Zorgen over toename van huurachterstand Wonen, werken en winkelen in Oostwalgebied van Goes STEUTEL Raad Kortgene kritisch over project Mensen zonder baan Terneuzense kunst te kijk w WISSEL SCHOUWEN PZC/Streek VRIJDAG 24 JUNI 1983 B EN W ACHTER PLAN STADSONTWIKKELING: GOES Kleinschalige winkeleenhe den met bovenwoning, kantoren, cul tuur- en horecaseclor en een waren huis: deze mogelijkheden lenen zich volgens het dagelijks bestuur van Goes het beste voor de herinrichting van het Oostwalgebied aar nu nog het stadskantoor staat i. Volgens het dagelijks bestuur (dat zich achter een plan van de afdeling stadsontwikke ling heeft geschaard) passen wonen, winkelen en werken prima in het totale beeld van de Goese binnen stad. Wel zal er bij de uitwerking van plannen rekening mee moeten wor den gehouden dat het Oostwalgebied onderdeel is van het beschermde stadsgezicht, hetgeen extra verplich tingen met zich meebrengt. Het zogenaamde 'intentieplan stads kantoor Oostwal' heeft betrekking op een gebied van 3365 vlerkante meter Het terrein biedt mogelijkheden voor een zeer dichte bebouwing van ten hoogste 4 bouwlagen Bepaalde be staande onderdelen met enige histori sche waarde, moeten m een nieuw- bouwplan worden meegenomen, zoals bijvoorbeeld de oude poort in de Gasthuisstraat In hoeverre er in de Goese binnenstad behoefte is aan nog meer winkels en kantoren, wordt m het plan en de toelichting van het Uitslag toerclub Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - Een snel heidstijdrit over 8400 meter die werd gehouden door toerclub 'Tandje Bij' uit Sint-Maartensdijk kon winnend afgesloten wordne door Giel van de Est, De Fliplander hield plaatsgenoot Johan Potappel net 2 seconden achter zich. In clubhuis 'Smalstad' was er een standaard voor de snelste vijf in de rangschikking Uitslag 1 Giel v d Est, 2 John Potappel. 3 Henk Kwaak. 4 Kees v d Berge. 5 Andre Verburgh Hout- en Bouwbond CNV Zierikzee maakte jaarlijkse uitstapje ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Hout- en Bouwbond CNV heeft haar jaarlijkse uitstapje gemaakt. Het eerste doel was Made Daarna reisde het gezelschap naar Heusden en Den Bosch. In de middaguren deden de reizigers zich tegoed aan een Brabant se koffietafel in Oisterwljk. Ook wer den de bossen in de omgeving be zocht Vervolgens voerde de tocht naar de Beekse Bergen. wraar ver scheidene diersoorten in vrijheid wer den bewonderd. Tenslotte ging het gezelschap weer huiswaarts. Collecte WOLPHAARTSDIJK - De collecte ten bate van Het Rode Kruis heeft in Wolphaartsdyk 1244,65 opgebracht. dagelijks bestuur niet uit de doeken gedaan. De commissie ruimtelijke ordening praat er wopnsdag 29 juni over. in een openbare vergadering die om 19.30 uur geacht wordt te beginnen De invulling van hel Oostwalgebied staat, wanneer commissie en raad de voornemens goedkeuren, nog niet he lemaal vast Iedereen die daartoe be hoefte gevoelt, kan bij het gemeente bestuur een plan indienen voor de herinrichting. De uiterste datum van indiening is 1 november aanstaande. Daarna zal hel college van burge meester en wethouders met definitie ve plannen op de proppen komen. Stationsplein In de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening komt een ook aan de orde een plan voor de aanleg van het voorplein bij het nieuwe NS-station en de bijbehorende aan sluitingen. In totaal is er bijna 1.2 miljoen gulden voor nodig. Verwacht wordt dat de NS een bijdrage zal geven van ruim 3.5 ton. Het geld is bestemd voor de herinrichting van hot voorplein en voor aanleg van een stukje zuidwestelijke binnenstad- sontsluilingsw eg. Om