opgewonden taferelen na onde van Oud-Vossemeer Hans Felius balanceerde op rand van de afgrond Successen voor Marathon en Souburg in bekeifinale PZC/sP°rtkrant ORNE HEEREN (2e) WOEDEND; UISTSLAG VOOR TOESCHOUWER Classe Royale. Pils van grote klasse. De Korte 5e in Helmond BANDAG 20 JUNI 1983 13 IDDELBURG - Green sox lijkt regelrecht op hel kampioenschap honkbal af sievencn. I)e competitie is al over de helft en alle wedstrijden werden tot ;toe gewonnen. Er wordt dan ook een prima partij honkbal gespeeld, zowel tdcdigend als aanvallend. De werpers Huub Sleypen, Eddy Ouwerkerk en idy Wolst gooien zeer sterk en aan slag is Green Sox een klasse apart, cdag merkte Neptunus 4 dat wederom. Door goed slaan en prima uitlopen won Green Sox met 10-2 Rudy Wolst was aan slag met drie aflagen de beste. Direct gevolgd door Hans Schalkwijk en Henk de Jong, [den met twee rake klappen. Verder presteerde de razendsnelle Pinky Victor in de eerste inning de score te openen door de thuisplaat te stelen. Ook het tweede honkbalteam van Green Sox voert de ranglijst aan Zij wonnen met. 21-7 van de The Hawks 4. Bij een 5 1 voorsprong viel Rens Vader geblesseerd uit. Zijn plaats werd ingenomen door coach Rob Pieke. Beste slagmensen waren hier Peter Swijgman Ronald van Zweeden en Rob Piek»-, allen met twee honkslagen De aspiranten van Green Sox verloren in een spannende wedstrijd met 8-7 van Thunderbirds Komend weekeinde spelen alle honkbalteams thuis Zaterdag 10 00 uur Green Sox 2 tegen Red Geese en om 14 00 uur Green Sox aspiranten tegen Sint Lodewijk. Zondag 10 00 uur Green Sox 1 tegen The Hawks 2 ID-VOSSEMEER - Opgewonden taferelen na de finish van de amateurronde van od-Vossemeer. Woedend keerde Corné Heeren uit Sint-Willebrord terug naar de jurywagen, aar men niet hem maar Toon van der Steen uit Bruinisse als winnaar had gezien van de urt met twee. „Zeker omdat ik Heeren heet", riep de geklopte Brabander. Toen de pporters zich met het incident begonnen te bemoeien groeide de-spanning. „Je moet tegen verlies kunnen", riep een fan van Van der Steen, maar nauwelijks waren die woorden van jn lippen gepasseerd of een Brabantse wielersupporter probeerde ze er terug in te slaan. De inwezige politieagent voorkwam met een stevige armklem dat er meer dan één vuistslag iel en dus keerde de rust al snel weer terug. eren was overigens met alleen stein. Naaldwijk. 8 P Bol. Hoeven. 9 M. iad omdat de jury hem op de Rommers. Roosendaal; 10 E. Verstraten, -ede plaats had gezet. Zijn boos- Roosendaal. 11 A. id betrof vooral het feit dat Toon rder Steen en de plaatselijke favo- Thijs Fase in de slotfase van de ers samen in de kopgroep van vier iverbond hadden gesloten, waaruit igens hem in ieder geval een Zeeuw winnaar tevoorschijn moest ko- ,Ze controleren de hele koers", 3 de woedende Heeren naar de rerstoorbare jury. „en nou laten 2e hem nog winnen ook". Leur, 12 F van Kuyk. Oudenbosch. 13 R. van Nijnatten. Hoeven. 14 W. van Loen- d. Lindeloof. Etten- hout. Nieuw-Vossemeer. 15 A de Bruyn, Sint-Willebrord Amateurs: 1 Toon van der Steen. Bruinisse 100 km in 2 24 05. 2 Corné Heeren, Sint-Willebrord 3 John Pirard, Breda. 4 Thijs Fase Oud-Vossemeer. 5 op 45 sec. Theo Appeldoorn. Roosendaal. 6 Nico van de Klundert. Hoogerheide 7 Ma- thleu Dohmen Bome, 8 Cees Vleugel. We- meldinge, 9 Henny Roovers, Roosendaal. 10 op 1 ronde Jelle Nijdam, Zundert; 11 M de Baat, Steenbergen; 12 J Bax, Bergen op Zoom, 13 Toon den Braber. Fijnaart, 14 op 2 ronden Ger van '1 Geloof, Oudenbosch 15 R. Groot, Fijnaart, 16 Kees de Nooijer Aagtekerke 17 P Jaspers. Sint-WiUebrord; 18 R van Hooydonk. Roosendaal. 