OLD TIMERS Tweede kamerlid Terpstra opent geïntegreerd sportcomplex Goes Grijpskerke kampioen tweede klas ringrijden 7.98 B. en w. Vlissingen willen aanschaf van nieuwe brandweerauto INBRAAKPREVENTIE DE JAGER IJZERHANDEL Maandag, dinsdag en woensdag: Sla vinken Sla Mulder binnenhuis MAANDAG 20 JUNI 1983 PZC/streek GEBOUW KOSTTE 240.000 GULDEN GOES „Wat u hier in Goes heeft bereikt, de mogelijkheid van samen te sporten door gehandicapten en niel-gehandicapten in eén complex, is in Nederland helaas nog een uit zondering te noemen. Ik hoop dat het in de toekomst een vanzelfsprekende zaak is, dat met de bouw van nieuwe sportaccommodaties rekening ge houden wordt met onze gehandicapte medemens. Dc sport moet toeganke lijk zijn voor alle burgers. Met of zonder rolstoel. Ik vond het een hele eer om uitgenodigd te worden in Goes voor het verrichten van de officiële opening van Zeclands eerste geïntegreerde sportcomplex en ik fe liciteer de initiatiefnemers daarom van harte!" Zo luidde samengevat de toe spraak van het tweede kamerlid E. Terpstra (vvd) zaterdag tijdens de opening van een voor gehandicapten aangepaste kleed-, secretariaats- en bergruimte bij de sintelbaan op het sportpark Het Schenge in Goes De voormalige topzwemster Terpstra trok. samen met de Goese wethouder drs J Dijkgraaf, een kleed weg. waar door een plaquette aan de gevel van het gloednieuwe gebouw te voorschijn kwam De accommodatie is het resul taat van een samenwerking tussen de Goese atletiekvereniging AV'56 en de sportclub Gehandicapten Beveland. Met behulp van de gemeente Goes, het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten, de Nederlandse Vereniging voor Revalidatie en verscheidene an dere instellingen, die zich met de sportbeoefening van gehandicapten bezighouden. De openingsplechtigheid kon zich in de belangstelling verheugen van vele mensen uit de Zuidbevelandse sport wereld Dijkgraaf, als voorzitter van de stichting sportintegratie Goes, kwam als eerste voor de microfoon. Na een welkomstwoord aan de aanwe zigen en in het bijzonder aan Terp stra, legde hij uit waarom het stich tingsbestuur er toe overgegaan was het tweede kamerlid voor deze ope ning te vragen: ..Voor ons was het vanzelfsprekend, omdat u altijd een voorvechtster bent geweest voor de gehandicaptensport Wij zijn dan ook erg blij. dat u dit wilt doen". Voorts bedankte hij alle sponsors en vrijwilli gers voor hun tlnanciele hulp en hun inzet voor het Integratieproject. Ook de aannemer en de onderaannemers werden in zijn dankwoord niet verge ten Na de toespraak van de wethou der kregen verscheidene andere spre kers de gelegenheid hun woordje voor de microfoon te doen. Tot slot overhandigde Dijkgraaf twee cadeaus aan het kamerlid: een boek werk over de Nederlandse Delta en een metalen figuurtje dat een water drager moest voorstellen, timmeren en schildereni is dit be drag, tot op 10.000 gulden na, bij elkaar gebracht. De sponsorloop van afgelopen donderdag bijvoorbeeld. Met de bouw van het nieuwe kleed-, secretariaats- en bergruimte is in december '82 begonnen. Het gebouw heeft in totaal 240.000 gulden gekost. Dankzij subsidies, sponsor activiteiten en zelfwerkzaamheid (af- Zangavond in Serooskerke SEROOSKERKE (W) De gemengde zangvereniging Sursum Corda uit Middelburg houdt donderdag 23 juni een zang- en samenzangavond in de hervormde kerk van Serooskerke. De huidige dirigent, de heer A. Joosse uit Vrouwenpolder, zal dan voor de laatste maal de leiding van het koor op zich nemen. Hij heeft het 16,5 jaar gedirigeerd. Muzikale begeleiding wordt verzorgd door organist Bram Beekman. Verder wordt medewerking verleend door muziekvereniging EMM onder leiding van de heer M. Kramer die onder meer het largo an Freek Schorer uit zal voeren Dit met begeleiding van orgel en gitaar. De zangavond begint om 