De limiet voor de WK was gewoon een kwestie van tijd Mcenroe warmt zich op voor het duel met Lendl Deltaweek telt mee voor kampioenschap TERUGKEER VAN REP NAAR ST.-ETIENNE UITGESLOTEN Motorcrosser Leo Stroo in top van klassement 1ARJAN OL YSLA GER: Zeeuws record junioren AV Duitse lotto Nederlandse ritwinnaars Zoetemelk aanvoerder Volleybal duel een dag later MEER DAN TWEEHONDERD DEELNEMERS ONDERDAG 30 JUNI 1983 PZC/sport 19 satie. verre ook van pittige trainings- arbeid teneinde al op jonge leeftijd te schitteren. BREDA (GPD) Voor de KNAU klinkt het misschien niet aardig, maar het feit dat Marjan Olyslager vorige week in Parijs na de 100 meter-hordenrace een recordformulier mocht invullen, was voor een belangrijk deel te danken aan Haico Scharn. De atletenbegeleider van de schoenenfabrikant die concurreert met de sponsor van de Atletiekunie. zag namelijk kans voor Marjan een startplaats te versieren in de Franse hoofdstad, waar men uiteraard meer geïnteresseerd was in de toen uiteraard ook startende Els Vader. In de internationale atletiekwereld werkt die „koppelverkoop'.' nogal eens, en de ex-bondstrainer van de KNAU, die bepaald niet onopgemerkt zijn job neerlegde, is insider genoeg om van die handelwijze gebruik te maken. Marjan Olyslager zelf bevestigt deze wan zaken, maar wil er nauwe- üjks iels over kwijt. „Ik heb natuurlijk ÜÏÏnB "in" Co'r'Lambre^ "of Els best mijn ideeen over het een en v sd H pont ander, maar die gaan de buitenwacht niets aan", klinkt het, waarmee de pas „Vorig jaar liep ik 13,50 seconden, 21-jarige Zeeuwse duidelijk te kennen tewijl de limiet 13,30 was Op grond geeft dat ze zich niet wil steken in het daarvan hoefde men mij ook niet naar commercièle wespennest, maar een Athene te sturen, maar achteraf ge- pikant detail blijft het zien zou die ervaring goed voor me „Bovendien, als ik in Parijs niet had zijn geweest", kunnen lopen, dan was het record er Het selectiebeleid van de KNAU is Ondanks of juist door die speelse een dezer dagen toch wel uitgerold. In echter nog niet zover, al is het niet re tijd door de series te komen. Inderdaad ervaring opdoen die me volgend jaar, als ik Los Angeles haal, weer ten goede kan komen. Wat dat betreft had ik het best goed gevonden als ik vorig jaar bij de EK in Athene had kunnen starten". „Eerst genieten van je juniorenperio de, om daarna bij de senioren te proberen ergens op te mikken", schetst Marjan Olyslager haar instel- De KNAU piekerde daar vorig jaar jjng ^en jjjjj dat ik niet bij een niet over, evenmin als over de afvaar-, gro(e ciub ben begonnen. Daar zie je vaak dat de jeugd getraind wordt op successen op korte termijn. Ook ou ders eisen vaak te veel van hun kinderen. Bij Schelde Sport in Ter- neuzen heb ik fijn speels kunnen atletieken. Veel onderdelen ook, de sprint, borden en ook verspringen". de trainingen ging het namelijk erg goed. Het was gewoon een kwestie van tijd om onder het nationale re cord en ook onder de WK-limiet te komen". De duidelijkste aanwijzing dat het moest lukken, kwam onlangs in het Belgische Willebroek, waar voor Mar- wijze haalde Mirjam in '79 de Europe- ondenkbaar dat daar voor wat betreft Se jeugdkampioenschappen, waar ze -J—-- - o,03 seconde te