19C van Velzen. Zoelermeer. 20 Frank Pirard. Bre- 'oalitie lerdaad was de verstandhouding Fase en de renner uit Bruinis- meer dan voortreffelijk. En eigen- was het niet zo'n onlogische ilitie. Want in het kwartet dat iets dan twintig kilometer voor het ie onder impuls van de keihard rkende Fase tot stand kwam. wa- zij de minst snelsten. Wanneer top een eindsprint uit zou draaien «sten de kansen van John Pirard Corné Heeren hoger worden aan- ilagen. In zo'n geval begrijpen ge dineerde renners als Fase en Van Steen elkaar zonder dat ze ook nréén woord met elkaar hoeven te Kien. het viertal verdiende er trouwens een man de overwinning. Thijs k spande zich enorm in en zijn iphoudelijk tempoversnellingen er de oorzaak van het de snel- dhoog werd opgeschroefd. Van de ia honderd vertrekkers waren er iverwege nog maar zo'n kleine veer- ;over. De helft ging voortijdig door faii een. ioede vorm een eerste aanval van Rudy van rnneren met Bart van Est (die de tevoren een zware ploegentijdrit id gereden en daarvoor later in de ers de tol moest betalen) ontstond als gevolg van weer een aanval van ise (ditmaal met Cees Vleugel. Nico Klundert en Rudy van Vlimme- u een grote groep van zestien ren- 5 Té groot voor Thijs Fase. die met wachtte en opnieuw probeerde f te komen. Eerst alleen, vervol- ssmet John Pirard en twintig kilo- ior het eind voegden Heeren Van der Steen, tegen het Neder- ids kampioenschap van aanstaan- zaterdag in goede vorm, zich bij a. aselect gezelschap dat een over stag van Thijs Fase uiterst twijfel- Mig maakte. Ook mét de steun van a der Steen lukte het niet. De uit Bruinisse liet wel steeds agaatje vallen als Fase demarreer- maar de twee Brabanders lieten ll niet zo gemakkelijk Inpakken, tl werd er druk met armen gezwaaid de jurywagen als de samenwer- agin de achtervolging niet zo wilde sten. ..Maar", zei jurylid Jan Moer- fctoen Heeren zijn beklag deed over Ifeit dat Fase met achter Van der Pirard aandenderde, „wij p-nen Thijs Fase toch niet verplich- met een sprinter in zijn wiel een K dicht te rijden". BROUWERSHAVEN De harde wind veranderde het afgelopen weekeinde de open Nederlandse kampioenschappen International .Moth in een slijtage slag voor zeilers en boten. De duidelijkste illustratie hiervan is dal slechts drie van de negentien starters kans zagen alle zes de races op de woelige Grevelingen bij Brouwershaven te beëindigen. De overigen moesten éen of meer wedstrijden vroegtijdig staken of gingen in het geheel niet van start. De drie doorzetters waren meteen de top van het eindklassement: eerste de Brit Melvyn Cooper, tweede de Hardewijker Hildebrand Hamberg en derde de Duitser Stephan Kickhofen. Zaterdag sloeg de wind meteen ai keihard toe en in de derde race die dag haalden maar vijf Moth-zeilers de finish Alom was te horen dat drie wedstrijden op één dag ien ook nog vrij lange i met zóveel wind te bar was. De Moth is een erg onstabiel bootje, dat van de zeiler een optimale condi tie en uiterste concentratie vergt: zeker op de Grevelingse golven bij windkracht vijf. Voor de derde maal moest Hamberg met een tweede plaats genoegen nemen, telkens ach ter Cooper Cooper. De Brit uit Derby leverde een uitmuntende prestatie door ook zondag twee races te en eenmaal tweede te worden OUD-VOSSEMEER Deomstreden eindsprint van de Ronde v iverd uitgeroepen, en naast hem Corné Heeren. n. Oud-Vossemeer. Links Toon van der Steen, die tot Doodop Zaterdagavond was de Brit doodop en kon, met vele anderen, nog nauwe lijks op zijn benen staan. Zondagoch tend bleek