Belg door besluit rechtbank Middelburg op vrije voeten PAK- VERBINDINGEN IN GROND BIJ BLEIJKO TE WALSOORDEN Schelleman, de Vilder ei Gabriël winnen trofee Veel bezoekers verwacht tijdens fokveedag Oostburg MAN DOODDE TWEE MENSEN BIJ BERO VING Drukbezocht afscheid van schoolhoofd E. J. Boeding 'Excellente' overstap in Put van Terneuzen Gedupeerde boer vraagt gs om maatregelen DONDERDAG 30 JUNI 1983 PZC/streek MIDDELBURG Door een beslissing van de Middelburgse rechtbank is een Belg, die al 24 jaar in de gevangenis zit, op vrije voeten gesteld, zij het onder strenge voorwaarden. De 45-jarige S. D. komt vandaag vrij. Hij heeft in 1 1958 bij een beroving in Vlaanderen twee mensen doodgeschoten en later toen hij betrapt werd bij het stelen van vee een boerenknecht neergeschoten. De man was gevlucht uit een Belgische gevangenis naar Nederland en daar na gegrepen te zijn in afwachting van zijn uitlevering ondergebracht in het Huis van Bewaring in Middelburg. uitlevering toelaatbaar. Het cassatie beroep hiertegen werd verworpen, vervolgens lag de eindbeslissing bij de staatssecretaris Die vroeg alvorens de beschikking tot uitlevering te ne men in april haar Belgische ambtge noot om inlichtingen over de perspec tieven van het in vrijheid stellen van D. Volgens mr Schaink hebben de Belgen deze informatie botweg gewei gerd, waarna staatssecretaris Korte- Van Hemel haar beschikking tot uitle vering nam. Hangende de Belgische toelichting heeft de Middelburgse rechtbank inmiddels besloten de zo genaamde uitlevermgsdetentie op te schorten, dit op verzoek van de raads- De Middelburgse rechtbank was het werkelijke uitlevering zal worden met de raadsman van D eens dat overgegaan voordat D de kans heeft Nederland moet wachten met de uit- gekregen een kort geding aan te span- levering aan België totdat de Europe- nen Dit dient op dinsdag 5 juli voor se commissie voor de rechten van de de president van de Haagse recht- mens heeft beslist over de rechtmatig- bank. heid ervan. In juli '82 wist D. te ontsnappen. Hij Ergernis verwekte de beslissing van werd in Nederland al spoedig aange- de Middelburgse rechtbank bij het houden. In afwachting van de door ministerie aldus raadsman Paul België gevraagde uitlevering zat hij in Schaink van D. Dit omdat de staats secretaris van justitie Korte-van He mel de beschikking waarin de uitleve ring van de Belg werd toegestaan had ondertekend De staatssecretaris heeft volgens Schaink wel gezegd dat niet tot daad- Wedstrijd om Zeeuwse titel fietscrossclub OOSTBURG In het kader van het Zeeuws kampioenschap fïetscross houdt de Oostburgse fietscrossclub 'De Eenhopmcrossers' zondag 3 juli de zevende wedstrijd van deze provin ciale titelstrijd. De Inschrijving op de baan is van 11.00 tot 12.00 uur, direct gevolgd door de trainingen. Om 13.00 uur wordt de startvlag neergelaten voor de eerste manches. Omstreeks 17.00 uur zitten de finales er op. Viswedstrijd Hoek HOEK De hengelsportvereniging 'Sport en Genoegen' hield de club kampioenschappen op 'Het Eiland' in de Lovenpolder bij de Hoekse Kreek. De 50 deelnemers vingen alleen pa ling. Er was een matige vangst. De uitslag: 1 J- de Graaf. 395 pnt; 2 L Rouk. 141 pnt. 3 A Buyze. 136 pnt 4 J. de Bruine 132 pnt; 3 L. J. de Bree 120 pnt. 6 H de Haan. 91 pnt. 7 P Roeljnsen. 90 pnt, 8 R. Meeusen. 