kort kwam voor de hordenfinale. Meeste aandacht „Je kunt niet zeggen dat ik me daarna de EK's verandering in gaat komen. De limieten voor de WK en Olympi sche Spelen staan namelijk geen ex perimenten toe als het opdoen van ervaring, hetgeen toch zijn aantrekke lijke kanten heeft voor een echt ta lent, en dat is Marjan Olyslager. Een bewust ben gaan specialiseren. Het jan twee keer 13,0 en een keer zelfs talent dat in haar juniorenperiode hordenlopen kwam bovendrijven en 12,9 seconden werd geklokt. Een verre bleef van vroegtijdige speciali- naarmate de tijden beter werden handtijd, die vergelijkbaar is met 13,24 elektronisch, maar tijdens haar Belgische race weigerde de elektroni ca zijn werk te doen. „Hoewel het in Parijs ook een paar keer mis ging. werd de hordenrace gelukkig wel elektronisch geklokt", klinkt het. Dat feilloos werken van de elektroni ca is op de kortere atletiekafstanden een must, want handgeklokte tijden tellen niet meer mee, zoals bijvoor beeld nog tien jaar geleden, toen Mieke Sterk ook in juni op Papendal 13,2 seconden liep. Die tijd stond nog steeds in de nationale recordboeken, maar officieel was daarvoor de elek tronische recordlimiet van 13,45 se- conden verschenen. Die 13,2 seconden jj liep Marjan al eens, maar die 13,45 nog ik nooit, evenmin als de Helsinki-limiet van 13,30 seconden, Westeuropese top Marjans 13,27 seconden, die de Zeeuwse als achtste atleet in de WK-ploeg bracht, betekent dat ze aansluiting heeft gekregen met de Westeuropese top. „Natuurlijk kan ik me niet meten met het Oosteuropese geweld. In Helsinki is mijn belagrijk- ste doel dan ook met een vergelijkba- Marjan Olyslager tijdens een van haar laatste wedstrijden in Belgie kreeg dat nummer de meeste aan dacht. Maar nu nog doe ik graag de andere nummers", aldus Marjan Oly slager. die op de 100. 200 meter en verspringen 11.82 seconden. 23.9 se conden. en 6,20 meter als sterke per soonlijke records heeft staan Het feit dat ze in haar jeugdperiode zo speels en alles behalve fanatiek bezig was, is Marjan wel eens verweten Zoals de armtechniek van provincie- genote Els Vader aan kritiek onderhe vig was, werd Matjan ook wel eens voorgehouden dat ze te lief was. Zon der veel emoties ook. „In dat laatste zit wel een kern van waarheid. De laatste tijd ben ik wat feller geworden. Mijn ouders merken het en ook Wilfried Geeroms", aldus Marjan Olyslager, die laatstgenoem de naast clubtrainer Ad Hendriks als adviserende trainer heeft. De Belg Geeroms, die ook Hugo Pont traint en zich ook al een ex-KNAU-trainer mag noemen. „Ik denk dat die grotere felheid een deel is van de ontwikkeling die ik doormaak. Voor de sport is dat een goede zaak In een wedstrijd loop je tegen elkaar, moet je durven aanval len", vindt de parttime computerpro grammeur, die in verband met haar studie systeemanalyse sinds een paar maanden haar ouderlijk huis voor een kamer in Breda heeft verruild. Waar veel jong talent door een te intensieve training op jonge leeftijd afhaakt, is de nu dagelijks trainende Maijan Olyslager op het punt beland waarop internationale successen haalbaar zijn. De in het verleden niet erg ambitieuze Zeeuwse: „Die ambities zijn er nu wel meer. Ja, het is ook een stuk