de wind iets minder te zijn en een min of meer fit veld kou aan de tweede dag beginnen. De verandering in windkracht bracht meer strijd in de kopgroep de Wage- ninger Aarts wist nog iets van Hol lands glorie te redden door de eerste race te winnen. De zwaarweerzeiler Hamberg kwam er toen niet bij. Zijn nieuwe scow-Mot'n heeft veel wind nodig, was zijn uitleg, 's Middags zette de wind plotseling weer door en de laatste kampioensrace werd opnieuw een strijd tegen wind en golven, waar mee ook de reddingsdienst de handen vol had. Hoe zeer de superlichte scheepjes van de harde klappen op de korte golven te lijden hadden, onder vond in die race Casper de Graaff Door het gebeuk was het voorschip (ADVERTENTIE) In de omgeving van econo- hol en schijnt v' regelmatig ,fv^ ijl uitverkocht te xijn. Vind je J' mische hogescholen schijnt Classe Royale regelmatig 't gek? HELMOND Adrie de Korte uit Middelburg heeft in Helmond, tijdens de derde reeks wedstrijden om het nationaal kampioenschappen motorwcgra- ces. een uitstekende prestatie geleverd in de klasse 80 cc. Hij kwam tot een vijfde plaats, nadat hij in de twee eerdere races een negende en dertiende plaats had behaald. Winnaar was zondag Bertus Grindis en in de stand gaat Jos van Dongen na drie wedstrijden aan de leiding. De Korte hoopt zich bij de eerste acht te kunnen klasseren (er volgen nog drie wedstrijden om het kampioenschap), waardoor hij een A-licentie kan krijgen. In de 125 cc kwam Jelle Gemier tot een veertiende plaats na een boeiend gevecht met próvinciegenoot Dick van Klooster, die zestiende werd. De Korte werd hier negentiende In de 250 cc legde Adrie Wondergem beslag op een zestiende plaats en in de 350 cc was er een negende plaats weggelegd voor Sjacco Dingemanse. die tijdens de training een 'vastloper' had. Ad Spruyt. die problemen had met zijn motor, werd negentiende. VLISSINGEN De finales om de Zeeuwse basketbalbeker hebben Marathon en BV Souburg de eind zege voor zich opgeëist. BV Sou burg haalde met de meisjes junio ren en de dames de buit binnen. Marathon deed dat bij de heren en jongens junioren. De meisjesfinale was een Souburgse aangelegenheid. Daarin ontmoet ten de junioren de aspiranten el kaar. De Souburgse aspiranten kwamen er dan ook niet aan te pas en waren na een helft de 20-0 voor sprong al kwijt: rust (23-38) Het resultaat, was een mime overwin ning (88-48). Volharding, dat bij de dames verrassend in de finale was gekomen door Dynamo 2 te ver slaan. had de eerste helft tegen BV Souburg volledig onder controle. De Goese ploeg had een 20-0 voor sprong gekregen en bouwde die gestadig uit naar 29-8. Toen pas gingen de Souburgers iets aan die achterstand doen. maar toch had Volharding bij rust nog een aardige voorsprong (29-38) Na de pauze gooide Souburg het tempo flink omhoog: daar had Volharding geen antwoord meer op De dames van Souburg boekten een 76-46 overwin ning Topscorers: Tamara de Meul- der 18 punten. Ellen Smit 16. Karin Snoek 16 Marathon Bij de heren veroverde Marathon de beker met een overwinning op Jumping Crabs. De Brabanders zijn voor de Vlissingse ploeg altijd al een lastige tegenstander ge weest. Maar Marathon startte bij zonder sterk en bouwde de 10-0 voorsprong gelijk uit naar 16-0. Vanaf dat moment raakte Jumping Crabs een beetje ingespeeld en kon het wat terug doen. Tegen de zone verdediging van Marathon w erd er goed rondgesp'eeld en zeer zuiver geschoten. Dat leidde tot een kleinere achter stand: met de rust was die nog maar drie punten (32-29). In de tweede helft startte Marathon weer sterk, maar de