NIEUW! Raad Middenschouwen in half uur door agenda E JONGE JENEVER Goese lyceum-leerling deed thuis eindexamen Zonnige aanbiedingen JONGE JENEVER WUN PAK HUIS Vereniging Zierikzee op pad voor collecte ten bate Anjerfonds Uitgebreid programma tijdens 'Thoolse Dagen' e U N Ph „en nog meer voordeel - DONDERDAG 23 JUNI 1983 WlSSLL SCHOUWE..t PZC/streek i» u' NA VERKEERSONGELUK Henk van Bent hern aan de studie. GOES Na het ongeluk was de eerste gedachte van Henk van Bcn- them .Ik leef nog'. Na die constate ring dacht hij aan de gevolgen van zijn botsing met de auto. Zijn moeder zou schrikken. Op school zouden ze hem missen. Henk was net op weg naar een luistertoets Nederlands in het Christelijk Lyceum in Goes, waar hij probeerde zijn VWO-opleiding af te ronden. En tenslotte drong tot hem door dat hij niet in militaire dienst meer hoefde. Iets dat later door een specialist werd bevestigd. Allemaal doordat een automobilist een secon de vergat voorrang te verlenen aan Henk op zijn brommer bij een kruis punt in Goes-Noord, vlakbij Henk's ouderlijk huis. De VWO-scholier liep door het onge luk een ernstige onderbeenfractuur op. Onmiddellijk werd hij vervoerd naar het Goese ziekenhuis Bergzicht. Daar verbleef hij anderhalve maand Henk onderging drie operaties en naar alle waarschijnlijkheid wachten hem er nog vier. De eerste weken in het ziekenhuis had de Goesenaar no dig om bij te komen. Van leren kwam niet veel Na lang aandringen van betrokkenen besloot hij zich weer eens over zijn boeken te buigen. Hij besloot alsnog aan het eindexamen deel te nemen De onderwijsinspectie werd benaderd en leraren staken de nodige tijd in uitleg en het leveren van leerstof Henk maakte enkelb school onderzoeken in het ziekenhuis. De Goese scholier maakte woensdag morgen thuis zijn laatste examen, wiskunde 2, het tweede tijdvak. Con rector AMP Kaashoek van het lyceum leverde de opgaven woens dagmorgen af. En zoals gebruikelijk bij een eindexamen woonde' hij de eindexamenzitting van Henk bij Met Henk's ouders als surveillanten Het Goede resultaten Rabobank Schouwen NOORDWELLE In het dorpshuis in Noordwelle werd dinsdagavond de zeventigste vergadering gehouden van de Coöperatieve Rabobank Schouwen. De bijeenkomst werd ge opend door voorzitter K. J. van de Slikke. die in zijn openingswoord aandacht besteedde aan onder meer de economische teruggang en de re sultaten in akkerbouw, veeteelt, rc- creatiebedrijven en middenstand in het werkgebied van de bank. De bedrijfsresultaten van de bank in 1982 noemde hij uitstekend. Directeur E. Hop bracht verslag uit over het boekjaar 1982. In het v.erslag stelde hij dat de verbouwing van hei hoofdkantoor in Renesse aan alle ge stelde verwachtingen heeft voldaan Mogelijkheden om het huidige bank gebouw in Scharendijke af te breken en door een nieuw te vervangen wor den bekeken. Veel aandacht besteed de hij aan de rente-ontwikkeling, de oorzaken en de gevolgen daarvan Bij de bestuursverkiezing trad de heer W J de Vneze na 42 jaar tussentijds af om het mogelijk te maken eer. verjonging van hei bestuur door te voeren. In zijn plaats werd de heer G A Moelker gekozen Deze werd als lid van de raad van toezicht opgevolgd door de heer J A. Gaanderse De heer M P Moelker werd herkozen. Het scheidende