^lissings Straatfestival '83 met concert 'Osibisa' Minister bereid nieuwe kampeerwet te wijzigen NCB VERWACHT KLEINE OOGST EN OPBRENGST Veroorzaken botsing met onverzekerde auto werd dure zaak Verkoop RSV-werf Brazilië mogelijk PZC/provincie 7MUZIEK, TONEEL EN EXPOSITIES A. Dekker wordt directeur nutsbedrijven Jon van de Riet iNDERDAG 30 JUNI 1983 17 LISSINGEN - De Afrikaanse roek-groep Osibisa komt woensdag 10 augustus naar lissingen, om daar het derde straatfestival te openen. In het voorprogramma treedt de irmatie The Swinging Laurels op, de begeleidingsgroep van Fun Boy Three. Daarnaast zijn edurende de drie festivaldagen, tot en met zaterdag 13 augustus, tal van andere venementen (gratis) te zien, die variëren van poppen- en straattheater tot dansgroepen en ^toonstellingen en voorstellingen van beeldende kunstenaars. )e werkgroep Straatfestival van de ilturele Raad Vlissingen denkt met it huidige programma een 'echt vol- dag 11 augustus treden poppenthea ter De Poppenkeet uit Lisse op, het muziektheater Paolo Passionato en issen festival' te hebben georgani- de Pennies from Heaven, de Fanfare en het Krochtheater uit Rotterdam, het 'looporkest' La Fanfafoni uit Ca nada, de reggae-groep Reality uit En geland, Leonardo, Paul Clark, volks dansgroep Vranje uit Vlissingen, de Babbelaars uit Heinkenszand en Sa- rajevka uit Wijk en Aalburg, de to neelgroep Wortel, die traditioneel straattoneel uit de Middeleeuwen r brengt en Italiaans straattheater van en Leonardo en het straattheater Plok mi Den Haap dat het snel 'Hit Mac Theater uit Son en Breugel, O. Ult Den Haa8; dat "et SPel Ult dat vprsrhillpnrip kprpn ootrPPrit in riP erd. „Gedurende de vier festivalda- n zijn wij ongetwijfeld het cultureel ntrum van Zuid-West Nederland, St. Juttemis, die een geheel nieuw project zal uitvoeren, evenals het Flup en Ju Bedrijf. De laatste twee ilt voorzitter Sjaak van de Linde gezelschappen treden overigens ook in de werkgroep. „Osibisa is het vrijdag 12 en zaterdag 13 augustus üge evenement waarvoor moet wor- op. n betaald en dan zelfs nog maar een Vrijdag zijn bovendien het poppen- latief gering bedrag van tien gulden theater De Rode Kijkdoos te zien. de in de voorverkoop en 12,50 gulden Tsjechische dansgroep Pol'Ana. het n de kassa.Wij hebben gewerkt met fooistheater Pigeon Drop, Paul Clark, budget van ongeveer 100.000 gul- De gemeente Vlissingen heeft n subsidie van 52.000 gulden ver end en de provincie van 40.000 gul- in. Wij betreuren natuurlijk dat het stival Nieuwe Muziek dit jaar niet m doorgaan, maar op deze manier jpen wij het ontstane gat toch ge- leltelijk op een andere wijze op te illen", vertelt hij. eerste twee festivals zijn volgens n 'uitprobeersels' geweest, die aatsvonden op het Bellamypark, in n kleinere tent. „Daar heeft echter feeds het probleem gespeeld van luidshinder uit de tent voor de lurtbewoners en van het verkeer ior het publiek in de tent. We heb- ;n nog even het nieuwe terrein in estduin overwogen, maar toch geko- n voor het terrein aan de Comman- oweg als lokatie voor de grote mu- ektent, waarin 2000 tot 2500 mensen recht kunnen. Het is een typisch lissingse lokatie, bij de werf De chelde, de dijk langs de Westerschel- en toch dicht bij de binnenstad. Er omt een podium in de tent, maar uiten komt ook nog een overdekt odium en bovendien twee podia n aast de tent. Daarnaast komt nog en overdekt podium op de Zeilmarkt -ïoefoor evenementen op zaterdag, om- at