Maasvlakte-order biedt ketelbouw werk tot '86 Na lange procedurestrijd toch vergunning voor café Domburg ZLM-dagen onderstrepen inbreng van landbouw Ruilverkavelingskrant verspreid op Walcheren Wissel Zeeuws- Vlaanderen BIJ VERDELING OVER SCHELDE EN MESK weekenddiensten ketelbouw op termijn een zwaarte punt in Hengelo zal moeten vinden. .tenzij ik met een ander plan zal moeten komen". Het overleg over de ketelbouwproble- matiek leverde donderdag weinig con crete gegevens op. Dat kan ook niet inders, aangezien de commissie-Bak ker nog volop aan het werk is De eindrapportage wordt half juli ver wacht Bakker c.s. onderzoeken de Juridische en technische mogelijkhe den om de Maasvlakte-order over SMS en MESK te verdelen, teneinde onderbezetting bij de MESK te voor komen. Duidelijk werd wel dat ook Van Aar- denne op deze lijn zit. Op deze manier wordt er immers een adempauze van twee a tweeëneenhalf jaar geschapen: bij een redelijke verdeling zullen de KMS en de MESK niet voor begin '86 met onderbezetting te maken krijgen, aldus Van Aardenne. Kamerleden als Van Iersel (CDA) en commissievoorzitter Van der Hek iPvdA) zeiden net als de bewindsman -,ast te willen houden aan het 'zwaar- (epunt-in-Hengelo -beleid. Dat houdt voor hen overigens niet in dat er géén ketels in Vlissingen meer gebouwd zullen mogen worden. Een verdeling van de Maasvlakte order is, zoals al meer gezegd, vooral in het belang van de MESK dat de grote opdracht voor de bouw van een ketel voor de nieuwe kolencentrale in Dordrecht heeft zien verdwijnen, als De ketelbmmafdehng val, de KM1 gevolg van het verminderde electrici- teitsgebruik. Daardoor valt er op ter mijn een gat in de bezetting. De Schelde heeft daar minder last van: men is zeker van de ombouw van de conventionele centrale in Borssele de Maasvlakte-order, terwijl bovendien een opdracht uit Taiwan in het vooruitzicht ligt. Volgens Van VRIJDAG 24 JUNI 1983 PZC/'p rovincie 15 iVati onze Haagse redacteuri DEN HAAG - Een verdeling van de ombouw-order voor de Maasvlaktecentrale over enerzijds de 'Schelde' in Vlissingen en de MESK in Hengelo biedt de beide centrale ketelbouwers werk tot aan het eind van 1985. Dat zei minister Van Aardenne van economische zaken donderdagmiddag in een mondeling overleg met de Tweede-Kamercommissie voor economi sche zaken, die een inhoudelijk tussentijdse balans opmaakte van de ketelbouwproblema- tiek, tussentijds aangezien inmiddels een commissie onder leiding van ex-SEP-directeur ir Bakker bekijkt of, en hoe er een verdeling van die Maasvlakte-order, die aan de KMS gegund zal worden, mogelijk is. Uitgangspunt van Van Aardenne Aardenne is het m die situatie voor de blijft overigens het door Terlouw ge- hand liggend dat een deel van dit formuleerde beleid dat de centrale werk aan de MESK wordt uitbesteed: de dat zou volgens hem zelfs al PZEM-opdracht (Borssele) nodig zijn. Van de Hek legde de nadruk op de noodzaak om enig zicht te hebben op het beleid op de middellange termijn. Immers, tot 1986 kunnen de proble men enigszins worden weggescho- ven, daarna zijn er geen grote ketel- bouw-orders meer te verwachten die beide ketelbouwers aan het werk kunnen houden. Er zal dan ook op andere sectoren van de energiemarkt moeten worden overgeschakeld, zo als de warmle-kracht-koppeling. Vol gens Van der Hek ontbreekt het zicht op ontwikkelingen voor na 1986; hij drong dan ook aan op een snel inzicht in hel zogenaamde 'clecticiteitsplan' oor de jaren na '85. omdat dat enig zicht op de komende jaren zou moe ten verschaffen. Van Aardenne was het in grote lijnen met hem eens. Hij wees er echter wel op dat ee electiciteisplan geen water dichte toekomstverwachtinge kan uitspreken, en verwees naar de pro blemen rond de Dordrecht-centrale die lange