zeeland: Terugkeer van wethouder voorwaarde 'verzoening' ZLM-driedaagse trok ruim vijftienduizend bezoekers Weer nachtelijke actie tegen illegaal kamperen almanak Toeristen dupe van diefstallen Geen grote concentraties l WPOSITIERAADSLEDEN AARDENBURG: iARDENBURG„Pas wanneer J. de Ridder weer als wethouder is teruggekeerd, zal er irake zijn van een werkelijke verzoening tussen de partijen in Aardenburg". Dit zei ppcsitie-woordvoerder H. van Rie zondag, toen bekend was geworden dat de 'grote erzoeningsbijeenkomst' is vastgesteld op donderdag 30 juni, om acht uur. De elf ardenburgse raadsleden komen dan samen om te proberen de door diepe tegenstellingen erziekte politieke situatie weer wat gezonder te maken. Burgemeester W. L. A. Lockefeer zal eze bijeenkomst niet bijwonen. Het wordt een besloten vergadering zonder van tevoren astgestelde agendapunten. de vergadering zal voorzitten is vorig jaar gepresenteerde beleidsuit- c met duidelijk. De minderheids- gangspunten-nota van de 'club van Kties. D'66. Lijst Standaert. PvdA vijf VVD. hebben al te kennen gegeven 1 voor hen de hoofdpunten vin de Vol«™s Rie 2°u °ok comrn™ iderine zullen zlin van de komnB'n C Boerden op het eerste wensen zii de teruL'keer senioren-convent hebben aangedron- ui Das ontslaeen VVD'er De Itfdder gen' Een derBelÜk convent bestaat uit SöuTer Se opp?s leDblXan v°or2itt0's da T -- J en, die eventuele geschillen tussen de raadsfracties kunnen bespreken. Van zullen verbeteren „Door de klok een verzoeningsvergadering gaat Hij was niet van plan om met vooropgestelde punten de raadszaal te betreden „We moeten over bestuurszaken praten en niet over personen", stelde hij vast. Voorlopig gaf hij er dan ook de voor keur aan de zittende wethouders R. van de Wijnckel (CDA) en W. van Helden (Gemeente Belangen) te handhaven. Van der Bliek' „Ik geloof met dat het bestuurlijk verstandig is om de vorige combinatie terug in het zadel te zetten We moeten de wethou- mlng dat hij op volkomen onterech- Schone lei gronden van zijn functies is onthe- 1 *u,u^ n Het herroepen van het raadsbe- kondigde aan dat het donderdag at wordt dan ook logisch geacht. rder wil de oppositie zo snel moge- beslist geen 'welles nietes spelletje' zal worden. Als de drie voorgestelde overeaan tot de ODrichlinE van Punten door de meerderheid worden overgaan loc ae opneming van afgewezen dan betekent dat volgens ii zoeenaamd senioren-convent en ,b openbaar maken van de beslui- hem dat de «erhoudmgen weinig üijsten van b en w. Deze beide nten maken onderdeel uit van de snel moeten worden vergeten. Bestuurszaken De woordvoerder van de raadsmeer- derheid. CDA'er A. van* der Bliek beaamde dat het donderdag om een IrG.H. Nomes benoemd if vice-president chtbank Middelburg IDDELBURG Mr G H. Nomes is Memd tot vice-president van de rondissementsrechtbank in Middel- jg. Hij was rechter in dat college. lissinger (19) (ingehouden voor irie inbraken ISSINGEN - De Vlissingse ge- entepclitie heeft zaterdagmiddag 11. de N. (19) uit Vlissingen aange- aden voor een serie inbraken. In de cht van vrijdag op zaterdag pleeg- hij nog een inbraak bij een wasse- jaao de Paul Krugcrstraat, waarbij niets wordt vermist. Hij is middels in verzekering gesteld, inbraken zijn bijna allemaal de (ste tijd gepleegd, zoals onlangs g bij de HTS en zelfs twee keer bij i toenmalige RSV-montage. Verder ïft hij inbraken bekend bij Minia- ar Walcheren in Middelburg, in een ot in de binnenhaven, een loods en a ijzerhandel aldaar en een poging inbraak bij een juwelier in de St. :obsstraat. waar hij een ruit ver- IADVERTENTIE i mL. rarel alarmgroep I Inbraakbeveiliging Brandmeldinstallatios Volgens verzekeringseisen met TBBS-opleveringsbewi|s. WISSE-VAREL B.V. 01100-27072. Verrijn Stuartweg 3, 4462 GE Goes. ZEEUWSE Zoek Grote paniek bij de familie in Kloetinge, de afgelopen week. Een van de twee teckels was verdwenen Het was heet zo menneer, de poort stond open en men vreesde het ergste De hele buurt werd opgetrom meld om hel verdwenen huis dier te helpen zoeken Alle hoeken en gaten werden tot in de verre omgeving nageplo zen. Roepend trok hel gezel, schap de hele buurt door. Geen resultaat. Ten einde raad werd de vermissing ook aan de politie doorgegeven, maar daar had men nog geen 'gevonden teckel' genoteerd Net toen men. 