Commissie uit kritiek op statuten Streekziekenhuis THE PLATTERS Middelburg moet zes miljoen steun aan De Schelde geven Echt of namaak? PZC/ provincie DEMOCRATISERINGSGEDACHTE VER TE ZOEKEN' Meubelfabriek Oisterwijk Kunstenaars exposeren in Hoogelande KRITIEK B EN W THOLEN: !2 IRIJDAG 17 JUNI 1983 17 goedkeuring van de statuten „Be denk wel dat het in de eerste plaats om de belangen van de patient gaat en om goede ziekenhuisvoorzieningen op Walcheren" aldus de CDA'er. Bijzonder teleurgesteld toonden ver tegenwoordigers van PvdA, WD en Progressief Middelburg (pm) zich over het feit dat van de democratise- ringsidee (door de Middelburgse raad twee jaar geleden per motie nog als wens vastgelegd) niet uit de verf is gekomen. Het acht leden tellende bestuur van de SSW bestaat uit vier mensen van het Vlissingse en vier van het Middelburgse bestuur. „Het is droevig dat acht mensen beslissen over miljoenen" aldus mevrouw E. Heij (vvd). Voor mevrouw Van Colmjon (pvda) was dit punt zelfs 'een struikelblok'. Het feit dat er wel een adviesraad zal komen waarin allerlei belangen- en levensbeschouwelijke groeperingen zitting kunnen nemen bestempelde ze als een zoethouder Wethouder Vinke wees erop dat de bestuursstructuur alsnog gedwongen gewijzigd zal wor den in de richting van de democratise ringsgedachte wanneer binnenkort de daarvoor in het parlement aangeno men wet van kracht wordt. Hij onthul de verder dat vanuit het college van b en w van Middelburg dne maanden geleden nog een voorstel over demo cratisering is gedaan maar dat dit in het overleg is afgewezen. ADVERTENTIEi Toonzalen in: Amsterdam: Leidsekade Berkel (ZH): Noordeindseweg 116. Beverwijk: Parallelweg 100. Meubelooulevard. Ede: Grotestraat 72-74. Heerenveen: Dracht 142. Hengelo (O): Deldenerstraat 3-5. Hulst (Z): Industrieweg 5. Roosendaal: Dr. Brabersstraat 24. Sliedrecht: Stationsweg 5, Winkelcentrum 'De Caroussel' Utrecht: Hollantlaan 28. Kanaleneiland. Valkenburg (E): Reinaldstraat 9. Zuidlaren: Verlengde Stationsweg 8. Zwolle: Melkmarkt 48. Oisterwijk: :oaa MIDDELBURG - De concept-statuten van de Stichting Streekziekenhuis Walcheren (SSW) rijn donderdagmiddag nogal negatief ontvangen in de commissie volksgezondheid van de Middelburgse gemeenteraad. Voornaamste punten van kritiek waren dat in de bestuurssa menstelling weinig terug te vinden is van de democratiseringsgedachte en het feit dat er geen tnkele garantie geboden wordt dat, wanneer er toch geen streekziekenhuis mocht komen, het Middelburgse Gasthuis daarvan dan niet het slachtoffer wordt. Mevrouw M. van Colmjon (pvda): .Wanneer dat streekziekenhuis er Biet komt dan wordt de fusie tussen je ziekenhuizen in Vlissmgen en Mid- Klburg wel van kracht. Wij hebben jiB geen enkele garantie dat van eerhand niet zal worden gezegd dat A rilt til Pil VP 11 Side ziekenhuizen die nu in Vlissin- mc/iocit l»r. en Middelburg bestaan daar ook ftjven. Het is niet onmogelijk dat in Den Haag dan geredeneerd wordt dat iet Vlissingse beter geoutilleerd is raarbij besloten kan worden tot leegloop van het Middelburgse" aldus Btvrouw Van Colmjon. Daarbij doe- end op de mogelijkheid dat ingeval «n het toch met doorgaan van de jouw van het streekziekenhuis in de ii«n negentig het Bethesda-Sint-Jo- ifph-ziekenhuis uitbreiding krijgt en x streekziekenhuis wordt gebom- t'deerd rethouder Vinke erkende de juist- fid van deze redenering. Niettemin ras hij van mening dat doorgaan op rag naar de fusie de enige juiste is. Jndanks het