Landbouwbeleid richten op <Oj kleine en middenbedrijven s Jeugdhulpverlening in de knel door bezuinigingen 2 1 'Personeelsbeleid bij waterstaat deugt niet' GROTE SPAARDERS KRIJGEN H ONMOGELIJK HOGE RENTE. Districtsbestuurder voorstander van reorganisatie CNV MAANDRENTE-REKENING 5 JAAR VASL PZC/Provincie 15 UPPORT A GRARISCHE JONGEREN: 'ZOEK HET MAAR UIT, ER IS GEEN PLAATS' VRIJDAG 17 JUNI 1983 bijna een kwart van de Nederlandse uitvoer bestaat uit agrarische pro- dukten; de werkgelegenheid in land en tuinbouw maakt circa 10 percent uit van de marktsector. „Erkenning alleen van hel wezenlijk belang van de agrarische sector voor de nationa le economie is onvoldoende." betoogt het NAJK. „Het is opvallend hoe weinig aandacht er tot nu toe is voor de land- en tuinbouw op het vlak van de werkgelegenheid. Er wordt vrij wel uitsluitend naar de industrie en dienstensector gekeken." Om evenwicht tussen vraag en aan bod te krijgen is, volgens het NAJK. in EG-verband produktiebeheersing noodzakelijk. Aanpassing van het markt- en prijsbeleid moet plaatsvin- DEN HAAG Het landbouwbeleid moet worden afgestemd op de kleinere en middelgrote bedrijven. Gerichte versterking van deze groep agrarische ondernemingen betekent behoud van 45.000 hoofdberoepsbedrijven en behoud van 80.000 tot 90.000 arbeidsplaatsen in land- en tuinbouw, ten opzichte van ongewijzigd beleid in 2000. Een middenbedrijvenbeleid levert dan ook een belangrijke bijdrage aan de verkleining van het werkgelegenheidsvraagstuk, tea Bovendien gaat het hierbij om arbeidsplaatsen in merendeels zwakke regio's, waar de werkloosheid extra hoog is. Het middenbedrijvenbeleid betekent verder dat jaarlijks 3.000 ^tot 4.000 méér jongeren (opvolgers en jongeren als werknemer) ten opzichte van ongewijzigd beleid een bestaan kunnen opbouwen in land- en tuinbouw. Eén en ander blijkt uit het rapport gen werken boeren en tuinders gemid- Boer blijven', waarin het Nederlands deld 60 uur per week. Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) De ongunstige ïnkomensontwikke- de plaats en toekomst van de Neder- ling in de zeventigerjaren heeft geleid landse landbouw belicht. Het lijvige tot een uitholling van het weerstands- rapport werd donderdag in Den Haag vermogen van veel agrarische bedrij- J gepresenteerd. Daarbij werd nog eens ven. Ook het landbouwbeleid van de )v onderstreept dat. als er geen nieuwe Europese Gemeenschap staat op de loers wordt uitgezet, het grootste tocht, met name door voortdurende deel van de agrarische bedrijven op overschotten, als gevolg van de toene- Sftden duur geen bestaansmogelijkhe- mende zelfvoorzieningsgraad. 'den meer heeff. Hooguit kunnen dan 17 struin degrotere bedrijven (34 percent, ofwel lL t (JtKJtlllK '40.400 bedrijven) het hoofd nog boven Het NAJK wijst erop dat de land- en 't? water houden. De middengroep (35 tuinbouwbedrijven en de agrarische percent, ofwel 42.100 bedrijven) komt industrie van veel belang zijn voor ■jt dan op de wip te zitten en de kleinere de nationale economie: het handels- ondernemingen (31 percent, ofwel overschot van landbouwprodukten 36.900 bedrijven) hebben vrijwel geen bedraagt ruim 15 miljard gulden; :kans meer. Inde nota van het NAJK worden ten ntjj aanzien van het middenbedrijvenbe- 23 ftdde volgende doelstellingen gefor muleerd: behoud van zoveel mogelijk werk igelegenheid in de land- en tuinbouw. Het aandeel van de agrarische be- Iroepsbevolking dient zich op korte termijn te stabiliseren; boeren en tuinders hebben recht op een met andere sectoren vergelijkbare beloning. De sociale omstandigheden de land- en tuinbouw moeten wor den verbeterd; t het zelfstandig ondernemerschap moet behouden blijven In de land- en ibouw; I het landbouwbeleid moet