Benoeming Van Helden ot wethouder legaal Weinig kans op werk voor fysiotherapeuten COLLECTANT BOERTIEN Administratie an ZDASG [ampt met nderbezetting Twirltop' uit \merika komt 'n Vlissingen Extra lang weekeinde trekt veel Duitsers Eerste grammofoonplaten orgel basiliek in Hulst uitgereikt OLLEGE AARDENBURG NA STUDIE: [ARDENBURG De benoeming van de nieuwe wethouder in het college van Aardenburg, F. van Helden (Gemeentebelangen), is geldig. Dat is de conclusie van het college na [Studering van de Gemeentewet en overleg met juridische deskundigen van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). De stemming verliep woensdagavond nogal opmerke- jjk.Tot drie keer toe weigerden de raadsleden in de oppositie (VVD, lijst Standaert, PvdA en 166) aan de schriftelijke stemming deel te nemen. houder krijgt welzijn, sport, recreatie, personeelszaken, maatschappelijke dienstverlening en grensoverschrij dende contacten Extra jannee wilden ze de benoeming van nieuwe wethouder voorkomen zo- ze 'adem' kregen voor een be roepszaak tegen het ontslag van De Ridder bij de raad van state. Die tactiek is althans, volgens het huidige college niet gelukt. In arti kel 56 van de Gemeentewet staat dat een stemming geldig is als minstens de helft van het aantal aanwezige raadsleden meestemt, en dat is woensdagavond in Aardenburg het geval geweest. Voor het nemen van een besluit bij stemming is de volstrekte meerder heid vereist van de leden die hebben meegedaan. ..Zes leden, dus de vol strekte meerderheid, hebben aan de stemming deelgenomen en hun stem AARDENBURG Met het hijsen van de vlag van het Anjerfonds in het parkje voor het stadhuis van Aardenburg heelt commissaris van de koningin dr C. Boertien vrijdag officieel het startsein gegeven voor de Zeeuwse collecte van het Anjerfonds. Voor het eerst houdt het Zeeuwse Anjerfonds een 'eigen' inzameling. Als plaats van handeling was Aardenburg uitgekozen omdat deze gemeente zich nadrukkelijk had aangemeld voor de eer. De collectebus gmg daarna meteen rond. Commissaris Boertien rammelde persoonlijk met een bus voor de gezichten van een aantal omstanders en toeschouwers Daarna gaf hjj het karwei in handen van de vrijwilligers isters) die zich daarmee tot en met 2 juli zullen bezighouden. Behalve de heer Boertien bedienden ook zijn kabinetschef De Ru en mevrouw J. Kuiper, coördinatrice van de Zeeuwse inzamelingsactie van het Anjerfonds elk een vlaggemast. Commissaris van de koningin dr C. Boertien gmg zelf met de collectebus lond. USS1NGEN - „Een administratieve netting van twee man is veel te reinig voor een school van 2000 erlingen, vier vestigingsplaatsen zeven gebouwen. Het zouden vier vijf man moeten zijn", zei voorzit- >r G. J. A. M. Adan van de Zeeuwse ij- en Avondscholengemeenschap DASG) tijdens de diploma-uitrei- op vrijdagavond in de aula van MTS in Vlissingen. ij deelde ook mee dat daar op korte rmijn geen oplossing voor komt. en pluspunt noemde hij de oplossing m het ruimtegebrek van de admini- ratie sinds deze nu ruim twee maan- en gehuisvest is in een nieuwe barak het MTS-terrein. Verder wilde hij toespraak niet ingaan op de [volgen van de bezuinigingen voor ZDASG om de feestvreugde niet te storen. cige honderden leerlingen kregen ■ordirecteur P. Hupkens ofwel volle- ge diploma's van MAVO. HAVO. theneum en MEAO uitgereikt ofwel ^certificaten voor één of meer vak- in. Dit jaar kreeg de eerste lichting nn de cursus Spaans het certificaat, namen ruim 70 leerlingen deel aan Spaanse lessen, die nagenoeg allen eindstreep haalden. 