feit dat geen garanties mwezig zijn ging de wethouder er in uit dat het beginsel van gelijk- 1 ardige ziekenhuizen in beide ste- n overeind zal blijven, ook al zou t streekziekenhuis dat bij Der Boe- is gepland niet gebouwd worden, beer A. C. Pijnenburg fcda) drong :b(j de medecommissieleden op aan ontbreken van garanties geen tniikelblok te laten vormen voor Voorverkoop van popgroep Normaal Jiloosterzande zeer tegen ROOSTERZANDE Het optreden nn de popgroep Normaal aanstaan- Jt zondag in de aardappelhal van Bis Rijk in Kloosterzande dreigt een tnancièle strop voor de organisato rs ia te worden. De voorverkoop van ikaarten voor het optreden van de icrenrockfamilie valt zwaar tegen. itnu toe zijn er een kleine tweehon- rd kaarten verkocht, wat volgens «de-organisator Nic Valke beslist Kt normaal is voor een optreden ineen dergelijke landelijk bekende roep. Volgens Valke gaat de organisatie, :)n theaterbureau en de boerenkapel tindkracht Negen, voor vele duizen- fcn gulden het schip in als de voorver- i zo slecht blijft lopen. Het optre- ,ran Normaal gebeurt in het kader de jaarlijkse Midzomerfeesten, ihet komende weekeinde in Kloos- 'I tonde worden gehouden en zijn 1 Drgamseerd door de Boerenkapel. (t optreden van de boerenrockfor- optie begint zondag om 20.00 uur. In Kt vorprogramma treedt op de zan- eres Mira en tussen de optredens van tanaal door is te zien en te horen de mo Lngelse popformatie van Stewart ra toes. De Achterhoekse formatie be- p« Raat uit Buizen Berend, Wimken van -'ene, Brekken-Jan Schampschot en Wederik Puntdroad. iRIJPSKERKE Vanaf woensdag 12 juni worden in de Kapel van St - ïiarten te Hoogelande drie exposi- verzorgd. Deze duren tot en met csdag 5 juli De drie kunstenaars. hun werk exposeren zijn: Arjen ijnen met tekeningen en collages, ■arjan Hartman, eveneens tekemn- en collages en Arthur Nijsten, is aardewerk te bekijken is. De jjsposities zijn dagelijks te bezichti- n itn tussen 13.00 en 18.00 uur, met g, a&ondering van de zaterdagen 25 en 2 juli. De commissie ventileerde ook de no dige detailkritiek op de concept-sta tuten Mevrouw Van Colmjon hekelde het feit dat het woord openbaarheid nergens voorkomt, niet bij het SSW- bestuur en ook niet bij te vormen adviesraad. Haar collega A. van der Toom (sgp/rptgpv) had er zeer grote moeite mee dat in de minstens 26 leden van de adviesraad geen enkele vertegenwoordiger van zijn levensbe schouwelijke achterbanis opgenomen in de voorstellen De heer D. Blom (pm) vond het een minpunt dat geen vertegenwoordiger van culturele min derheden op Walcheren is opgeno men. Wethouder Vinke wees beide leden op de theoretische mogelijkheid dat de adviesraad zelf alsnog tot opname van mensen uit deze groepen besluit nadat ze is geïnstalleerd. Uit eindelijk wilde geen van de aanwezige raadsvertegenwoordigers donderdag een advies uit brengen over de voor stellen. De gemeenteraad buigt zich erover in de vergadering van maandag 27 juni die om 14.00 uur begint. Heusdenseoaan 65. tel. 04242-19012. VLISSINGEN Wat de Vlissingse middenstander J. J. Minnaard aan gaat is het afgelopen met de levering van goederen op rekening. Van nu af aan zullen de klanten hun verplich tingen contant moeten voldoen. Re den voor deze ogenschijnlijk wan trouwige houding is het feit dat de arrondissementsrechtbank in Mid delburg geen kans meer ziet verzoe ken tot uitvaardiging van een bevel tot betaling in behandeling te nemen. En dat betekent, aldus de heer Min naard. eigenaar van een antenne