Nieuw wijkcentrum in Middelburg ingewijd Drukbezochte receptie en concert y Winnend team zwemmarathon in Vlissingen haalt 45,1 km Mulder binnenhuis Maandag, dinsdag en woensdag: Ham burgers -7 AQ Spinazie QO MAANDAG 27 JUNI 1983 PZC/streek (14 Het wijkcentrum op het Parelplein, feestelijk versierd. IN EEDELSTENENBUURT MIDDELBURG De Edelstenen- buurt in Middelburg - de nieuwbouw wijk achter het NS-station in Middel burg - heeft een eigen wijkcentrum. Een geschenk van de bouwers: het bouwbedrijf De Delta in Middelburg. Zaterdagmorgen werd het wijkcen trum overgedragen aan de bewoners. De heer J. van de Woestijne, directeur van De Delta, droeg het bouwsel, dat centraal in de wijk midden op het Parelplein is gerealiseerd, over aan ir J. Mol, voorzitter van de woning bouwvereniging Middelburg, de in stantie die de opdracht gaf om de 335 huizen in de Edelslenenbuurt te hou wen. Samen monteerden de heren Van de Woestijne en Mol een publica tiebord aan het centrum, waarmee de laatste hand aan de afwerking tot stand kwam. De eerste mededeling op het bord luidde: „Moge dit cen trum een ontmoetingsplaats van uw wijk worden". Getekend door de bou wers en de woningbouwvereniging. De heer Van de Woestijne zei tijdens de overdracht met weemoed terug te denken aan de tijd dat zijn bedrijf in de wijk heeft gewerkt. Op de plaats waar het nieuwe wijkcentrum is verre zen hebben drie jaar lang de bouwke ten van het bedrijf gestaan Woning- bouwvoorzitter Mol gaf een overzicht van de totstandkoming van het wijk centrum. De basis werd geleverd door de gemeente Middelburg De gemeen- Zuidwateringstraat Ritthem gesloten voor zwaar verkeer VLISSINGEN De gemeente Vlis- singen heeft in de Zuidwaterings traat (tussen Dorpsstraat en Groene Landweg) in Ritthem een tijdelijk verbod ingesteld voor zwaar verkeer. Dit is gebeurd op grond van de verkeersveiligheid in met name het gedeelte dat in de bebouwde kom ligt. Daar is onder meer de school te vinden. Het zwaar verkeer wordt nu omgeleid via de Rammekensweg en de Groene Landweg of. eventueel, via de Zand weg. Westhoekweg en Schotteweg Wie om dringende redenen met een zwaar transport naar een adres op betreffende deel van de Zuidwate ringstraat moet. dient hiervoor ont heffing aan te vragen bij het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen. POLITIERECHTER Twee weken en jaar rijontzegging voor rijden onder invloed MIDDELBURG - De Vlissinger C. van der B. (28) werd op een zondagmid dag in augustus vorig jaar aangehou den met een alcoholpromillage van 2.33. Hij reed met zijn auto zwaar slingerend door de stad. Hij verklaar de de nacht ervoor stevig doorgezakt te zijn. Hij werd donderdag overeen komstig de eis lot twee weken gevan genisstraf en een jaar rijontzegging veroordeeld door politierechter mr. G. H. Nomes. Bij de zwaarte van de straf speelde mee dat het niet de eerste keer was dat Van der B. auto rijden en alcohol combineerde. P V. (23) uit het Limburgse Meeiv n ging tijdens zijn vakantie in de fout. Hij reed over de Zwanenburgseweg in Vlissingen in de vesboden rijrichting. Toen er plotseling een tegenligger opdoemde week hij naar links uit en belandde in de sloot. Zijn drankge bruik (1 76) zal niet vreemd geweest zijn aan deze manoeuvre Hij kreeg conform de eis 750 gulden boete en zes maanden rijontzegging Officier mr W. van Nierop eiste 100 gulden boete en zes maanden rijont zegging tegen de 42-jarige Vlissinger J O voor rijden onder invloed en weigeren van de bloedproef. Hij ne geerde in de nachtelijke