Dijkgraaf Schouwen-Duiveland pleit voor zoete Grevelingen Vijftiende toeristenweek in Colijnsplaat in teken muziek NISSEDECOR VAN VIJFDE SCHAAPSCHEERDERSFEEST IR Kunstwerk nieuw stadskantoor Goes ERNSTIGE TWIJFELS WATERKWALITEIT ZOOMMEER Argument 'Duitsers worden nooit bekeurd' is onjuist WEGENS 85-JARIG BESTAAN BRASSBAND WILHELMINA DONDERDAG 16 JUNI 1983 PZC/streek ZIERIKZEE Bij het waterschap Schouwen-Duiveland bestaat de indruk dat er wellicht te gemakkelijk wordt afgezien van de Grevelingen als zoetwaterbekken. In het zuidwesten van Nederland heerst ernstige twijfel over de kwaliteit van het water in het toekomstige Zoommeer. Betrokkenen vragen zich af of in tijden van droogte de kwaliteit voldoende zal zijn voor beregening, vooral wanneer de landbouw zoet water voor andere gewassen wil gebruiken, om zodoende het water zo volledig mogelijk te benutten. Dit stelde dijkgraaf M. J. Steur van het waterschap Schouwen-Duiveland dinsdag tijdens een vergadering van het bestuur van het schap in Zierikzee. Sleur reageerde met deze opmerkin gen op de concept-nota 'De water huishouding van Nederland', de voor loper van de ontwerp-wet op de water huishouding De nota meldt dat in 1984 een beslissing wordt genomen of het water in de Grevelingen zout zal blijven of zoet zal worden. In alle beschouwingen gaan de samenstel lers van de nota uit van de bestaande zoute Grevelingen. „Zeker voor ons waterschap acht ik een zoete Greve- Clubkampioenschap tennisvereniging THOLEN - Tennisvereniging Eegcdi- ma in Tholen hield haar jaarlijkse clubkampioenschappen op de banen aan de Zoekweg in Tholen. Bij de heren-dubbels werden Arno van Trigt en Mark Zuidweg eerste, gevold door Jaap de Jonge en Kees Zuidweg, Kees Potter en Ben van Dijke en Leen van As en Johan Geil- llnge Bij de dames ging de eindzege naar Gea van de Berge en Maria van de Berge, die Cootje van de Berge en Judith van de Berge versloegen Der de werden Ria Rietkerk en Ina Hev- broek en vierde Maddy Overbeeke en Paula Achot. De prijzen worden op zaterdag 25 juni uitgereikt na afloop van een gezelligheids-toernoo; dat wordt gevolgd door een Beierse avond. Oud-leerlingen Burgh Haamstede op reis BURGH-HAAMSTEDE - De vereni ging van oud-leerlingen uit Burghgc- organiseerd door de Gelderse Maat schappij van Landbouw en de Ach terhoek tol reisdoel had. Er waren 26 deelnemers. Na een bezoek aan het fruitbedrijf van R. van Waarde in Ophemert deed men het Openlucht-museum in Arnhem aan. Op de tweede dag was er een rondrit door de Achterhoek, met een sociaal economisch voorlichter als gids In Vo-rden werd het gezelschap ontvangen door burgemeester M Vundennk voor een rondleiding door het oude kasteel, waarin het ge meentehuis is gevestigd In Lievelde bekeek men een oud openlucht-mu seum. Op de derde reisdag bezocht men het kasteel Middachten in De Steeg bij Arnhem, waar mevrouw Geertsema, echtgenote van de com missaris der koningin de rondleiding verzorgde. Na een bezoek aan de Mosterdfabriek in Doetinchem en het Airborne museum in Oosterbeek ge bruikte men het afscheidsdiner in Hendrik Ido Ambacht, waarna men de terugweg aanvaardde. Tijdrit toerclub 'Zeelands Welvaren' SCHERPENISSE Een door toer club 'Zeelands Welvaren' georgani seerde tijdrit van 6.7 km werd een zege voor Kees Jansens. Op de tweede plaats eindigde Dick van Splunter en daarachter Adrie v.d. Werf Kees de Graaf en Jan Opree Er waren acht tien deelnemers. Na deze tijdrit staat Dick van Splun ter aan de leiding in het algemeen kilometerklassement met 1140 kilo meter Hengel wedstrijd NIEUWDORP De visclub HSV De Leeglopers hield haar zesde clubwed strijd van het seizoen. Er namen 26 vissers aan deel. Er werden 28 boven- en 4 ondermaatse vissen gevangen met een totaalgewicht van 4350 gram. De uitslag was als volgt: 1 L v d Berge, Kamperland, 2 P. Nouse, Heinkenszand, 3 W. de Vos. 