Tienjarig Athanatos staat er slecht voor Vj I Johnny Fynaut opnieuw bij eersten in België Boekweitronde op andere 'leest' WZA organisator van Maeneblussersrit ér Aarnout de Feyter: trainen is vooral perfectioneren PZC/streek SOBERE VIERING VAN JUBILEUM DAIHATSUI VRIJDAG 17 JUNI 1983 KLOOSTERZANDE De volleybalvereniging Athanatos uit Kloosterzande bestaat dit jaar tien jaar. Voor veel verenigingen een reden om de bloemen eens flink buiten te zetten. De Kloosterzandse volleybalvereniging, sportief gezien op een voorlopig hoogtepunt beland, kampt echter met een alledaags probleem: de kosten dreigen de pan uit te rijzen. Vandaar dat men de viering van het 10-jarig bestaan op gepaste wijze inhoud wil geven. „Geen receptie dus, hoe leuk we dat ook zouden vinden. De leden zelf daarentegen komen uitgebreid aan hun trekken", aldus voorzitter Otto Vosveld. Vosveld is al van het begin af aan by het volleybalgebeuren in Klooster zande betrokken. Derhalve kan hij over het ontstaan van Athanatos nog best verhalen Directe aanleiding tot de oprichting van de club vormde de opening van de sportzaal in Klooster zande Als ambtenaar van sport- en jeugdzaken was hij nauw bij die ope ning betrokken. ..Een van de activitei ten in het kader van de opening was een demonstratie-wedstrijd volleybal tussen de herenteams van Morres en Even Kijken". herinnert hij ich Er was geweldig veel belangstelling en nog dezelfde avond stonden er twee meisjes op de stoep met de vraag oi het mogelijk was om in Kloosterzande een volleybalvereniging op te nchten Vosveld reageerde in eerste instantie enigszins gereserveerd. ..Probeer eerst maar eens een lijstje van een stuk of Volgende week fietsvierdaagse van De Griete DE GRIETE De trimclub De Griete uit de gelijknamige buurtschap aan de Westerschelde. houdt van maan dag tot en met donderdag een avond- fietsvierdaagse. Het is inmiddels al weer de derde maal dat de dit jaar behoorlijk naar buiten getreden ver eniging inaast deze vierdaagse wer den er ook nog eens een tweetal toertochten in het programma ge stopt) een dergelijk evenement op touw zet. Niet enkel aangesloten leden kunnen aan deze fietsvierdaagse deelnemen, maar iedereen is welkom. ..Iedereen, die een fiets heeft en die vier avonden erop uit wil trekken, mag meedoen, Omdat de organisatie in handen is van een trimclub wordt er wel eens gedacht aa dat dit een snelheidswed strijd of zo is Maar dat is niet het geval, iedereen mag en kan deelne men". aldus bestuurslid Brien de Pooter van de organiserende tc De. Griete Elke avond staat er een tocht van vijfentwintig kilometer geprogram meerd. telkens is er een andere route uitgestippeld. Iedere avond kan er vanaf 18 00 uur ingeschreven worden in café De Griete. waar dan om 19.00 uur het vertreksein zal worden gege- twaalf liefhebbers bij elkaar te krij gen. dan kunnen we verder zien' De maandag erop stonden de meisjes weer op de stoep met een voorlopige aanmeldingslijst. waarop zon twintig P/'€St(lti€S kelijkt. Je hebt namelijk de mening van de betrokkenen in de vergade ring" Ondanks de concurrentie van de ge vestigde sporten voetbal en handbal groeide Athanatos gestaag. Opval lend bij die groei was toch de le- denaanwas buiten Kloosterzande zelf Vooral Vogelwaarde was en is in ster ke mate bepalend voor die ledengroei. Het resulteerde in het huidige leden bestand van een kleine 160 leden Gepaard aan die groei staken ook de eerste problemen de kop op. Gestart met een bestuur van drie man. bleek al snel dat een steeds groter wordende club slechts bestuurd kon worden met een verregaande delegering van taken op bestuurlijk niveau. „Momenteel hebben we dan ook een dagelijks bestuur van vijf mensen, die worden aangevuld met vertegenwoordigers uit iedere afdeling, die de club telt Het was wel even wennen, maar