Lagere boetes voor spelers FC Utrecht Saaie periode Zwitserland met zege Kelly afgesloten KUIPER EN VAN DER POEL DEFINITIEF NAAR DE TOUR \1 Overwinning van PSV toernooi Zuid-Korea UITSLAGEN VAN DE WIELERRONDEN Nog slechts 4500 gulden voor Willem van Hanegem Spelers DS Marathon- leren kunnen promoveren naar le klas Tv-uitzending Wimbledon in gevaar Kosten NK wielrennen belopen kwart miljoen Zomerbridge Koudekerke JERDAG 18 JUNI 1983 PZC/sport 15 BfTRECHT (GPD/ANP) De Utrechtse rechtbank heeft op Jan Bartelds na alle ex- Bestuursleden van FC Utrecht vrijgesproken. De geldstraffen van de spelers werden allemaal Beha 1 veerd en voor Willem van Hanegem ging de president van de rechtbank zelfs verder. Ban de boete van 71.000 gulden maakte hij er 4.500. De rechter kwam tot die uitspraak omdat Btreen fout was gemaakt in de dagvaarding. Geldstraffen voor de overige voetbal- straf van drie weken. Bartelds kreeg Wooldrik. vrijdag desgevraagd mee- gingen terug van '22.000 naar de straf omdat hij volgens de recht- gedeeld. tem, van 10.000 naar 5000 bij trainer Berger, van 14.000 naar 7000 bij Leo van Veen. Het onderzoek tegen daal werden voor hun aandeel in de lechtbank was mild omdat men opzet bewezen werd geacht dat Van de «n belastingontduiken niet bewezen Heuvel en Werkhoven aanzet tot be lastingontduiking gegeven hadden. Tan de bestuursleden werd Jan Bar- Bartelds werd voor het tweede deel Ids als enige bestraft De rechtbank van de beschuldiging tegen hem vrij- rrfoordeelde hem tot een boete van gesproken omdat de dagvaarding met létte, itn 3)00 gulden en een voorwaardelijke volledig was. Geen sets bij NK biljarten houden. De verdachte verruilde vrij dag zijn cel op een Amsterdams poli tiebureau voor een politiecel in Heer- hugowaard. wegens plaatsgebrek in de huizen van bewaring. Na maximaal twaalf dagen cel moet de raadkamer beslissen of Stoop nog langer in voor lopige hechtenis t maximaal drie maanden) moet blijvem 11.000 bij Hans van Breukelen. bank de aanzet gegeven had tot ge- 14000 naar 7000 bij Gerard van der knoei met recettes. Werkhoven. Gen- De directeur van de Voorburgse liften- Van Maarschalkerweerd, Van fabriek Starlift en voormalig lid van der Linden, Van Leur en Van Veenen- het sectiebestuur van de KNVB werd begin deze week door de FIOD aange- Wildbret wordt heropend. De kaartjesfraude niet veroordeeld. Niet houden op verdenking van valsheid in n-fkpfhrih a on iiiHnH/incr iron unKhpifl DORDRECHT De nieuwe eredivi sieclub DS'79 heeft een akkoord be reikt met de spelers Piet Wijnberg (NECi en Tony McNulty iVeendami. Beide voetballers hebben persoonlijk Dé Stoop dri< ier,J th m DEN HAAG (ANP) De toernooien iade Nederlandse biljarttitels wor- het komend seizoen niet volgens lil internationaal ingevoerde setsys- wm gespeeld. In 1983"84 wordt in de Bfklassetoernooien libre, 47 2 en iebanden weer het vorig jaar afge- ehaftc Ave-systeem gehanteerd. irz® tn de titelstrijd in het 71/2, 47/1 en andstoten handhaaft men, met, een 'afcelne aanpassing, het poule-systeem. Omde poulestrijd interessant te hou sen spelen voortaan in de tweede ®de de winnaars tegen elkaar De se unmers drie en vier van de poule Kien zaterdagavond om de vijfde tot 3 met achtste plaats. Donderdag- irond