in Clinge wordt eindelijk aangepakt Kind van nu is kind van 1950 niet meer Vrouwen Advies Commissie Oostburg geïnstalleerd 'Maanlandschap in Westdorpe verdwijnt Opheffingsbijeenkomst van Hulst Promotion PZC/streek OSTEN GERAAMD OP 123.000 GULDEN Kleuterschool Hulst onderbrengen in Willibrordusschool RIJDAG 17 JUNI 1983 [jjLST Het ziet er naar uit dat de waterovelast, waarmee bewoners van met name de s-Gravenstraat en de Kennedylaan in Clinge al vele jaren te kampen hebben, wordt aangepakt. Het college van burgemeester en wethouders wil 123.000 gulden spenderen aan oplossing voor de overlast. Met die investering is al rekening gehouden in het financieel leleidsplan. ^Grontmij heeft onlangs een onder- Gravenstraat nieuwe afvoer aan te «k naai de problemen afgerond en le§8en_ in de vorm van een drainage Behandeling lezwaren egen onroerend goedbelasting kosten in de 's- Die afvoer moet komen tussen het nog in gebruik zijnde oude gedeelte van de riolering tot de Kapellendreef. De bedoeling is de 'drain' in het hart van de rijbaan te leggen, omdat aan weerszijden van de weg onder de trottoirs geen plaats is (leidingen en dingsplannen en het vervangen van de riolering in de "s-Gravenstraat met daarbij het opvullen van de oude riolering. Dit voorstel wordt maandag bespro ken in de commissie openbare werken en ook in de vergadering van de commissie financiën van de gemeente Hulst. De vergadering van openbare kabels en een oud riool). Bovendien is werken in het Hulster stadhuis begint een drainage aan weerszijden van de weg twee keer zo duur. Bij de Kennedylaan is de grondwater stand eveneens hoog. Daar wordt ge- 1 "ïfi AAA nul/lnn dacht aan een drainage midden in het Ulsl JL.jU.UUU gUlUcll plantsoen. Uit het onderzoek van de Grontmij is gebleken dat de wate- IULST De behandeling van de roverlast wordt veroorzaakt door een envaarschriften, die zijn ingediend complex aantal factoren, namelijk het «en de aanslag onroerend goedbe- niet meer onttrekken van water aan siting 1981 kost de gemeente Hulst de bodem door de voormalige textiel- ijna 130.000 gulden. In dat jaar werd fabriek Clitex, het vervallen van een oor het eerst de nieuwe heffings- aantal slootjes bij de bebouwing door rondslag gehanteerd. het bouwrijp maken van de uitbrei- kwamen in totaal 675 bezwaar- rhriften binnen, die betrekking had- ien op totaal 787 panden. De stich- ing voor kadastrale en financiële juezen (KAFI) heeft die huizen op- b'jw bekeken en getaxeerd. In de evallen waarin het advies luidde de aarde van de panden te verlagen erden geen kosten in rekening ge nacht, maar in de overige 600 geval- wel. De KAFI diende een rekening van iets meer dan 70 mille. De «handeling van de bezwaarschriften ioor de belastingkamer kost de ge- neente aan voorbereiding (pleitno- a's. taxatierapporten met foto's, het aken van vertoogschriften) nog eens jim 47.000 gulden. om 18.00 uur en die van financiën om 19.00 uur. Het college van b en w wil ook geld Wandeltocht in Sluiskil SLUISKIL In Sluiskil werd de achtste Atlanta-wandeltocht gehou den. De belangstelling was ook deze keer weer zeer groot. Er waren 170 deelnemers. Zevenendertig mensen li- pen de 40 kilometer. Er waren geen uitvallers. uitgeven aan energiebesparende maatregelen ten behoeve van de gymzaal in Sint-Jansteen, het ge meenschapscentrum 't Heike in Hei kant en het stadhuis. Tegelijk met de isolatie van de gymzaal zal dan le vens het dak worden opgeknapt. De totale kosten bedragen zo'n 73.000 gulden. Ruim 60.000 gulden daarvan is nodig voor de gymzaal. Alle ener giebesparingsmaatregelen zijn kos tendekkend. dat wil zeggen dat ze zichzelf binnen redelijke tijd terug verdienen. 