Sterk rennersveld in Heinkenszand eeuwse zeiler De Ruyter ln Zeelandweek naar titel FC Groningen wil Aziatische speler Vlissinger Leo Stroo sterk in motorcross H 233 Vilas in beroep tegen straf iH 29? )IT WEEKEINDE BESLISSINGEN VERBONDSBEZEM Twente met Zürich gelijk GEEN DUEL TUSSEN DRUPPERS EN O VETT nternationaal lasketbal in Vlissingen M Mcu PZC/sport STRIJD OP FRAAI PARKOERS HEINKENSZAND - Voor de dertien de maal rijden morgen (zaterdag) de wielrenners door Heinkenszand. op het fraaie parkoers, dat geheel in het dorp is gesitueerd. En zoals gebruike lijk in de Bevelandse plaats is er bij de amateurs een enorm veld renners ingeschreven. Vijfentachtig ama teurs hebben hun inschrijfkaart rich ting Heinkenszand gezonden. Vooraf zullen de liefhebbers hun wedstrijd afwerken. Sinds een paar weken is er op het verloop van de wedstrijden In Zeeland geen peil meer te trekken De ama teurs blijken steeds naar nieuwe tak- tieken te zoeken om een koers In de definitieve plooi te krijgen, want na dat het eerst gebruikelijk was, dat na de traditionele speldeprikken in de GRONINGEN FC Groningen is druk bezig zich verder te versterken ten. Daarop is meteen contact zocht met zijn adviseurs in Singapore. beginfase van de wedstrijd pas na half koers de beslissing op gang werd gebracht, kreeg zowel Sint-Jansteen als Kruiningen vorige week iets nieuws Reeds in de eerste ronden ontstond er een kopgroep van een man of zes, zeven, waardoor het pelo ton zich liet verrassen en het publiek min of meer saaie koersen voorge schoteld kreeg. Afgelopen dinsdag ln Westdorpe kwam er weer een kentering, nie mand, maar dan ook niemand wilde goedkeuring hechten aan een vroege ontsnapping, waardoor er een open race ontstond, die tot aan de finish spannend bleef. Wat betreft de om standigheden mag Heinkenszand ach vergelijken met Westdorpe; een ren nersveld, dat overeenkomsten heeft, een parkoers, dat gelijkenissen heeft en niet te vergeten een altijd goed gevulde premiepot en daarvoor willen In grote Ujnen iS telefomsche SZiTdeSstetrt middellijk na de loting voor de Euro- onderhandelingen reeds overeen- eens een keer extra toe trekken pa Cup in Geneve is voorzitter Renze stemming bereikt over de komst van 0nder de 85 amateurs in ieder geval de Vries woensdag doorgevlogen naar Singapore om de 21-jarige Azia tische sterspeler Fandi Ahmad te contracteren. De in Zuidoost-Aziê erg populaire Fandi Ahmad, die op alle plaatsen in de voorhoede en op het middenveld Fandi Ahmad naar Groningen Oud Zeeuws elftal naar Colijnsplaat genoeg kwaliteit; Peter Hoondert is uiteraard de té kloppen favoriet in eigen woonplaats, terwijl ook de sterk bij de amateurs debuterende Pierre Raas tot de kanshebbers mag worden gerekend Verder natuurlijk sterke Middelkampers als Kees de Nooijer. oud Rinus Verboom. Wim van Kooten. jlcf zeilschip Roxanne in actie tijdens de Deltaweek. de Waal, Frank Pirard, John de Crom en Gerrit van 't Geloof. De amateurs beginnen aan hun kwarwel om 15.00 inzetbaar is, was vorig jaar voor een VLISSINGEN Een team stage van drie weken bij Ajax Hij zeeuws voetbalelftalspelers treedt Han Harinck en Jacky van der Horst speelde mee in een aantal oefenwed- morgenavond (zaterdag) in Colijns- Verder mannen als Kees Vleugel. Wim strijden tegen noordelijke amateur- piaat aan tegen een elftal van de clubs. Het lukte Ajax echter niet een familie Siereveld. Deze partij wordt werkvergunning voor hem te krijgen, gespeeld ter gelegenheid van de toe- omdat bij de