is daartoe door het sectiebe- ,ll(( tuur en de technische commissie van 't «biljartbond (KNBB) na overleg met ie spelers besloten. VLISSINGEN Op de kunststofbaan Biskensburg houdt de AWOC 'Bas- iensburg' morgen (zondag) de tweede pulewedstrijd van de landelijke se- rorencompetitie dames en heren 2e Mlis, de op 2 na hoogste klas in de tletiek. Van Zeeuwse zijde nemen n deze wedstrijd alleen de dames heren ploeg van het Vlissingse larathon deel. Van de twaalf dames- ploegen die deze competitie kent ver- ,*1 schijnen er in Vlissingen vijf aan de start, van de 24 herenploegen komen ff twaalf in Vlissingen in actie. De .indere wedstrijd is in Zwolle. Alles bjelkaar nemen er ruim 200 atleten un deel. onder wie diverse beken- BL Voor de beide Marathonploegen zal tó een zeer belangrijke wedstrijd «orden. De Marathon-dames staan na de eerste wedstrijd op de negende plaats Een zeer belangrijke plaats als men weet dat de nummers 10,11 en 12 moeten degraderen. Indien de ploeg echter compleet aan de start kan («schijnen en ze pecli bespaard blijft »ft men alle vertrouwen dat het 2e basserschap behouden kan blijven. De marathon-heren staan er wat dat betreft beter voor Zij staan na de eerste wedstrijd op een vierde plaats can de 24 ploegen. Zij zullen er zondag ook alles aan doen om een goed ltaat te behalen en zich middels «li plaats bij de eerste acht (lande- (Sk) voor de finale te plaatsen met een «8 Uns op promotie naar de eerste klas. voor de Zeeuwse atletiek een Jaicum zou betekenen. |)e wedstrijd begint om 12.00 uur en iurt tot circa 17.00 uur Bij het —lammer polsstokhoogspringen, waar- zeker boven de vier meter gespron gen zal worden, zal deze dag de gloed nieuwe polstokhoogaccommodatie in rebruik worden genomen. LONDEN (ANP) Een staking bij de BBC dreigt de televisie reportages van het tennistoer nooi van Wimbledon, dat maan dag begint. Tachtig BBC-perso- neelsleden legden woensdag bij het opnemen van paardenren nen in Ascol het werk neer wegens een conflict over de on kostenvergoedingen. De BBC staakte de uitzending, riep zijn medewerkers naar huis en gaf ook geen beelden van de wereldtitelstrijd cricket. Volgens BBC-woordvoerders zal het niet leveren van tv-beelden van Wimbledon de omroep-orga- nisatie op een schade van ruim een miljoen pond (4,4 miljoen gulden) komen te staan. De schadeclaims zullen vooral uit de Verenigde Staten komen. De ex-voorzitter van de FC Amster dam, de 63-jarige D. Stoop uit Am sterdam, blijft in voorlopige hechte nis. Een bijzondere voorwaarde daar bij is dat hij geen contact mag heb ben met de buitenwereld. Dit heeft de persofficier van justitie, mr. H. P. geschrifte en uitlokking van valsheid in geschrifte. Hij zou het in 1979 als voorzitter van de toenmalige voetbal club met tien spelers op een akkoord- je gegooid hebben en salarissen onder overeenstemming bereikt met de het mom van een lening hebben uitbe- Dordtse club voor een contract van taald. Een lemng hoeft niet opgege- één jaar ven te worden aan de belasting en salarissen wel. Op die manier ontdo ken de spelers samen voor ruim twee ton de fiscus, aldus Wooldrik. Vrijdag werd Stoop voorgeleid voor de officier van justitie, mr. J. de Bruin en de rechter-commissaris. In het be lang van het