bestuurslid werd lovend toegesproken door zowel de heer Van de Slikke en de voorzitter van de raad van toezicht, mr A Gast Optreden in Tholen van Jimmy Hollyday THOLEN - De fanclub van Radio Pinocchio haalt op veler verzoek Jim my Hollyday nog eens naar Tholen terug. Hij komt op 2 juli 's avonds om 20 00 uur in de grote zaal van Mcul- vllet. en zal dan vergezeld zijn van een dansorkest Tevens treedt Jimmy zelf op. en zal er onder zijn leiding een tombola worden gehouden. viel tegen, wiskunde, vertelt Henk Toch geeft hy zichzelf een redelijke kans op het diploma Wanneer hij is geslaagd, kan Henk het papiertje 30 juni ophalen. Kaashoek noemt het feit dat de Goesenaar toch nog eind examen kon doen vrij uniek Volgens hem is het in ieder geval op het lyceum nog nooit voorgekomen Speciaal rooster De school heeft nogal wat tijd in hel laatste jaar van Henk gestopt. Zo werd voor hem een speciaal rooster samengesteld. Toch kwamen de laat ste zes maanden voor hem voorname lijk neer op zelfwerkzaamheid. Les kreeg hij niet echt meer. Niet onver dienstelijk dus. wanneer Henk slaagt. Mocht dit lukken, dan is zijn plan de technische hogeschool in Delft te gaan bezoeken. Hij wil zich specialiseren in wiskunde. Wel moet hij een jaar overslaan. De medici hebben de scholier te kennen gege ven dal hij nog zeker tot het eind van het jaar op bed moet blijven. Daarna kan hij de eerste wankele stappen wagen. „Ik zal weer opnieuw moeten leren lopen", aldus Henk. De VWO'er is het afgelopen half jaar niet veel uit zijn bed in de woonkamer geweest Nu mag hij dagelijks onge veer twee uurtjes in de rolstoel. Met mooi weer zit hij graag bulten in de tuin. Volgens de schoiier is zyn handi cap een zware belasting voor zijn ouders. Vooral zijij moeder steekt nogal wat tijd in het verzorgen en helpen van haar zoon Wennen Het op bed liggen, viel niet mee in het begin Henk was weinig geïnteres seerd en moest aan zijn nieuwe - zij het tijdelijk gebonden leventje wen nen. ..Maar het gaat nu een stuk beter", maakt hij duidelijk. Al vindt de Goesenaar het jammer dat hy bijvoorbeeld sporten moet missen, noodgedwongen ..Dat moet ik ge woon even vergeten" vervolgt Henk ..Ik ben realistisch genoeg om dat in te zien. Ik houd me voornamelijk bezig met lezen, denken en praten" Verder krijgt hy veel bezoek. Scholie ren vrienden van verenigingen waar hij lid van is en familie komen regel matig langs aan zijn speciale bed, waar door middel van gewichten zijn voet in de juiste houding wordt ge houden. „Ik verveel me niet meer, nooit", is zijn stellige mening. Eén van de redenen hiervoor is het feit dat hij zich sinds kort geworpen heeft op het bespelen van een gitaar. Gekocht van het verzekeringsgeld, dat hij voor het wrak van de brommer terugkreeg. Afscheidsavond van Theo Thijssenschool ZIERIK'/i i. De oudercommissie van dv openbare lagere school Theo Thijssen in Zienkzee houdt vrijdag 24 juni een afscheidsavond van de zesde klassers. Dit is te doen in het her vormd verenigingsgebouw, vanaf 20 00 uur Ouders en andere familie van de zesde klassers zijn welkom, maar ook ouders van leerlingen uit de andere klassen Tijdens de avond wor den getuigschriften en EHBO-diplo- ma's uitgereikt. Ook wordt de musical 'Bonje in het buitenhof