aanvraag een procedure- ristenweek in het Noordbevelandse uur en zij hebben dan 100 kilometer fout is gemaakt. dorp. De strijd begint om 18.00 uur. voor de wielen. Onlangs kwam FC Groningen ter ore Coach Ko Simonse heeft voor het oud Om 13.30 uur komen de liefhebbers dat Fandi Ahmad zijn voetbalcarrière Zeeuws elftal onder meer de beschik- alsnog graag in Europa wil voortzet- kjng ober Anton Schoenmakers, Arie Delmotte. Daaf Francke. Daaf Faas- se. Frans van der Heijde en doelman Wim Maljers. aan het vertrek voor een race over 50 kilometer en bij hen gaat de aandacht uiteraard het meeste uit naar Bert Steenbakker, die voor eigen publiek ongetwijfeld zal willen vlammen. (ADVERTENTIE) - I0LIJNSPLAAT Dit weekeinde moet in de zeilstrijd om de Verbondsbezems de beslissing allen. Vanmiddag (vrijdag) vanaf halfdrie starten bij Colijnsplaat de slotwedstrijden van de eltaweek waarin de IOR-zeilers de laatste punten voor het officieuze nationale kampioen- chap kunnen binnenhalen. Na vier wedstrijden, gezeild van zaterdag tot en met dinsdag is s ein de meeste klassen de zaak nog helemaal open. Vooral omdat het nu nog gaat om de lange edstrijden, (de 150 mijls Veronica-race, de 98 mijls Zeelandbrugrace en de zo mogelijk 45 nijl lange wedstrijd in klasse VIII) kunnen de kanshebbers hun scores nog flink verhogen, -oven de 45 mijl telt het resultaat anderhalf maal en boven 90 mijl dubbel, zodat er de nodige a unten te verdienen zijn. de klasse IV lijkt de zaak beklon- om de oudere jachten kans te geven klein verschil en spanning tot öp di en: als er geen spectaculaire fouten om hun klasse te winnen in een apart streep van de laatste race. In deze Ulorden gemaakt kan Aad de Ruyter klassement. Zij worden evenwel ook kleinse klasse zal het vrijdagavond e titel niet meer ontgaan. Hij voer in de open klasse genoteerd, de nieu- jaat mogelijk al duidelijk zijn, de let zijn Soeticheyt vier maal een were jachten uit de open klasse ko- grote jachten van de Veronica-race trste plaats en staat daarmee op men niet in het besloten klassement worden pas zateragavond op zijn 104 punten. De Ruyter, die wegens voor. vroegst binnen verwacht. [dgebrek nauwelijks wedstrijden In klase V ster, waarin de jachten L. lUten Zeeland vaart en dus in voor- zitten die vroeger konden kiezen tus- Hoewel de bezemgevechten e6Yn zijn gestaakt, gaat de Deltaweek door. De IOR-bemanningen varen mogelijk wat soepeler, de strijd om het Delta week klassement werd ook in de races woensdag en donderdag voortgezet. Voor de NKK-ers en de ronde en platbodems geldt de bezemkoorts in het geheel met. Daar is de 'druk' alle wedstrijddagen even groot: de dag prijzen en een plaats in het eindklase- ment van het hele evenement is vol doende om tot prestaties aan te zet ten. Dat gebeurt nog steeds in een soort Middellandse Zeesfeer met stra lende zon en hoge temperaturen. Na zaterdag is de wind het wat kalmer aan gaan doen en de 'stormspecialis- ten' hebben geen kans meer gekregen. ENSCHEDE - De vierduizend kijkers in het stadion Diekman, die donder dagavond het intertotoduel FC Twente - FC Zürich (1-1) bijwoonden, zagen een niet onaantrekkelijk duel. De sterk aanvallend spelende thuis ploeg raakte drie keer paal en lat. In de tweede helft kreeg FC Zurich zo nu en dan een kans. Mede door de in goede vorm verkerende doelman van FC Twente, Snelders. duurde het tot de 77e minuut voordat de Zwitsers scoorden, Rudi Elsener rondde een aanval van de bezoekende FC doel treffend af. Het