Ook 'PZEM-geld' Valkenisse KMS voor steunoperatie van de Instructiebad Souburg l gaat definitief dicht l Strubbelingen rond vestiging Brabants avondcollege Tholen j PZC/streek M carla mes Vergunning renovatie in deel Gravenstraat Middelburg aangevraagd RAAD UNANIEM AKKOORD MET VORSTEL weekenddiensten VRIJDAG 17 JUNI 1983 aftershave, eau de toilette, bad- en scheerartikelen Jukf '°X LU,| wmUH@ i damplein 9 middelburg 01180 16984J MIDDELBURG - De Waal Vastgoed bv in Weesp heeft bij het Middelburgse gemeentebestuur een bouwver gunning aangevraagd voor renovatie van een deel van de Gravenstraat. Het gaat daarbij om een serie panden aan de oostzijde (tussen Markt en Zuster straat! die sinds enkele jaren eigendom zijn van De Waal. Plannen om daarvandaan een winkelpromenade aan te leggen die aan het andere uiteinde in de Lange Delft uit zou komen zijn sinds ruim een jaar van de baan. Vorig jaar juni werd echter al bekend dat het uiteinde Gravenstraat van de oorspronkelijke promenade wel licht toch gerenoveerd zal worden. Een woordvoerder van de onderneming wilde in dit stadium donderdag de uitgewerkte plannen voor de Gravenstraat nog niet bekend maken. Wel werd de verwachting uitgesproken dat er op korte termijn mee naar buiten wordt gekomen. De Middelburgse Gravenstraat verheugd over de plannen voor de bouw van elf woningwetwoningen in bestemmingsplan De Vliedberg in Biggekerke Mevrouw L. Jakobsen- Huibregtse (PvdA PPR) wilde de bouw in fasen laten gebeuren om op die manier de inwoners van Biggeker ke meer kans te geven op een van die woningen. CDA-fiactieleider A. Lam- pert vroeg zich naar aanleiding van de uitlating van mevrouw Jakobsen af of "de PvdA liever helemaal niet bouwt'. ,.Het is elf huizen of niks", zo zei hij. Deze opmerking werd later door de heer Wouters afgezwakt door te zeg gen: „We zouden nu kunnen besluiten maar vier of bijvoorbeeld zeven wo ningen te bouwen. We weten dan echter niet zeker of we het restant volgend jaar toegewezen krijgen". Hij noemde het voorstel van mevrouw Jakobsen weliswaar idealer voor de inwoners van Biggekerke, maar raad de het toch af. „De bouw wordt dan zeker duurder. Bovendien moeten de plannen voor 1 juli zijn ingediend, dus er is geen tijd om de zaak opnieuw te bekijken". De inwoners van Biggekerke krijgen voorrang bij de toewijzing van de huizen, zo zei hij. Reserveren is ech ter niet mogelijk. ..Maar het lijkt me ook geen probleem als er gezinnen van buiten het dorp komen wonen", aldus dc heer Wouters. Scheldewandeltocht KLOOSTERZANDE De wandel sportvereniging Hontenisse houdt in samenwerking met de Werkgroep Sportieve Recreatie Hontenisse op zaterdag en zondag 18 en 19 juni de 20e internationale Scheldewandel- tochten. De afstanden bedragen 5,10. 15. 20 en 42 km. Voor de 42 km lopers zijn onderweg soep. koffie, belegde broodjes en verfrissingen beschik baar. De startplaats is het gemeentelijk sportterrein nabij het Marijkeplein te Kloosterzande. Alle afstanden ver trekken om 14.00 uur. behalve de 43 km-lopers die om 9 00 uur starten. Voor elke deelnemer is een medaille beschikbaar en voor verenigingen en scholen groepsherinneringen. De me dische verzorging tijdens de wandel- dagen is in handen van de EHBO Kloosterzande Lid Rode Kruis onderscheiden in Stavenisse STAVENISSE Voor de vele aan het Rode Kruis bewezen diensten in de periode 1954-1982 is mevrouw J. van der Schaaf-Hoek uit Sint-Maartens dijk onderscheiden met de legpen ning in zilver. Mevrouw Van der Schaaf had een groot aandeel in het opbouwen van de ambulancedienst op Tholen en zij was geruime tijd actief als colonne-leidster. Rode Kruis-kringvoorzitter N. M. Bol len noemde haar een trouw en enthou siast medewerkster. De uitreiking vond plaats tijdens de donderdag avond gehouden algemene ledenver gadering van de Rode Kruis-afdeling