tijd zeker leek. maar vrij plotseling werd geschrapt. Van Aar denne acht het ook noodzakelijk de 'Coconut-operatie' te volvoeren, een operatie die er op neer komt dat er één landelijk electnciteitsbedrijf komt in plaats van de huidige, waar onder de PZEM, die samen de SEP vormen Volgens de minister is er binnen de kaders van de SEP te vaak sprake van belangentegenstell. „die grotere belangen kunnen frusteren" Hij wil zelf alle greep krijgen op deze sector via een 'nationalisering' van de SEP. zodat hij op het gebied van bijvoorbeeld de energie-apparatuur wat makkelijker een industriebeleid kan ontwikkelen. Van Aardenne wees gisteren op de noodzaak om de besprekingen tussen de Schelde en de MESK. een half jaar geleden gestopt, over het zogenaam de 'convenant' voort te zetten. Dat convenant regelt - als het goed is - een nauwe samenwerking tussen beide bedrijven en een order-uitwisseling. De minister leek te speculeren - voor de langere termijn tenminste - op één grote ketelbouwer die op twee ver schillende plaatsen. Hengelo en Vlis singen, actief zou moeten zijn. Hij sprak met enige nadruk over een „nauwere eenheid'. ZLM-voorzxtter A Doeleman ontving van één van de gelande parachutisten de ZLM-i lag ter gelegenheid van de officiële opening van de ZLM-manifestatie in Kruiningen. COMMISSARIS OPENT MANIFESTATIE: EXAMEM^ HEAO Vlissingen VLISSINGEN Aan de school voor hoger economisch en administratief onderw ijs (heao) in Vlissingen slaag den de volgende kandidaten voor het eindexamen: Bedrijfseconomische afdeling: A. J Balke nende, Kamperland. A J. Carlier Domburg, mej. C. H. M de Croock. Eede. A C Dekker N'leuwdorp. A J. J. Essellng Vlissingen. H L. van Hancgcm Retranchement. J C. van Hulzen, Vlissingen. W J Jobse Middelburg, 1 A A. Kole Goes, mej R. van der Laan Temeuzen. R C. C. Lauer Middelburg. C J lijbaart Biervliet. F CAB de Maat Hulst. W B Melis Oost-Souburg W Oslnga Mid- ifelburg. mej S de Rijcke Vlissingen P H Roelse Vlissingen, K van Rooijen Westka pelle, P J. Sljtstra Goes, mej M T Ver- donek IJzendijke. L. van Wallenburg Veere. A. D. van Wijk Kapelle. A H Zuidweg Yerseke, mej M J. Zwagerman Vlissingen Herexamen 7, afgewezen 1. Commercleel-economische afdeling W Bouwman Burgh. A. C Brunke Vlissingen. M. C Burger Goes. D K Everwijn Kortge- je, W A Flikweert Zlerikzee E van der Heijden Vlissingen mej N E. Huibregtse Westkapelle. mei K J M Huige Hoede- icenskerke, J v. G M. de Jonge Vlissingen, P J M de Jonge Lewedorp, M R I Lammens Sas van Gent. A J. Maljaars Vlis n Kapelle L P Verburg Colijnsplaal. J H ff. Verklelj Vlissingen Herexamen: 4, afge lezen 1 Economisch-juridische afdeling P. T G Claeijs Aardenburg. 1 A Dekker Nieuw- dorp. M C Eckhardt Goes, L A. Huibregt se Wissenkerke, M de Klerk Arnemuiden. Raven Dreischor Herexamen 4 Bestuursschool GOES Aan de Bestuursschool Zee- in Goes slaagden de volgende kandialen: Administratief ambtenaar E M Blanc- kaert Graauw. P H M Budde 's-Grnven- polder, W de Graaf Middelburg. G B B Heutink Burgh-Haamstede O J K Kleine- pier Zoutclande. L M Louwerse Zoutelan- de D L van Steenberghe Oostburg. A P Verplanke Vlissingen N van Vulpen BrouwershavenJ M A Willeboordse Mid delburg Bevolkingsboekhouding, burgerlijke stand ennationaliteitsrecht W M Anemaet Co- Hinsplaat. P. J Mersic Middelburg. Y. G M Talloen Oostburg, M Stockman-Wegman Temeuzen. Financieel bestuursambtenaar S. Douma Westkapelle. P M van Eijk Sluis. M J. Geleijnse Haamstede C Herrebout Dom burg. M J Kramer Kruiningen S P Polderman OostSouburg G A Ridderbos Koudekerke. J. J de Visser Serooskerke Hoger Financieel Bestuursambtenaar: I J. ffalpot Sl Philipsland Bestuursambtenaar J C Walpot St Phi lipsland, ALM van de Walle Terholc, W M, Adriaansen Middelburg, A Bastiaanse