vorig seizoen naar de eerste divisie gedegradeerde FC Twente reageerde met een slotoffen- sief, dat vier minuten voor tijd de gelijkmaker van Ashcroft opleverde. De stand ln groep 1 is: FC Zürich 2 0 2 0 2 3-3 Fortuna Düsseldorf 10 10 12-2 FC Twente 10 10 11-1 Standard Luik 0 0 0 0 0 0-0 Uitnodiging De Vereniging Volle Evangelische Zakenlieden en Beroepsmensen I afdeling Zeeland nodigt u uit voor haar bijeenkomst in de Schouw- I burg te Middelburg 11 juli om 20.00 uur of 19.00 uur. Om 19.00 uur is er een gezamenlijke maaltijd a 20.- per persoon Om 20.00 uur hebben wij een gospelgroep in ons midden, die velen zal doen ervaren dat het de moeite was om deze avond bij te wonen De entree is gratis. ue spreker op deze avond is de leider van deze gospelgroep Hij vertelt I zijn levensverhaal met een fantastisch verloop. Neem uw vrienden en kennissen mee!!! I Reservering voor de maaltijd tel. 01100-13608. maande Bezemklassementen nimmer oog scoorde, heeft de afgelopen week - lie nieuwere jachten de spiegel van |n al wat bejaarde Soeticheyt laten en. umraer twee. de Barendrechter Le- met de net één jaar oude. snelle 'jjRarskop. ligt tweeduizend punten „"fchter en is daardoor vrijwel kans- oos, tenzij de Soeticheyt uitvalt of lemaal achterin eindigt. De klasse V-bezem zal dus wel naar Ouden- osch gaan. klasse III maakt Visser uit Bergen !H) een goede kans zijn titel te ilongeren. Zijn Weerga voert met 238 punten het klassement aan, voor Klieuw van de Arnhemmer Over ige (2539), de Berend Botje van Rob farseille (2159) en Three Generations an Van de Valk uit Mijnsherenland 2113). -De winnaar kan hier in de Veronica- ace 2008 punten verdienen en num- twee krijgt 1406 punten, zodat tuivertje wisselen nog alleszins tot de «gelijkheden behoort, i klasse V is de strijd nog spannen- er daar ligt Hellemans nieuwe Lam- s' kaal met 3465 punten een neusleng te voor op de ook al nieuwe Joker van to Imhoff. De Goesenaar zal zijn •orsprong met hand en tand moeten trdedigen Imhoff heeft alleen maan- ag een steekje laten vallen en zo de liniscule achterstand opgelopen. V en VI vanwege hun ouderdoms- vergoeding, voert de Saskia het klas sement aan: Möller verzamelde 2562 punten. De Garnaal van Janssen is met 2136 punten tweede en de maan dag gediskwalificeerde Rainbow van bijna-naamgenoot Jansen is derde met 2035 punten. Ook hier is dus nog alles mogelijk. In klasse VII (VI is 'uitgekleed' door de V ster-regeling) is Hartman met de Mazatlan koplo per met 4044, voor de Zaandijker Amons met Kim (3488) en de Middel burger Schefferlie met Amare (2773). De winnaar krijgt hier 600 punten meer dan nummer twee en 1000 meer dan de derde. Schefferlie, die zater dag met harde wind won, terwijl Hartman vijfde werd, heeft dus nog kans op de titel. In klasse VIII staat Kesteloo met de Roxanne bovenaan met 3802 punten. De Balletent, vorig jaar winnaar van de bezem met Fred Kats als schipper is nu onder de hoede van de Rdotter- damse Maronier en staat tweede met 3626 punten. Ook hier dus een zeer Zeeuws record 2 km voor John Vermeule NEW YORK De Argentijnse tennis ser Guillermo Vilas is in beroep gegaan tegen de schorsing van een Gantwarg won ook van Van der Wal AMSTERDAM - De uitslagen van de donderdag gespeelde partijen voor de vijfde ronde van het kandidaten toernooi in Amsterdam zijn: Van der Wal (Ned.) - Gantwarg (Sov.) 0-2; Kaplan (V.St.) - Baljakin (Sov.) 1-1, Clerc (Ned.) - Kouassi (Ivo.) 1-1; Wiersma (Ned.) - Wirny (Sov.) 1-1. De stand is: 1 Wiersma 