Nederlandse Tourfavorieten ongehavend uit Franse 'hel' Er was niets te 'ondernemen na zware val van Jan Raas.... PZC/ sport OPWINDING OVER VALPARTIJ OF LEKKE BAND... irard uit RAMPDAG KAMPIOENEN let groen JSDAG 5 JULI 1983 15 Door Peter de Jonge) ROUBAIX Kim Andersen heeft in deze historische Tour geschiedenis geschreven. Door zijn ontsnapping met de Belg Rudy Mattliijs in de etappe van Valenciennes naar Roubaix werd hij de eerste Deense gele-truidrager in de Ronde van Frankrijk. De 25-jarige renner, die als officiële woonplaats Aarhus heeft, maar tijdens het wielerseizoen meestal vanuit Luxemburg opereert, is bezig aan zijn vierde seizoen als prof. De laatste twee jaar is hij steeds de kamergenoot van Joop Zoetemelk, die hem ..een bijzonder betrouwbare kracht noemt. Of zijn ploegleider, Jean Pierre Danguillaume, er ook zo over denkt, moet aan het eind van dit seizoen blijken, want het contract van Andersen loopt af en is nog steeds niet verlengd Veel winnen doet de Deen overigens niet. Zijn belangrijkste triomfen tot nu toe zijn etappe-overwinningen in de Ronde van Spanje 1981 de Midi Libre, de Ronde van Nederland en de Vierdaagse van Duinkerken 11982). Dit jaar was hij de beste in de Grote Prijs van Monaco en de klimmerstrofee ..Maar al die dingen vallen in het niet als ik ze vergelijk met het dragen van de gele trut", zet de blije Andersen. (Door Peter de Jonge) eapUBAIX De kasseienrit door de hel van het noorden wordt tijdens de Tour de France tijd beschouwd als een grote krachtmeting van de favorieten. En hoewel er altijd wel een ishebber is die in die slopende etappe over de onbegaanbaarste landweggetjes van >rd-Frankrijk tijd verspeelt, is er de laatste jaren eigenlijk maar één renner geweest die ir sneuvelde. Dat was Bernard Hinault. Hij won in 1980 weliswaar die rit, maar smeet er zo it zijn krachten, dat uitgerekend die etappe werd gememoreerd toen hij later last kreeg van knie en de strijd moest staken. Kennelijk is hij een lichtend voorbeeld geweest, want ids die Tour is de kasseienrit geen plaats meer geweest om een aanval op het klassement te —legen. De concurrentie in het spoor blijven, luidt het devies. de ravage van het uit elkaar voor het einde wegsprong, stelden ze inikfelde veld maandagmiddag op de opgewekt vast dat die smerige stenen de lerbaan van Roubaix overzag, con- geen seconden hadden gekost ..Dat nd teerde dan ook dat de „hel" slechts maakt deze etappe trouwens hele- De ir enkele schroeiplekken had ge- maal anders dan Parijs-Roubaix". gd. De Nederlandse Tour-favorie- afkwamen uiteraard met de tradi- ïele dosis pech-onderweg onge kend uit de strijd en van de buiten- apndse concurrentie verspeelden al- ?ei n Lucien van Impe (ruim twee "minuten) en de jonge Spaanse held lan Gorospe (twintig minuten) veel op hun rivalen. Voorts waren er de valpartijen van Nederlands npioen Jan Raas, de ex-winnaar Parijs-Roubaix die, omringd door it "8 lombianen, onder het finishdoek la* irging, en die van de Franse titel- 1 ider, Marc Gomez. Die smakte iderd meter voor de streep op de 'J™ lerbaan onderuit en werd met lssped naar een ziekenhuis overge- cht. ilden die. hoe afschuwelijk ook. bij ijs-Roubaix lijken te horen. Net de hevig verongelijkte gezichten wo i de pechvogels. Maar in het Neder- 0'i! dse kamp was de stemming opge- rdl tl Na de etappewinst van Rudy tthijs, die samen met Zoetemelks legmaat Kim Andersen (de nieuwe le-Truidrager) zo'n 50 kilometer vond Hennie Kuiper, die dit voorjaar als snelste over de stenen naar Rou baix glibberde en de Franse koningin- neklassieker toen