's-Heerenhoek; 4 M. v. Westende, Lewedorp. 5 C. Otte, Nieuwdorp. 6 M Lukasse, 's-Gravenpolder ijeugd lei 7 B. Koole, Ovezande, 8 A. Tramper s-Graven- polder (Jeugd 2e9 W. Traas. 's-Heerenhoek (jeugd 3ei, 10 Theo de Baar. Lewedorp (jeugd 4c; Pelotonsschieting in 's Heerenhoek 'S-HEERENHOEK - Aan de tweede viertal-schieting van de Nederlandse Bond van Wipschutters in 's Heeren hoek namen 17 pelotons deel. Er werden in totaal 127 punten gescho ten. wat neerkomt op een gemiddelde van 1.86 punten per schutter. De stand is nu: le met 26 punten Zorg vliet Ellewoutsdijk, 2e met 23 punten ADLM Kwadendamme, 3e met 21 punten Diana Yerseke. De stand persoonlijk luidt. 1 H. Koens Spes Nostra 10 pt., 2 W. de Jonge sr 9 pt.; op de drede plaats komen negen schutters met 8 punten. De stand van de treffers luidt alsvolgt: W, de Jonge sr ADLM, R Belaert Diana, M.C. Verdonk Concordia en J. de Jonge Soranus hadden elk zeven treffers, gevolgd door zes schutters met zes treffers. De wedstrijd van aanstaande zaterdag in Kaddendam- me. de finale, zal uitmaken welke schutters worden geselecteerd voor de Europese kampioenschappen die op 14 augustus in het Franse Coude- kerque-Branche worden gehouden. Bingo-avond 's-HEERENHOEK - In De Jeugd- hoeve te 's-Heerenhoek wordt zater dag 18 juni een bingo-dansant gehou den. Voor het muzikale gedeelte van deze avond zorgt het orkest 'The Pearls' De bingo-avond begint om 20 00 uur. Deze bijeenkomst is de laatste van dit seizoen. In september gaat de stich ting Jeugdhoeve weer verder met de bingo's. lingen van hoger belang voor een goede kwaliteit in het te gebruiken water dan een pijpleiding vanuit het Zoommeer om het zoete water in ons waterschapsgebied te kunnen aan wenden". aldus de dijkgraaf ,.Nog afgezien van de kosten, die een en ander met zich mee zou brengen" Zorgen Overigens baarde de kosten-ontwik- kelingen binnen het waterschap de dijkgraaf wel zorgen. Hij betoogde dat er een zware druk op de mede werkers van het schap wordt gelegd door het werk dat gevraagd wordt bij de planvorming op verscheidende gebieden. „Aan uitbreiding van ons personeelsbestand is niet te ontko men en dat werkt kostenverhogend", meende Steur. Verder maakte de dijkgraaf gewag van de stijgende energie- en renteprij- zen. Steur zette uiteen dat de nood zaak aanwezig is om de kosten in de hand te houden, temeer omdat dege nen, die in de kosten bijdragen, veelal in inkomsten achteruit gaan. Vooral de situatie in de agrarische bedrijfs tak is dit jaar zorgelijk, vertelde Steur. ..Dat komt door de extreme weersomstandigheden gedurende het KANTONRECHTER MIDDELBURG: voorjaar We mogen evenwel de ons opgedragen taken niet veronachtza men. want dat zou ons duur te staan komen' Volgens de dijkgraaf streeft het waterschap naar een doelmatig en efficient beheer met betaalbare kos ten De vergadering boog zich voorts over de aanleg van een persleiding voor de afvoer van