er dan erg veel te doen is", erklaart Van de Linde, e organisatie is nog bezig met ver- ihlllende evenementen en hoopt het ogramma binnen twee tot drie we- m geheel gereed te hebben. Men erkt nu nog met 25 tot 30 vrijwilli gs, terwijl een ploeg van zestig tot ichtig vrijwilligers nodig zal zijn voor it vele werk, dat dit jaar in eigen ■heer wordt gedaan, zoals opbouw afbraak van tenten, installatie en )dia, verkoop van drank en voedsel begeleiding van de groepen. de lucht gegrepen' brengt, met name voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Zaterdag 13 augustus is een uitge breid programma te zien, met het gezelschap Los Flamingo's, dat tradi tionele. Spaanse muziek laat horen en dansen laat zien, het poppentheater ï™8t""retl;e,d .e!hou„'i<!n' het Jacobus Wieman, het straattheater Vestzaktheater vmden bovendien ge- dat verschillende keren optreedt in de binnenstad van Vlissingen. In samenwerking met de Amateur Beeldende Kunstenaars Zeeland wordt zaterdag 13 augustus op het festivalterrein een manifestatie Cirque du Trottoir uit Brussel, de ruimte opera Sar-2 van Kip, het calyp so-orkest Big Bamboo uit Amster dam. het Onktheater uit Amsterdam et optreden van Osibisa en The winging Laurels op 10 augustus in tent bij de Commandoweg is be- oeld als publiekstrekker. Donder- rekker durende de vier festivaldagen ten toonstellingen en optredens plaats van de fluitist Eberhard Blum, com ponist en instrumentalist Roland Pfrengle en de ontwerper van de muziekmachine Martin Riches, allen uit Berlijn. MIDDELBURG - De heer A. Dekker (37) uit Middelburg is met ingang van 1 september benoemd tot directeur van de gemeentelijke nutsbedrijven in Kampen. Dekker is op het ogenblik chef van het electriciteitsbedrijf van gemeentebedrijven. In de ruim tien jaar dat hij bij het bedrijf in Middelburg werkt, was hij eerst plaatsvervangend chef van de afdelingen gas en water. Voor zijn Middelburgse periode werk te de heer Dekker bij de gemeentelij ke nutsbedrijven in Ridderkerk, waar hij chef was van de afdeling planning en voorbereiding. In de periode 4 t/m 16 juli exposeert Jon van de Riet in de 'Bewaereschoole' te Haamstede recente schilderijen op groot formaat en enkele keramische werkstukken. De voorstellingen zijn ontleend aan de werkelijkheid maar 'gedefor meerd' weergegeven Enkele schilderijen waren opgenomen in de collectie 'Kunst uit Zeeland' 1983 van de Zeeuwse Culturele Raad. marktberichten VRIJ-KAMPEREN AAN BANDEN Het gezelschap Pigedn Drop uit Amsterdam OES Grote Kerk, 19 uur: beiaard- Dncert door Geert d'Hollander; IDDELBURG: Molenwater, 9.30- uur: Miniatuur Walcheren; Stad- is, 20 uur: concert zangduo Michiko Schmit, 14- irayama en nie Strazza; Concert- Wortel, Sjoerd al: 20.15 uur: concert V.U.-orkest Roverts. ,m.v. Marien van Staalen (cello); ERNEUZEN Julianaziekenhuis, .15-22.15 uur: uitzending uliana; LISSINGEN Bethesda-St. Jo- phziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzen- ng Rawa; KATS Galerie 't Zwaluwenhof, 14- 18 uur: Werken van Piet van 't Hage- land. KATTENDIJKE Galerie Ilona uur: Schilderijen Ans Bijlsma en Josje DEN HAAG Minister Braks (landbouw) is bereid de nieuwe - overigens nog niet in werking getreden - kampeerwet te wijzigen, zodanig dat het vrij kamperen 'in de achtertuin' enigszins aan banden wordt gelegd. De wijziging houdt in dat gemeenten, waar het vrij kamperen mogelijk tot problemen aanleiding zou kunnen geven, op eigen