zeeland: >r Boertien gaat zich met 'Aardenburg' bemoeien Drie zwaargewonden bij ongeluk in Schoondijke Kabinet bracht bezoek aan Oosterscheldewerk Opslagloods in Kats door brand verwoest almanak Nadelig saldo ADZ over 1984geraamd op ruim 900.000gulden l Bestelwagen gestolen bij drijf in sloegebied Serie inbraken in auto's Gemeente Vlissingen wil Tort*kopen V/1 UITERMATE ROERIGE WEEK AARDENBURG De commissaris van de koningin in Zeeland dr C. Boertien, gaat zich bemoeien met de perikelen in politiek Aardenburg. Vanavond (maandag) ontvangt hij in het provinciehuis in Middelburg de fractievoorzitters van de minderheidscoalitie van PvdA, VVD, D'66 en Lijst Standaert. Dinsdag zijn CDA, Gemeentebelangen en Louis de Clerck aan ie beurt. De inmenging van dr. Boertien volgt wat wij nu van hem verwachten. Het a een uitermate rumoenge week in antwoord zou dan simpel kunnen zijn: Isrdenburg. Voorlopig 'hoogtepunt' het is niet aan ons dat te beslissen" tan de affaire: het ontslag van VVD- Ook CDA'er J van der Bliek houdt J «houder J. A. J. de Ridder, woens- zich. in afwachting van het gesprek in t agavond gesteund door zes van de Middelburg, op de vlakte. „We moe- [(raadsleden. Hij werd direct opge- ten maar even afwachten. Ik zou me Dlgd door raadslid W. F. van Helden kunnen voorstellen dat de commissa- Gemeentebelangen). ris zich nog eens precies van alle )e roerige raadsvergadering, waarin kanten wil laten informeren, voordat •r De Ridder werd afgezet, werd stilzwij- hij - wie zal het zeggen - andere 't pnd gadegeslagen door mr A. C. de stappen neemt" lu. kabinetschef van de commissaris Voorzitter J. I. Hennekeij van de ade koningin. De Ru was het ook, afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen cede fractievoorzitters zaterdag tele- msch uitnodigde voor een 'informa- «f gesprek' met dr. Boertien. )'66-raadslid H. C. van Rie zondag- mddag: „We weten alleen dat de ommissaris met ons wil praten, meer liet. Al filosoferend kan ik me voor- ek< «ellen dat Boertien ons zal vragen van de VVD zou er moeite mee heb ben als dr. Boertien nu een verzoe ningspoging waagt. „Dat had hij dan al veel eerder kunnen doen. bijvoor beeld na de gesprekken die De Ridder begin dit jaar met hem voerde", zegt hij. Overigens hebben vertegenwoor digers van het hoofdbestuur, de ka mercentrale Zeeland en de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de WD zich in het weekeinde nog eens achter ex-wethouder De Ridder opge steld. Dat gebeurde na uitvoerig over leg, vrijdagavond. De WD- bestuurders in een verklaring: „Zijn optreden als wethouder gedurende negen maanden kan de toets der kritiek ten volle doorstaan". De VVD wil naar niemand de beschul digende vinger wijzen. De bestuurders beperken zich tot uitdrukkelijke steun aan De Ridder en onderschrij ven diens constatering 'dat hij een ieder recht in de ogen kan zien en blijven zien voor wat betreft zijn func tioneren als wethouder' varel alarmgroep Inbraakbeveiliging Brandmeldinstallatics i| t Volgens verzekeringseisen met TBBS-opleveringsbewijs. W1SSE-VAREL B.V. 01100-27072. Verriin Stuartweg 3. 4462 GE Goes ISSINGEN - In tie nacht van vrij- [dag op zaterdag is een diefstal ge- jleegd bij een bedrijf (ELTB- icland) aan de Frankrijkweg in het legcbied. Er worden vier kabelha- :ls (met elk 500 meter kabel) en een bestelwagen vermist. De daders waren het bedrijfsterrein W opgekomen nadat zij een hek hadden A sforceerd De waarde van de buit W m zondag bij de Vlissingse gemeen- f, tepolitie niet bekend. ZEEUWSE I Auto Uie boer uit. Wolphaartsdijk kreeg onlangs bezoek van een neef die jaren geleden naar het verre Amerika is vertrok ken. De man had daar een eigen landbouwbedrijf opge bouwd van niet geringe om vang, met grote lappen grond daarbij. Hij kon zich dus wel een reis naar zijn geboorte land veroorloven om daar .fa milieleden en oude bekenden met een bezoek te vereren Onder ivie de Wolphaartsdijk- se neef. Na een hartelijke be groeting en hel uitwisselen van vele gegevens van per soonlijke aard nam het ge sprek een zakelijke wending „Zoals je ziet", zei de Wol- phaartsdijkse neef naar