Inwoners Borsele zorgen slecht voor hun landschap THE PLATTERS Middelburg moet zes miljoen steun aan De Schelde geven Zuiveringsheffing Bevelanden omhoog Echt of namaak? RAADSLID EN NATUURBESCHERMERS: Kunstenaars exposeren in Hoogelande Meubelfabriek Oisterwijk/ KRITIEK B EN W THOLEN: I/RIJPAG 17 JUNI 1983 Zeeland (waarin zijn verlegenwoor- gingen, het provinciaal bestuur en digd de waterschappen, de vereniging cultuur-historische verenigingen) en van Nederlandse gemeenten, hel het Zeeuws coordinatieorgaan vnjwilligersvereni- Bij zijn vragen aan het college voeg- ÏE1NKENSZAND Het gemeentebestuur van Borsele moet zich actiever en concreter 'n 1 bezighouden met de bescherming van het Borsclse landschap. Dat landschap dreigt namelijk jCk° door acties van particulieren meer en meer te 'verloederen'. Het gaat daarbij om het illegaal omkappen van bomen met natuurhistorische waarde. Dat schrijft het Borselse PPR-raadslid I, de Koster in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders van iab Borsele. Die vragen zijn een vervolg op opmer- j,üiigen van De Koster in een commis- «vergadering In die vergadering merkte hij op dat het regelmatig landbouwschap. -2 joorkoint dat overtredingen worden begaan van bijvoorbeeld de boswet. waardoor het landschap wordt aange- ast Hij noemde daarbij verschillende voorbeelden. In zijn schriftelijke raag informeert De Koster of het college nog stappen heeft onderno- logJsen naar aanleiding van zijn vragen, nba Verder wil hij weten of het college utte bereid is een actief beleid voor de Mlevlng van de geldende voorschrif- jai te voeren .Vooral nu blijkt dat dezg veelvuldig 'nsjworden overtreden, waardoor de na tuur en het landschap vaak onnodig eo onaanvaardbaar worden aange tast. Overweegt uw college bijvoor beeld een (aanvullende) kapverorde- smg en of wallenverordening voor be paalde gebieden in te stellen?", schrijft het raadslid. Verder wil hij weten of b en w van Borsele bereid ajn landbouworganisaties hierop te «tenderen en van hen naleving van democratisch vastgestelde bepalm- ;en te vragen. [n zijn schriftelijke vragen doet De Koster ook de suggestie aan b en w om een adviserende commissie in te «ellen In zo'n commissie zouden vol lens hem zitting kunnen nemen: na- iuunnonumenten, staatsbosbeheer, stichting landschapsverzorging Een waardevolle drinkput die met oude troep gedempt ts nabij Nisse. Voorverkoop van popgroep Normaal Kloosterzande valt zeer tegen TOT 1989 JAARLIJKS MET f 4,50 de De Koster een afschrift van een brief van het bestuur van de naluur- beschermingswacht voor Noord- en Zuid-Beveland en van het bestuur van het koninklijk Nederlands na tuurhistorisch verbond aan de ge meenteraad van Borsele. In die brief worden vier exacte voorbeelden ge noemd van illegale acties die het Borselse landschap hebben aange tast. Het gaat om het rooien van een rij van vijftien knotbomen nabij de hoeve van A de Winter aan de Lageweg te Nisse. het rooien van ongeveer vijftien knotbomen ten zuidoosten van de Zuidweg tussen Nisse en 's-Heer Abts- kerke. het dempen van een zeer we tenschappelijk waardevolle drinkput in de buurt van de gekapte bomen aan de Zuidweg en het dempen van een drinkput op het erf van de oude boerderij van de familie Rijk aan de Oude Zanddijke te Heinkenszand In die brief wordt er aan toegevoegd dat de gekapte bomen kort tevoren nog door vrijwilligers waren geknot. Waar mee dat vrijwilligerswerk dus voor niets is geweest. ..Het is erg triest dat wij bij herhaling moeten constateren dat inwoners van de