de besluitvorming is er door vergemak- Een prettige bijkomstigheid vormde de stijgende prestatiecurve van Athanatos. Hoewel Otto Vosveld be nadrukt dat de prestatie niet ten koste mag gaan van alle spelplezier, werden in de algelopen tien jaar drie kampioenschappen gevierd bij de se nioren. De heren stroomden in de eerste jaren door met behulp van een soepele promotieregeling, maar daarna werd de titel in de tweede en eerste klas behaald, waardoor het eerste herenteam momenteel in de promotieklas uitkomt. Het damesteam behaalde vijf jaar geleden het kampioenschap van de tweede klas en promoveerde het jaar daarop direct naar de promotieklas. waarin men nog steeds vertoeft Daarnaast manifesteerde de jeugdaanwas zich op een sportieve SCHOONDIJKE in samenwer king met de Schoondijkse midden standsvereniging houdt de West Zeeuws-Vlaamse Automobielclub op zaterdag 18 juni de Moaneblus- sersrit. Deze orientatierit waar voor A- en B-klassers en toerrij ders in kunnen schrijven (vanaf ,18.00 uur bij -afe Wijffels) telt voor eerstgenoemde twee categorieén mee voor het WZA-elubkampioen- schap. De A- en B-klasse krijgen een tra ject van 35 kilometer op papier, de toerklasse moet na 25 kilometer over de finish lopen De vrije start is vanaf 18 30 uur. De Moaneblus sersrit staat vooral in het teken van de herkansing van de vorige week zondag gehouden Herberghrit in Zuiddorpe Die proef van de Zevac was erg zwaar het regende dan ook strafpunten De WZA-rit schijnt wat gemakkelijker te volbrengen. ..de herkansing zit er dus alleszins in". denkt-WZA-secretaris Jan van Hanegem. Hij signaleert, evenals de collega's in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen. een groeiende belang stelling voor de rittensport. ..En daar spelen we uiteraard graag op in De moeilijkheidsfactor voor de beginners is zodanig gehouden dat iedereen de finish kan halen. Dat geeft voldoening enwerkt mogelijk door naar verdere deelneming", al dus Van Hanegem. Opmerkelijk bij de toerrijders is dat vooral de jeugd hier in grote getale inschrijft. In de Herberghrit werden de ruim twintig wagens vooral door jongeren bemand Die groep krijgt de kans om de neder laag in de Moaneblussersrit te 'ver werken ..En als dat niet in de rit zelf gebeurt dan kan het ook na afloop weet Van Hanegem Aan sluitend aan deze rit is namelijk een feestavond gekoppeld Uitzet ters van de Moaneblussersrit zijn Piet Huigh uit Schoondijke en Jan de Koeyer uit Aardenburg. De rit is gecontroleerd door Jan van Hane gem en Hans de Loos. manier door verschillende toernooien winnend af te sluiten met. als voorlo pig hoogtepunt het kampioenschap van Zeeland dat de meisjes-adspiran- ten dit seizoen behaalden Een neveneffect van de ledenwinst, vormde de training en begeleiding van alle teams ..We zijn destijds ge start zonder duur betaalde trainers, met het oog op kostenbesparing Ed dy Verdunnen en ik volgden een trainerscursus om de teams te kun nen trainen, maar door die geweldige groei moesten er steeds meer mensen worden gevonden die de trainingen konden verzorgen. Dat is tevens het grote probleem waar Athanatos mo menteel mee kampt Tol vorig jaar hebben we het kunnen redden met mensen die de trainingen gratis ver zorgden Dat hou ie echter niet meer vol. We moesten een nieuwe trainer hebben voor de heren en in die vaca ture werd van buitenaf voorzien. Het betekent wel dat we nu met een trainer zitten die een onkostenvergoe ding geniet en ik ben bang dat dat het geval zal zijn bij elke nieuwe oefen- meester die van buitenaf komt. Het is gewoon een maatschappelijke ten dens waar je niet omheen kunt. maar die veel verenigingen de nek dreigt om te draalen We zitten hier zonder sponsor en dan blijkt het gewoon voor een dorpsclub erg moeilijk .om het hoofd boven water te houden Boven dien vrees