onderzoek en omdat Stoop nog geen bekentenis heeft afge legd. besloot deze hen nog vast te SEOEL (ANP) PSV heeft vrijdag in Seoel de dertiende editie van het toernooi om de Presidentsbe ker gewonnen. De Eindhovcnse ploeg won voor 30.000 toeschou wers de finalewedstrijd met 3-2 van het nationale elftal van Zuid- Korea. De stand bij de rust was 2-2. Jurrie Koolhof, die na negentien minuten PSV op gelijke hoogte had ge bracht met de Zuidkoreanen, was ook verantwoordelijk voor de be slissende treffer. Hallvar Thoresen was de maker van het Tweede Eind- hovense doelpunt, dat PSV na een half uur op voorsprong bracht (2-1). Jansen „Na een onènteringsfase zou Haan door tot bestuurslid kun nen worden benoemd met de be doeling het voorzitterschap over te nemen. Het is de bedoeling dat Steunenberg aanblijft als gewoon bestuurslid." Brouwer Haan Arie Haan is gevraagd voorzitter te worden vaiFde WCS. Haan. die het komende seizoen speelt voor PSV. zou binnenkort Ane Steunenberg moeten opvolgen Volgens Karei Jansen, oud-voorzitter van de spe- lersbond, zijn de eerste verkennin gen van de voetballer in de vak bondswereld zowel de WCS als Haan goed bevallen In tegenstgel- ling tot Nederland is het in Enge land al jaren gebruik dat de voor naamste post in de spelersorgani satie door een bekende voetballer wordt bezet. Jan Brouwer, als trainer met meer gewenst bij Willem II gaat defini tief bij Helmond Sport werken. Eerder deze week verklaarde Brou wer dat hij pas met zijn ontslag bij de Tilburgse club zou instemmen, als het bestuur duidelijkheid had verschaft over de redenen van zijn ontslag. Dat is donderdagavond laat gebeurd. Nadat de moeilijkhe den uitgepraat waren, werd geza menlijk de volgende verklaring uit gegeven ..Het geschil tussen Wil lem II en Jan Brouwer is opgelost Het bestuur van Willem II betreurt het dat door een wat onduidelijke berichtgeving van de zijde van de club de achtergronden van het ver trek van trainer Jan Brouwer in een verkeerd daglicht zijn komen te staan. De reden van de breuk is gebaseerd op voetbalaangelegen heden en laat geen plaats voor verdere speculaties. Jan Brouwer heeft inmiddels een aanbieding van Helmond Sport geaccepteerd MEERSSEN (ANP) De organisato ren van de wedstrijden om de Neder landse kampioenschappen wielren nen op de weg, die op zaterdag 25 en zondag 26 juni in Geullc worden gehouden, spreken nu al van een geslaagd evenement. Ondanks het feit dat de kosten van de organisatie zijn opgelopen tot een kwart miljoen gulden. De stichting Prof Wieier Promotion, die al weer voor de achtste opeenvol gende keer tekent voor de 'inrichting' van de nationale titelstrijd voor da mes, amateurs en profs, heeft 147.500 gulden adoptiegeld moeten betalen aan de KNWU De totale kosten van de titelstrijd belopen ongeveer 240.000 gulden Sponsors staan garant voor het grootste deel van dit bedrag. In vergelijking met de voorgaande vier jaren 'Geulle'. is er een opvallen de wijziging aangebracht, lag de aan komst tot voor dit jaar steevast op de lange Slingerberg, nu hebben de orga nisatoren noodgedwongen moeten kiezen voor het verleggen van de finish naar het vlakke Oostbroek. Op de Slingerberg bleek dit jaar onvol doende ruimte voor het opbouwen van de totale