71 pnt, 9 J de Bree, 70 pnt, 10 J. Knol. 60 pnt. Deze wedstrijd was de tweede in een serié van drie, die meetellen voor de Kreekkampioenschappen van club. De laatste wordt zaterdag 10 aantal huizen van bewaring, waaronder Middelburg. In oktober '82 achtte de rechtbank in Middelburg de (ADVERTENTIE i Nederlanden aanspannen en als men dat verliest de zaak aanhangig maken bij de Europese Commissie voor de Mensenrechten. D. zal vandaag na zijn vrijlating on derdak vinden bij een kennis in Ne derland. Hij zal zich houden aan de door de rechtbank gestelde voorwaar de dat. hij zich iedere week moet melden bij de politie, aldus Schaink. In 1961 verklaarde het gerecht in Gent D. ontoerekeningsvatbaar. In 1964 kreeg hij te horen er niet op te hoeven rekenen ooit nog vrij te ko men. Volgens Schaink is dit ontbre ken van ieder toekomstperspectief voor zijn cliënt de drijfveer geweest tot een reeks van ontsnappingpogin gen. Gerenommeerde psychiaters zouden tot de bevinding zijn geko men dat D. allesbehalve gek is. In de praktijk betekent dat dat de Belg in Nederland voorlopig beperkte bewegingsvrijheid geniet onder strin gente voorwaarden. Mocht de presi dent van de Haagse rechtbank van mening zijn dat er wel uitgeleverd kan worden dan zal de Middelburgse AXEL Enkele honderden belang- rechtbank terug moeten komen op stellenden hebben woensdagmiddag haar uitspraak van deze week. de in het Gezellenhuis in Axel afscheid schorsing van D.'s gevangenhouding, genomen van het hoofd van de katho- Dat houdt in dat D dan weer terug Iiekc lagere school Sint Antonius, E. moet naai- het Huis van Bewaring tot J. Boeding. Na bijna veertig jaar voor het moment van de daadwerkelijke de klas te hebben gestaan, maakt uitlevering. Wèl zal zijn raadsman dan Boeding op 62-jarige leeftijd gebruik Kijk- en Koopbeurs IJzendijke dit jaar groter van opzet IJZENDIJKE De 'Kijk- en Koop beurs in IJzendijke, vorig jaar goe voor zo'n zesduizend bezoeker wordt dit jaar nog grootser van o| zet. Het programma zal, "aldus de organ satoren, sterk worden uitgebreid. E 'Kijk- en Koop'-beurs wordt van vri dag 23 tot. en met zondag 25 septen ber gehouden in de hallen van Ve straten aan de Tivoli in IJzendijke Sportdag lagere scholen Breskens BRESKENS Gisteren, dinsda hielden de klassen 4, 5 en 6 van lagere scholen te Breskens de jaa lijkse sportdag. Op het sportcompli 'Baersande' te Breskens kwamen ci ca tweehonderd kinderen in actie In de morgenuren werden de diver onderdelen voor het schoolsportdipl ma afgewerkt en waren er siagbalwe strijden 's Middags stond een Zwee loopspel op het programma. De ki deren, verdeeld in groepjes van vb kregen daarbij een aantal opdrac ten. Tot besluit werd een estafel gelopen. Zowel bij de jongens als 1 de meisjes was de openbare lage school het snelst. In café/bar 'Bigodes' in Smt-Janste werd een kermisschieting gehouc waaraan 36 schutters deelnamen. Uitslag, eerste hoge vogel H de Vos I kant, tweede hoge vogel R v. Engels CampenhouL, eerste zijvogel L Liek Campenhout, tweede zij vogel 'J. Koem Terneuzen, grootste aantal kleine vogeli een kort geding tegen de staat der HOGE AFRIKAANSE AMBASSADEURS de VUT. Met hem nam gisteren ook zijn vrouw afscheid van de school. Zij werkte er tw aalf jaar. Boeding zelf leerde de roomse jonge ren in Axel heel