installatiebedrijf, dat de midden stand geen andere weg openstaat om vorderingen te innen dan het recht in eigen hand te nemen. „En dat mag nu eenmaal niet", zo zegt hij. „Er z(jn klanten die zich vreselijk netjes en degelijk voordoen en die laat je dan op rekening kopen. Maar dat vertrouwen wordt nogal eens be schaamd En dat kan nu. dat blijkt wel uit de brief van de arrondisse mentsrechtbank. straffeloos aldus de heer Minnaard. Dit jaar alleen al diende hij via zijn advocaat twaalf verzoeken in om een bevel tot beta ling uit te vaardigen. Tot zijn stomme verbazing kreeg hij een brief van de rechtbank met de mededeling dat zijn verzoek voorlopig met in behandeling kan worden genomen wegens perso neelsgebrek op de griffie. „Dat bete kent dus dat ik mijn vorderingen net zo goed in de prullebak kan depone ren". In totaal heeft hij ongeveer zevenduizend gulden aan rekeningen uitstaan. „Niet zo n gigantisch be drag" stelt hij zelf vast, „maar als je ziet hoeveel omzet je moet hebben voor dat verlies goedgemaakt is, dat is enorm. En dan heb je nog geen cent verdiend" Als enige mogelijkheid om ui gevallen van wanbetaling nog iets terug te krijgen noemt de heer Min naard het in samenwerking met ande re winkeliers („Ik ben niet de enige met die problemen") oprichten van een eigen organisatie die zich met het innen van rekeningen bezighoudt. Maar liever toch ziet hij de oude gang van zaken terugkeren, waarbij de wet telijke weg wordt gevolgd. „Maar. je moetje als ondernemer tegen dergelij ke zaken wapenen en dat betekent voorlopig dat wij niet meer op reke ning verkopen Dat zal zeker gevolgen hebben voor de omzet, want de ver trouwensrelatie met de klant wordt geschonden. Als deze tendens van met-betalen zich voortzet kunnen wij straks onze leveranciers niet meer betalen en dan gaat het bedrijf over de kop. En dat is ook niet de bedoe ling". Gesprek Het enige dat ik nog met onbetaalde rekeningen kan doen, is ze verscheu ren", aldus de heer Minnaard in Vlissingen. Arrondissementsgriffier drs J. M. van de Bruggen zei donderdag te verwach ten dat het personeelstekort op de griffie binnen afzienbare tijd zal zijn opgelost. „Er komt een gespreek tgus- sen vertegenwoordigers van het mi nisterie van justitie en van de rechter lijke macht over deze zaak. Het is natuurlijk reuze rot dat we zaken moeten laten liggen, maar we hebben gewoon te weinig mensen. Maar zodra de minister zijn paraaf heeft gezet onder de goedkeuring tot uitbreiding, dan nemen we onmiddellijk een uit zendkracht in dienst, in afwachting van een vaste kracht Ik hoop dat die uitbreiding over een week of dne een feit is" Zoals gemeld is het personeelstekort op de griffie een gevolg van de door het rijk in het kader van de bezuini gingen ingestelde personeelsstop. Een vacature op de griffie, die kort daarop ontstond, mocht toen dan ook niet meer opgevuld worden. ■KT-MAARTENSDIJK Het colle- Wvan burgemeester en wethouders [win Tholen vindt dat het gemeente- Bstuur van Middelburg niet verte- - Rnwoordigd moet zijn in het bestuur 'in de stichting voor economische ^wikkeling Zeeland. Middelburg Un daar wel in vertegenwoordigd 'lijven, maar dan moet die gemeente *n bedrag van ongeveer 6 miljoen de stichting lenen. Darmee zou de bijdrage van die taeente ongeveer vergelijkbaar zijn Jcentueel gezien i met de bedragen andere Zeeuwse gemeenten lenen kn de stichting voor economische totwikkeling Zeeland. In een voorstel bnde Thoolse gemeenteraad schrijft kt college het