zorgdra gen voor de continuiteit van de bedrij ven die reeds een voldoende omvang Esjaebben en voor (selectieve) groei van '-1 heme en middenbedrijven tot vol- vaardige middenbedrijven, zodat ook daar de continuïteit is gewaarborgd. De landbouwprijzen moeten worden afgestemd op de kostenontwikkeling op de middenbedrijven; I de produktiviteitsstijging dient rüiJaan de landbouw zelf ten goede te pHf tomen; Ihet landbouwbeleid moet een sa- aengaan mogelijk maken van de roedselproduktiefunctie van de land au bouw en andere functies, zoals onder i&U »ud en beheer van milieu en land- oss «hap. Via hogereprijzen of toeslagen 1 H' moet het de landbouw mogelijk wor- 15dm gemaakt deze wijdere maat- j™ schappelijke taak te vervullen. JA: i. den door aanvullende produktie-regu- lerende maatregelen Daardoor wor den de kosten van het EG-landbouw- beleid in de hand gehouden, worden nadelige effecten op de wereldmarkt en de wereldvoedselvoorziening te gengegaan en wordt voorkomen dat er vanuit overproduktie een druk op de pnjzen en inkomens van boeren en tuinders blijft uitgaan. De in Nederland vrijkomende pro- duktieruimte moet bij de bedrijven terechtkomen die moeten groeien tot een middenbedrijf. Daarvoor is nodig dat er op korte termijn een vesti gingswet komt. Ook de wet agrarisch grondverkeer dient zo spoedig moge lijk ingevoerd te worden. Het be- drijfsonlwikkelingsbeleid, investe ringsinstrumenten en kredietfacili teiten moeten worden gericht op de middenbedrijven. Oudere onderne mers op kleinere bedrijven met een inkomen beneden het bestaansmini mum behoren een inkomensaanvul ling te krijgen, tot ze hun bedrijf beéindigen. Er moeten maatregelen komen om de bedrijfsovernamepro- blematiek te verlichten en een gezon de start mogelijk te maken (rentesub sidieregeling, toepassing WIR. fiscale faciliteiten). v L Phemambueq avond een groot voorstander getoond van een reorganisatie van zijn bond. Hij deed dat tijdens de jaarvergadering van de CNV-districtsraad in Goes. „De huidige tijd verwacht ook van onze eigen organisatie dat er efficient wordt gewerkt. Dat maakt het noodzakelijk dat er een hechtere samenwerking komt tussen de wel eens versnipperd functionerende vakbonden. In mijn persoonlij ke visie, ik weet dat daar zeer veel weerstand tegen bestaat, zou samensmel ting van alle nu autonome vakbonden tot één sterke vakcentrale CNV, werkend met een aantal bedrijfsgroepen, het functioneren kunnen verbete ren", aldus Phernambucq. Hij zei nadrukkelijk van mening te zijn dat het "meer dan ooit van belang is als vakcentrale een sterk front te vormen om te strijden tegen de problemen.die van alle kanten in steeds indringender mate op ons afkomen'. ..Je kunt je het als CNV eenvoudigweg niet permitteren een intern verdeeld club tezijn daar waar het aanpak van die problemen betreft" ADVERTENTIE Stormachtig Kol In 'Boer blijven' wordt eraan herin- nerd dat dc Nederlandse landbouw in !™j de na-oorlogse periode een stormach- "c ontwikkeling doormaakte; snelle ^ïmechanisatie, omvangrijke afvloeiing ran mensen, technische ontwikke ling. aanpassing van de infrastruc- liiir. de verdichting van het grondge- Huik Het landbouwbeleid bevorder- de de ontwikkelingen. Het ontstaan ran de Europese Gemeenschap zorg- "*de voor groei van de land- en tuin bouw, vooral in de sfeer van de export. „Het huidige landbouwbeleid is nog steeds gebaseerd op de 'oude' uit gangspunten. vooral gericht op groei van de produktiecapaciteit per bedrijf ;»nper volwaardige arbeidskracht De beste situatie lijkt de grootst mogelij- ie produktie door zo weinig mogelijk mensen," aldus het NAJK. Aangege ren wordt dat de afgelopen 10 jaar nwj 50000 arbeidsplaatsen verloren zijn gegaan: een ontwikkeling die bij on