'i bijzondere gast was tijdens de echtigheid de 'attaché linguistique' li de Franse ambassade J. L. Simo- sti aanwezig, die de twee best slaagden in het Frans een boek ten schenke gaf. Ook voor de schoolbi- hotheek bracht hij een schat aan formatie over land en volk van tankrijk mee. Hij constateerde dat m taal leren tevens een cultuur leren mnen betekent. recteur Hupkens stelde met voldoe- 5g vast dat dankzij acties de expres- sakken onderdeel van het lespak- van de ZDASG waren gebleven, ssgevraagd wilde hij wel kwijt dat ;n school niet aan bezuinigingen itkomen is. Zo is er 4,1 procent ekort op de leraar-lessen. Dat wil tjgen dat er minder uren per leraar [geven mogen worden, met als ge- Dlg dat er voor sommige vakken under uren beschikbaar zijn. ..Van t avondonderwijs wordt gezegd dat s een prioriteit is. maar er is geen iele uitbreiding aan gegeven al- is Hupkens. De stijging van de eigen ijdrage is voor de leerlingen dit jaar 'procent, terwijl ook de boeken, die zelf moeten bekostigen, in prijs [Stegen zijn. aar zijn mening is dit voor de srlingen die van een minimum- ilkering moeten rondkomen be- uld geen kleinigheid. JSSINGEN - De Amerikaanse -■ «irlgroep Bonnie Blue Bells brengt wasdag 22 juni een bezoek aan lissingen. De uit 45 personen be- iaande groep maakt een toernee «or Nederland en bezoekt daarbij ijf plaatsen. Vlissingen is de enige tcuwsc plaats die in de rondreis is opgenomen. De groep geeft die toensdag vanaf 19.30 uur een demon- ralic in sporthal Baskenburg, «aaraan tevens wordt meegewerkt door de Vlissingse majoretten 'Stars Moonlight' en de koninklijke har- oonie 'Ons Genoegen'. Amerikaanse groep is samenge teld uit een selectie van de beste imenkaanse twirlers en bestaat zo- uit vrouwen als mannen. De de- nonstratie die de groep geeft omvat onder meer limbo-dansen, acrobatiek, oio- en groepstwirl. Ook het organi serende majorettenpeloton 'Stars at Moonlight' uit Vlissingen verzorgt een optreden. Daarnaast is er tijdens de fanonstratieavond een optreden van een goochelaar. 'ock-and-rolldag in 'De Paraplu' ILISSINC; I - In het Vlissingsi- iuurlhuis 'De Paraplu' aan de Ale xander Gogelweg wordt zaterdag 25 Juni een 'rock-and-roll-dag' gehou den. Tijdens deze dag (aanvang 10.00 5|ir 's morgens) zijn er allerlei stands •gesteld waar onder meer video- -'ras. buttons. T-shirts. schoenen, beding, strips en platen worden ver- •Ofbl. Ook kan men zich laten latoee- *1 Verder wordt een markt georga niseerd, waarbij particulieren tegen Waling van inschrijfgeld in de gele enheid worden gesteld om spui tjes aan de man te brengen, paamaast worden er videofilms ver end Het avondprogramma ver- Wdt optredens van verschillende opgroepen. Dat zijn 'De Drainpipes' Vlissingen. de 'Tosties' uit Kloos- nande en als hoofdact - de Jack Jalthband uit Goes, met in haar De 'Cosmos' m de Sloehaven voor baggenverken "udden de bekende gitarist Jan Blok. uitgebracht op de heer Van Helden' zegt het college. ..Deze heeft dus de volstrekte meerderheid behaald Een beroepsmogelijkheid is er niet". Raadslid H. van Rie (D'66i die woens dagavond met zijn medestanders wei gerde een stembriefje in te leveren, legt zich niet bij het collegestandpunt neer. ..Dat zullen we dan nog wel eens zien", zei hij vrijdag. „Volgens mijn informatie was de stemming niet gel dig. dus is Van Helden niet benoemd als wethouder". Het Aardenburgse college heeft vrij dag meteen een nieuwe portefeuille verdeling