dal deel van de ontsluilingsweg aan te kunnen leg gen. is het wel nodig dat het voorma lige hotel Tivoli inu in gebruik bij de PTT) wordt gesloopt. Onderhande lingen daarover zijn volgens b en w in een vergevorderd stadium. Het dagelijks bestuur van Goes heeft op enkele onderdelen moeite met het plan voor een ruilverkaveling om Wol- phaartschjk. In een reactie wordt de aanleg van een rondweg om het dorp van de hand gewezen. B en w willen liever ingrepen op kleinere schaal om het verkeer naar en van het recreatie schap en Veerse Meer in veiliger ba nen te leiden. Geldgebrek is het voor naamste argument voor deze opstel ling Bezwaren zijn er ook tegen de bijdrage die mogelijk door de gemeen te moet worden opgebracht door weg rand- en smgelbeplantingen in het verkavelingsgebied Andermaal is het struikelblok geld Het college vindt alles prachtig, zolang het geen finan ciële consequenties voor de gemeente heeft'. Over de verkaveling mogen de leden van de commissie op de 29e juni eveneens hun licht laten schijnen. KORTGENE Voorzichtig en met de nodige kanttekeningen is de gemeen teraad van Kortgene donderdag avond akkoord gegaan met de samen werkingsovereenkomst van het pro ject mensen zonder baan. Op zich gaat het om een goede zaak. Daar was iedereen het over eens. Alleen de werkwijze gaf aanleiding tot nogal wat opmerkingen. Vragen werden met name gesteld over de te verwach ten resultaten. De VVD vreesde dat het project meer een theoretische dan een praktische zaak gaat worden. Raadslid J. H. van Oevcëren-de Rijke ivvdi sprak van een papieren rompslomp Voorts wil de zij weten of het Julianaplein in het kader van het project kan worden ingericht. Het CDA-raadslid J. A de Loof-de Wild vroeg zich het laatste ook af. Verder informeerde zij naar de belangstelling vanuit de kant van de werklozen. De SGP-er G. Blanken- stijn was zoals hij zei 'met vrees vervuld'. Een geruststellende gedachte vond hij het dat in ieder geval twee project leiders hun brood met het project gaan verdienen. De PvdA had de meeste moeite met de grote organisa tievorm van mensen zonder baan. zoals het grote aantal adviseurs „We verwachten een slagvaardig beleid", stelde P J. Geelhoed „Niet dat we verzanden in eindeloze discussies en regeltjes" Wethouder J J van Noort betoogde dat het om een moeilijke zaak gaat 'papierwinkels zijn inherent aan wel zijnszaken maar voegde er aan toe dat het project een dringende aange legenheid is vanwege het groeiende aantal mensen zonder baan. Hij ver telde dat de gemeente nog steeds druk bezig is met de plaatsing van de speeltuin in de Julianastraat. Verder kon de wethouder meedelen dat er regelmatig belangstellenden uit Kort gene informeren naar hun mogelijkhe den binnen het project als deelne mers De grote organisatie kon hij zich indenken. „Iedereen wil in het werklo- zenprobleem zijn zegje hebben", op perde Van Noort De wethouder zei dal het de bedoeling is dat de aan te stellen projectleiders uit de regio komen, al was het alleen maar om praktische redenen CDA en VVD drongen bovendien nog aan op een regelmatig verslag van hetgeen gebeurt met het project. Van Noort zegde toe hiervoor zorg te dragen. Dorpshuis Alarmnummer Sch. Duiveland 01100-14444 Alarmnummer Tholen en St.-Philipsland 0011 Artsen: Zierikzee: v.a. vr 19 uur tot ma. 8 uur J. B. Visser. Zierikzee, tel. 01110-3965; spreekuur spoedgeval 11-11 30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v a. vr. 18 uur tot ma. 8 uur. Brouwershaven: L, A. M. Bruel, Markt 32, tel. 01119-1280. Renesse: J. L. Flach. J van Renesse- weg 6. tel. 01116-1280. Burgh-Haamstede: G van Beek-Ver beek en J. Ph. Stenger, Burghseweg 54, tel. 01115-1861. spreekuur voor spoedgevallen 11.30-12 uur en 16.30-17 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr 18 tot ma. 7.30 uur; H. Speelman, Oosterland, tel. 01114- 1280. Stavenisse, St.