vreemd te vinden dat '•«gemeentebesturen in de stichting Ttegenwoordigd zijn, van de plaat sen waar KMS-vestigingen of dochter ondernemingen staan „Wij menen dat zeer wel argumenten aan te voeren zijn aan op grond waarvan deze burgemeesters juist niet van het stichtingsbestur behoren deel uit te maken Immers hun ge meenten zijn direct belanghebbende bij het in stand houden van de bedrij ven in hun gemeente. Zij'zijn als het ware subjectief daarbij betrokken en minder geschikt om objectief de be langen af te wegen tussen met name de andere geldgevers en de werkgele- genheidsbelangen". aldus b en w. van Tholen Het college voegt or aan toe dat met name voor de gemeenten Tholen en Sint-Phllipsland toch al moeilijk is om geld te investeren in bedrijven waar de gemeenten geen direct werk- gelegenheidsbelang bij hebben. In dat verband wordt opgemerkt dat een reddingsactie voor de RSV-bedrijven Breda en Rotterdam wel direct be houd van arbeidsplaatsen voor Thool se weknemers zou betekenen. Reddingsactie Daartegenover is het college van b. en w. Tholen zich er van bewust, zo wordt opgemerkt, dat het hier gaat om een reddingsactie voor een be drijf dat in eik geval voor zover het de Vlissingse hoofdvestiging betreft in wezen gezond is en uit dien hoofde in stand behoort te blijven. Daaroms stellen b. en w. dat dat belang zo groot is dat de uitzonderingspositie van Tholen in dit geval niet voldoen de doorslag geeft. Er bestaat dan ook geen bezwaar om een bedrag van 1.003,000.- aan de stichting te lenen Dat geld wordt bij de leningen van de andere Zeeuwse gemeenten gevoegd en overgedragen aan de KMS te Vlissingen om dat bedrijf op poten te kunnen houden. Wel wil het college dat alleen de KMS met dat geld gesteund wordt en geen andere bedrijven In de ontwerp-sta- tuten van de stichting wordt daarom trent enige onduidelijkeheid ge- creëeerd. De vergadering waarin dit stuk van het college wordt besproken is maan dag 20 juni. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk en begint om 19.30 De oorspronkelijke bezetting van The Platters: Tony Williams, David Lynch, Paul Robi, Herbert Reed en Zola Taylor. Zowel Benelux Theater als de Nederlandse promotor leggen dikke rookgordijnen over de na- maak-Platters. Uiteindelijk is het de bejaarde Buck Ram zelf die telefonisch vanuit zijn kantoor in Las Vegas duidelijke taal spreekt. „Wright en Seysmour hebben nooit in The Platters gezeten!" zegt hij woedend.„Ze liegen als ze dat be weren. Ik jaag die Wright al vijf jaar na over de hele wereld, en als ik hem te pakken krijgt draait hij de bak in!" Buck Ram, die in 1953 'zijn' Platters oprichtte, met straffe hand leidde en bovendien de meeste hits van de groep componeerde heeft zijn gees teskind nooit afgestaan. De naam 'The Platters' is over de hele wereld beschermd, een gedeponeerd han- De namaak-Platters: Ernest Wright, Mel rivers, Veronica Winn, Kenneth delsmerk. net als bijvoorbveeld de Seymour en Keith Tynes De bezetting is intussen alweer gewijzigd avond te bezorgen met deze groep. Dit is net hetzelfde als bijvoorbeeld ABBA, gespeeld door Huppelde pup. Dat begrijpt toch iedereen?" Manager Bernard van Benelux Theater in Brussel smeekt om genade. „Als dit in de openbaar heid komt kost ons dat tienduizen den guldens. Alle contracten zijn al getekend, er is al geld overge maakt. er staan zestig optredens op het programma. Zoveel paniek om zo'n kleine onbe nulligheid. Iedereen is toch op de hoogte van de werkelijkheid? We willen de mensen niet misleiden". Dat dit in werkelijkheid toch ge beurt blijkt niet uit alleen uit zijn eigen informatiespullen voor pers en zaaleigenaren, maar ook uit de advertenties die inmiddels voor het optreden in Hulst zijn versche nen. Daarin staat: 'l it de USA: The Platters'. De raambiljetten zijn weer wel correct. 