opgesteld. De nieuwe wet- 'PIEK-DRUKTE IN VOORSEIZOEN VLISSINGEN - Het zomerseizoen lijkt dit weekeinde reeds te zijn begonnen. Met name de pensions en hotels zijn goed bezet voorna melijk met Duitse gasten, die dit weekeinde een extra vrije dag heb ben en in groten getale naar de kust zijn getogen. Het aanhouden de mooie weer de weersver wachtingen zijn de eerstkomende dagen goed te noemen - is ook van invloed op de stroom toeristen, die daarvan wil profiteren. De streek-VW Middelburg moest vnjdag alle zeilen bijzetten om aan de vraag naar logiesruimte te vol doen. Volgens directeur van de provinciale WV J P. de Regt kan men nu al van een 'piek' spreken in het voorseizoen Bij de WV-Mid- delburg moest men tot aan Wemel- dinge zoeken om de vele gasten te herbergen Ook bij de VVV-Zoute- lande was de drukte goed te mer ken. Hoewel er hier en daar nog wel ruimte is. zijn de hotels en pensions „redelijk tot goed bezet" Op de campings is ook sprake van een goede bezetting. Op de wegen is het ook aanzienlijk drukker, maar. aldus een woord voerder van de rijkspolitie, er de den er zich nergens grote proble men voor. De portefeuille van zijn collega R. van de Wijnckel is verzwaard. Behal ve financien heeft hij nu ook 'openba re werken', ruimtelijke ordening en bouw- en woningtoezicht onder zijn hoede. Burgemeester W. Lockefeer is nu direct betrokken bij de 'externe betrekkingen', openbare orde. brand weer. politie, economische aangele genheden, sociale zaken en volksge zondheid. D'66 Middelburg beschuldigt PvdA van 'plagiaat' MIDDELBURG - Het raadslid W. Ovaa (D'66) verwijt zijn Middelburg se collega's van de PvdA dat zij in hun eerder deze week gepubliceerde nota 'Naar een Middelburgs werkge legenheidsbeleid' ideeèn naar voren brengen die als nieuw worden gepre senteerd terwijl ze eerder al door de democraten waren geopperd. Ovaa doet dat in een verklaring aan de PvdA-fractie „Aan de ene kant heb ik met instem ming, aan de andere ook met verba zing gereageerd" aldus Ovaa. Zoals gemeld stellen de socialisten voor om een raadscommissie in te stellen die zich speciaal bezig gaat houden met zaken op sociaal- economisch en werkgelegenheidsterrein. Ovaa meent dat D'66 dat al eerder heeft aangedra gen. Hetzelfde geldt voor de opmer king dat Miniatuur Walcheren opge nomen zou moeten worden in een groeter selchtweeraccommodatie. Ovaa beschuldigt de politici van de PvdA in de raad er bovendien van dat ze de afgelopen jaren weinig hebben laten merken van absolute voorrang voor het werkgelegenheidsbeleid zo als ze nu voorstaan in de nota In dat verband wijst hij naar socialistisch stemgedrag bij de voorstellen om de parkeerkelder in het Geeregebied te bouwen en om het rondwegdeel tus sen Klarenbeek en de Griffioen aan te leggen Grote drukte bij zilveren jubileum Sasse onderwijzer SAS VAN GENT Vele tientallen oud-leerlingen, oud-collega's, beken den en vrienden van hoofdonderwij zer Pieter Bertram van de openbare lagere school in Sas van Gent hebben vrijdag de receptie bezocht ter gele genheid van zijn vijfentwintigjarig onderwijsjubileum. In de school zelf waren enkele klaslokalen ingericht als ontvangstruimte maar die bleken de overstelpende drukte niet aan te kunnen. Verrassend was de komst van een vrijwel volledige schoolklas uit 1966. Voor de gelegenheid hadden de leer lingen zich in schoolspullen van de zestiger jaren gestoken. Ook het drumkorps van harmonie 'De Ver- eenigde Vrienden' bracht de hoofdon derwijzer een aubade 's Morgens