verzoek ontheffing van de regeling kunnen krijgen. De minister deed deze toezegging hier in het bijzonder de gemeenten op woensdagavond tijdens een kort de- de Waddeneilanden en bijvoorbeeld bat in de Tweede Kamer. Het betreft de Zeeuwse gemeenten Veere en Domburg. Minister Braks toonde zich bereid tot overleg over deze zaak met de ANWB. de Kampeerraad en de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten (VNGi Hij deelde de Kamer mee dat de kampeerwet zo vroeg mogelijk in het najaar in werking zal treden De oorspronkelijke ingangsdatum, 1 sep tember. blijkt niet haalbaar vanwege Filmvoorstellingen ERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 ur: First blood, 12 jr; 20 uur: Evil ;ad, 16 jr; Cinem'Actueel I, 20 uur: efde zonder schaamte, 16 jr.; Cine- 'Actueel II. 20 uur: Zij noemden em platvoet, a.l.; Cinem'Actueel III, uur: De lift, 12 jr; 10ES - Grand, 20 uur: Gendarme in aniek, a.l.; ÜLST De Koning van Engeland. 3 uur: de karate folterkamer. 16 jr; 20 ur. Een moordverjaardag, 16 jr; 20 De lift. 16 jr; 20 uur: Jonge eisjes zonder taboe, 18 jr; ERNEUZEN Luxor. 20 uur: Toot- 20 uur: 10 to midnight, 12 jr.; LISSINGEN Alhambra I. 20 uur: [alleluja voor een paar vuisten, a.l.; ilhambra n, 20 uur: First blood, 16 jr. Tentoonstellingen INT ANNALAND Streekmuseum, 5-17 uur: 'Uit de oude doos'. XEL Galerie Bellemans. 10-18 Illustraties van The Tjong King 'in 30/6.) en werken van Agnes Jonge- Streekmuseum. 13.30-17 uur: eefdrukken van Loek Grootjans. ROUWERSHAVEN St. Nicolaas- erk. 13.30-16.30 uur: De geschiedenis Brouwershaven. RUINISSE Visserij- en oorlogs- luseum, geopend van 14-16 uur. I0MBURG Biologisch Museum, 0-17 uur: 'De natuur in eland' en lloemdijken in Zeeland'. OES Museum, 10-12 en 13.30-17 'De middeleeuwse dorpskerken Zuid-Beveland'. De Westpoort. 0.30-02.00 uur: Werken Pieter Hoo- :ndoom. Grote Kerk. 10-17 uur: lond een veelluik', werken van Evert hielen (t/m 9/7). HAMSTEDE De Bewaerschole. 1-17 uur: Werken van L. Tieleman. EILLE Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: Oude landbouwwerktui- m. I0OGELANDE Kapel van St. laarten, 13-18 uur: Werken van Arjen rijnen en Marjan Hartman, aarde- erk van Arthur Nijsten (t/m 5/7). ULST Streekmuseum, 14-17 uur: toed gemutst in Zeeland' (t'm 30/7). alerte Van Geyt. 9-12 en 14-17 uur: erken Jan van Heel. MIDDELBURG De Vleeshal, 13-17 uur: Werken van Frank van Hemert radio en Piet Tuytel. Schilderijen en teke ningen van Onno Boerwinkel (t/m7/7). Voorzaal Abdij, 10-17 uur: 'Niets dan water' (t/m 30/7). St. Janstraat 4i. 14-17 uur: Touwplastieken van Anne ke Ruimschotel. Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: Diverse ambach ten en exposities. Galerie Roelant, 11-17.30 uur: Werken Aline Kuut (t/m 30/6). Galerie De Witte Swzen, 11-17.30 uur, Aquarellen van Lies Viegers (t/m 30/6). OOSTKAPELLE Fossielenmu seum, Molenweg 36, 10-12 zat. 14-17 uur geopend. O-SOUBURG Bibliotheek. 13.30- 17.30 uur: Foto's van de heren Savi en Kostermans. TERNEUZEN Galerie Tierelantijn, 13-18, kunstnaaldwerk van mevr. M. Schram-de Jong (t'm 16 7); Museum. 9-12 en 13-17 uur: Werken 8 Poolse kunstenaars (tm 2'7); Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Werken 22 Ter- neuzense kunstenaars (t/m 14/7). VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: Het landschap in de Delta (t/m 30/9); De Schotse Huizen, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Werken vier generaties Vaarsen Morel. VLISSINGEN Bethesda-St. Jo- sephziekenhuis: Werken Kees de Rijc- ke en Margo Ramp (t/m 9/7); Museum. 