Jarige Lou Polak wint Singelloop in Zierikzee c Winnaar Appeldoorn gaf veel kleur aan Westdorpe Nerveuze schippers-, valse starts Deltaweek Morresdames eerste HUIB DALEBOUT EERSTE ZEEUW H. Damremises in Amsterdam Amateurronde Westkape heeft een sterke bezetting GEEN LOON VOOR BIJVANK EN DE WAAL Clubs verlat! de federatie WOENSDAG 6 JULI 1983 ZIERIKZEE De Rotterdamse hardloper Lou Polak vierde gisteren zijn 37e verjaardag met een overwinning in de Singelloop van Zierikzee. Met een comfortabele voorsprong versloeg hij alle concurrenten en daarmee kreeg de wedstrijd van Delta Sport wéér een verrassende winnaar. Vorig jaar was dat de Schotse atleet James Thomson, die gelijk ook het record voor de Singelloop liet afdrukken. De kleine Lou Polak dook er gisteravond nog bijna een minuut onder. De beste Zeeuw in Zierikzee was Huib Dalebout met een vierde plaats. Lou Polak onderstreepte in de Singel- Het veld van ruim tachtig lopers morgen (woensdag) op de baan in loop dat hij op de lange afstand nog miste dus een Zeeuwse favoriet. John Vlissingen' zei hij ..Daar ga ik een ieder jaar sneller gaat. De Rotterdam- Vermeule warmde zich vlak voor de aanval doen op het Zeeuwse record op mer heeft dit seizoen ook op de baan start wel op. maar hij kwam zich niet de twee kilometer Het staat op de zijn beste tijden op de tien en de vijf aanmelden als deelnemer ..Ik loop naam van Jo Schout Ik denk wel dat kilometer verbeterd Hij was mm of meer wel een favoriet in Zierikzee, hoewel hij dat zelf vooraf had ont kend. „Dalebout is op de tien kilome ter sneller dan ik", beweerde Polak namelijk. „Hij liep ook voor me in het Nederlands kampioenschap". Het parkoers in de binnenstad van Zierikzee moest zes keer worden afge legd met een totale afstand van tien en een halve kilometer Na één ronde kwam Lou Polak al lichtjes afgeschei den over de streep: daarna bouwde hij die voorsprong nog verder uit. Het verschil aan de finish met Henk Tie- bosch. die vorig jaar ook tweede was, liep bijna op tot een volle minuut. Lou Polak was dus veruit de sterkste van het omvangrijke peloton. Dat moest later ook Huib Dalebout toegeven. De razendsnelle start van Polak en Tiebosch had de overige favorieten al vrij snel teruggeslagen. Dalebout zei later: „Ik denk dat die jongens een beetje bang waren van Simon Blom. Iedereen zei hier op het parkoers dat Simon sterk genoeg was om te win nen. Daarom hebben ze het tempo al vroeg opgevoerd. Ik ben in de eerste ronde nog meegegaan, maar het ging veel te snel voor me". VLISSINGEN De dames van Mor- res Hulst zijn als eersle geëindigd van het openluchttoernooi dat in het Belgische Moerbeke gehouden werd. Aan het evenement deden in totaal 258 volleybalteams mee. De heren uit Hulst werden vierde. Voor de dames van trainer Jo Everaert bleek uitein delijk alleen de eerste plaats in de hoogste categorie goed genoeg, ter wijl Morres verre van compleet naar Moerbeke was afgereisd. Routiniers als José de Theye, Tiny de Witte en Marja de Rechter waren thuis gebleven, maar wat overbleef was altijd nog goed genoeg om alle andere deelnemers achter zich te la ten, inclusief Brulindus-Mereldbeke, dat uitkomt in de een na hoogste Belgische volleybalafdeling en dat in de finale met 2-1 het onderspit moest delven tegen een vastberaden optre dend Morres. Het Sasse Savok eindig de als zesde. De heren van Morres sDeelden op de eerste toernooidag zwak. „Ze zagen het meer als een uitje," verduidelijkte Everaert. Toch mochten ze nog mee doen in de strijd om de acht hoogste plaatsen, omdat een van de al ge plaatste teams zich terugtrok Dat inspireerde Morres kennelijk voldoen de om de zondagwedstnjden toch nog