Tholen in dorpshuis 'De Stove' in Stavenisse, die werd bijgewoond door 35 personen. Afdelingsvoorzitter E. Baerends ging in zijn welkomstwoord in op het vele werk dat in 1982 is verricht door het helpersteam. Een tegenvaller noteerde men met de vele ledenafmeldingen. Daarom wordt tijdens de regionale braderie- reeks op Tholen met een actie begon nen onder het motto 'Word lid'. In november wordt ingehaakt op de lan delijke postzegelactie, waarmee ook op Tholen activiteiten gaan gebeuren Men heeft plannen om te starten met een jeugd-Rode Kruis dat in samen werking met de basisscholen wordt opgezet. Mevrouw E. Steendijk uit Sint-Maar- tensdijk werd in het bestuur be noemd. Zij neemt de plaats in van de heer A. Brinkman, die tussentijds aftrad. Afsluitend vertoonde men de film 'De weg terug duurt langer' Het instructie-zivembad 'Purleypool' in Oost-Souburg gaat dicht. GEEN GELD VOOR OPKNAPBEURT VLISSINGEN Het instructie zwembad 'Purleypool' aan het Oranjeplein in Oost-Souburg gaat dicht. Het bad zal met ingang van 1 juli definitief worden gesloten. De (particuliere) Stichting tot Bevor deren en Instandhouden van In- structicbaden te Oost-Souburg, die het bad al sinds een jaar of twaalf exploiteert, heeft dat besluit geno men. De reden: er zal zo'n 20.000 tot 25.000 gulden op tafel moeten ko men om het bad op te kunnen knappen. En het is volgens dc slichting onverantwoord om een dergelijke uitgave nog te doen. Komt nog bij, dat het aantal ge bruikers van het instructiebad de laatste tijd enigszins is teruggelo pen. De verwarmings- en zuiveringsin stallaties van het zwembad zijn dringend aan vervanging toe. De kosten daarvan worden ruwweg op een kwart ton geschat. Volgens stichtingsvoorzitter J. Caljouw is ook de gemeente Vlissingen niet bereid daarvoor geld beschikbaar te stellen. Want: het zwembad zal In de nabije toekomst toch moeten verdwijnen in verband met de voor genomen nieuwbouw van de aan grenzende openbare lagere Pletèr Louwerseschool. „We moeten reëel zijn en er een punt achter zetten", aldus Caljouw. Het instructiebad is een jaar of twintig geleden gebouwd door de toenmalige zelfstandige gemeente Oost- en West-Souburg. In het be gin van de jaren '70 speelde de gemeente Vlissingen met de ge-£!' dachte het bad te sluiten. Dat stuit. srt te op erg veel weerstand van tic bevolking van Oost-Souburg. Dat resulteerde toen in de oprichting van een particuliere stichting, die on, de exploitatie van het zwembad op {]j; zich nam. Die stichting is er al die a jaren in geslaagd de exploitatiekos- j(H ten vrij laag te houden; personeels- kosten waren er nauwelijks doordat lt vrijwel voortdurend een beroep kon Mr worden gedaan op vrijwilligers. j Het waren vooral schoolkinderen die gebruik maakten van het in- structiebad. Volgens Caljouw lo- y pen de zwemlessen van die kinde- -,2 ren na 1 juli geen gevaar. Zij kun- a nen straks voor hun zwemonder- richt terecht in Vlissingen. ZDASG MOET ZICH BERADEN OVER TOESTEMMING KOUDEKERKE - De gemeenteraad van Valkenisse heeft donderdagavond, in navolging van vele andere Zeeuwse gemeenten, besloten het uitgekeerde dividend uit de PZEM-reserves ter beschikking te stellen van de stichting Economische Ontwikkeling Zeeland. Voor de gemeente Valkenisse gaat het om een bedrag van 221.000 gulden. De raadsleden hadden geen enkele moeite met het voorstel. Alleen raads lid P. Holtring (PvdAPPR) maakte de Wandeltocht in Sluiskil SLUISKIL In Sluiskil werd de achtste Atlanta-wandeltocht gehou den. De belangstelling was ook deze keer weer zeer groot. Er waren 170 deelnemers. Zevenendertig mensen li- pen de 40 kilometer. Er waren geen uitvallers. Installatie van verkenners uit Westdorpe WESTDORPE Aspirant-verken ners van de Westdorpse Wewckabo- groep worden in het weekeinde van 25 en 26 juni geïnstalleerd als verken