij: „Tot deze bond kan je pas toetreden op je zestiende en ik was zo bezeten van het crossen dat ik niet zo lang kon wach ten". Ook in de BLB acteerde Cortvriendt erg verdienstelijk De kenners zagen dan ook een crosstalent m hem Zeker is dat zij zich daar niet in hebben vergist, maar wat men er van had verwacht is er nog niet uitgekomen Cortvriendt. ..Kijk als je in deze sport wat wil bereiken is het net als bij alle andere sporten, dan zal je er vee» voor moeten laten. Dat wil ik ook best. want ik ben kwijt van het crossen. Maar het leven heeft twee kanten. Dat is de serieuze, zakelijke kant en de feestelijke, en van dat laatste wil ik ook graag mijn graantje meepikken Als je deze instelling hebt. dan zal je daar ook de consequenties van moe- dat ik niet probeer :e wrnne. integen- stellen dat iemand die er meer voor ten dragen en dat is voor mii een deel. Maar als de wedstnjd is afgelo- over heeft dan ik het ook verdient om treetje. Dat wil overigens niet zeggen, pen ben ik wel zo redelijk, dat ik kan voor me te eindigen" Overigens gaat het volgens Cort vriendt toch nie: zo slecht: „Door mijn studie heb ik dit jaar nog maar acht wedstrijden kunnen rijden en heb ik een behoorlijke achterstand in conditie gehad. Dit laatste is nu op peil en ook het wedstrijdritme begint weer te komen, dus wie weet wat er nog uit komt dit seizoen" Conditie Adwin Cortvriendt Over zijn kansen aanstaande zondag in het spektakel dal zijn club. Samen Sterk uit Wachtebeke, op Axelse bo dem organiseert is hij erg beschei den: „Kijk, het terrein in Axel. zeg gen ze altijd, kent te weinig hinder nissen, maar ik durf te beweren, dat het één grote hindernis is. Het is een erg zwaar terrein en daarom vergt het een enorme conditie. De mannen met de beste conditie zullen dan ook hier met de prijzen vertrekken, mits zij natuurlijk van pech gespaard blij ven. Want ook dat laatste is een belangrijke factor. De motoren van tegenwoordig zijn van allerlei tech nische snufjes voorzien en dat heeft natuurlijk voordelen, maar er zijn ook nadelen aan verbonden. Er kan namelijk ook veel meer stuk. Als het op conditie aankomt denk ik toch wel bij de voorsten te eindigen en dan ben ik ook tevreden". Dit laatste typeer de crosspiloot Ad win Cortvriendt weer. al gaat het toch niet altijd op. want als het op de verzorging van zijn motor aankomt is hij niet vlug tevreden. Dan moet hel allemaal tot in de puntjes in orde zijn. beweert zijn moeder Daarom laat hy dit nooit aan een ander over. want alles wat in zijn sport mis gaat wil deze sportman wel bü zichzelf zoeken en niet afwentelen op anderen. Een lovenswaardige instelling, die velen, groter dan hij. jammer genoeg dik wijls missen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 31