Grijpskerke. C. van de Berge Brulmsse, G. 1 Bontenbal Vlissingen. B J P de Bruijne Sluis. M J de Clerck Zuiddorpc. C J Colpaan Woensdrecht W A Dingemanse Middelburg. J van Eenennaam Middel burg. E J M Eljsackers Kluosterzande. H G M Focke Middelburg L de Klerk Middelburg, A Lamper Heinkenszand. B M Lauret. Vogelwaarde, M A de Marco De Vlieger Vlissingen. P. L Meliefste Vlissin gen, E Knippers-Merlson Middelburg. F C Meijer Vlissingen, P. W Moerdijk Middel burg A A G. M Mortier St. Jansteen. J H de Nood Nieuw en St Joosland. H P van de Peijl Zaamslag, R Plansoen Middel burg M Pijpelink Hoek. M B de Reus Goes M Slmoens-Remhoud Sas van Gent. E A de Rijke Vlissingen. P van Rooijen Westkapelle. A H. Saman Zienkzee. C A Saman Axel. M. Siroop Tholen. A C Vermeer Oost-Souburg, L Vermeij St. Phi lipsland. E. C Versprille-Vercouteren Re tranchement. J M van de Vrie Middelburg. J A. Wisse Middelburg Opleiding Gemeente-financiên A. Herre bout Temeuzen, H. J M de Hosson Philip pine, I LindhoutAxel. J Minnaard Bruinis se. M W Zwigtman Oost-Souburg OPLAGE VAN 12.000 EXEMPLAREN MELISKERKE - Op het Walcherse platteland wordt volgende week een krant verspreid, die is gewijd aan de voorbereidingen voor de ruilverkaveling op Walcheren. Het initiatief daartoe gaat uit van de voorbereidingscommissie en de be doeling is dal - zo nodig jaarlijks - in de loop van de voorbereidings periode de belangrijkste ontwikke lingen en vorderingen aldus onder de aandacht worden gebracht. De krant verschijnt in een oplage van 12.000 exemplaren. In Vlissingen. Middelburg en Sou burg wordt het blad - voor zover het de bebouwde kommen betreft - niet huis aan huis verspreid, zoals op het platteland; daar ligt de ruilverkave- lingskrant ter inzage op de gemeen tehuizen. Reden daarvoor is - ver klaarde voorzitter mr. B. J. van Putten van de voorbereidingscom missie desgevraagd - dat de flnan- ciéle middelen, die via de centrale cultuurtechnische commissie be schikbaar komen, beperkt zijn, en dat de directe belangen op het platteland groter zijn dan in de steden, hoewel hij ook daar vanwe ge de verwevenheid van landbouw en landschap interesse voor de ko mende ontwikkelingen onderkent Opzet van de verkavelingskrant is „het onbekende bekend te maken en de onherkenbare procedures als begrijpelijke informatie over te dra gen". zoals voorzitter Van Putten formuleert. „Het ruilverkavelings- wereldje is een roerig wereldje." aldus Van Putten. De belangen lig gen vaak tegengesteld De voorlich ting geldt niet alleen de agrarische belanghebbenden maar ook de sec toren recreatie, milieu en land schap. Als je met een dergelijke informatie de scherpe kantjes van tegenstellingen kunt halen, moet je dat zeker niet nalaten". Waarom In deze eerste ruilverkavelings- kranl wordt ingegaan op de rede nen waarom de landbouworganisa ties in 1979 een aanvraag hebben ingediend voor een verkaveling, over de grondverwerving - het bu reau beheer landbouwgronden heeft intussen 155 ha. in tijdelijk bezit - en op de plannen voor de komendejaren. In de komende ja ren zal gewerkt worden aan de vier deeladviezen voor de verkaveling; daarbij gaat het om adviezen over de landbouwstructuur, de land schapsbouw. de natuurweten schappelijke kant van de zaak en de recreatie. De verwachting is. dat die adviezen medio 1984 klaar zijn. Daama wordt, in de periode lot vermoede lijk begin 1986, aan een schetsont werp gewerkt, waarin de richting van de plannen globaal wordt aan gegeven. In die fase komt ook uitge breid overleg met gemeenten en allerlei andere instanties aan de orde. Ir. M.S. Bos van de dienst landinrichting in Goes sluit met uit. dat de verkaveling Walcheren in de loop van de voorbereidingen te ma ken krijgt met de nieuwe wet op de landinrichting. KRUININGEN „In deze econo misch moeilijke tijd blijkt hoe gewel dig belangrijk de landbouw is. De omzet die deze bedrijfstak haalt is indrukwekkend. Dat is mede te dan ken aan het feit dat de landbouw de werkmethoden voortudrend aan past". Dit zei commissaris der konin gin dr C'. Boertien donderdag tijdens de opening van de ZLM-manifestatie, die drie dagen gehouden wordt in hallen en op terreinen bij het station Kruiningen-Yerseke. De commissaris was er trots op dat de slandsorgani- satie erin geslaagd was een omvang rijke expositie van de grond te tillen. In zijn openingswoord herinnerde dr Boertien eraan dat de boeren zich enkele maanden geleden voor grote problemen geplaatst zagen, als gevolg van de voortdurende regenval. „Daar uit blijkt weer dat de boer, ondanks alle technische hulpmiddelén, toch afhankelijk blurt van hel v eer sielcle ,'r7af MUtMKM? hij De commissaris vond het uiterst plezierig dat de start van de manifes tatie met stralend zomerweer gepaard ging Hij greep 20 jaar terug, toen er in Kruiningen ook een ZLM-tentoonstel- ling gehouden werd, gedurende 3 re gendagen standsorganisatie geluk met het 140- volgens een rondgang. Vandaag, vrij- jarig bestaan. dag. is de dag van de levende have Er Commissaris Boertien. de Noordbra- zijn keuringen van fokvee. vleesvee, bantse gedeputeerde H. van Ljeshout. schapen en geiten, demonstraties met burgemeester Boer en voorzitter Doe- jachthonden, muzikaal omlijst met leman hesen vlaggen er, daarna was jachthoornklanken van de jagersver- de opening van de manifestatie echt eniging De manifestatie is geopend een feit. De genodigden maakten ver- van 09 00 tot 18.00 uur Vlaanderen 25 en 2 Artsen Terneuzen. zat. 08.00-zon 8.00 uur R SLootweg. Van Kinsbergenlaan 2. tel 13256. Zon 8.00-ma 8.00 uur: P R L. Vercauteren. Jac. v. Lennepstraat 87, Er kwamen toch zo'n praktijk Beethovenhof 3b. tel. 13768, 25.000 bezoekers. Boertien: „Het ziet Spreekuren alleen voor dringende ge- vallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. juni 1983. Ccn- Apotheek Oostburg, Burchtstraat 16, tel 01170-2170 «spoedrecepten telefo nisch). er met dit schitterende weer naar uit dat dit aantal gemakkelijk overschre den wordt Parachutisten Dc manifestatie, muzikaal opgeluis terd door EMM uit Kruiningen. be gon met een landing door vier para chutisten. Eén ervan had de ZLM- vlag meegenomen en die gaf hij aan voorzitter A. Doeleman van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij. Deze toonde zich opgetogen over het 01172-1566. prima weer. Hij constateerde dat het Axel, vrij 1 bedrijfsleven goed-ingespeeld had - onder meer door een massale deelna me - op de ZLM-manifestatie. Burge meester H. Boer van Reimerswaal noemde het een manifestatie die klinkt als een klok. Hij wenste de Oostburg en Aardenburg, vrij 19- 8uur:W C. Jongsma. Oudekerkstraat 2. Aardenburg. tel 01177-1466. Cazand. Retranchement. Sluis en Zuidzande: G de Meijer, Sluis. tel. 01178-1366. Dierenartsen Zaamslag en Hulst: E. F De Nijs. Wilhelminalaan 11, Hulst. tel. 01140- 13004. Terneuzen en Axel: J. J. L. M. Kop. spreekuren: zat Terneuzen, W de Zwijgerlaan 2b. van 13.30-14 uur. tel. 01150-95017, Axel Dierenkliniek van 11.00-12.00 uur. tel. 01155-1488. Zon dag volgens afspraak tel. 01150-95017 IJzendijke: H H F M v d Vijver, tel. 01176-1388 Weekendspreekuur zat 13.00 en zon 12 00 uur in de dierenkli- Biervliet. Hoofdplaat en IJzendijke: mek te IJzendijke H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176- Terneuzen: ,T. P en P de Vos, kliniek 1366. voor kleine huisdieren en bijzondere Breskens en Groede: A G. Hermani- dieren. Van Diemenstraat 83. Temeu- des. Dorpsstraat 17. Breskens. tel. MET ECHTGENOTE FIRMANT ALS BEHEERSTER l-ma. 8.00 uur E. C. J Frank, Noordstraat 8, tel 01155-1666 Spreekuren zat van 10-10.30 en 16- 16 30 uur. Sas van Gent en omstreken, vnj 18.00- ma. 8 00 uur: E. du Puy. Stations straat 26. Sas van Gent. tel. 1777 Spreekuur zat. 11 30 uur Hulst. vrij. 18-zon. 24 uur C. L. Th. v. d. Mee, Wilhelminalaan 13. Hulst. tel. n, tel. 01150-19628. Spreekuur, zat van 12.30-14.00 uur en verder volgens telefonische afspraak Sluis. Oostburg en Aardenburg: W. H Kapsenberg. 