Crabs kwamen nog sterker terug. Ze stonden na 13 minuten spelen op twee punten (44-42'. Na de time-out van Marathon was het echter gebeurd met de Brabantse ploeg Marathon ging geconcen treerd sp'elen en vooral aanvallend kwam er meer rust in het sp el. De wedstrijd was toen in handen van Marathon: de Vlissingers haalden een vrij gemakkelijke eindzege (62- 47). De jongens junioren van Marathon versloegen in de finale Dynamo met 66-53. {matting )l werd aldus een afmattingstac- 4, die de snellere Brabantse benen it moest ontkrachten. In de laatste - toen Fase inzag dat hij hogelijk alleen naar de streep kon werd voor Van der Steen het nop groen gezet. Hij kreeg Heeren «,maar had op de finish minimale Wsprong. Genoeg voor de winst, liet voorprogramma reden nieuwe- '|en en junioren. John Bol uit Hoe- awas de snelste van de groep van t2nlf bij de nieuwelingen. Hij hield Mol uit 's-Gravenpolder achter 5. Antoine Goense uit Ovezande 3d negende. Bij de junioren sprong ta Duycks uit Sint-Willebrord op s laatst weg uit een kopgroep van "man. Ronnie de Jonge uit Ove- >nd ide was de beste Zeeuw met een pe plaats. Magen •'.(slagen nieuwelingen: 1 J Bol. Hoe- 140 km in 1 03.46. 2 Peter Mol. 's- inpolder. 3 R. Siemons. Zundert, 4 R ^«nans. Fijnaart 5 J Buikmans, Hoe- - 8 B de Wit, Zegge. 7 J van Steen, Mart: 8 J. Sep. Roosendaal, 9 Antoine WW. Ovezande; 10 K, Smits. Zundert, 1 Keiler, Steenbergen, 12 A, Tak, Oud- »1; 13 op 36 sec. G de Koek, Veghel; 14 demons, Zundert, 15 A Vermue. Kapel- Junioren: 1 Daan Duyck, Sint kbrord 60 km in 1.32.24; 2 R. Brouwers '•Hingen 3 R de Jonge. Ovezande. 4 C Hljen. Hoven, 5 T Akkermans. Nieuw- ®eer. 6 P v d. Klundert. 7 M. Duy ve- MIDDELBURG Hans Felius balan ceerde zondagmorgen op 'de Veste' in Middelburg, tijdens de kwartfinale van het dit weekeinde gestarte dis- trictskampioensehap tennis, op de rand van de afgrond. Twee game- points scheidden zijn tegenstander Serge Carpentier van de winst, maar Felius vocht zich knap terug. Hij legde daarmee de basis voor behoud van de favorietenrol in het herenen kelspel B. Over een week krijgt Fe lius ongetwijfeld een aantal aanval len te verduren, zeker in de geplande confrontatie met Joost Thorenaar. Volledig conform de plaatsing verliep het toernooi tot nu toe overigens ook weer niet. Remco Maandag en Frans Verhulst werden namelijk voortijdig uitgeschakeld terwijl bij de dames van dit niveau Annemarie Verrijzer en Martine van Maarleveld zich verras send onder de laatste vier schaarden Na een bye in de eerste ronde was Hans Felius duidelijk de meerdere geweest van zijn pupil Jaap Moerland, die voordien Coen Dobbeleir in straight sets de doorgang versperde. Serge Carpentier, tegen Koen Stroo al in goede vorm, nam daarna tegen de regerend kampioen een 6-2. 4-1 voor sprong alvorens op bijzonder eervolle wijze. 7-5. 6-4 waren de overige set standen. het veld te ruimen. Bart van der Feen die Frans Verhulst van zich af schudde, wordt de volgen de tegenstander van de regerend kampioen. In de onderste helft van het schema verliepen voor de als tweede getipte Joost Thorenaar de zaken evenmin probleemloos en hier voor was Tim van Dijk allereerst de verantwoordelijke man. De jeugdige Terneuzenaar dwong zijn gerenom meerde opponent namelijk tot een zware krachtsinspanning alvorens eervol de vlag te strijken, waarna Dick Waasdorp op zijn beurt de hoofd stedeling een drie-setter voorschotel de. Jimmy Salawane als zesde ge waardeerd, bleek verder in het presti- geduel met Remco Maandag de lang ste adem te hebben, daarmee de weg vrij makend voor een interessant hal- ve-finale gevecht met Joost Thore- Verwachtingen Conny Baarends en Manon ten Brug- gencate waren van het zeventien na men tellende schema bij de dames de enige hoog geplaatste deelneemsters die volledig aan de verwachting beantwoordden. De aanvoerster van de rangschikking via zeges op Hen- riette Gabrielse en Marja Wonder gem. Manon ten Bruggencate dankzij overwinningen op Judith van de Ber ge en Marjolein Cijsouw. 