10-17 uur: 'Op zoek naar een gezonken schip', voorwerpen uit 't Vliegent Hert (t'm 11/9). Reptielerizoo 'Iguana', 14- 17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibién en insekten. Gevangento- ren: vanaf 17 uur: Werken Maaike Vonk (t/m 30/6). YERSEKE Atelier Dam Twee, 10- 18 uur: Werken diverse kunstenaars en schaal- cn schelpdieren. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur, 'Klantklossen en'Bode- bussen' MIDDELBURG-De Vlissinger R. van de eis 200 gulden boete en vier maan- CDA en de PvdA 'onbehoorlijk be- E. veroorzaakte op 3 augustus van den voorwaardelijke rijontzegging. De stuur'omdat deze partijen een stokje uorig jaar een aanrijding op de Walcherseweg in Middelburg. Hij gladde band, een parkeerbon en een snelheidsovertreding kosten hem bij stond links geparkeerd en wilde uit elkaar nog eens 150 gulden. die stand wegrijden, waarbij hij een met flinke snelheid naderende tegen ligger over het hoofd zag. Beide wa gens werden totaal vernield, maar de inzittenden kwamen er zonder noe menswaardig letsel af. Voor Van E. zaten er echter nog wel zeer onaange name gevolgen aan de botsing De uit Breda afkomstige P. van N. werd in Vlissingen kort achtereen drie keer aangehouden terwijl hij zonder rijbewijs reed. Dit was ingevorderd in verband met een ander verkeersde lict Voor de eerste keer kreeg hij conform de eis 150 gulden boete, de tweede keer kost hem 200 gulden daar hij destijds nog geen rijbewijs de kantonrechter bepaalde dat zijn had en bovendien niet verzekerd auto, die in beslag genomen werd toen was. hij de derde keer betrapt werd, niet De tegenpartij sprak hem aan voor aan hem teruggegeven zal worden bij het volle bedrag van de schade, ruim wijze van straf voor die overtreding. 3000 gulden. Voor de overtredingen moest hij woensdag voor de kanton rechter verschijnen Voor zijn schuld Geslaagd mee aan de verkrachting van rechts zekerheid, zo voegde hij eraan toe. Door het betreffende artikel. 27.2, is het voor kampeerders in de toekomst mogelijk op bescheiden schaal tenten of caravans, maximaal drie, voor een periode van vier weken in de tuin of op een erf van een particulier te plaatsen. In een motie, die het CDA-Tweede- Kamerlid Sytze Faber overigens nog moet indienen, wordt niet gevraagd het betreffende wetsartikel uit de kampeerwet te schrappen maar te wijzigen. Faber, die dit woensdag desgevraagd zei. is van mening dat het wetsartikel uin de kampeerwet mag blijven, zij het het interdepartementaal overleg, dat met de toevoeging bij het artikel dat de nodige tijd zal vergen. er uitzonderingen op de regel moge lijk zijn. De Stichting Vrije Recreatie SVR Concreet komt het hierop neer. dat ('kamperen bij de boer') verwijt het Se™eenten - met name op de Wadde- - - - neilanden en Zeeland - die door de wet met een onaanvaardbare toeris- MUdetTwülen'sörken'voor' het'tuïlkei tische druk orden geconfronteerd, in de kampeerwset dat in vrij kampe- 1' makend van hun uitzonde ren bij particulieren voorziet. Aldus ""Sspositie. kunnen «e.geren dat voorzitter Wim van den Berg van de kampeerders hun tenten opslaan op SVR woensdag he' err v™ woning. Als de Tweede-Kamerleden instem men met het opschorten van het wettelijk fiat voor kamperen bij parti culieren. handelen zij in strijd met de WESTKAPELLE - Een collecte ten beginselen van behoorlijk bestuur, bate