-Maartensdijk, St.-An- naland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): E. H. Veldman. Stavenisse. tel. 01663-2400. St.-Philipsland en Nw. Vossemeer: C. H. M. de Groot, Nw. Vossemeer, tel 01676-2545 Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): A. W A. de Lozze, Raadhuistr 26. Oud-Vossemeer tel. 01667-2400. Dierenartsen: Haamstede: M K Buth, tel. 01115- 2254. V.a. zat. 9 uur. St.-Maartensdijk: A. Rinses, tel 01666-2596; spreekuur vrijdag 18.30-19 uur en zat. 9-9.30 uur. Tandartsdiensten: Sch.-Duiveland: F v. d. Vliet. Karne- melksvaart 2, Zierikzee, tel. 01110- 6190. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zo. 17-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee' Dam 18. tel. 01110-2906, geopend zat. 9-12 uur en 16.30-17 uur, zondag 12-12.30 uur en 18-18.30 uur Wijkverpleging: Tholen en St.-Philipsland: zr. T. van Broekhoven, St -Maartensdijk tel. 01666-2318. Bruinisse en Duiveland: P. v. d Vel de, Lange Achterweg 10, Oosterland. tel. 01114-2050. Schouwen: zr W Steutel. Brughse- weg 41, Haamstede, tel. 01115-1226 Zierikzee: zr. J. Poley, Vloedstr. 1, Kerkwerve. tel. 01110-2309. J A de Loof de Wild. CDA-raadslid u Kortgene Het raadslid E. M. K. Heijers-Bakker (cda) struikelde tijdens de vergade ring over de hoog oplopende bijdrage van de gemeente voor dorpshuis de Brug in Colijnsplaat. Ze vroeg zich af or er niets aan het hoge nadelig saldo van het dorpshuis de doen was. Bij voorbeeld doordat de gemeente een plafond-bedrag instelt als bijdrage. „Tot hoe ver moet de gemeente gaan", w11de weten. Loco-burgemees ter L. M. van der Weele vertelde dat de hoge kosten voor een groot deel te wijten zijn aan hel opknappen van hel dorpshuis. Wel had hij begrip voor het standpunt van Heijers-Bak ker. „We zullen kijken hoe de zaak een beetje geregeld kan worden", aldus de loco-burgemeester. Hij dacht daarbij aan bijvoorbeeld een andere beheersvorm. De PvdA-er J. de Looff werd in de vergadering van donderdag benoemd als raadslid. De Looff is tien maanden geleden uit de raad gestapt en volgt nu J Dobbelaar op voor de PvdA. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om enkele opmerkingen te plaatsen. Zo vond hij het jammer dat er nog geen spreekrecht is voor de publieke tribune tijdens raadsvergaderingen „Want op de punt van mijn stoel heb ik er wel gezeten' zei hij Burgemeester Van der Weele maakte gewag van de goedkeuring van gede puteerde staten voor het plan tech nisch bureau Verburg in Colijnsplaat uit de dorpskern te verplaatsen in het kader van de dorpsvernieuwing in de gemeente Kortgene. Ook vertel de Van der Weele mee naar aanlei ding van een vraag van raadslid J. A. de Loof-de Wild dat in december van dit jaar begonnen wordt met de bouw van vijf woningen aan de Dijk- straat en de Kerkstraat in Kats. Ook dit houdt verband met de dorpsver nieuwing. Nieuwe toerclub in Tholen THOLEN- In Tholenstad is na het geruisloos verdwijnen van WTC De Fuik een leegte ontstaan op toerge- bied Maar er vormde zich toch weer een nieuwe groep, waarvan Ben Schoonen de stimulator is. die de oprichting van een nieuwe wielertoer- club we! zien zitten Op 16 juni kwam de oprichting tot stand Er wordt afwisselend gereden op za terdag of zondag, terwijl door de week trainingsritten gehouden zullen wor den. Verder besloot de groep, die thans bestaat uit 13 leden