'na lang en koortsachtig zoeken, droevig gestemd uitrustte van de zoek tocht, kwam er een kreet van een van de familieleden. Hij moest eigenlijk al een hele tijd nodig, maar had het zoeken vóór laten gaan. Maar nu kon hij het niet langer ophouden. Op de koele vloer van het toilet lag de verloren gewaan de hond. Slim als alle teckels had hij gewoon het koelste plekje in huis opgezocht A. van der Bliek paar uren terug te draaien en dus De ders dle er zljn de kans n Ridder weer in het college op te toldat de gr0U! problemen opgelost nemen, kan er meer overeenstemming zj Dan kunnen we verder zien' komen. We hoeven dan met per defini tie in twee kampen opgedeeld te blijven", aldus Van Rie Hij benadrukte dat er naar een snelle Alle partijen benadrukken dat ze met oplossing gezocht moet worden en dat Cen schone lei willen beginnen. Al- de onverkwikkelijke laatste maanden ieen 0Ver de vraag wat nu preeies een schone lei is, zal aanstaande donder dag nog onderhandeld moeten wor den. „Het is nog zeker geen 'koek en ei'. De bereidheid om te praten is echter aanwezig", werd er van ver schillende kanten gezegd. Dc terugkeer van De Ridder blijft afhankelijk van de verbetering van de verhoudingen in de raad De perikelen van de afgelopen maan den krijgen in de Aardenburgse CDA- kringen nog staartje Zoals zaterdag gemeld blijft het CDA-bestuur de op stelling van de drie partijgenoten in de raad afwijzen Waarschijnlijk zal het bestuur aanstaande donderdag in Aardenburg overleggen met vertegen woordigers van het landelijk. Zeeuw se- en regionale CDA-bestuur P Scherbeijn. voorzitter van het CDA- Aardenburg, deelde mee dat de af spraken voor donderdag helemaal rond zijn. Hij moest alleen nog de officiële bevestiging van de partijge noten uit Den Haag krijgen Naar aanleiding van de ingewonnen advie zen zal Scherbeijn waarschijnlijk nog voor de zomervakantie met een defini tief oordeel over het handelen var raadsfractie naar buiten komen GEZELLIG DRUK OP SLOTDAG VAN 'T PAARD KRUININGEN - De ZLM-manifesta- tie-'83 heeft rond de 15.000 bezoekers naar het tentoonstellingsterrein bij Kruiningen getrokken. De laatste dag van deze Zeeuwse landbouw- driedaagse. gewijd aan het paard, was druk en gezellig bezocht: zo'n tienduizend mensen namen er kennis van niet alleen de tentoonstelling, maar ook en vooral van de attracties in de middaguren, waarin het paard - groot en klein - cen centrale rol speelde. Tevreden gezichten derhalve bij ZLM- bestuurders en de organisatoren van de Zeeuwse Dag van het Paard. De manier waarop de manifestatie is aan geslagen was voor ZLM-voorzitter A. J G Doeleman voldoende reden om over vijfjaar een volgende presentatie van agrarisch Zeeland in het vooruit zicht te stellen. „Iedere keer dubben we over de vraag of we moeten door gaan. Als jc ziet hoe het ditmaal weer is uitgepakt, hoe groot de belangstel ling is geweest zeg je: we kunnen er eigenlijk niet omheen, volgende keer wéér" Zoals gebruikelijk speelden zich in de morgenuren de keuringen van de ver schillende paarden- en ponyrassen af In de middag lag het accent op paar- desport. behendigheid en vermaak te paard In de ring trokken aangespan nen ponies, trek- en tuigpaarden voor bij, defileerden de kampioenen want die ontbreken op geen keuring. Er werd aangespannen gemend, en bij een trekwedstrijd bleken twee Fjorde naarden twaalf „potige mannen" te sterk af. Vijftien man konden de beide paarden wél aan Het Goese tamboer en trompetterkorps "Excelsior' zette het geheel muzikaal luister en show bij. Hoogtepunt van de slotmanifesta tie was de demonstratie van een 16- span Zeeuwse trekpaarden die met moeite ingehouden door de ring da