JIM CAPALDI ZEL4ND :i§€ÊI<fï<§) 70.000 Torhout/Werchterfestival verwacht 70.000 bezoekers Schouwse groepen presenteren zich op Anywavefestijn Parket? PZC/ kunst/cultuur )r. Feelgood oofdact op èstival in Gissingen Mother's Finest ter ziele llÜÜll 'HüiLtLüiri Avondconcert Een drummer in Brazilië Zeeuws Jeugdorkest Jubileumconcert Straattheater Film Jazzconcert I NDERDAG 23 JUNI 1983 9 Een vraag over zijn relatie met Steve Winwood. doet hem naar het puntje van zijn stoel schuiven, om die dingen even heel duidelijk te stellen Na tuurlijk had ik al jaren een haat-liefde relatie met Steve Althans wat mij betreft: ik weet niet of Steve die vraag anders zou beantwoorden" „Jij zou me kunnen vragen: wat zijn de verschillen tussen mij en Steve? Ik denk dat ik openhartig genoeg ben om die vraag te beantwoorden. Maar Door Herik Linsei radat ook de zoveelste bezetting van de legendarische groep Traffic uit elkaar gevallen was, viel het slagwerker Jim Capaldi lang niet mee om een solo-carrière van de grond te ijgen. Nu, acht jaar na de opheffing van Traffic, heeft Capaldi al ruim driemaal zoveel loplaten gemaakt als zijn oude maatje Steve Winwood, het creatieve brein van Traffic. waardering ligt echter omgekeerd: „Die periode in Brazilië heeft mij een paldi's luchtige liefdesliedjes op veel lossere levenshouding gegeven", [l roll-leest willen veel minder aldus Capaldi. „Als je praat over islaan dan de projecten „Are of a mode en trends, dan is Zuid-Amerika itr" en „Talking back to the night" van een heel andere grootheid, dan Winwood. Op Capaldi's laatste Europa. Van een rock-scene is daar zspeler „Fierce Heart" is het twee- geen sprake, maar men handelt daar voor het eerst sinds lange tijd weer nog zoveel natuurlijker, of instinctie- te horen. ver. Zodanig dat je de vibraties om je heen kon voélen. Het is zo'n rijke wood deelde de produktie met andere wereld en ik zag pas hoe paldi, arrangeerde een paar compo- arrogant men hier in het Westen kan iesen bespeelde natuurlijk de toet- zijn, na(jat ik terugkwam. Die hou- lop „Fierce Heart". De samenwer- ding van „hier is alles het beste". Het ggaat dus nog niet zover als in de Westen als maatstaf. Ze vinden zich- iden formule van Traffic, waarbij zeif hier zo belangrijk, dat je je iwood voor de muziek en Capaldi ervoor schaamt ook westerling te de teksten tekende. zijn". Capaldi heeft geruime tijd in allé doorgebracht „Belasting en Capaldi onderstreept zijn reputatie ipaar andere geintjes dwongen me als onderhoudend gesprekspartner, j te gaan wonen. En ik was ook door uitvoerig door te gaan op de een Braziliaanse getrouwd, niet muziek in Zuid-Amerika. langzaam vergeten. Dus de echte reden was: afdwalend naar zijn grote idolen Ray zat daar, zodat mijn Braziliaanse Charles, Elvis Presley en Bill Haley, nilie me kon leren kennen" „Die snare-drum bij Bill Haley, dat was de eerse keer dat een blank Capaldi is een joviale, vlotte publiek kon kennismaken met zoiets ter, die er van houdt een geksche- opwindends" :de draai aan zijn antwoorden tc zen. Heftig gebarend is hij bereid zrens doekjes om te winden, al fit hij soms niet het geduld om met antwoord te wachten, tot de ••s helemaal gesteld is. doorreis van Duitsland, het land iirhij aardig populair is, naar Enge- ;d, waar hij sinds kort weer woont, irtte hij