accommodatie. Op zaterdag 25 juni starten de dames om 10.00 uur <66.2 kilometer) en de amateurs om 12 30 uur (196,2 kilome- teri. Er zijn 81 dames tot het kam pioenschap toegelaten en 142 ama teurs. die zich via A- en B-klassiekers en de provinciale kampioenschappen voor de wedstrijd Geulle hebben ge kwalificeerd. Zondag starten de be roepsrenners om 12.30 uur (222,2 kilo- meten. Van de 79 renners met een proflicentie komen er in Geulle 63 aan de start Opvallendste afwezigen op de deelnemerslijst zijn Jos Lammer- tink en Hennie Stamsnijder. IN HET WEEKEINDE DE BERGEN ALTSTATTEN (GPD) In de Ronde van Zwitserland zijn per traditie de eerste etappes weinig opwindende gebeurtenissen, maar wat er in de aanloop naar de bergen nu aan saai heid werd geëtaleerd, is lang niet vertoond. Vanaf de proloog onder ging het algemeen klassement geen wijziging van belang en dal beteken de in Altstaetten dat tijdritspccialist Daniel Gisiger dank zij een snelle 9-kiloineterrace in startplaats Seu- zaeh de gele leiderstrui droeg bij het ingaan van een zwaar weekeinde. Zo zouteloos hebben ze in Zwitserland het begin van de nationale ronde die mateloos populair is lang niet gezien. Grote troost: dit weekeinde zal het afgelopen zijn met dat monoto ne koersverloop dat Daniel Gisige- in het zadel hield als de nummer één van het rennersveld. Die garantie biedt het etappeschema, dat er moordend zwaar uitziet en derhalve een riante uitnodiging is voor alle groten die hum Tour de France-vorm willen tes ten. Opgewekt verschenen ze aan de voet van de Alpenreuzen, waar de Ierse sprinter Sean Kelly, die na lange tijd uitgeschakeld is geweest na een val eerder dit seizoen, de rit won Aan dat succes werd een stevige bijdrage gele verd door Steven Rooks, die voor zijn ploeggenoot in de laatste kilometer de kopgroep gesloten hield met. een enorme temposlag. Na dat geslaagde opofferende werk stelde Steven Rooks uiterst tevreden vast dat hij in puike conditie begint aan een zwaar stuk- Ronde van Zwitserland. Zaterdag telt de etappe vijf stevige bergen (waaronder twee van de eer ste categorie) waarbij de renners klimmen van 500 meter naar 2284 nieter. Zondag is er een korte rit van 64,5 kilometer, waarna er een spekta kelstuk volgt dat vorig jaar 60.000 toeschouwers trok: een klimtijdrit (19 kilometer) op de Flumserberg. „Ik voel me er sterk genoeg voor", zegt Steven Rooks, die zich net als de meeste van zijn collega's aan het voorbereiden is op dc Ronde van Frankrijk. „Want daarvoor vooral dient deze ronde". Rooks heeft daarbij één grote zeker heid: hij is verlost van de druk om met prestaties een contract voor volgend jaar af te dwingen. „Ik heb na die overwinning in Luik-Bastenaken- Luik zoveel reacties gehad van andere ploegen, dat ik me nu al geen zorgen meer hoef te maken voor 1984 Dat zit wel goed". Ook Johan van der Velde verscheen uiterst goed gehumeurd in Altstatten. waar hij zowaar weer vooraan mee- sprintte en zelfs nog twee plaatsen beter eindigde dan de dag ervoor vijfde Met tevredenheid constateerde Van der Velde dat zijn linkerenkel zich goed houdt ..Hoewel ik hem vandaag toen wel even voelde" Die enkel is zijn grote zorg geweest m de dagen voor de Ronde van Zwitser land, toen hij er een bult zo