verden. Kampioenen In de loop van de middag wemelde het tussen de honderden ponies en paarden ook van de kampioenen: de dieren, die in hun ras of rubriek de hoogste ogen gooiden tijdens de keu ringen. Algemeen kampioen bij de trekpaarden werd Vera van Mcrelbe- ke van A.L.C. Brooijmans op Tholen met ,op de reserve-bank' Valda te Zandc van stal ,Te Zande' Heinkens- zand/Kapelle. Diezelfde stal leverde de jeugdkampioene, Mina van de Potterie. Bij de jaarlingen was de kampioenstitel voor Carlo van Nelis- kerke van J. Boogerd uit Meliskerke. .Baccardi d'Heicienda' van C. Mauri ce uit Wolphaartsdijk werd de kam pioen der hengstveulens en bij de merrieveulens ging de titel naar Ida van Reimershoek, van B. de Maaker uil Wolphaartsdijk. Fjorden algemeen kampioene Vania van S. Hart uit Haamstede, dagkam pioene .Zolita' van D van Sparrentak uit Koudekerke. jeugdkampioene .Bjorka' van R. Geljon uit Vlissingen en kampioen-veulen een hengst van A v d Linden uit Stekene (Bi. Bij de New Forestponies was het kampioenschap voor .Lady Jane' 10 jaar en oudere paarden i van J Mole naar uit Chaam. de dagkampioene was .Watershof Jade van A. Zuiderwijk uit Numansdorp Twenter- kampioen Molenaars Princess van C, Molenaar uit Chaam. Shetlanders: ere-kampioene Palmina van Wychen van J A. de Ligny uit Serooskerke. kampioene 3-jarigen en ouder Robina van Biesterveld van staatsbosbeheer en jeugdkampioene eveneens van staatsbosbeheer Silene van Biester veld Algemeen kampioen Hafligners èn Haflo-Arabe .Annelies' van A.M. de Klerk-v-d. Graaf uit Veere. Een ere- kampioenschap was er voor .Myrtle' van mej Lydia van Leeuwen uit Mid delburg en de jeugdkampioene Haf- lmgers werd Saskia van Stalland. J de Boer uit St. Annaland Het kampioenschap Hfio-Arabe was voor Diana van Cortgene van P de Buck. Wissenkerke. met jeugdkampioene Nancy uit t' Bokkegat van dezelfde eigenaar. Titel bij de Welsh-ponies voor Weston Maria van J Smanus uit Tilburg, keugdkampioene Marieka van A Labruyjère te Middelburg. Ap- paloosa paarden tenslotte: kampioen schap voor Blackspot van i De Muth uit Essen iB> Het paard speelde een centrale rol tijdens de slotdag van de ZLM-manifestatie in Kruiningen In de middaguren trokken in de ring onder meer aangespannen ponies, trek- en tuigpaarden voorbij king ik wist niet dat het verboden is' wordt echter afgedaan met het lakonieke antwoord. U had het kunnen weten, als u vooraf had geïnformeerd'. Veel overtreders blijken afkomstig te zijn uit Duitsland en ook uit Belgie. Vooral zij wassen hun han den in onschuld met het genoemde argument „Er stond nergens een bord in de omgeving, waarop dat verbod staat aangegeven", is het verweer Bij de toegangsweg tot de Brouwersdam staat echter wel de gelijk een bord van Staatsbosbe heer. waarop in vier talen staat aangegeven, dat kamperen in het beschermde gebied is verboden. ..Oh. maar ik dacht, dat het alleen het natuurgebied gold", probeert een Duitse toerist nog. die zijn tentje heeft opgeslagen onder de duinen bij de Rampweg. In Duits land mag toch ook alleen worden overnacht op een camping' „Nee hoor Daar mag je een nacht op een parkeerplaats doorbrengen'aldus de hevig verontwaardigde toerist, als hem te verstaan wordt gegeven dat dit in Westerschouwen niet is toegestaan, zodat hij ook geen ge bruik kon maken van die oplossing. Hij zegt zich vooral daarover zeer boos te maken Zijn echtgenote stelt, dat haar man te veel had gedronken om nog te rijden Dat is voor de man zelf echter geen punt dan wacht hij gewoon even, tot de alcohol zijn lichaam weer enigszins heeft verlaten. Maar zijn kinderen liggen in de camper te slapen En moest hij die dan wakker maken, alleen voor dat reglement, terwijl er geen enkele sprake was van grote concentratie kampeerders en dus van chaotische situaties-' „Nee. nu nog niet", is het antwoord ..Maar als het wordt toegestaan, loopt het binnen de kortste keren uit de hand. Vandaar de actie, vooral als waarschuwing voor de later komen de toeristen. Dus hoe