7 pnt.; 2 Baljakin, Clerc, Wirny 6; 5 Kaplan, Gantwarg 5; 7 Kouassi 4; 8 Van der Wal 1. jaar en de boete van 20.000 dollar, die de internationale beroeps tennis council bij de heren (MIPTC) hem oplegde voor het aannemen van startgeld voor het toernooi van maart in Rotterdam. De advocaat van Vilas. Martin Lon don, verklaarde in New York dat hij het beroep schriftelijk bij de council had ingediend In een notitie noemde London de sancties van de council op niets gebaseerd en volkomen illegaal. Bovendien wordt gewag gemaakt van een beschamende behandeling van Vilas. Open-gesloten 'e Barendrechter Van Melle, die van- tge de leeftijd van zijn Vier Gebroe- r leis in de besloten klasse vaart, gooit »®ok in het open klassement hoge ogen n staat met 2516 punten derde. De leiding open-gesloten is gemaakt UTRECHT De grote wens van Rob Druppers in Hengelo Steve Ovett onder zijn tegenstanders te hebben op de 800 meter gaat vrijwel zeker niet in vervulling. Lang heeft het er naar uitgezien dat de wereldrecord houder op de 1500 meter dinsdag 12 juli zou starten in de Fanny Blankers Koen-games. Op het laatste moment bleek echter, dat de Britse bond er de voorkeur aan geeft dat de Engelse atleten zich geheel richten op de nationale kampioenschappen. Dat houdt in dat de Britse toplopers de komende tijd slechts in enkele wedstrijden zullen uitkomen. Plankzeiler Van den Berg overtroffen HELSINKI - De Italiaan Klaus Maran heeft donderdag voor overwinningen m de vijfde en zesde race om het Europees kampioenschap in de olym pische plankzeilklasse windglider de leiding in het klassement overgeno men van de Nederlander Stephan van den Berg. Van den Berg kwam alleen in de vijfde wedstrijd tot een goede klassering: tweede. Bij de dames be zet Loes Ladage evenals Van den Berg de tweede plaats in de stand na zes wedstrijden. De stand na zes wedstrijden is: Heren: 1. Klaus Maran (Itai 8.7 punten; 2. Stephan van den Berg (Ned) 38; 3. Paul Meester (Ned) 101.7. Dames: 1. Emanuela Mascia (Ita) 0 punten: 2. Loes Ladage (Ned) 12. „Dat was hoogst unfair vindt de advocaat. „Vilas is nimmer meege deeld dat de council met een dergelij ke zaak bezig was. Hij kende de aanklacht niet en kreeg geen gelegen heid zich te verdedigen. De behande ling van Vilas was degenen, die er mee te maken hadden, onwaardig en een belediging van het beroepstennis Vilas wil nader uitgezocht zien of het bewijsmateriaal de aanklacht wel vol doende steunt en of de genomen maatregelen gerechtvaardigd zijn. De Argentijn kondigde voorts aan dat hij in passende kring de geldigheid van het verbod van de council op het aanneemen van startgelden aan de orde zou stellen. „Het verbod", aldus het beroepsschrift, „betekent niet minder dan overtreding van de anti monopolie statuten van de Verenigde Staten". Judo-leraren SOUBURG - Twee trainers van de Souburgse judovereniging KIAI. J. van Schaik en S. v. d. Linde, zijn geslaagd voor judoleraar. Dick Schip per uit Vlissingen. trainer van de school van Felix Janssens. slaagde ook voor het leraarsexamen VLISSINGEN Tijdens de avond wedstrijd die de AWOC Baskensburg gelopen heeft op de kunslslofbaan te Vlissingen hield John Vermeule van Dynamo 70 uit Middelburg het Zeeuws record op de 2000 m verbe terd en gebracht op 5.10,6 min. Het oude record stond sinds 1974 op naam van Jo Schout met een tijd van 5.19,9 min. Na op de eerste 800 m getrokken te zijn door Andre Stroo volbracht John Vermeule de volgende 1200 m geheel op eigen kracht in een zeer