geloosd water van de riool- zuiveringsinstallatie Zierikzee naar Kerkwerve. Hij deelde mee dat een geldlening hiervoor was aangegaan van 1.500.000 gulden per 1 september 1983. Het werk zal 22 juni worden aanbesteed en 1 augustus beginnen, verwachtte de dijkgraaf. Hoofd J. R. H. Scheel van de techni sche dienst van het schap verklaarde dinsdag dat peilingen in 't Zijpe had den uitgewezen dat er geen belangrij ke wijzigingen hadden plaatsgevon den De totale uitkomst bleek gun stig. Wel wat er op sommige plekken sprake van een lichte aanzanding De peilingen zijn verricht door de nieuwe peilbooi van het schap. De nieuwe griffier van het schap, J E. Overzet, nam dinsdag voor het eerst aan een vergadering van het schap deel. H engel wedstrijd SINT-MAARTENSDIJK De hen- gelsportvereniging 'De Oosterschel- devissers' hield de zesde bekerwed strijd met 45 hengelaars bij 'De Noord'. In clubhuis 'Smerdiek' wer den de emdnoteringen bekendge maakt door voorzitter F. Bout. Een model van het kimstiverk voor het bordes van het nieuwe stadskan toor in Goes MIDDELBURG - „Duitsers worden nooit bekeurd", is een veelgehoorde klacht bij het kantongerecht. A. M. uit Aagtekerke probeerde het op die toer, toen hij zich kwam beklagen over een parkeerbon die hij vorig jaar zomer in Domburg opliep. Deze opmerking schoot kantonrechter mr W. F. van Solinge dit keer danig in het verkeerde keelgat en om de reden ervan te illustreren toonde hij M. een ruim armdikke stapel dossiers die alle verkeersovertredingen van Duit sers betroffen, waarvan het meren deel parkeerfouten. „Ik kan u ook nog zes brieven voorlezen waarin staat dat er alleen maar Duitsers worden bekeurd", voegde hij eraan toe. Ook M.'s verweer dat hij geen bon netje op de voorruit had aangetroffen en zodoende niet wist dat hij was opgeschreven zette geen zoden aan de dijk. Wanneer de geeltjes' door jeug dige grappenmakers worden wegge haald heeft dat geen enkele invloed op de vervolging van de overtreding. M kreeg conform de eis 45 gulden boete Ook W. V uit Wissenkerke vond geen bon achter de ruitenwisser toen hij op de Langeviele in Middelburg bij een parkeermeter rood stond. Hij betoog de dat hij als dat wel het geval was geweest zonder twijfel direct de poli tietransactie betaald zou hebben. Mr Van Solinge geloofde hem op zijn woord en veroordeelde hem tot 35 gulden in afwijking van de door de verkeersschout geëiste 45 gulden. Van de vele parkeerovertreders maak te alleen D. S. uit Kattendijke het genoegen ontslagen te worripn van rechtsvervolging voor het feit dat hij zijn wagen in 's-Gravenpolder on danks een parkeerverbod had neerge zet. omdat het waarschuwingslapje van de oliedruk was gaan branden Na enige aarzeling wilde mr Van Solinge deze situatie toch wel in de rubriek 'overmacht' onderbrengen, wat betekent dat de fout S. niet verweten kan worden. De uitslagen senioren: 1 B Bogers, 2 W Dane. 3 R Vermaas 4 mevr J Hage. 5 J v Oudenaarde jeugd 1 Peter Poot 2 Peter Polderman, 3 Henk Hartog; 4 Pieter Bazen; 5 Linda Neele Op zaterdag 25 juni is de zevende bekerontmoeting van 15.00 tot 18.00 Cursus snorkelen bij De Snotdolf Tholen THOLEN - Watersportvereniging De Snotdolf in Tholen begint 9p dinsdag 21 juni een cursus snorkelen, die op leidt tot het snorkelbrevet van de NSF De aanvangstijd in zwembad De Speller is 20.00 uui De jaarliikse zwemvicrdaagse wordt gehouden voor de