19 45 uur en bracht een bedrag op van 17.000,01 gulden. IWethouder Dijkgraaf kreeg tijdens de plechtigheid een reusach tige cheque ter waarde van dit be drag in zijn handen gedrukt.) Het bouwwerk is nu nog niet helemaal klaar, de inventaris is nog niet com pleet en aan de berging moet ook nog het één en ander gebeuren. Het tekort van 10.000 guldep zal, volgens een woordvoerder van AV'56, opgelost worden door nog te ondernemen acti viteiten. Voor de oude secretariaats ruimte een houten salonwagen zoekt AV'56 een koper. Na het officiële gedeelte van de ope ning werden op de sintelbaan wed strijden door gehandicapte en niet- gehandicapte sportlui gehouden. Tweede kamerlid mevrouw Terpstra trekt samen met de Goese wethouder J. Dijkgraaf een kleed weg. waardoor gloednieuwe gebouw tevoorschijn komt. wordt geopend door ds. De Windt. SJACCO DE VISSER PERSOONLIJK KAMPIOEN IN AAGTEKERKE AAGTEKERKE Zaterdag werden in Aagtekerke de tweede klaskampioenschappen van de Zeeuwse ringrijdersvereniging gereden. De organisatie was die dag in handen van de ZRV en de Aagtekerkse ringrijdersvereniging 'De Vrijbuiters'. Grijpskerke 1 was dc gróte kampioen en Sjacco de Visser uit Souburg greep de persoonlijke titel. Om acht uur bonden de dertien drietallen onder aanvankelijke koude en winderige omstandigheden, de strijd aan om de promotie- en degradatieplaalsen naar respectievelijk de eerste en derde klasse. Souburg 1 en Grijpskerke 1 waren hierbij duidelijk een favoriete rol voor hel kampioenschap toebedacht. Dat die voor een deel terecht was kerke 5 en Koudekerke 9 met 29 bleek na vijf beurten toen de groene leiderssjerpen konden worden uitge reikt aan Grijpskerke 1 Deze ploeg had dertien ringen in vijf beurten nngen. Alleen Theo Alewijnse van Gapinge had toen 14 ringen gestoken m vijftien beurten Er waren zeven rijders die toen 13 ringen in hadden Koudekerke 8 en Aagtekerke 6 had- in de loop van de middag bleef de den er twaalf. Er waren toen nog drie strijd gaan tussen Grijpskerke 1 rijders met alle gestoken ringen. De spanning was groot toen in de negen- Oostkapelle 2 en Souburg 1 De rest volgde op afstand. de beurt maar liefst zeven korpsen op De stand na 22 beurten was dan ook. 1 minder dan twee ringen verschil bo venaan stonden. Grijpskerke 1 en Koudekerke 8 hadden toen 21 ringen, Souburg 1. Ritthem 3 en Aagtekerke 6 hadden er 20 en Souburg 2 en Zoute- lande 2 hadden er 19. Toen kwam de opmars van Oostka- Grijpskerke 1 met 53 ringen, 2 Oost- kapelle 2 met 52 ringen en 3 Souburg met 48 ringen. Onderaan ploeterde Domburg met 34 ringen verder met daarboven Aagtekerke 5, Koudekerke 9 en Gapinge 5 met 39 ringen. Sjacco de Visser uit Souburg en Hans Mal- pelle 2 want aan het eind van de jaars uit Oostkapelle stonden boven- morgen na vijftien beurten stonden zij aan in het persoonlijk klassement met samen met Grijpskerke 1 aan kop met 20 ringen, met daarachter drie rijders 35 ringen in vijftien beurten. Nummer met 19 en twee rijders met 18 nngen twee was Souburg 1 met 34 ringen en Grijspkerke 1 was echter met te pak- op de derde plaats stond Koudekerke ken deze dag Wat betekende dat dit 8 met 32 ringen Onderaan stond toen drietal vanaf de vijfde beurt van de al Domburg 5. samen met Koudeker- wedstrijd het klassement had aange- ke 7 met 24 nngen. daarboven Aagte- voerd was een uitstekende prestatie mag worden genoemd. Zij eindigden dan ook na dertig beurten als de grote kampioen met 74 van de 90 te steken ringen. Voor deze prestatie zorgden David Willemse die op het laatst nog iets terugviel maar toch nog 24 ringen stak. Invaller Leen van der Weele met 23 ringen en Krijn Verhage, die 27 ringen aan zijn lans wist te rijgen. De twee laatsten staken van de laatste zeventien beurten 16 ringen Reservekampioen werd toch nog op het nippertje Oostkapelle 2 met 68 