op zijn naam schreef. „De favorieten kijken naar elkaar en niemand durft eigenlijk wat te ondernemen". Joop Zoetemelk neemt de groep op sleeptouw. In zijn spoor volgt de Fransman Jean-Louis Gauthier. Geen bloeddrukverhogende ontsnap pingen dus. maar slechts nu en dan wat opwinding over een valpartij of een lekke band. Bijvoorbeeld die van Jan Raas na zo'n honderd kilometer. „Volgens mij lag de derailleur in mijn achterwiel en ik kwam in de sloot terecht", klaagde hij. In zijn val sleurde hij Johan van der Velde mee en Peter Winnen kon hem maar ter nauwernood ontwijken. Met de hulp van de ploegmaats kwamen zij weer terug, terwijl Raas achterbleef. „We hebben onze handen al vol aan Win nen en Van der Velde", zei Lubber- ding, „dus op Raas kunnen we niet wachten". Hulp die steeds gegeven werd, al was het 15 kilometer voor het slot even gevaarlijk, toen Peter Winnen opnieuw lek reed, maar er in de voorste groep geen knecht meer was om hem in de achtervolging te assisteren. Bij zijn zoveelste val in de hel van het noorden liep Jan Raas een stel zeer pijnlijke gekneusdé'ribben op. waar door zijn ademhling ernstig werd be moeilijkt bij kuchen en hoesten, dat doen de renners nogal eens om het stof uit hun mond te halen, flitsten de pijnscheuten door zijn lichaam. Raas krabbelde moeizaam overeind. In plaats van voor het peloton naar de etappezege peddelde Raas moeizaam voort en zag hij de stofwolk, waarin zich de favorieten bevonden, steeds kleiner worden. Hij belandde tenslot te ineen groep achterblijvers. „Wat doe je eraan", mompelde Raas aan het einde van de helletocht „Dit werk ligt mij, anders had ik vong jaar niet Parijs-Roubaix en de touretappe over de stenen gewonnen. Maar ik heb hier ook veel pech en daarvoor was ik nu zeker weer aan de beurt". „Mijn geluk was dat het tempo laag UBAIX (GPD) Frits Pirard is groene trui kwijt. De renner uit ju Brabantse Dorst kreeg dat tricot ke d de leider in het algemeen pun- pa iklassement zaterdag in Creteil, hij de etappe op zijn naam ireef. idat er tijdens de ploegentijd van idag geen punten te verdienen wa- voor dat klassement, ging Pirard in het groen de „hel" in. Daar filter moest hij zijn kansen opofferen j ir kompaan Lucien van Impe en jj s de mogelijkheid om te blijven espelen om de punten verkeken. ,g. iene-truidrager is nu weer Eric nderaerden, die gisteren vijfde ROUBAIX (GPDi Voor de meeste kanshebbers op de eindzege mag de kasseienrit van de Tour de France dan gunstig zijn verlopen, voor een groot aantal nationale kampioenen werd het een rampdag. Nederlands kam pioen Jan Raas kwam ten val. Belgische titelhouder Lucien van Impe verspeelde tijd. maar het zwaarst werd toch de Fransman Marc Gomez getroffen. In een niet meer belangrijke eindsprint sloeg hij honderd meter voor de streep onderuit en brak daarbij zijn heup. Hij werd met spoed overgebracht naar het ziekenhuis van Rennes. waar hij vandaag (dinsdag) geopereerd zal worden. Door de blessure zal Gomez, die vorig jaar debuteerde bij de beroepsrenners en toen meteen naam maakte door verrassend de Italiaanse klassieker Milaan—San Remo te winnen, minstens drie maanden zijn uitgeschakeld. De gebrilde renner uit de formatie van Marcel Boishardy was in de eindsprint van het eerste peloton, dat ruim twee minuten na winnaar Matthijs de betonnen wielerpiste van Roubaix opreed, de eerste die onderuit ging. Door die ernstige tuimeling, waarbij Gomez voorts een zware hoofdwond opliep, kwam ook de Australiër Phil Anderson ten val. Hij passeerde lopend als 102e de eindstreep. Omdat de tijden echter werden