zomervakantie, in de week van 27 juni tot en met 1 juli Inschrijven is mogelijk vanaf maan dag 20 juni bij de kassa van De Spetter In augustus wordt in navol ging van een landelijk initiatief van de KNZB begonnen met dauwzwem- men'. waarbij men 's ochtends vroeg kan zwemmen en gezamenlijk ontbij ten GOES Het gemeentebestuur van Goes heeft een kunstwerk ontvangen ter verfraaiing van het in aanbouw zijnde nieuwe stadskantoor aan de Oostwal. Het kunstwerk, ontworpen door J. Buzink uit 's-Heer Hendriks- kinderen, werd woensdagavond aan geboden door de schenkers, P. en R. Spclier. exploitanten van het in het historische stadhuis gevestigde Lunchcafe. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van het etablissement, in aanwezigheid van een groot aantal genodigden, onder wie het vrijwel voltallige ge meentebestuur, familieleden en me dewerkers. Exploitant Spelier herinnerde aan de zijns inziens verstandige beslissing van het Goese gemeentebestuur om in het gerestaureerde stadhuis een horecavestiging mogelijk te maken De waardering daarvoor wilde hij, mede gelet op het feit dat Goes arm is aan kunst, uitdrukken door het aan bieden van een kunstwerk, bestemd Bloeddonoravond in St.-Philipsland SINT-PHILIPSLAND - De Rode Kruisafdeiing St -Philipsland houdt op vrudag 17 juni een bloedafname- avond m hotel 'De Druiventros' vanaf 19 00 uur NISSE Gedeputeerde, mevrouw E. Maris-Koster, die de uiteindelij ke beslissing moet nemen of er op de Bevelanden al dan niet een twee de schaapskudde gaat rondlopen, open zaterdag 18 juni het vijfde sc-haapschcerdersfeest in Nisse. Evenals vorig jaar is er weer een heel festijn rond het schapen sche ren gebouwd. Zo worden er vele geiten, koeien en paarden gekeurd. Allereerst is er op de kasteelweide aan de Zuidweg te Nisse de gehele dag door iets te doen. Het feest begint met een veekeuring van de Bevelandse fokveedag waar onge veer 120 geiten nauwkeurig worden bekeken. Ook zijn zijn er Zeeuwse paarden te zien die in 4, 8, 12 en 16-span demonstraties geven. Ook zijn er op die weide demonstra ties schapen drijven met speciale honden, zogenaamde bordercollies. Tevens wordt er een landelijke wed strijd gehouden met dergelijke hon den Voorts is er een show met zogenaamde fjordenpaarden die la ten zien hoe ze in het bos werken Ook zijn er oude koeie- en schape rassen te zien en demonstraties van oude ambachten. In de hervormde kerk is een tentoonstelling genaamd 'Middeleeuwse kerken' Daarnaast gaat het instituut voor natuurbe schermingseducatie een tentoon stelling zien die over afval gaat Voorts kan de toren van de hervorm de kerk beklommen worden en zijn er wandelroutes uitgezet Daarnaast is er bij de standjes een zogenaamde groene hoek, van alle natuurbeschermingsorganisaties die in Zeeland actief zi jn. De organi satie streeft er tot nu toe met succes naar om alles wat maar enigszins met de commercie te maken heeft buiten de deur te houden. Veel men sen werken belangeloos mee en vooral uit het dorp Nisse wordt erg veel ondersteuning verleend. Op merkelijk is bij de vorige scheep- scheerdersfeesten altijd geweest dat het steeds slecht weer was. Dat heeft de organisatie er toe gebracht voor dit jaar een regen verzekering af te sluiten, in de hoop dat dat een overbodige maatregel zal zijn Het ls de vijfde maal dat het schaapscheer- dersfeest wordt gehouden Het pro gramma ziet er als volgt uit: 9 50 uur aankomst muziekvereniging st - Cecilia mei majorettenkorps de Show girls uit 's-Heerenhoek gevolgd door rij tuigen en de schaapskudde op het dorps plein. 