ik dat de gemeente Honte- nisse, die tot nu toe altijd een flinke subsidie toekende, in de toekomst wellicht die kraan wat dichter zal draaien in verband met bezuinigin gen" Vosveld windt er dan ook geen doek jes om ..We staan er gewoon slecht voor" Geen receptie In de lijn van de financieel benarde positie viert Athanatos het 10-jarig bestaan dan ook binnen eigen kring ..Een receptie, hoe leuk ook. kan er niet af" ..Gelukkig hebben de leden begrip voor die situatie, en bovendien vinden ze het leuker op deze manier, omdat ze er zelf ook nog wat aan hebben. Zo komt de jeugd in het komende week einde volledig aan hun trekken en volgende week staat de viering van het 10-jarig bestaan geheel in het teken van de senioren. Alle leden en oud-Leden zijn uitgenodigd om zater dag 25 juni om 14 00 uur samen te komen in sporthal Den Dullaert te Hulst om in gelegenheidsteams te volleyen Mochten we oud-leden ver geten zijn uit te nodigen, dan hoop ik dat ze toch komen, want er is plaats voor iedereen' Met het jaarlijkse toernooi in septem ber in Terneuzen sluit Athanatos het jubileumjaar op gepaste wijze af AXEL „Flink verliezen kan hele maal geen kwaad. Ja. het is zelfs, mits men bereid is er de nodige lering uit te trekken, nuttig en noodzake lijk. Dit hebhen jullie gedaan nadat je in de strijd om het jeugdkampioen schap van Zuid-Nederland eens flink op jullie donder hebben gehad. Daar om ben ik ook nu zo bijzonder trots op jullie". Dit stelde de Axelse judo ka en sportleraar Staf de Moor tij dens de huldigingsbijeenkomst van het jeugdteam van de sportschool Delta, ter gelegenheid van het door hen behaalde Zeeuwse Jeugdkam pioenschap, jongens twaalf tot en met vi)flien jaar, tijdens de provin ciale Olympische dag in Vlissingon. Dit gebeurde in de Axelse sporthal t. Sportuus'. waar het. team met ouders en familieleden ter gelegenheid van dit feit bijeen waren De Moor vindt verliezen nuttig omdat men als het steeds goed blijft gaan gerjeigd Is te verslappen een verschijnsel dat zich vooral bij de jeugd voordoet Dit was volgens hem ook het geval met. dit team bij de Zuid-Nederlandse kam pioenschappen Hij zegt hierover Ik moet eerlijkheidshalve toegeven dat een paar ongelukkige factoren ook van invloed waren op het minder presteren tijdens die wtcl.xii uilen, maar toch. de concentratie was duule lijk mindei Dit kwam door het feit dat hef team beslaat uit talentrijke jongens die nogal eens vrij gemakke lijk hun wedstrijdje wonnen en dan gaan ze er te gemakkelijk op rekenen Op de Zeeuwse Olympische dag was dii duidelijk anders Er werd vooraf keihard getramd en er werd erg se neus naar toegeleefd en dan zie je hel resultaat De leden van het team Johnny do Block Johny de Feyter. Peter van der Hooft. Dennis Lansu. Arnold Eeden. Peter Engelbrecht en Bart. Vermeiren. ontvingen int handen van coach Maud de Moor een aandenken van deze prestatie Voor l.wee leden van het team. Bart Vermeiren en Dennis Lansu had De Moor nog een extra verrassing in petio Zn mogen examen doen voorde zwarte band Dil levert wel liet bewijs dal er inderdaad veel kwaliteit in de ploeg schuilt, gezien beiden pas veer i zijn Dooi liet behalen van de Zeeuwse titel mau het leam volgend laar aan de landelijke Olympische dag. die wordt gehouden op het sportcentrum Pa pendal. deelnemen Een van de deelneemsters in actie TRAINER PONY AFDELING LUCTOR ET EMERGO AXEL Een man die zaterdag zeker aanwezig zal zijn op het internationale concours hippique van Luctor et Emcrgo in Zaamslag is de 12-jarige Aarnout de Feyter. In het dagelijks leven landbouwer, maar in zijn vrije tijd trainer van de pony-afdeling van deze bloeiende vereniging. Hij zal met kennersblik de verrichtingen van zijn pupillen volgen, die het ditmaal zonder zijn aanwijzingen zullen moeten doen. Gevraagd hoe het is