Nieuwe onzekerheden rond bouw streekziekenhuizen Vermindering aantal ontslagen Glasfabriek Kamer van Koophandel wil nieuwe studie Westerschelde- verbindingen GEVOLG BEZUINIGINGEN RIJK Axelse wethouder boos op redactie PvdA-blad 8 ZATERDAG 18 JUNI 1983 PZC/ provincie lUDDELBURG - De bouw van nieuwe streekziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen, op Halcheren en op de Bevelanden dreigt opnieuw geruime tijd te worden uitgesteld, als gevolg de (rijks)bezuinigingen in de gezondheidszorg. Dat wordt duidelijk uit een nota, die het dagelijks bestuur van de provinciale raad voor de volksgezondheid heeft geschreven. In dat iluk zijn allerlei Zeeuwse bouwprojecten doorgelicht in relatie tot de eisen, die de staatssecretaris van volksgezondheid stelt bij de heroverweging van de goedkeuring voor bouwplannen. 51$ die normen strikt worden vastge- auden - zo voorziet het dagelijks •ötuur van de raad volksgezondheid zullen de Zeeuwse ziekenhuisplan- len „weinig kans" maken te worden uitgevoerd zolang de periode van her- jverweging van kracht is. In de Zeeuwse ziekenhuisbouw geldt sis volgorde van noodzaak de bouw in de Bevelanden (1982). kanaalzone 2«uwsch-Vlaanderen (1984) en Wal keren (1988). Men tekent aan. dat de nitiatieven voor de drie nieuwe treekziekenhuizen allemaal ver vorderd zijn. Als nadeel in de lTüidi- omstandigheden wordt genoemd, cat alle drie de plannen kunnen wor den geblokkeerd door de norm van de staatssecretaris„geen vervangende nieuwbouw binnen 50 jaar na inge bruikname of algehele renovatie". Iet dagelijks bestuur schrijft de raad roor de volksgezondheid, die donder- ing 23 juni over deze zaak zal spre- Hoewel voor deze initiatieven IV Htrtuigende argumenten aanwezig (jjn, zal de economische situatie de wkenhuiszorg beperkingen opleg en, die in het meest gunstige geval Rechts verschuiving van een of meer- f dere Zeeuwse initiatieven naar een hter tijdstip zullen veroorzaken". Van belang noemt men in dit verband de mag of door zo'n verschuiving tus sentijdse investeringen vereist zijn. en 6 welke omvang. Daarbij stelt men rat, dat „slechts de gedeeltelijke «nieuwbouw van het Zweedse Rode rg gruisziekenhuis te Zierikzee" buiten jjj fc beperkingen zou kunnen vallen. j„ J)e nieuwbouw van de operatie-afde- dj [sng is dermate urgent, dat honorering op korte termijn gewenst is". perkter omvang een beroep zullen kunnen doen op .uitzonderingsfor muleringen'. Dat geldt het St. Anto- niusziekenhuis te Oostburg (uitbrei ding poliklinieken, magazijnen en centrale garderobe) en het Bethesda- St. Josefziekenhuis Vlissingen voor wat betreft de kaakchirurgie. De commissie ziekenhuiszorg uit de raad volksgezondheid brengt in het advies over deze zaak van het dage lijks bestuur naar GS van Zeeland nog onder de aandacht, dat volgens het landelijk college voor ziekenhuis voorzieningen behalve renovatie ook nieuwbouw zou moeten doorgaan „mits lagere exploitatiekosten aan toonbaar zijn" Men dringt erop aan, dat de „thans onzekere situatie" wordt doorbfoken, zodat doelgerichte aanpassing van de planning mogelijk wordt. Positief staat die commissie tenover regionale uitwerking van een algeheel ziekenhuis-gezondheidsplan De gevolgen van de landelijk op te leggen bouwbeperkingen schat het dagelijks bestuur van de raad volks gezondheid minder ernstig in voor de zwakzinnigenzorg in Zeeland. Men verwacht niet dat de verleende ver klaringen voor bouwinitiatieven van De Sterre, Vijvervreugd (beide een sociowoning) en Den Berg (tweede renovatiefase) zullen worden inge trokken. Naar het inzicht van het dagelijks bestuur zal de uitbreiding van het psychiatrisch ziekenhuis Zeeland met 60 bedden als gevolg van de landelijke voorstellen nader aangetoond moeten worden; dat geldt ook voor de beide geplande hostels in