10 00 uur opening door gedeputeer de mevr E Maris-Koster; 10 10 uur aan vang veekeuring, scheren en andere acti viteiten op zowel het dorpsplein als de kasteelweide; 10 15-10 45 uur: optreden muziekvereniging St-Caecila en majoret tenkorps. 11.00-11 30 uur optreden volks dansgroep de Klompendansers. 11 00 uur aanvang wedstrijd schapendnjven met bordercollies 11 15 uur show Bevelandse aanspan op het dorpsplein 11 15 uur show fjordenpaarden. 1130-12.15 uur tonnetjesteken. 11 45-12.15 uur. optreden volksdansgroep de Babbbelaars. 1330 uur boogschieten. 13 15-14 00 uur optre den muziekvereniging Con Affezlone Kwadendamme 14 00 uur aanvang wed strijden schapendrijven met bordercol lies. 1415 uur show fjordenpaarden. 15.00-15 25 uur optreden volksdansgroep Folklonel. 15 00 uur wedstrijd geiten melken. 15 00 uur demonstratie 4- en 8-span op kasteelweide. 15 30 uur uitslag veekeunng en défilé winnaars: 15.30-16.15 uur tonnetje steken; 16.30 uur défilé Zeeuwse trekpaarden: 17 00 uur: trekking loterij door de heer Bil; 17 15 uur: aftocht kudde. 20 00 uur aanvang avondpro gramma, dansen met medewerking van de band Take Five in de feesttent op het dorpsplein. voor het bordes van het stadskantoor. De plastiek, genaamd 'samenspel', geeft uitdrukking aan het noodzake lijke contact tussen bestuurders en bestuurden. Burgemeester W. Blan ken kreeg een model van het kunst werk aangeboden. De eerste burger van Goes toonde zich bijzonder in zijn nopjes met het geschenk. „Het geschenk zegt iets over de wijze waarop de familie Spe ller zich. mede via het Lunchcafe, betrokken voelt bij de lokale gemeen schap", aldus mr Blanken. Hij wees erop dat de horecavoorziening in de voormalige vleeshal van het stadhuis prima past in de sfeer van de binnen stad. De burgemeester tekende erbij aan dat de vele vergaderingen in het stadhuis op aangename wijze worden begeleid door de service vanuit het café. Namens de medewerkers van het Lunchcafe (tien vaste arbeidsplaat sen en een flink aantal parttime jobs) bood W. Klaassen een zonnewijzer aan. Hij stelde dat het voor de werk nemers goed toeven is, dankzij in spraak en overleg. De vice-voorzitter van de Goese Middenstand Centrale, B. Ooijen, bood het eerste exemplaar van een nieuwe geschenkbon aan. Hij stipte de betekenis van Goes als winkelcentrum aan en constateerde dat een voorziening als het Lunchca fe daarin onmisbaar is. Aan het begin van de jubileumviering kondigde ce remoniemeester C. Linssen de ont hulling van een nieuw naambord aan. De oudste medewerker van het Lunchcafe, mevrouw M. Slaakweg, onthulde het. De bijeenkomst werd muzikaal omlijst door het zigeuner orkest van Tata Mirando. Tijdrit toerclub 'Zeelands Welvaren' SCHERPENISSE Een door t« club 'Zeelands Welvaren' geora seerde tijdrit over 6.7 km werd) zege voor Kees Jansens. Op de twee plaats eindigde Dick v Splunter. daarachter Adrie v. d. Werf. Keej Graaf en Jan Opree. Er waren deelnemers. Na deze tijdrit staat ft van Splunter aan de leiding in| algemeen kilometerklassement r 1140 km i fflj Demonstratie-avond square-dansen KAMPERLAND - De square-djC vereniging Scaldis Squares ha vrijdag 24 juni in het Casembrooft i aan de Nieuwstraat in Kamperta een