Tweede kamerlid Terpstra opent geïntegreerd sportcomplex Goes Pastoor P. van veertig jaar priester 'Midzomerfeesten' in Kloosterzande succes Kampioen Adrie Thijs gehuldigd Gezellige drukte bij Maoneblussersfeestt PZC/streek DePZC brengt t bij u binnt Heden overleed "plotseling onze geliefde zorgza me vader, behuwd- en grootvader JACOB DE MOLENNAAR weduwnaar van Maria Pieternclla van Tatenhove in de gezegende ouderdom van 91 jaar. Zevenbergen J. de Molennaar-van Nynatten Jack en Elly Nieuwerkerk: W J de Molennaar Th de Molennaar-Schietlekatle Jaap en Marlies Zierikzee Aamoud Hoek M. C van Hoeve-de Molennaar Biervliet Jan en Chnstien Hoek C de Blaey 17 juni 1983 Rusthuis 'Scheldeoord'. Emmalaan 1. Temeu- zen. Correspondentieadres: M C. van Hoeve-de Molennaar. Narcissenlaan 18. 4542 BT Hoek. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 21 juni 1983, om 14 30 uur op de Zuiderbegraaf- plaals. na voorafgaande rouwdienst vanuit 'Scheldeoord Emmalaan 1. aanvangende om 14 00 uur Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. maandag 2o JUN. 1983 Zeeuws- Vlaanderen GEBOUW KOST Th 24U.UU0 GULDEN De rockgroep Normaal tijdens het optreden in Kloosterzande Zelfwerkzaamheid Met de bouw van het nieuwe kleed-, secretariaats- en bergruimte is in december '82 begonnen. Het gebouw heeft in totaal 240.000 gulden gekost. Dankzij subsidies. sponsor activiteiten en zelfwerkzaamheid (af timmeren en schilderen) is dit be drag, tol op 10.000 gulden na, bij elkaar gebracht. De sponsorloop van afgelopen donderdag bijvoorbeeld, bracht een bedrag op van 17.000,01 gulden. (Wethouder Dijkgraaf kreeg tijdens de plechtigheid een reusach tige cheque ter waarde van dit be drag in zijn handen gedrukt.i Het bouwwerk is nu nog niet helemaal klaar, de inventaris is nog met com pleet en aan de berging moet ook nog het één en ander gebeuren Het tekort van 10 000 gulden zal. volgens een woordvoerder van AV'56. opgelost wordgn door nog te ondernemen acti viteiten. Voor de oude secretariaats ruimte een houten salonwagen zoekt AV'56 een koper. Na het officiële gedeelte van de ope ning werden op de sintelbaan wed strijden door gehandicapte en niel- geliandicapte sportlui gehouden. Martijn Kersbulck Pastoor P van Leeuioe ontving gelukivensen van vele inwoners van Sint Jansteen maar ook van veel vriendek I kennissen van buitenaf EUCHARISTIEVIERING IN SINT JANSTEEN GOES „Wat u hier in Goes heeft bereikt, de mogelijkheid van samen te sporten door gehandicapten en nict-gehandicapten in een complex, is in Nederland helaas nog een uil zondering te noemen. Ik hoop dal het in de toekomst een vanzelfsprekende zaak is, dat met de bouw van nieuwe sportaccommodaties rekening ge houden wordt met onze gehandicapte medemens. De sport moet toeganke lijk zijn voor alle burgers. Met of zonder rolstoel. Ik vond hel een hele eer om uitgenodigd te worden in Goes voor het verrichten van de officiële opening van Zeelands eerste geïntegreerde sportcomplex en ik fe liciteer de initiatiefnemers daarom van harte!" Zo luidde samengevat de toe spraak van het tweede kamerlid E. Terpstra ivvdi zaterdag tijdens de opening van een voor gehandicapten aangepaste kleed-, secretariaats- en bergruimte bij de sintelbaan op het sportpark Het Schenge in Goes De voormalige topzwemster Terpstra trok, samen met de Goese wethouder drs J. Dijkgraaf, een kleed weg, waar door een plaquette aan de gevel van het gloednieuwe gebouw te voorschijn kwam. De accommodatie is het resul taat van een samenwerking tussen de Goese atletiekvereniging AV'56 en de sportclub Gehandicapten Beveland. Met behulp van de gemeente Goes, het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten. de Nederlandse Vereniging voor Revalidatie en verscheidene an dere instellingen, die zich met de sportbeoefening van gehandicapten bezighouden. De openingsplechtigheid kon zich in de belangstelling verheugen van vele mensen uit de Zuidbevelandse sport wereld Dijkgraaf, als voorzitter van de stichting sportintegratie Goes, OPTREDEN 'NORMAALHOOGTEPUNT KLOOSTERZANDE De traditione le 'Midzomerfeesten' die