serieus te nemen. In de halve finale speelde Morres met 1-1 gelijk tegen Rapid St -Niklaas, dat in de een na hoogste divisie van Belgie uitkomt, maar een beter setsaldo bracht de Belgen in de grote finale en Morres in de kleine, waarin een combinatie van eredivisiespelers. Moorvarkens, te sterk bleek 2-1. Het toernooi werd uiteindelijk gewonnen door het Tsje chische Nachod, dat eerder al met 3-2 verslagen was door Morres tijdens een oefenwedstijd in Hulst. Het Moerbe- ketoemooi vormde voor de Hulsterse selectcies het definitieve slot van het volleybalseizoen '82-'83. ik sneller kan dan de 5.20, zoals ik de laatste weken loop" John Vermeule bereidt zich voor op het nationale kampioenschap aan het eind van de maand. De Middelburger loopt de steeple en de vijf kilometer. Trijnie Smeenge. die wél in Zierikzee aan het vertrek kwam. heeft even eens een belangrijke wedstrijd voor de boeg. Ze stond aanvankelijk reser ve voor een interland op 16 juli in Dordrecht. „Ik heb bericht gekregen dat ik in moet vallen", vertelde ze in Zierikzee. „Ik moet de 25 kilometer lopen. De Singelloop komt goed van pas als training". Trijnie Smeenge werd als eerste dame 38e in de totale uitslag op iets meer dan zes minuten De eindtijd van Lou Polak (32 26) was onbereikbaar voor Henk Tiebosch. die op zijn beurt in de laatste ronde nog bijna werd ingelopen door Eddy van Put. Voor die drie lopers waren de eerste plaatsen op het podium. Daar na volgden de Zeeuwen: Dalebout eindigde voor Jaap Oele (die van de achtste plaats was opgerukt). Frank Kooman en Frans Krijnsen. De uilslag 1 Lou Polak (Metro Rotterdami 32 26, 2 Henk Tiebosch i HAK 133 14. 3 Eddy van Put (Vet Nederland) 33.19. 4 Huib Dalebout (AV) 33 31. 5 Jaap Oele (AVi 34.10, 6 Frank Kooman (Dyn 34.16, 7 Frans Krijnsen (AV) 34 21, 8 Simon Blom (Delta Sport) 34.44. 9 Johnny Wiskerke (Mar 34 47. 10 Cor Peute (Dyn 35.02. 11 Ron Abuis (Dyn 35.02.12 Henk Nieuwdorp AV) 35 19. 13 Giel Boone (Mar i 35 58. 14 Vjerb Doornbos iGVAV) 36.05. 15 Adrie Joziasse (Dvn i 36 12. 16 Kees van Koevenngen lAV) 36 52.17 Sal deNoouer (Dyn.137 03.18 Daaf Goedegebuure (AVi 37 03. 19 Ron Dellebe- ke (Mar 37 14. 20 Harro Verhage (Flakkeei 37 20. 38 Trijnie Smeenge (Dyn I 38 49 De Joker van Fred Imhoff in actie YERSEKE - De weergoden waren de zeilers tijdens de vijfde Deltaweekwed- strijd goed gezind. Na de winderige race op zaterdag, die onder andere de Black Lion en de snelle Duitse Ziek Zack de mast kostte, en de windstilte op maandag was er dinsdag optimaal zeilweer. De ruim 120 jachten voeren de wedstrijd van Zierikzee naar Yerseke onder een stralende zon met een redelijk constante windkracht drie die garant stond voor snelle afwikkeling van de race. Kesteloo als eerste genoteerd tt overall-klassement na drié wt o( Bij de eerste start, van de grote IOR-klassen, wees nog mets op een glad verlopende wedstrijd. De Bezem koorts gierde de schippers blijkbaar dor de keel en de gretigheid om punten te verzamelenvoor de IOR- kampioenstitel resulteerde in een fors aantal valse starts. Al dan met door den. De voornaamste uitslagen zyn IOR: II en III open i Weerga Visser). 2 Berend Botje (Marseille I,: (Verhage), II en III besloten: 1 (Verhage). 2 Three Generations de concurrentie gedwongen, gingen Valk), IV open i Soetichyt (De R'. een serie jachten te vroeg over de Dwarskop iLederi. 