eerder u ver trekt, des te eerder hebt u een camping gevonden en kunnen uw kinderen weer slapen" verklaart de 27 JUNI 1983 Nabij de jachthaven Scharendijke. Nadat de politie eerst alleen waarschuwend was opgetreden, worden later illegale kampeerders - zoals deze Belgische toeristen - op de bon geslingerd van surf-spullen Planken, masten zeilen en pakken, die korte of' langere tijd onbeheerd aan de wal lagen, werden meegenomen. Ook van geparkeerde auto's werden zeil- en surf-benodigdheden gestolen. Bij de Brouwersdam ging een dief zelfs strijken met een complete auto-trailer De rijkspolitiegrocp Schouwen-Duiveland waarschuwt toeristen om niet op drukke plaatsen, ook al is het maar eventjes, waardevolle zaken achter te laten. gRlKZEE - De rijkspolitiegroep Schouwen-Duiveland heeft het afgelopen «keindc te maken gehad met een groot aantal diefstallen uit geparkeerde lo's. Zeker vijftien toeristen deden aangifte van inbraak en diefstal uit hun io, üe dieven namen tassen, cheques, apparatuur en geld mee uit auto's die geheel Schouwen-Duiveland geparkeerd waren. mier kreeg het groepsbureau ln Zierikzee nogal wat aangiften van diefstal VLISSINGEN - De rijkspolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag 54 bekeuringen uitgedeeld tijdens een verscherpte controle op illegaal kamperen op Schouwen-Duiveland. Noord-Beveland en Walcheren. De actie duurde van 21.00 tot 4.00 uur. In de vooravond is alleen waarschuwend opgetreden. Daarbij zijn in totaal bijna honderd mensen verwezen naar een camping. Tijdens een soortgelijke actie, vorig jaar pinksteren, werden opvallend méér aantal overtreders gesignaleerd. De rijkspolitie noemt daarbij aantallen van "00 tot 800 en mogelijk zelfs duizend. In totaal namen dit jaar 24 mensen deel aan de actie, onder wie zes van Staatsbosbeheer. Zij constateerden echter geen grote concentraties van illegale kampeerders, zoals vortg jaar het geval was. De meeste be keuringen zijn uitgedeeld op Schou wen-Duiveland <221 en Noord-Beve land (21) Op Walcheren zijn elf processen-verbaal opgemaakt, acht door de groep Veere en drie door de groep Valkenisse De gemeentepoli tie van Goes heeft dit weekeinde elf bekeuringen uitgedeeld Ook de ko mende weken zal volgens de rijks politie zondermeer verbaliserend worden opgetreden. De illegale kampeerders zijn door de politie verwezen naar campings, waar nog volop plaats was Dat was overigens bij de meeste het geval Toch kregen de agenten nog in veel gevallen te horen dat herhaaldelijk aankloppen bit verschillende cam pings geen enkel resultaat had op geleverd Daarom had men zich maar ter plekke geïnstalleerd, met caravan, camper, of zelfs tent Soms was men neergestreken op een par keerplaats, maar ook schroomde men niet dc tent op te slaan aan de voet van de duinen en andere be schermde gebieden, zoals bij de Rampweg in Westerschouwen. Ook op de Brouwersdam bleek een ge liefd plekje te zijn voor avontuurlij ke kampeerders, die om welke re den dan ook liever geen gebruik maakten van een camping. „Er zijn recreanten die er een sport van maken'zei plaatsvervangend groepscommandant H J. Theunis- sen van Schouwen-Duiveland zater dagavond in het groepsbureau te Zierikzee tot zijn manschappen, die daar hun instructies kregen. Hij wees op de bestuurlijke, maar ook milieu-technische redenen, om het illegaal kamperen met toe te staan Verder sprak hij van oneerlijke con currentie voor de bedrijven, die veel moeten investeren in voorzienin gen, waar illegale kampeerders ook gebruik van maken. Daarnaast is er volgens hem ook vaak onenigheid met surfers, zwemmers, en andere watersporters, met name bij de Brouwersdam en Grevelingendam omdat de mensen daar vaak de toegang afsloten met hun kampeer middelen „Met deze actie willen wij geen heksenjacht ontketenen maar bekendheid geven aan het verbod van het illegaal kamperen Eens in het voorjaar willen wij duidelijk aangeven wat wij willen", aldus adjudant Theunissen Hij stelde verder, dat bij de acties