tot het houden van enkele grote ritten, zoals bv. de Mergellandroute, tijdritten, in de winter op de rollers, en trimlopen in de bossen tijdens de winterstop. Een clublokaal voor de kersverse groep die zal gaan rijden onder de naam 't Koetshuys' moet nog wor den gevonden. DE officiële start van de WTC 't Koetshuys is gepland na de vakanties Voorzieningen verenigingsgebouw Sirjansland kosten ƒ9.700,- NIEUWERKERK - De gemeenteraad van Duiveland vergadert donderdag 30 juni over het treffen van enkele voorzieningen in het verenigingsge bouw in Sirjansland. Het gaat om het vernieuwen van podiumgordijnen en vloerbedekking op het toneel en in de gang bij de kleedkamers. Burgemeester en wethouders willen verder voorzieningen treffen om de gordiinen op te hangen en een koffie apparaat aanschaffen. De totale kos ten worden geschat op 9 700 gulden. Het voorstel komt aan de orde tijdens een vergadering van de Duivelandse raad in het gemeentehuis in Nieuwer- kerk. De raad praat verder onder meer over de weigering van enkele bouwvergun ningen. financiële steun aan de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen en uitbreiding van de bij zondere lagere school in Nieuwerkerk De vergadering begint om 20.00 uur. Vergadering sociale dienst Zierikzee ZIERIKZEE - De intergemeentelijke sociale dienst, de regionale stuur groep werkloosheid. Schouwen-Dui- veland en Sint-Philipsland, vergadert 29 juni in Zierikzee. De aanwezige buigen zich over de benoeming van een nieuwe projectleider De bijeen komst begint om 15 uur in het stad huis in Zierikzee. Burgemeester opent dorpshuis Renesse RENESSE - Burgemeester J L Nie- mantsverdriet-Leenheer van Wester se houwen opent vandaag, vrijdag, het gerenoveerde en verbouwde dorps huis in Renesse. Dat gebeurt om 14 30 uur m het dorpshuis aan de Zeeane- moonweg - TERNEUZEN Kunste naars uit Terneuzen stellen tot en met 14 juli hun werk tentoon in de hal van het Terneuzense stadhuis. De expositie - inmiddels uitge groeid tot een traditie - wil een indruk geven van wat er in de Scheldestad op het gebied van de beeldende kunst gebeurt en daarvoor belangstelling wekken. De 22 kunstenaars die schilde rijen. wandkleden, etsen, kera miek, collages en beeldhouw en boetseerwerk presenteren zijn Riek Sanderse. Peter Clij- sen. Peter van Nes, Joke van Klaveren. Freddy Repko, J. Marsilje. H. A. M. A. de Meijer. Jan Bracke, Yvonne van den Acker, C. J. Jansen, Marie-José Bareman, L. Hamelink, L. J. Dekker, Bert Begeijn, Piet Griep. Riet Korbee. Jan Mik kers, Krijnie van der Linde, Marcel Roegiers, Annic Slewa- nus, J. Griep en Karei Weijland. De tentoonstelling is geopend van maandag tot en met vrijdag tijdens de kantooruren van het stadhuis. Bovendien kunnen bezoekers er ook aanstaande zaterdag terecht van 13 tot 16 uur. Foto boven: schilderij van Piet Griep Foto links: keramiek va?i Karei Weijland Zuiveringslasten op Sint-Philipsland en Tholen met 1 gulden per eenheid omhoog JAAR VERSLA G BETER WONEN ZIERIKZEE SCHERPENISSE De zuiverings lasten voor gezinnen en kleine bedrij ven op Tholen en Sint-Philipsland gaan volgend jaar met drie gulden omhoog. Het dagelijks bestuur van het waterschap Tholen w il de veront reinigingsheffing in 1984 met één gulden per vervuilingseenheid ver bogen. Een gezin of een klein bedrijft wordt voor drie van die eenheden aangeslagen. Het voorstel de veront reinigingsheffing te verhogen komt donderdag 30 juni aan de orde in de algemene vergadering van het water schap Tholen. Het dagelijks bestuur van het water schap heelt er bewust, naar gestreefd de verhoging zo gering mogelijk te houden Op