gemeente een duidelijke onwil aan de dag leggen het mooie landschap in de Zak van Zuid-Beveland mooi te houden aldus de brief van de na tuurbeschermers. Daar wordt aan toe gevoegd dat bewust bestaande wet ten en voorschriften worden gene geerd Daarom wordt het gemeente bestuur verzocht vanuit het gemeen telijk apparaat een meer 'opsporend beleid' te gaan voeren iek|KLOOSTERZANDE Het optreden ran de popgroep Normaal aanstaan de zondag in de aardappelhal van Bas Rijk in Kloosterzande dreigt een financiële strop voor de organisato- te worden. De voorverkoop van it kaarten voor het optreden van de loerenrockfamilie valt zwaar tegen, lot nu toe zijn er een kleine tweehon- èrd kaarten verkocht, wat volgens Ég iedc-organisator Nic Valke beslist Het normaal is voor een optreden •n dergelijke landelijk bekende iroep Volgens Valke gaat de organisatie, ajn theaterbureau en de boerenkapel Windkracht Negen, voor vele duizen den gulden het schip in als de voorver koop zo slecht blijft lopen. Het optre den van Normaal gebeurt in het kader tan de jaarlijkse Midzomerfeesten, fie het komende weekeinde in Kloos- inde worden gehouden en zijn jeorgamseerd door de Boerenkapel Hel optreden van de boerenrockfor- matie begint zondag om 20 00 uur. In liet vorprogramma treedt op de zan geres Mlra en tussen de optredens van Normaal door is te zien en te horen de. Engelse popformatie van Stewart Barnes. De Achterhoekse formatie be slaat uit Buizen Berend. Wimken van Diene. Brekken-Jan Schampschot en Frederik Puntdroad. GRIJPSKERKE Vanaf woensdag 22 juni worden in de Kapel van St - Maarten te Hoogelande drie exposi ties verzorgd Deze duren tot en met dinsdag 5 juli. De drie kunstenaars, die hun werk exposeren zijn: Arjen Crijnen met tekeningen en collages, Marjan Hartman, eveneens tekenin- en collages en Arthur Nijsten, wens aardewerk te bekijken is. De exposities zijn dagelijks te bezichti- tussen 13 00 en 18.00 uur. met uitzondering van de zaterdagen 25 juni en 2 juli. GOES De zuiveringsheffing op de Bevelanden gaat tot en met 1989 ieder jaar met j' 4,50 omhoog. Dit betekent dat gezinnen cn kleine be drijven jaarlijks ,i 13,50 mc-er moeten gaan betalen, omdat de zuiverings- aanslag is gebaseerd op drie vervui lingseenheden, De heffing komt vol gend jaar op f 75,50 te liggen. Dit jaar was het bedra per vervuihngs- eenheid nog 71.- Gezinnen en kleine bedrijven krijgen in 1984 dus een aanslag van 226,50 ln de bus (dltjaar 213.-I. In 1989 zal dc heffing op 98.- zijn gekomen, ofwel een aanslag van 294.-. Een en ander blijkt uit voor stellen die het dagelijks bestuur van het waterschap Noord- en Zuid-Beve land donderdag 30 juni aan de alge mene vergadering voorlegt. Het dagelijks bestuur van het water schap is het eens met de algemene conclusie in het eerder dit jaar uitge brachte rapport 'Temporisering uit voering zuiveringstechnische werken' dat uitstel van de aanleg van zuive ringsinstallaties en persleidingen wei nig soelaas biedt voor de kostenont wikkeling. Niettemin is bekeken of aanpassing van het bestrijdingsplan waterverontreiniging op de Bevelan den zinvol zou kunnen zijn. Veel schuifmogelijkheden zijn er evenwel niet Er staan nog drie zuiveringsinstalla ties op stapel: bij Waarde, bij Wissen- kerke en in de Willem-Annapolder bij Biezelinge. De voorbereidingen voor de eerste zijn al zo ver gevorderd dat uitstel ervan niet meer mogelijk is. Het zou interessant kunnen zijn de installatie in de Willem-Annapolder enigszins naar voren te halen in de planning, omdat als deze gereed is een