gewijzigd beleid doorgaat. De afgelo pen 5 jaar had gemiddeld 55 percent van de boeren en tuinders een inko- tnen beneden het (vergelijkbare) mini muminkomen. Om de inkomensont wikkeling buiten de landbouw te vol- Nadat de heer Boertien een telefoonnummer had gedraaid begon een aan een ander telefoontoestel verbonden claxon te loeien. Dat was het sein voor medewerkers van de veiling om de twee grote deuren te openen GOES Commissaris van de ko ningin dr. C. Boertien heeft donder dagmiddag de nieuwe fruithal met koelcellen van de veilingvereni ging Zuid-Beveland aan de Fruit- laan in Goes officieel geopend. De nieuwe hal is 120 nieter lang en 35 meter breed. De koelcellen hebben een gezamen lijke oppervlakte van 600 vierkante meter. In aanbouw is nog een nieu we fustloods, ter vervanging van de loods die vorig jaar in vlammen opging. Al met al heeft de veiling daar ongeveer 2.5 miljoen gulden in gestoken. Een op elkaar volgende reeks ge beurtenissen vormde de opening van de hal. De commissaris begon die reeks door een telefoonnummer te draaien, waarop de aan een ander toestel verbonden claxon begon te loeien. Dat was het sein voor mede werkers van de veiling om twee grote deuren te openen. Door de ene kwam het Goese muziekgezelschap Excelsior binnenwandelen en door de andere veillngpersoneel. Dat liet zien hoe het transport bij de veiling zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld, kistjes op de schouder, op een klemsteekwagen, fruit op een handpallettruck, op een elektri sche pallettruck en tenslotte op een vorkheflruck. Boertien kreeg van veilingvoorzit ter J. Valkier als dank voor het verrichten van de opening een che que van 1000 gulden, die hij be schikbaar mocht stellen aan een of andere Zeeuwse instelling. De com missaris hoefde er niet lang over na te denken hij kondigde aan dat het geld naar de telefonische hulp dienst Zeeland zal gaan. Burgemeester mr. W'. Blanken van Goes kon toen ook niet achterblij ven. Hij schonk de dozen aardbeien die hij kreeg aan het activiteiten centrum voor lichamelijk gehandi capten in Goes. Sparen op onze Maandrente- rekening. Een rekening met een minimale inleg van fl 5.000,-. Maar met een maximale rente van maar liefst 9%Wat neer komt op een effectieve rente van 9,38%. Die per maand wordt uitgekeerd. Kortom, wie 'n Maandrente- rekening neemt wordt er financieel fors wijzer vaa zeeuwse bondsspaarbank KRITIEK VOEDINGSBOND FNV: VLISSINGEN Volgens de voedingsbond FNV dreigt de manier waarop rijkswaterstaat dienstpersoneel van elders inzet bij de Oosterscheldewerken uit te lopen op een fiasco. De voedingsbond wijt dat aan een verkeerd personeelsbeleid van de directie De onderlinge werksfeer zou te wen sen over laten. De voedingsbond schrijft dat toe aan onrechtvaardige verschillen tussen de salarissen van de nieuwkomers en de 'oude garde'. rijkswaterstaat in Den Haag. wend. terwijl de 'routiniers' het zeer onregelmatige werkntme (in verband met de afhankelijkheid van het getij en het weer) gewoon zijn. „Tot overmaat van ramp", aldus de Nieuwkomers zouden beter betaald voedingsbond, „zijn de nieuwkomers moeten worden. Voorts zouden die nieuwkomers - onder meer als gevolg van een gebrek aan opleiding - vaak niet tegen hun taak zijn opgewassen „Mensen, die altijd aan een tekentafel hebben gestaan, moeten ineens inge wikkelde Sonar-apparatuur aan boord van schepen gaan bedienen. Zij missen daarvoor de langdurige oplei- gelokt met extra loonsverhogingen. Daardoor krijgen de nieuwkomers voor hetzelfde werk meer geld dan de bestaande personeelsbezetting. Dat zet veel verkeerd bloed". Verder moet het rijk, als gevolg van dit personeelsbeleid, nogal wat extra kosten maken „Voor de overgeplaat ste njkswaterstaatmensen