opgevoerd. Toeristenmarkt op eiland Tholen SCHERPENISSE - Woensdag 29 juni wordt de eerste Toeristenmarkt ge houden in Scherpenisse. De Federa tie van .Middenstandsverenigingen en de streek VVV hebben de voorbe reiding en organisatie in handen. In iedere kern op Tholen wordt deze zomer een dergelyk festijn op touw gezet op woensdagen. De markten worden bevolkt door middenstanders uit de betreffende' plaats met als aan vulling een presentatie van midden standers uit andere kernen. De eerste Toeristenmarkt van 29 juni valt (met opzet) samen met de ope ning van de Thoolse Dagen De overi ge data zijn 6 juli - Poortvliet. 20 juli - Oud-Vossemeer; 27 juli - Tholen. 3 augustus - Stavenisse; 10 augustus - St -Maartensdijk: 17 augustus - St.- Annaland Jeugdzeilwedstrijd 'De Kogge' Tholen THOLEN - Het succes van de eerste zeilwedstrijd voor de jeugd tijdens de Braderiedagen in '82. was voor de Watersportvereniging De Kogge in Tholen een reden om een dergelijk evenement ook dit seizoen op touw te zetten De eerste wedstrijd was afgelo pen zaterdag en daaraan werd deelge nomen door 15 boten, verdeeld over 2 klassen. De volgende wedstrijd is ge pland eind augustus. In de categorie A. de snelste boten, werd Wlm Hoogedeurc winnaar. 2e was Mare Venekamp en 3e Martijn Boelhouwers. Ca tegorie B werd gewonnen door Marco Bal. 2e David Nleuwenhuis, 3e Mark Verburg Zaterdag 2 juli organiseert de zeilcom- missie van De Kogge de jaarlijkse Keeten-A race Het slot van dit evene ment zal vanaf de zeedijk bij Deur- loos Kaaitje van dichtby te volgen zyn PvdA TEGEN SUBSIDIESTOP SAMENLEVINGSOPBOUW R an het jaar aan dan is er een zoJ SCHARENDIJKE - De raadsvergade ring van de gemeente Middenschou wen, woensdagavond in het ge meentehuis in Scharendijke, was in een half uurtje bekeken. De raadsle den hadden niet veel moeite met de voorstellen van het college en de meeste agendapunten werden vlot behandeld. Alleen de PvdA-fractie. bij monde van W. Renden, zei princi pieel nee tegen het voorstel van bur- bnef. waarin de zinsnede 'gezien de van het jaar aan, dan is er een zog slechte financiële positie van onze naamd overschot. Zo is er mede« gemeente regelmatig voorkwam bedrag van 119 000 gulden ontsta Renden wilde dan ook weten of hel als eventueel overschot Dat is ech« college, gezien het batig saldo, de maar zeer betrekkelijk, want de ir.og ng mensen niet 'voor hel lapje hield' lijkheid bestaat dat het rijk ons f- Voorzitter Den Boer was niet zo ge- rekening presenteert om de te« Ier lukkig met deze uitdrukking en legde gedeclareerde lasten terug te beti iai uit dat dit bedrag met zonder meer tot ]en" eigendom van Middenschouwen kon Verder besloot de raad het kerkelij worden gerekend ..Iemand voor het recreatiewcrk 1983 te blijvei gemeester en wethouders om de sub- lapje houden, dat zijn praktyken waar dieren, en men verklaarde zich. sidieverstrekking aan de Stichting we ons niet meer bezighouden. De garant te stellen voor de tijdige betjP' Samenlevingsopbouw Schouwen- gemeentelijke lasten worden meestal ,.u Duiveland per 1 januari 1984 te beëindigen. Over dit agendapunt zei de burge meester W. den Boer, dat het college de werkzaamheden van de stichting niet helemaal nutteloos vond, maar gezien de besluiten van de andere gemeente in de