wa ren de feestelijkheden al op school begonnen. Met een paardentram werd Bertram van huis naar school ge bracht waar de kinderen met feestelij ke versierde hoepels de jubilaris op stonden te wachten. Na een tractatie werd de film 'Kuifje in het haaien- meer' vertoond. Nadat 's middags een musical werd gespeeld in 'De Speije' was er een officièle ontvangst in het gemeentehuis. Daar werd Bertram toegesproken door verschillende col lega's. waarna A. Martens namens de katholieke onderwijs vakorganisatie de speld voor het vijfentwintigjarig lidmaatschap kon opspelden. Loco-burgemeester G. A. van de Voorde ilinks) en de organist Jo lvens bekijken de 'persverse' plaat, die i opgenomen in de Hulster Basiliek op het Loys Isorê-orgel JO IVENS BESPEELDE LOYS ISORE-ORGEL HULST In de burgerzaal van het Hulster stadhuis zijn vrijdagavond de eerste grammofoonplaten over handigd van het Loys Isore-orgel in de Hulster basiliek, bespeeld door Jo lvens. Dat gebeurde na afloop van het eerste concert van de twaalfde cyclus internationale zo- mer-orgelconcerten in de H. Willi- brordusbasiliek. De Hulster musi cus lvens beet de spits af. De directie van Mirasound. de maatschappij die de plaat heeft uitgebracht, reikte de Ip's uit aan onder andere loco-burgemeester G. A van de Voorde. Jo lvens en voorzitter D. M. Hollaardt van de commissie Internationale Zomeror- gelconcerten. Voorzitter Hollaardt zei te hopen dat de langspeelplaat z'n weg zal vinden in de eigen regio en het aangrenzende land van Waas. m Belgie. waar het orgelbezit even eens leidt tot traditionele concer ten. en ook over de Schelde heen. „zodat de interesse voor ons onver vangbaar orgel nog vergroot zal worden en de gestadige toeristen- stroom ook op vrijdagavond de weg naar de Basiliek zal weten te vin den" Hollaardt had overigens ook wat kritiek op het Zeeuwsch Ge nootschap van Wetenschappen, „dat wel met de nodige voortva rendheid historische orgels op de Bevelanden op de plaat heeft laten vastleggen, doch tot op heden geen pogingen ondernam om het njke cultuurpatrimonium van Zeeuwsch-Vlaanderen voor het na geslacht muzikaal te vereeuwigen" De voorzitter van de commissie noemde de plaat een 'waardevol representatief document van het orgel van de Basiliek .Opnieuw heeft Jo lvens laten weten dat er muziek in Hulst zit", zei hij Vrijdagavond gaf Jo lvens het eer ste concert van de cyclus Hij speel de onder meer Preludium en Fuga m D. gr. van Dietrich Buxtehude. Preambulum van De Lublin, 'Wir Christenleut' van Gottfried August en 'Preludium en Fuga' van John Stanley Deze stukken zijn ook op de langspeelplaat te vinden De overige orgelconcerten in de cyclus zijn Bernard Winsemius vrijdag 24 juni. Peter van Dijk op 1 juli, Charles de Wolff op 19 augus tus, Stanislas Deriemaeker op 2 september en Luk Bastiaens op 16 september. De orgelconcerten in de Basiliek beginnen allen om 20.00 ADJUNCT-DIRECTEUR VLISSINGSE SCHOOL: VLISSINGEN - „Het kan moeilijk worden ontkend dat aan het slagen voor het diploma fysiotherapie ook een zekere schaduwzijde zit. U be grijpt dat ik doel op dc beperkte toekomstperspectieven". Met deze woorden richtte de heer A. Steketee, adjunct-directeur en schoolleider van de School voor Fysiotherapie in Vlissingen, zich vrijdag tot de ge slaagde eindexamenkandidaten. Tijdens eenbijeenkomst in de aula van de school ontvingen 35 van de 48 kandidaten het einddiploma uit han den van de heer Steketee en onderte kenden dat onder het toeziend oog van directeur ir