zijn extra ding", aldus bondsbestuurder Wim reiskosten en vergoedingsregelingen van de Bremen. De voedingsbond constateert verder dat er een belangrijk verschil in werk- opvatting bestaat tussen de nieuwko- en de ervarén Oosterschelde- getroffen. Zo zijn er twaalf extra au to's geleasd om njkswaterstaatmen sen van overal uit het land naar Zierikzee te vervoeren. Geschikt of ongeschikt telt met. overal worden Ministerie stelt faciliteiten aan Tholen beschikbaar SINT-MAARTENSDIJK Het ge meentebestuur van Tholen heeft wat meer duidelijkheid gekregen over de unvullende faciliteiten die het mi nisterie van onderwijs beschikbaar wil stellen na het afbreken van het ÜTfl 'experiment funderend onderwijs re- Effl 'tto Tholen (ForT). Onlangs heeft hel li ministerie laten weten dat het de K» jemeente dertig taakeenheden be schikbaar stelt en een bedrag van 10,000.-. Het gaat om faciliteiten voor het roortgezet onderwijs op Tholen en tot raakt in totaal vier scholen. Die ■jakeenheden en dat geld worden «J "tor die vier scholen verdeeld. Voor iet buitengewoon onderwijs heeft het Ministerie nog geen aanvullende faci liteiten beschikbaar gesteld, al ver wacht de Thoolse onderwijswethou der J, Versluijs die nog wel. Hij hoopt toar maandagavond in de gemeente- ;raadsvergadering nog mededelingen over te kunnen doen. hauw daarmee in verband staat een voorstel van het college van burge meester en wethouders van Tholen om een vergoeding beschikbaar te 'tellen voor het in dienst houden van oen ortho-didact. Het is met uitgeslo ten dat door aanvullende maatrege len van het ministerie die ortho-di- toct niet door de gemeente betaald hoeft te worden, maar dat is nog niet oelter. Daarom wil Versluijs dat graag Jpor dinsdag weten. De dertit taakeenheden die inmiddels oi wel beschikbaar zijn gesteld moe- ten ingevuld worden voor het afbou wen van het Fort en een voorberei ding op een nieuw project genaamd voortgezet, basis onderwijs VLISSINGEN'- „Als die voorgenomen bezuinigingen in de jeugdhulpverle ning werkelijk doorgaan, dan denk ik dat we straks tegen jongeren die uit huis geplaatst moeten worden, niets anders kunnen zeggen dan: Sorry, we hebben niet alleen hier maar ook buiten Zeeland geen plaats voor je. Zoek het maar uit." Aan het woord is de heer J. J. A. M. Vermaat, adjunct-directeur van de vereniging 'Kinderzorg' in Middel burg. Deze vereniging heeft in Zee land ruim twintig voorzieningen on der haar hoede, waar jongeren en kinderen die wegens grote problemen thuis en daar niet meer of nog 'gedeel telijk' wonen, worden opgenomen en begeleid Voorzieningen als medische kinderdagverblijven, dagcentra voor schoolgaande jongeren met gedrags problemen en moeizame schoolresul taten en voor die jongeren voor wie een kinderbeschermingsmaatregel is getroffen of die 'vrijwillig' worden ge plaatst omdat wonen bij de ouders niet meer verantwoord is, zijn er de zogenaamde dag- en nachtvoorzienm- gen. oftewel de kinder- en pensionte huizen In Nederland wonen er onge veer 12.000 jongens en meisjes niet bij hun ouders thuis maar in bovenge noemde tehuizen. En daarop moet nu juist flink bezuinigd worden, zo heeft het kabinet aangekondigd. Gekort In het regeerakkoord werd gesteld dat er op de totale jeugdhulpverlening in 1984 tot en met 1986 flink gekort moest worden Dit blijkt ruim 100 miljoen te zfjn. Inmiddels hebben de staatssecretarissen van WVC, justitie, en onderwijs en wetenschappen (hier onder valt de jeugdhulpverlening) la ten weten dat ze het aantal plaatsen in de tehuizen met minstens 1700 willen verminderen. Plaatsing in een internaat blijkt te duur te zijn, en daarvoor in de plaats moet gezocht worden naar een goedkoper alterna tief. in de vorm van pleeggezinnen, dagbehandeling