De pot op ïohan Cruijff: mensen vroegen tij in Nederland te blijven Vrede tussen Middelburg en Van Duimen Valpartij Leo van Vliet in ronde van Zwitserland ZEEUWSE ZWEMSPORT HEEFT BIJ MEISJES WEER TOEKOMST ISPORTIEVE WRAAKGEVOELENS TEN OPZICHTE VAN A J AX Bezwaren tegen visum voor oureur North Tien spelers FC Amsterdam ontdoken de belasting Duitse lotto Oogoperatie Van Hanegem Breedtesport met goede tijden JQNDERDAG 16 JUNI 1983 IrOTTERDAM (ANP) Na weken van speculaties en gissingen heeft Johan Cruijff komst van Johan Cruijff. Bij Feye- i -li u rrr t. t r noord moeten Pierre Vermeulen en roensdagmiddag in het 'Kuipje' van het Feyenoordstadion, zijn handtekening gezet onder Jan van Deinsei, nog hun handteke- en contract dat hem voor een jaar aan Feyenoord bindt. „Voor mijn laatste jaar als actief ning zetten. Trainer Libregts gaat Voetballer", zoals Cruijff zei, maar er onmiddellijk aan toevoegde: „Je weet het bij mij nooit", J™e""^m!n'SicU^liMd»e De 36-jarige Cruijff zei dat het aanvan kelijk wel moeilijk was geweest te kiezen voor Feyenoord. ..Daarom", zei fcU. „is er ook een pauze ingelast in de onderhandelingen Dit vooral om alle Kgatieve reacties wat te laten wegeb ben" Johan Cruijff komt met sportie- wraakgevoelens ten opzichte van ajn vorige werkgever, Ajax, in Rotter dam voetballen. Bij zijn uiteindelijke e voor Feyenoord hebben, vol- Cruijff, de gesprekken met Wim Jansen en Wim van Hanegem een belangrijke rol gespeeld, johan Cruijff wil nog graag een jaar op topniveau spelen. Dat is ook een belangrijk uitgangspunt geweest bij ijjn beslissing. „Bovendien", zei hij, Rebben veel mensen mij gevraagd rooral in Nederland te blijven". Cruijff hoopt dat door zijn komst naar Rot- ladam het Feyenoordstadion weer al vollopen. Die wens had een jaar «leden trainer Hans Kraay op dezelf de plaats ook geuit. Feyenoord-voor- atter Gerard kerkum onthulde mensdag echter, dat Feyenoord het afgelopen seizoen met een gemiddel de van onder de 20.000 toeschouwers beeft gespeeld. De komst van het jliek is niet alleen belangrijk voor moord maar ook voor Cruijff, die op recettebasis gaat spelen. Rotterdamse eredivisieclub. Alge meen wordt aangenomen, dat bij een toeschouwersaantal van boven de 22.000 voor Cruijff de kassa gaat rinkelen. Voor het Rotterdam-toer nooi, dat aan de competitie vooraf gaat, zijn geen afspraken gemaakt omdat Feyenoord in dat toernooi gast in eigen stadion is. Bij de over eenkomst met Cruijff is wel gespro ken over de toeschouwersaantallen bij de UEFA-wedstrijden, die Feye noord in het nieuwe seizoen gaat spelen. „Bij die wedstrijden ligt de drempel hoger dan bij de normale competitie", aldus Kerkum. Johan Cruijff gaat zich waarschijnlijk m Rotterdam of directe omgeving vestigen. „Ik heb altijd op maximaal twintig minuten afstand van het sta dion gewoond en dat ik ook nu graag Over het zich weer beschik baar stellen voor het Nederlands elftal is in de overeenkomst met Feyenoord niet gesproken. Kerkum: „Johan CruijfT speelt in de eerste plaats voor Feyenoord". Thijs Libregts, de nieuwe trainer van Feyenoord. heeft met de komst van CruijfT een van zijn wensen in vervul ling zien gaan. ..Nu Cruijff er is gaan we verder", aldus Libregts die nog graag een rechterspits en een verdedi ger wil aantrekken. „Cruijff zal waar schijnlijk op het middenveld of in de verdediging gaan spelen". Libregts noemde woensdag de namen van Johnny Rep en René van der Gijp als aanvallers en zag Hugo Hovenkamp als kandidaat voor de plaats als ver dediger. „Wtj orienteren ons