opgenomen bij het binnenrijden van de wielerbaan verspeelde de Australiër zijn hoge positie (vierde) in het algemeen klassement niet. Zelfs Gomez werd geklasseerd, hoewel hij per ambulance de wielerbaan verliet Toen gisteravond al lang en breed bekend was dat de rest van zijn seizoen als verloren kon worden beschouwd, liet het nijvere jurykorps weten dat de Franse kampioen „hoewel hij officieel niet kon worden geklasseerd, toch het recht heeft in de vierde etappe te vertrekken". lag", vond hij zelf. „En dat er een ploegmaat van Zoetemelk aan de lei ding reed, waardoor er rust was in onze groep Inderdaad was de aanval van de Deen, Kim Andersen, een uitstekende zet van de Franse forma tie van Zoetemelk. Men besefte wel. dat Jean Louis Gauthier, die zondag in het geel gehesen werd, toch niet lang in staat zou zijn die positie te verdedigen en dus mocht een ander, in dit geval Andersen, die positie best aanvallen Bovendien dienen zij als bliksemafleiders voor de potentiele Tour-winnaar Zoetemelk. Weinig waarde Hoe weinig waarde het geel om de schouders van een ploegmaat heeft, werd nog eens duidelijk toen zo'n dertig kilometer van de aankomst plaats zonder een spier te vertrekken Gauthier in de remmen kneep, zijn wiel losmaakte en aan Zoetemelk, die voor de tweede maal een lekke band had, afstond „Hij had er geen moeite mee", liet de Nederlander weten. „Dat zijn de afspraken in de ploeg ook. Hij heeft de publiciteit van de trui een dag gehad en omdat we toch al wisten dat we 'm binnen de ploeg zouden houden, moest die opvatting niet ver anderd worden". Echt op de pedalen moest Zoetemelk maandag maar nauwelijks Slechts op het moment dat de groep dreigde te breken, waardoor enkele klasse mentsrenners mogelijk op achter stand konden worden gereden, schroefde hij het tempo op en voorts bemoeide hij zich met de jacht op Jean Rene Bernaudeau. die een ver twijfelde poging deed op de twee koplopers. Andersen en Matthijs, te achterhalen. Zonder resultaat De ploeg van Zoetemelk hield de wed strijd gesloten, de achterstand van Winnen en Van der Velde in het klassement werd niet groter. Dat was wel het geval met Lucien van Impe, de Belgische kampioen, die 10 kilometer voor de finish langs de kant van de weg kwam te staan toen zijn versnel- lingsapparaat in het achterwiel sloeg „Vijf minuten moest ik wachten op mijn reservefiets". mopperde hij. „en dan zeggen ze wel dat de Tour nog lang is. maar na drie dagen wedstrijd al zo'n achterstand hebben is wel heel erg veel". Geen grote wijzigingen dus in de top van het klassement met uitzondering dan van de leiderspositie. Kim An dersen, de 25-jarige Deen, die na een vijftig kilometer durende ontsnap ping de winst aan de Belg Rudy Matthijs liet, werd lijstaanvoerder. Hij is de eerste Deense Gele-Truidra- ger in de Tour de France en dat was voor hem al meer dan voldoende. Grote zege voor kleine coureur ROUBAIX (GPD) Een grote overwinning voor een kleine coureur. Dat was gisteren op de wielerbaan van Roubaix de triomf van de 24-jarige Belg Rudy Matthijs. In zijn derde profjaar greep de Westvlaming de zege in een van de meest begeerde Touretappes, die door de Hel van het .Noorden. Dat hij het zo ver bracht dankte hij niet in de laatste plaats aan het feit dal zijn kopman, Daniel Wil- lems, stuntelt als een nieuwe ling tussen de profs. De knech ten krijgen daardoor kansen en Matthijs pakte die met beide handen aan. Overigens was van hem wel be kend dat hij op de kasseien tot uitstekende prestaties in staat is Dat bewees hij vorig najaar al tijdens dc grote prijs van Four- mies. In