ners. Dat gebeurt tijdens een oefen kamp in De Braakman bij Hoek en in bijzijn van hun ouders. Het kamp dient ter voorbereiding van het grote zomerkamp van scouting Westdorpe. De verkenners slaan dan voor het eerst hun tenten op op het scoutingcentrum van Zeeland in Vee- re. Dit centrum, omzoomd door 7 hectare bos, ligt aan het Veerse Meer. De Westdorpse welpen verblijven er van 6 tot 10 juli. de verkenners van 16 tot 23 juli. Voor de verkenners zit er aan dit uitje een fietstocht vast. Verhoging tarieven openluchtzwembaden in gemeente Hulst HULST De tarieven voor de open luchtzwembaden in dc gemeente Hulst zullen met ongeveer vier pro cent worden verhoogd. Dit is een normale trendmatige aanpassing. De dagkaarten gaan 1,65 gulden kos ten iwas 1.60». de tienbadenkaarten gaan met twee kwartjes omhoog en zullen 14,50 gulden kosten en de prijs van de abonnementen stijgt met éen gulden naar 22 gulden. Zoals al gemeld gaan de zwembaden open tussen 2 juli en 5 september. In die tussentijd is het overdekte bad gesloten. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 19.00 uur en zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Dat geldt voor het zwembad in Hulst. Het bad in Sint-Jansteen is geopend vanaf 4 juli tot en met 12 augustus, alleen op maandag tot en met vrijdag van 13.30- 17.00 uur. Zeeuws-Vlaamse kampioenschap staande wip KOEWACHT -In Koewacht werd het Zeeuws-Vlaams kampioenschap handboogschieten op de staande wip gehouden. Bij dejeugd waren acht viertallen aanwezig. Aardenburg 2 behaalde de eerste prijs, gevolgd door Nieuw-Namen I en Aardenburg 3. Persoonlijk Zeeuws-Vlaams jeugd kampioen werd B. Jansen van Aar denburg 3. tweede werd C. de Winc- kel van Nieuw-Namen 2. Bij de senioren hadden negen viertal len zich een plaats in de finale verwor ven. Het viertal van Westdorpe werd eerste. Op de tweede plaats eindigde Gilze-Rijen, gevolgd door Sint-Jan steen. Persoonlijke kampioen bij de senioren werd T. Freijse uit Hulst, de tweede plaats ging naar E. Inghels uit Koewacht Na afloop reikte Koewacht-voorzitter J. Bruggeman de prijzen uit. Hij wen ste de kampioenen veel succes bij de strijd om de Nederlandse titels, die zaterdag 2 juli in Axel wordt gehou den. kanttekening de hele gang van zaken rond de steunoperatie onbevredigend te vinden „De keuzes werden elders gemaakt", zo zei hij. Desalniettemin ging hij zonder problemen akkoord met het voorstel. De raadsleden bleken zich eveneens unaniem te kunnen vinden in een voorstel om de Grontmij nv op te dragen het plan voor de aanleg van riolering in het buitengebied besteks- gereed te maken. Waarnemend burge meester K. Wouters, die de vakantie houdende burgemeester S. Francke verving, zei enthiousiast te zijn over het door de Grontmij ingediende plan dat bij uitvoering de mogelijkheid geeft voor 273 aansluitingen in het buitengebied. „De kosten van de uit voering zijn dank zij de gemeentelijke reserves makkelijk op te brengen". aldus de heer Wouters, die aankondig de in de raadsvergadering van augus tus met voorstellen te zullen komen over de financiële invulling van het plan. De heer J. W de Regt had eerder zijn ongerustheid geuit over het in een bnef van de directeur van de centrale dienst gemeentewerken voor het plat teland van Walcheren genoemde be drag van vijf- tot tienduizend gulden als kosten voor aansluiting van mini- campings en horecabedrijven op de riolering. „Dat bedrag is inderdaad genoemdgenoemd", aldus de heer Wouters, „Maar in Valkenisse zijn bedrijven nooit extra belast geweest voor de riolering. De gedachte is nu 'waarom dan enkele wel'. Dat is niet nodig, dit probleem kan anders opge lost worden" De raadsleden toonden zich eveneens Dierenartsen Grote huisdieren: dierenmaatschap Middelburg, tel. 01180-33803. Kleine huisdieren: mevr. Th. Drie huis, tel. 01184-66548. Consult alleen na telefonische afspraak, visites aan vragen van 8-9 uur. Dierenartsenprak tijk 'Oostkapelle'. Oude Domburgse- weg 33a te Oostkapelle. tel. 01188- 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Apotheken De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt vrijdag morgen daaropvolgend. Middelburg: A. Ringeling. Lange Delft 133, tel. 12538 Vlissingen: J. M. H. van de Sande. Badhuisstraat 30-32. tel. 12066. 