ijdelheid Hoewel in de sport voor mij altijd het plezier centraal heeft gestaan en nog staat, speelt de ambitie een grotere rol. Vorig jaar was de EK een doel, nu de WK en volgend jaar de Olympische Spelen. Het is een prettig gevoel om sneller te zijn dan anderen. Als ik vroeger een training oversloeg was er niets aan de hand. Nu speelt door je achterhoofd dat dat je straks mis schien een tiende van een seconde zal schelen". En die ene tiende van een seconde kan straks net betekenen dat een volgend doel. bijvoorbeeld voor vol gend jaar, juist niet gehaald wordt. Na haar 13,27 seconden van Parijs lonkt in de nabije toekomst de 13,00 elektronisch dus seconden „Toen ik na Parijs met Geeroms belde, reageerde hij meteen met 'En nu onder de 13 seconden'. Daarna feliciteerde hij me pas", lacht Mirjam Olyslager. „Het moet kunnen. Vooral tusen de horden kan ik nog sneller worden en daarvoor heb ik met mijn 21 jaar nog alle tijd". NAARDEN Willeke Alberti en Sören Lerby hebben sinds dinsdag een zoon. De naar zijn Deense opa genoemde Kaj Lerby is geboren in het Diakonessen ziekenhuis in Naarden en woog zeven pond De ex-Ajacied verhuist met zijn gezin in augustus naar het Westduitse leking. Lerby voetbalt zoals bekend het komende seizoen bij Bayem München GOES Een juniorenploeg van AV'56 heeft gisteravond in Goes tij dens een avondwedstrijd het Zeeuws record op de 4 x 400 meter verbeterd. Het record was al in handen van AV'56 met een tijd van 3.29.9. Eric Stigter, Gert van der Weele. André Verwei en Bram Hoogesteger lieten gisteren een snellere tijd af drukken. Het nieuwe record kwam op 3.25.9 Dat ligt slechts één seconde onder het Zeeuwse seniorenrecord Timman remise PLOVDIV (AFP) Jan Timman kwam in d afgebroken partij uit de drde ronde tegen Lubomir Ljuboje- vic tot remise, waardoor Nederland de wedstrijd tegen Joegoslavië met de uiteindelijke cijfers 3,5-4.5 ver loor. De volledige uitslagen van de derde ronde waren Joegoslaviè-Nederland 4,5-3,5, Bulgarije-Engeland 4,5-3.5, Sowjet-Unie-West-Duitsland 7-1, Hon- garije-Denemarken 6-2. HAMBURG (DPAi De winnende cijfers in de woensdag getrokken Westduitse lotto 7 uil 38' en 'Spiel 77' luidden lotto 1. 5. 13. 25. 28. 30. 31. Reservegetal 7. Spiel 77 1817610 CURREN OOK NAAR HAL VE FINALE LONDEN (GPD) John McEnroe heeft op de negende dag van Wimbledon weer twee waarschuwingen gekregen. Eén kwam van de scheidsrechter: de andere verliet de mond van zijn tegenstander. Nu de boete die hem weer wal dichter naar de schorsingsgrens zou hebben toegebracht achterwege bleef, was die tweede vermaning nog veel ernstiger dan de eerste. Sandy Maver immers, maakte in woord en gebaar duidelijk dat ook zijn collega's in het tennisgebeuren de militante houding van McEnroe niet langer wensen te toleren. FONTENAY-SOUS-BOIS (ANP) De kans is groot dat dit jaar het aantal Nederlandse etappe winnaars in de Ronde van Frankrijk op honderd wordt ge bracht. Vanaf 1936 wonnen ze vendertig verschillende Neder landse renners zesennegentig ritten. Theo Middelkamp was in 1936 in Grenoble de eerste, Adn van Houwelingen in 1982 in Saint- Priest de laatste Joop Zoete melk en Gerrie Knetemann zijn samen Nederlands recordhouder met tien etappezeges, Beiden gingen zelfs elf keer als eerste over de eindstreep, maar ze wer den ieder een keer gediskwalifi ceerd. De ranglijst van Nederlandse etappewinnaars is als volgt. 