de hoogste prioriteit gegeven zou moeten worden aan de kwetsbare gebieden Vervolgens deelde hij de adressen uit van de campings waar nog voldoende plaats was. Zij bo-~ den in totaal ruimschoots gelegen heid om enkele honderden gasten op te vangen. Tevergeefs Herhaaldelijk kregen de agenten eehter toeh te horen dat men tever geefs bij een camping om een plaatsje had gevraagd. Adjudant Theunissen kan daar best begrip voor hebben. „Het is inderdaad zo dat veel campings in dit gebied geen plaats meer hebben voor trek kende kampeerders, omdat zij vrij wel uitsluitend een standplaats voor het hele jaar verhuren. Zij houden zodoende een beperkte groep van vaste bezoekers en geven daaraan dc voorkeur, omdat het verschillende voordelen oplevert. Daardoor kan het wel eens moei lijk zijn om 's avonds nog een plaatsje te vinden. De menssen moeten daarom ook voor het ver trek naar Zeeland informeren, bij voorbeeld bij de VVV, op welke camping zij terecht kunnen. Dan krijgen zij daar ook te horen, dat kamperen elders niet is toege staan". aldus de beer Theunissen. Daarmee legt hij de vinger op nog een andere zwakke plek. namelijk het ontbreken van verbodsborden Dat wordt vaak door overtreders aangegrepen als argument voor het kamperen ter plaatse De opmer- ageht. nog steeds op een vriendelij ke toon. Vóór 23.00 uur worden er alleen waarschuwingen uitgedeeld. De meesten geven daaraan gehoor en pakken hun spullen bijeen, al dan niet tegensputterend. Een uitge breid gezelschap, eveneens uit Duitsland, had net de maaltijd ge nuttigd op de Brouwersdam en stond op het punt te vertrekken om een camping te zoeken. Een groepje Nederlanders had pech met een van de auto's en wilde de nacht daarom ter plaatse doorbrengen. Uiteindelijk werd dan maar beslo ten dc defecte auto te slepen, want slapen in de auto mag evenmin. In een tent treffen de agenten alleen een slapend kind aan. Even later komen twee Duitse vrouwen ter plaatse, om de waarschuwing in ontvangst te nemen. „Je bent toch niet geschrokken?", stellen ze het kind in de tent gerust. Een ander is ten zeerste verbaasd, dat hij niet mag slapen in zijn auto „Er zitten slaapstoelen in. Dan mag ik er toch zeker ook in slapen. Antwoord: „Als er vliegtuigstoelen in zitten gaat u er toch ook niet mee vliegen1'" Bij de jachthaven van Scharendijke worden zeven bekeuringen uitge deeld De bewoner van een Neder landse kampeerwagen opent de deur met. als de agent aanklopt. De honden binnen beginnen hevig te blaffen, maar de deur blijft ge slo ten. De agent brengt het bureau op de hoogte. „Wat moet ik doen?", vraagt hij. Je hebt toch dienst tot vier uur1', is het lakonieke ant woord Blijf het dus maar probe ren Op dat moment is het net 0 30 uur en de agent haalt zijn schouders berustend op. voor hij naar de ande re overtreders gaat. om hen te be keuren. Een slapend echtpaar wordt uit een personenauto gehaald In een kam peerwagen verderop, eveneens uit Belgie. klinkt gestommel en de be stuurder komt naar buiten Hij speelt hevig op „Ik kom nooit meer terug en besteed geen cent meer hier Ik heb daar een boot liggen, maar het is voortaan afgelopen" De agent vraagt hem rustig of hij de verklaring van zijn landgenoot uit het Frans v. il vertalen Later keert hij weer terug naar de Nederlandse kampeerwagen De bewoner rea geert niet op zijn roepen en licht schijnsel van zijn lantaarn Het is een kwestie van 'de langste adem' Een echte nachtrust is de bewoner in ieder geval op deze manier niet gegund. Nadat ook nog flink aan de kampeerwagen is geschud geeft hij het op en komt naar buiten om zijn bekeuring in ontvangst te nemen De hoogte daarvan wordt uiteinde lijk bepaald door de rechter. De bedragen kunnen vaneren van der tig a veertig gulden, tot honderd en zelfs honderdvijftig gulden Hans Tabbers De bewoner van een kampeerwagen, die eerst 'niet thuis' had gegeven, opent na lang aandringen de deur om een bekeuring in ontvangst te

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 5