18 en 19 juni 1983 uur: H. Boot, Roozenburglaan 14, Centraal Alarmnummer 01100-14444 Middelburg, tel. 01180-15306. Artsen Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: J. A. B. Cramer. Gerbrandystr, 6, tel. 65498, zo. 0.00-24.00 uur: R. M. Thladens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aan vragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). W N. Osterman. De Kempenaerstraat 2. tel. 79791: het hele weekend voor eigen patiënten bereikbaar. Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00 uur: J. K Dominicus, Dam 30. tel. 12830. zo. 0.00-24.00 uur: A. W. Boerwinkel. Noordweg 214. tel. 12460. Visites aan vragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Jansen, Perquin en Kodde, zie dienst onder Souburg. Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-24.00 uur: J. F M. Bergen, Kanaalstr. 89, O.-Souburg, tel. 01184- 61500, zo. 0.00-24.00 uur: A G. Bouw meester. Dr. v. d. Moerstraat 15. Arne muiden. tel. 01182-1308. Visites aan vragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapingc. Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskërke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 8.00-zon. 23 00 uur: J. W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke. Domburg, Aagtekerke, Biggeker ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male. vrij. 18.00-zon. 24 00 uur: F. N. van Eede. Casembrootstraat 24. Westkapelle. tel. 01187-1234. Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutter- heim (ook voor Grijpskerkei vrij. 18.00-ma. 08.00 uur A. Stutterheim. Beukelmanstraat 8. Meliskerke. tel. 01186-1760. Tandarts Spreekuur za. en zon. van 11.00-12.00 Wijkverpleegkundigen Walcheren-Oost: Middelburg-Stad: A. Louwerse, Azalealaan 29. Oostka pelle, tel. 01188-1233/01180-12228. Zuid, Nieuwland en Arnemuiden: J. Overbeeke, Bereklauwerf 14. Arne muiden. Tel. 01182-2901/01180-14366. Aagtekerke, Domburg, Oostkapelle, Grijpskerke, Scrooskerke, St.-Lau rens, Veere, Gapinge en Vrouwenpol der: L. Burger, Duinweg 55. Oostka pelle. tel. 01188-2746. West-Souburg, Papegaaienburg, Bos- senburgli, Westerzicht, Paauwenburg en Vlissingen (stad): T. Meerman, tel. 66734. Oost-Souburg en Ritthem: K. J. Over- akker, tel 67128. Koudekerke, Meliskerke, Biggeker ke. Zoutelande en Westkapelle: vr. 19.00 en ma. 08.00 uur: Parkweg 9. I. den Heyer. Westkapelle, tel. 01187- 1461. Verloskundige Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: M. v. d. Werken. Henri Dunantstr. 19. tel. 71768. Een geurig begin op Vaders'dag THOLEN De officiële vestiging van een dependance van het Westbra bantse avondcollege op het eiland Tholen zal waarschijnlijk het 'groene licht' krijgen van het bestuur van de Zeeuwse dag- en avondscholen ge meenschap (ZDASG) te Vlissingen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat het ZDASG roet in het eten zou gooien. Om de officiële dependance van het Westbrabantse avondcollege op Tho len van de grond te krijgen moet het ZDASG als aangrenzende instantie die zich met dat werk bezighpudt. een 'verklaring van geen bezwaar' geven. Toen het ZDASG-bestuur het verzoek om de verklaring van geen bezwaar kreeg is men zich gaan beraden of de Zeeuwse scholengemeenschap niet beter die activiteiten op Tholen zou kunnen uitvoeren. Ambtelijk adviseur van het 'ZDASG, T. G. J. Goossens, daarover: „Het bestuur van de ZDASG vroeg zich af of het niet