1 Gerrie Knetemann en Joop Zoe temelk 10, 3 Jan Raas 9; 4 Jan Janssen 7; 5 Gerben Karstens 6; 6 Wout Wagmans 4; 7 Wim van Est, Hennie Kuiper. Jo de Roo en Rini Wagtmans 3; 11 Henk Lubberding. Theo Middelkamp, Jan Nolten. Henk Nijdam, Cees Priem, Theo Smit. Johan van der Velde, Gernt Voorting, Peter Winnen en Ad Wijnands 2, 21 Hans Dekkers, Leo Duyndam, Cees van Espen, Henk Faanhof; Daan de Groot: Fedor den Her tog; Jos Hinsen, Adri van Hou welingen, Jan Krekels. Jo Maas, Bert Oosterbosch, Henk Poppe. Albert van Schendel, Antoon van Schendel. Gerrit Schulte, Gerard Vianen. Leo van Vliet en Huub Zilverberg allen 1. FONTENAY-SOUS-BOIS (ANP) Niet meer dan tien Nederlan ders hebben in de tachtigjarige geschiedenis van de Ronde van Frankrijk de gele trui gedragen. In totaal werd zestig keer een Nederlander in het geel gekleed. Joop Zoetemelk is nationaal re cordhouder met tweeëntig gele truien. Wim van Est was de eerste land genoot in het geel. Hij veroverde in 1951 in de etappe naar Dax de eerste plaats in het algemeen klassement. Een dag later, op de Pyreneeenreus Aubisque, wilde hij onder geen beding afstand doen van het meest begeerde tenue uit de wielersport Het klassement van de Neder landse gele-truidragers is: 1 Joop Zoetemelk 22. 2 Wout Wagmans 13; 3 Gerrie Knetemann 7; 4 Wim van Est en Gerrit Voorting 4; 6 Jar. Raas 3; 7 Ab Geldermans, Jan Janssen, Gerben Karstens 2; 10 Rini Wagtmans 1. Contacten met Feyenoord en PSV JISP (GPD) Johnny Rep heeft vanuit zijn 'schuilplaats' Jisp laconiek gereageerd op het bericht van de Franse televisie die dinsdagavond meedeelde dat de voetballer met de noorderzon was vertrokken. Rep was maandag niet op de eerste training verschenen van zijn club St. Etienne. Het Franse journaal meldde voorts dat Rep de Franse fiscus meer dan een miljoen frank (circa 380.000 gulden) schuldig is. Johnny Rep was éen van de spelers die destijds betrokken was bij het 'zwarte geld-schandaal' van de voormalige Franse topclub. De Zaanse voetballer, die volgens de Franse televisie op curieuze wijze was verdwenen uit de industriestad St. Etienne, verblijft in het plaatsje Jisp in Noord-Holland. Rep vertelde daar dat hij voorlopig geen voet meer in Frankrijk zal zetten, maar, zo zei hij met klem. dat „er van een vlucht geen sprake was". „De club wist dat ik naar Holland zou vertrekken vorige week. Ik ben met opzet niet op de training gekomen, ofschoon St. Etienne dol graag wilde dat ik zou blijven". De ex-intemat'onal vertelde dat zijn vertrek te maken had met het feit dat Etienne afspraken niet was nageko men. „Ze hadden eerst tegen me ge zegd dat ze die belastingschuld, nee, dat bedrag zeg ik niet. voor me zou den betalen. Vervolgens kwam cr een ander bestuur en dat vertelde me dat ik een vrije transfer zou krijgen. Ge beurde ook niet. Het bestuur dat erna kwam, wilde me dolgraag houden, maar met die schuld konden ze me ook niet helpen. Toen was voor mij de maat vol. In principe moet ik dat bedrag over een maand betalen. Ach, we zien wel hoe het allemaal loopt". Rep wacht