zijn spraakwaterval uit ;renkele geïnteresseerde journalis- Het ene interview na het andere zijn goede humeur niet bederven. Steve zou het anders doen. Hij is absoluut niet geïnteresseerd om open hartig te zijn op vragen van buiten staanders Hij is een voorzichtige per soonlijkheid". „Hij is ook zo'n vriend, waarmee je de wildste feesten gevierd hebt. om daar na nog eens „down town" aan de rol te gaan. maar als ik hem nu zou vragen, weet ik zeker dat hij het zich niet meer De Amerikaanse funk- en rockfor matie Mother's Finest stopt er mee. De zangeres van de groep Joyce 'Baby Jean' Kennedy, die onlangs nog met haar groep optrad in het voor programma van Supertramp, heeft besloten alleen verder te gaan met ondersteuning van haar echtgenoot, bandlid en producer Glenn Murdock. De groep kende grote successen zoals optredens tijdens Pinkpop en Roek- palast alsmede hits als Piece of the Rock' en 'Baby Love'. Mother's Finest heelt altijd aan kri tiek blootgestaan. Joyce Kennedy vertelt daarover: „Vooral in Amerika is er altijd kritiek geweest dat onze muziek meerdere invloeden bevatte. Wij koppelen rock 'n roll aan funk en rhythm and blues. In Amerika ben je dan net mets. Dat komt mede doordat de radiostations daar of rock uitzen den of funk. Maar geen mengeling daarvan Daarbij kon men het niet goed plaatsen dat er zowel blanken als zwarten in de band speelden Dat multi-raciale karakter van Mother's Finest werd in Amerika niet werkelijk geaccepteerd. In Europa ging dat be ter Nu begint het in Amerika ook langzamerhand door te breken maar wij zijn zo gefrustreerd geraakt dat we ermee kappen. We hebben besloten dat ik alleen verder ga". Het Zeeuws Jeugdorkest, onder leiding van Han Beekman en het volwassenensymfonie-orkest (dat onlangs de naam Kuiperspoortorkest kreeg) onder leiding van Dick Boon concerteren vrijdagavond in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Soliste is Marianne Boer uit Vlissingen (piano). (20.00 uur) Henny van Eersel ontving haar vakopleiding piano bij Piet Vincent en klarinet bij Theo Loevendie en Ru Otto. Zij is als docente klarinet en piano verbonden aan de Zeeuwse Muziekschool In het Zeeuws Orkest is zij klarinettiste. Regelmatig geeft zij concerten met haar echtgenoot, de organist Kees van Eersel. Op het programma staan de volgende werken: Suite uit de 'Water Music' van Georg Fnedrich Handel; Klarinet concert in A gr. t. KV 622 van W. A. Mozart; Pelléas et Mélisande, suite voor orkest van Gabriél Fauré. Het Zeeuws Jeugdorkest zal werken van Rossini, Strauss en de 'Unvolendete' van Schubert uitvoeren. Het kuiperspoort brengt de ouverture Alceste van Chr.. W. von Gluck ten gehore. Marianne Boer. de veertienja rige getalenteerde pianiste en inmiddels landelijk bekend vertolkt het 17e Pianoconcert van Mozart. Zij zal daarbij begeleid worden door het Kuiperspoortor kest. Henny van Eersel. Het Zeeuws Orkest onder leiding van Louis Stotijn geeft zaterdagavond in de Grote Kerk te Veere een avondconcert. Soliste is Henny van Eersel, klarinet. (20.00 uur) Zeeuws jeugdorkest I)e muziekvereniging 'Caecilia' uit Vlissingen geeft zaterdagavond in het Schcldekwartier te Vlissingen een concert om het negetltigjarig bestaan te vieren. (19.30 uur) Aan het concert, onder leiding van dirigent J. Melief- ste. wordt meegewerkt door