demonstratieavond om meer: kendheid te geven aan deze dj vorm. Het square-dansen is overl men waaien uit Amerika. Er wa gedanst met vier paren die een vi kant (square) vormen. De mie heeft over het algemeen een snëlr opgewekt ritme en is gebaseerd country- en westernmuziek. De iCJ' monstratieavond begint om 19.30im jp Beiaardconcerten THOLEN Ook deze zomer zullen op het eiland Tholen weer beiaai concerten worden gegeven ft stadsbeiaardier Gerard de Waardt De eerste in Tholen zal zijn op 17 ju om 19.30 uur. De tuin van de Ga huiskapel is de plaats waar i onder het genot van een kopje k(_ kan luisteren. Na afloop is er in" Gasthuiskapel een optreden van Maassluise handbalgroep. Het tweede concert zal zijn september, dan zal de koninl muziekvereniging Concordia medewerking verlenen Shuttlemeppers 80 besloten seizoen POORTVLIET Met een gea. heidstoernooi en een finaledag vaËÏÉ laddercompetritie werd het seizo van badmintonclub 'Shuttlemeppl '80' afgesloten in sporthal 'Meulvft| in Tholen. Eindstanden laddercompetitie herendj bel 1 Bas Rombouts/Gerard v d. Kevitl Wim Peeks'Johan de Groen; 3 Frank H# land/Kees Verkerke, laddercompetitie 'JDE mesdubbel: 1 Nella Verkerke/Agnes RoJ 2 Coba Bevelander'Wil Leums; 3 Nel SliiJ Annelies Dekker; laddercompetitie n(l mengddubbel. 1 Agnes Rock Johan f Groen. 2 Annelies Dekker Frank HoflaBjM" Mieke v. Tiggele.Kees Verkerke. Turndag Excelsior POORTVLIET Zaterdag 18 juni houdt gymnastiekvereniging 'Excel sior' een turndag. Om 9.30 uur begin nen in gymzaal 'Burgemeet.' turnproe- ven in de leeftijdsklasse 812 jaar waaraan wordt deelgenomen door Thoolse en Fliplandse clubgymnas ten Na de middagpauze is er vanaf 14.00 uur een wandeltocht met afstan den van 5.10 en 15 km De startplaats ligt bij de 'Burgemeet'-gymzaal. Juniorentoernooi WHS St.-Annaland SINT-ANNALAND Het C-jumo- roernooi van voetbalvereniging WHS werd gewonnen door NSW uit Nu- mansdorp Erevoorzitter A J. Soeters reikte de prijzen uit in het clubhuis en bedankte de verenigingen voor hun komst Uitslagen 1 NSW Numansdorp. 2 Smer diek St -Maartensdijk; 3 Mevo Zierikzee 4 WHS Cl 5 NSV Nispen. 6 WHS CII Zaterdag 18 juni zijn er een mixedtoernooi voor de jeugd (9.30 uuri en de clubkam- pioensehappen (13.30 uur). COLIJNSPLAAT Het comité Toe ristenweek Colijnsplaat houdt voor de vijftiende achtereenvolgende maal een week vol activiteiten in het Noordbeveland.se vissersdorp. De toeristenweek duurt dit jaar van vrijdag 1 juli tot en met zaterdag 9 juli. In het verleden trokken de ver schillende activiteiten altijd veel be langstelling. Niet alleen van toeris ten. maar ook van bewoners van omliggende dorpen. Omdat ook stil wordt gestaan bij het 85-jarig be staan van de Colijnsplaatse brass band Wilhelmina, speelt het muzika le aspect van de toeristenweek een belangrijke rol. Het programma ziet er als volgt uit: vrijdag 1 juli 19.30 uur officiële ont vangst ter gelegenheid van het 85- jarig beslaan van de brassband 'Wil helmina en het vijftienjarig bestaan van de Toeristenweek Colijnsplaat Deze ontvangst zal plaatsvinden in de amusementshal Tijdens deze bijeen komst zal er geconcerteerd worden door de brassbands 'Wilhelmina' uit Colijnsplaat en 'Excelsior' uit Kloe- tlnge: zaterdag 2 juli 10 00 uur krabben vissen voor de jeugd. 