bui ten wijzend, „heb ik een een voudig maar gezond boeren bedrijf opgebouwd". Nadat de Amerikaanse neef zijn blik over het kleine en overzichte lijke perceel grond had laten glijden, pareerde hij. .Als ik s morgen ben opgestaan stap ik in mijn wagen en begin een tocht langs mijn landerijen Zo tegen het middaguur kom ik bij een dépendance aan, waar ik mijn kuchje opeet, vervol gens ga ik verder en zo tegen de avond kom ik dan thuis. Tegen die tijd is al mijn grond geïnspecteerd" De Wolphaartsdijker had aan dachtig geluisterd maar had rijn antwoord al klaar: Jk begrijp het. zo'n auto heb ik ook gehad". KATS - Een uitslaande brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag een kleine opslagloods aan de Dijkstraat in Kats volledig met de grond gelijk gemaakt. Gemeentelijk brandweer commandant W. van Houwelingen schatte zondagmiddag de schade op ongeveer 25.000 gulden. Eigenaar V. was niet tegen vernieling van de schuur door brand verzekerd. Naar de oorzaak stelt de technische recherche van de rijkspolitie een on derzoek in De brandweer kreeg de melding rond kwart over vier, waarna de korpsen van Kats en Colijnsplaat uitrukten. GOES Het nadelig saldo over 1984 van het Administratief Dienstencen trum Zeeland (ADZ) wordt geraamd op 934.000 gulden. Dal is 131.000 lager dan over 1983. Dit. ondanks een te ruglopende omzet en iets hoger aan tal personeelsleden. Een en ander blijkt uit de begroting voor het dienstjaar 1984. die maandag 27 juni wordt behandeld tijdens een vergadering van het algemeen be stuur van het ADZ. Dat het nadelig saldo in 1984 lager is dan het jaar ervoor wordt veroorzaakt door het in 1983 wel en in 1984 niet begroten van de exploitatiekosten van het oude pand te Vlissingen. In de begroting 1983 was een totaalbedrag van 93.000 gulden hiervoor opgeno men. zodat een lager nadelig saldo van 38.000 gulden resteert Uit de begroting blijkt voorts, dat er in enke le sectoren bij het ADZ (afdelingen Eerlijk De WD: „Eerlijk, open, oprecht de Aardenburgse gemeenschap dienend. Het gaat niet om persoonlijke belan gen van wie dan ook!". Hoofdbestuur, kamercentrale en afde ling zijn verder erg benieuwd naar de reactie van commissaris Boertien en minister van binnenlandse zaken Rietkerk op de brief van PvdA. WD, D'66 en Lijst Standaert. Daarin wordt burgemeester drs W. L. A. Lockefeer ondemocratisch handelen verweten. Trouwens, in Aardenburg heerst nog steeds onduidelijkheid over een twee de brief aan Rietkerk, verzonden na mens de Lijst Standaert Daarin dis tantieert een lid van die groepering zich van de eerdere 'protestbrief. Het gaat vooral om de vraag door wie die tweede brief is ondertekend D'66'er Van Rie sluit valsheid in geschrifte niet uit en heeft het ministerie alvast om een afschrift gevraagd Raadslid G. van Maele ontkent dat hij de brief mede heeft ondertekend. Van Rie zondag: „Als dat zo is. moet er inder daad sprake zijn van een vervalsing. Dan wordt het een zaak voor de officier van justitie". Man ontsnapt aan verdrinkingsdood RKTRANCHEMENT Een inwoner van Aken is zondagmorgen vroeg aan de verdrinkingsdood ontsnapt. De man, N. W. was omstreeks kwart over vier op de Kanaalweg te Retranche- ment vermoedelijk door een te hoge snelheid met zijn auto in het kanaal gereden. Omwonenden belden de politie die snel ter plaatse was. De man werd in bewusteloze toestand door agenten uit zijn benarde positie bevrijd. Hij werd per ambulance naar het Sint Antoniusziekenhuis te Oostburg ge bracht. W. werd de bloedproef ageno- men. De auto is geheel vernield. NEELTJE JANS Twintig minis ters en staatssecretarissen uit het kabinet Lubbers hebben zaterdag samen met hun partners een be zoek gebracht aan de werken in de monding van de Oostersehelde. Dat gebeurde in het kader van het jaarlijkse kabinetsreisje. De minis ter van verkeer en waterstaat, N'. Smit-Kroes, trad deze keer op als gastvrouw- Dc regeringsploeg was overigens niet voltallig. Minister president R. Lubbers, minister van financiën H. Ruding en minister van ontwikkelingssamenwerking E. Sehoo ontbraken. In haar welkomstwoord vestigde mevrouw Smit er