het blaasorkest van de koninklijke fanfare 'Sint-Caecilia' uit Bocholtz (Lim burg) Dit blaasorkest behaalde de felbegeerde NCRV/ LD trofee, speelde mee op de LP Gouden Blaas Festival en maakte een eigen LP. Het orkest brengt Egerlandcr. Stimmungs en eigentijd se muziek. Zaterdagmiddag houdt de brassband 'Cae cilia' uit Vlissingen een receptie in het verenigingslo kaal (Oude Vismijn, hoek NieuwendijkBellamypark) van 14 00 tot 16.00 uur In het kader van de Anjerfonds-actie verzorgt poppentheater Willem Parcival zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur een straatoptreden op de Middelburgse Burchtpromenade. Willem Parcival vertolkt de rol van hofnar in twee sprookjes in Middeleeuwse stijl. Het jongerencentrum Midgard te Middelburg ver toont vrijdagavond de film 'The postman always rings twice' van Bob Rafelson met Jack Nicholson en Jessica Lange. (20.30 uur) In 't Beest in Goes wordt zaterdagavond een 'Horrornacht' gehouden van 21.00 tot 23.00 uur. Er zullen verschillende horror- en griezelfilms gedraaid worden. Rolf Ericsson, ex-trompetist van Duke Ellington, treedt zondagmiddag in het jazzcafé Nieuwpoort te Terneuzen op (15.00 uur). Ericson wordt begeleid door 'The Special Bop Friends', een ensemble bestaande uit Jack van Poll. piano; Roger van Haverbeke. bas; Freddie Rottier, drums en Etienne Verschueren, alt-sax Rolf Ericson. geboren in 1922 in Stockholm (Zweden) besloot in 1930 jazzmusicus te worden nadat hij Louis Armstrong had gezien en gehoord Al snel klom hij naar de Zweedse top. Later trad hij op met the Dizzy Gillespieband en het orkest van Ted Heath. Nadat hij naar de Verenigde Staten was geemigreerd volgden succesvolle tournees met Duke Ellington en Buddy Rich. Vrijdag 24 juni De Tilburgse hard rockforma- i:He Red Dragon treedt op in 'De iv' Loods' in Kortgene De groep speelt veelal eigen werk in de stijl van groepen als Black Sab- bath en Saxon met veel synthe- 'jj sizers. Aanvang 21,00 uur jk In het kader van 'Anywave- festival' (zie elders op deze pagi- i na) treden in de Zierikzeese T jeugdsoos Brogum de popdich- u-i Ier Ton Lebbink en de groep o. Gruppo Sportivo op Aanvang 20.30 uur Zaterdag 25 juni I Het duo Eyeless in Gaza 'treedt op in het jj Vlissings ontspanningscentrum lij De Piek. Eyeless in Gaza bestaat nu drie jaar. De groep bracht totnutoe vier lp's en vijf singles uit. De laatste. 'Drumming the tri beating heart', werd zelfs in Noorwegen een hit. De muziek o van het duo is het best te om- o' schrijven als new wave Het op- treden in Vlissingen maakt deel uit van een Nederlandse tour- ir; nee Binnenkort vertrekt Eye- less in Gaza naar de Verenigde Staten voor optredens. t De muzikanten zijn Martyn Ba tes (zang. toetsen en gitaar) en f Peter Becker izang. toetsen, bas en slagwerkI. Het concert van - het Britse duo begint omstreeks 2145 uur. Het voorprogramma wordt verzorgd door de Vlis- T 'singse formatie Why Not (20.45 uun, II In het Vlissingse buurthuis 5 'De Paraplu wordt een rock 'n tolldag gehouden. Tijdens het J 1 avondgedeelte treden de groe- pen Drainpipes Vlissingeni. The J Tosties (Kloosterzandei en de Jake Smith Band uit Goes op. 1 De rock 'n rolldag begint om 10.00 uur. Joyce Kennedy., alleen verder In en om de Zierikzeese jeugdsoos Brogum wordt zaterdag 25 juni voor de derde keer het Anj