Middelburg en Terneuzen. Op het terrein van de verpleeghuis zorg in Zeeland is de indruk, dat de uitbreiding en vervanging van de Cor- neliastichting Zierikzee niet onder de beperkingen hoeft te lijden: „Er lijken overtuigende argumenten te kunnen worden aangevoerd om een doorgang van dit initiatief met kracht te beplei ten". schrijft men. De bouw van een tweede verpleeghuis op Walcheren met inkrimping van Der Boede zou buiten de door de staatssecretaris geformuleerde beperkingen vallen en een samenvoeging van Maria Terweel en De Werfkampen zal „nader moeten worden getoetst", zo wordt gezegd. Nader aangetoond zal zo nodig ook moeten worden de bouw van een gecombineerd verpleeghuis op Tho- len, zo zegt men. 'DEMA GOGSICH ARTIKEL foorstellen Mn i ktbo 1b de nota aan de raad wijst het ügelijks bestuur erop. dat de nor voor de heroverwegingen van bouwbeleid in de ziekenhuissfeer .Tin» maar het karakter van voorstel len hebben. Het is nog niet exact duidelijk hoe de normen zullen wor- Itn toegepast. Wel meent men, dat luee Zeeuwse initiatieven van be- tommelmarkt in ierooskerke (Sch.) &ROOSKERKE (SCH.) Vandaag l3j, taterdag i wordt in Serooskerke op Sctiouwen-Duiveland een rommel- aarkt gehouden. In een aantal kra- xen zijn de meest uiteenlopende din- jju jen te koop. Andere attracties zijn e rader meder het rad van avontuur en D jen ballonnenwedstrijd. De opbrengst j j van de rommelmarkt is bestemd voor rj. inventaris van het te verbouwen I5j arpshuis. Zomeractie Youth for Christ Tholen THOLEN - Van 13 tot en met 17 juli J iioudt Youth for Christ Tholen weer «n zomeractie op het grasveld tegen- De Spar en achter het gemeente- ims Er komen grote tenten, waar 's iwmds muziekgroepen optreden en nar theaterstukken worden opge- 'Jjwerd. De bedoeling is. de jeugd op 'jl Èsentljdse wijze in aanraking te bren- "{tnmet jeugdevangelisatie. Youth for Christ Tholen heeft ook het Jongeren open Huis, waar men in de weekein- ontspanning kan zoeken. erikaanse band leeft concert in |kerk Lamswaarde uMSWAARDE Een honderd man Amerikaans muziekgezel- tbap begint zaterdag 24 juni de Aropcse toernee in Lamswaarde. De ■band American Music Abroad (AMA) rlvecrt een dag eerder vanuil New ll'ork op de Brusselse luchthaven, et gezelschap zal zaterdag een con- geven in de kerk van Lamswaar- De organisatie van het optreden Lamswaarde is in handen van de cuiekvereniging Vrijheid Een dacht. "ijdagmiddag omstreeks vijf uur wrdt het gezelschap opgewacht in café Vier Jaargetijden in Lanswaarde. Haar zullen de bandleden kennisma ken met hun gastgezinnen. Daarna Wigter een feestavond. Vrijheid Een- icht heeft zo'n vijftig tot zestig finnen in Lamswaarde moeten in- lakelen om alle muzikanten onder- 'Jk te kunnen verschaffen. Het con- srt dat de volgende dag wordt gege- 'Oi, begint om 20.00 uur. De kerk is de wige mogelijkheid, omdat elke ande- k accommodatie in Lamswaarde te dein is voor de band en ook voor de 'erwachte belangstelling van de zijde het publiek. Zoals wel vaker in de «erenigde Staten het geval is. is ook muziekgezelschap een 'gelegen- ïidsband'. die speciaal voor de Euro- jese toernee is samengesteld. De tapsleden komen uit de hoogste Lassen van verschillende 'high- ïhools', dat te vergelijken is met het 'wrtgezet onderwijs in Nederland. In •fc VS is het vrij gebruikelijk dat tholen eigen muziekkorpsen hebben, fc AMA-band valt eigenlijk in drie Wen uiteen. Er is een jazzband, een «jmphonische band en het gezel schap heeft zelfs een koorrepertoire. Zondagmorgen vroeg vertrekt het («elschap naar Parijs. Andere plaat sen, die men aandoet, zijn: Luzern, *cnen, Neuchatel, Tirol, Brussen. Op juli vliegen de muzikanten terug n«r New York. AXEL De Axelse VVD-wethouder P. T. A. M. R. Apers is boos op de redactie van 'De Axelse Roos', het