eind kan komen aan de forse heffin gen die het waterschap moet betalen. O naanvaardbaar Deze heffing voor ongezuiverd lozen gaat in ieder geval de eerstkomende twee jaar slechts met een gulden per jaar omhoog, zodat het financiële voordeel van het naar voren schui ven van de installatie in de Willem- Annapolder minder groot is. Daarhij komt nog dat hel uit milieuhygië nisch oogpunt onaanvaardbaar is de rioolwaterzuiveringsinstallatie bij Wissen kerke uit te stellen. De be slaande installaties in Kamperland en Wissenkerkc zijn momenteel al overbelast. Gelijktijdige bouw van beide installaties zou het bedrag van de zuiveringshelling helemaal steil omhoog jagen. In de jaarlijkse verhoging van de zuiveringsheffing met ƒ4,50 is een reserve ingebouwd om schoksgewijze verhogingen tegen te gaan. Boven dien wil het dagelijks bestuur van het waterschap met deze reserve eventue le stijgende rentetarieven en hogere bouwkosten opvangen. De algemene vergadering van het waterschap komt op 30 juni bijeen in het waterschaps huis aan de Nassaulaan in Goes. Blokschieting Heinkenszand HEINKENSZAND Aan de blok schieting bij 'Soranus' in Heinkens zand namen 50 schutters deel. Op de eerste wip werd de vogel zeven maal afgeschoten door: P. Vette, Concor dia: H. de Jonge, Soranus; M. C. Verdonk. Concordia: J. Rentmeester. Willem Tell; .lac. Doene, Victoria; R. Belacrt. Diana, en A. Voet, Soranus. Bij de kamp tussen deze heren was het J. Rentmeester die met de hoog ste eer ging strijken. Op de tweede wip werd de vogel zes maal afgescho ten door; A. dc Jonge, Soranus; P. Rentmeester, Willem Tell; M. C. Ver donk, Condordia; J. Rentmeester, Willem Tell; M. J. Verdonk, VIOS, en J. v. d. Dries, Eensgezindheid. In de kamping ging ook hier J Rentmees ter met de eer weg en werd dus op beide wippen. Aan dc schieting na de middag namen 59 schutters deel Uitslag eerste v. ip eerste hoordvogel M J verdonk. Doel naar Hoger, WolphaarUsdijk, tweede hoofdvogel W Voet, Soranus, Hein kenszand. eerste zij vogel L. de Jonge. ADL.M Kwadendamme, tweede zijvogei .1 Traas Eensgezindheid.'s-Heerenhoek. eer ste kal W Budens. Willem Teil. Ovezande: tweede kal: J Korstanje Spes Nostra. Ovezande, derde kal P Rentmeester Wil lem Teil. vierde kal J de Koeyer. Diana. Yerseke. meeste kleine vogels «6> mevrouw Sj Crucq. Soranus Uitslag tweede wip hoofdvogel P Rep- kens. Victona, Kwadendamme. eerste zij vogel L. v. d Bogaert. Willem Teil, tweede zijvogel P. Crucq. Soranus, eerste kal. H Koens, Spes Nostra; meeste kleine vogels (5). W Faijaars. Roosendaal (ADVERTENTIE i Toonzalen in: Amsterdam: Leidsekade 9 Berkel (ZH): Noordeindseweg 116. Beverwijk: Parallelweg 100, Meubelboulevard. Ede: Grotestraat 72-74. Heerenveen: Dracht 142. Hengelo (O): Deldenerstraat 3-5. Hulst (Z): Industrieweg5. Roosendaal: Dr. Brabersstraat 24. Slicdrecht: Stationsweg 5. Winkelcentrum "De Caroussel' Utrecht: Hollantlaan 28. Kanaleneiland. Valkenburg tL): Reinaldstraat 9. Zuidlaren: verlengde Stationsweg 8. Zwolle: Melkmarlct 48. Oistenvijk: Heusdensenaan 65. tel. 04242-19012. ISINT-MAARTENSDIJK Het colle ct van burgemeester en wethouders ian Tholen vindt dat het gemeente- Iktstuur van Middelburg niet verte- Ctnwoordigd moet zijn in het bestuur Kan de stichting voor economische ontwikkeling Zeeland. Middelburg kan daar wel in vertegenwoordigd Wijven, maar dan moet die gemeente ten bedrag van ongeveer 6 miljoen aan de stichting lenen. IDaarmee zou debijdrage van die- gemeente ongeveer vergelijkbaar zijn 'procentueel gezien) met de bedragen jtile