van het Rode Kruis heeft in aldus Van den Berg. De politiek wordt Westkapelle 3113.20 gulden opge- daardoor ongeloofwaardig en werkt bracht. Gewestelijk bestuur PvdA protesteert tegen plaatsing raketten Woensdrecht Collecte aan de botsing eiste verkeerssschout VLISSINGEN Aan het Zeeuws Op- KOEWACHT Het gewestelijk be- J Boogers 100 gulden boete, het rij- den zonder rijbewijs wilde hij bestraft leidingsinstituut voor Sportmassage stuur van de PvdA-Zeeland heeft met te Vlissingen slaagden de volgende verbazing en verontwaardiging ken- zien met 200 gulden en het ontbreken kandidaten: Th. P. de Badts, Sou- nis genomen van hel voornemen van de verzekering met 750 gulden burg: mevr. A. H. C. Dane, Vlissingen. waarvan 400 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. A. C. Hannewijk, 's-Heer Hendnkskin- deren; mevr. C. F. Jonker-van Pame- Plaatsvervangend kantonrechter mr len, Middelburg; J. C. Koppejan, Brinkman veroordeelde hem ge heel overeenkomstig de eis. Goes; J. C. M. Nuyten, Halsteren, mevr. M. A. A. Overbeeke-van Staal, J. A. uit Goes werd in Vlissingen Hoek; J B. P. Prinsen, Ossendrecht; aangehouden met een gladde band, mevr. M. de Steur. Vlissingen; A. waarbij bleek dat hij zonder verzeke- stroo. Zoutelande. De examens wer- ring reed Hij kreeg hiervoor conform den afgenomen in Utrecht. de minister van defensie 48 kruisra ketten te stationeren op de vliegbasis Woensdrecht. Het aanwijzen van een plaats, waar kruisraketten zullen worden gestatio neerd, is volgens het bestuur niet een zuiver technische, maar een zuiver politieke beslissing. 'De keuze van Woensdrecht geeft immers aan dat het resultaat van het wapenbeheer- singsoverleg m ocuevc over het ai dan niet plaatsen, althans voor deze regering, geen invloed heeft. De kans van slagen op doorbreking van de afschuwelijke wapenwedloop wordt bovendien door de voorgenomen keu ze nagenoeg tot nul gereduceerd'. Om van de verontrusting blijk te geven roept het gewestelijk bestuur leden en sympathisanten op zaterdag in Woensdrecht te demonstreren te gen plaatsing van kruisraketten en voor doorbreking van de wapenwed loop. ZIERIKZEE Galerie Borsboom 9.30-17.30 uur: Werken Beijsens (tm 14/9Gravensteen. 11-17 en 19-21 uur: Werken leden Zeeuwse Kunstkring (t'm 2/7). HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Y'laanderen Alarmnummer 01150-12*200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-36251, vail 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur Slichting 'Blijf van m'n lijr Zeeland, te). 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel. 070-614614 Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur TILBURG Door dc slechte weers omstandigheden in de afgelopen maanden blijven vrijwel alle takken van de land- en tuinbouw met een flinke schadepost zitten. Er zijn flin ke kosten gemaakt om het welig tierende onkruid te lijf te gaan, maar ook om de ontstane achterstand zo snel mogelijk in te halen. De op brengstverwachtingen voor dc ko mende oogst liggen in elk geval laag. Naast de gevolgen van de overvloedi ge regenval, zal ook de invloed voel baar zijn die de droogte met zich mee brengt na het natte voorjaar. De rijks overheid kan de pijn voor de boeren ietwat verzachten door maatregelen in de sfeer van de belastingen en de rijksgroepsregeling zelfstandigen. Eén en ander bleek uit opmerkingen van voorzitter A. Latijnhouwers van de Noordbrabantse Christen Boeren bond (NCB) tijdens