dat jaar won hij ook de Grote Prijs Scherens. een semi- klassieker in België De ntoverwinning in ae Tour de France gisteren was de twaalfde van zijn profcarrière. De Tour in 1981 begon bij de bescheiden Belgische formatie Fangoi. Vijf keer ging hy in dat jaar als eerste over de streep en vorig jaar in dienst van Willems scoorde hij viermaal. Dit seizoen won hij de Ronde van Limburg, een etappe in de Ronde van Luxemburg en nu dus de kasseienrit van Valen ciennes naar Roubaix (Door Peter Heerkensi ROUBAIX Vier dagen Tour de France en nog geen enkele overwinning van de Raleighploeg. Er zijn betere tijden geweest. In 1979 bijvoorbeeld: drie eerste prijzen in vijf etappes. En 1980: drie triomfen in vier dagen, welk succes in exact dezelfde verhouding ook het jaar daarop werd bereikt. Tot nu toe staat de teller op nul, maar de stemming in de ploeg heeft er niet onder te lijden. „Het kan niet alle jaren zo vroeg feest zijn", troost Peter Post zichzelf er in een ziekenhuis foto's genomen omdat Jan Raas zeker wilde weten of er niets gebroken was. „Ik stap mor gen weer gewoon op en dan zie ik wel hoe het gaat. Als het is zoals vandaag zal het niet meevallen" f traject tussen Roubaix en Le ire is licht golvend, met twee klim- lies van de vierde categorie. In Le vre moeten de rentiers nog een ide van drie kilometer rijden. Premie en boete voor ploeg Post ROUBAIX (ANP) De ploeg van Peter Post heeft maandag in de derde etappe van de Ronde van Frankrijk voor een totaal van 525 Franse franken (210 gul den) aan boetes gekregen. lubberding en Raas verschenen te laat bij de start. Raas liet zich na zijn val een paar keer duwen door een ploeggenoot. Ooster bosch eveneens en de Belg De Keulenaer fietste enige tijd in de zuiging van een volgauto. De ploeg van Post reed op de wieler baan van Roubaix met erg in de prijzen. Johan van der Velde verdiende met zijn zesde plaats 1900 franken. Daarom was het maar goed dat de ploeg onder weg nog een premie pakte van 1000 franken om de prijzenpot enigszins gevuld te krijgen. Het zat tot op heden niet mee. Eerst al de onverwachte deelname van Eric Vanderaerden, die vijf dagen voor de start ineens liet weten dat hij mee ging doen. Daarmee daalden op slag de riante kansen van Bert Ooster bosch om via de proloog (tijdritje van 5,5 kilometer) de eerste leiderstrui te pakken. Daar was vast op gerekend. Henk Lubberding had Oosterbosch al een haarspoeling beloofd voor het geval dat rood op zijn hoofd niet zou combineren met het geel van de trui. Oosterbosch werd tweede en zou dus gewonnen hebben wanneer Vandeaer- den gebleven was bij zijn besluit om nog met in de Tour te debuteren. Vervolgens kwam er een onverwachte klap in de ploegentijdrit, die Raleigh ondanks alles i vroeg verlies van vier renners) niet leek te kunnen verliezen: een voorsprong van bijna een halve minuut, die werd omgezet in een negatieve stand van een minuut gedu rende de laatste 6 kilometer. Een dag later snapte Peter Winnen nog steeds niet hoe hij zo'n inzinking had kunnen krijgen. Na een nachtje slapen over wat hem was overkomen zei hij: „Dat met meer in het wiel kunnen rijden, dat was héél erg. Die onmacht... Af schuwelijk". De derde tegenvaller voltrok zich op weg naar Roubaix: daar werd kas seienvreter Jan Raas een patient op de fiets door een val waarbij hij zijn ribben zwaar kneusde. Tot het mo ment van het ongeluk leek hij in staat om een poging te wagen het aanvalsplan uit te voeren. „Dat was", aldus Raas over de uitgestippelde tactiek, „vanaf 30 kilometer voor het einde proberen iets te