partijblad van de plaatselijke PvdA- afdeling. Onder het motto 'over eer lijk gesproken' heeft de wethouder een brief-op-poten naar de redactie gestuurd, waarin hij de vloer aan veegt met een artikel dat in het juni-nummer van 'De Axelse Roos' verscheen. Apers verwijt de redactie het bedrijven van demagogie. In het bewuste artikel somt de redac tie een aantal voorzieningen in Koe wacht op die door inspanningen van de PvdA-raadsfractie zouden zijn ge realiseerd. met steun van het CDA en een enkele keer van de WD. Apers, zelf Koewachtenaar: „Dat is volko men onwaar. De genoemde voorzie ningen zijn tot stand gekomen in goed overleg met alle fracties in de raad. En dat weet u De wethouder verwijt de redactie van het PvdA-partijblad het geven 'van een opzettelijk mislei dende voorstelling van zaken waar mee de samenwerkende fracties on recht wordt aangedaan". „Suggestief', noemt Apers de stelling in 'De Axelse Roos' dat, als het aan de WD zou liggen, het gezinsabonne ment voor de zwembaden in Axel en Koewacht vijfhonderd gulden per sei zoen zou moeten kosten. De wethou der: „Hoe krijgt u die baarlijke onzin bij elkaar. Over demagogie ofwel volksopruiing gesproken De wethouder neemt het de redactie ook kwalijk dat volgens het artikel alleen de Koewachtse vertegenwoor diger van de WD destijds tegen de komst van het woonwagencentrum daar heeft gestemd, terwijl ook de vertegenwoordiger van het CDA dat heeft gedaan. „Maar dat komt waar schijnlijk niet in uw partij politieke kraam van pas". Apers vindt het 'goedkoop' dat de redactie 'over de rug van anderen tracht sympathie te verwerven". Een woordvoerder van de redactie toont zich zeer verbaasd over de brief van wethouder Apers. Hij stelt vast: „Apers vergeet blijkbaar snel waar hij voor en tegen stemt. Hij moet niet denken dat wij zomaar schrijven: we kunnen alles zwart op wit aantonen Drie Ambachten wil heffing twee gulden duurder maken TERNEUZEN Het dagelijks be stuur van het waterschap De Drie Ambachten wil volgende jaar de verontreinigingsheffing met twee gulden verhogen. Per vervuilingseen heid geldt nu nog een heffing van 44 gulden, in 1984 wordt dat 46 gulden. De verhoging is vooral het gevolg van de (geraamde) gestegen uitgaven van het waterschap: ruim 7,3 miljoen gulden. De algemene vergadering van het waterschap 'De Drie Ambachten' be spreekt dat voorstel volgende donder dag. De vergadering in de kantine van openbare werken ln Terneuzen begint om 9.30 uur. Van elke eenheid verontreinigingshef fing wordt jaarlijks twee gulden gere serveerd voor de bouw van de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie die in 1987 operationeel moet zijn. De Stij ging is voorts te wijten aan verhoging van de post verzekeringen en onvoor ziene uitgaven De algemene vergadering moet voorts de fase-indeling voor de uitvoering van de waterbeheersmgsplannen vaststellen. Die fasering loopt van 1985 tot 1990. Het dagelijks bestuur wil over twee jaar het plan uitvoeren in de Koegors- en Nieuw Zevenaarpol- der en in de Sint Pieters en Verdron ken Polder Op de agenda tenslotte de afrekenin gen van de voormalige waterschap pen 'Axeler Ambacht' en 'Verenigde Braakmanpolders' Dressuurdag voor W-Brabant-Zeeland in Huybergen HUYBERGEN - De 'Huybergse Rui- ter Club' houdt zondag 26 juni een dressuurwedstrijd, die is opengesteld voor startgerechtigde KNF-leden uit West-Brabant en Zeeland. Er kan wor den gereden voor promotie in de klasse B-L-M-Z of 3. onder reglemen ten van de NBVR De wedstrijd zal worden verreden in de binnenmanege 'De Wolf aan de Staartsestraat 57 in Huybergen MIDDELBURG - Wanneer de Middelburgse gemeente raad akkoord gaat komt er toch nog een miniatuuruit voering van het Festival Nieuwe Muziek. Dat blijkt uit de voorstellen voor de raadsvergadering van maandag 