andere Zeeuwse gemeenten lenen aan de stichting voor economische ontwikkeling Zeeland. In een voorstel aan de Thoolse gemeenteraad schrijft l»t college het vreemd te vinden dat gemeentebesturen in de stichting vertegenwoordigd zijn, van de plaat sen waar KMS-vestigingen of dochter ondernemingen staan ..Wij menen dat zeer wel argumenten aan te voeren zijn aan op grond waarvan deze burgemeesters juist niet van het stichtingsbestur behoren deel uit te maken. Immers hun ge meenten zijn direct belanghebbende bij het in stand houden van de bedrij ven in hun gemeente. Zij zijn als het ware subjectief daarbij betrokken en minder geschikt om objectief de be langen af te wegen tussen met name de andere geldgevers en de werkgele- genheidsbelangen". aldus b en w van Tholen Het college voeg; -t aan toe dat met name voor de gemeenten Tholen en Sint-Philipsland toch al moeilijk is om geld te investeren In bedrijven waar de gemeenten geen direct werk- gelcgenheidsbelang bij hebben Ir, dat verband wordt opgemerkt dat een reddingsactie voor de RSV-bednjven Breda en Rotterdam wel direct be houd van arbeidsplaatsen voor Thool se weknemers zou betekenen Reddingsactie Daartegenover is het college van b. en w. Tholen zich er van bewust, zo wordt opgemerkt, dat het hier gaat om een reddingsactie voor een be drijf dat in elk geval voor zover het dc Vlissingse hoofdvestiging betreft in wezen gezond is en uit dien hoofde in stand behoort te blijven. Daaroms stellen b. en w. dat dat belang zo groot is dat de uitzonderingspositie van Tholen in dit geval niet voldoen de doorslag geeft. Er bestaat dan ook geen bezwaar om een bedrag van 1 003.000 - aan de stichting te lenen Dat geld wordt bij de leningen van de andere Zeeuwse gemeenten gevoegd en overgedragen aan de KMS te Vlissingen om dat bedrijf op polen te kunnen houden Wel wil het college dat alleen de KMS met. dat geld gesteund wordt en geen andere bedrijven. In de ontwerp-sta- luten van dc slichting wordt daarom trent enige onduidelijkeheid ge- creeeerd De vergadering waarin dit stuk van het college wordt besproken is maan dag 20 juni. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk en begint om 19.30 uur. De oorspronkelijke bezetting van The Platters: Tony Williams, David Lynch. Paul Robi. Herbert Reed en Zola Taylor. Hoedt u voor namaak! Die dringende boodschap verdient een plaatsje in het achterhoofd van degenen die in juli en augustus één van de ruim zestig optredens willen gaan zien van de Amerikaanse groep 'The Platters'. Het vijfkoppige groepje dal zaterdagavond twee juli aan haar toernee begint in zaal 'Tiffany' in Huist heeft namelijk vrijwel niets uit te staan met de echte 'Platters', de legendarische formatie van compo nist-manager Buck Ram. Zijn geesteskind bestaat nog steeds. De enige groep die zich 'The Platters' mag noemen staat momenteel voor de vijfdaagse show in het 'Marine Hotel' in Las Vegas. De formatie die in Hulst aan een toernee langs Belgische en Neder landse zalen beginnen, heet officieel voluit The Platters', performed by Ernest Wright' een imitatiegroep dus. Deze nep-Platters zijn naar Europa gehaald door Benellux Theater in Brussel. Dit bureau suggereert in zijn informatie over de groep zonder omhaal dat het hier om de echte 'Platters' gaat. Een bijgeleverde biografie verhaalt de geschiedenis van de authentieke groep Na een overzicht van de ontwikkelingen besluit Benelux Theater 'De huidi ge formatie van The Platters be staat nu uit Ernest Wright (solo tenor). Kenneth Seymour (tweede tenor). Paul