uren een stoptekenlvan de politie. O. zei enigs zins kregel geworden te zijn doordat blazen in het ademtestapparaat op het politiebureau geen uitslag te zien gaf. Daarom wilde hij niet meewerken aan de bloedproef Mr Nomes achtte het rijden onder invloed niet bewezen Voor het weigeren van de bloedproef kreeg O. 400 gulden boete en vier maanden rijontzegging. te stelde de grond 'om niet' ter be schikking. Het bouwbedrijf De Delta schonk een bedrag, de woningbouw vereniging vulde dat aan en het ont werp kwam tot stand samen met een initiatiefgroep uit de bewoners. Het Second Home besloot seizoen feestelijk MIDDELBURG - De Middelburgse jeugdsoos Second Home besloot het seizoen met een aantal festiviteiten. Er werd een imitatiewedstrijd gehou den. waarbij 'Adam Ant' en Elvis Presley als winnaars uit de bus kwa men. De maaltijd werd gebruikt m het park bij de soos. 's Avonds werd er een disc-jockeywedstridj gehouden De soos gaat ii weken met vakantie. Flinke buit bij inbraken Vlissingen VLISSINGEN - Bij een inbraak in een woning aan de Badhuisstraat in Vlis singen is een bedrag van 1500 gulden gestolen. De daders kwamen in de nacht van vrijdag op zaterdag het huis binnen door een ruit te vernie len, waarna zij de woning geheel hebben doorzocht. Ook is ingebroken in een woning aan de Bone'dijkestraat, door een ruit aan de achterkant te vernielen. Daar zijn in de nacht van 21 op 22 juni een tuner-versterker, een cassettedeck, een platenspeler en een zogenaamde walk man gestolen De bewoonster heeft pas zaterdag aangifte gedaan van de diefstal Uit een schuurtje bij een woning aan de Colijnstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een bromfiets gestolen. Ook worden een gereed schapstas met inhoud, een boorma chine en een workmate vermist. bouwwerk kwam wat duurder uit dan geraamd, maar het bouwbedrijf De Delta heeft toegezegd geen aanvullen de rekening te zullen indienen, zo vertelde de heer Mol de genodigden en de wijkbewoners die in grote getale de overdracht bijwoonden F eestprogramma De heer Mol gaf het wijkcentrum weer door aan Henk de Marie die het namens de bewoners van de wijk in ontvangst nam. Hij sprak de wens uit dat het nieuwe centrum aan het Parelplein een bron van vermaak zal zijn voor de wijk en met name voor de kinderen. Het nieuwe centrale punt in de wijk, dat bestaat uil een overkapping op palen, kan niet al leen worden gebruikt voor concerten en voorstellingen, maar ook als speelplaats voor kinderen dienen. De opening van het nieuwe centrum ging gepaard met een uitgebreid feestprogramma. Direct na de over dracht werd er al gebruik van ge maakt om de prijswinnaars bekend te maken van de verkleedoptocht door de wijk die eerder had plaatsge vonden. De drumband Sint Joris zorgde voor de muzikale begeleiding van de optocht. Het feestprogramma vermeldde on der meer een optreden van het kinder theater van Sandra Heidens die sa men met de kinderen een boerenbrui loft vierde In de middaguren gaf de Middelburgse jeugdbrandweer een demonstratie, er was een tuinfeest voor de bewoners van 'Buitenrust', de kinderen zagen een poppenkastvoor stelling en er werden verschillende sporten bedreven door de bewoners. Zaterdagavond danste de volksdans groep van De Hayman op het Parel plein en The Blue Jeans Bog Band verzorgde tot besluit een concert in het nieuwe ontmoetingspunt van de Edelslenenbuurt in Middelburg. Delta-directeur J van de Woestijne (r) overhandigt ir J Mol van de woningbouwvereniging het bouwsel met een