echter nog, want eerst moet de zaak met Cruijff rond zijn". Kief! Positief Feyenoord heeft, voordat de komst van Cruijff definitief werd, overleg gevoerd met de sponsors en de spe lersgroep. „De sponsors moesten wij inlichten, hoewel zij bij de komst van Cruijff in financieel opzicht in het geheel niet betrokken zijn", aldus Gerard kerkum. Volgens de voorzit ter van Feyenoord had de selectie positief gereageerd op een eventuele Rinkelen :kum wilde alleen maar kwijt dat [de betaling van CruijfT afhankelijk is rui het aantal toeschouwers. „Uiter- rd is een bepaalde drempel inge- rawd. Vorig jaar was onze begro- llng gebaseerd op 25.000 toeschou- maar daar zijn we ruim onder {eblevcn", aldus de voorzitter van de IMSTEUDAM Het bestuur van de Stichting VN-jaar voor de sancties ;en Zuid-Afrika' meent, dat het ioisterie van buitenlandse zaken tn onrechte een uitzondering heeft [tmaakt voor motorcoureur Alan forth. Twee weken nadat was beslo- ed North geen toestemming te geven |an races in Raalte mee te doen. nek de minister dinsdag af van het jrincipe om Zuidafrikaanse sportlie- ien geen visum te verstrekken. Het stichtingsbestuur acht de plei- jooien van het ministerie van WVC. s NSF en de KNMV voor toelating ran North tot de TT van Assen niet ■khoudend. De betrokken instan ces vreesden, dat het Asser motor- irtevenement zou worden ge- :apt van de Grand Prix-lijst, in to North zou worden uitgesloten 'ren deelneming. Bij de persconferentie, die de organis- '.oren van de TT dinsdag In Amster- to hielden, werd een vertegenwoor diger van de stichting de toegang geweigerd omdat hij niet was uitgeno digd voor de bijeenkomst. AMSTERDAM <ANP> Tien spelers van de FC Amsterdam ontdoken in 1979 de belasting voor bedragen va riërend van 5.000 tot 20.000 gulden. Zij werden hiertoe uitgelokt door de voormalige voorzitter van de voet balclub, de 63-jarige D. Stoop. Dit heeft persofficier van justitie, mr. H. P. Wooldrik, woendsdag bekendge maakt. Stoop werd maandag in zijn woning in Amsterdam aangehouden door de fis- tale inlichtingen- en opsporingsdienst opvedenking van valsheid in geschrif te en uitlokking van valsheid in ge schrifte. Volgens Wooldrik regelde Stoop in 1979 de salarissen van de spelers. Een tiental voetballers en hun voorzitter gooiden het toen op een akkoordje en besloten bedragen tus sen de vijf- en twintigduizend gulden met op te geven als salaris, maar als een lening Op die manier werd de fiscus voor een paar ton benadeeld De voormalige voorzitter van de FC Amsterdam, ex-lid van het sectiebe- stuur van de KNVB en directeur van Se Voorburgse liftenfabnek Starlift blijft, volgens Wooldrik. zeker tot vrij dag in verzekering op een Amster dams politiebureau Dan wordt hij voorgeleid voor de officier van justitie, nr. j. de Bruin en de rechter-commis AMSTERDAM (ANP) De twee topmotorcoureurs van Nederland, Jack Middelburg en Boet van Dui men, rijden de 53ste Dutch TT volgende week zaterdag in Assen onder dezelfde vlag. Het in de laatste weken hoog opgelopen ge schil tussen de twee 500 cc-rijders werd dinsdagavond bijgelegd. In een bijna zes uur durend gesprek in Arnhem werden de misverstan den uit de weg geruimd over de aanleiding voor de ruzie: de door de bemoeienis van de KNMV aange schafte Honda-racemotoren. die uiteindelijk aan Middelburg wer den toegewezen. De verhelderende bijeenkomst werd gehouden op ini tiatief van de KNMV en naast de rijders bijgewoond door sportbe stuurders Vaessen en Bilderman, TT-voorzitter Timmer en zaak waarnemers Jansen en