de aandacht op dat bestuurders de beslissing heb ben genomen het Oosterscheldcgc bied te beveiligen met een dure stormvloedkering en compartimen- teringsdammen En niet rijkswater staat Volgens de ministers zijn de consequenties van die beslissing dan ook voor de bestuurders. De kostenoverschrijding voor het tota le werk met ongeveer tien procent achtte ze niet verontrustend. Zorge lijk vond ze wel de hoogte van het bedrag waar liet om gaat (7.4 mil jard). waardoor de begroting van het ministerie van verkeer en water staat uit balans raakt. De bewinds vrouw zei verder de stellige overtui ging te hebben dat rijkswaterstaat zich gewetensvol van zijn taak kwijt, zowel als het gaat om de kwaliteit van het werk en de kosten bewaking als om de tijdige voltooi ing van de Oosterseheldewerken. De hoofdingenieur-directeur van de deltadienst van rijkswaterstaat. H. Engel, besteedde in het kort aan dacht aan de verschillende eisen die aan het deltagebied worden gesteld. Landbouw, recreatie, milieu en vis serij hebben allemaal hun eigen verlangens. Hij meende dat de werken die de afgelopen tientallen jaren in het zuidwesten van Neder land zijn uitgevoerd de mogelijk heid bieden om in te spelen op die uiteenlopende wensen. Vertrouwen T. Visser, het hoofd van de afdeling waterstaatkundige werken west van de deltadienst, vertelde de ministers en staatssecretarissen dat het Oosterseheldeprojeet nu aan de vooravond van de samen- bouw van de verschillende gepre fabriceerde onderdelen staat. Hij zei deze fase van de pijlerdambouw met het volste vertrouwen tege moet te zien. Een vertrouwen dat wordt ingege ven door het voorspoedige verloop van de funderingsmattenleggerij en het tot grote tevredenheid stem mende programma met pijlerplaat- singsproeven Visser haastte zich daarbij te verklaren dat uit zijn woorden niet mag worden afgeleid dat nu niets meer fout kan gaan. Immers een aantal onderdelen van de samenbouw kan niet vooraf wor den lutgeprobeerd. Dat is bijvoor beeld het geval met de plaatsing van de onderdorpelbalken, Na de ontvangst en de toelichting op dc Oosterseheldewerken bezich tigde het gezelschap in groepjes van tien a twaalf personen onder meer de mattenlegger Cardium. het pijlerhefschip Ostrea en de mattenfabriek. Aan het eind van de middag vertrokken de bewindslie den en hun partners naar Wasse naar. waar het kabinetsuitstapje ten huize van minister Smit werd afgesloten. Daarbij kwamen ruim 20 brandweer lieden in actie. Na ongeveer een half uur werd het sein 'brand meester' gegeven waarna het nablussen nog geruime tijd in beslag nam. Een kar retje dat in de schuur stond en een boot die ervoor stond, konden gered worden. De schuur zelf had een afme ting van ongeveer 20 bij 5 meter. Het was een alleenstaand gebouwtje bin nen de dorpskom. De belangstelling uit het dorp viel volgens Van Houwe lingen wel mee. Dat kwam onder meer doordat de brandweerauto's vanwege het nachtelijk uur niet met sirenes hoefden te werken. varia, drukkerij en externe objekten» sprake is van dalende omzetten. De overige afdelingen geven een opleving te zien Het automatiseringsgebeuren, dat ook voor kleineere bedrijven nuu- tig is of noodzakelijk wordt, blijkt in de Zeeuwse regio een goede werkvoor ziening op te leveren. Het ADZ speelt op de ontstane behoeften in door investeringen in personeel en appara tuur, Op de agenda staan ook de bespreking van de jaarrekening 1982 en de periodieke verslaglegging van het eerste kwartaal 1983 De vergade ring wordt gecombineerd met een bezoek aan de ADZ-vestigingen In Goes en Terneuzen. Dc vergadering wordt gehouden in 'De Betiio' in Goes en begint om 10.00 uur. Voorafgaand is er een rondgang door de vestiging in Goes. Middags wordt om twee uur de vestiging in Terneuzen bekeken. BRESKENS Zondagmiddag zijn onder de West-Zecuws-Vlaamse kust vijf auto's opengebroken. In alle vijf gevallen zijn tassen met daarin pa pieren ontvreemd die op een zichtba re plaats in de auto's lagen. In Cadzand werd de auto van N. van H uit Zelzate. die aan de Vlanfingpoi- derweg stond, tevens 300 Belgische frank gestolen Aan de Zwartepolder- weg