en versterking van de ambulante hulpverlening (via maatschappelijk werkers thuis in het gezin de problemen proberen op te lossen en het kind niet uit huis plaat sen). Als de bezuinigingen doorgaan, dan zal dat voor Kinderzorg geen bedden kosten - ze heeft er momenteel 71 - maar het zal wel een grote achter uitgang van de kwaliteit van de op vang van probleemjeugd in Zeeland betekenen, zo meent de heer Vermaat 'Zijn' vereniging is vertegenwoordigd in de provinciale beraadsgroep jeugd hulpverlening Zeeland die onlangs in een brief aan gedeputeerde staten haar ongerustheid over de bezuinigin gen uitte. Het blijkt dat de tehuizen van Kinderzorg voor meer dan 100 procent bezet zijn. De beraadsgroep is van mening dat Zeeland qua jeugd- hulpvoorzieningen ver onder het lan delijk niveau zit. De oorzaak wordt gelegd bij het slecht gecoördineerde beleid van de drie ministeries waaron der jeugdhulpverlening valt. Dit leid de jarenlang tot verschillen in plan- .....g en financiering, met als gevolg een onevenwichtige spreiding van bij voorbeeld kinderbeschermingstehui zen. „De misvatting dat probleem jeugd het best gebaat zou zijn met een kamer in een tehuis temidden van de bossen, heeft er toe geleid dat er in Gelderland. Limburg en Noord-Bra bant op een gegeven moment een overschot aan inrichtingen was. Dus als wij in Zeeland geen plaats hadden, dan zochten we er een in die provin cies Maar sinds vorig jaar lopen ook die tehuizen vol", aldus de heer Ver maat Uitbreiding van de voorzienin gen in Zeeland, wat volgens de be- raadgroep echt nodig is. lijkt nu van de baan. Dus waarschijnlijk geen va- kinternaat (school en tehuis samen) in Zeeland, geen uitbreiding van mede werkers en toerusting in de tehuizen van Kinderzorg enzovoort. En ook dit jaar waarschijnlijk geen prijscompen satie voor de kinderbeschermingste huizen Uit onderzoek blijkt dat de subsidie voor de kosten van levenson derhoud van kinderen in deze tehui zen 21.4 percent achterblijft bij de prijsontwikkeling ..Bovendien zullen de plaatsen die in de medische kinder dagverblijven vrijkomen niet open blijven, maar raken we die ook kwijt", aldus de heer Vermaat. werkers. De nieuwkomers zijn veelal mensen losgeweekt om in het Delta een ere regelmatig werktempo ge- gebied te worden ingezet". En daarmee is het klachtenlijstje van de voedingsbond nog niet compieet. „Doordat er veel overwerk moet wor den gemaakt is de sfeer onder het personeel toch al met best Veel men sen kampen daardoor met problemen thuis. Werkdagen van achttien uur aan één stuk zijn erg normaal". Inmiddels wordt - aldus vakbondsbe stuurder Van de Bremen - een ont slagprocedure gevolgd voor een tien tal werknemers van de Grontmij, die voor rijkswaterstaat werken. Een on juiste gang van zaken, vindt de voe dingsbond. „Zij zijn de afgelopen jaren in dienst genomen tot en met de afwerking van de Deltawerken. Door de overplaatsing van rijkswater staalmensen moeten zij hun werk afstaan. Rijkswaterstaat komt zo haar beloften aan deze mensen niet na". Een woordvoeder van rijkswaterstaat in Den Haag toonde zich donderdag nogal verbaasd over de verwijten van de voedingsbond. Volgens de woord voerder heeft de bond de klachten - in ieder niet in het recente verleden - met op het bord van rijkswaterstaat gedeponeerd. „Ik begrijp dan ook niet goed waarom men daar nu zo mee naar buiten komt" Bij hem was niets bekend over de door de voedingsbond gesignaleerde 'ongeschiktheid' van waterstaatspersoneel dat wordt inge zet hij de Oosterscheldewerken. Hij gaf toe dat voor een aantal perso neelleden extra regelingen zijn ge troffen. Dat is onder meer gebeurd als tegemoetkoming voor het ongemakt dat zij ondervinden van het pendelen Wat betreft de lange