Huberts. Zowel Van Duimen als Middelburg toonde zich woensdag, bij de pre sentatie van een speciaal voor de TT opgezet Nederlands racmgteam (met Spaan, Schouten, Streur/ Schnieders, Middelburg en Van Duimen), content over het uit de weg ruimen van de tegenstelling. Om dat te bewijzen kwam het tweetal samen op de motor door de gangen van het hotel, waar de persconferentie van de TT-organi- satie was gehouden, gestoven. Jack Middelburg (links) en Boet van Duimen tekenden de vrede en stapten om dat te bewijzen samen op één motor. De besturen van Pisa en Ajax zijn het alsnog eens geworden over de trans- ferpnjs voor Wim Kieft Dat betekent dat de 20-jarige Rotterdammer de komende drie seizoenen voor de Ita liaanse club zal uitkomen. Kieft en Pisa bereikten in het afgelopen week einde al overeenstemming. Het be stuur van Ajax moest daarna nog enkele dagen wachten voor Pisa liet weten dat het met de voor de spits bedongen prijs akkoord ging. Guthrie De Britse voetballer Chris Guthrie heeft woensdag een tweejarig con tract getekend bij Roda JC Het trans ferbedrag voor de aanvaller is met bekendgemaakt. Guthrie, die in Groot-Brittannie voor Millwall en Fulham speelde en daar arbeidsonge schikt werd verklaard, kwam het afge lopen seizoen uit voor Willem II. Door de bezuinigingen was hij voor de Tilburgse club te duur geworden. Bo vendien heeft Guthrie er nooit een geheim van gemaakt gecharmeerd te zijn van de trainerskwaliteiten van Jan Brouwer, die door het bestuur van Willem II is ontslagen. Tscha naar HSV De Westduitse kampioen Hamburger SV is tot overeenstemming gekomen met de Zuidkoreaanse voetballer Bum-Kun Tscha, die het afgelopen seizoen tegen een jaarlijkse vergoe ding van 450,000 gulden op de loon lijst stond van Eintracht Frankfurt Slechts de hoogte van het transferbe drag is niet nauwkeurig bekend. Frankfurt vraagt tussen de 880 00 en 1.1 miljoen gulden voor Tscha. die onlangs in het nieuws kwam wegens het niet voldoen van zijn financiële verplichtingen voor zijn huizenbezit. ROTTERDAM Johan Cruyff heeft zijn handtekening gezet onder een contract, dat hem voor één jaar aan Feyenoord bindt. Links trainer Thijs Libregts en rechts voorzitter Gerard Kerkum TWEEDE NEDERLANDSE TOUR-PLOEG VALT DOOR DE MAND SCHINZNACH-BAD (GPD) Tijdens de generale repetitie voor de Tour de France heeft Leo van Vliet dooreen onnozele val zichzelf, zijn ploeggenoten en Peter Post opgezadeld met zorgen. Of zijn deelname aan de Ronde van Frankrijk gevaar loopt viel in het kuuroord Schinznach-Bad. waar de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland eindigde met een zege voor de Belg Frank Hoste in een massasprint, niet te zeggen. Daarvoor is het nog te vroeg. Van Vliet rijdt „op hoop van zegen" verder en met de door de plaatselijke arts Schneider verstrekte zekerheid dat zijn linkerhand niet is gebroken, maar wel zwaar gekneusd. HAMBURG In de Westduitse getallen- lotto '7 uit 38' zijn woensdag de volgende winnende getallen getrokken. 3 6 15 23 25 33 35 reservegetal 38. Het winnende getal in Spel 77 is: 5 4 0 5 0 5 6. ROTTERDAM Wim van Hanegem. die last heeft van staar, is woendsag in een ziekenhuis in Stadskanaal geopereerd aan zijn rechteroog. De Feyenoorder zal zaterdag vermoede lijk alweer naar huis kunnen. Op een later tijdstip zal hij zich ook aan zijn linkeroog laten opereren. Het gebeurde al vroeg in de koers, na 4.5 kilometer bij het uitrijden van startplaats Seuzach Leo van Vliet: „Een gedeelte van het peloton schoof daar plotseling een fietspad op en voor ik het wist