de onlangs gehou den hoofdbestuursvergadering. Naast zijn bezorgdheid over de ontwikkeling van de produkten, was hij ongerust over nieuwe bezuinigingen. Een ver dere aantasting van de instrumenten die nodig zijn voor een evenwichtig landbouwbeleid, wees Latijnhouwers van de hand. als zijnde gevaarlijk voor het bestaan van de boeren en tuinders en ook voor de maatschappij Hij vroeg zich af of er, als er verder bezuinigd moet worden, toch niet nog wat gezeefd kan worden in de sfeer van de sociale uitkeringen, uiteraard 'met de nodige voorzichtigheid en met oog voor de gezamenlijke verantwoor delijkheid'. sieve veehouderij (vooral de varkens houderij) opleveren ..Voor dit pro bleem kunnen we de ogen niet slui ten". stelde hij. De NCB-voorzitter kondigde aan dat er een stuurgroep mestproblematiek zal worden inge steld, waarin bedrijfsleven en over heid deelnemen. De groep moet oplos singen aandragen voor de opeenho ping van mest. De NCB is bereid één miljoen gulden bij te dragen. Ir Latijnhouwers vestigde de aan- Latijnhouwers sprak de verwachting dacht op de toenemende problemen uit dat ook overheid en bedrijfsleven die de mestoverschotten in de inten- zich niet onbetuigd zullen laten. VEEMARKT DEN BOSCH Totaalaanvoer 7488 dieren, waaronder 1767 runderen. 185 graskalveren. 35 vette kalve ren. 2588 nuchtere kalveren. 756 schapen. 1295 lammeren. 66 geiten en 796 slachtvar- kens Er waren 2065 slachtrunderen. Prijzen in gulden per stuk: melk- en kalf- koeien 2150-3150. guiste koelen 1500-2050. kalfvaarzen roodbont 1950-3000 en zwart bont 1850-2700. klamvaarzen 1650-2050. guiste vaarzen 1600-2025, pinken 900-1700. graskalveren 600-1300. nuchtere fok- en mestkalveren roodbont 250-615 en zwart bont 210-495, Holsteiners 75-200. weide- schapen 90-170, lammeren 75-140. vette schapen 150-210 en vette lammeren 130-215. Prijzen in gulden per kg geslacht gewicht: stieren le kwal. 8,70-9,50 en 2e kwal. 7,65- 8,70, vaarzen le kwal 7,90-9,00 en 2e kwal. 7,20-7,90, koeien le kwal 7.95-8.95. 2e kwal. 6.95-7.95 en 3e kwal. 6.45-6,95 Prijzen in gulden per kg levend gewicht: vette kalveren le kwal 5.85-6.00. 2e kwal 5,70-5,85 en 3e kwal 5.40-5.70. slachtzeueen le kwal 2.70-2.85. 2e kwal 2,55-2.70 en 3e kwal 2.25-2.55. Overzicht iresp aanvoer, handel en prij zen) melk- en kalfkoeien kleiner - lui - lager, guiste koeien gelijk - normaal - gelijk: graskalveren groter - traag - gelijk; vette kalveren gelijk - traag - lager, nuchtere kalveren gelijk - flauw - zwartbont iets hoger, roodbont gelijk; schapen en lamme ren groter - traag - lager, slachtvee kleiner - vlot - hoger, slachtzeugen groter - rustig - lager COOP. VELUWSÊ EIERVEILING BARNE- VELD Aanvoer 2 001.600 stuks en de stemming was traag. Prijzen in gulden per 100 stuks eieren van 50-51 gram 7.55-7.80. van 55-56 gram 8,85. van 60-61 gram 10.05-10.75 en van 65-66 gram 11.70-11.70 VEILING SINT ANNALAND Doré gewone 1.23 tot 1.28. Doré gewone; afwijkend 75 tot 116. Première gewone 1.02. Gloria gewone 90 tot 1.00, Aminga 75 tot 80, Aminga drielingen 25 tot 34 Aminga kriel 65 tot 74 Aardappelprijs per kilogram, aanvoer 95 ton. Veiling Bergen op Zoom Woensdag 29 juni. Aardbeien natuur 1.25- 2,45, Rode Bessen per doosje 90-1,50: prul- men 4,60-5,10; Golden Delicious 66-95. vroe ge aardappelen 60-1,60, bloemkool 38-2,00. rode kool 85-1,03: spitskool 75. savooy 96-1.03; andijvie 56-66. rabarber 52-57; spi nazie 60-66, bospeen 37-1,44, waspeen 