ringen, die bij elkaar werden gestoken door Hans Maljaars (24 ringeni en Bram Roose en Simon Lous die er beiden 22 staken. Ze bleven daarmee één ring voor op Souburg 1. Gedegra deerd waren toen: Domburg 5. dat een hele dag ver onderaan had gestaan en Koudekerke 9. Beide staken 49 rin gen. In de kamp wist Domburg zich toch nog van die laatste dertiende plaats te ontdoen De kamp om het persoonlijk kam pioenschap ging tussen Sjacco de Visser en Krijn Verhage. die beiden 27 ringen staken Sjacco de Visser was daarin de sterkste en werd persoonlijk kampioen, terijl Krijn Verhage per soonlijk reserve-kampioen werd Na afloop werden de ere-prijzen uitge reikt door burgemeester mr B. J van Putten van Mariekerke. De volledige uitslag is 1 en kampioen en winnaar van de wisselbeker van Stunn en Dekker Oostkapelle. Grjjpskerke 1. 74 rin gen. 2 reserve-kampioen en winnaar van de wisselbeker van UTB Mengvoeders Oostka pelle 2, 68 ringen; 3 wisselbeker van ge meente Valkenisse Souburg 1, 67 ringen, 4 wisselbeker gemeente Mariekerke Souburg 2.62 ringen, 5 wisselbeker Janse Koudeker ke Zoutelande 2. 62 ringen. 6 wisselbeker gemeente Domburg Aagtekerke 6, 58 rin gen 7 wisselbeker Frans Kasander Aagte kerke 5 57 ringen: 8 wisselbeker Hoefsmid A Maljaars Gapinge 5. 57 ringen, 9 wissel beker B. Sinke Serooskerke Koudekerke 8, 57 ringen. 10 wisselbeker provinciale WV Ritthem 3.56 ringen 11 wisselbeker Recron Koudekerke 7. 54 ringen. 12 en eedegra deerd beker ringrijdersvereniging 'De Vrij buiters' Domburg 5. 49 ringen. 13 en gede gradeerd beker ringrijdersvereniging 'De Vrijbuiters' Koudekerke 9 49 ringen, per soonlijk kampioen en winnaar wisselbeker J van de Berghe, Sjacco de Visser, Souburg 27 ringen en persoonlijk reserve-kampioen medaille van de ZRV Krijn Verhage 27 ringen. Viering 60-jarig bestaan van Marnixschool in West-Souburg WEST-SOUBURG De protestants christelijke Marnixschool in West- Souburg viert vrijdag 24 en zaterdag 25 juni het 60-jarig bestaan van dc school. Leerlingen van de Marnixschool en de Marijke-kleuterschool hebben vrijdag een speeldag Eerst worden er door de 200 leerlingen balonnen opgelaten en daarna beginnen de kinderspelen. Voorts wordt een jubileum lied gezon gen. 's Middags voeren de leerlingen van de vierde klas de musical 'Marmx' op. 's Avonds is er een feestavond voor de ouders. Muzikale medewerking wordt verleend door de Fiëstaband. Zaterdag 25 juni is er een reünie voor de leerlingen, die in het cursusjaar 1960 1961 op school zaten. In dat schooljaar werd de nieuwe school aan de Van Doornlaan geopend. De reünie is georganiseerd door de leerlingen uit dat schooljaar. Fietspuzzeltocht Serooskerke (W) SEROOSKERKE De sportvereni ging Serooskerke (W.) houdt woens dag 22 juni voor de zevende maal een fietspuzzeltocht over een afstand van plusminus 20 kilometer. Inschrijving staat open vanaf 18.15 uur en de eerste deelnemer kan om 18.30 uur starten vanaf het verenigingsgebouw De Zandput. NCVB Domburg DOMBURG De afdeling Domburg van de NCVB hield de laatste verga dering vanhet seizoen in het Schut tershof. Het was een huishoudelijke vergadering. Bij de bestuursverkie zing werd mevrouw D. Labruyere- Bastiaanse presidente terwijl me vrouw Minderhoud-Labruyere alge meen-adjunct werd. Wethouder D. J. P. Bruinooge Vlissingen. rechts) geeft het vertreksein voor de zesde Walcherenril op de Boulevard VLISSINGEN De organisatoren van de 'Waleherenrit voor oldtimers' het Vlissings Aktiviteiten Fonds kregen aan het eind van de rit, bij de prijsuitreiking door de Vlissingse wethouder D. J. P. Bruinooge op het Bellamypark lof toegezwaaid voorde perfecte organisatie van het geheel. Alle deelnemers aan de rit er waren zo'n tachtig oude automobie len aan de start verschenen waren bijzonder tevreden over de manier waarop zij tijdens de tocht waren