voorlopig in Jisp de aan biedingen van de voetbalclubs in Eu ropa af. „Er is nog altijd contact met Feyenoord en ook met PSV. Maar heel veel bestuursleden zijn op dit moment met vakantie. Nogmaals, ik zie wel hoe het loopt Maar ik weet zeker dat ik voor Etienne in ieder geval niet meer speel". Rep, die woensdag voor het eerst sinds drie weken weer eens trainde, is met Saint Etienne wel tot een akkoord gekomen voer het vergoe dingsbedrag, dat zijn nieuwe club voor de rechterspits zal moeten beta len. „Dat bedrag is redelijk. Cijfers heb ik nooit genoemd, dat zal ik nu ook niet doen", aldus Johnny Rep. De Noordhollandcr verwacht, dat, als hij niet in Saint Etienne terugkeert, zijn bezittingen aldaar - onder meer een huis bij de Franse fabrieksplaats - verkocht zullen worden voor het delgen van zijn belastingschuld. Ook met op Wimbledon, waar de eindstrijd voor zondag gepland staat, maar waar de finale Lendl-McEnroe morgen al wordt gespeeld. Een partij die het andere duel Currenlhij won van gentleman Tim Mayottei-Lewis veruit overheerst en die zijn schaduw gisteren al vooruit wierp door het optreden van Mayer Bijna geraakt door een bal die zijn opponent in wilde woede had verzon den na een dubbele fout. stapte Mayer innerlijk briesend van woede op de umpire af. „Hij raakte me bijna, daar moet hij voor bestraft wordennep de Amerikaan Doe er nou eens wat aan, anders neem ik hier het recht in eigen hand" Hoe hij zich dat had voorgestela kon de in drie sets geklopte Mayer nader hand niet melden („dat wist ik zelf niet. ik vond alleen dat het gezegd moest worden"), maar zijn protest toonde wel aan dat de maat voor veel tennissers nu echt vol is. Sandy Mayer mag als oudere broer van Gene dan te boek staan als een speler die in alle opzichten volgens het boekje te werk gaat (zowel in spel als in optreden, wat hij met de paple pel heeft ingegoten gekregen van zijn vader, een vroegere Hongaarse Davis Cup-speler i. hij was de eerste en de enige niet die zich ergerde aan de altijd sjagrijmge McEnroe. Johnny Rep samen met zijn zoontje Protesteren Hank Pfister met zijn opmerkingen over klassejustilic en Trey Waltke, die opmerkte „we worden er zo lang zamerhand ziek van", gingen hem op Wimbledon voor. En Ivan Lendl stel de al eerder verbaal een voorbeeld. Tijdens de WCT-finales van april in Dallas, waar hij overigens van zijn aanstaande tegenstander verloor, liet de Tsjech al weten dat hij de buik vol had van de grappen van McEn roe. Hij stelde daar eveneens: „Ik ga het recht nu echt in eigen hand nemen als niet tegen hem wordt opgetreden. Zodra hij gaat klagen, zal ik nog meer protesteren en als dat niet helpt, sla ik de ballen dwars door hem heen". ASangezien Lendl daartoe in staat moet worden geacht, nu hij zijn ntme op gras eindelijk heeft gevonden, staat Wimbledon (dat gisteren met Tom Okker in het 35-plus-toemooi de laatste spelende Nederlander verloor) nog wat te wachten, vrijdag Temeer omdat McEnroe zelf alle ver maningen onterecht vindt en gewoon aan zijn laars lapt. Ook gisteren was dat weer het geval, toen de umpire hem een waarschuwing gaf omdat hij het heilige gras van Wimbledon met zijn racket ernstig probeerde te be schadigen. McEnroe gaat de halve finale