Tj Douma. De slechte situatie op de arbeids markt leidde de heer Steketee tot de opmerking: „Bij schoolkeuzes kom je in het spanningsveld van enerzijds 'er is zo weinig kans óp een baan', en anderzijds 'maar ik wil het zo graag worden' Volg als het even mogelijk is de keus van je hart. Dat bepaalt ook of je een eventuele periode van werk loos zijn weet te benutten om zodoen de je mogelijkheden te vergroten" De geslaagde eindexamenkandidaten werden na de overhandiging van di ploma's en cijferlijsten, toegesproken door de heer M. J van der Linde, die optrad namens het bestuur van IH- BO-Zeeland. Ook hij noemde de toe komstvooruitzichten niet zo geweldig, „Maar" zo zei hij. „u beheerst in ieder geval een vak dat niet meer is weg te denken uit de Nederlandse gezond heidszorg". De kersverse fysiotherapeut Ruud de Bevestiging vonnis geëist voor inslaan van ruit DEN HAAG - De procureur generaal bij het Haags Gerechtshof zag weinig in het verweer van de 30-jarige J. P. uit Terneuzen. dat hij alleen tegen de ruit van de woning van zijn ex- zwager had getikt en dat hij niet wist, hoe het kwam dat deze later gebroke bleek. Verdachte ging in hoger beroep tegen het vonnis van de politierechter in Middelburg, waar bij hij was veroordeeld tot 1000 gul den boete, w aarvan 400 voorw aarde- lijk met een proeftijd van twee jaar. Verdachte bleef ontkennen, zoals in de aanklacht stond, met de paal van de brievenbus de ruit te hebben inge slagen. toen na zijn aanbellen de deur niet werd geopend. De procureur ge neraal hechtte meer waarde aan het verhaal van de gedupeerde ex-zwager, met wie J P. iets had willen uitpraten De verdediger had twijfels over de bewijslast en vroeg vrijspraak, ook omdat een vriend van verdachte, die hem op de bewuste dag had vergezeld, diens lezing van het gebeurde beves tigde. Het hof wijst arrest op 28 juni VLISSINGEN In opdracht van het Havenschap in Vlissingen worden in dc Sloehaven onderhoudsbagger- werkzaamheden uitgevoerd. Ver wacht wordt, dat eind juli/begin au gustus de werkzaamheden voltooid zijn. Al enige tijd is de hopperdredger 'Beachway' van Marine Internatio nal BA' uit Willemstad bezig met het uitbaggeren van de Sloehavn en Quarleshaven. w aarbij in totaal zo'n twee miljoen kubieke meter slib uit de haven moet worden verwijderd. De opgebaggerde slib wordt in de VVcsterscheldc teruggestort. Per reis duur 50 tot 60 minuten kan de 'Beachway' circa 1750 kubieke meter slib opzuigen. Het in 1969 gebouwde baggervaartuig meet 2972 bruto re gister ton (brt). Naast de 'Beachway' wordt dit week einde de sleephopperzuigei Cosmos' ingezet Deze /al het gebied rond de boeien in de Sloehaven voor z'n reke ning nemen Hiervoor is de LPG tan ker Floreal' lijdelijk afgemeerd op de boeien in de Quarlcshavcn Maandag morgen zal de Cosmos de Sloehaven verlaten, waarna de Floreal' weder om de vaste ligplaats op de boeien kan innemen Per reis duur 40 minuten kan rie Cosmos circa 6500 kubieke meter slib uit de Sloehaven wegvoeren om te storten in de Westerschelde. De streefdiepte in het gehele gebied waar wordt gebaggerd is 16 meter onder NAP niveau Om dit te bereiken worden de baggerwerken dag en nacht uitgevoerd. De sleephopperzuiger 'Cosmos' is eind 1980 gebouwd en kan naast bag geren worden ingezet voor de oliebe- stniding. Komt bij Rijkswaterstaat een melding binnen van een grote olieramp voor de kust dan kan de 'Cosmos" direct naar de plaats van het ongeluk varen De altijd aan boord aanwezige veegarmen kunnen in zeer