grond van het totale bedrag dat volgend jaar moet worden uitgegeven zou de verontreinigings heffing per vervullingseenheid met drie gulden moeten stijgen, namelijk van 54 naar 57 gulden Hoewel het in verband met nieuwe zuiveringstech- msche werken in de toekomst niet mogelijk is aan een verdere lastenver zwaring te ontkomen, wil het bestuur de verhoging van de lasten, mede in het licht van de huidige economische teruggang, zo geleidelijk mogelijk la ten verlopen Daarom is het voorstel twee gulden per vervuilingseenheid voor rekening van de egalisatiereser ve te nemen. Hierdoor kan worden bereikt dat de zuiveringslasten zeer geleidelijk stijgen De vergadering van het waterschap wordt gehouden in het Holland Huis te Scherpenisse en begint om 14.00 't Kofschip Zierikzee geeft uitgestelde voorstelling maandag ZIERIKZEE De in verband met, de weersomstandigheden eerder uitge telde openluchtvoorstelling door de leerlingen van openbare lagere school 't Korfschip in Zierikzee zal nu maan dag 27 juni 's avnds om half acht pl aats vinden op het schoolplein voor de school Zwemvierdaagse SINT-MAARTENSDIJK - In zwem bad Haestinge' te Sint-Maartensdijk wordt van 27 juni tot en met 1 juli voor de negende maal een zwemvierdaagse gehouden. De deelnemers kunnen te recht op de 200 en 500 meter en dat kan in een drietal periodes. 8.00 9.00- 12.00 14.00-17.00 18.00-19.00 20.00 uur De zwemmers kunnen 1 dagen missen want deze is als reservedag ingezet Zoals gewoonlijk weer medailles voor de volhouders. Gespreksmiddag ouderen Tholen THOLEN - De ANBO-Tholen (Alge mene Bond van Ouderen) houdt dins dag 28 juni voor haar leden een ge spreksmiddag in het jeugdhonk var gemeenschapscentrum 'Meulvliet' Het thema is 'Hoe willen ouderen wonen, kan men inspraak krijgen bv eventueel nieuw te bouwen bejaa: denwoningen Verder wordt een beschouwing gehouden over he- zwartboek, dat 15 juni aan burge meester Baerends werd overhandigd De gespreksmiddag begint om 14 30 uur. Kunstenaars Braat houden expositie in Zierikzee ZIERIKZEE - De kunstenaars Ad er Tessa Braat exposeren van 2 juli to; en met 6 augustus in het burgerwees huis in Zierikzee Te zien is een eollee tie kleine schilderijen, kandelaars, ko perwerk. porselein, een verzameluif prenten, antieke sieraden, zilver et curiosa. Verder is in de tuin van hei burgerweeshuis gelegenheid tot ver pozing en een aantal beelden opge steld van een twintigtal beeldhou wprs. De openingstijden zijn van 10 uur tot 17 uur. Schrijver-dichter Hans Warren opent het gebeuren 1 juli 17 uur met een inleiding. ZIERIKZEE De woningbouwver eniging Beter Wonen in Zierikzee kreeg in 1982 te maken met een zorgwekkende toename van huurach terstand. De vereniging spreekt van een landelijk verschijnsel; de mensen kunnen minder makkelijk hun beta lingsverplichtingen nakomen. Daar om kon de achterstand het vorig jaar ook niet terug worden gedrongen. Wel werd na onderzoek een aantal maatregelen genomen om dit af te remmen. De vereniging voerde actie door voorlichting te geven aan huur schuldenaren en ze op andere wijze te benaderen. Eén en ander blijkt uit het jaarverslag 1982 van de Zierik- zeese woningbouwvereniging. Uit het verslag komt verder naar voren dat er op Schouwen-Duiveland sprake bleef van een hoog woningte kort. ongeveer 450 woningen. In de gemeenten Duiveland en Wester- schouwen was het tekort het grootst Beide gemeenten kampen met een gemiddelde wachttijd van twee jaar Woningzoekenden moesten het kortst wachten in Brouwershaven en Brui nisse: gemiddeld zeven maanden Leegstand kwam nergens voor Al thans niet van voor bewoning ge