groot als een ei opkreeg. De blessure ontstond door een ongelukkig uitgevallen sprong over een tuinhek. „Mijn hon den liepen weg en ik wilde ze tegen houden. Dank zij oud-NAC'er Theo Dienckx. die in Breda een fvsiotherapiepraktijk heeft, overwon hij de grootste proble men „De ziekenhuisspecialist wilde me een week laten rusten, dan is het wel over. zei die. Toen hij hoorde wat m'n wielerprogramma was. is Theo Dierickx eraan te pas gekomen en die heeft het met een agressieve behande ling voor elkaar gekregen, ik had de moed al opgegeven" Revancheren Bij het begin van de eerste zware opdracht in deze ronde klasseerde Peter Winnen zich als de beste Neder lander: 10e Hij zat in de 3e etappe kort achter de kopgroep van 29 waar uit Kelly als winnaar kwam. nadat een vluchtersploegje met Jacques van Meer (..Ik wil me revancheren voor die dopingaffaire in Midden-Zeeland") was achterhaald. Adrie van der Poel en Hennie Kuiper. Toch naar de Ronde van Frankrijk. Dankzij overeenkomst met Italiaanse co-sponsor OOSTROZEBEKE (GPD) De Belgische wielerploeg Jacky Aernoudt van onder andere Hennie Kuiper en Adrie van der Poel gaat dit jaar definitief naar de Ronde van Frankrijk. De sponsor van die formatie keerde vrijdagmiddag terug uit Italië, waar hij tijdens een tweedaags bezoek een contract afsloot over de co-sponsoring van zijn equipe. Een Italiaanse firma in keukenapparatuur (Hoonved) legde 120.000 gulden op tafel om tijdens de Ronde van Frankrijk op de trui te mogen staan. Een via Nederland aangebrachte geldschieter (MacGregor) viel op het laatste moment af. zij het dat dat gebeurde na dreigingen met zware boetes. De Belgische ploeg meldde zich gisteren dus aan bij de Tour-orga nisatie. Daamee kwam een eind aan een lange tijd van onzekerheid. De heer Aernoudt maakte twee weken geleden bekend zijn wieier- formatie niet af te zullen vaardigen naar de Franse ronde, omdat er tegen alle afspraken in nog niet voor een tweede sponsor was ge zorgd. Daar kwam nog bij dat Kui per en Van der Poel duidelijk had den gemaakt aan het eind van het seizoen op te zullen stappen, waar door de animo om voor hen nog op zoek te gaan naar financiële midde len tot het nulpunt was gedaald. Aernoudt wilde tot het laatst toe zelfs Van der Poel thuishouden, omdat die zich naar zijn mening niet correct had gedragen. De ren ner uit het Brabantse Hoogerheide zal 1 juli in Fontenay-sous-Bois echter wel aan de start van de Tour-proloog staan. Het was name lijk een keiharde eis van de Italia- Doorgaan „Die wilden trouwens ook een heel pak geld betalen voor de deelname van Eric Vanderaerden, maar ik heb met hem dc afsrpaak dat hij zelf daarover mag beslissen. Daar houd ik me aan, al zou het publici tair wel leuk zijn als hij erbij kon zijn", aldus de sponsor uit Oostro- zebeke. Tijdens de twee dagen van onderhandelen heeft hij trouwens flink wat succes geboekt. „Het resultat van mijn reis is dat ik nu al kan zeggen dat onze ploeg vol gend seizoen doorgaat. En groter nog dan tot nu toe", liet hij weten. Dat is dan wel zonder Kuiper en Van der Poel. die dus zeker naar de formatie van Jan Raas gaan. Ver der is volgend seizoen ploegleider Fred de Bruyne er niet meer bij De sponsor is ontevreden over de wijze waarop de voormalige