het voorbije weekeinde in de feesthal van Bas Rijk in Kloosterzande werden gehou den, zijn volgens de organisatoren een overweldigend succes geworden. Het hoogtepunt daarvan was het op treden van de boerenrockgroep 'Nor maal Werden in de voorverkoop slechts 250 kaarten vcerkocht toen het optreden van 'Normaal' begon was de hal bijna helemaal vol. In samenwerking met politie en brand weer hadden de organisatoren de no dige voorzorgsmaatregelen genomen, zodat het geheel (buiten enkele flauw gevallen meisjes) vlekkeloos verliep Tijdens de pauze traden de Engelse popgroep .Van Stewart-Barnes' en de zangeres Mira op. Tijdens de festivi teiten werd ook een wedstrijd voor blaaskapellen gehouden. Bij de kapel len die camavalsnummers ten gehore brachten eindigde 'De Silfferfloat' uit Breda met een totaal van 128 punten op de eerste plaats In de andere categorie. Beiers Tirol, mochten de 'Alkte Kameraden' uit Kloosterzande de wisselbeker in ontvangst nemen Zij kregen 124 punten. Zaterdagmor gen trad het jeugdcircus 'Tarantella' uit Kloosterzande op. Voorts waren er .een fietscrosswedstrijd en de aan komst van een bootshow Breskens - Walsoorden die door de harmonie 'Sint-Cecilia' muzikaal werd opgeluis terd Om de kas van de harmonie uit Kloosterzande te spekken h7ielden leden van 'Windkracht Negen' een wafelactie. In totaal werden vele dui- zende wafels aan de man gebracht Korps uit Halsteren wint concertmiddag Excelsior Terhole HULST Wat de fanfare 'Sint- Cecilia Eensgezindheid' uit Halste ren zondagmiddag tijdens concert wedstrijden in het gemeenschapscen trum 'Den nnllaert' in Hulst liet horen bleek goed voor 288,5 punten. Dat betekende niet alleen ruim schoots voldoende punten voor de eerste prijs maar ook nog promotie. Samen met de andere deelnemende korpsen kan de organiserende mu ziekvereniging 'Excelsior' uit Terhole die het tachtigjarig bestaan viert, terugblikken op een geslaagde con certmiddag. Die was op touw gezet inu samenwerking met de federatie van katholieke muziekbonden m Ne derland en de Westbrabantse en Zeeuwse muziekbond Een domper op het hele gebeuren was het niet komen opdagen van de harmonie 'Sint- Cecilia' uit Stampersgat De feest vreugde was er echter niet minder om toen voorzitter G de Deckere uit 'Excelsior' uit handen van het be stuurslid J Jongbloed van de West brabantse en Zeeuwse muziekbond in het kader van het jubileum de zilve ren legpenning in ontvangst mocht nemen. Buiten de eerste prijs met promotie voor 'Sint-Cecilia Eensge zindheid' uit Halsteren kreeg dat korps ook de beker van de gemeente Hontenisse Die werd uitgereikt door wethouderBruggeman Bestuurslid J. Jongbloed reikte tot slot de andere prijzen uit Uitslagen: eerste prijs met promotie fanfare 'Sint-Cecilia Eensgezindheid Jderde afdeling) uit Halsteren, keuze- werk 145.5 punten, keuze werk 143 punt totaal 288.5 punt. eerste prijs fanfare 'Aurora' iderde afdelingi uit Woensdrecht 139-132.5. totaal 271.5. tweede prijs, harmonie 'Amor Musae i afdeling superieur harmonie i uit Prinsenbeek, 140-138. 278. derde prijs fanfare 'Sint-Hubertus (tweede afde ling) uit Dongen-Vaart 123-118,5. 241.5. wint Terneuzense ballonswedstrijd TERNEUZEN De ballonnenwed strijd, op koninginnedag in Terneu- zen op touw gezet door de Evenemen tencommissie 'De Vliegende Hollan der' is gewonnen door Martijn Kers bulck. Zijn ballon kwam terecht in het West- duitse Oldendorf Tweede werd Clau dia van Opzeeland. Haar ballon land de in het Limburgse MOok en de derde prijs ging naar Marcelle Kamp Haar ballon werd gevonden in Amers foort. De andere prijswinnaars Peter Kooy i ballon gevondenm Gapingen i. Jeroen Franse (Jabbekei. Jan-Gcrard Hartman (Oudenburgi Robin van der Hooit (Beernemi, O Matek (Oosten de), Rene Vink (St.