knalde ik tegen de stoeprand aan" Van Vliet viel op zijn linkerzij, schuurde zijn koersbroek open en kreeg na weer opgestapt te zijn zoveel pijn in zijn linkerhand, dat hij die de hele verdere etappe machte loos bovenop zijn stuur moest leggen. Manmoedig doorzetten kon niet voor komen dat Leo van Vliet het grote peloton moest loslaten en terecht kwam in de groep achterblijvers, waarin de kandidaten voor de moge lijke tweede Nederlandse Tour de France-ploeg sterk vertegenwoordigd waren Op het 173.5 kilometer lange parkoers dat met vijf vriendelijke bergjes van de derde categorie een slappe afspie geling was van wat er aan hindernis sen nog moet komen, raakten van de in totaal 20"coureurs waaruit de equi pe voor de Tour eventueel moet wor den samengesteld, 15 man achterop. Van dat aantal leverde Beckers er acht (Bruyndonckx. Kerstens. Nieuw- dorp. Van Hooydonck. Van Vlimme- ren, Van den Hoek. Koppert, Lange- rijsi en Fangio zeven (onder wie kop man Luc Colijn en de Nederlanders Van Meer en Van Dongen). Hun ach terstand varieerde van ruim drie mi nuten tot bijna twaalf. Veel van de bij de Ronde van Zwitserland betrokke nen vroegen zich dan ook af wat een Beckers-Fangio-combinatie in een Tour gaat zoeken. Geen zin Ook binnen de ploegen zelf is er met verbazing en reserve gereageerd toen het nieuws dinsdagavond tijdens de maaltijd officieel werd bekendge maakt. Jacques van Meer: „Toen er vrijwilligers gevraagd werden heb ik mijn hand niet opgestoken... Ik kijk het hier eens rustig aan en daarna zien we wel verder". Aad van den Hoek: „Ik moest lang nadenken voor ik wist wanneer ik voor het laatst bergen heb beklommen. Dat was vo rig jaar met Post in de Ronde van Zwitserland. Zoals het nu met me gaat heeft het geen zin aan de Tour te beginnen. Maar wie weet sta ik er over een weekje heel anders tegen over". En zo kijkt nagenoeg de hele ploeg er tegenaan Ook de animator achter het plan. Sjaak de Goede, die zich bij het overzien van de weinig bemoedigende situatie in Schinznach-Bad weliswaar absoluut niet uit het veld geslagen toonde, maar die voor alle duideljk- heid toch wel opmerkte „Zouden onze ploegen hier totaal floppen, tja dan kunnen we natuurlijk beter die kandidatuur intrekken en thuisblij ven. Deze ronde is dus een test". Ook voor Jan Raas is de Ronde van Zwitserland geen doel maar een mid del ..De laatste tijd reed ik alleen criteriums en dat is natuurlijk niks voor een Tour. Vandaar dat ik hier ben om in vorm te komen". Zelfs Peter Post zet m de Tour de Suisse geen druk op de ketel. „Dit ls een geweldig goede aanloop naar de Tour. Ze moeten daar hard werkend maar toch ontspannen naar toe leven". Hoste KAMPERLAND De. mixed race, een koppeltijdnt voor een dame en een heer, van de wielervereniging Theo Middelkamp heeft het gisteravond moeten stellen zonder Jan Janssen en zijn dochter Karin De ex-Tour de France-winnaar meldde zich keurig op tijd bij het inschrij vingsbureau en informeerde daar of er een plaats was waar hij zich kon verkleden. ..Ga maar in de wc", kreeg hij ten antwoord van de organisatie die duidelijk niet had gerekend op de vraag naar ordentelijke kleedaccommo- datie. Janssen vond echter dat de organisatoren zelf de pot op konden en keerde met zijn dochter huisiuaarts Organisator Cees Riemens hoorde pas later van het voorval en kon er niet meer voor zorgen dat er wél behoorlijke ruimte voor Jan en Karin Janssen beschik baar kwam. „Ik was in het café toen ik hoorde dat zij op het parkoers liepen en ben onmiddellijk gaan zoeken. Toen ik