't Heike krijgt een gedeel telijk spouwmuurisolatie. In het stadhuis worden her en der tochtpro- fielen aangebracht en een isolatie achter de radiatoren. cheldewandeltocht LOOSTERZANDE De wandel- lortvereniging Hontcnisse houdt in menwerking met de Werkgroep portieve Recreatie Hontcnisse op lerdag en zondag 18 en 19 juni de internationale Schelde wandel- Milten. De afstanden bedragen 5,10, 20 en 42 km. Voor de 12 km lopers onderweg soep, koffie, belegde roodjes en verfrissingen beschik- r. startplaats is het gemeentelijk tterrein nabij het Marijkeplein te iterzande. Alle afstanden ver- om 14 00 uur. behalve de 43 ipers die om 9.00 uur starten, elke deelnemer is een medaille ihikbaar en voor verenigingen en ilen groepsherinnenngen De me- he verzorging tijdens de wandel en is in handen van de EHBO josterzande. SSSfEXAMEN i Technische school HULST De Stichting Katholiek Onderwijs Hulst wil vooruitlo pend op de wet op het basisonder wijs die in augustus '85 van kracht wordt de kleuterschool De Veu lentjes aan de Paardemarkt onder brengen in hel gebouw van de Sint-Willibrordusschool aan de Prince Bolwerk. Het schoolbe stuur heeft bij de gemeente een verzoek om medewerking inge diend en het college van b en w wil dat honoreren. Als gevolg van het teruglopend aantal leerlingen zijn in de Sint- Wlllibrordusschool in Hulst vier lo kalen leeg komen te staan, dat de exploitatie van de school nu niet bepaald ten goede komt. In die lokalen zou de tweeklasslge kleu terschool kunnen worden onderge bracht en dan is er nog genoeg plek over voor een gemeenschapsruim te. Daar komt bij dat het verlies dat op de kleuterschool geleden wordt door onderbezetting stopgezet kan worden, want voor het gebouw aan de Paardemarkt zal dan een beter renderende bestemming kunnen worden gezocht. Om dit mogelijk te maken zal er een verbouwing gedaan moeten worden en de nieuwe lokalen zullen opnieuw ingericht moeten worden. Het rijk vergoedt alle kosten Het voorstel om aan dit verzoek medewerking te verlenen komt maandag aan de orde in de verga dering van de financiële commis sie in het Hulster stadhuis. Aan vang 19.00 uur. in Oostburg GEBREK AAN SAMENWERKING OOSTBURG Aan de technische «hooi voor West-Zeeuwsch-Vlaande- in Oostburg slaagden de volgen- Ie leerlingen: Afdeling- Motorvoertuigentechniek op C- «Keau: H. A. Buijsse IJzendfike. T. M. E. ie:;Bui|sse Biervliet. F. B. Galon Hoofdplaat. ï.J. Dees Oostburg. F J. Dieleman Bier- Sla A. J. van Gtjs Biervliet. P I. Haars as Oostburg C. Jansen Oostburg. AL. F. Keu- M< SsOnst.biirg P de Krijger Biervliet K O. 'oggrê S t-Kruis. P. A. G de Smet Sluis. R A Thilleman Eede. Herexamen: 1 afge- Mi Vaen 1 Afdeling Motorvoertuigentechniek A/B-ni- :J G van Belois Groede. J. Dekker ondyke J L. Fijnaut Oostburg. F. E. jaHal Eede J Jongman Breskens. P. L. M tóieele Groede. Afgewezen 1. "'ding Motorvoertuigentechniek B-ni- i: E. C. A. Baecke Aardenburg M. H. G. ideel Eede. F. A. L. de Dobbelaere vliet C, Fieret Oostburg M A. A. Coethals St,-Kruis. A. H M van de have spelle R van Hee Cadzand I J. van wie Cadzand. A. Lagendoen Biervliet A. iLlere Biervliet. J. J J Maas Biervliet. Pleyte Zuïdzande R. Reijngoud Oost- ziM A. Riemens Schoondijke J R. van ijs Oostburg. J. Willexnsen Zuldzande. kling Motorvoertuigentechniek B.'C-ni- P I R Porreij Breskens C M ari fistenhout Breskens. F