Ier neuzen kan toch iavenfeesten vieren bliksemactie bedrijven Zaalvoetbaltoernooi Axel krijgt sterke winnaar Clubtitel Zeeuws- Vlaamse hengelaars uit Westdorpe Afscheid bestuursleden voetbalclub Sluiskil DOEN! v«i ii "t Hoff Bv Drukkerij F van de Velde Jr Tekstverwerking - VSDAG 14 JUNI 1983 14 PZC/streek ERNEUZEN De Havenfeesten '83 in Terneuzen zijn gered, leven bedrijven actief in de haven, hebben de plaatselijke ïW maandag laten weten garant te willen staan voor het kort. Vorige week zag het ernaar uit, dat de feestelijkheden -een tweedaags gebeuren niet door zouden gaan, omdat er i geraamd begrotingstekort van ruim zesduizend gulden «as. jjildat er ook in '82 al een tekort van pulzend gulden was gedekt uit de as van de WV besloot het bestuur jiige week, dat een nieuw tekort niet dat Terneuzen als derde haven van Nederland geen kans zou zien jaar lijks havenfeesten op touw te zetten Vandaar de actie". Overigens verbaasde men zich in havenkringen de afgelopen dagen over de weigering van het Haven schap Terneuzen een bijdrage aan de havenfeesten te verstrekken. g, en w. Axel willen iO mille voor yluidsmaatregelen tXEL B. en w. van Axel willen grant staan voor een geldlening van t stichting Recreatieve Exploitatie ipitschorre (RES). la klachten over geluidshinder nam lie stichting daartegen onlangs maat delen op het motorcrossterrein met filler meer de aanleg van een geluid- ui Kosten: 60.000 gulden. De stich- ng moet daarvoor een geldlening ingaan, waarvoor de gemeente ga at moet staan. «commissie financien bespreekt dat corstel op woensdag 15 juni De trgadering in het stadhuis begint om B.OO uur. Automobilist in Jzendijke gewond IJZF.NDIJKE De 36-jarige J. M. uit [trneuzen is bij een eenzijdig onge- i ik maandagavond omstreeks halfze- °"!tfn ernstig gewond geraakt. 1 ii| werd met verwondingen aan het IJ* acht en aan de borstkas per ambu- see overgebracht naar het Sint- Dlomusziekenhuis te Oostburg Het xeluk gebeurde op de Middenweg IJzendijke. M. reed richting Tcr- uzen toen hij de macht over het e,J sur verloor. Hij geraakte op het 10 tepad, reed in de berm en kwam in V81 uloot tot stilstand. Zijn personen- \a üowerd geheel vernield, slgl romfiets tegen «ito Schoondijke meer voor rekening van de vereniging kon worden genomen. Maandag leid de een spoedberaad tussen de direc ties van zeven havenbedrijven tot een reddingsactie OVET (Overslagbedrijf Terneuzeni. Willem Muller Nederland bv, August de Meijer, scheepvaartagent Minne, scheepsagent Rijnberg, scheepsagent P. C. de Doelder en de firma Smit en Weijnen bleken bereid enkele duizen den guldens op tafel te leggen. De jaarlijkse havenfeesten (die in '81 en '82 tienduizenden bezoekers trokken) worden gehouden op 9 en 10 juli Otto Vosveld. bestuurslid van de VVV Ter neuzen: „Alom vond men het te gek, Raad Aardenburg behandelt motie tegen wethouder AARDENBURG De gemeenteraad van Aardenburg velt woensdag een definitief oordeel over wethouder J. A. J. de Ridder Een motie van wantrou wen tegen de wethouder wordt in stemming gebracht, en bovendien krijgt De Ridder de gelegenheid in te gaan op de kritiek die tegen hem is geuit door de fractieleden van CDA, Gemeentebelangen en Louis de Cerck. De redenen om het vertrouwen in de VVD-wethouder op te zeggen zijn nader omschreven in een notitie, die woensdag als leidraad dient. De extra-vergadering waarin het ontslag van De Ridder aan de orde wordt gesteld begint om 18 30 uur. Trottoirtegel door winkelruit Oostburg OOSTBURG Het afgelopen week einde hebben onbekenden een spie gelruit mgegooid bij Albert Heijn aan de Torenweidelaan te Oostburg. Dat gebeurde met een trottoirtegel. De schade is nog niet bekend. Poelpolder bij Sas van Gent wordt natuurgebied SAS VAN GENT De commissie ruimtelijke ordening in Sas van Gent was maandagavond bijzonder tevre den over het bestemmingsplan Poel polder dat het Sasse college aan de commissie persenteerde. Het bestemmingsplan verschilt vrij wel met met het voorlopige dat in oktober vorig jaar al door de Sasse raad werd aangenomen. De Poelpol der krijgt het predikaat natuurgebied zodat het storten van afvalgips daar onmogelijk wordt. De Zuid-Chemie had samen met een aantal andere omliggende bedrijven bezwaren inge diend tegen het bestemmingsplan dat volgens de industrieën te weinig mo gelijkheden tot uitbreiding bood Al leen de CSM ontspringt de dans lich telijk. De vloeivelden aan cte westkant van de spoorweg worden, in tegenstel ling tot een eerder plan. nu wel be stemd voor industriële uitbreiding De gemeenteraad van