3 Touch of Glc ut streep en de bakboord-stuurboord strijd na de start maakte de verwar- fifij Demarrage Het gevolg van die snelle start was ook dat de Singelloop al in de eerste fase werd beslist. De demarrage van Lou Polak was zo krachtig dat Tie bosch moest lossen na amper twee kilometer wedstrijd. Dalebout viel bij die eerste schermutselingen terug naar de derde plaats. Hij bleef op een ruime achterstand van de leiders lopen en werd kort voor het einde nog ingehaald door Eddv van Put. „Ik had het moeilijk op dit parkoers", maakte Dalebout na afloop duidelijk. „Polak en Tiebosch kwamen beter door die vele bochten. Ik had er moeite mee om iedere keer zo kort te draaien". Maar nog veel verder achterop raakte uiteindelijk Simon Blom, die als de plaatselijke favoriet te hoog was inge schat. Zelf was hij vóór de wedstrijd overigens uiterst bescheiden. „Ik heb nog maar een maand of twee serieus getraind. Dat is te kort om een wed strijd als deze te winnen. Ik kan hooguit bij de eerste tien lopen. Veto transfer Zico naar Udinese aangevochten ROME - Het bondsveto over de trans fers van de Braziliaanse vedetten Zico naar Udinese en Cerezo naar AS Roma heeft de Italiaanse voetbalwe reld in rep en roer gebracht. Voorzit ter Federico Sordillo vormt het mik punt van rebellerende voetbalsup porters. Bovendien wordt zijn beslis sing bij voortduring op de korrel genomen door politici, die trachten munt te slaan uit het geharrewar. In Rome hebben aandeelhouders van Roma de clubleiding opgeroepen het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen te boycotten, in dien de bond vasthoudt aan zijn uit spraken. In Udine, de hoofdstad van het district Frioel in Noord-Italié aan de grenzen van Oostenrijk en Joego slavië, wordt Udinese bedolven onder loyaliteitsverklaringen van politici van allerlei kleur. De voetbalbond blokkeerde de komst van Zico. omdat de transfer niet di rect tot stand was gekomen tussen vertegenwoordigers van Udinese en Flamenco, maar via een Londense firma. AMSTERDAM - Alle vier partijen in de derde ronde van het kandidaten toernooi in Amsterdam zijn dinsdag in remise geëindigd. In de stand is daardoor geen wijziging gekomen. De uitslagen zijn derde ronde Gant- warg (Sow - Baljakin (Sow) 1-1. Kouassi (Ivo i - Wimi (Sow.) 1-1, Clerc (Ned) - Wiersma (Ned 1-1 Kaplan (V.St.) - Van der Wal iNed.i 1-1. De stand is 1 Clerc. Wiersma. Wirm 4 pnt.; 4 Baljakin. Kaplan, Kouassi 3. 7 Gantwarg 2: 8 Van der Wal Geen winnaar lotto-hoofdprijs DEN HAAG - De hoofdprijs van lolt 26, van het afgelopen weekeinde zal niet worden uitgekeerd. Er waren geen deelnemers met zes goede getal len. De grootste winnaar van het afgelopen weekeinde is de ene deel nemer die in het cijferspcl de cijfers 92 61 35 had en daarvoor 100.000 gulden bruto ontvang. De uitkeringen van toto 26 zijn Eerste prijs, geen winnaars Tweede prijs. 6 winnaars, bruto 50.000,-. Derde prijs, 89 winnaars, bruto ƒ3,129,10. Vierde prijs, 4713 winnaars, ƒ59.-. Vijfde prijs, 80.972 keer 5,-. In de jackpot voor lotto 27 zit een bedrag van 78.555,-. ZURICH (GPI» - Hel was vorig jaar hij de wereldkampioenschappen voetbal in Spanje dat Hennes Weisweiler openlijk zijn afschuw uitsprak over het Westduitse nationale elftal. Al halverwege de schaamteloze opvoering tegen Oostenrijk schroomde Weisweiler niet zijn voetballende landgenoten scherp te ver oordelen voor de genante manier waarop het voetbalspel geweid werd aan gedaan. Want Weisweiler mocht dan een gruwelijke hekel hebben aan verliezen, de schoonheid van het spel stond bij hem toch altijd voorop. Hoe rustig en zelfverzekerd Weisweiler ook naar de buitenwereld overkwam, innerlijk kookte hij van woede wanneer bestuurders, collega-trai ners of spelers de voetbalethiek met voeten traden. In interviews ontstak hij meermalen in woede wanneer dat thema ter sprake kwam Want voetbal was voor hem een passie en betekende ook aanzienlijk meer dan een goed belegde boterham als trainer. Aan die indrukwekkende loopbaan als trainer- coach is gisteren plotseling een einde gekomen. In zijn woning in Zurich overleed Weisweiler. 