27 mei. In meerderheid ging de raad in mei mee met een voorstel om Jeugd en Muziek te saneren. De schulden zouden weggewerkt worden met subsidiebedragen voor dit en volgend jaar. Voorwaarde was daarbij wel dat ook de provincie mee zou doen Nu de provinciale staten eind vorige maand besloten Jeugd en Muziek te laten vallen voelt het Middelburgse gemeentebestuur zich niet meer geroepen om de subsidies voor sanering te gebruiken. Voorgesteld wordt nu om toch een kleine uitvoering van het zomerprogramma door te laten gaan. De evenementen zullen, wanneer de raad met het voorstel meegaat, donderdag 30 juni en zaterdag 2 juli plaatsvinden. Bij het strand ter hoogte van 'Fort Rammekens' worden buispalen de bodem ingeslagen voor de aanleg van een aanlandingsplaatsvoor zandtransportschepen VLISSINGEN De werkzaamheden aan de dijkver zwaring en -verhoging tussen de Buitenhaven van Vlissingen en de Sloehaven zijn in volle gang. Op verschillende plaatsen is de bestaande dijk al voor zien van nieuw zand om tot een juiste dijkhoogte te kunnen komen. Aanvoer van grote hoeveelheden zand zal binnenkort plaatsvinden via een persleiding. Sleepzuigers zullen dan zand gaan zuigen van de platen in de Westerschel- de. Bij het strand ter hoogte van 'Fort Rammekens' wordt een aanlandingsplaats aangelegd voor deze zandtransportschepen. Door gebruikmaking van een heistelling zijn een drietal buispalen aan de strandzijde in de bodem geslagen. Vanaf deze drie buispalen zal een persleiding naar de wal worden aangelegd met een lengte van circa 150 meter De zandschepen kunnen dan afmeren langs deze drie palen om vervolgens het opgezogen zand via de persleiding aan wal te lossen. Dit zand zal dan worden gebruikt bij de verzwarings- en verhogingswerkzaam heden. Afwerking van de aanlandingsplaats zal in de loop van volgende week plaatsvinden. VAN 76 TERUGGEBRACHT NAAR RUIM 40 SAS VAN GENT Het aantal ontsla gen bij de Glasfabriek in Sas van Gent wordt met vrijwel zeker enkele tientallen teruggebracht. Ging de di rectie bij de tweede reorganisatie aanvankelijk uit van 76 ontslagen, nu worden dat er nog ruim veertig. Dat is het resultaat van langdurig over leg tussen enerzijds directie en raad van commissarissen van de Glasfa briek en anderzijds de onderne- Werk aan dorpshuis in Kamperland vergt 54 mille WISSENKERKE Het dagelijks be stuur van de gemeente Wissenkerke wil voor 54.000 gulden verspijkeren aan het dorpshuis in Kamperland. Het gaat om maatregelen in het ka der van de brandpreventie, verbete ring van de verlichtingsinstallatie en optimalisering van de centrale ver warming. Energiebesparende maat regelen wil het college van burge meester en wethouders ook nemen in de twee lagere schoolgebouwen te Wissenkerke. Daar is een bedrag van 29.000 gulden mee gemoeid. Deze voorstellen komen aan de orde in de raadsvergadering van maandag 27 juni (aanvang 19.30 uur). De raad praat ook over de globaal woningkwa liteitsonderzoek in Geersdijk (kosten 7.000 gulden) en de bestemming van 50 miljoen uit de PZEM-reserve voor de steun van De Schelde in Vlissin gen. mingsraad. Vermindering van het aantal ontslagen is mogelijk gewor den door investeringen uit te stellen. Algemeen directeur J Swanborn heeft vrijdag wat betreft het precieze aantal ontslagen de knoop doorge hakt. Hij zal zijn besluit maandag morgen aan de ondernemingsraad meedelen. Duidelijk is dat de aanvan kelijke aankondiging van 76 ontsla gen aanmerkelijk is verminderd: bij het afbreken van het overleg donder dagavond lag er tussen de onderhan delingspartners nog een verschil van 5: directie en raad van commissaris sen achtten op dat moment 47 ontsla gen het minimum, de ondernemings raad hield vast aan 42. Dat verschil in standpunten geldt de nieuwe afdeling cool-lite van de Glas fabriek. „Die