in met Lendl, die met 7-4 voorstaat in de onderlinge score maar de laatste twee ontmoetingen wel verloor. Met de opmerking „ik kijk er nu al naar uit", trok McEnroe zich weer geheel terug in zijn eigen wereld „Ik speelde van daag niet zo best met die liesblessure die ik tijdens de training heb opgelo pen. maar ik ben er klaar voor", liet hij strijdlustig weten. ..Wie vrijdag wint is ook favoriet voor de finale' De belangstelling is zozeer op die ontmoeting gefixeerd dat de andere halve finale tussen Kevin Curren en Chris Lewis volgens de Londenaren evengoed op de noordpool gespeeld zou kunnen worden. Ook al heeft de winnaar, als hij tenminste Kevin Curren heet, een beste kans de ko mende Wimbledonkampioen te wor den. De Zuidafrikaan verloor woens dag tegen Tim Mayotte weliswaar HULST De volleybalwedstrijd tus sen de teams van Morres Hulst en de Tsjechen van Nachod Is gisteravond niet gespeeld. Dat was aanvankelijk aangekondigd, maar de wedstrijd is een dag uitgesteld. Vanavond (don derdag) spelen deze twee volleybal teams tegen elkaar in sporthal Den Dullaert in Hulst om 20.00 uur. voor het eerst een paar servicegames, maar kweekte rond zijn voortreffelij ke forehand zoveel tegenkansen dat 'gentleman Tim' aan het eind van de viersetter: 4-6, 7-6 (7-4), 6-2, 7-6, (8-6) niet alleen de ballenjongens bedank te, maar ook zijn tegenstander. Met die forehand van Curren is iets heel bijzonders aan de hand. De Zuid- afrikaan placht hem met twee handen te slaan tot hij in de leer ging bij Warren Jacques, een in Dallas geves tigde Australiër die luistert naar de roepnaam Popeye. Jacques leerde hem de slag met één hand te slaan en legde daarmee de basis voor de spec taculaire duiksprongen naar rechts en naar achteren waarop tot dusverre Yannick Noah patent had Twee da gen eerder had Connors vol ongeloof naar die salto mortales gekeken. Maar de bewondering ervoor was wat weg- geebd. toen bekend werd dat Connors er die dag zijn hoofd niet helemaal bij had. Hrrcnenkel (kwartfinales): John McEnroe (VSi - Sandy Mayer (VS) 6-3. 7-5 en 6-0 Kevin Curren (Z-Afi - Tim Mayotte (VS14-6. 7-6, 6-2, 7-6 Hcrcndubbel: Tim GulliksonTom GuUik son (VSi Sam Giammalva/Henrlk Sunds- trom (VS/Zwe) 7-6, 6-3. 6-4. Peter Fleming John Alexander (VS) - John Alexander. John Fitzgerald (Ausi 4-6, 6-1, 6-4, 6-3): Anders Jarryd'Hans Simonsson (Zwe) - Brian GottgriedtPaul MnNamee (VS/Aus) 0-6, 2-6, 7-6. 7-5. 6-2. Damesdubbei (kwartfinale): Rosie Casals Wendy Turnbull (VS Ausi - Andrea Leand Mary Lou Piatek (VS) 6-3. 5-7. 6-2: Barbara Potter Sharon Walsh (VS) - Svetlana Tsjer nevaLarrlth Savsjenko iSowi 6-2. 6-3. Mar tina Navraulova Pam Schrlver (VS) - Mima JausovecKathy Jordan i VSi 3-6.6-3.6-3. Jo Durie Anne Hobbs iG-B: - Claudia Konde Eva Pfafl iW-Dld) 6-3. 7-5 Gemengddubbel iderde rondel: Steve Den ton BlLüe Jean King 'VS- David UoydSue Barker G-B> 6-1. 6-2. Andrea Temesvari Charlie Strode 'HonVSi Barbara Jordan Ferdl Taygan (VS) 7-6,6-2. Wendy TumbulL John Lloyd (AusG-Bi - Pat Medrado Gival- do Barvosa (Bra) 7-5, 6-2. Pam Schriver Fred Stolle iVS Ausi Chrlstlane Jolissaint Colin Dowdeswell (Zwl'O-B) 7-5. 7-6. Pam Whytcross/Chrls Johnstone (Aus) - Jo Du rie Frew McMillan (G-B.'Z-Afl 4-6. 