F. M. Veldkamp teldenburg Afgewezen 0 Afdeling Mechanische Techniek op A/B- nifeau: A C. Dekker Waterlandkerkje. R. 2. van Houte Schoondijke. M. Jansen Oost- wg W J. E. de Krijger Biervliet. P. Neve Biervliet, s. E. Pladdet, Biervliet. C. T. du Puy Biervliet. J. J. Schaap Groede. Afgewe- sn: 0. ra Afdeling Mechanische Techniek op B-ni- "au: P. M. P. Dezutter Eede. M Minder- bod Oostburg. O. P. Schelinski Breskens u* Sijnesael Nieuwvliet. E M P. Toumois P*r,'llel A A Voogdt Groede. P. E. van 't *estemde Schoondijke Afgewezen: 0. 3 Afdeling Mechanische Techniek op B'C- t *n*au:0 J J van Quekelberghe Groede vgj [fewezen 0. £3 -Afdeling Mechanische Techniek op C-ni- «Ju(M J J. Termmerman Biervliet. Afge ven: 0. JMeling Bouwtechniek op C-niveau: B. de touwsemacker Aardenburg. R. W. Diele- Philippine. F.J. Gouloozc Sluis. R. J. A Mercy Aardenburg. J. C. A. van der Mtulen Oostburg. J. E. A. Pijkce Breskens, U\I. A. van Qeukelberghc Breskens. D. V. M. de Vreeze Eede. Herexamen: 2. 'kandidaat werd afgewezen van de afde- Bouwtechniek op a-niveau, ding Bouwtechniek op A/B-nivcau: F |DCalus Sluis H H J.Galle Eede R A Ham.elinck Schoondijke. O J Kiewiet lijke P M. de Kraker Sluis. J I J. s Oostburg A. J. F. Oosterling Bres- E. de Ruyter Sluis. A P. Steurijs mdijke. F. P Steijaert Hoofdplaat. J. T Veldkamp Aardenburg J. R. de Vilder ^fdplaat Z. de Vilder Oostburg. N. A. M Voren Hoofdplaat. Afgewezen: 0 kling Bouwtechniek op B-niveau: D E. Haard Hoofdplaat. R J. van Gaelen denburg J G M. van Gennip IJzendlJ- H GUs Oostburg. R de Hulster IJzen- ,e F J M. de Muljnck IJzendljke. P. J. van Quekelberghe Eede '-Wezen 0 HULST „Hulst is dood. de 1 werking tussen de verschillende win keliersverenigingen is helemaal zoek." Deze kritiek uitte ex-voorzil- ter Ronny d'HOndt woensdagavond in bar 'Old Tuffy's' aan het adres van de Hulster winkeliersverenigingen tijdens de laatste vergadering van de stichting 'Hulst Promotion' die in middels is opgeheven. „Het was vaak vechten tegen de bier kaai en daardoor hebben we steeds voor ons leven moeten strijden De aalmoes die we in '81 van die Hulster winkeliersverenigingen mochten ont vangen was voor ons met toereikend om doeltreffende evenementen te or ganiseren en Hulst op de juiste wijze te promoten", aldus ex-voorzitter d'Hondt. Hij toonde zich overigens wel positief over de op te'richten VVV, waarvan ook de winkeliersverenigin gen deel gaan uitmaken. „Maar", al dus d'Hondt. „het zal nooit een 'Hulst Promotion' worden zoals we dat ge kend hebben." Verder gaf hij ook nog een uitvoerige uiLccn«:i.i,u»& over de meer succesvolle samenwerking met de verschillende Hulster winkeliers verenigingen „Toen Hulst Promo tion' op 29 februari '80 werd opgericht was ieder bijzonder enthousiast. Maar na een half jaar waren er van de acht bestuursleden maar drie meer over. Toen begon de aftakeling al. al waren die overgebleven bestuursleden nog wel bereid om de handen ineen te slaan. Die tijden zijn nu beduidend anders", aldus zijn commentaar. Tijdens zijn openingswoord was ex- voorzitter Ronny d'Hondt bijzonder teleurgesteld over opmerkingen als zou het woensdagavond tijdens die laatste vergadering potverteren wor den. In die bewoordingen had een Hulster winkeliersvereniging zijn le den van die laatste vergadering op de hoogte gesteld. Het batig kassaldo bedroeg precies 581,02 gulden. Het restant, na aftrek van de gemaakte kosten van de vergadering, zal wor den besteed aan een optreden van een muziekgezelschap. Verhoging tarieven openluchtzwembaden in gemeente Huist HULST De tarieven voor de open luchtzwembaden in de gemeente Hulst zullen met ongeveer vier pro cent worden verhoogd. Dit is een normale trendmatige aanpassing. De dagkaarten gaan 1,65 gulden kos ten (was 1,60), de tienbadenkaarten gaan met twee kwartjes omhoog en zullen 14.50 gulden kosten en de prijs van de abonnementen stijgt met één gulden naar 22 gulden Zoals al gemeld gaan de zwembaden open tussen 2 juli en 5 september. In die tussentijd is het overdekte bad gesloten. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 19 00 uur en zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Dat geldt voor het zwembad in Hulst Het bad in Sint-Jansteen is geopend vanaf 4 juli tot en met 12 augustus, alleen op maandag tot en met vrijdag van 13.30- 17 00 uur Zeeuws-Vlaamse kampioenschap staande wip KOEWACHT -In Koewacht werd het Zeeuws-Vlaams kampioenschap handboogschieten op de staande wip gehouden. Bij dejeugd waren acht viertallen aanwezig. Aardenburg 2 behaalde de eerste prijs, gevolgd door Nieuw-Namen I en Aardenburg 3 Persoonlijk Zeeuws-Vlaams jeugd kampioen werd B. Jansen van Aar denburg 3. tweede werd C. de W'inc- kel van Nieuw-Namen 2. Bij de senioren hadden negen viertal len zich een plaats in de finale verwor ven Het viertal van Westdorpe werd eerste. Op de tweede plaats eindigde Gilze-Rijen, gevolgd door Sint-Jan steen. Persoonlijke kampioen bij de senioren werd T. Freijse uit Hulst, de tweede plaats ging naar E. Inghels uit Koewacht. Na afloop reikte Koewacht-voorzitter J. Bruggeman de prijzen uit. Hij wen ste de kampioenen veel succes bij de strijd om de Nederlandse titels, die zaterdag 2 juli in Axel wordt gehou den Kaarting SLUISKIL De Sluiskilse kaartclub 'Nooitgedacht' hield zijn maandelijk se kaarting in cafe Dalinga te Sluiskil. Er waren 76 deelnemers, De uitslag luidt 1 r v. Opdorp: 2 mevr Destombes; 3 R. Poppe, 4 J Kopmels. 5 G. do Vliegher. (ADVERTENTIE) U slaagt voor vader on getwijfeld in BOEKHANDEL VAN DE SANDE Hoofdonderwijzer Pieter Bertram, temidden van enkele leerlingen. JUBILEREND SCHOOLHOOFD PIETER BERTRAM: SAS VAN GENT „Ik kijk met een enorme belangstelling naar de nieuwe basisschooi in 1985 uit. Met al zijn pro's en zijn contra's. Maar we moeten met beide handen aanpakken dat we een nieuwe invalshoek in het onderwijs krijgen. De nieuwe ideeën van de kleuterschool kunnen ons verder inspireren. Verandering houdt tenslotte mensen uit de sleur en dal is bijzonder belangrijk". Aan het woord is hoofdonderwijzer Pieter Bertram (45) uit Sas van Gent. Sinds 1958 verbonden aan de Openbare Lagere School Prins Fre- derik Hendrik en daarom op vrijdag 17 juni zijn 25-jarig jubileum in het onderwijs vierend Al direct na zijn examen aan de kweekschool in Baarle Nassau ('Van de Vlaamse Broeders van De La Salie'), kon Bertram aan de slag als onderwijzer in Boschkapelle Roschkapelle was echter maar een tijdelijk station voor een tweetal maanden, want zijn eerste sollicita tie voor een vaste baan was al meteen prijs. Sas van Gent en in het bijzonder de toenmalige hoofd- meester Aernoutse, wilden Bertram graag als onderwijzer op de openba re school hebben. Anderhalfjaar lang werkte Bertram op het schooltje in de Wilhelmma- laan, de plaats waar nu het cultu reel centrum De Speije" is verrezen. Na die anderhalf jaar vertrok Aer noutse naar Goes om leraar te wor den en Bertram werd waarnemend hoofd. Toen na een tweetal jaar het nieuw benoemde hoofd Van Mourik het ook voor gezien