wat jaartjes meer lezen, schrijven en rekenen. Hij begon in maart 1952 op de Antoniusschool na eerst achter de lessenaar in Lams- waarde en Sas van Gent te hebben Het motorcross-terrein en de kantine van RES in Axel. SPANNENDE STRIJD BIJ DE RES TERNEUZEN Terneuzen had woensdagavond even 'hoog bezoek'. Tegen de honderd ambassadeurs en hoge ambtenaren uit talloze Afri- uc kaanse landen zetten omstreeks acht de uur voet aan vaste wal bij de Midden- havendam i het Terneuzense slui- Liuu. matairc wuiuu aauciuag iu september gehouden, deze wedstrijd v<m de .Compsgnle Maritime Beige' hebben ze woensdag een tocht gedmaakt met de 'Fabiola- van de Belgische ministers Leo Tinde- mans (buitenlandse zaken) en Her worden gehouden op de zelfde plaats. Clubkampioenschappen karateclub Oostburg OOSTBURG De karateclub Oost- burg hield woensdagavond de club- man de Cl°° 1 verkeerszaken i kampioenschappen onder leiding van karateleraar Dick Fieret. De drie aan wezige scheidsrechters waren Huub Mercé, Eddie Bossaert en Jack Kool. De winnaars van de individuele kam pioenschappen zijn: 1 Diederik Quaars, 2 Rashid Mokiem, 3 Eduard de Bree. Hoogste punt van noodlokalen MTS Vlissingen LISSINGEN - De uitbreiding van de Vlissingse MTS aan de Marconiweg is in volle gang. Woensdag werd tegen de middag het hoogste punt bereikt van het noodgebouw, waarin vier theorie-lokalen worden geves tigd. inmiddels is ook al een begin gemaakt met de verbouw van een pand. waarin voorheen atelier De Schapekop was gehuisvest. Daarin worden drie theorie-lokalen, een te kenzaal en een grote ruimte met vijf praktijkhoeken ondergebracht. De gemeenteraad van Vlissingen heeft vorige week vrijdag besloten een krediet van 240.000 gulden ter be schikking te stellen voor het noodge bouw Het schoolgebouw is destijds gebouwd voor ongeveer 450 leerlin gen. Het afgelopen Jaar heeft de MTS 900 leerlingen gehad en inmiddels bedraagt het aantal aanmeldingen voor komend schooljaar ongeveer 1000. De uitbreiding moet voor 15 augustus voltooid zijn, omdat dan het nieuwe schooljaar begint De vier werknemers van bouwbedrijf Verlaat kregen woensdag 'pannebier' aange boden van directeur M A P. Verhoe ven. omdat zij in zo'n korte tijd al zo ver zijn gevorderd. A. Tomasoa vierde 25-jarig jubileum Vitrite Middelburg MIDDELBURG - De heer A. Tomasoa vierde woensdag zijn zilveren jubi leum bij de Vitrite-fabriek in Middel burg. Tevens vierde zijn dochter, mevrouw H. Jansen-Tomasoa. woensdag het feit dat zij tien jaar bij deze fabriek in dienst is. De heer Tomasoa, die op de glasperse- rij van de Vitrite werkt, werd toege sproken door bedrijfsdirecteur P M. F. Gruyters. „Als je 25 jaar in het vak hoofd der school. Voor het afscheid in het Gezellenhuis bestond een overweldigende belang- In de Put van Terneuzen ging de 'stelling. Bij het officiële gedeelte hoor- 'Fabiolaville' voor anker. Twee sleep- de Boeding toespraken aan van onder boten van de Unie van Redding en andere voorzitter C. Blaakman van de Sleepdiensten, de Jacques Letzer' en Katholieke Onderwijsstichting Axel de 'Wandelaar' zorgden daar voor een (KOSA). pastoor W. R. Vervaet, J. probleemloze 'overstap'. Via een risi- Lijbaart namens het schoolteam, B. coloze 'gangway' kwamen de Afri- Lammens van de Hoofdenkring in kaanse gasten aan boord van de