ondernemen. Tenminste, wanneer Van der Velde en Winnen dan goed zouden zitten". Want dat was het uitgangspunt van de dag. de twee klassementsrijders moesten ongeschonden door „de hel" worden gemanoeuvreerd Voor dat doel offerde Jan Raas bij voorbaat alles op. Hij stelde zich persoonlijk garant voor de begeleiding van Win nen en Van der Velde en dat leverde schitterende koersbeelden op Raas die vol overgave over de kasseien bonkte met Winnen en Van der Velde dampend van het zweet in zijn wiel. Een gevechtspatrouille met de gene raal voorop. Lof werd Jan Raas' deel, maar daarmee hield het op. „Laat me asjeblieft niet lachen", smeekte hij het bezoek aan zijn hotel bed ver buiten Roubaix waar hij uitgeteld lag. Hij kreunde zwaar en stoeide met een zak ijs die volgens verzorger Ruud Bakker de eerste ver lichting moest brengen, 's Avonds zijn Foto's De laatste 35 kilometer op zijn favo riete terrein waren voor Jan Raas een marteling geweest omdat hij vanwe ge die ribkneuzingen niet aan zijn stuur kon trekken. „Het is me een raadsel waardoor ik viel", aldus Jan Raas over zijn zware smak die hem in een greppel deed belanden. „Vermoe delijk kwam het door m'n derailleur. Maar ach, wat doet het er ook toe...". De ontreddering van Jan Raas teken de zich schrijnend af door de manier waarop hij verder moest: helemaal alleen. Pas kort voor het einde kreeg hij gezelschap drie ploeggenoten (Oosterbosch. Veldscholten. De Keu- lenaeri die gelost waren. Dat Jan Raas het tevoren zonder steun moest stellen, lag besloten in het akkoord van de dag dat zich concentreerde op Winnen en Van der Velde De beschik bare hulpkrachten (Van Vliet, De Rooy, Lammerts) lieten hem alleen en stelden zich in dienst van Van der Velde, die door Raas in zijn val was meegesleurd De opdracht slaagde: zowel Van dei- velde als Winnen verspeelden in de zware rit naar Roubaix geen tijd op hun belangrijkste concurrenten. Vooral Peter Winnen toonde zich daar nogal opgelucht over. Tenslotte zat hij na zijn opvallend teleurstellend gereden ploegentijdrit met vragen over zijn vorm. Psychisch was hij van zijn probleem af Zondagavond tij dens het diner verloste Peter Post hem bij de nabespreking van de mo gelijke druk van een schuldcomplex door het falen toe te schrijven aan zwakte van het collectief Nadrukke lijk werd gesteld dat Peter Winnen het vertrouwen van iedereen behield „Natuurlijk", zei Post. „Die achter stand van dit moment zegt niks. Straks in de bergen wordt er met Jan Raas arriveerde in Roubaix met een achterstand van vele minuten en met gekneusde ribben Tour op radio en tv De tv-programma's van de Tour zien er als volgt uit: België 1: 16.45 tot 17.55, rechtstreekse reportage van de laatste fase en de aankomst van de rit Roubaix naar Le Havre. Nederland 1: 18.15 tot 18.40, samen vatting van de vierde etappe. Radio: Hilversum I. 15.00 uur, radio Tour de France. Etappe-klassement 1 Matthijs (Bel-Jossart), 152 km van Valenciennes naar Roubaix in 3 uur 46 minuten en 6 seconden. 2 Andersen (Den-Danguillaumei zelfde tijd 3 Poisson iFra-Guimardi 3 48.15. 4 Kelly der-De Gnbaldy 5 Vanderaerden iBel-De Bruyne). (i. Van der Velde iNed-Posti. 7 Jan Wij riants (Bel-Jossartl 8 Van den Broucke 'Bel-CrepeD 9 Vanoverschelde iFra-Crepeh 10 Berard (Fra-Gulmard). 11 Seznec (Fra-Bolshardy) 12 Dhaenens (Bel-De Kimpei 13 Ludwig Wijnanls (Bel Jossart). 14 Haghedooren (Bel-De Kimpei. 15 Agostinho (Por-De Grlbaldy). 16 Rodriguez (Fra-Bolshardyi 17 Fignon (Fra-Guimardi 18. Arnaud (Fra-Guimardi 19 Duclos-Lassalle (Fra-Berland). 20 Urbany (Lux-Jossart) 26. Winnen (Ned-Posl). 