afdelingaldus onder nemingsraadvoorzitter Frans van Kollem. ..wollen wij overeind houden Die vijf banen zijn voor ons van essentieel belang Bij een produkties- tijging van zes procent zoals de directie wil vinden wij een perso neelsbezetting van 216 het mini mum". De industriebonden FNV en CNV waarschuwden de directie donderdag per bnef nog dat er met 76 ontslagen bij de Glasfabriek „een onwerkbare situatie zou ontstaan, waardoor het gestelde doel alleen maar met onvoor stelbare tucht en dwang misschien benaderd kan worden". De bonden drongen er op aan via 'motivering van werknemers positieverbetering te be werkstelligen' De industriebonden wilen trouwens dat de huidige arbeidsovereenkomst bij de Glasfabriek zo veel mogelijk ongewijzigd wordt gelaten. Zij wen sen op dit moment nog niet te praten over invoering van variabele werk tijden (flexibilisering), maar willen dat vraagstuk uitstellen tot augus tus. Voorts willen zij uitbetaling van de prijscompensatie van afgelopen januari terug in de vorm van vier vrije dagen. Die prijscompensatie (2,06 procent) hadden de werknemers bij de eerste reorganisatie ingeleverd om de werkgelegenheid te behouden. Nu vinden zij evenwel dat van dat streven niets is terechtgekomen. Algemeen directeur Swanborn noem de gisteren de reacties van de bonden op zijn cao-vóorstellen 'prematuur'. Eerste Zeeuwse mannenweekeinde in Aardenburg begonnen AARDENBURG In het Aarden- burgse Van Eeghenhuis is vrijdag avond het eerste Zeeuwse mannen- weekeinde begonnen. Er zijn in totaal dertien deelnemers. Zij zullen met elkaar van gedachten wisselen over de mannenrol en de mannenbewe ging De gesprekken worden afgewis seld met spel- en meditatieoefenin gen Marcel Wanrooy en Hans Gerrit sen ziin de cursusleiders VOORZITTER K. HORSTRA: 'BEDRIJFSLEVEN WIL ZEKERHEID' TERNEUZEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen vreest een drastische daling van de bedrijfsacti viteit in de regio, wanneer zekerheid over een optimaal gebruik van de Westerschelde-verbindingen (de ve ren) uitblijft. Voorzitter ir K. Horstra vrijdag in Terneuzen: „Deze regio heeft behoefte aan en recht op een blijvende, goede verbinding met ove rig Nederland". Nu de vaste oever verbinding voorlopig op sterk water is gezet, vindt de kamer dat er zo snel mogelijk studies moeten worden ver richt naar de manier waarop de Wes terschelde-verbindingen veilig ge steld kunnen worden. „Hel be- drijfsleden w:l zekerheid", aldus ir. Horstra. Twee maanden geleden stuurde de Kamer de Commissie voor de Provin ciale Stoombootdiensten van provin ciale staten een verontrust? brief. Ir Horstra vrijdag, tijdens de vergade ring van de Kamer van Koophandel, toelichtend: „De hele ontwikkeling vervult ons met grote zorg. Eerst is er twintig jaar vanuit gegaan dat er ooit een vaste oeververbinding zou ko men. Dat leidde bijvoorbeeld tot prin cipe-uitspraken van 'Den Haag' en zelfs meer dan dat Vervolgens werd de zaak op de langere baan geschoven en nu is de aanleg voorlopig zelfs helemaal van de baan. Daardoor ont staat een heel nieuwe situatie". De Kamer van Koophandel is vooral ongerust over de dreigende stijging van de tarieven en de afnemende serviceverlening Voorzitter Horstra: „Het is van enorm belang dat de regelmaat van de veerdiensten ge handhaafd kan worden. Verneem je .dat de rijksoverheid een bijdrage van maximaal 36 miljoen gulden wil gaan verlenen, dan slaatje de angst om het hart Dat zou kunnen leiden tot alle mogelijke onplezierige maatregelen, die de kwaliteit van de verbindingen ernstig zouden kunnen aantasten. Voor het bedrijfsleven zou dat een slechte - want steeds kostbaardere - zaak zijn" Volgens ir. Horstra is het tijd voor een goede heroverweging .Worden er gro te bedragen besteed aan het oplappen van de huidige