'Onderin' kwam de als tweede getaxeerde An- nemiek Verhuist direct al in moei lijkheden tegen Sasclia Biondina, waarna Martine van Maarleveld, die Gea van de Berge onder de duim had gehouden, haar in een onderlinge krachtmeting aftroefde en aldus de rol van verliezend finaliste opeiste. Annemarie Verrijzer. als zesde uit de startblokken gekomen, klopte eerst Marjan van de Berge en toonde zich vervolgens na een slopend duel ster ker dan Barbara du Fosse Al met al een verrassende doorbraak van de jeugd die volgend weekeinde nog lot een interessante ontknoping kan lei den. In de C-afdelmg vallen weinig opzien barende uitslagen te vermelden, zeker niet bij de heren Favoriet Robert van de Boogaard maakte geen fouten, legen Alex de Bock zomin als met Marcel Zuidhof als belager Tim van Dijk die volgens de prognoses de andere plaats bij de laatste twee gaat innemen, verzekerde zich eveneens van een positie in de kwartfinale door achtereenvolgens Robert Carol en Marcel van Sabben van de winst af te houden. Frans Oostinga die zijn eer ste partij beslist met cadeau kreeg van Hans Jan Goedegebuure. maar vervolgens door Bram van Dijk geen moment bedreigd werd. handhaafde zijn kandidatuur voor een demi- finaleduel en hetzelfde geldt voor Koen Stroo. De representant van de Schelde moest daartoe overigens wel tot het uiterste gaan tegen Mark van der Jagt. waarna William du Fossé hem alleen in de openingsset het vuur na aan de schenen legde Karin van Maarleveld is ook het ko mend weekeinde nog de te kloppen dame met speelsterkte C achtér haar naam. hoewel haar daartoe de zaken tegen Jeanet Engelse duidelijk ge- makkerlijker afgingen dan tegen de geroutineerde Anneke ten Bruggen cate Liesbeth Voeten, de volgende op het plaatsingslijstje gaf evenmin een krimp en hier was het na Cora van de Pol. Manon Schellekens die prima tegenspel bood Martine van Ligten. goed op dreef tegen achtereenvolgens Judith van de Berghe en Coby de Vos en Jeanine Moerland die de door Helen Titiheru en Astrid Duson opge worpen baméres nam completeren in dit gezelschap het kwartet halve fina listen Favoriet kwijt De heren van D-niveau raakten hun favoriet kwijt. Harry Tijssen moest geblesseerd de strijd staken, maar Riny Kort lijkt een waardige rempla- cant die het Jaap Wolfert in de halve finale nog knap lastig kan maken Hans Verhaagen stootte in de andere helft van de rangschikking Arno van Trigt van de troon, terwijl daarnaast vooral Peter van der Sloot hoge ogen in het verdere verloop van de strijd lijkt te gaan gooien. Els Ars stond bij de dames Conny van der Vloet geen revanche toe en ze lijkt zaterdag aanstaande ook de confron tatie met Sandra Tahapary met een gunstige score te gaan afsluiten. Rosa Iwemo echter die me: moeite haar positie als tweede verdedigde, zal te gelijkertijd tegen de vlot door het schema lopende Olette Luitwieler ver moedelijk de winst uit handen moe ten geven. Bij de veteranen tenslotte valt nog weinig tekening in de strijd te bespeu ren Voor zover in actie gekomen wisten alle favorieten zich namelijk te handhaven. beschadigd en begon zijn (geleende/ Moth langzaam water te maken. „Ik ging