'Misleidend' is ook het woord dat een zegsvrouw van het grote organi satiebureau 'Joop van den Ende Produktions' gebruikt. „Wij werken alleen met de échte Platters. Met groepen die zich onder die naam presenteren hebben wij niets te ma ken. Het zijn misschien wel leuke Amerikanen en goede musici, maar niet de échte. Die zijn veel en veel duurder" De originele Plattere van Buck Ram komen volgende maand naar Duitsland voor een speciaal optre den ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van een Duits televi siestation Bert Brood, de zaaleigenaar in Hulst, voelt zich door dit alles danig in de tang genomen. „Ik ben hier de dupe van Mij is gezegd dat in deze groep twee leden van de originele Plattere zitten Als dat met zo is heeft het weinig zin hiermee door te gaan", zegt hij gedeprimeerd „Dit gaat me duizenden guldens kosten. Ik probeert hier iets leuks te doen. en dit kan verstrekkende gevolgen hebben voor mijn dansavonden De oorpronkelijke Plattere werden in 1955 op slag beroemd met 'Only You', geschreven door BucleRam. De hit werd gevolgd door een lange reeks andere <34 in 8 jaarli. waaron der het onsterfelijke The great pre tenderook van Buck Ram Toe passelijk. zeker 'Pretend' betekent 'doen alsof, voorwenden, valselijk beweren. 'My need is such, I pretend too much', zongen de vijf Platters al in 1955. Too real is this feeling of make believe', en 'I seem to be what I'm not, you see'. Dat deze regels anno 1983 voor 'The Platters performed bij Ernest Wright' harde werkelijkheid zijn. zullen veel zaaleigenaren en fans zich niet hebben gerealiseerd. John Verhoeven Hoedt u voor namaak! Die dringende boodschap verdient een plaatsje in het achterhoofd van degenen die in juli en augustus één van de ruim zestig optredens willen gaan zien van de Amerikaanse groep 'The Platters'. Het vijfkoppige groepje dat zaterdagavond twee juli aan haar toernee begint in zaal 'Tiffany' in Hulst heeft namelijk vrijwel niets uit te staan met de echte 'Platters', de legendarische formatie van compo nist-manager Buck Ram. Zijn geesteskind bestaat nog steeds. De enige groep die zich 'The Platters' mag noemen staat momenteel voor de vijfdaagse show in het 'Marine Hotel' in Las Vegas. De formatie die m Hulst aan een toernee langs Belgische en Neder landse zalen beginnen, heet officieel voluit 'The Plattere', performed by Ernest Wright' een imitatiegroep dus. Deze nep-Platters zijn naar Europa gehaald door Benellux Theater in Brussel. Dit bureau suggereert in zijn informatie over de groep zonder omhaal dat het hier om de echte 'Plattere' gaat Een bijgeleverde biografie verhaalt de geschiedenis van de authentieke groep Na een overzicht van de ontwikkelingen besluit Benelux Theater 'De huidi ge formatie van The Plattere be staat nu uit Ernest Wright (solo tenor), Kenneth Seymour (tweede tenor), Paul Robi (bariton), Bob Rivers (bas) en Karin (harmony). Het Brusselse bureau 'panikeert' danig als op de groepsverwisseling wordt gewezen. „Er zitten nog twee originele Plattere in deze groep", reageert een ongeruste manager Bernard. „Ernest Wright en Kenny- Seymour hebben nog in een officiële bezettmg gespeeld. Dat heeft