-Laurens-Belgie). Brenda Koster en Marije Koster (hun ballonnen werden gevonden in Zee- brugge), Jelmer Meertens (Oostende), Hatice Kara (Brugge), S Louweret (Dammei. Brian Amesz (Oostkapelle). Mario Paulusse (Kamperland). Jur- gen Meijer (Grijpskerkei. Ilse Remeijn (Veerei en Ca rollen Broekhuysen (Aagtekerkei Alle prijswinnaars wo nen in Terneuzen Ze krilgen stuk voor stuk een VVV-geschenkenbon VIDO-groep Oostburg houdt infomiddag OOSTBURG De VIDO-groep West- Zeeuwsch Vlaanderen verstrekt op woensdag 6 juli weer alle mogelijke informatie over haar activiteiten. Dat gebeurt tussen twee uur en half vier in vrouwen contactcentrum 'Lotje' in de Nieuwstraat in Oostburg VIDO (vrouwen in de overgang) -informatie wordt iedere eerste woensdag van de maand gegeven, steeds in 'Lotje' SINT-JANSTEEN In een sfeervol met bloemen versierde Johannes Den Doper-parochiekerk in Sint-Jansteen vierde pastoor P. van Leeuwe zon dagmorgen zijn veertiogjarig ories- terjubileum. Dat gebeurde tijdens een plechtige eucharistieviering in genoemde kerk die werd opgedragen door de jubilerende pastoor met as sistentie van zijn neef rector van Leeuwe en pastoor Buysc. De preek werd verzorgd door rector van Leeu- Als thema stond daarbij centraal 'De dankbaarheid aan God voor het pries terschap'. In zijn toespraak memo reerde rector van Leeuwe de moeilijke tijden voor de geestelijkheid na het concilie van Rome ..Laten we met zijn allen God danken voor met name die priesters die trouw gebleven zijn in hun ambt", aldus rector Van Leeu we Aan de eucharistieviering werd meegewerkt door het gemengd zang koor en het dameskoor onder leiding van Jan-de Potter uit Sint-Jansteen. In een goed gevulde kerk blikte ook pastoor Van Leeuwe nog even terug op zijn voorbije veertig jaar als pries ter "Ik bven een gelukkig man als ik u zeg dal ik al veertig jaar als priester God hebben kunnen dienen Ondanks mijn gezondheid hoop ik dat ik nog vele laren te kunnen doen", aldus de jubilaris Pastoor Van Leeuwe wilde vanwege zijn gezondheid het jubileum zo sober mogelijk houden. Na de eucharistie viering kregen de inwoners uit Sint- Jansteen wel de gelegenheid om de pastoor in de kerk te feliciteren. Be- J. de Kraker uit Terneuzen wint prijsvraag Bondsspaarbank halve vele honderden inwoners uit zijn jubileum. Later op de dag ma Sint-Jansteen kwamen ook veel vrien- pastoor van Leeuwe namens hetk; f den en kenbnissen van buiten Sint- bestuur een passend geschenk inof^ Jansteen de paswtoor felicitgeren met vangst nemen. BRADERIE EN MUZIEK IN SCHOONDIJK1 SCHOON DUKE Zaterdag vierden de inwoners van Schoondijke hun 'Maoneblussersfeest'. Er was de hele dag een goede belangstelling voor de festiviteiten wat mede veroorzaakt werd door de weersomstigheden. Echt goed strandweer was het niet zodat ook toeristen, vooral Belgen en Duitsers, een bezoek aan Schoondij ke brachten. Het programma startte in de morgen uren met een braderie, een rommel-, kunst- en hobbymarkt Veel belang stelling was er opnieuw voor de ver koop per opbod door Piet Huigh. Verder draaide het rad van avontuur. De wafelbakkenj. waarvan een ge deelte van de opbrengst ten goede komt aan de fiet.scrosscliib. deed goe de zaken. In de middaguren keek «1 jeugd geboeid naar een poppenla - voorstelling op de Brink Daarnati den de muziekverenigingen 'Oefeiu Kweekt Kunst' (OKK) uit Schoon! II ke en drumband en majorettenpi I ton Schoondijke op. Het middagp I gramma werd besloten met een ojjin I den van de Breskense volksdansgn I 'Damajo'. De West-Zeeuws-Vlaat I' automobielclub organiseerde avonds een 'maoneblussersrit', orièntatierit voor auU>mobilis(te 'Maoneblussersfeesten' werden ten met een grote bingo in zaal fels waar na afloop een bal v met het orkest 'De Telstars' De ten werden georganiseerd door middenstandsvereniging DES ZEEUWS KAMPIOEN IN SINT J ANS'l'tlEN TERNEUZEN - Op het kantoor van de Zeeuwse Bondspaarbank in het winkelcentrum Zuidpolder in Ter neuzen vond de prijsuitreiking plaats van de wedstrijd die door de bank tijdens het Open Huis van 6 en 7 mei is gehouden. kwam als eerste voor de microfoon Na een welkomstwoord aan de aanwe zigen en in het bijzonder aan Terp stra. legde hij uit waarom het stich tingsbestuur er toe overgegaan was het tweede kamerlid voor deze ope ning te vragen Voor ons was het vanzelfsprekend, omdat u altijd een voorvechtster bent geweest voor de gehandicaptensport