handdruk. VLISSINGEN - De zwemploeg van Club 78 uit Vlissingen heeft zaterdag de 12-uurs nacht-zwemmarathon in het Vlissingse Sportfondsenhad ge wonnen, met een afstand van 45,1 kilometer. Deze ploeg nam voor het eerst aan de wedstrijden deel. Een zwemploeg van de sporthal Vlissin gen en café De Concurrent behaalde de tweede plaats met 44 kilometer. De wedstrijden touwtrekken werden gewonnen door café De Stoof. De zwemmarathon begon vrijdag avond om 22.30 uur Het Vllssmgs raadslid A J de Koene, die ook lid is van de Raad van Beheer van het Sportfondsen bad Vlissingen. gaf op dat tijdstip het startsein. Overigens heeft de ploeg van de Koninklijke Marine Vlissingen het moeten laten afweten, omdat verschillende zwem mers niet konden verschijnen De leerlingen van de MTS haalde een derde plaats Zij legden in totaal 42,6 kilometer af Vierde werd het mari tiem instituut De Ruyter en vijfde het Sportfondsen bad Stelleplas uit Hein- kenszana. nei cspurtlondsenbad Vlis singen behaalde een zesde plaats Het team van café De Fles uit Vlissin gen was goed voor een tweede plaats bij het touwtrekken. De Hoppit werd derde en de Sporthal vierde. Veel belangstelling was er ook voor de demonstraties van het duikteam Zee land, zaterdagochtend na de zwem marathon Het zwemspektakel werd verder muzikaal opgeluisterd door de Vlissingse groep 'Break Out Bij de prijsuitreiking door de heer C Louwerse van het Vlissings Aktivitei- ten Fonds, dat hel gebeuren heeft georganiseerd in samenwerking met het sportfondsenbad, deed zich overi gens nog een klein incident voor. De ploegleider van cal'e De Stoof ver dween namelijk met een plons in het water van het zwembad, de eerste prijs nog triomfantelijk in de hand Met druipende kleren kroop hij weer aan de kant. om de gewonnen stan daard alsnog te laten bewonderen door zijn ploeggenoten Adjudant politie Vlissingen tot inspecteur benoemd VLISSINGEN - Adjudant J. de Putter <52» van de Vlissingse gemeentepoli tie is benoemd tot inspecteur. „Een tamelijk uitzonderlijke promotie, van adjudant tot inspecteur", beves tigt hij zelf. „Meestal neemt men alleen iemand van de officiers-oplei ding". De benoeming is met terug werkende kracht per 1 april inge gaan. De heer De Putter is sinds september 1977 chef van de recherche en nu van de totale justitiële dienst. De heer De Putter is op 26 november 1930 geboren in Terneuzen. waar hij de HBS volgde Zijn opleiding als beroepsvlieger in Ypenburg moest hij na een jaar afbreken in verband met ziekte. Hij werkte vervolgens onge veer een jaar op een boekhoudkan- toor. tot hij in 1951 solliciteerde als adspirant agent bij de Vlissingse poli tie. In 1958 kwam hij bij de recherche, waar hij promoveerde tot bngardier en adjudant In 1972 werd hij waarne mend chef. Hij hield er zich met name intensief bezig met de bestrijding van de handel in verdovende middelen. „Maar het unieke van het Vlissingse korps is, dat er geen echte specialisme zijn. Je moet als rechercheur all-roun der zijn, dan in een grote stad. Het werk varieert van fietsendiefstallen tot moordzaken en dat heeft me altijd erg aangetrokken aldus de heer De Putter. Onder zijn takenpakket resor- teert momenteel ook de vreemdelin gendienst en inlichtingendienst. In het verleden behoorde dat nog tot directe verantwoordelijkheid van de korpschef. Bestuursvergadering CDA Westkapelle WESTKAPELLE - De CDA-afdeling Westkapelle hield een bestuursverga dering onder leiding van de nieuwe voorzitter Peter Peene. De taakverde ling van het bestuur is nu