tv-commen- tator de zaken heeft behartigd en wil nu zelf als manager op gaan treden. De Bruyne zal ovengens niet worden ontslagen. „Hij heeft zelf al laten weten er genoeg van te hebben, dus ik neem maar aan dat hij aan het eind van het jaar uit zichzelf stopt", aldus Aernoudt. De Belgische meubelfabrikant is bijzonder ontstemd over de onder handelingen die hij heeft gevoerd met het Nederlandse Pro-Sport Promotions, dat vorige week zon dag met een sponsor op de proppen kwam. „onder het motto dat ze iets voor Kuiper en Van der Poel wilden doen", weet Aernoudt. Tijdens zijn gesprek in Italië ontving hij per telex „zware bedreigingen van de Nederlandse firma, die er lucht van had gekregen dat er een andere sponsor was benaderd. Winstbedrag „Ze wezen op een boeteclausule in een voorlopig basisakkoord dat ik had getekend onder de voorwaarde dat mijn juridische dienst mijn handtekening eerst moet bekrach tigen. Dat laatste is niet gebeurd, dus had ik geen enkele verplich ting. Desondanks hebben we in Italië toch nog geprobeerd om iets voor hen te doen. Ze kregen een hele goede plaats op de trui voor de reclame en ook op de broek, maar toen ik terugkwam en dit meedeel de hoefde het ineens niet meer. Volgens mij doen die mensen niks voor Kuiper en Van der Poel, maar werken ze uitsluitend uit winstbe jag". Staat het deelnemen van de forma tie van Aernoudt nu dus vast, onze ker is nog de gang van de gecombi neerde Nederlands-Belgische ploeg Beckers Snacks-Fangio (van d$ ploegleiders De Goede en Rey: broecki. De Rotterdamse wie- Iermanager Peter Bonthuis vertel de: „Ik heb een telex gestuurd naar de organisatie om die ploeg aan te melden, maar daar heb ik nog altijd geen antwoord op ontvangen. Trouwens, van ploegleider pjaak de Goede heb ik begrepen dat hun deelnemen toch een beetje afhangt van de verrichtingen in de Ronde van Zwitserland En wanneer ik de uitslagen lees. concludeer ik dat het daar niet allemaal even dender- dend loopt", aldus Bonthuis. Stefan Mutter De Belgische wielermanager Fir- min Verhelst, die net als Bonthuis de Tour-directie heeft ingelicht over de komst van de gecombi neerde formatie, liet gisteren in de Ronde van Zwitserland weten van de organisatoren het bericht te hebben gekregen dat hun inschrij ving „positief is ontvangen". Dat heeft vooral te maken met het feit dat pogingen worden ondernomen om de Zwitser Stefan Mutter aan die ploeg toe te voegen. De forma tie van Mutter heeft namelijk niet ingeschreven voor de Ronde van Frankrijk. Verhelst deelde mee binnen enkele dagen de definitieve bevestiging van inschrijving te verwachten, waarna men verdere stappen zal ondernemen. korfbal Senioren: IA AU Ready 12-23 Zuidwesters 1 14-25 Seolto 12-19 Seolto I 14-19 Volharding 12-16 Blauw-Wit 1 14-16 Tjoba 12-14 Swift 2 14-16 Togo 12- 6 Olyinpia 1 14-10 Luctor 12- 3 All Ready 1 14-10 Swift 2 12- 3 Tjoba 3 14-10 Asp Cl Luctor 1 14- 6 Zuidwesters 6-12 2A Atlas 6- 8 Atlas 1 14-27 Swift 1 5- 2 Togo 1 14-20 BKC 5- 0 Ondo 214-17 Asp. C2 Stormvogels 2 14-17 Tjoba a-13 Zaamslag 1 14-11 Animo 1 8-13 Animo 3 14-10 Ondo 8- 9 Volhardingl 14- 6 Stormvogels 8- 3 Swlft 3 14- 4 Top 8- 2 3 A Asp C3. Seolto 2 14-24 Swift 2 7-14 Tjoba 4 14-21 Seolto 7-12 Togo 2 14-14 Animo 2 8- 7 