constant tempo Zijn tijd behoort ook natio naal tot ene van de snelste dit seizoen. Er waren deze avond overigens nog meer goede prestaties te noteren. De Belgische Linda Milo van Hermes Oostende liep de 3000 m dames in de meer dan voortreffelijke tijd van 9.16,0 min. Een tijd waarmee ze in ons land bij de nationale top zou behoren. Jopie Daane van Marathon werd op dit nummer 2e met een persoonlijk record van 10.15.1 min. Dat de baan in Vlissingen als snel gekwalificeerd mag worden bleek ook wel uit de vele persoonlijke records die op de diverse loopnummers gerealiseerd werden Bij de technische nummers was er een dubbele overwinning van Jeroen v. d. Meer van Olympia Eindhoven Hij won het kogelstoten bij de heren met een worp van 14 73 m en het discus werpen met 45 02 m. 1! tISSINGEN - Donderdag 8 septem- *r wordt er in Vlissingen een inter zonale basketbalwedstrijd ge beld. Het team van Amsterdam kelt dan tegen St. Troycs uit Frank- in de Baskensburghal. 'et Franse St Troyes maakt begin eptember een toernee door Neder- tod, als voorbereiding op de competi- Deze trip start in Vlissingen met wedstrijd tegen Amsterdam. De ™nse ploeg, die uitkomt in de twee- Ie nationale competitie, staat onder fding van de Amerikaanse coach 'aldwm. Het team van Amsterdam Peelde afgelopen seizoen nog mee 3 *oor een plaats m de eredivisie. Dit torn staat in het veld onder leiding jn ex-international en center Roel Ulnstra. De wedstrijd begint 8 sep- ®ber om 20.00 uur in de Baskens- bfgsporthal in Vlissingen. AGENDA VOOR HET WEEKEND RALLYCROSS HOFSTADE - Leo Stroo uit Vlissin gen is de laatste weken zowat de enige Zeeuw, die zich op het erepo dium weet te rijden tijdens een BLB- motorcross. In het Belgische Hofsta- de slaagde de Walcherse crosser er opnieuw in om zich bij de eersten uit het klassement te scharen. Bij de nationalen 125 eindigde hij als derde. Van Zeeuwse zijde konden zich ver der enkel Martien Janssen uit Sluis kil en Niek Weemaes uit Absdale op een eervolle plaats plaatsen. De wedstrijd in Hofstade kende overi gens nog een uniek moment. Tijdens de wedstrijden ontstond er een rij dersstaking: in Hofstade werd er gere den op een keiharde piste, waardoor er enorm hoge sneiiieden werden be reikt. Het merendeel van de rijders vond dit te gevaarlijk, crossers wei gerden daarna om de wedstrijden verder af te werken, indien er niet iets aan het circuit zou worden gedaan Uiteindelijk zwichtte de organisatie voor de eisen van de rijders en werden er een paar extra bochten in het parkoers aangebracht. Voor de deel nemers waren er toen geen problemen meer om het programma verder af te werken, waarna Leo Stroo dus nog een plaats op het erepodium kon veroveren. Zowel Martien Jansen (ju nioren 250) als Niek Weemaes (natio nalen 250) eindigden in het eindklas sement op de vijfde plaats. Komende zondag is er een BLB-cross in Axel. De resultaten van Hofstade: debutanten 125 1 Rik Claus.Belgie, 10 Ronald Doens. Biervliet. 12 Jacky de Paepe. Breskens. 13 Frank van Kruijssen, Kloosterzande. 25 Mark Tieleman. Kloosterzande, debutan ten 250 1 Guy Vervaecke. België. 14 Sam Jansen. Sluiskil: 15 Jean-Pierre de Bleijser, Heikant 16 Gino de Jonghe. Axel: 17 Herman van de Bosch. Koewacht; 26 Mark van Eetvelt. Terneuzen 33 Ronnie van Eet velt junioren 250 1 Luc Verbraeken, Belgie 5 Martien Jansen. Sluiskil; 10 John ny Fynaut. Ooslburg. 16 Henk Buys, Mid delburg; Junioren 500 1 Peter Hoendervan gers. Ossendrecht. 