hield, kreeg Pieter Bertram de definitieve zeg genschap over zijn school, een taak die hij tot op heden uitvoert. „Die tijd in de Wilhelminalaan, de school werd overigens alleen maar aangeduid met 'Openbare Lagere School -A-' was een hele fijne tijd. Ook al was het gebouw bijzonder slecht. Je zat daar op een katheder je klas te overkijken. Midden in de klas stond de grote potkachel. De kinderen vlakbij zaten met blozen de wangetjes van de warmte, ter wijl emand op de achterste rij zat te blauwbekken van de kou". De school aan de Wilhelminalaan werd echter al snel afgekeurd- Na jaren van soebatten werd uiteinde lijk de Glacisstraat aangewezen als lokatie voor de nieuwe school. En die nieuwe school heeft Bertram zien groeien en zien dalen, Oor spronkelijk gebouwd als viermans- school, werd het schoolgebouw al ras te klem. Nog niet zo lang gele den. zo halverwege de jaren zeven tig, stonden er op de openbare school negen vaste leerkrachten, terwijl daarnaast nog stimulerings leerkrachten. leerkrachten voor an derstaligen. vakleerkrachten en ac tiveringsleerkrachten rondliepen. Bovendien was daar een taakver- lichster voor het schoolhoofd, een totale kern van veertien personeels leden. Het komend schooljaar wordt be gonnen met vijf vaste leerkrachten. Daarbij waren gelukkig nog wel vakleerkrachten en taakverlich ting. Maar de teruggang is merk baar. Het gaat Bertram beslist aan het hart dat het onderwijs hierdoor en door allerlei andere factoren achteruit gaat. In zijn werk als voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) heeft hij veel te maken met de ministeriele maatregelen die de laatste tijd over het onderwijs zijn uitgestrooid. „Er wordt op onderwijs bezuinigd, terwijl we juist meer ruimte zouden moeten krijgen. Het kind anno 1983 is het kind anno 1950 niet meer. We hebben ie zorgen voor een andere aanpak, maar we krijgen de ruimte niet om er echt naar te werken". Bertram heeft niet alieen ervaring opgedaan in het lager onderwijs. Sinds twaalf jaar is hij verbonden aan de Avondschool in Temeuzen. „Je hebt dan ook eens met volwas sen mensen te maken, dat is een leuke afwisseling" Behalve voorzitter van de ABOP is hij ook voorzitter van het plaatse lijke Rode Kruis, voorzitter van Veilig Verkeer Nederland, voorzit ter van tennisclub Drive, bestuurs lid van hel Oranje-comité, be stuurslid van dc sportdagcommis sie en lid van de parochieraad van de rk kerk. „Eigenlijk heb ik tijd tekort, maar een mens moet leven. En ik hou enorm van contacten met andere mensen". Oud-leerlingen, -collega's en-andere belangstellenden die de jubilerende Pieter Bertram willen feliciteren, kunnen vrijdagavond 17 juni te recht in de lagere school aan de Glacisstraat De aanvang van de receptie is 17.30 uur. DOOR WETHOUDER A. DE FEIJTER OOSTBURG Met de installatie van een Vrouwen Advies Commissie (VAC) te Oostburg. donderdagmid dag in de burgerzaal van het ge meentehuis. beschikken nu alle gro tere plaatsen in Zeeland over een dergelijke commissie. Vrouwen Ad vies Commissies dienen het gemeen tebestuur en woningbouwverenigin gen van advies inzake sociale wo ningbouw. De oprichting van een Vrouwen Advies Commissie in Oost burg heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Sinds de huidige voorzitster mevrouw I. Ooms-Siebenga uil Oostburg in '76 het initiatief nam tot oprichting van een Vrouwen Advies Commissie in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in to taal vier pogingen gedaan om een dergelijke commissie van de grond te