58-62, koolraap 48-52, kroten 1.10-1,90. bos kroten 60; snijbonen per kilogram 1,20-3,00, prin- cessebonen kas 4,20-5,20, tuinbonen 36-44; peulen 5,00-5,50; prei 3,90-4,00, sla 16-18, komkommer per stuk 33-49, tomaten 7,00- 9,50, vlees-tomaten 9,00-10,00, paprika per stuk 51; bos uien 49-52, asperges per ons 7-47, bos selder 48-66; ijsbergsla 18-50; au gurken per kilogram 1,20, courgettes per stuk 31. erwten 68-82 Marktbericht Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veilpunt Kapelle van woensdag 29 juni 1983. Frambozen per doos 13.10-3 30. IB 1 80; n x 9 1 60-2 10; rode bessen In doosjes extra 1 14-1 15, IA 1.01-1 11. IB 81-86. pondsdozen IA 1 70. n x 9 77-1.10, aardbeien per doos I 27-42. per kilo IIA 1 60-2 20. n 1.30-1.70. pondsdozen IIA 90; groenten bloemkool 60. dubbele prinsessebonen 3.20, snijbonen 2.70. spitskool 50-62, kroten 23-26, aardap pelen nieuw 1.26, oud 6. VEILING WALCHEREN TE MIDDEL BURG 29 juni. Aardappelen: eerstelingen bonken 122—126, grote 108—122, driel 81—103. kriel 72—111. bintjes bonken 17—22. grote 15. tomaten AI 126—143, BI 123—157. Cl 96— 116. CCI 68—70. aardbeien per doos 37—50. paprika kg 306—308, groente' sla 27—35. postelein 4568; witte kool 25—34, breek- peen 29. bospeen 135—149: sperciebonen 306—309; snijbonen 255—305; radijs 23—36. spinazie 147—156; bosseldery 32—63. andij vie 55—61; rode kool 92; boskroten 88—118; rabarber 48—61; tuinbonen 3361; uien kg 3740; uien bos 533. bloemkool 4 204 217. 6 160—195, 8 108-128, 10 72—77; komk.: 36-41 28—30, 41-51 26—39. 51-61 42—46. 61-76 32—47, 76-91 56, DEN HAAG (ANP) Naar verwachting zal in september een definitief besluit vallen over de verkoop van de Verol- me-werf in Brazilië. Minister Van Aardenne (economische zaken) schrijft dat in een brief aan de Tweede Kamer over de stand van zaken in de RSV- operatie. De bewindvoerders van RSV zijn in een vergevor derd stadium van onderhan deling over de verkoop van de werf, aldus de minister. Voor het kolengraafproject in Ameri ka zijn nog geen daadwerkelijke on derhandelingen gestart, maar de be windvoerders van RSV hebben wel al een aantal contacten gelegd met mo gelijke geïnteresseerden in het pro ject. zo blijkt verder uit de brief van Van Aardenne. In principe is besloten om zeven van de in Amerika aanwezi ge machines operationeel te houden. De werf RDM heeft, teneinde het bedrijf in staat te stellen zelfstandig door te gaan. van de overheid 86,1 miljoen gulden gekregen voor de af wikkeling van de onderzeebootorders. 55 miljoen aan bijzondere steun ter afdekking van verliezen, 27,5 miljoen aan bijzondere steun die aanvankelijk was verstrekt als overbruggings- e'n boedelkredieten en 40 miljoen in aan delenkapitaal. Wilton-Feijenoord heeft bij de minis ter een verzoek om steun ingediend om uit de surséance van betaling te komen. Dit is, zo blijkt uit de brief, de laatste grote operatie ter afwikkeling van het ESV-aebacle. Van Aardennen verwacht dat in de loop van juli de besluitvorming daarover kan worden afgerond Hij wacht nog op een onder zoek van de Nationale Investerings bank naar de financiële risico's die kunnen voortvloeien uit het afbouwen van de onderzeeboten voor Taiwan. Van Aardenne laat de kamer alvast weten dat hij aan steun aan de bedrij ven RDM, KSM, Verolme Botlek en Wilton Feijenoord dc voorwaarde zal verbinden dat zij als dat wenselijk wordt geacht zullen samenwerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17