telkens om. je kon niet meer afvallen Het was met meer te doen", vertelde hij Als klap op de vuurpijl brak een las in de aluminiumbuis van zijn 'vleugels die aan weerszijden van de smalle scheepjes zijn aangebracht om het gewicht van de zeiler verder naar buiten te kunnen brengen en het zo mogelijk te maken de Moth recht op te varen Het kapotte frame sloeg een gat in het achterdek en De GraafEs schip zonk. Eén van de toege schoten reddingsboten wist het bootje naar een plaat te slepen, maar moest de onfortuinlijke Alkmaarder In de steek laten op 'nipte stahoogte' omdat er elders een Moth in nood was De Graaff trok zijn bootje zelf verder op de plaat en werd later naar de wal gebracht: „Maar het zweet stond wel op mijn voorhoofd De Moth maakte de reis in dne stuk ken: romp. vleugels en mast werden overgebracht door drie verschillende schepen De Graaff had trouwens toch niet zijn weekeinde de eerste wed strijd was hij te laat aan de start, omdat zijn zeil niet op tijd arriveerde, de derde race maakte hij alleen een 'taktische start', omdat hij bij het haventje Den Osse was blijven steken en weer te laat bij de lijn was. Een andere pechvogel was de winnaar van vorig jaar, de Brit Simon Allen. Zater dag in de eerste race werd hij met een aantal anderen gediskwalificeerd, om dat hij de baan verkeerd had gevaren en verdween zijn tweede plaats van de lijst. De tweede race brak zijn roer en gaf hij op Zondagmorgen begaf zijn auto het en haalde hij de start niet op tijd, met als resultaat een negende plaats. De twee derde en een tweede plaats in de andere drie races brachten hem niet temin als zesde op de eindranglijst. net éen puntje achter de Duitser Peter Muilenmeister. De jongste deel nemer, de veertienjarige Niels Ham berg, wist beslag te leggen op de achtste plaats, achter de Duitser Karl Heinz Troll en voor Aarts. Bekerfinales Uitslagen van «ie gespeelde bekerfinales: Meisjes BV Souburg asp. - BV Souburg Jun 48-88. dames BV Souburg I - Volharding 76-46. jongens Marathon 1 - Dynamo I 66-53; heren Marathon I - Jumpine Crabs I 62-47 Record Neubert op zevenkamp MOSKOU (ANP) De Oostduitse atlete Ramona Neubert heeft het af- gelopeg weekeinde in Moskou het al in haar bezit zijnde wereldrecord zevenkamp gebracht op 6836 punten. Dat was een verbetering van haar beste prestatie met 64 punten. Het oude record werd op 19 en 20 juni van het vorige jaar in Halle gevestigd. Het is de vierde achtereenvolgende keer dat Neubert het record verbetert. Ruim twee jaar geleden ontnam de Oostduitse Nadesja Vinogradova haar de eerste positie op de wereldre- cordiijst door in Halle 6621 punten te verzamelen. Marathonzege Cierpinski LAREDO (Reuter) De tweevoudige Olympische kampioen Waldemar Cierpinski heeft Oost-Duitsland zon dag in Laredo naar de triomf tijdens de tweede Europese bekerstrijd ma rathon geleid. Cierpinski won de 42 kilometer cn 195 meter lange race in 2 uur 12 minuten en 26 seconden. De uitslag is Waldemar Cierpinski iODLi 2.12 26 2 Jurgen Eberding iODLi 2 12 26 3 Giovanni Poli iltai 2.12.28; 4 Marco Mra- cher (Itai 2 12 49. 5 Michael Heilmann (ODLl 2.12.55 Gene Maver niet naar Wimbledon LONDEN (ANP) - Dc Amerikaanse tennisspeler Gene Mayer zal wegens een blessure niet deelnemen aan het toernooi van Wimbledon, dat maan dag begint. De 27-jarige Mayer, die als zesde was geplaatst, zou in de eerste ronde aantreden tegen zijn landgenoot Victor Amaya, Vorig jaar werd Mayer in de kwartinale uitge schakeld door Jimmy Connors, die enige dagen later de titel greep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13