krijgen De laatste poging, van de Oostburgse Vrouwenraad en Vrou wencontact Lotje, was tenslotte suc cesvol. De donderdagmiddag door wethouder A. de Feijter geïnstalleer de Vrouwen Advies Commissie telt in totaal tien leden De commissie is zo samengesteld, dat er zoveel mogelijk kernen vertegenwoordigd zijn. Me- vrouw Ooms. voorzitster van VAC Oostburg. vond het jammer, dat de Advies Commissie nu pas van de grond was gekomen. „In '76 werd er nog volop gebouwd, nu niet meer zo", zo zei ze in haar inleiding. Wethouder De Feijter zei blij te zijn. dat een aantal dames de moed had gehad de zaak op te pakken. Bouwen was heel erg lang een mannenaangelegenheid. Het leek de Oostburgse wethouder een goede zaak. dat daar nu verande ring in kwam. Dat de VAC zich niet wil beperken tot de woning, maar de woonomgeving onder de loep nam. leek hem een goede zaak „U hebt daar meer "tee- /oor dan wie ook", aldus de wethouder. Mevrouw J Asma-Broere, die sprak namens de stichting Lande lijk Contact VAC's. drukte de Oost burgse commissieleden op het hart de woonkwaliteit in de sociale woning bouw goed in de gaten te houden. Die kwam door de bezuinigingen volgens haar steeds meer in het gedrang. Bij de installatiebijeenkomst waren ook leden van de VAC Temeuzen aanwezig. Zij boden de leden van de Oostburgse commissie een bloemetje aan. Het maanlandschapaan de Bemhardstraat iti Westdorpe. WESTDORPE Westdorpe wordt tijdelijk verlost van een al jaren in de volksmond bekend 'maanlandschap" aan de Bemhardstraat. Twee parti culiere bouwondernemingen hebben bij het college van burgemeester en wethouders in Sas van Gent een optie gevraagd op het stuk grond om daar huizen te bouwen. Dc bouwon dernemingen willen een achttal wo ningen neerzetten van het type twcc- onder-èên-kap. Op het terrein aan de Bemhardstraat is al sinds 1979 geen enkele bouwacti viteit meer gepleegd. In dat Jaar was een project-ontwikkelingsmaatschap pij begonnen met het heien van de bodem met de bedoeling huizen neer te zetten. De maatschappij werd ech ter failliet verklaard en op het bouw terrein uieveii alleen de heipaal-kop pen herinneren aan de bouwactivitei ten Voor vele omwonenden was dat een doorn in het oog Vooral het gevaar voor spelende kinderen was groot, waarna de gemeente hekken rond hel bouwterrein plaatste Het Westdorpse gemeenteraadslid R Weemaes heeft in de Sasse raad her haalde malen aangedrongen om bouwbedrijven te vinden die daar woningen zouden willen bouwen. Uit eindelijk is het Sasse college daar toch in geslaagd. De bouwgrond werd extra aantrekkelijk gemaakt voor po tentiële kopers omdat er op de grond prijzen geen btw betaald moet wor den De woningen kunnen overigens niet eerder dan in 1984 gebouwd wor den omdat Sas van Gent. aan heleind zit van haar woningcontingent. Installatie van verkenners uit Westdorpe WESTDORPE Aspirant-verken ners van de Westdorpse Wewekabo- grocp worden in het weekeinde van 25 en 26 juni geïnstalleerd als verken ners. Dat gebeurt tijdens een oefen kamp in De Braakman bij Hoek en in bijzijn van bun ouders. Het kamp dient ter voorbereiding van het grote zomerkamp van scouting Westdorpe. De verkenners slaan dan voor hei eerst hun tenten op op het scoutingcentrum van Zeeland in Vee- re. Dit centrum, omzoomd door 7 hectare bos. ligt aan het Veerse Meer. De Westdorpse welpen verblijven er van 6 tot 10 juli. de verkenners van 16 tot 23 juli Voor de verkenners zit er aan dit uitje een fietstocht vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 37