ze niet kon vinden ben ik teruggegaan en werd me het hete verhaal verleid Jammer dal wij elkaar zijn misgelopen, anders zou het zo natuurlijk met gegaan zijn", aldus Riemens Ze zijn een beetje te snel vertrok ken De race voor fietsende gemend dubbelseindigde in een overwinning voor Sonja Stompé en Jacky van der Horst, die de elf kilometer op het Goudplaat-parkoers aflegden in 13 minuten 57,68 seconden. Connie en Peter Geschiere werden tweede op bijna vijf seconden en de derde plaats was voor Jacqueline van Stee en Eugene Nieuwenhuizen. De uitslag ziet er als volgt uit: 1 Sonja Stompé'Jacky van der Horst 13.57,68: 2 Connie en Peter Geschiere 14.02.52, 3 Jacqueline van SteelEugéne Nieuwenhuizen 14.11,53: 4 Jannie en Jack de Groot 14.14,35; 5 ma van hoof Aad Dekkers 14 14.746 Hannie en Jan van der Valk 14.17,427 Jopie en Robert Withaagen 14.18.66, 8 Joke Goereel Wilfried Geijs 14.22,88, 9 Ina en Geert van olzel 14 24.33, 10 Chris Goeminne Maunce van der Heelen 14.25,62. Charles de Caluwé Daar wedstrijden op baan in Italië TERNEUZEN Wielrenner Charles fit Caluwé uit Terneuzen is opnieuw opgenomen in de Nederlandse junio- [tnbaanseleetie. Van 23 tot en met 25 toi neemt deze ploeg deel aan inter nationale wedstrijden, die in het Ita liaanse Lanciago worden gehouden. In totaal zullen acht Nederlandse ju- moren volgende week onder leiding to coach Theo Ockhuijzen naar Ita- vertrekken. Naast De Caluwé zijn fiat Bob Rasenberg. Tommy Post, Theo Kortekaas, Raymond de Haas. ;Sick Ruiter, Rinie Letterman en de -*tstbrabander Hopmans GOES Het is een bekend gegeven: de Zeeuwse wedstrijdzwemmers zul len nimmer hun sportgenoten in an dere delen van het land inhalen. Daarvoor is de achterstand in accom modaties te groot, daarvoor zijn er in deze provincie te weinig hoog gekwa lificeerde trainers, hoe het enthou siasme van de Zeeuwse trainers ten spijt. Men mag in de kring Zeeland van de KNZB (zwembond) al blij zijn als er naast de eenlingen, die de wedstrijdsport altijd beheersten, sprake is van enige breedtesport. Dat laatste heeft lang in voldoende mate ontbreken, maar was in het afgelo pen seizoen met name bij de meisjes weer te signnaleren. Goesenaar Co Wagenvoort, secretaris van de Zeeuwse zwemcommissie teen soort technische commissie) heeft het 'opgediept' uit de rijen uitslagen van gewone en plaatsingswedstrijden voor het Zeeuws zomerkamploen- schap, een titelstrijd, die morgen, vrij dag (estafettes) zaterdag en zondag (korte baankampioenschappen) en volgende week dinsdag en donderdag (lange baan) in het Inkelbad in Krui- ningen wordt gehouden. Waar het herenzwemmen nog steeds (al bijna acht jaari beheerst wordt door Rob Geervliet van Luctor uit Middelburg (op de vrije slag zwaar beconcurreerd door clubgenoot Leon Verhage. terwijl op de schoolslag Wil lem Jan Knoester koploper isl staat er bij de categorie onder de 14 jaar bij de meisjes een brede groep klaar, die elkaar fel beconcurreert en die onge twijfeld de opvolgster(s) van Irma de Waard en haar huidige directe belaag sters zal opleveren Op de vrije slag noteerden de acht geplaatste zwemsters uit de groep onder de 14 jaar tijden, die onder de 1 minuut 10.1 seconde liggen, bijna exceptioneel voor Zeeuwse begrip pen. Marleen Knoester (Luctor) voert liet rijtje aan met 65.9. (Het is een plaatsingstijd. best mogelijk, dat er snellere persoonlijke tijden geno teerd staan).Dan volgen: Nicole van Haelst (Bruinvis) met 66.4. Ingeborg Schauwvliege (Bruinvis) met 76.0, Rianne Geervliet (Luctor) met 67.7, Ingeborg Vonk (een aanwinst van De Stormvogel uit Vlissingen) met 68.0, Helen Zwart (Onderdak Zierikzee) met 68.9, Lisette Sierevogel (Luctor) met 69.6 en Miranda de Zeeuw (Schel- destroo) met 1.10.1. Uit de top van dit groepje moet de zwemster komen, die in de naaste toekomst onder de mi nuutbarrière duikt. Ook op de vlinderslag zijn de plaat singstijden van de betreffende groep (tijdens kampioenschappen wordt in de categorieën tot 10 jaar. tot 12 jaar tot 14 jaar en tot 16 jaar gezwommen, daarna volgen de dames) hoopge vend. Rianne G Geervliet was het snelst met 1.16.2. vr Nicole van Haelst (1.16.5) Marleen Knoester (1.17.1) en Miranda de Zeeuw <117.2). Ter verge lijking in 1977 was het jeugdrecord 1 21 Op de schoolslag is allen Marleen Knoester de enige belofte uit dit groepje, op de rugslag Rianne Geer vliet. Een treetje jonger is een iets minder breed maar toch sterk groepje in aantocht: Arlette Knoester (Luc tor) Melanie Vonk (Stormvogel) en Sylvia Schmitl (Koewacht), onderaan de ladder moet met grote belangstel ling de verrichtingen van Sandra van Zijp (Luctori worden gevolgd Irma de Waard ontbreekt overigens op het appel De leerlinge aan de Tilburgse land- en tuinbouwschool. waar ze bloemsierkunst studeert, her stelt momenteel van de gevolgen van een valpartij, die haar een gescheurde spier bezorgde. Op nagenoeg alle on derdelen. waarop de Luctorzwemster favoriet zou zijn, staat nu Jamne Goethals van ESruinvis als eerste ge plaatst, met name alle op vrije slag nummers. Het Sas van Gentse meisje is geheel hersteld van de gevolgen van de ziekte van Pfeiffer, die haar twee jaar geleden trof Nu de dames dsa- mesnummers 'beschermd' zijn heeft met name Sandra Verdonck van Scheldestroom Breskens kansen op enkele titels. In de oudste jeugdgroep staan Ariene Knoster iLuctori Els van Haelst (Bruinvis) en 'nieuwkomer' Liesbeth Dekker Ottersi in de be langstelling. Weinig graantjes Rob Geervliet laat met uitzondering van de schoolslag weinig graantjes over voor de concurrentie. Van de 100 tot en met de 1500 meter vrije slag staat hij met uitzondering van de 400 meter (Leon Verhage( als eerste ge plaatst. evenzo op de 100 meter rug- en vlinderslag. De Luctorianen heb ben vooral vrij baan, omdat 'gere- nommeerden' afgehaalt hebben: Ed- win de Causmaecker iBruinvis). Ed die de Smit (Scheldestroom) en Paul Post (Ganze). Er zijn weinig opvol gers: Patrick Braam (Luctor) is er beslist wel n. op enkele specialisaties ook Patrick van Haaren (Zuidwester) op de vrije slag en en de jongeren Andr van Zijp (Luctor) en Arjan Verheij (Schelde). Co Wagenvoort verwacht ondanks de vele favoriete stellingen toch menig verrassing De reden ..De plaatsmgs- tuden. die ik vanaf februari heb bijge houden. zijn zowel in overdekte als in open baden gezwommen en overdekt gast het nu eenmaal veel sneller. Overigens mag voor plaatsing voor de nationale kampioenschappen in het vervolg ook in 25-meterbaden over dekt gezwommen worden, waardoor de situatie helemaal scheef komt te staan. Bovendien is Zeeland n van de kringen, waar de zomerkampioen- schappen niet in een overdekt bad kunnen worden gehojden, omdat we hier nog niet over een 50-meterbad overdekt beschikken" meldt de zwemcommissie-secretaris Tussen Seuzach en Schinznach han delden de 130 renners geheel en al volgens die intentie. Er was een achterstand van bijna drie kwartier op het wedstrijdschema lontspan ning dus), maar er werd toch ook hard gewerkt (gedwongen door te genwind I, met name in de laatste kilometers toen vooral Henk Lubber- ding zich enkele malen onderscheid de. De overwinning ging naar zijn vroegere ploeggenoot Frank Hoste. De uitslag van de eerste etappe is: 1 Hoste (beli 163.5 km van Seuzach naar Schinz nach-Bad in 4 uur 58 minuten en 39 secon den i gemiddelde snelheid 32.774 knvuur). 