Robi (bariton). Bob Rivers (bas) en Karin (harmony). Het Brusselse bureau 'panikeert' danig als op de groepsverwisseling wordt gewezen „Er zitten nog twee originele Platters in deze groep", reageert een ongeruste manager Bernard. ..Ernest Wright en Kenny Seymour hebben nog in een officiële bezetting gespeeld Dat heeft Wright ons zelf verteld". Ook zaaleigenaar Bert Brood (van 'Tiffany' in Hulst) bezweert dat hem dit is verteld voordat hij de groep contracteerde. Maar de waarheid is anders. Zowel Wright als Seymour hebben nooit in een officiële 'Plat- ters'-formatie gezeten. Het tweetal blijkt na enige naspeuringen ooit gespeeld te hebben in de groep Little Anthony and the Imperials' (hit Tears on my pillow" i Een tip vande sluier werd opgelicht door de Duitse journalist en uitge ver van het blad 'Blues Forum', Norbert Hess in Berlijn. In zijn tijdschrift onthulde hij de ware identiteit van de zogenaamde 'Plat ters' van Ernest Wright, die begin dit jaar in het 'Bierhaus' van Berlijn op de bühne stond. ..Ik wist zeker dat dit niet de echte Platters wa ren." vertelt hij. „Dus heb ik me uitgegeven als een groot fan en de leden van de groep om een handte- kemkng op een poster gevraagd. Daar hebben ze zelf hun namen nog bijgeschreven. Toen wist ik wie het wel waren." De groep van Ernest Wright heeft sindsdien weer personeelswisselin gen doorgemaakt ofschoon het Brusselse theaterbureau nog steeds de oude foto's gebruikt Zijn Hilver- sumse college Gerard van der Kolk BV, die het toernee langs ruim tien Nederlandse podia regelt, is beter bij de tijd. In de 'nieuwe' samenstel ling is sprake van een zekere Paul Robi Dezelfde die in de eerste, autentieke 'Platters' meezong'' Theoretisch Is dat mogelijk, maar Norbert Hess heeft gote twijfels. „Als Paul Robi werkelijk in deze groep zit zouden ze dat zeker in de naam tot uitdrukking laten komen Uiteindelijk zou het de enige origi nele Platter zijn!" merknaam 'Coca Cola'. Daar waakt hij nog steeds strijdlustig over. Ram „Ik heb tot op heden ruim 200 000 dollar uitgegeven aan pro cessen tegen lui die de naam Plat ters misbruiken Zelfs Tony Williams, de eigenlijke leadzanger van de oude Platters. mag de naam niet gebruiken. Dat heeft de 'Supreme Court' van de staat New York in mei vorig jaar beslist, na een jarenlang proces. Hij werkt nu als 'Tony Williams (former lead singer of the Original Platters) and Group' In zijn begeleidings groep zat m 1977 tijdens een wereld- toernee overigens Emest Wright, dezelfde die nu als een echte Platter door het leven wil gaan en die op twee juli met zijn groep in Hulst wordt verwacht. Buck Ram bewaakt zijn levenswerk als een terrier Hij twijfelt heel sterk aan de bewering van het succes van het Brusselse organisatiebureau dat Paul Robi nu in de groep van Ernest Wnght speelt. 'Robi zit in Australië.' zegt hij We hebben hem via de rechtbank verboden door te gaan met een 'revival-show' onder de naam van The Platters. die hij daar had. Als Wnght zegt dat Robi bij hem in de groep zit liegt hij". De Nederlandse tourpromotor Piet van der Kolk - broer van Gerard - begrijpt al die drukte om de echte of de valse Platters niet. ..Deze groep heeft een fantastische, wervelende show!", zegt hij enthou siast „Amsterdam ging helemaal plat!" Misleiding van het publiek vindt hij onzin In alle officiële contracten en op het fotomateriaal zeggen we duidelijk dat het hier gaat om 'The Platters performed by Ernest Wright'. Iedereen kan toch snappen dat dit niet de oude Plat ters zijn? Als u met een gitaar op het