sle- Zeeuwsch-Vlaanderen. Tenslotte pers, die ze vervolgens aan de wal sprak ook het nieuwe hoofd van de hebben gezet in Terneuzen. Hun aan- Sint Antoniusschool J. Oude Kem- wezigheid daar duurde echter slechts pers. Hij is afkomstig uit Twente. AXEL In de gisteravond op het Axelse motorcrossterrein verreden wedstrijd om de RES (Recreatieve Exploitatie Smitschorre) trofee waren het respectievelijk Johan Schelleman in 125 cc, Lieven de Vilder 250 cc en Erwin gestaan in 1959 werdGabriél 500 cc. welke mei de eindoverwinning gingen strijken. Inde »ade wedstrijd voor licentiehouders van de 111 totaal uit acht wedstrijden bestaande strijd om deze trofee was het vooral in de 125 ce een erg spannende strijd. In de eerste manche, verreden over rivalen komen, maar ze lieten zich vijftien minuten plus één ronde, was met voor de tweede maal verrassen. het de duidelijk van studiebeslomme ringen verloste Adwin Cortvnendt, die zich uit ogenschijnlijk verloren positie naar een eerste plaats vocht. Johan Schelleman wist zich als twee-' de te plaatsen en de in begin van de strijd op kop gaande Ronnie Walhout moest uiteindelijk genoegen nemen ze alle drie vier punten wisten vergaren, moest de tijd de besliss brengen. En deze bracht Schellen op de eerste, Cortvriendt op de tv de en Walhout op de derde plaat In de 250 cc richtte winnaar Liever Vilder een ware slachtpartij aan beide manches vertrok hij van mee aan op kop en hij stond deze pla niet meer af. Hier volstond hij eci Nu werd Walhout eerste. Schelleman njet mee Hy' dubbelde de meeste tweede en Cortvnendt derde. Doordat Jnjn tegenstanders en presteerde H engelaarsv ereniging Clinge houdt wedstrijd ook nog om de sterke Pascal van Keelen in beide manches op één nuut achter zich te laten. In c categorie was het vooral de ju Martin Jansen die sterk prestee ville' van de CMB, in het gezelschap kort. Er stonden bussen klaar om het In de morgenuren had Boeding met manche gingen Ronnie Walhout en eniging houdt zaterdag 2 juli een tweede in ae tweeat misters Leo Tinde- gezelschap weer terug te brengen zijn vrouw al afscheid genomen van Schelleman weer vanaf de start op clubwedstnjd op de Zestigvoetkreek neinm ae eina&uuiu gezelschap weer terug te brengen naar Antwerpen, waar de reis 's mor- de leerlingen. gens was begonnen. Tijdens de receptie aan het eind van de middag kwamen oud-collega's, oud-leerlingen en relaties hem de hand drukken. Via een risicoloze gangway gingen de hoge gasten van de 'Fabiolaville' aan boord van de 'Jacques Letzer' en de 'Wandelaar', die hen vervolgens in Terneuzen weer aan wal zetten. OOSTBURG De fokveedag in Oostburg trekt ieder jaar meer bezoekers. In '82 lokte het evenement een kleine twintigduizend bezoekers naar het VV'est- Zeeuws-Vlaamse-stadje. Dit jaar zijn de verwachtin gen opnieuw hoog gespannen. Wethouder J. Thomaes. voorzitter van het organiserend comité: „We zouden het evenement niet graag meer willen missen". De fokveedag '83 wordt woensdag 20 juli gehouden. Het evenement vindt, evenals voorgaande jaren, weer plaats op het Ledelpiein. Het aantal inschrijvingen ligt iets hoger dan vorig jaar. Toen werden er honderd twin tig stuks fokvee, vijftig stuks vetvee, honderd schapen en een vijftigtal geiten gekeurd. Het gebeuren, dat wordt georganiseerd door het fok- met