28. Rooks (Ned-De Gribaldy). 30 Van der Poel (Ned-De Bruyne). 35. Kuiper (Ned-De Bruyne). 37. Zoetemelk iNed-Danguilaumel allen dezelfde tijd als Poisson 3. 65. Lubberding (Ned-Post) 3.50.29. 66. Pirard (Ned-Poggialii z.t. 68. De Roo> (Ned-Post) z.t. 73. Van Houuelingcn 3.52.19. 83. Van Vliet (Ned-Post) 3.55.54. 86. Lammerts (Ned-Post) z.t. 97. Manders (Ned-De Bruyne) 4.02.59. 123 De Keulenaer (Bel-Posti 4.06.22. 124. Veldschoten (Ned-Post) z.t. 125. Raas (Ned-PostI z.t. 126. Oosterbosch (Ned-Post) z.t. Opgegeven: Ole Sllseth(Noo-Poggiali), Eric van de Wiele iBed-De Kimpei, William Tackaert (Bel-De Kimpei. uit de strijd wegens dijbeenbreuk Marc Gomez <Fra- Boishardyi Ploegen klassement I ploeg-Jossart 11 22.36 2 ploeg-Danguil- ïaume z 3 ploeg-Guimard 1124.45; 4. ploeg-Boishardv z t5 ploeg-De Gribaldy z.t11. ploeg-Posl 22.26.59. Algemeen klassement 1 Andersen (Den-Danguillaume) 7 uur 39 minuten en 10 seconden 2 Zoetemelk (Ned-Danguillaume) op 2 minuten en 5 seconden. 3 Moreau (Fra-Danguillaume) op 2.19. 4 Anderson iAus-Berland) op 2 38. 5 Vanderaerden (Bel-De Bruyne) op 2.42. 6 Roche (Ier-Berlandi op 2.50. 7. Duclos-Lassalle (Fra-Berland! op 2.56. 8. Bossis (Fra-Berlandi op 3 05 9 Simon (Fra-Berlandi op 3 08 10 Burreau (Fra-Berland) op 3.18. II Matthijs iBel-Jossarti op 3.25 12. Van der Velde iNed-Post) op 3.29. 13. Van der Poel (Ned-De Bruyne) op 3.31. 14 Nulens (Bel-De Bruynei op 3.38. 15. Kuiper (Ned-De Bruyne) op 3.43. 16 Kelly (Ier-De Gribaldy) op 3 48 17 Martens (Bel-De Bruyne) op 3.51 18 Winnen (Ned-Post) op 3.54. Emonds (Bel-De Bruynei op 3.56. Bonnet i Fra-Boishardy i op 4.11 Rooks (Ned-De Gribaldy i op 4.20. Pirard (N'ed-Poggialii op 8.02. De Roov (Ned-PoslI op 8.19. Lubberding (Ned-Post) op 8.21. Van Houwelingen (Ned-Jossart) op Lammerts (Ned-Post) op 13.58. Van Vliet (Ned-Post) op 14.02. Manders (Ned-De Bruyne) op 21.16. Ooslerbosch (Ned-Post) op 21.30. Veldscholten (Ned-Post) op 21,57. Raas (Ned-Posll op 22.04. De Keulenaar (Bel-Posti op 24 35. en laatste Tolosa (Col) op 40 43. t Algemeen ploegen klassement 1 ploeg-Danguillaume 30.09 56: 2 ploeg- Berland 30 12.54 3. ploeg-De Bruyne 30 13.11. 4. ploeg-Post 30.16.41: 5 ploeg-De Gribaldy 30 19.25. Punten klassement 1. Vanderaerden (Bel; 45 punten; 2 Mat-, thijS(Beli 40, 3. Pirard (Nedl 38; 4. Andersen (Deni 38:5. Kelly (Ier) 38.6. Jules (Frai 34.7. Van der Velde (Ned) 34. minuten gesmeten. Daarom zit ik nog nergens mee in. De Tour moet nog beginnen...". Voor de eerste zware bergen beklommen moeten worden (volgende week maandag) valt cr echter nog wel wat te bewijzen: de individuele tijdrit (58,5 kilometer) van donderdag waarin de favorieten onderling voor aardige verschillen kunnen zorgen. „Dat w ordt een be langrijke dag", zei Peter Winnen, die in de twee tijdritten van de afgelopen dagen de zwakste van de favorieten 4.7.83 3® RIT 149,5 km /ROUBAIX VALENCIENNES Douai (o) n Hordaln Arleux - -w. Vier uitvallers in 3e etappe ROUBAIX (ANP) De Ronde van Frankrijk heeft de eerste uitvallers. Drie renners stapten tijdens de rit over de kasseien in de bezemwagens: de Belgen William Tackaert en Eric van dc Wiele en de Noor Ole Silseth, een ploeggenoot van Frits Pirard, die maandag zijn groene trui kwijtraak te aan de Belg Eric Vanderaerden. Marc Gomez, de kampioen van Frankrijk, was de vierde uitvaller. Hij gleed onderuit op de wielerbaan van Roubaix met de Australiër Phil An derson. Gomez kon de rit niet uitrij den. Hij werd met een breuk in het linker dijbeen naar het ziekenhuis vervoerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17