regio vonden b en w dat er geen aanleiding was om terug te komen op de eerder genomen be slissing tot beëindiging van de subsi diering aan de stichting. Renden liet weten dat hij het bijzonder jammer vond dat één en ander zo moest gaan en verklaarde zich tegen het voorstel. De andere raadsleden waren het ech ter wel met het voorstel eens en het werd met meerderheid van stemmen aangenomen. Tijdens de bijeenkomst bleek ook dat de gemeente er financieel gezien nog niet zo slecht voorstaat, althans vol gens het raadslid Renden. De gewij zigde begroting van 1982 toonde een batig saldo van 135 000 gulden, en de PvdA-er vroeg zich af waarom subi- die-aanvragen door stichtingen en verenigingen in de regel door het colleee beantwoord werden met een op jaarbasis geraamd en kondigen die lasten zich bijvoorbeeld op de helft ling van rente en aflossing ten behi* "v ve van de renovatie van rusthoa Duinoord in Haamstede. VOOR EERSTE MAAL ZIERIKZEE In de periode van 20 besloten plaatselijke AiyercomiKi juni tot en met 2 juli wordt in op te richten Zierikzee voor het eerst een Anjercol- De bestaan uit afgevaardigden vj (j{ lecte gehouden. Deze collecte is be- culturele verenigingen, zoals mua« docld om de financiële positie het Anjerfonds Zeeland te versterken daardoor culturele voorzieningen korpsen, majorettenpelotons en zat; koren. Deze verenigingen werken» tief aan de collecte mee door en activiteiten in de provincie beter beschikbaar stellen van collectanti Toneelavond te kunnen subsidiëren. Het Anjerfonds Zeeland is een onder deel van het - landelijke - Prins Bern- BI Als waardering hiervoor mogen zjjs procent van de netto-collecte^ brengst voor eigen activiteiten behoi gfn den. hard Fonds. Het Prins Bernhard In Zierikzee werken aan de Anjercc Fonds richt zich op zaken van lande- VAN 29 JUNI TOT MET 2 JULI penisse een toneelavond gehouden lyk belang; de Anjerfondsen houden door de openbare basisschool 'De Oosterscheldeschool'. Om 19.00 uui wordt begonnen en de rollen worden weergegeven door de leerlingen der hoogste klas. Schieting SINT-ANNALAND - De schietvereni ging 'Prinses Juliana' uit Sint-Anna- land hield een wedstrijd op het onder- lecte mee de Koninklijke Harmotó] 'Kunst en Eer', de showband deel vrije baan. De 158 deelnemers waren actief op de 100 meterbaan. Uitslagen klasse H W. Goetheer. Goes, klasse A A. Knuist. Stavenisse klasse B L. D. Kloet. St -Annaland. klasse C J Bruynzeel. St.-Annaland; klasse D C. de koster. Heinkenszand zich bezig met initiatieven van regio- Roest' en de Zienkzeese Oratorium nale en plaatselijke betekenis Hun Vereniging. Elke vereniging neemt taak bestaat vooral uit het financieel een wijk voor haar rekening, terwijl2j ondersteunen van organisaties op cul- procent van de opbrengst gelijkelijk tureel gebied en op het terrein van natuurbehoud. De Anjerfondsen hebben de beschik king over eigen inkomsten in de vorm van giften, opbrengsten van collectes de wijk Malta. Volgende week maai en een bijdrage van het Prins Bern- dag. '27 juni. vervolgt men daar if hard Fonds. De belangrijkste bron collecte en doet ook plan Burjze aai J de drie verenigingen wordt ve deeld. De Zienkzeese collecte is maandag2J juni begonnen door Kunst en Eer a tl van eigen inkomsten is de regionale Rust Roest collecteert maandag 27 a collecte, althans in de meeste provin- woensdag 29 juni in Poortambadft jg] cies. In Zeeland bracht de collecte in leden van de Zierikzeese Oratonus w 1981 slechts ƒ6.750 - op terwijl dat Vereniging nemen gedurende de ge» KU jaar aan subsidies 160.200.