13.30 uur bal lonnenwedstrijd voor de jeugd; 14.00 uur vertrek deelnemers aan de halve marathon-loop (21,3 km) Vertrek en aankomst op het sportveld Deze loop wordt georganiseerd door de vv Co lijnsplaatse Boys, in samenwerking met AV'56 uit Goes. 14.30 uur: concert door de muziekvereniging 'EMM' uit Kortgene, onder leiding van Frank Meijer. 15 15 uur: concert door de brassband 'Wilhelmina' onder leiding van C. Cevaal; 16.00 uur. uitreiking prijzen van de krabben-viswedstrijd in de amusementshal Aansluitend het kinder-rad van avontuur. 16.15 uur concert door de fanfare Juliana' uit Marken onder leiding van A van der Ham. 1815 uur concert door muziekvereniging 'Crescendo' uit Dreischot onder leiding.van A. L van Wallenburg. 18.45 uur concert door de muziekvereniging 'Con Amore' uit Hoedekenskerke. onder leiding van Kruis Voorberg. 19 30 uur. taptoe, te verzorgen door de vier bovengenoem de muziekkorpsen op het terrein van de oude landbouwhaven. 20 00 uur; optreden van het dans- en showorkest 'Enterprise' in de amusementshal. Bij slecht weer zullen de muziekconcer- ten plaatsvinden in de amusements hal Zondag 3 juli: 9 30 uur recreatie- dienst ïn de hervormde kerk te Co lijnsplaat met medewerking van brassband 'Wilhelmina'. dirigent C. Cevaal Maandag 4 juli: 18.30 uur kinderspe len in en om de amusementshal; 20 00 uur concert ln de Voorstraat door muziekvereniging Ons Genoegen' uit Kamperland onder leiding van Sand ra Zijlstra; 21.00 uur: filmavond in het dorpshuis 'De Brug' Vertoond wordt de film 'Doe jij het of doe ik het'. Leeftijd zestien jaar Dinsdag 5 juli 18 00 uur tekenwed strijd voor de jeugd in de amuse mentshal. 19 00 uur avondwandel tochten. organisatie wsv 'De Patrij zen'. 19.30 tot 20 15 uur. sv Seroosker- ke demonstreert in de amusements hal ritmiek Dans, oefening met bal len (dames), jazz-dans (dames) act. mini-trampolineydames en jongens, show-act. kent u ze nog. Aerobic dancing voor iedereen. 20.30 uur op treden van de mandolmevereniging 'Excelsior' uit Kruiningen onder lei ding van B. Leijs Dit optreden zal plaatsvinden in de amusementshal Woensdag 6 juli: 18.00uur: puzzelwan- deltocht voor de jeugd. 18.15 uur inschrijving autorally in de kantine van de vismijn; 19,15 uur start auto- rally voor de vismijn; 19 30 uur: con cert door de muziekvereniging "Oos- terlands fanfare' in de Voorstraat, dirigent J Knuist; 20.00 uur: opening amusementshal. Hel amuscmentsge- deelte op deze avond zal verzorgd worden door het dansorkest 'The Fen ders' 23 00 uur uitslag en prijsuitrei king van de autorally Donderdag 7 juli 19.00 uur zeskamp op het sportveld Met muzikale omlij sting van de Brassband 'Wilhelmina met drumband en minirettes. Aan sluitend als onderdeel van de zes kamp paraplu-hangen m de amuse mentshal en daarna prijsuitreiking Vrijdag 8 juli 18 30 uur fietspuzzcl- toeht over twintig kilometer Deze puzzeltocht wordt georganiseerd in samenwerking met de VVV Noord- Beveland 20 00 uur disco-dansavond met Opus 7 drive-in-show en de rock groep Jam Jam' met zang van Anne ke Klaassen Zaterdag 9 juli; 13.00 uur opening Moonwalk 'Wandelen op de maan". De Moonwalk staat opgesteld op het terrein bij de amusementshal 13.30 uur: aanvang wielerwedstrijden voor C-tnmmers over 35 kilometer; 14.30 uur aanvang wielerwedstrijd voor B- trimmers over 35 kilometer; 15.30 uur: aanvang wielerwedstrijden voor A- trimmers over 57 kilometer: 17 00 uur: aanvang wielerwedstrijden voor vete ranen en dames over 28 kilometer. Start en finish