een derde plaateïn dé tweede CLINGE - De Clingse hengel aarsver- een derde plaats in de eerste en met een aerae plaats, in ae tweeae anininir o i,,i, tweede m de tweede manche levi Schelleman weer vanaf de start od clubwedstnjd op de Zestigvoetkreek hem m de eindstand een welverdie bcneueman weer vanai ae start op wed<.triid herint om 14 00 uur en tweede plaats op Vóór Pascal van kop Het talnjke pubhek verwachtte weosmja begint om I4.uu uur en weer eenzelfde ontknoping Maar nu duurt tot 16 00 uur Om half twee Keelen die derde werd. had Cortvriendt zich duidelijk vergist, worden de plaatsen verloot Na afloop Hij zette de aanval iets te laat in en van de wedstrijd worden in zaal Trou- De 5Q() cc werd mjn Qf meer be kon nog wel erg dichtbij zijn beide badour te Clinge de pnjzen uitgereikt doorbet pechduiveltje. Moest favi Edward van de Klooster hier ii eerste manche al een zeker lijki eerste plaats door afstaan en uitei lijk genoegen nemen met een d plaats; in de tweede manche moe.' hierdoor zelfs het strijdtoneel verl en kwam hij niet in aanmerking de eindklassering. Ook de in de e< manche op de tweede plaats geêii de Peter Dhaemens onderging he de lot. Hierdoor kon de overigens wel sterk rijdende Erwin Gabnë gemakkelijk naar de eindzege ri, Luc Dhaemens werd hier tweec 42-jarige veteraan Gerrie Franke Zegge wist beslag te leggen o derde plaats. veecomité in nauwe samenwerking met de winkeliers vereniging Oostburg en de ambulante handel, wordt omlijst met een groot standwerkersconcours. Een kleine twintig standwerkers, waaronder verschillende buitenlanders, zullen in Oostburg de strijd aanbinden. Als extra attractie komt er bij het Eligiusplein een luchtkussen-trampoline te staan. Zoals ieder jaar zullen er weer delegaties uit Antwer pen, Zomergem en Gent te gast zijn. Zij worden 's middags ontvangen op het gemeentehuis. Parkeerpro blemen worden niet verwacht De heer J. Bogacrt, voorzitter van de Oostburgse winkeliersvereniging: „We hebben nogal wat uitwijk mogelijkheden". WALSOORDEN Grondmonsters tapel bij Verschueren. Maar Haans is dies die gericht zijn op de relatie die zijn genomen op het terrein van toch meer verontrust over de cijfers tussen de zogenaamde PAK-verbin- de landbouwer J. Verschueren naast van BCO en los van de vraag of er een dingen en schade voor de gezondheid, het terrein van de betonfabrick Bleij- ko in Walsoorden, zijn sterk tot zeer sterk verontreinigd met polycycli- hoeft Verschueren niet te nemen dat kerbevorderend werken, sche aromatische koolwaterstof-ver- Bleijko zorgt voor een fikse vervuiling relatie is tussen het coaten en de Polycyclische aromaten kunnen bij ziekten onder de koeien en schapen de mens kanker veroorzaken en kan- kuild gras, dat achteraf vervuild bleek te zijn, kwamen de ziekteverschijnse len weer terug, an het Bergschot Centrum voor On derzoek (BCO) uit Breda. Mr P. Haans uit Bergen op Zoom, de advocaat van Verschueren, heeft in middels een brief geschreven aan het college van gedeputeerde staten met het verzoek maatregelen te laten tref fen met betrekking tot het zogenaam- zit. maak je alle ups en downs mee en de coaten (bespuiten met een teerop- ben je doorkneed in het vak", aldus de lossingl van betonprodukten door heer Gruyters. De heer Van Splunder, Bleijko. Verlangd wordt dat er niet