als volgt verdeeld: mevrouw D. W. Reinierse- Wouters is secretaresse, de heer J. Gabnelse is penningmeester, de heer C Kaland vice-voorzitter en J. M. Reinhoudt adviserend bestuurslid na mens de gemeenteraad. Politie verijdelt poging tot brandstichting bij school Vlissingen VLISSINGEN - Vrijdagavond tegen middernacht is een poging tot brand stichting verijdeld in een bijgebouw van de Slemerdingschool aan de Ire- nelaan in Oost-Souburg, dat in ge bruik is bij de Souburgse Showgroep Sehoonenburg. De poging is ontdekt door een buurtbewoner, die de poli tie telefonisch op de hoogte bracht. Hij waarschuwde, dat er iets lag te smeulen in het schoolgebouw. De po litie constateerde dat een ruit was vernield In het gebouw lagen enkele flessen met een brandbaar vloeistof, die waren voorzien van een lont. Tot een echte brand is het echter nret gekomen. Het feit werd om ongeveer 23.30 uur geconstateerd. Bevestiging van vonnis geëist voor diefstal uit auto's DEN 1IAAG Een 2I-jarige inwoner van Middelburg, G. H., bekende ook voor het Haagse gerechtshof dat hij eigenlijk uit verveling aan het stelen uil geparkeerde auto's was gegaan. Samen met een jonger vriendje trok het tweetal er 's avonds op uit en zagen kans auto's die in stille straten of op parkeerterreinen stonden, open te breken, om dan te roven wat van hun gading was. Dat betrof dan veelal radio-appara- tuur. fototoestellen en dergelijke. Het tweetal werd op heterdaad betrapt. De politierechter te Middelburg had verdachte veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk, De jongeman was reeds eerder wegens diefstal veroor deeld. De mededader is inmiddels door de kinderrechter veroordeeld. H vroeg nu in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof om een geheel voorwaar delijke gevangenisstraf, omdat hij na lange tijd een sociale uitkering te hebben gehad, nu een baan kan krij gen. De procureur-generaal vond dat wel erg toevallig en zag geen reden een lichtere straf op te leggen en eiste bevestiging van het vonnis Arrest over 14 dagen. Onderscheidingen S wanenburghschool VLISSINGEN' Tijdens de uitrei king van de diploma's aan de ge slaagde eindexamenkandidaten van LEAO. LHN'O en LTO van scholenge meenschap 'Swanenburgh' in Vlis singen werden vrijdagavond de na men bekend gemaakt van degenen die een onderscheiding voor hun prestatie kregen. Zoals gemeld deden 127 leerlingen eindexamen LTO. Van hen slaagden er 110 en doen er drie herexamen. Negenenveertig kandi daten deden examen voor LEAO. Van hen slaagden er veetig en doen er acht herexamen. Van de 37 examen kandidaten voor LHN'O slaagden 31 leerlingen. Twee kandidaten doen herexamen. De onderscheiden leerlingen zijn Beste examenresultaat LEAO Irene Doornbos 51 punten gemiddeld 8.5. LTO Johnny Vreeke 46 punten gemiddeld 7,6. LH NO Diana van Grol 49 punten gemid deld 8.1. Met lof geslaagd Johnny Vreeke Prijs voor de meeste inzet afdeling Mecha nische techniek Erik Bieze afdeling Mo torvoertuigentechniek Marjolien Stolk. groep Niveauverbelering Martin Spui). Met lof geslaagd. Irene Doornbos. Frits Kayser Peter Maas Prijs voor de meeste inzet Monique Bartclson. Met lof geslaagd Marion van Dam. Renala Muller. Shirley van Smaalen Prijs voor de meeste inzet Miranda de Bree VLISSINGSE BRASSBAND VIERT 90-JARIG BESTAAN GEMEENTE OOMBURG Burgemeester en wethouders van Domburg; maken bekend dat voor een ieder gedurende twee maanden ter inzage liggen twee aanvragen van de gemeente Domburg om een vergunning ingevolge de grondwaterverordening