voor de hand ligt dat die instelling ook een vertegenwoordi ging op Tholen heeft, naast andere vestigingen in de provincie Zeeland. Binnen het bestuur werd afgesproken dat het minstens de moeite waard zou zijn om na te trekken of de gemeente Tholen dat ook zou willen of kunnen". Daarom is donderdagmorgen een ge sprek gehouden in het Thoolse ge meentehuis in SinUMaartensdijk. Daarbij waren onder andere aanwezig de Thoolse onderwijswethouder J. Versluijs en zijn Vlissingse collega ing G. J. A M. Adan, als voorzitter van het ZDASG. Versluijs: „Toen het ZDASG hoorde van de verklaring van geen bezwaar werd men wakker. Er is toen gezegd dat is eigenlijk ook wel iets voor ons. Op die manier wilden ze vruchten plukken van andermans werk". In het gesprek van donderdagmorgen is dat echter allemaal rechtgezet, zo blijkt uit de woorden van zowel Goossens als Versluijs. Geografisch Van de zijde van de gemeente Tholen is gewezen op de al jarenlang be staande banden tussen Tholen en het Westbrabants avondcollege. Daar naast spelen geografische problemen een rol. omdat Bergen op Zoom en Roosendaal nu eenmaal dichterbij liggen dan Goes of Zierikzee. Ver sluijs: „Als er nu sprake was geweest van een blanco situatie dan had de zaak heel anders gelegen, maar we hebben al zo lang banden met West- Brabant". Goossens vertelde van zijn kant dat die twee aspecten inderdaad een grote rol zullen spelen als het bestuur van de ZDASG beslist over het al of niet afgeven van de verkla ring van geen bezwaar aan dc Thool se vestiging van het Westbrabantse avondcollege. Zowel Versluijs als Goossens verwachtten donderdag dan ook wel dat de verklaring zal worden afgegeven. Overigens heeft het Westbrabantse avondcollege al enkele jaren een ves tiging op het eiland Tholen, waar verschillende lessen worden gege ven. Dat gebeurt in het gebouw van de LTS te Sint-Maartensdijk. Het Stichting welzijn ouderen Borsele houdt vergadering HEINKENSZAND Het algemeen bestuur van de stichting welzijn voor ouderen Borsele vergadert dinsdag 21 juni over onder meer het jaarver slag en de jaarrekening van de stich ting over 1982. In dat jaarverslag van de secretaris wordt ingegaan op de activiteiten waar de functionaris van de stichting en de bestuursleden zich mee bezig hebben gehouden. Op de agenda van de algemene leden vergadering staat verder een bespre king van het jaarprogramma en de begroting van 1984. Verder komt het rooster van aftreden aan de orde. alsmede de procedure rond de benoe ming van een penningmeester admi nistrateur. De vergadering wordt ge houden in het Van Hattumhuis te Ellewoutsdijk. De bijeenkomst begint om 16.00 uur. gaat nu echter om het verkrijgen vu j_ ccn officiële status van die vestig^ Dat heeft dan weer financiële vooróï P| len, omdat dan niet langer dc gt meente Tholen maar het minister! voor bepaalde kosten opdraait. DC Behandeling bezwaren tegen onroerend goedbelasting kosten Hulst 130.000 guide HULST De behandeling van c bezwaarschriften, die zijn ingediet tegen de aanslag onroerend goedt* lasting 1981 kost de gemeente Hul: bijna 130.000 gulden. In dat jaar we voor het eerst dc nieuwe heffing J grondslag gehanteerd. Er kwamen in totaal 675 bezwa! schriften binnen, die betrekking had den op totaal 787 panden. De stlcijj. ting voor kadastrale en financll adviezen (KAFI) heeft die huizen of nieuw bekeken en getaxeerd. In gevallen waarin het advies luidde d jj: waarde van de panden te verlag werden geen kosten in rekening öjh bracht, maar in de overige 600 gen len wel. De KAFI diende een rekenii j in van iets meer dan 70 mille. B behandeling van de bezwaarschrift door de belastingkamer kost deS^ meente aan voorbereiding (pleiB ta s. taxatierapporten met foto's. b maken van vertoogschriften) nogsö ruim 47.000 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18