13 Evert Leeraert. Osse nisse, nationalen 125 1 Dieudonné Stouve naeckers, Belgie. 3 Leo Stroo, Vlissingen nationalen 250. 1 Dirk van de Gehuchte Belgie, 5 Niek Weemaes, Absdale. RILLAND-BATH Op het Scheldecircuit bij Rilland-Bath wordt zondag een rallycrosswedstrijd gehouden Voor deze vijfde wedstrijd van het seizoen komt een internationaal veld coureurs aan de start Er wordt gereden ln de formule 3. waarin de standaardwagens uitkomen, de formule 1 en 2. waarin zoals gebruikelijk een aantal Belgische renners star ten De wedstrijden beginnen om 12 00 uur Zondag a.s. wordt op het Veeree Meer bij camping De Schotsman een vieruurerace voor surfplanken gehouden, In voorgaande jaren werd de traditionele drieuursrace gehou den. maar het wedstrijdcomité van windsurfvereniging Zuid West Zeven besloot er dit jaar een vieruurerace van te Er wordt een driehoeksbaan gevaren, wie na vier uur de meeste ronden heeft is winnaar Verwacht wordt dat de Zeeuwse top met. o a. Roel van der Must. winnaar van de Ronde van het Veerse Meer. John Moerdijk. Andreas en Klaas Zwager. Ho Tan en Bart Regeer, allen jongens die bi) de Ronde van het Veerse Meer vooraan zaten, aan de start zullen verschijnen Maar ook de gewone recreant kan aan deze wedstrijd meedoen. Inschrijven van 10-11 uur op de groen strook voor camping De Schotsman De start is om plm. half twaalf. WESTKAPELLE Op het recreatiecentrum 't Vroon te Westkapelle worden maandag a s. clubwedstrijden verreden van de Kartclub Zeeland. Evenals andere keren wordt gereden in de klassen 100 cc en 125 cc Deze derde clubwed strijd begint om 18.00 uur. COLIJNSPLAAT In Colijnsplaat worden morgen (zater dag) wielerwedstrijden verreden voor trimmers De aanvangs tijden van de diverse categorieèn zijn. C-trimmers om 13.30 uur. B-trimmers om 14.30 uur. A-trimmers om 15.30 uur. veteranen om 17.00 uur en de beginners een minuut later HEINKENSZAND Voor de dertiende maal wordt zaterdag de wielerronde van Heinkenszand verreden. Bij de amateurs, die om 15 00 uur aan het karwei beginnen, komt een sterk veld aan de start voor een afstand van 100 kilometer Om 13.30 uur starten de liefhebbers voor een afstand van 50 kilometer WACHTEBEKE Terwijl de Ronde van Frankrijk momen teel op volle toeren draait hebben de beroepsrenners, die niet aan la Grande Bouclé deelnemen toch regelmatig de mogelijkheid om aan de start te verschijnen om op die manier ook nog de nodige kruimels mee te kunnen pikken. Met name in Belgie staat er dagelijks wel een wedstrijd voor professionals op hel programma. Voor de Zeeuw s-Vlaamse wielerliefhebbere is er zondag ongetwijfeld een mogelijk heid om een dergelijk evenement mee te maken. Op een steenworp afstand van Westdorpe en Zutddorpe organiseert hel feestcomité De Sluize op de wijk Oudeburgse Sluis, nabij Wachtebeke. een koers voor beroepsrenners, die momenteel met aan het grote werk deelnemen Voor de derde maal inmiddels weer al komen daar de broodrijders aan bet vertrek en op het fantastische parkoers kan het zonder meer een interessant gebeuren worden Tijdens de eerste uitgave bleek de Oudeburgse Sluis aantrekkingskracht te hebben op een groot aantal beroepswielrenners en ook de kwaliteit van hel veld was toen vrij hoog. Niemand minder dan Adrle van der Poel schreef die wedstrijd toen op zijn naam. Ook nu verwachten de organisatoren een groot aantal renners aan het vertrek te krUgen, die zondag vanaf 14.3e uur de strijd op het fraaie parkoers aan zullen binden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19