Zuidwesters 14-14 Togo 8- 5 Animo 4 14-13 Luctor 8- 0 Luctor 2 14-12 Asp. El Olympla 2 14-10 Arumo 8-14 Atlas 2 14- 4 All Readv 8-12 4A KVK 8-10 BKC 12-23 Zuidwesters 8- 3 Luctor 3 12-20 Blauw-Wit 8- 1 Seolto 3 12-16 Asp F1 Swift 4 12- 9 Volharding 8-14 Animo 5" 12- 6 Tjoba 8- 9 Zaamslag 2 12- 5 Zuidwesters 8- 8 Ondo 3 12- 3 Seolto 8- 6 4B Animo 8- 3 Swift 5 12-23 PI: Top 2 12-16 Luctor 1 6-12 Togo 3 12-13 Swift 1 6- 8 St Vogels 3 12-13 Top 6- 2 AU Ready 2 12- 8 All Ready 1 6- 2 BI Wit 2 12- 6 Pup 2 Olympla 3 12- 5 Seolto 1 6-10 5A BKC 6- 6 Tjoba 5 11-20 Stormvogels 6- 5 Zuidwesters 3 11-18 Swift 2 6- 3 KVK 10- 9 P3 Atlas 3 10- 8 Togo 1 6-11 Seolto 4 10- 6 Tjoba 6- 5 Volharding 2 10- 1 Animo 1 6- 4 Veteranen: A Atlas 6- 4 Blauw-Wit 4- 8 P4. Olympia 4- 4 Ondo 6-11 Volharding 4- 0 Seolto 2 6- 8 Junioren: IA: Zuidwesters 6- 3 Animo 1 16-32 Luctor 2 6- 2 Togo 1 16-28 P5 Ondo 1 16-20 Animo 2 6-10 Tjoba 18-18 Togo 2 6-12 Luctor 1 16-17 Swift 3 6- 4 Zuidwesters 16-10 All Ready 2 P6 6- 0 Blauw-Wit 16- 8 Seolto 15- 5 Volharding 6- 8 Swift 2 15- 4 KVK 6- 6 3A Luctor 3 6- 6 Animo 2 16-32 Olvmpia 6- 4 Stormvogels 16-26 Ql: Zaamslag 16-24 Animo 1 6-12 Ondo 2 16-22 Atlas 6- 5 Swlft 3 16-11 Ondo 1 6- 4 Luctor 2 16-10 Blauw-Wit 6- 3 BKC 16- 9 Q2 Togo 2 16- 8 Tjoba 1 6- 9 KVK" 16- 0 Zaamslag 6- 7 2 pnt in mindering BKC 6- 5 Aspiranten Top 6- 3 Hoofdklasse Animo 1 12-24 Q3 Swift 1 12-20 Stormvogels 1 6-12 Olympia 12-15 Swift 1 6- 8 Tjoba 12-10 Zuidwesters 6- 3 Atlas 12- 8 Seolto 6- 1 Togo 12- 5 Q4 Top 12- 2 Ondo 2 6- 8 Asp. Al. Swift 2 6- 6 Luctor 15-28 Togo 6- 5 Zuidwesters 15-26 Animo 2 6- 5 Blauw-Wit 15- 9 Q5 Stormvogels 15- 8 Luctor 7-13 Animo 2 15- 6 Tjoba 2 8-12 Asp BI Swift 3 8- 6 Ar.tmo 10-17 Ammo 3 7- 4 Ondo 9-14 Stormvogels 2 8-3 BKC 10-12 Q6 Swlft 1 10- 9 Swift 4 6- 9 Zuidwesters 10- 6 Olympia 6- 8 Zaamslag 9- 0 Volharding 6- 5 Asp B2: AU Ready 6- 2 KOl'DEKERKE De zomerbridge- wedstrijden in hotel Walcheren te Koudekerke zijn van start gegaan met 80 deelnemers. De indeling gaf dan ook weinig problemen: vijf groe pen van acht paren met zeven ronden van vier spelen. Toch viel er een schaduw over deze eerste zitting. De districtsvoorzitter D. W. van Geel gewaagde daarvan in zijn welkomst woord. waarin hij het verscheiden van Valkenisse-bestuurslid Ad de Vos herdacht. Er werd mïddeimatig gescoord. Alle prijswinnaars bleven beneden de 60 steken. Alleen het gelegenheidspaar mevrouw A. Brouwer met de heer Meerman bereikten een resultaat, dat deze zomer niet gauw verbeterd zal worden: ruim 73 ac Voor de paren, die in de bovenste helft van hun groep eindigen, is weer een puntenklassement ingesteld. Het aan tal te behalen punten hangt af van de groepsgrootte, doch is maximaal 16 en rrunaal 4 Het gemiddelde van alle groepen is 84. Groep A 1: mevrouw Brouwer-Meerman 123. 2 mevrouw Kuyper-Van Dalen 102; 3 dames De Gooyer-v. d. Laan 100: 1 dames Vanlren-Wijnen 78 Groep A 2 1 echtpaar Aerssens en Nuyten- Zomer beide 96. 3 mevrouw Parent-De Vnes 87 4 dames Boom-Luycx 84 Groep Bil fam Basuaanse 104. 2 Conljn- Kooman 95 3 Bakker-Te Roller 94. 4 De Graaf-Den Hartog 93 Groep B 2 1 dames Simpelaar-v d Weele 95 2 echtpaar De Reeper 90. 3 echtpaar Stufkens 88. 