verbindingen, dan kan dat ons tot in de volgende eeuw hinderen voegde hij er aan toe De algemene vergadering stond helemaal achter hem. De heer O. de Milliano: „Onze acties voor een blijvende, goe de verbinding met de rest van het land moet toch worden gesteund door het provinciaal bestuur' De provincie moet hiervoor willen vechten als een leeuw. Trouwens, eigenlijk is deze hele discussie natuurlijk dieptriest. Die duurt toch al veel te lang". Reactie van voorzitter Horstra „Ik twijfel niet aan de inzet van 'Middel burg maar ik vraag me wel af of men zich binnen het provinciaal bestuur voldoende realiseert dat nü het mo ment is gekomen om te bekijken hoe de verbinding over de Westerschelde ingevuld moet worden zonder vaste oeververbinding Tot nu toe hebben we niets van studies of wat daarop lijkt gemerkt Daarom willen we nu op korte termijn contacten leggen en daarin verandering brengen". De Kamer van Koophandel bekijkt met argusogen de ontwikkelingen rond de aanleg van een kolenhaven in Vlissingen-Oost. Daarover werd een paar weken geleden al een brief verzonden aan gedeputeerde staten. Voorzitter Horstra vrijdag: „Ik vind de berichten, die daarover de laatste dagen in de kranten zijn verschenen, niet bepaald vertrouwenwekkend. Als het beschikbaar stellen van fikse subsidies ertoe zou leiden dat de investeringen in de haven van Ter- neuzen in waarde dalen en hier de activiteiten verminderen, dan zou dat dubbel sneu zijn". De heer J M Hamelink - vrijdag trouwens benoemd tot onder-voorzit ter van de Kamer - noemde de ontwik kelingen rond de kolenhaven 'onrust barend „Gedeputeerde staten plaat sen ons voo> voldongen feiten Ik ben uiterst verwonderd over het beleid. Volgens mij is hier sprake van een zinloze investering, die wèl tot gevolg kan hebben dat onze havenbedrijven straks worden geconfronteerd met zware concurrentie Het kan het begin van het einde zijn. een ontwrichting van de werkgelegenheid in de Kanaal zone Maar wat kunnen we nog begin nen0 De pap is al gestort, de zaak is panklaar" Voorzitter Horstra vond dat. mocht de nieuwe haven straks niet enkel worden aangelegd voor de aanvoer van kolen voor de PZEM-centrale. het beter zou zijn de hele zaak in de openbaarheid te behandelen „En met achter gesloten, dubbeldikke deuren Ik meen trouwens dat bepaalde func tiecombinaties, die in deze zaak een rol spelen, tot extra zorgvuldigheid in het optreden zou moeten leiden". B en w Middelburg willen Miniatuur Walcheren redden MIDDELBURG De Stichting Miniatuur Walcheren heeft plannen om de daling van be zoekers en inkomsten een halt toe te roepen. Dat onder meer door educatie en cultuur in de miniatuurstad een grotere plaats te geven. Gedacht wordt aan klederdrachten (shows en optredens), landbouwwerktui gen en ook aan video- en film- presentaties over Deltawerken en off-shore-activiteiten. De ge meenteraad van Middelburg wordt gevraagd in de vergade ring van maandag '27 juni een besluit te nemen om hier finan cieel aan mcc te werken. Voorgesteld wordt in de periode 1983 tot en met 1985 slechts 25 gulden huur te vragen Normali ter zou de gemeente recht heb ben op ongeveer 190.000 gulden, zodat het om een fikse inkom stenderving gaat. Hel geld kan gebruikt worden om de slechte financiële situatie te verbeteren en vooral om de genoemde nieuwe activiteiten *p beginnen. Voorwaarde voor de Middelburgse medewerking is wel, zo stellen b en w dat ook de provincie medewerking ver leent Daaraan is gevraagd een geldlening van een half miljoen gulden te garanderen en hetzelfe te doen met de tekorten die over 1983 en 1984 verwacht worden. Bij het laatste gaat het om een bedrag van bijna twee ton Er wordt vanuit gegaan dat vanaf 1986 weer de normale huur wordt betaald

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9