62 pas, aan een hartaanval. Zijn plotselinge dood komt enkele weken nadat hij in zijn eerste seizoen in Zwitserland Grasshoppers naar een dubbele triomf had gevoerd: het landskam pioenschap en de beker. Dat tweevoudige suc ces betekende een van de vele hoogtepunten in het leven van de voetbalprofessor, zoals hij werd genoemd De grootste successen behaalde Weisweiler ontegenzeglijk met Borrussia Moenchenglad- bach. bij welke provincieclub hij van 1964 tot halverwege 1975 onder contract stond Jaar-in Weisweiler in zijn tijd bij Barcelona, samen met Johan Cruyff jaar-uit verlengde hij de verbintenis met Moen- chengladbach op handslag, zonder dat er ooit een handtekening aan te pas kwam. Talloos waren in die jaren ook de aanbiedingen van buitenlandse clubs (onder andere Ajax in 1971). doch telkenmale wees Weisweiler ze resoluut van de hand. Onder zijn leiding groeide Borussia Moen- chengladbach van een eenvoudige provincie club uit tot een Europese topper, die in de Bundesliga samen met Bayern Munchen jaren lang de dienst uitmaakte en daaraan drie nationale titels overhield. Het meest aanspre kende Europese bekersucces behaalde Weis weiler in het voorjaar van 1975. toen hij met de on-Duits en bijna ludiek spelende „veulens" uit Moenchengladbach de UEFA Cup veroverde door FC Twente in de tweede finalewedstrijd met 1-5 terug te wijzen. Die triomf betekende tevens zijn vertrek naar Barcelona, waar hij het echter slechts zeven maanden uithield, voornamelijk vanwege een geschil met Johan Cruijff. Kort daarop keerde Weisweiler terug naar FC Koln, waar hij ooit zijn trainersloopbaan was begonnen, en met welke club hij in 1978 landskampioen werd en daarnaast nog eens twee keer de Duitse beker veroverde. In 1980 vertrok Weisweiler naar New York Cosmos, maar keerde vorig jaar terug naar Europa om Grasshoppers te gaan trainen. ring compleet. Hier en daar kwamen LamMraenHeïema™, boten onzacht met elkaar in aanra king en er werden harde woordjes gewisseld door de betreffende beman- Rainbow i Jansen i. 2 Garnaal (Ji ningen. Saskia (Mollen. VI en VII open 1 (Hartman). 2 Mascotte (Visser). 3 De andere startgroepen deden het, ivan der Loop). VI en VII bes) zonder minder fanatiek te zijn, wat Mazatlan. 2 Hotstuff (Dekkeri. 3 W beheerster maar toch wapperden van Bruine). VIII open: 1 Balletnet (Ma) een tiental schepen bij de finish de Roxanne (Kesteloo), 3 High Anxie rode protestvlag in het want. SSetgl, vm Molen. Langzaam maar zeker begint zich een 2 Bluw Arrow (Scheffer). kopgroep in de diverse klassen af te nkk 2. l Fugitive (van Capel), tpkpnen riip onriprlino paan uitmakpn sPMt (De Jen>- 3 Blue Bel1 ,Van dcr tekenen die onderling gaan uitmaken panfia (Van dpr Wpprdt) A7jmll, wie de Verbondsbezems mee mogen nemen. In klasse IV is de Soeticheyt Ric£i, 2 Matjas (De' Kort). 3 Ene: van De Ruyter uit Oudenbosch een Looffi. 8 1 Alerte iMatWeu), Ami duidelijke kanshebber. De voorzitter doei. 10. l Dimple (Van Rijswijk). eli van het Deltaweekcomite wist tot en platbodems a i MarendorpiVrijen rz met dinsdag viermaal eerste te wor- Laura (Tazelaar), 3 Groote Beer i bil den. In de kleinste klasse VIII doet n m Kesteloo uit Nieuwerkerk een gooi De Luye Man (Daneli. 2. Rijndersi. 