korte tijd geplaatst worden waarmee een strook van vijftig meter breed 'geveegd' kan worden door middel van pompen in de laadruimten te worden geperst. Op het voorschip van de 'Cosmos' is een helicopterdek aan wezig Moet de Cosmos' onverhoopt als oliebestrljdingsvaartuig in actie komen, dan kan per heli een rampen- ploeg aan boord worden afgeleverd waarvoor aan boord een rampencen trum is ingericht, compleet met alle communicatiemiddelen Normaal gesproken is de 'Cosmos' bezig met het uitbaggeren van de vaargeul van'naar Rotterdam Het schip heeft ruim 50 miljoen gulden gekost. De Cosmos arriveerde vrijdagoch tend rond 11.00 uur in de Sloehaven en begon direct na aankomst met de baggerwerkzaamheden die onafge broken tot maandagmorgen 06 00 uur zullen worden uitgevoerd. Groot voerde daarna het woord na mens de studenten Van de 48 kandidaten behaalden 35 het diploma. Eén kandidaat trok zich terug uit het examen en twaalf kan didaten krijgen een herexamen. De geslaagden zijn: P A Bareman. Terneuzen. mej. C J M de Bont Tilburg: A J M Bosnians. Heeze, me; E L de Buck Middelburg, me; S Bui;ze. Sint-Kruis. C C Dietvorst Bergen op Zoom. me;. L S van Dis, Vlissingen: J C de Goffau. Goes R de Groot Terneuzen, me; K E M van Haelst. Ziyddorpe. mej F A J. M Heijne, Sas van Gent. me; M J Hoek, Haamstede, mej. H. J de Jager. Dreischor mej. A. M. de Jong. Middelburg: mevr M P. Holm-de Jonge. Zienkzee; E P van der Kuijl. Oost-Souburg: mej A J M Kuijpers. Udenhout mevr S E Lafeber- Leonhart Vlissingen A. J Moerman, Vlis singen. C H de Munck. Goes, mej K E. L Nelen Schoondljkc. mej K C M de Nijs Vlissingen: me; M L de Nooyer. Vlissin gen. A J de Pagter. Domburg, N J A Plomp VUsisngen W. H A M van Pul. Bergen op Zoom, me; M J J de Rechter Hulst. F J Scheenloop. Eindhoven. A A Schoenmaker, Rotterdam T F van der Stam. Roosendaal, mevr P v d Linde- Stroo, Vlissingen, F J H. J Timmermans, Goes: A. F. M. de Waard, Vlisisngen: mej A G N A van Weert. Weer. R. J Zweedijk. Goes Vrouwengroep ZILT in gebouw De Zwaan OOST-SOUBURG Ier afsluiting van de vrouwenactiviteilen van dit seizoen in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg treedt donderdag avond 23 juni het vrouw enlheater 'ZILT' op met hel stuk 'Maandver band en andere blues'. De voorstelling is toegankelijke voor alle belangstellende vrouwen en be gint om 20 30 uur De organisatie is in handen van SKA De Zwaan en het VJV De groep 'ZILT' bestaat uit vrouwen die in theatervorm aan hun verande ring willen werken Met liet stuk 'Maandverband en andere blues' hou den zij zichzelf en andere vrouw en als het ware een spiegel voor waarin te zien valt hoe zij proberen, ieder op haar eigen manier hun leven weer in eigen handen te nemen. Droom, wens en realiteit wisselen elkaar daarbij af Bevestiging vonnis wegens diefstal Goesenaar geëist DEN HAAG - De procureur generaal bij het Haagse Gerechtshof heeft be vestiging van het vonnis geeist dat dr rechtbank in Middelburg de 21- jarige A. J. I.. uit Goes had opgelegd. Deze was wegens sieradendiefstal en inbraak veroordeeld tot tien weken gevangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Verdachte had de feiten erkend, maar ging in hoger beroep tegen de zijns inziens hoge straf. De procureur gene. raai vond dat hij er nog redelijk was afgekomen, temeer omdat hij al eer der wegens een dergelijk misdrijf was veroordeeld Het hof wijst arrest op 28 juni. )s tTERDAG 18 JUNI 1983 PZC/provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33