6-2, 6-3 EGEM-PITTEM (BELGIE) Nor maal ligt het circuit in het Belgische Egem-Pittem de Zeeuwse BLB-mo- torcrossers erg goed. Traditioneel worden daar ieder jaar enkele over winningen behaald. Deze keer lukte dat niet: geen enkele provinciale rij der kan met winst naar huis terugke ren. Beste Zeeuwse prestatie kwam op naam van Leo Stroo uit Vlissin- gen, die bij de nationalen 125 als derde eindigde. De Walcherse crosser was meteen ook WOLPHAARTSDIJK Dc officieuze Nederlandse kampioenschappen voor IOR-jachten worden dit jaar gezeild op en bij de Oosterschelde. Vijf wedstrijden van dc Deltaweek die vrijdag van start gaat. zijn aange wezen voor de strijd om de zoge naamde Verbodsbezems in de klassen III tot en met VIII. Mede daardoor heelt het aantal inschrijvers voor dit in totaal negen dagen durende evene ment een nieuw record bereikt van 210: 108 IOR- en 72 NKK-jachten, 23 ronde en platbodems en 7 multihulls. De 'bezemwedstrijden' zijn aan het begin en het eind van de Deltaweek. Het zyn dne wedstrijden vanuit Zie- rikzee (zaterdag, zondag en maan dag), de wedstrijd Zierikzee-Yerseke op dinsdag en volgende week vrijdag de slotwedstrijden Veronica- en Zee- landbrugrace. Voor de kleine IOR- klasse VIII wordt die dag een korte race gevaren, omdat voor deze jacuLcii een maximum van 50 mijl geldt. Op de winnaar van klasse VI na hebben alle bezemschippers van vorig jaar ingeschreven om hun titel te verdedigen. De Deltaweek heeft het traditionele verloop, inclusief de driedaagse 'etap pewedstrijd' langs de Oosterschelde- havens. De Veronicarace is evenwel danig veranderd- Voor het eerst is de grote oversteek naar de Engelse kust geschrapt In overleg met de Vlis- singse zeeloods Jan Keus is een nieu we baan uitgezet, waarin het kruisen van de drukke scheepvaartroutes met meer voorkomt De Noordhlnder. die nu voor de Nieuwe Waterweg ligt. is als keerpunt geschrapt en daarmee is een gevaarlijk stuk Veronicarace ver dwenen. De baan voert nu vanuit de Oosterschelde naar de Westhinder voor de Vlaamse kust, dan noordelijk naar gasboei Calisto, noordoostelijk naar het lichtplatform Goeree en van daar terug naar de Oosterschelde- monumg. volgens secretaris-penning meester Ruisaard van het Deltaweek- comitê is hiermee een dubbel doel gediend: minder gevaar en meer span ning. „Vroeger had je het laatste stuk van de Outer Gabbard bij Engeland naar de Oosterschelde Dan voeren ze zo n tien tot twaalf uur op dezelfde koers, daar is niet zoveel aan Nu zitten er meer korte rakken in". Het is ook een iets kortere Veronicarace rond 150 tegen vroeger 180 mijl. Daarmee wordt voldaan aan het reglement van de Verbondsbezems, dat een wed strijd niet langer mag zijn dan 150 myl. Het reglement kent ook een minimum van 25 mijl Mocht de wind verstek laten gaan en de eerste dagen deze afstand niet worden gehaald, dan gelden de wedstrijden Yerseke- Bergen op Zoom en Bergen op Zoom- Sint-Annaland als reserves. Een twee de nieuwtje is de 'toeschouwersservi ce'. tijdens de wedstrijden vaart de zeilklipper Anita Jacoba met het veld mee. Belangstellenden kunnen daar op een plaatsje huren, eventueel met maaltijd en overnachting Programma Het programma van de Deltaweek ziel er als volgt