werkloos langs de ring toe te moeten zien. zegt hij „Ik blijf daar vrij rustig onder, vooral bij de dressuurproeven Je kunt aan de situaties toch mets meer veranderen. In zo'n wedstrijd moeten ruiter en paard het samen doen. Het is zo. als de ruiter mee gaat doen aan concoursen is in feite de vorming al achter de rug, de eigenlijke opleiding is dan al gebeurd. Wat wij nu nog doen op de training is de zaken perfectioneren Voordelen Een groot voordeel vindt deze instructeur, dat men tegenwoordig al op zeer jeugdige leeftijd'aan deze sport begint. Hij zegt: „Vanaf een jaar of zes begint men al. dat betekent dat zij op de leeftijd dat wij pas begonnen met paardrijden hun opleiding al achter de rug hebben Je hebt dan ook een veel langere periode om naar de Ook een voordeel vindt hij als je onder je leden mensen hebt als een Annemarie Picavet Deze internationaal bekend staande amazone heeft een stimulerende uit werking op de rest van de leden. Bovendien geeft ze in haar vrije tijd ook nog instructie aan de leden en dat is misschien nog wel het allerbelangrijkste voordeel Volgens de heer De Feyter heeft zijn verenigin? zaterdag toch ook wel een paar kanshebbers voor dt hoofdprijzen. Het is jammer dat Annemarie Picavefs paard geblesseerd is. want die was bij de springruiten anders zeker niet kansloos, maar ook Tom Bos ma? volgens hem tot een van de troeven van Luctor worden gerekend. Wat de dressuur betreft behoren To Picavet. Mia Dieleman en Jan Dieleman tot de combinaties die hoge ogen kunnen gooien naar de hoofdprijzen. Volgens De Feyter zijn er twee belangrijke factoren die bij zo'n wedstrijd een rol spelen: de terreinomstandig heden en de kunst van de ruiter om zijn ontspannen en zodoende zo goed mogelijk in balans te: krijgen ..Het eerste heb je niet in de hand, daarvoor ber. je van het weer afhankelijk, de tweede factor ligt aan de p conditie van de ruiter. Wat zeker is vast te stellen iedere Luctor-ruiter kan voor en na de wedstrijd op dt hulp van deze enthousiaste instructeur een beroep doen iel OOSTBURGSE MOTORCROSSER GROOT TALENT SINT-LAL'KEI NS (B) Johnny Fy naut uit Oostburg is onmiskenbaar een groot motorcrosstalent. Reeds vorig jaar etaleerde hij tijdens ver schillende BLB-wedstrijden zijn mo gelijkheden. Ook in onderlinge ont moetingen liet hij zijn opponenten meerdere malen zijn hielen zien. Dit seizoen zet de jonge Zeeuws-Vlaming deze trend voort. Bij de wekelijkse cross in Sint-Laureins bood hij zijn supportersclub een fantastisch ca deau aan. De door die vereniging georganiseerde cross schreef Fynaut op magistrale wijze op zijn naam. In beide manches werd hij als eerste a (gevlagd. Daarmee was de Oostburger de enige Zeeuw, die een triomf wist te behalen op de harde piste, waardoor deze cross sommige momenten meer op een race leek Fynaut deed het dus fantastisch, maar ook Vlissinger Leo Stroo wist zich bij de nationalen 125 opnieuw bn de eersten te klasseren Hij werd daar vijfde Daarnaast bleef ook Martien Jansen weer in het goede spoor door als zesde te eindigen bij de junioren 250 Bij de internationalen kende Edward van de Klooster tot tweemaal toe een sterke start maar enkele kleine fou ten schakelden hem voor een hoge klassering uit Uiteindelijk reikte hij niet verder dan de achtste plaats in het dagklassement Jacky Lensen bleef trouwens eveneens goed bii in deze zware klasse De Philippine!» eindigde op de dertiende plaats l mende zondag is er een BLB-crosl O0i Rijckevorsel ld Jfd< ZUIDDORPE De internationale Boekweitronde van Zuiddorpe: Alleen de naam al trok enkele jaren geleden duizenden wicler- licfhebbcrs naar hel slechts acht honderd inwoners tellende Axelse kerkdorp. Ieder jaar opnieuw viel er wel «al bijzonders le bleven en stond de Nederlandse amalrurtop niet aan de start, of was er een grootheid