2 Lemond iVSti. 3 Mutter (Zwi), 4 Jacobs (Beli. 5 Freuler iZwi). 6 Huerzeler (Zwi), 7 Gavazzi (Itai. 8 Russenberger (Zwli; 9 Maler (Oosi 10 Van der Velde (Nedi: 11 Sergeant (Beb 12 Bruggmann (Zwi): 13 Demierre (Zwn: 14 Kelly Heri. 27 Winnen iNedi. 34 Gisiger (Zwi: 35 Broers iNedi 38 De Rooy (Nedi. 43 Lammerts (Ned); 46 Veldscholten (Ned:. 59 Oosterbosch (Ned), 69 Rooks (Nedi. allen in dezelfde tijd als Hoste, 76 Van Meer op 6 minuten en 17 seconden, 84 Kerstens op 10.31. 88 Nieuwdorp op 11.53; 95 Van Hooydonk. 100 Van Vlimmeren; 101 Van den Hoek. 125 Van Vliet, allen in dezelfde tijd als Nieuwdorp. Het algemeen klassement na de eerste etappe is: 1 Gisiger (Zwi) 5 uur 10 minuten en 27 seconden. 2 Visentim (Itai op 1 sec 3 Kelly ileri op 0 04. 4 Oosterbosch (Ned) op 0.04. 5 Lemond iVSt) op 0.08.6 Leali (Ita) op 0 16. 7 Grezet (Zwi) op 0.18, 8 Demiene (Zwi) op 0.20. 9 Berard iFrai op 0 20: 10 Winnen (Nedi op 0.22; 11 Freuler (Zwi) op 0 23. 12 Mutter <Zw1> op 0.28 13 Sergeant (Bel) op 0.29, 14 Machler (Zwi) op 0.31. 15 Hoste (Bel) op 0.33, 17 Lubberdmg op 0.38, 29 De Rooy op 0.47. 37 Lammerts op 0.53. 38 Van der Velde op 0 54. 51 Veldscholten .op 1 00, 52 Rooks op 1.00; 61 Broers op 1 08; 65 Raas op 1.15; 67 Jonkers op 1 18; 82 Van meer op 7.59. 84 Kerstens op 12.06 94 Van Dongen op 12 56; 95 Koppert op 12.57, 96 Nieuwdorp op 13 01100 Van Vliet op 13.04. 101 Langenjs op 13.06. 120 Van Vlimmeren op 13.28 127 Van Hooydonk op 13 49; 128 Van den Hoek op 14.13. Midi Libre De Belg Eric Vanderaerden heeft woens dag de proloog van de Midi Libre in Decazeville (Zuid-Frankrijk) gewonnen voor zijn landgenoot Jean-Luc Vanden- broucke en de Ier Stephen Roche. De 21-jarige Vanderaerden reed de 4000 meter in de straten van Decazeville in 4 minuten 46,8 seconden, een gemiddelde van ruim 50.2 kilometer per uur Zijn ploeg genoot Adri van der Poel was als vierde de beste Nederlander, hij gebruikte zeven se conden meer dan Vanderaerden. De uitslag van de proloog van de Midi Libre is 1 Eric Vanderaerden Bel) 4000 meter in 4 minuten 46.8 seconden (gemiddelde snel heid 50.209 km per uuri; 2 Vandenbroucke (Bel) 4 50. 3 Roche deri 4 51. 4 Van der Poel (Ned) 4.53. 5 Michaud (Frai 4 54 6 Yates (GBn 4.54 7 Zoetemelk (Nedi 4 55, 8 Cn- quielion (Bel) 4 55. 9 Brun (Frai 4 55. 10 Andersen (Den) 4.56, 14 Kuiper (Nedi 4 59 De plaatsen van de andere Nederlanders in de proloog van de Midi Libre zijn 30 Schipper 5 05, 79 Manders 5 16; 88 Tak 5 22. 90 Moritz 5 24 91 Fred van Dongen 5,27. 94 Van den Broek 5 34 Heieen Hage elfde De eerste etappe van de Ronde van Noorwegen voor dames is gewonnen door de Westduitse Beate Habetz. die ook eerste in het algemeen klasse ment werd. Hcleen Hage. elfde in de it. is als negende de beste Nederland se in de rangschikking. De uitslag van de eerste etappe is 1 Beate Habetz iWDl) 86.6 km van Hamer naar Eidsvoll in 2 uur 22 minuten. 2 Helle Sorensen (Dem 2.22 04. 3 Janle Longo (Frai 2 22 07, 4 Tuullkkl Jahre (Zwe) 2 22 10; 10 Mieke Havik (Nedi 2 22 51.11 Heieen Hazge (Nedi 2.22 51 Algemeen klassement na eerste etappe en proloog. 1 Habetz 2.24 51, 2 Sorensen 2 24 51. 3 Sandra Schumacher (WDl> 2.24 57. 4 Longo 2 24 58: 9 Hage 2 25.41. 13 Havik 2 25.46

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 23