Wright ons zelf verteld". Ook zaaleigenaar Bert Brood (van 'Tiffany' in Hulst) bezweert dat hem dit is verteld voordat hij de groep contracteerde. Maar de waarheid is anders. Zowel Wright als Seymour hebben nooit in een officiële 'Plat- ters'-formatie gezeten Het tweetal blijkt na enige naspeuringen ooit gespeeld te hebben in de groep "Little Anthony and the Imperials' (hit. Tears on my pillow") Een tip vande sluier werd opgelicht door de Duitse journalist en uitge ver van het blad 'Blues Forum'. Norbert Hess in Berlijn. In zijn tijdschrift onthulde hij de ware identiteit van de zogenaamde 'Plat tere' van Ernest Wright, die begin dit jaar in het 'Bierhaus' van Berlijn op de bühne stond. „Ik wist zeker dat dit niet de echte Plattere wa ren." vertelt hij. „Dus heb ik me uitgegeven als een groot fan en de leden van de groep om een handte- kenikng op een poster gevraagd. Daar hebben ze zelf hun namen nog bijgeschreven. Toen wist ik wie het wél waren." De groep van Ernest Wright heeft sindsdien weer personeelswisselin gen doorgemaakt, ofschoon het Brusselse theaterbureau nog steeds de oude foto's gebruikt Zijn Hilver- sumse college Gerard van der Kolk BV. die het toernee langs ruim tien Nederlandse podia regelt, is beter bij de tijd. In de 'nieuwe' samenstel ling is sprake van een zekere Paul Robi. Dezelfde die in de eerste, autentieke 'Plattere' meezong? Theoretisch is dat mogelijk, maar Norbert Hess heeft gote twijfels. „Als Paul Robi werkelijk in deze groep zit zouden ze dat zeker in de naam tot uitdrukking laten komen Uiteindelijk zou het de enige origi nele Platter zijn'" merknaam 'Coca Cola' Daar waakt hij nog steeds strijdlustig over Ram. „Ik heb tot op heden ruim 200.000 dollar uitgegeven aan pro cessen tegen lui die de naam Plat tere misbruiken Zelfs Tony Williams, de eigenlijke leadzanger van de oude Plattere, mag de naam niet gebruiken. Dat heeft de Supreme Court' van de staat New York in mei vorig jaar beslist, na een jarenlang proces. Hij werkt nu als 'Tony Williams (former lead singer of the,Original Platters) and Group'. In zijn begeleidings groep zat in 1977 tijdens een wereld- toemee overigens Emest Wright, dezelfde die nu als een echte Platter door het leven wil gaan en die op twee juli met zijn groep in Hulst wordt verwacht. Buck Ram bewaakt zijn levenswerk als een terrier Hij twijfelt heel sterk aan de bewering van het succes van het Brusselse organisatiebureau dat Paul Robi nu in de groep van Emest Wright speelt. 'Robi zit in Australië," zegt hij ..We hebben hem via de rechtbank verboden door te gaan met een 'revival-show' onder de naam van The Plattere, die hij daar had. Als Wnght zegt dat Robi bij hem in de groep zit liegt hij". De Nederlandse tourpromotor Piet van der Kolk - broer van Gerard - begrijpt al die drukte om de echte of de valse Plattere niet. „Deze groep heeft een fantastische, wervelende show' zegt hij enthou siast. „Amsterdam ging helemaal plat' Misleiding van het publiek vindt hij onzin „In alle officiële contracten en op het fotomateriaal zegeen we duideliik dat het hier gaat om 'The Plattere performed by Ernest Wright Iedereen kan toch snappen dat dit niet de oude Plat tere zijn? Als u met een gitaar op het toneel gaat staan als Elvis Pres ley denkt toch óók geen mens dat het de echte is?" Juridisch gezien heeft Van der Kolk zich helemaal ingedekt. En voor de rest gaat het er - m zijn woorden - om. „het publiek een te gekke

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17