om hel startschot te lossen. Zo waren in het verleden Theo Koomcn. Jan Janssen. Eddy Merckx. Patrick Sercu en Paul van Himst al eens le gast van de wieler- en supportersclub De Zwaluw ..Succes bij voorbaat verzekerd: duizenden stroomden toe naar ons dorp Maar inmiddels zijn de lijden behoorlijk veranderd", aldus orga- nisalievoorziliei Henry do Mul Vandaai ook dat de Boekwellronde van dit jaaidie komende maandag zal woiden ven eden, op een andere leest is geschoeid Bowu.sl is ei gekozen voor een minder diuu deelnemersveld dan in liet verleden het geval was in Zuiddorpe Desondanks slaal er maandag nog altijd een dcclne mersveld aan het vertrek dat er beslist zijn mag Ruim zeventig amalouis hebben hun mschrïjf- kaart Ingezonden Onder hen Rob Unvank iwinuaar in l.amswaarde Karei van Guethem Wim de Waal •die in Zuiddorpe definitiel atseheid neemt van het amaleurkorpsi. Toon van de Steen. Martin Stroo- snijdei Kees Vleugel en Wemer Wieme Streekfavorieten Verder uiteraard een boel streekfa vorieten als Peter van Acker. Krijn van der Bent. Adrie Schaalie. Carlo Steel. Henk Remeijnsen. Cor Ver- vaet en de debuterende Paul van de Bergen uit Zaamslag Zij hebben maandag negentig kilometer voor de wielen en worden om 18 45 uur op weg gestuurd Eerder rijden in Zuiddorpe de nieu welingen. die om 15.00 uur aan hun 41 kilometer beginnen Onderhen Jan Mobach. Antoine Goense O w oede uidens hei NKi. Frank Goensen. John van de Ameele Ar nold van Goethem tonlangs win naar van een wedstrijd in Belgie) Mare de Smit. Jan Dieleman en Perry Pnpelmk In totaal zo n der tig man in deze categorie Om 16 15 uur valt het startschot voor de junioren, die zestig kilome ter te rijden hebben Mario Ram- meloo. Ene Vereecke» Jos van Baal Charles de Caluwe. Zeeuws kampioen Patrick Tolhock Ronnie Hamelmck i debuterend in deze ca tegorie) Jan Janssen Wilfiied de Kriigei Stefan Koole. Frank Slab- bekoom en Patlick an Passel zul len er m ieder geval alles aan doen om de bloemen trachten binnen te halen Uitslagen De resultaten van Sinl-Laureins: Dehutantcn 125: 1 Rick Claus Belgie.) Jackv de Paepe Oostburg. 14 Ron i.j Doens Biervliet. 20 Ronnie Walhout. Sla *bet kil. 21 Frank van Kruljssen, Kloosterzsna Oos: 32 Mark Tieleman Kloosterzande Del fe-s tanten 250- 1 Peter van de Bossche Beip Vog 12 Sam Jansen. Sluiskil 16 Ginode Jmpp i Axel 28 Jan de Feyter Terneuzen. 2"' van Eelvelt Terneuzen. 30 Herman va: Bosch. Koewacht 38 Ronnie van Eetrt <>tl Terneuzen Junioren 250: 1 Johnny Fyas Ooslburg 6 Martien Jansen Sluiskil Erwm Adam Wesldorpe 15 Henk tfcj &-< Middelburg Junioren 500: 1 Luc Daair-i Al Belgie. 21 Robbie Anteums Axel 23 Ert it Leeraerl Ossemsse: 24 Chris de PoK Sior Axel Nationalen 125' 1 Dieudonne SMW B:;r naeckcis Belgie. 5 Leo St.roo. Vlissmgrul 5oe' Johan Schelleman Axel. 12 Adwin Cï fep vriendt Axel 20 Ko Wal hou l. Sluist feu Nationalen 250 1 Dirk van de GeuctJ nn Belgie' 7 Nick Weemacs Absdale; 9 Hi^F F Koliin Terneuzen. io J can-Paul v Huisl Nanonalcn 50(1; i Herman d< Belgie (5 JosOverbecke. Axel. 17 Peter» de Ree Zaamslag Internationalen 5# Hugo Dhaemers Belgie 8 Edward vaal Klooster Kapellebmg 13 Jackv Leas bn Philippine H engel wedstrijd HENGSTDIJK De hengelver© ging 'De Vogel' uit Hengstdijk hooi zondag 19 juni de eerste clubwedsn van het seizoen '83 op het viswaterü Vogel' in Hengstdijk De wedstójl wordt gehouden in het zuidelijk p 3« deelle van het viswater, in de weila den van landbouwer De Cock. B wedstrijd begint om 14 00 uurï duurt tot 17.00 uur De inschrijver vanaf 13 00 uur. en de prijsuitreitij vinden plaats in zaal P de Waai: hengstdijk. si ADVERTENTIEi OFFICIËLE DEALER verkoper: Bertrand Vael GARAGE OUFONTl TERNEUZEN BV Industrieweg 37. Terneuzen 4538 AG. tel. 01150-13451

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 36