3 Bijlegger (Van Vlaandi 1 Pieter Paniek (Van Ballegoo naar de titel: tot nu toe prijkt de Klieuw iManneket 3 Fideliacö Roxanne steeds in de kop van het verl, zc l Pietertje (Durmnni, klassement. Dinsdagmorgen stond Buik (Van Zeveni en 3 Geertrui (De! KNETEMANN LOST STARTSCHOT WESTKAPELLE De achtste wiele- ronde van westkapelle voor ama teurs en liefhebbers die vanavond (woensdag 6 juli) van start gaat, belooft een 'klapper' van formaat te worden. Niet alleen vanwege hedt feit dat het organiserende wielerco- mité voor beide categorieën een 'vol geboekt' veld aan het vertrek krijgt, zeker ook omdat bij de amateurs niemand minder dan Gerrie Knete- mann bereid is gevonden het start schot te lossen. Na zijn ongelukkige valpartij in Bel gië dit voorjaar is het de eerste keer WESTDORPE Hoewel Rob Bijvank en VV im de Waal tot het laatste toe de strijdlustigste coureurs behoorden dinsdagavond in Westdorpe kregen zij de beloning in de vorm van de overwinning niet. Die ging naar een andere renner, die enorm veel kleur aan de wedstrijd gaf en dat was Theo Appeldoorn, die voor de tweede maal binnen enkele dagen een bloementuil in Zeeland incasseerde, nadat hij zaterdag reeds de sterkste uas in Kruiningen. In een venijnige eindspurt klopte hij Toon van der Steen en Jacky van der Horst. Bij de nieuwelingen ging de zege naar Antoinc Goense. De laatste weken verliepen de wed- Jansteen als in Kruiningen een groep strijden in Zeeland identiek. Vanaf de aan het commando, die naar later eerste ronden kwam er zowel in Sint- bleek telkens definitief 'gezien' was. Vandaar ook dat Westdorpe ongetwij feld de tot nu toe interessantste en enerverendste amateurkoers in Zee land is geworden, want zodra het startschot gevallen was ging Ab Ver- planke aan de haal en hij kreeg in die fase meteen reactie van onder meer Jan Poleij. Ook Theo Appeldoorn wilde zich met laten verrassen. „Na wat er de laatste wedstrijden allemaal in de beginfase is gebeurd, moest ik wel attent zijn in de eerste ronden. De kopgroep in de straten van Westdorpe. want ook nu kon het wel eens de beslissende fase zijn", zei Appeldoorn na de wedstrijd. De beslissende fase werd het niet. nog maar net waren de eerste kruitdam pen opgetrokken of de volgende ren ners meldden zich al vooraan. Uitzon derlijk actief waren Rob Bijvank, de laatste weken is zijn vorm steeds groeiende, en Wim de Waal, die maar niet van ophouden weet bij de ama teurs en opvallend genoeg ook telkens bij de beslissende fase aanwezig is. In eerste instantie kwam er vijftien man aan de leiding, met daarbij een stel bijzonder sterke renners als Bijvank, De Waal, Louis van Mook, Martin Stroosmjder. Jos Gevers en de dins dag in Westdorpe ook weer sterk acterende Jacky van der Horst. Later slaagde daar nog een vijftien- lal renners in om bij te komen en vanaf dat moment groeide de wed strijd naar een uitermate interessan te apotheose toe. Eerst ging het duo Rob Bijvank en Wim de Waal aan de haal; op korte tijd reden zij een voorsprong van een halve minuut bij elkaar. Dat bleek niet voldoende want onder impulsen van renners als Kees Vleugel, Jos Gevers, Theo Ap peldoorn en John de Crom werd dit tweetal achterhaald. Met nog zo n vijftien kilometer voor de wielen luidde Appeldoorn de be slissende fase in. hij sprong bij de koplopers weg. Slechts enkelen kon den volgen en uiteindelijk kwam met nog twee ronden Appeldoorn aan de leiding te zamen met Toon van der Steen en Jacky van der Horst en ondanks dat Kees de Nooijer nog erg kort kwam spurtte dit drietal voor de bloemen. Appeldoorn haalde dat met enkele centimeters voorsprong op Van der Steen. Westdorpe kon zich geen mooiere apothese wensen. In het voorprogramma reden de nieu welingen en daar zorgde eerst de Brabander Kees de Bont voor een lange ontsnapping, maar met name de Zeeuwse coureurs als Mobach. Mol. Geensen en Goense wilden daar goed keuring aan hechten. Nadat De Bont was ingelopen was het de beurt aan Frank Geensen, maar ook hij kreeg niet de benodigde ruimte. Uiteindelijk moest een massaspurt de beslissing brengen en dan voelt Antoine Goense zich op zijn gemak. Hij behaalde zijn vierde seizoenszege. De uitslagen: amateurs: 1 Theo Appel doom. Roosendaal. 