werktijden, de aard van de werkzaamheden maken het nu eenmaal noodzakelijk dat er 'in een straf tempo' gewerkt wordt. Over werk gebeurt echter alleen op basis van vrijwilligheid, aldus de woord voerder. Hij bestevigde verder dat rijkswater staat niet langer gebruik kan maken van een aantal werknemers van de Grontmij. Het is echter onjuist, zei hij, te suggereren dat die werknemers beloofd was dat zij in dienst konden blijven totdat de Deltawerken geheel zijn voltooid, volgens de woordvoer der van rijkswaterstaat werkten zij op basis van éénjarige contracten Frustraties Dc lieer W. Veenhoven, directeur van de stiehting 'Jeugd en Gezin' in Zee land. die naast ambulante hulpverle ning ook plaats voor jongeren bij pleeggezinnen en tehuizen zoekt. zegt: „We hebben de laatste jaren in Zeeland al zoveel gebruik gemaakt van pleeggezinnen. Op een gegeven moment treedt verzadiging op". Volgens hem is het helemaal niet eenvoudig om pleeggezinnen voor kinderen te vinden, vooral niet voor de wat ouderen. Bovendien blijkt dat een kind meerdere keren wordt door geschoven naar andere gezinnen, om dat er zich vaak problemen voordoen „De verwachtingen van pleegouders zijn vaak nogal hoog gespannen Als het dan fout loopt, dan leidt dat bij vele ouders tot frustraties zegt de heer JAM Schouten, secretaris van de provinciale beraadsgroep en mede werker van de Stichting Zeeland. De beraadsgroep voorziet grote proble men vanwege de aangekondigde be zuinigingen. Plaatsing van jongeren buiten de provincie lijkt onvermijde lijk. En dat bevordert het contact tussen kind en ouders niet zo erg Bovendien is het nog maar de vraag of ze elders wel geplaatst kunnen wor den Vol spanning wordt dan ook uitgekeken naar de uitgebreide com missievergadering over het jeugdwel zijn die maandag 20 juni In de Tweede Kamer plaatsvindt Daar zal beslist worden over de aard en omvang van de bezuinigingen in de jeugdhulpverlening. Direct daar aan voorafgaand belegt het Werkver band Integratie Jeugdwelzijnswerk Nederland een speciale vergadering, waarvoor tweede kamerleden die bij het jeugdwelzijn betrokken zijn. zijn uitgenodigd. ADVERTENTIEi paar schoenen halen prijs betalen FEENSTRA'S SCHOENENHUIS Koopcentrum Groenendijk Zeeuwse deelnemers doen het goed in talentenfestival WESTKAPELLE - De voorronden van het 'Talentenfestival '83". die onder meer zijn gehouden in 'De Hooizolder' in Westkapelle. zijn afge sloten. Voor de halve finales is een twaalftal artiesten overgebleven. Het merendeel daan.'an is Zeeuws. De twaalf zijn De Poging, Middel burg. Arne de Vos. Vlisslngen. The Saints.Zoutelande. Dreams. Vlissin- gen; Rudl Lockefeir, Temeuzen; Sil ver, Oost-Souburg; Ipsilon, Vlissin- genJ. Kiss-imitation, Oudenbosch. First Aid. Dordrecht (de enige twee met-Zeeuwse acts). The Serial. Goes. Elvis en Olga. Vlissingen en Riny Leendertse. Wemeldinge De halve finales worden vrijdag 24 iWestkapelle) en 25 juni lOud-Gasteli gehouden. Officiële start van woonbuurtverbetering Simon de Vliegerlaan VLISSINGEN - De Vlissingse wet houder van onder meer openbare werken W. Wisse verricht donderdag 23 juni om half elf 's morgens de officiële start van de uitvoering van het woonbuurtverbeteringsplan Si mon de Vliegerlaan in Vlissingen. De bijeenkomst ter gelegenheid van de start van dc werkzaamheden wordt gehouden in het clubbuis van de vereniging 'Marathon' aan dc Bos weg. Het woonbuurtverbeteringsplan wordt uitgevoerd als leerlingplaats, hetgeen inhoudt dat. in dit geval negen, leerlingstraatmakers na hun theoretische opleiding de gelegenheid krijgen praktijkervaring op te doen Het plan voor de woonbuurtverbete ring is opgesteld in nauw ov erleg met de bewoners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15