Zeeland Deze aanvragen behelzen het installeren van een beregeningsinstallatie voor de beregening van de tennisbanen gelegen aan de Schuurnianstraat te Domburg, alsmede voor het installeren van een beregeningsinstallatie voor de beregening van de voetbalvelden, gelegen aan de Roosjesweg te Domburg. Genoemde aanvragen met de daarbij behorende tekeningen en bescheiden liggen met ingang van 27 juni a s gedurende bovengenoemde termijn 's morgens van 9.00 - 12 00 uur en 's middags op telefonisch verzoek van 13 30 uur tot 16.00 uur ter inzage. De aandacht wordt erop gevestigd dat tot 27 augustus 1983 belanghebbenden schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der gevraagde vergun ningen kunnen indienen bij ons college. Domburg, 27 juni 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester De secretaris wnd. Soberder uitvoering plan Brakenburg 2 in Arnemuiden ARNEMUIDEN - Burgemeester en wethouders van Arnemuiden houden er rekening mee, dat in de jaren na 1985 de bouw in hel nieuwe bestem mingsplan Brakenburg 2 iets groter zal zijn dan de voorraden woningen, die de komende paar jaar gebouwd mogen worden. Dat zijn er 22 per jaar tot en met 1985. Het college laat de raad voor de vergadering van 4 juli (19.30 uur) weten, dat het plan Bra kenburg 2 door de economische situa tie „soberder van opzet" zal worden. Hoewel men stelt, dat waarschijnlijk vooral de vrije sector ..een flmke stap terug moet doen", ziet men in die categorie toch wel mogelijkheden in de komende jaren. Na 1985 denken b en w aan een jaarlijkse woningtoewij zing van 22 tot 25 stuks, maar aan een totale bouw van ongeveer 33 huizen: men gaat uit van een behoorlijk aan tal vrije sectorwoningen, omdat - zo schrijft men de raad - een regionaal bouwbedrijf „vergevorderde" plannen heeft om met een nieuw, goedkoop type vrije sector-woning te komen. Als die olannen doorgaan, zullen er in 1984 en 1985 al 17 stuks in Arnemui den gebouwd worden. Het college wijst er de raad op. dat in Brakenburg 2 nu volop wordt ge bouwd aan 31 woningwetwomnger. er in de loop van dit jaar ook no? premiewoningebijkomen. ..Een let aanzet aan het nieuwe plan, "mere en w. De meerderheid van b en w stelt raad voor een vergunning af te gei voor de aanleg van een verharden (in 1985) op het vliegveld Middi Zeeland. De minderheid van b en# daar om principiële redenen teg Het college stelt voor de straatnai in Brakenburg 2 te vernoemen n f bepaalde stroomgaten of platen, bij de vissers van Arnemuiden i rol hebben gespeeld of nog spele Wijckhuijs. feliciteert voorzitter E. Flipse met het jubileum. MIDDELBURG üriffioenschool voor Chr. M.A.V.O. Olmenlaan 8 Gevraagd m.i.v. de nieuwe cursus leerkrachten geschiedenis 1 u aardrijkskunde 1 u wiskunde 1 u maatschappijleer 8 u handelskennis 6 u Het bestuur verwacht van sollicitanten dat zij uit overtui ging bij het christelijk onderwijs willen werken. Inlichtingen: W. Visser, direkteur tel. 01180-14593. VLISSINGEN De brassband Caeci lia uit Vlissingen vierde zaterdag het 90-jarig bestaan inct een receptie in het repetitielokaal aan het De Ruy- terplcin (voormalige vismijn) en een concert in het Scheldekwartier. Bei de evenementen kregen een grote belangstelling. Tijdens de receptie, zaterdagmiddag, kwamen enkele honderden het jubilerende bestuur gelukwensen. Velen lieten hun goede wensen vergezeld gaan van een at- zangafdelmg werd al vrij snel opgehe- en de Leiezonen uit Belgie. Het ven. In de dertiger jaren - in 1955 ziektentenconcert is een samen? verbrandde