2 Toon van der Steen. Bruinisse. 3 Jacky van der Horst Oost- Souburg: 4 Kees de Nooijer. Aagtekerke, 5 Wim de Waal. Axel. 6 Ronny Veeke. Sprun- del. 7 Jos Gevers. Rijsbergen. 8 Martin Stroosnijder Kruiningen. 9 Martin Smits. s-Hertogenbosch. 10 Rob Bijvank. Sas van Gent. 11 Twan de Braber. Fijnaart, 12 John de Crom Hoogerhelde. 13 Kees Vleugel, Wemeldinge. 14 Louis van Mook. Ooster hout. 15 Tinie van Rijsbergen, Sprundel, 16 Cees Spaans, Sprundel, 17 Gerrit van 't Geloof. Oudenbosch: 18 Rinus Verboom. Goes. 19 Wim van Kooten. Brulnisse, 20 Jan Poleij, Kruiningen Nieuwelingen: 1 Antoine Goense, ove/an- de. 2 Erik Koevoels. Sint-Willebrord; 3 Peter Mol, 's-Gravenpolder. 4 Bas de Wit. Zegge 5 Jan Mobach Sluiskil, 6 Hans Vis. 's-Gravenpolder. 7 Adne Vermue. Kapcllc 8 Paul Castelijns. Steenbergen. 9 Hans Lindhoul. Sint-Maartensdijk. 10 John van de Ameele. Terneuzen. 11 Rob Boudens. Goes 12 William de Winter. Hoogerhelde 13 Kees de Bont, Klundert. 14 Johan van Schaick. Oost-Souburg. 15 Frank Geensen. Terneuzen, 16 Ronnie Traas, s-Hecrcn- hoek, 17 Hans Rasenberg, Terheijden. 18 Hans Jansen. Vogelwaarde. 19 Arnold van Goethem, Kloosterzande, 20 Alfons Wljde- veld, 's-Gravenpolder dat Knetemann in Zeeland openbaar optreedt. Welis. niet als actief wielrenner. :r 'babbel' die hij ongetwijfeld Westkapelle in huis zal hebbel— kent dat deze achtste ronde e LI. bliekstrekker van eerste orde Knetemann past verder uitstel i het rijtje van illustere voorgang M! Wim van Haneghem, Dick B re stein en Lou van Ravens die in re uitgaven de amateurs wegsc uu Maar ook het deelnemersvbeifol er. als gezegd, zijn. Als om 20 Knetemann het amateurpelolÉNl gang brengt op het 1160 meter parkoers is dat de zoveelste cikf tatie tussen de Zeeuwse en BnfTf top van dit seizoen. Thijs Fi prijsvechter bij uitstek. Werra me, inmiddels al met vijf oven R( gen op zijn naam. Rinus Vei Toon van der Steen en tem; Ac Kees de Nooyer nemen het op Theo Appeldoorn (al zeven len), John de Crom, Piet KievitijlE; en Frank Pirard, de gebroedei ny en Edwin Rovers en Jan PI NI Een ijzersterk gezelschap dat straten van Westkapelle ongeti llc onder in de beugel zal gaan: !t ereprijzen. Een aantrekkelijk t IR: meer daar het slechts korte pa dwingt tot attent koersen JS 'wielerbaan' van het Walcheraflle dorp draaien de amateurs keer rond. Te verwachten valt een dergelijk circuit het zeker: »i een massasprint zal komen. tractieve wedstijd dus. Voon door het optreden van de lieftfciv, die 52 kilometer voor de wiele r: gen. Dat peloton vertrekt uur en wordt 'weggewuifd' do: gemeestger Van Maldegem. DEN HAAG In navolging vi hebben De Graafschap en Hf IE! ook besloten hun lidmaatschi uw de Federatie van Betaald vm cu ganisaties (FBO) op te zeggen, clubs zijn ontevreden o aarop het bestuur betaald v*0' onder leiding van Eric Vile rk, april j.l. werd weggestuurd di n I algemene vergadering. Men kn tU: bovendien niet verenigen metl ise gangspunten van het nieuwe) bestuur. Zoals verwacht heeft landskai Ajaxdaarentegen het beslui! men wel lid te blijven van de Het bestuur van de Amstef club bedankte vorig jaar sepü js als lid van de belangenorgs! omdat men het uitgestippeld ie komstbeleid van de FBO als doende" beschouwde. Met de: ding van voorzitter Ton Harms en het nieuwe sectiebestuur heel Al de FBO laten weten de bedari 47 van vorig jaar als ongeschrei^. willen beschouwen. pa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26