Wij zijn dan ook erg blij. dat u dit wilt doen" Voorts bedankte hij alle sponsors en vrijwilli gers voor hun linancièle hulp en hun inzet voor het integratieproject Ook de aannemer en de onderaannemers werden in zijn dankwoord niet verge ten Na de toespraak van de wethou der kregen verscheidene andere spre kers de gelegenheid hun woordje voor de microfoon te doen. Tot slot overhandigde Dijkgraaf twee cadeaus aan het kamerlid een boek werk over de Nederlandse Delta en Tweede kamerlid mevrouw Terpstra trekt samen met de Goese wethouder J. Dijkgraaf een kleed weg. waardoor gloednieuioe gebouw tevoorschijn komt Omdat het Open Huis in het teken van de vakantie stond, had de bank met de wedstrijd hierop ingehaakt, zo maakte districtsbestuurder F. G. Tol lenaar tijdens de bijeenkomst nog eens duidelijk Bij een juiste beant woording van negen vragen ontstond het woord vliegtuig, waarmee de deel nemers een slagzin konden vormen Daarbij was het de bedoeling om het onderwerp vakantiereizen te belich ten De slagzin van mejuffrouw J. de Kraker uit Terneuzen was goed voor de eerste prijs, een musiccruise voor 2 personen aan boord van de Olau- ferry Winnaars van de tweede en derde pnjs weiuen ïêspectievelijk de heer E Lauret en Peter Pijpelink. beiden uit Terneuzen. De heer Tolle naar had tenslotte nog een verrassing voor Ilse Remeyn aan wie hij een lp overhandigde voor het fraaie werk stuk dat zij bij haar inzending had Een 'standhouder' doet zaken op de rommelmarkt tijdens de MaoneblusA gevoegd. feesten in Schoondijke. VERKOOP OU EXECUTIE Op woensdag, 2'2 juni 1983 te 14.00 uur, zullen ten laste van J, C van Esbroek. wonende te Axel, Willem de Zwijgerlaan nr. 6, worden verkocht enige roerende goederen, te weten: cafe-inventaris 3 wedstrijd biljarttafels en wat verder tc l-coop zal worden aangeboden De verkoop vindt plaats aan het adres Noordstr 1Axel en geschiedt a contant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen De deurwaarder belast met de executie SINT-JANSTEEN - Bestuur van le den van de topbiljarlcub 'De Steense Toep' uit Sint-Jansteen hebben za- lerdgavond hun iid Adrie Thijs als Zeeuws kampioen topbiljarten '83 gehuldigd. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in zaal 'Bigo- des' in Sint-Jansteen waar de provin ciale biljartkampioen veel felicita ties, bloemen en cadeaus in ont vangst mocht nemen. In zijn toespraak zei voorzitter Karei de Schrijver van de Steense biljarver- eniging dat de Zeeuwse titel bij de juiste man was gekomen. ..Een kam pioen waarop we trots kunnen zijn In veel wat dorpen en steden in Zeeland heeft hij de naam van onze vereniging hoog gehouden Niet alleen door zijn kwaliteiten als biljarter maar zeker ook door zijn sportiviteit aldus voor zitter De Schrijver. Namens alle leden en het bestuur mocht de Zeeuwse kampioen uit handen van voorziter De Schrijver een groot Delftsblauw wandbord met het opschrift 'Aange boden door de leden van de Steense Toep bij het behalen van het Zeeuws kampioenschap 83' in ontvangst ne men. Voorzitter De Schrijver ging daarna nog wat dieper in op de Zeeuwse titelstrijd ..Bulten onze Zeeuwse kampioen eindigde Lorenzo Roodhuizen op een fraaie derde plaats terwijl Werner Verdunnen als twaalfde eindigde Resultaten die op provinciaal niveau toch zeker ge noemd mogen worden Door die suc cessen eindigde onze vereniging ook nog op de eerste plaats, zodat we ook nog Zeeuws clubkampioen werden, het kan dit jaar gewoon met op", aldus een duidelijk gelukkige voorzit ter De Schrijver Voor Werner Verdur- men en Lorenzo Roodhuizen was er bloemetje. De Steense vereniging be haalde de Zeeuwse clubtitel door veertien van de in totaal zeventien wedstrijden te winnen Na het officiële gedeelte volgde een feest- en dans avond met een bingo De verrassing kwam in de late uurtjes toen zelfs de Sint met zijn gevolg uit Spanje de kersverse kampioen kwam feliciteren Tópbiljarter Adrie Thijs met de provinciale kampiocnsbekcr en het wandbord dat hem door De Steense Toep werd aangeboden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 16