het archief van Caecilia kingsverband van Caecilia me; waardoor geen exacte data meer zijn culturele raad in Vlissingen. te noemen - werd de muziekvereni ging 'neutraal'. Het duurde echter nog vele jaren voordat het 'Sint' uit de naam verdween. In 1963 werd Caeci lia. dat tot die datum als harmonie was samengesteld, de eerste Zeeuwse brassbandformatie. In 1964 werd J. Meliefste dirigent en ook nu nog tentie. Ook de fanfare Sint-Caecilia zwaait hij de dirigeerstok voor Caeci- Vlissinger (21) aangehouden voor diefstal bromfiets uit het Zuidlimburgse Bocholtz, die 's avonds als Die Kalkdorfler een gastoptreden gaf, was niet met lege handen naar Vlissingen gekomen. Naast felicitaties boden de Limbur gers ook een foto aan van de kerk van hun woonplaats. De leerlingen van de Frans 'Naereboutschool hadden een aantal tekeningen gemaakt voor het jarige Caecilia. De Vlissingse muzi kanten hadden op hun beurt het 100-jarig bestaan van de Naerebout school muzikaal opgeluisterd. Ook kreeg het bestuur enkele foto's aange boden van dat gebeuren Zaterdag- lm Vijf jaar geleden, bij het 85-jarig VLISSINGEN - De vlissingse bestaan, kreeg Caeciha een komnklij- neeft M. L .21. uit Vlissingen zaS ke medaille en sinds 1980 speelt, de aangehouden in verband met dei! Vlissingse brassband in de vaandelaf- 5ta, van een br0mriet5i enkele m deling, de hoogste afdeling van de Eeje[jen KNF Hij had de bromfiets verkocht •4all hel jubileumconcert van sater- vlissinger. die het vervoermiddel dagavond werkten drie nrkeslen gens de politie te goeder trouwt mee. Het jeugdorkest onder leiding gekocht Toen hij erop reed weu 31 van Ad Elshoul moest het spits atbij- bromfiets herkend door de echtte en. Daarna concerteerde de brass- naar. band onder leiding van J. Meliefste en na de pauze zorgde 'Die Kalkdor fler' voor een ontspannen sfeertje met de bekende Egelandermuziek' e avond was er~in h'et Scheldekwartier gezellige 'Stimmungsmusik'. een drukbezocht jubileumconcert. De Limburgers ontlokten spontane VLISSINGEN - De werkgroepUi Caecilia-voorzitter Ed Flipse kon on- reacties aan het enthousiaste publiek, schermd Stadsgezicht Vlissli? r/ der anderen wethouder D. Bruinooge Loes van Moorselaar presenteerde het houdt donderdag 30 juli een bija mg Vergadering Beschermd Stadsgezicht het gemeentebestuur geheel. Aanstaande zaterdag krijgt de komst in Bachten Komme in Vliss KNF-afdelingsvoorzitterC. Schouten jubileumviering van Caecilia zijn be- echtgenote verwelkomen. In zijn openingswoord gaf Flipse een kort overzicht van het wel en wee van Caecilia in de afgelopen negentig jaar. Het korps werd opgericht als een rooms-katholieke zang- en muziekver- sluit, met het Habrafa-muziektenten- concert. Op drie plaatsen in Vlissin gen - Kleine Markt, hoek Lange Zelke. Walstraat en Plein Vierwinden - wor den op de daar geplaatste muziekten ten concerten gegeven. In totaal en monumenten zorg. De vergadert" werken 14 korpsen mee De toppers begint om 19.P" gen, Op de agenda staan onderin ooi de voortgang van nieuwbouw- ent tn. tauratieprojecten, het. verkeerscit m' latieplan binnenstad, de Vissershsi het Van Dishoeckhuis en buum beteringsplannen, stadsvermeuq eniging met de naam Sint Caecilia. De zij n de AGO-brassband uit Groningen el gordijnen - tapijten middelburg kromme weel: 21-23 leleloon (01180) 14077 per kilo m+JO per kilo%70 "Si - M O'ee COOSJEBUSKENSTPAAT 135 VLISSINGEN Mffillil®!®!!!!! oudsle lid van Caecilia. de heer P

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6