verzórgd. En ook over dc belangstel ling waren geen klachten. Onder bijzonder goede weersomstan digheden ging de Waleherenrit zater dagmorgen van start op de Boulevard Evertsen in Vlissingen. Voor hotel Britannia gaf wethouder Bruinooge om tien uur precies het vertreksein. De deelnemers, van wqie vcelen wa ren gestoken in kleding die bij het jaartal van hun automobiel paste, werden nagekeken door enkele hon derden belangstellenden. De tocht ging via Souburg naar Mid delburg. Voor het Middelburgse stad huis stond een boerenkapel klaar om de stoet muzikaal te begroeten. De stoet reed door naar het Abdij plein en daar stond eveneens een groot aantal belangstellenden. Het ging verder naar Veere en via Vrouwenpolder en Oostkapelle naar Domburg waai" in het Badpaviljoen een koffiemaaltijd werd gebruikt. Door Westkapelle en Zoutelande ging het weer terug naar ..Vlissingen waar de Deltaband en de majorettes van 'The Stars at Moon- VLISSINGEN B en w van Vlissin gen stellen de gemeenteraad voor om een krediet van 245.000 guldon be schikbaar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe brandweerauto, in clusief mobilofoon. In een recent uitgebracht rapport over de toestand van het brandweer- materieel heeft de distnctsinspectour voor het Brandweerwezen gesteld dat de brandweerauto in 1982 al ver nieuwd had moeten worden. Maar. in verband met de onverwachte vervan ging van de ladderwagen in 1981. die bij een aanrijding onherstelbaar werd beschadigd, werd de vervanging uit gesteld tot 1983. Voorts wordt de raad gevraagd een krediet van 144.200 gulden te verlenen voor de vervanging van de meldtafel van het politiebureau. Deze vervan ging was al in 1979 gepland, maar ging niet door in verband met een aantal technische aspecten, terwijl het ook onmogelijk was de meidtafel op de huidige plaats te vervangen. Inmid dels is echter begonnen met de werk zaamheden voor de uitbreiding van het politiebureau, zodat er plannen gemaakt kunnen worden om na de oplevering van de meuwbouw te be ginnen met de installatie van de nieu we meldkamer Uit nader onderzoek is gebleken, dat om capaciteitsproble men te voorkomen de nieuwe meidta fel twee bedieningsplaatsen moet hebben in plaats van nu één. Dat betekejit dat een aantal systemen dubbel uitgevoerd moet worden. De meuwe meldtafel inclusief randsyste- men kost 341.000 gulden en het aan brengen van een volledigdubbel ra diobedieningssysteem 100.000 gulden. Met de totale vernieuwing is een bedrag van 441.000 gulden, inclusief 3000 gulden 'onvoorzien' gemoeid. Doordat in 1978 al een krediet van 296.000 gulden beschik werd gesteld, vragen b en w de raad een aanvullend krediet van 144.200 gulden te verle nen. Verder willen b en w. dat dc raad een krediet van 237.000 gulden verleent voor vervanging en uitbreiding van het huidige materieel van de gemeen telijke reinigingsdienst. Dc raad buigt zich over de voorstellen in de vergadering van vrijdag 24 juni. De aanvang in 14.00 uur. light een afwachtingsprogramma af werkten op het Bellamypark. De stoet kwam meer dan een half uur later dan de bedoeling was in Vlissingen terug. De koffiemaaltijd in Domburg had langer geduurd dan aanvankelijk was afgesproken. De bezemwagen een re paratiewagen die de pechvogels moest assisteren, moest slechts een enkele keer in actie komen om een deelnemer weer op gang te krijgen. Wethouder Bruinooge reikte aan het eind van de tocht aan een drietal deelnemers, die zich hadden onder scheiden door originele kleding en een goed verzorgde auto, evenzovele prij zen uit. De eerste prijs was voor C. Varekamp uit Maasland C. G. Va der uit Middelburg werd tweede en de Belg A, J. M. van Lith kreeg de derde prijs. Er waren voorts aanmoedigingsprij- Wilde achtervolging in Vlissingen VLISSINGEN - Twee taxichauffeurs hebben zondagavond een Engelse