1 Novemberstxaat 1 Sluis. tel. 01178-1225 Weekendspree kuren zat en zon. 13.00 uur Tandartsen West-Zeeuwsch-Vlaanderen, zat. 10- 10.30 en 18-3,8 30 en zon 12-12 30 uur M Moons. Mr. Risseeuwstraat DOMBURG - Na een lange procedure- strijd is het Café Domburg in de gelijknamige Walcherse badplaats geopend. Burgemeester en wethcu- ders van Domburg hebben de exploi tanten van hét café aan de Sations- straat een drank- en horecavergun- ning verleend, nu de vennootschap onder firma Dourleijn-Van der Steen mevrouw Dourleijn-Verhulst, de echtgenote van medefirmant L. Dour- leijn, als beheerder heeft aangesteld. Aanvankelijk had het dagelijks be stuur van Domburg de constructie, waarbij mevrouw Dourleijn als be heerder werd aangewezen, afgewe zen. Volgens b en w zou mevrouw Dourleijn niet ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. Zij wordt echter werkneemster de dingen en kleinere misdrijven iemand nootschap, die wél bij de Kamer van mogen worden aangerekend. De ver- Koophandel is ingeschreven. Voordat bleek, dat het aantrekken van een derde persoon de enige moge lijkheid was tot het verkrijgen van de dranken horecavergunning. heeft de vennootschap onder firma zes juridi sche en administratieve rechtszaken gevoerd, om te bereiken dat medefir mant F van der Steen als beheerder zou worden aangesteld De gemeente Domburg en gedeputeerde staten van Zeeland vonden echter dat de heer Van der Steen van 'slecht levensge- waag of Van der Steen nu wel of niet drag' is. In het verleden is tegen hem mag worden aangesteld als beheer- een aantal processen-verbaal opge- der. nog wel enige tijd zou kunnen maakt. In de rechtszaken ging het duren, raakte de vennootschap in vooral om de vraag hoelang overtre- financiële moeilijkheden. Daarom be- warring werd nog groter, toen de Raad van State oordeelde, dat gede puteerde staten van Zeeland zich bij hun besluitvorming niet diep genoeg in de materie hadden verdiept. Toen gs hun huiswerk wel goed hadden gedaan, bleven zij echter mj hun standpunt. Moeilijkheden Omdat het touwtrekken over de sloten Dourleijn en Van der Steen om mevrouw Dourleijn als beheerder aan te stellen, zodat het café eindelijk kan worden geopend. B en w van Dom burg dreigden ook deze constructie van de hand te wijzen. Ze beriepen zich daarbij op de Kamer van Koop handel In -alweer- een administratie ve rechtszaak tikten gedeputeerde staten b en w van Domburg echter op de vingers De eerste aanvraag imet Van der Steen als beheerden was wél terecht afgewezen: de tweede «met mevrouw Dourleijn als beheerden had volgens gs moeten worden geho noreerd Nu b en w van Domburg aan deze eis van gs hebben voldaan en de vergunning hebben verleend, kon het cafe inmiddels worden geopend. 01140-14215 J.G.A M Niesten.Grote 31, Oostburg. tel 01170-5115 Bagijnestraat 18. Hulst. tel. 01140- Sluis en Oostburg: T J Schauteet 13373. spreekuur zat 9 30-10 en 17.30- Visserstraat 11. Sluis. tel. 01178-1921. 18 uur en zon. 12.30-13 uur spreekuur zat van 10.00-11.00 uur Hoek. Sluiskil en Philippine: H G Luc Buysse. Volderstraat *21, Oosr- van Haelst. Spoorstraat 44, Sluiskil burg. tel. 01170-5092 Privé tel 01176- tel. 01157-1955. Spreekuur voorspoed- 1292. spreekuur zat. van 18.00-19.00 gevallen zat. en zon. om 11.30 uur. uur en zon. van 1000-11.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse, vrij. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, zat 10- 18-ma. 8 uur R G. Buwalda, Clooster- 10 30 en 18-18 30 en zon. 12-12 30 uur straat 72, tel. 01148-1277. N Verhelst. Lijsterbesstraat 14. Hoek. Zaamslag: C. Verboom. Axelsestraat tel 01154-1914 2. tel. 01153-1377 Wijkverpleegkundigen; West-Zeeuw seh-Vlaanderen: tele- foonno- 01173-1367. u krijgt hierop het telefoonnummer van de dienst doende verpleegkundige. Terneuzen: Telefoonno. 13360. u krijgt hierop het telefoonnummer van de dienstdoende verpleegkundige. Hoek. Sluiskil. Philippine. Westdor- pe en Sas van Gent: Telefoonno. 01159-306. u krygt hierop het telefoon - Clinge, St.-Jansteen en Koewacht. vrij. 18-ma 8 uur K Kerckhaerl. Kon Julianastraat 23. Clinge. tel. 01140- 12361. Apotheken: Terneuzen: zat. 8.30-17 30 en zon 11.30-12.30 en 17-18 uur A. J Klaas- sen. winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090 Axel. zat 10-11 en 16-17 uur Apo theek Axel. Oranjestraat 6. tel 01155- nummer van de dienstdoende ver- 2888. pleegkundige Hulst, zat. 11-12 en 15-17 en zon Hulst en Hontenisse: Telefoonno 15.30-16.30 uur: Apotheek Hulst. 01140-12191. u krijgt hierop het tele- Steenstraat 35, tel 01140-14255 ispoe- foonnummer van de dienstdoende drecepten telefonisch) verpleegkundige Oostburg. zat 11-12 30 en 15-16 30 en Groot Axel. Zaamslag, Koewacht, zon 11.30-12.30 en 17.30-18 30 uur Overslag en Zuiddorpe: Telefoonno 01155-1885. u krijgt hierop het tele- foonnummer van de dienstdoende verpleegkundige OOSTBURG De Streek V'VV's van Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen zullen per 1 januari 1985 samen gaan. Deze week is door de dagelijkse be sturen van de nu nog zelfstandige Streek YVV's een commissie inge steld. die de fu&ie moet voorbereiden. Voor 1 april van volgend jaar zal deze commissie met gedetailleerde voor stellen voor een stichting Streek VVV-Zecuwsch-Vlaandcrcn in de al gemene ledenvergadering komen. ..Er zitten ongetwijfeld nog haken en ogen aan het. samengaan zegt J Schippers, voorzitter van de Streek VVV West-Zeeuwsch-Vlaanderen „Maar het is verre te verkiezen boven afzonderlijk te opereren Ik ben dan ook heel tevreden met het principebe sluit van deze week" Hij is zich er van bewust dat velen van mening zijn dat de verschillen tussen de twee streek VVV's te groot zijn om tot een goede samensmelting te ko men Hoewel Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren meer inwoners telt. hebben de VW's daar beduidend minder leden In westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen speelt het kusttoerisme een grotere rol. Ondanks deze verschillen ver wacht Schippers een betere promotie van Zeeuwsch-Vlaanderen als één or ganisatie de activiteiten coördineert. Een algemene Zeeuws-Vlaamse pro motie zal volgens hem meer duidelijk heid scheppen en een sterkere presen tatie in den lande mogelijk maken De West-Zeeuws-Vlaamse streek VVV heeft onlangs m samenwerking met het bedrijfsleven een nieuw promotie programma in elkaar gezet, dat vol gend jaar van start zal gaan. Dit programma zou geschikt zijn als uit gangspunt voor het op te stellen Zeeuwsch-Vlaanderen Promotie Schippers benadrukt dat er behalve verschillen toch ook overeenkomsten tussen oost en west zijn Belangrijke factor is volgens de West-Zeeuws-Viaamsc streek VVV voorzitter het gezamenlijke Belgi sche achterland. Grenzenloos Vlaams is een reclamekreet die op heel Zeeuwsch-Vlaanderen van toepas sing is en die nu al onder de aandacht van het publiek wordt gebracht. Aardenburg Er is maar eén oplossing voor de problemen in Aardenburg Ik zou zeg gen meneer Lockefeer wees een heer. Pak het veer, ga heen en kom nooit meer weer. H Ginneberge Sassenstraat 17 Aardenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27