uil. vrijdag 1 juli wordt de wedstrijd Dinlelsas-Zierik- zee gezeild. De organisatie hiervan is in handen van dc verenigingen Al- blasserdam en Willemstad. Zaterdag en zondag verzorgt de KR ZV De Maas de Zeeiandwcdstrijden I en II. Deze wedstrijden staan, als enigen, ook open voor multihulls. De starts zijn voor de westelijke havenpier van Zierikzee. Die plaats en tijd gelden ook voor de Onrustrace van de wv Zierikzee op maandag Dinsdag start, dit keer bij de boei Keeten A. de race Zierikzee- Yerseke van de vereniging uit de finishplaats Deze laatste vier wed strijden gelden dus voor de Verbonds bezems. Wv De Schelde uit Bergen op Zoom tekent woensdag voor de race Yerseke-Bergen op Zoom. waarvoor om elf uur wordt gestart in de Schaar van Yerseke Donderdag wordt de 'Oosterschelde driedaagse' besloten door de wv 8inuAnnland met de wedstrijd Bergen op Zoom-Smt-An- naland. De start hiervoor is vanaf halftwaalf. Vrijdag tenslotte starten vanaf half- dne 's middags bij de jachthaven van Coljjnsplaat de lange wedstrijden Veronicarace voor de IOR I tot en met V en Pion en de 98 mijl lange Zeeland- brugrace voor de IOR VI en VII plus Loper De andere jachten varen een kortere baan Zaterdag kunnen de NKK-ers nog een extra start maken rond half vier. maar deze telt niet mee voor de totaalprijzen van de Delta week de enige Zeeuw, die op het erepodium terechtkwam Favorieten als Martien Jansen (junioren 250) en Edward van de Klooster i international ?n 500) kre gen met pech af te rekenen, waarbij de schade voor Jansen redelijk beperkt bleef, omdat hij beide manches kon uitrijden. Door pech kon hij in de eerste serie niet verder reiken dan de achttiende plaats, de derde klassering in de tweede reeks bracht hem uitein delijk niet verder dan de zesde plaats in het dagklassement Van de Klooster leek op een uitste kende prestatie af te stevenen na de eerste manche, waarin hij na een fraai gevecht als derde werd afgevlagd. De tweede kon hij echter niet volbrengen Opvallend was ditmaal ook de vierde plaats van Jos Overbeeke uit Temeu- zen bij de nationalen 500. In deze categorie deed Jan Verhage uit Cad- zand zijn heroptreden. Zijn rentree leverde hem de eenentwintigste plaats op De resultaten ln Egem-Plttem Debutanten 125 1 Rick Claus. België: 10 frank van Kruijssen, Kloosterzande. 11 Ronald Doens, Biervliet. 12 Jaeky de Pae- pe. Breskens: 27 Mark Tleleman, Klooster zande Debulanten 250 1 Kurt Bussems. Belgiè: 5 Gmo de Jonghe. Axel. 21 Jean-Plerre de Bietser. Heikant. 29 Mark van Eetvelt. Temeuzen. 33 Ronnie van Eetvelt. Temeu- Jumoren 250: 1 Mark Hopmans. Bergen op Zoom: 6 Martien Jansen, Sluiskil 7 Johnnv Pynaut. Oostburg; 13 Erwin Adam West dorpe. Junioren 500 1 Peter Hoendervangers. Os- sendrccht. 17 Evert Leeraert. Ossenisse. 18 Chns dc Pooter. Axel Nationalen 125 1 Dieudonné Stouvenaec- kers Belgie. 3 Leo Stroo. Vllssingen: 8 Adwin Cortvrtendt. Axel. 9 Johan Schelle- man. Axel. 17 Ko Walhout. Sluiskil. Nationalen 250 1 Glno Perreman, Belgie: 8 Jean-Paul van Rie. Hulst, 9 Niek Wesmaes. Absdale. Nationalen 500 1 Peter Dhanis. Belgiè. 4 Jos Overbeeke. Temeuzen; 15 Peter van de Ree. Zaamslag; 21 Jan Verhage. Cadzand

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19