- werd le collecte-periode de binnenstad a j,,, verstrekt. Tegen deze achtergrond is het buitengebied voor hun rekemr? M III.UPKMSSi: - Voor de 27ste maal worden vanaf woensdag 29 juni tot en met zaterdag 2 juli in Scherpe nisse de 'Thoolse Dagen' gehouden. De opening wordt verricht door bur gemeester E. Baerends om 14.00 uur op het Pluimpotterrein. Na de opening wordt het scholenspel 'Ren je rot sportief gehouden. Om 19.00 uur is er een optreden van de drumband en majorettes 'Euterpe' uit Sint-Maartensdijk, gevolgd door het spel 'Ren je rot denkwerk' en een jeugd-trekker-lrek wedstrijd. Donderdag (om 14 00 uuri is er een bejaardenmiddag met. optreden van verschillende artiesten 's Avonds (20 00 uuri wordt een talentenjacht gehouden Vrijdag opent, stichting- voorzitter MC J Kosten de rundvee- ui. sutupuikcuring, die om 09.00 uur begint Verder zyn er de hele dag door tal van activiteiten, onder meer een demonstratie van achtspannen, touw trekken met koudbloedpaarden en een ponyshow. Ter afsluiting van de vrijdag is er om 20 30 uur een show van AVRO's Toppop. De festiviteiten zaterdag, de slotdag, beginnen om 09.00 uur met voorberei dingen op de trekker-trekwedstryden, die officieel om 13.30 uur beginnen. Vervolgens is er nog een fietscross, een optreden van het muziekkorps OVM uit Oud-Vossemeer, een motor- trial, een brommercross en een ralley. De 'Thoolse Dagen' worden besloten met een optreden van de band Par does. met medewerking van Vader Abraham en een verloting (rond 22.00 uur) S CS s- GJ QJ S CS Slagerij Clement Geertesplem 22. Kloetinge. tel 01100-11439 Vrijdag en zaterdag: Kippebout p. kg. 5,98 Gehakt trio's 200 gr 3,45 Uit eigen worstmakerij bekroond!!!: Boerenham 100 gr ƒ2,85 Gebraden gehakt 100 gr. 1,10 Uw adres voor vertrouwd kwaliteitsvlees en vleeswa ren, dag in, dag uit!1! 1 liter 30%alc. uit België DUBBEL GESTOOKTE HASSELTSE JENEVER iANSTOKEI Kbrjings Cötes du Rhone A.Laporte Noir. Heineken bier 24x30cl.perkrat 14.32 Olifant jonge jenever Grants whisky 40%alc Courvoisier Cognac***. Liebfraumilch frisse Rijnwijn. Muscadet Sevre et Maine Graves Superieur licht zoete wijn 5.99 Soaveof Bardolinowijn 3.99 Bokma 5.95 jonge jenever 1599 14.99 18.99 26.99 4.49 4 99 JAC.HERMANS Overige aanbiedingen geldig t m25juni a.s. •Hoogemeicie oor-i - i.r Oost burg schoolstraat a •Temeuzen scnuttersnofweg n» steenbergen rviarnr 7 Sas van Gent.canadaiaan 4.Goes wimgaardstraat 62 H' VllSSingen Hermesweg 23 5-bands wereldontvanger Chronomatic-220 FM-MG klokradio Met BFO-regeling voor SSB- en CW-signalen Ontvangst op LG. MG en 3 x KG, van 1 50 kHz lot 30 MHz Fijnafstemming op alle ban den Op 220 V of 12 V DC 20-9206, Duidelijke LED-dispiay Met inslaap- sluimer- en lichtsterk- teregeling Heldere ontvangst 220 x 58 x128 mm 12-9148 Realistic Stereo Disco Mixer Voor FM-amateurs en disco-parties Vier stereo-ingangen 50-in-èèn bouwdoos I W\ m -I - l; r -i - «j*: fel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28