chef van de afdeling glasperserij. meer gecoat wordt in de open lucht en noemde de heer Tomasoa 'een blij- zelfs niet onder de overkapping, die moedige, opgewekte medewerker'. „U momenteel bij Bleijko in gebruik is. bent veelzijdig inzetbaar en een goede Zoals gemeld kampte Verschueren kracht voor de Vitrite". Namens de met ziekte en sterfte onder zijn vees collega's haalde de heer De Groot tapel, maar zowel de landbouwer als enkele anecdotes op en bood de jubi- zijn advocaat willen en kunnen niet laris een aantal geschenken aan. De de beschuldigende vinger naar Bleij- heer Van Baardewijk bedankte de ko uitsteken als veroorzaker van de heer Tomasoa voor de activiteiten die problemen met de veestapel. Nog al- hij op EHBO-gebied had verricht, tijd is door onderzoeksbureaus en Tevens werd bij de Vitrite afscheid wetenschappers niet het 'oorzakelijke genomen van de heren De Valk isor- verband' aangetoond tussen het vrij- teerafdeling) en Sanderse (kwaliteits- komen van de stoffen bij het coaten controle). en de sterfte en ziekte onder de vees bindingen. Dit blijkt uit een analyse van zijn weiden, is de motivatie van Haans voor het verzoek dat naar gedeputeerde staten is gegaan. De grasmonsters zijn eind mei geno men. De monsters zijn onderzocht op fluorantheen, benzo(k)fluorantheen, benzon(b)fiuoranthee, benzotghi.lperi- leen. benzol a)py reen en inde- laten weten dat er geen reden is om Bleijko te sluiten. En daar zijn we erg blij mee". De Koning merkt het BCO-rapport Toen ik daarmee ophield, trokken de aan ajs één van de ontwikkelingen in verschijnselen weer langzaam weg Ik het al jarenlang durend onderzoek, durf geen vers gras uit mijn weilanden „Het werpt geen wezenlijk nieuw licht en ook geen ingekuüd gras meer te 0p het geheel. Het wordt niet gebruikt gebruiken'vertelt Verschueren Wat ajs hefboom voor een of ander. Tel- betreft het ingekuilde gras gaat het kens als er iets gebeurt er ver over de gezondheidsschade die die ren oplopen door blootstelling aan die stoffen is (nog) minder bekend, dan over de schade die mensen lijden Uit om een hoeveelheid voer voor drie schijnt een rapporti" zo moet je dit dierproeven is echter aannemelijk ge worden dat vogéls en zoogdieren de mens niet veel zullen ontlopen in gevoeligheid voor de erfelijk mate riaal en kankerverwekkende eigen maanden. De ziekten onder het vee bestonden uit huidaandoeningen, ge- ningen van de nieren en de lever. Verder doodgeboortes en sterfte van DRESSUUR IN BRUINISSE EN AXEL BRUINISSE Zaterdag houd paarden- en ponyclub Bruinissi grote dressuurwedstrijd op hei rein van manege De Korenzold Bruinisse. De aanvangstijd is uur. De organisatie is zeker vai groot aantal deelnemers uil de vincie die voornamelijk uitkom de lichtere rubrieken. Ook ht een aantal landelijke combir hun deelname in de Z-klasse t zegd. Op de terreinen van manege Maj in Axel houdt de landelijke rijv ging en ponyclub Graeve Jar kringwedstrijd voor de B-combii uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Om uur is de start in de dne dressu gen. Het spnngen begint om 13.0 Gereedschap gesh uit renovatiewonir in Nieuw-Middell MIDDELBURG - Bij een ihbré een renovatiewoning aan de F gin Emmastraat in de Middelt wijk Nieuw- Middelburg is vo geveer duizend gulden aan g zien als een ontwikkeling in een zaak die loopt. Deze hele kwestie moet van n wrlchtsonstekingen en later aandoe- zit emoties worden ontdaan". Is de f mening van De Koning. Bleijko is h =na. t volgen! De Koning druk bezig met de rofeeïUvemL^Ttai.