zijn gelegen in de Voorstraat. Tijdens de wielerwedstrij den zal het straatorkest Windkracht 9' in de Voorstraat optreden 18.45 uui voetbalwedstrijd tussen het Sie- reveld-elftal en liet Oud Zeeuws Elf tal Deze wedstrijd wordt gespeeld in het kader van Sport Steunt Zonne veld 19.30 uur muziekconcert in de Voorstraat door de harmonie 'Apollo' uit Wissenkerke. gevolgd door een show van bovengenoemd korps op het oude haventerrein Dirigent J Boon 20 00 uur: optreden van het dans- en show-orkest 'Enterprise' in de amuse mentshal. met medewerking van de Zusjes Wouterse. 21.00 uur trekking van de loterij voor de race-fiets 23.00 uur trekking grote loterij H engel wedstrijd SINT-PHILIPSLAND Visclub ij Makreel' uit Sint-Philipsland 1 haar tweede competitiewedstnjdd achttien deelnemers. Na afloop i de prijsuitreiking in clubhuis 1 Druiventros'. De uitslag was Senioren; 1W Hoek 2M den Engelsr D. Breeman. 4 P M den Braber 5 Geuze. Jeugd: 1 C. Reyngoudt Lzn. J Verwijs: 3 L de Jonge. 4 M. Kosten. 5C( Braber De eerstvolgende wedstrijd is op zatei 25 juni van 13.00 tot 16 00 uur aai Zuiddijk. Biljartwedstrijd SINT-MAARTENSDIJK In hete derlaagtoernooi van biljartd 'Smerdiek' werd een wedstrijd speeld tegen een team van camp4 'De Zeester' afdeling Belgie. Tha club 'Smerdiek' wist 72.53 punter' vergaren tegen 51.56 punten voori gasten. Op zaterdag 2 juli wordeni prijzen uitgereikt om 20.00 uurinb clubhuis 'Smerdiek'. Toertocht De Hoop Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Zeven leden; tourclub De Hoop maakten een toe van 120 kilometer door Midden-Zf land. De rit ging via 's-Heerenha Middelburg Grijpskerke en Vei naar Noord-Beveland en vandaar rug naar het startpunt Goes. E kilometerklassement is nu als vcü W Deurloo 1034 km; 2 W de Haan 8 km; 3 C. Rijnberg 972 km: 4 J. J. 935 km en 5 J. van Leeuwen 8 kilometer. M idzomertoernooi tennisvereniging BURGH - De Tennisclub schouwen hield een midzomertce nooi op de banen in Burgh. 18.30 uur waren de uitslage n beka en reikte voorzitter Peter Kleljni prijzen uit. Bij de dames wonneni poule 1 Ria Schoot en Truus Silvisi m poule 2 Corrie van Rooi en Conn den Ouden. Bij de lieren ging poult naar Rob van Rooi en Henme cf Ouden en was de overwinning' poule 2 voor Han Glimmerveen Wim Dettingmeijer Op zondag 26;u wordt een mixed veteranentoens gehouden. Veel deelnemers aan trimloop van NAKS SINT-MAARTENSDIJK - De tr loop van Na Arbeid Komt Sport St -Maartensdijk trok 190 deelnena ER waren voor de 5 en 10 km 1 lopers. Het parcours was uitgezet de omgeving van St-Maartens^ Na afloop ontvingen de lopers lintje of medaille in 'Haestinge' D groepsprijs ging naar de lagere school 'De Rieburch' uitSV Maartensdijk, die met 52 leerling meeliep. De Antwerpse sportvefflt ging CVD deed mee met 21 tnmni® Plattelandsvrouwen bezochten Maasvallei SINT-PHILIPSLAND Als afsla ting van het seizoen gingen 26 plaw landsvrouwen uit Sint-Philipslandi reis naar de Maasvallei Men brad een bezoek aan onder meer AnW pen. Mechelen. Dinant en Namen de terugweg gebruikte men een nu* tijd in Woensdrecht Snelheidsrit van Tandje Bij SINT-MAARTENSDIJK - TourcU 'tandje Bij' houdt zondag 19 juni* snelheidstijdnt over 8800 meter va* de Oudelandseweg in Sint-Maartö dijk. Om 14.30 uur vertrekt de efiö deelnemer De prijsuitreiking is1, clubhuis 'Smalstad' aan de Markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32