wavcfesli- val gehouden. Op dit gratis toegankelijke festival treden op de informarkt. lil een grote tent, in de zaal en in hel wagenhuis de volgende groepen en artiesten op: Jameson and Friends, Band X, Trio 1, Pervine, l'lcemobielz, Dikke Kees, B Vier, The Noise, Aerobic Soul, The View, 't Is Koud Bute, Redsox, Coldsteel, Kees en de Snelbinders, Erik de Wild, Goof Band, New Gate, Ensemble Altc Klein, T.S.E. en Fountain. Het eigenlijke tèstival begint om 13 30 uur, maar vooral- gaand aan dat muzikaal gebeuren is er vanaf 11 30 uureen coladisco en playbacken en vanaf 9.30 uur een kinderfeest Op de vrijdag (morgen) voorafgaand aan het festival is er in de Brogumboerdenj aan de Julianastraal een optreden van Gruppo Sportivo en popdichter Ton Lebbink (20.30 uur). Het opvallende van het Anywavefeslivat. dat om 24 00 uur wordt besloten met een optreden van Kees en de Snelbin ders, is dat alle optredende groepen afkomstig zijn van Schouwen-Duiveland Volgens de organisatie is er naar gestreefd het festival dit jaar „nog flitsender en gezelliger" te laten verlopen dan in voorgaande jaren Dit alles onder het toeziend oog van het speciaal gevormde Anywaveco- mite. Naast de (nog grotere) tent worden twee bars ingericht waar van alles is te krijgen voor de inwendige mens. variërend van broodjes, belegd met specialiteiten tot pommes frites en salades Rondom de soos worden zo'n vijftien stands ingericht van een groot aantal organisaties, waaronder Zeeuws Service Buro. Stichting Pop Zeeland Greenpeace en NVSH De organisatie is voorts van plan tijdens het festival een extra editie van de 'Brogum-krant' te maken, die geheel aan het festival wordt gewijd in 1982 waren dat er maar liefst 64.000. Hel festival heeft ieder jaar veel Ne derlanders getrokken en de verwach ting is dat er ook veel Fransen en Engelsen op het festival af zullen komen. De KRO-radio zal opnamen maken voor liet programmma Roek- tempel Ook voor de inwendige mens wordt gp/or-d Naast belegde broodies zijn er beide dagen hot dogs, bruin brood, slaatjes, boekweit pannekoeken. piz za's. soep en dranken verkrijgbaar op een groot aantal punten. Beide festivals leder met exact het zelfde programma beginnen om ell uur s morgens en duren tot om streeks halftwaalf s avonds. Het gebeuren in Toiïiout is op hetzelf de terrein als vorig jaar. aan de Hoge- straaLHeidestraat Torhout ligt op zo n 20 kilometer van Brugge. 35 kilometer van Kortnjk en 25 kilome ter van Ostende Wcrchler ligt tien kilometer van Leu ven. 10 kilometer van Aarschot, twee kilometer van Haachl en ongeveer 15 kilometer van Mcchelen. 3rd iar nu is bekend geworden zal de M Use rock n rollfomiatie Dr Feel- «f als hoofdact optreden tijdens !l vierde Rhythm 'n Boozefestival, fl gratis popfestijn dat ieder jaar wtsvindt in het Vlissingse Nollebos. tl festival, dat wordt gehouden op nierdag 28 juli. wordt voorts opge- slerd door Neelde groep die r.naar werd van de Grote Prijs van r'j Herland. Papa Long John and the call Ones en een groot aantal ande- ra groepen optreden van Dr Feelgood duurt mhatfnegen tot tien uur 's avonds. tor kan herinneren. Dat is Steven Win wood, een gentleman". „Zonder wrok, hoor. Want tot een onoplosbare ruzie tussen Steve en mij is het nog nooit gekomen. De twee die niet met elkaar overweg konden, wa ren Dave