schikte woningen In tegenstelling tot de verwachting, bleek dat zich het vorig jaar weinig medewerkers van Dosbouw - die aan de stormvloedke ring werken - in een huurwoning op het eiland vestigden. Het gereedko men van de kering - zo meldt het jaarverslag - zal daarom geen nadelige invloed hebben op de huursector. „Als er effecten merkbaar zijn. dan is dat in de koopsector' aldus de woning bouwvereniging Het jaarverslag maakt voorts gewag van bezorgdheid over de voorgeno men decentralisatie op het gebied van volkshuisvesting Daarin wordt uitge gaan van een eindverantwoordelijk heid wat betreft het beleid voor de gemeenten. „Voor de regionaal werkende huurders en woningzoeken den kan dat tot grote moeilijkheden lelden, indien de gemeenten verschil lende richtingen kiezen", meent Beter Wonen „Het principe van gelijke be handeling en gelijke rechten en plich ten van bewoners en woningzoeken den zou daardoor niet langer uitvoer baar kunnen blijken' Grens De vereniging maakt melding van de voltooiing van 52 huurwoningen in 1982. Bovendien werd begonnen aan de bouw van 54 huurwoningen. De vereniging passeerde het vorig jaar de grens van 3900 huurwoningen. Aan het einde van 1982 bedroeg het aantal woningen 3026 in eigendom en 416 woningen in beheer of admini stratie van derden Volgens de schrijvers van het verslag moet volledig over worden gescha keld naar het bouwen van kleine woningen en eenheden en zullen (flat woningen daartoe geschikt gemaakt moeten worden. Dit vanwege de ge ringe groei van de Schouwen-Duive- landse bevolking Het percentage van 10 op het totale woningbestand (305 van de 3026 woningen) aan 2- en 3-kamerwonmgen acht de vereniging te klein. De verenigingsraad van Beter Wonen bespreekt het jaarverslag maandag 27 juni in Zierikzee. Dat gebeurt tijdens een vergadering in het Huis van Na ssau De bijeenkomst begint om 19 30 uur De raadsleden buigen zich verder nog over nieuwbouw en renovatie in voorbereiding Aan de orde komen plannen, die tot in 1987 doorlopen. De vereniging streeft naar de bouw van 57 nieuwe woningen in Poortam bacht. Zierikzee. Met de bouw hiervan moet in 1984 1985 worden begonnen. Bovendien zijn in voorbereiding nog een dertigtal woningen in Zierikzee. 4 woningen m Ouwerkerk. 13 woningen in Nieuwerkerk. 11 woningen in Noordwelle. 16 woningen tn Brouwers haven en 4 woningen m Seharendijke Bovendien zou in december moeten worden begonnen met de bouw van 34 nieuwe woningen in het centrum van Zierikzee. ZWEMBAD 'DOL-FIJN' Nieuwerkerk 01114-1383 Openingstijden periode 4 juli tot 15 augustus 1983 maandag dinsdag woensdag, donderdag vrijdag 13 30 tot 16.30 en 18.00 tot 19.30 uur 10.00 tot 11.30 uur en 13 30 tot 16 30 uur 13.30 tot 16.30 uur en 18.00 tot 19.30 uur 10.00 tot 11 30 uur en 13.30 tot 16 30 uur 13 30 tot 16.30 uur en 18.00 tot 19 30 uur en 20.00 tot 21.30 uur alleen volwassenen TARIEVEN: enkel bad tot 18 jaarj 1.50 enkel bad vanaf 18 jaar2,50 10-badenkaart tot 18 jaar 11,00 10-badenkaart vanaf 18 jaar ƒ19,00 vakantie-abonnement I 30,00 jaarabonnement tot 18 jaar ƒ50,00 In de periode 27 juni tot 3 juli zijn wij gesloten. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT. SLEUTELS MAKEN O klaar terwijl u wacht fll FAASE sleutelservice Korta Voratstraat 12, Goaa ïlotieocric „ïlrCtnuic" ■b n m H BlSlI Beestenmarkt Goes tel.: 01100- 20818 ...het restaurant waar u echt UIT bent. Geopend: di. t/m za v.a. 12.00 u. Zo. v.a. 16.00 u. Maandag gesloten. Voor heren hebben wij een uitge kiende collectie in vele maten! Klokstraat 8, Goes, tel. 01100-16415

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26