ï ïrnnrhprpiriinirpn tint het. aanvragen ne(123cd)pyreen. Vooral het Uenzola- schappen van de polycyclische ipyreen staat bekend als sterk kan- maten Zeker als ze veel voedsel v kerverwekkend Van al die stoffen s<ark met polycyclische aro- hem betreft niet gesloten hoeft te werd een overschrijding vastgesteld niaten vervuilde gebieden zullen ze worden „Maar er pioeten wel maatre- Het coaten van betonprodukten is in ricl Pd"" um"e" ie 6aan; de koeien en schapen. Verschueren voorbereidingen tot het aanvragen maten. Zeker als ze veel voedsel veror- stelt nadrukkelijk dat Bleijko wat van een nieuwe hinderwetvergunning. Daardoor waren ze in staat ee ter raam. van binnenuit tc opei tientallen tol honderden keren aanmerkelijke risico's kunnen lopen. van wat als redelijk geacht mag Dit staat in een rapport van de stich- den Dit blijkt uit monsters, genomen li,JS Natuur en Milieu over Polycycli- gelen worden genomen, dat een derge lijke vervuiling niet meer voorkomt". zogenaamde 'referentiepunten', die dienen ter vergelijking Deze mon sters werden langs de snelweg in de sche Aromatische Stoffen in Neder- De analyse van BCO is voor directeur land. De heer Verschueren verklaarde des- buurt van Perkpolder genomen Een gevraagd dat hij sinds juni geen pro- vervuilende metaaluitstoot Is niet ge constateerd. Kanker Over polycyclische koolwaterstoffen (PAK) is weinig be kend. In Nederland ontbreken stu- blemen meer met het vee heeft, maar daarvoor wel maatregelen heeft ge troffen - Hoogdrachtige koeien bij voorbeeld worden binnen gehouden en sindsdien heeft hij ook zijn koeien aromatische niet meer laten grazen in het aangren zende weiland met Bleijko. „Maar toen ik begon met voeren van inge- Th, de Koning van Bleijko geen aan leiding om een andere werkwijze toe te passen. „Uit het onderzoek van de veterinaire dienst in Utrecht is geen belastend bewijs tegen Bleijko naar voren gekomen. Er is geen oorzake lijk verband aangetoond tussen het coaten en de ziekten onder de veesta pel bij Verschueren. Dat is voor gede puteerde staten aanleiding geweest om de Vereniging Milieuhygiëne te de huidige verguiyiing niet geregeld. De ontvreemde spullen zijn eig< Volgens de Bleijko-directeur zijn de van het bouwbedrijf De Delt eerste gesprekken over de aanvraag zoals bekend in opdracht v met de milieu-inspectie, de provincie Woningbouwvereniging Midd en de gemeente al achter de rug en bezig is met de renovatie v hoopt in augustus de 'ontbrekende woningen in Nieuw-Middelbur delen in de vergunning' te kunnen de gestolen gereedschappen bi afronden Op de vraag of een nieuwe onder meer een boormachine, hinderwetvergunning zou kunnen lei- beitels en dergelijke. De braak: den tot een afgesloten automatische wordt op tweehonderd guld< spuitinrichting moet De Koning het raamd. Wanneer de diefstal antwoord schuldig blijven „Wat er uit pleegd is niet bekend; wel zal rollen is niet duidelijk. Daarvoor gedupeerde woensdag aangifti zijn we nog teveel aan het begin", zei gedaan bij de gemeentepolitie i hij. delburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28