au to achtervolgd vanaf de Veerhaven- weg in Vlissingen om de wagen aan dc stationsweg in Middelburg klem te rijden. Op de Veerhavenweg veroorzaakte de Engelsman P. J. N. uit Londen een aanrijding met taxi-chauffeur J. C. D. uit Vlissingen. De Engelsman reed door. D. zette onmiddellijk de achter volging in en kon via de mobilofoon een collega inschakelen. Via de rijks weg 58 reed de zwaar beschadigde Engelse auto naar Middelburg en ramde in het voorbijgaan ook nog enkele verkeersborden. In Middel burg kon N. tot stilstand worden gebracht De gemeentepolitie van Vlissingen, die inmiddels van de ach tervolging op de hoogte was gebracht, was snel ter plaatse en nam de Engels man mee naar het bureau voor een bloedproef. Zijn auto moest worden weggesleept Aan de taxi was weinig schade Brandweer bluste containerbrandje in Oostkapelle OOSTKAPELLE- De vrijwillige brandweer van Oostkapelle is zondag middag uitgerukt om een brandje in een container te blussen. Door nog onbekende oorzaak vatte de inhoud van de container, in één van de park jes aan de Rozenlaan. vlam. Met één straal hoge druk was de brandweer het vuur snel de baas. De brand is vermoedelijk, al dan niet opzettelijk, aangestoken. zen. Velen van de deelnemers na afloop al toe dat zij volgend als de Waleherenrit voor de keer van start gaat, weer vai partij zullen zijn. Rommel- en markt in Koudekerke KOUDEKERKE - De ging Koudekerke houdt juni de jaarlijkse rommel- en markt op het Dorpsplein in kerke. Op de markt zijn ditmaal 20 kramen met aanbiedingen er monstra ties van verenigingen en: denstanders. Er is een grote heid artikelen te koop en 's er een 'onderdelenbeurs'. draait er een rad van avontuur, men buksschieten en andere doen. Disco-show 'Fireball' de muzikale omlijsting. Geslaagd VLISSINGEN - Aan de school ENSAID te Breda voor het examen modiste-a rares mevrouw M. v. d. Vlissingen; tailleuse mevrouw N. njs-v. Vliet. Vlissingen; mevrouw de Groot. Vlissingen; costumièrei vrouw Misaine-Grant, vrouw A. Koole. Vlissingen; J. Moens. Vlissingen, Vliegendhart, Vlissingen. Bejaardenzorg wil bejaardentehuis bij Stadhuisplein in Vlissingen VLISSINGEN Het bestuur van él stichting Christelijke Bejaardennq ra te Vlissingen heeft b en w verrad een perceel grond (2150 m2) nabijbc Stadhuisplein te verkopen. Dit vm het aldaar te bouwen bejaarden» huis. Voor de bouw van het bejaarden» huis ontvangt de stichting van te ministerie van volkshuisvesting vm de grondkosten een normvergoedi» per bed. Dat is 6.840 gulden. OmdJ de stichting 79 bedden toegewes heeft gekregen, is de totale koopsa It) 540.360 gulden. Het bestuur van stichting zal voorts een bijdrage e 60.000.- aan de gemeente betals voor externe voorzieningen iondr meer bestrating en aanpassing vani openbare verlichting). De totale c? brengst van het perceel is daardic 600.360 gulden. De raad zal vrijdag? juni over de verkoop van de kafi grond besluiten. De vergadering begint om 14.00 us Een deelnemer steekt mis bij de wedstrijden om het tweede klaskampioen schap van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging in Aagtekerke Gratis beveiligingsadvies Stuur deze advertentie ingevuld op dan komen wij bij u langs en maken u vrijblijvend een offerte (of bel even voor een afspraak) Achter de Houttuinen 12 - Middelburg - Tel. (01180)-33011 Ijzerwaren - bouwbeslag - gereedschappen - bouwelementen UUVUVUVVn.'UUV'VUUUVVUUUVVV/w per kilo malse krop, per stuk gordijnen - tapijten Een huis met een hypotheek van zo'n ton kost u per maand ongeveer 1000 gulden. Exclusief ergernis, ijdele hoop, slapeloze nachten cn aspirines. Een grote, aparte advertentie kost meestal minder en verkoopt sneller, want: Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En dc makelaar weet van wanten en kranten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6