te Cadzand werd de auto van R M. de la R. uit Waarschoot opengebro ken. Eveneens aan de Zwartepolder- weg werd de auto van D. van de V. uit Ertvelde opengebroken. Hier werd naast een tas met papieren 500 Belgi sche frank ontvreemd. In Nieuwvliet aan de Zeeweg was de auto van E. Q uit Terneuzen doelwit van inbrekers Hier werd een portemonnee met daar in 300 gulden ontvreemd Aan de Nieuwesluisweg in Breskens werd de auto van V uit Sint-Niklaas openge broken. Hier namen inbrekers 6000 Belgische frank mee. Bij de rijkspolitie bestaat het vermoe den dat de inbraken zijn gepleegd door dezelfde daders. Zij verzoeken getuigen van de inbraken zich met hen in verbinding te stellen Telefoon nummer 01170-3156. Verder geeft zij het advies aan automobilisten om hun auto s goed af te sluiten en geen waardevolle spullen en zeker niet op een zichtbare plaats in hun auto te laten liggen. De wrakken, van de twee bij het ongeluk betrokken personenauto's. SCHOONDIJKE Vier personen, van wie drie ernstig, werden zater dagavond bij een ongeluk op de krui sing Tragel oost-Gaternisseweg te Schoondijke gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde om halfzeven. Be stuurder C. J. de N. uit Waterland- kerkje kwam van de Tragel-oost en wilde richting Schoondijke rijden. Hij verleende op de kruising geen voorrang aan bestuurder C. M. B. uit Breskens die van de Gaternisseweg kwam. B. werd zelf licht gewond Twee inzit tenden van B de achttienjarige J van C. en de elfjarige A van C raakten ernstig gewond Ook De N werd ernstig gewond De drie gewon den zijn met twee ambulances overge bracht naar het Sint Antoniuszieken huis in Oosiburg waar ze op de afde ling intensive-care moesten worden opgenomen Na de aanrijding verleen den de brandweerkorpsen van Schoondijke en Oostburg assistentie De beide personenauto's werden ver nield Van niets bewust TERNEUZEN - De 66-jarige mevrouw M de B uil Terneu zen was zich nergens van be wust Ze fietste zaterdag rustig rotonde Driewegen. andere fietser gepasseerd Ze hoorde toen die man haar passeerde, wel iets maar stond er niet bij stil. Tot ze even tater a.fstapte. in haar fietstas keek en haar handtas miste. Ver moedelijk heeft de passerende fietser de tas uit de fietstas gestolen. In de tas zat een portemonnee met een klein geldbedrag en een bejaarden pas. MAANDAG 20 JUNI 1983 PAGINA 5 JSSINGEN Als het aan b. en w. ijl zal de gemeente Vlissingen over- mtot de aankoop van een complex loningen van Fortress Exploitatie JV. in Rotterdam op het 'Fort'. willen verder verval van de a, 197 in totaal, voorkomen. Ut bedrag, dat hiermee is gemoeid, [draagt 2.955.000 gulden. «koop door de gemeente is volgens b. en w. de enige mogelijkheid om het verval van de woningen op het 'Fort' tegen te gaan. Besprekingen met de eigenaar van de woningen. Fortress Exploitatie B.V. te Rotterdam, om trent het opknappen van de 197 hui zen hadden geen resultaat. Daar wil het college nu dat de gemeente het woningbestand aankoopt. Uit onder handelingen is gebleken dat de eige naar bereid is tot verkoop voor een prijs van 15.000 gulden per woning. Op dit moment is het college aan het onderzoeken op welke wijze de wonin gen verbeterd kunnen worden op grond van de 'Beschikking geldelijk steunverbetering particuliere wonin gen 1979)11'. Op basis van een opge stelde exploitatie-berekening is over leg gevoerd met de directie Volkshuis vesting Zeeland Als rekening wordt gehouden met een bijdrage uit 's rijks kas zal de huurprijs per woning by een sluitende exploitatie ongeveer 320 gulden per maand bedragen. B. en w. zijn over de overdracht van de woningen, na verbetering, aan een woningbouwcorporatie in bespre king met de Vlissingse woningbouw corporatie 'Baseo'. De aankoop van het woningbestand op het 'Fort' komt aan de orde in de raadsvergade ring van 24 juni, aanvang 14.00 uur. PROJECT AAN VOORAVOND SAMENBOUW Op het hefschtp Ostrea ivl.nri Brokx. Korthals Altes en Korle-van Hemel Links op de achtergrond enkele pijlers van de te bouwen dam Het gezelschap op het werkeiland 'Neeltje Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17