Mason en Steve, niet Steve en ik Emotioneel bestaat er een haat liefde gevoel tussen ons, maar die bedreigende, chanterende houding tussen Steve en Dave destijds, zo'n relatie heb ik nog nooit met hem gehad" Capaldi kreeg Winwoods medewer king zonder veel problemen. „Ik heb hem opgebeld en vroeg het hem zo. dat ie niet kn weigeren. Ik zou het hem ook nooit weigeren en hij wist dat het voor mij te duur zou worden om in een 24-sporenstudio te duiken, terwijl Steve zijn eigen 16-sporen spullen thuis heeft staan. Later pro beerde hij wel terug te krabbelen, maar echt „nee" zeggen kon gewoon niet..." Hoofdschuddend en met enige spijt denkt Capaldi terug aan de twee laatste solo-platen van Winwood Ik heb hem herhaaldelijk teksten opge stuurd uit Brazilië en mijn medewer king aangeboden. Maar hij wilde het blijkbaar helemaal alleen doen Dat zit ook in die relatie' ik zou hem nooit kunnen opbellen over zijn werk; „Ste ve ik wil jouw plaat produceren" is wat mij betreft een onmogelijkheid. Maar je ziet dat het andersom wél gebeurd is" „Als ik zijn producer was geweest, had ik hem alles op zijn elpee zo laten spelen, zoals hij op mijn elpee inder daad gedaan heeft Net dat tikje rui ger" De samenwerking tussen het tweetal in de studio verliep volgens Capaldi op rolletjes. ..Wc hebben altijd al op eén lijn gezeten, zolang het over mu ziek ging" Dal „likje ruiger" brengt het gesprek natuurlijk ook nog even op de voor laatste elpee van de Nederlandse groep ..Solution", die door Capaldi geproduceerd werd. Een plaat („Ru naway") die veel ruigere klanken bevatte dan de soft-rock zoals we die van Solution gewend waren. Capaldi: „Natuurlijk was ik domi nant. Maar dat vroegen ze ook van me als het met die elpee niet zou lukken, dan zouden ze ermee ophou den. Dat is dus ook gebeurd Het» waren hun songs en het zijn goede muzikanten, maar zij hadden van die etherische ideeën in hun hoofd bij het uitwerken ervan. Mijn produktie heeft een sterk stempel op die groep ge drukt „En na die plaatopname, toen de groep wéér niet doorbrak, was het afgelopen. Niets aan te doen. Je zou kunnen zeggen dat ik Soluiion ter aarde besteld heb. De engel des doods, Jim Capaldi was de laatste die ze probeerde op te pompen „Come on Tom. come on Willem, this is the end of your road. Stop farting about Hans, here is the angel of death...". ADVERTENTIEj Meer dan 100 modellen in voorraad. Massief eiken reeds vanaf f 16,- per m2. Bezoek onze nieuwe showroom en magazijn. PETER GABRIEL HOOFDATTRACTIE natuurlijk! Buitenvest 52. Bergen op Zoom 01640-41800 Het Torhout en Werchter Dubbelfestival in België is dit jaar toe aan de zevende uitgave. Het dubbelfestival vindt plaats op zaterdag 2 (Torhout) en zondag 3 (Werch ter) juli. In totaal kunnen bei de festivals zo'n 70.000 men sen herbergen. De groepen en artiesten die optreden tijdens het dubbelfestival zijn: The Scabs, John Cale en band, Warren Zevon, Eurythmics, Simple Minds, U2, Peter Ga briel en Van Morrison. Het Torhout Werchterfestival is in de loop der jaren van een bescheiden popevenement uitgegroeid tot een gi gantisch muziekfestijn waar tiendui- op afkomen. In 1977 Va?i Morrison, een van de topattracties op het zevende Torhout Werchterfesti- John Cale treedt op met een eigen band.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9