4 Van Geel v Voorst-Vader 87 Groep C 1 Leynse-Nieuwenhulzen 102; 2 Breedveld-Rosink 97. 3 dames Crena Uiter- wijk-Hoevers 93. 4 Ooyevaar-v Rooyen 89 De volgende zittingen zijn vastgesteld op maandag 20 juni en donderdag 23 juni. Aanvang halfacht De uitslag van de drrde etappe is. 1 Sean Kelly Ier !53 km in 4 03 51 2 Greg Lemond vst 3 Aejcio da Stfva 'Pon 4 Steven Rooks i Ned 5 Johan ar. der Velde <Nedi. 6 Harald Maier <Oosi 7 Bruno Leali <Itai 8 Mare Sergeant (Bel). 9 Stefan Mutter «Zwii. lOWladimiroPanizzaiItai. 11 Rober to Visentini (Hai. 12 Gerhard Zadrobllek (Oosi, 13 Beat Breu (Zwii. 14 Rarto Beccia (Itai 15 Jonathan Boyer (VSt); 23 Daniel Gisiger (Zwi) zelfde tijd als Kelly. 36 Theo de Rooy op 13 seconden, 38 Peter Winnen zelfde tijd 40 Henk Lubberding op 0 34. 42 Gerard Veldschotcn z.t 52 Frank Hoste 'Bel' np 0 59, 64 Jacq. van Meer op 2 43 69 Rene Koppert op 5 28 71 Bert Ooster- bosch. 74 Wies van Dongen; 76 Jan Jonm- kers, 77 John Broers. 78 Emiel Kers tens, 80 Hans Lnagerijs 83 Johan Lammcrts. 87 Jan raas. 98 Heddie Nieuwdorp allen zelfde tijd als Koppert; 107 Jacques van Hooydonk olp 6 45 !09 Mario van Vttmmeren zelfde tijd 115 Aad van den Hoek op 7 3! Het algemeen klassement na de derde etappe is: a" Gisiger (Zwi) II uur 38 minuten en 9 seconden: 2 Visentini (Ita) op 1 seconde: 3 Kelly lier) op 0.05: 1 Lemond (VSt) op 0.09; 5 leali (Ita) op 0.17: 6 Grezet (Zwi) op 0.18: 7 Berard (Fra) op 0.21; 8 Mutter (Zwi) op 0.28; 9 Sergeant (Bell op 0.29; 10 Winnen (Nedl op 0.31); 11 Gavillet (Zwi); 12 Agostinho (Por); 13 Madiot (Fra) op 0.38; 14 Breu (Zwi) op 0.40; 15 Beccia ilta) op 0.44; 23 Van de Velde op 0.54; 27 Koooks: 28 De Rooy op 1.00; 36 Lubberding op 1.12: 44 Veldschol- len op 1.34: 58 Ooslerbosch op 5.33: 61 Lammerts op 6.21; 66 Broers op 6.36: 67 Raas op 6,43; 68 Jonkers op 6.46; 73 Van Meer op 10.42: 88 Kerstens op 17.34. 93 Langerijs op 18.34: 98 Nieuwdorp op 22.52; 99 Koppert op 24.02; 100 Van Dongen op Vanderaerden De Belg Eric Vanderaerden heeft vrijdag de twee etappe van de Midi Libre, een rit over 184.5 kilometer van Ales naar Beziers gewonnen. Vanderaerden zegevierde in een mas sale eindsprint, waarin de Nederlan der Adri van der Poel negende w erd. De uitslag van de tweede etappe is: 1 Ene Vanderaerden iBeli 184 5 km in 4 46 40 2 Patrick Bonnet Frai 3 Benny van Brabant <Beli 4 Ferdi van den Haute iBeli. 5 Philippe Martinez Fra). 6 Didier Vanover- schelde (Bel). 7 Sean Yates (G-Bri; 8 Jean- Luc Vandenbroucke ibeli; 9 Adn van der Poel 'Nedi '.0 Stcphan Roche tiert 24 Zoetemelk i Ned i 47 Kuipen Ned 55 Schip per 'Nedi allen z: als Vanderaerden 71 Tak Nedi 4 55 54 73 Van Dongen (Ned) z t 79 Mander (Ned) z t De Nederlanders Moritz en Van den Broek kwamen na het sluiten van de controle in Beziers Zij mogen met starten in de derde etappe Het algemeen klassement ziet er na de tweede etappe als volgt uit: 1 Bemaudeau (Fra) 9 46 52, 2 Zoetemelk (Nedi op 2 sec 3 Bonnet iFrai op 1 07.4 Van der Poel i Ned op 1 075 Roche Ien op 1 07 6 Mlchaud <Frai op 1.10. 7 Criquiellon <Beli op 1 11. S Andersen iDem 1 12 9 Martinez (Fra) op 1.14 t0 Chappms'Frai op 1 18. 29 Kuiper op 10 00. 52 Schipper op 14 56. 76 Tak op 24 47 81 manders op 31.27: 89 Van Dongen op 46 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15