toneel gaat staan als Elvis Pres ley denkt toch óók geen mens dat het de echte is?" Juridisch gezien heeft Van der Kolk zich helemaal ingedekt En voor de rest gaat het er - m zijn woorden - om. „het publiek een te gekke avond te bezorgen met deze groep. Dit is net hetzelfde als bijvoorbeeld ABBA. gespeeld door Huppelde pup Dat begrijpt toch iedereen?" Manager Bernard van Benelux Theater in Brussel smeekt om genade. „Als dit in de openbaar heid komt kost ons dat tienduizen den guldens. Alle contracten zijn al getekend, er is al geld overge maakt. er staan zestig optredens op het programma. Zoveel paniek om zo'n kleine onbe nulligheid. Iedereen is toch op de hoogte van de werkelijkheid? We willen de mensen niet misleiden". Dat dit in werkelijkheid toch ge beurt blijkt niet uit alleen uit zijn eigen informatiespullen voor pers en zaaleigenaren, maar ook uit de advertenties die inmiddels voor het optreden in Hulst zijn versche nen. Daarin staat: 'Uit de USA: The Platters'. De raambiljetten zijn weer wel correct. 'Misleidend' is ook het woord dat een zegsvrouw van het grote organi satiebureau 'Joop van den Ende Produktions' gebruikt. „Wij werken alleen met de echte Platters Met groepen die zich onder die naam presenteren hebben wij niets te ma ker, Het zijn misschien wel leuke Amerikanen en goede musici, maar niet de échte. Die zijn veel en veel duurder" De originele Platters van Buck Ram komen volgende maand naar Duitsland voor een speciaal optre den ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van een Duits televi siestation- Bert Brood, de zaaleigenaar in Hulst, voelt zich door dit alles danig in de tang genomen Ik ben hier de dupe van Mij is gezegd dat in deze groep twee leden van de originele Platters zitten Als dat niet zo is heeft het weimg zin hiermee door te gaan", zegt hij gedeprimeerd ..Dit gaat me duizenden guldens kosten. Ik probeert hier iets leuks te doen. en dit kan verstrekkende gevolgen hebben voor mijn dansavonden". De oorpronkelijke Platters werden in 1955 op slag beroemd met Only You geschreven door Buck Ram. De hit werd gevolgd door eeiv lange reeks andere (34 ir. 8 jaar',, waaron der het onsterfelijke The great pre tender. ook van Buck Ram Toe passelijk. zeker. Pretend betekent 'doen alsof, voorwenden, valselijk beweren. 'My need is such. I pretend too much', zongen de vijf Platters al in 1955 'Too real is this feeling of make believe en 'I seem to be what I'm not. you see' Dat deze regels anno 1983 voor The Platters performed bij Emest Wright harde werkelijkheid zijn. zullen veel zaaleigenaren en fans zich met hebben gerealiseerd John Verhoeven Zowel Benelux Theater als de Nederlandse promotor leggen dikke rookgordijnen over de na- maak-Platters. Uiteindelijk is het de bejaarde Buck Ram zelf die telefonisch vanuit zijn kantoor in I.as Vegas duidelijke taal spreekt. ..Wright en Se.vsmour hebben nooit in The Platters gezeten!" zegt hij woedend.„Ze liegen als ze dat be weren. Ik jaag die Wright al vijf jaar na over de hele wereld, en als ik hem te pakken krijgt draait hij de bak in!" Buck Ram. die in 1953 'zijn' Platters oprichtte met straffe hand leidde en bovendien de meeste hits van de groep componeerde heeft zijn gees teskind nooit afgestaan De naam 'The Platters' is over de hele wereld beschermd een gedeponeerd han Dc namaak-Platters Ernest Wnght. Mel rivers. Veronica Winn. Kenneth delsmerk. net als bijvoorbveeld de Seymour en Keith Tynes De bezetting is intussen alweer gewijzigd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 29