Sas van Gent stelt donderdag 23 juni in een extra raadsvergadering het uiteindelijke bestemmingsplan vast. Een van de deelnemers van Platzak uit Westdorpe. met een 65 centimeter lange brasem SLUIS Op de Damse Vaart in Sluis zijn zaterdag dour de hengelsport ver eniging Aardenburg de Zccuws- Vlaamse kampioenschappen jeugd- hengelen gehouden. Ilonderdacht deelnemers van zeven verenigingen hadden er voor ingeschreven. Niet alleen voor de individuele titels, ook voor de eer om zich een jaar lang beste vereniging van Zeeuw.sch- 10ONDIJKE Mejuffrouw C. F. Bt Oostburg liep zondag bij een luk in de Dokter Huizingastraat iondijke een gekneusd been op. L zat achterop een brom- :«.die bestuurd werd door F L S. aVtaneuzen. De bromfiets botste in HüKcht op een personenauto, die bewird werd door G P. T. uit West- Dorpsraad IJzendijke (spreekt plan Heine Jonkvrouw 3 UZENDIJKE Het bestemmings- W Kleine Jonkvrouw 3 staat cen- 1,J bil tijdens de openbare vergade- de IJzendijkse dorpsraad, andag 20 juni in café 'De Lozanne'. schillende inwoners van IJzendij- lhebben bezwaren tegen het plan tbedoeling van de openbare verga- Hing, die om 20.00 uur begint, is de in- en opmerkingen te bundelen en se dan via een gemeenschappelijk titijven kenbaar te maken aan de stburgse gemeenteraad. Tot 26 juli het bestemmingsplan ter inzage kunnen bezwaren worden inge licht. an/are Sint-Jan yeelde in Antwerpen BIT-JANSTEEN De muziekver- -ging 'Smt-Jan' uit Sint-Jansteen m deel aan een groot muziekfesti- iop de Groenplaats in Antwerpen, fanfare uit Sint-Jansteen bracht Idens het concert verschillende klas- olie en populaire werken ten gehore rtvele aanwezige publiek waardeer- e het optreden na afloop met een ttgdurige ovatie. nestavond fbiljartclub NT JANSTEEN - De topbiljart- y -b 'De Steense Toep' uit Gint ij Steen houdt zaterdag 18 juni de Biijkse feestavond in zaal 'Bigodes' Sint-Jansteen. Hoogtepunt van de JJ5 tenkomst wordt de huldiging van Ihe Thijs als Zeeuws kampioen '83. Wens alle leden van de Steense lartveremging zal de kampioen een Heau worden overhandigd. De feest end wordt besloten met een dansje een bingo. De toerploeg na afloop van de ril van Parijs naar Graauw: links organisator Remy Mangnus GRAAUW Monsterritten voor toerfïetsers komen steeds meer op het voorplan. Graauw-Blanes naar de Spaanse Costa Brava sloeg vorig jaar alle records; zaterdag had de SV Aloy weer een stunt van allure; Parijs-Graauw in slechts één dag: „Nou is dat misschien niet zo'n toer, het was wèl zo dat de 22 deelnemers zo'n zesendertig uur zonder slaap door moesten zien te komen. Het is een groot succes geworden", vertelde organisator Remy Mangnus zater dagavond Om hall vijf s ochtends in de omgeving van de Parijse penpherique gestart trok de kleine kara vaan in regelmatig tempo op de Belgische grens aan Die werd al vroeg na het middaguur bereikt, waarna de laatste kilometers naar Graauw onder de wielen weggleden Een paar uur eerder dan verwacht kon m het Graauwse trimcentrum van Aloy de wijn al gekoeld worden, om tien minuten over half zeven trok het peloton over de finish Vlaanderen te kunnen noemen. Dat predikaat ging met overmacht naar jeugdleden van De Platzak uit West dorpe In de categorie van acht tot en met elf jaar bleef Timoth Poppe al zijn concurrenten voor Andy Wauters klopte het gezelschap in de klasse van twaalf tot en met vijftien Jaar Door die resultaten kon de prijs voor de winnende vereniging De Platzak niet meer ontgaan Burgemeester Assel- bergs van de gemeente Sluis verricht te na afloop de prijsuitreiking Uitslagen: 8'11 jaar: i Timoth Poppe. Westdorpe (3201 2 Adwil de Wolf. Axel (280i; 3 S de Geest. Clinge (28(11 1215 jaar: 1 Andy Wauters. Westdorpe <78(J2 Mark Willaert Cltnge (450): 3 Rudi van Damme Axel i450i Verenigingen: 1 De Platzak Westdorpe (38). 2 GOA, Axel '52> 3 Clingse Henge laars. Clinge (61 4 HSV. Aardenburg (150i 5 Koewacht (279). 6 Jantje van Sluis Sluis 12807 Zulddorpe i297i Dagklassemcnt algemeen: 1 Andy Wauters 1780). 2 M Willaert (450). 3 R van Damme 1430). 4 Marco van Damme Axel (350). 5 T Oppe (320) 6 Hans Ulijn Sluis (310i. 7 A de Wol! (280 H G Matlelee. Koewacht (280). 9 Tonny van Vooren, Westdorpe (280). 10 S de Geest (280) AXEL Met Verpoorte als eindover winnaar heeft het tweede DKV zaal- vocljiallocrnooi, zondagmiddag ge speeld in het Axelse Sportuus. een sterke en verdiende winnaar gekre gen. In de finale versloeg men het Wapen van Axel met 1-0. Dit beteken de dat het Axelse team ongeslagen, zonder een verliespunt en een doel saldo van 10-1. de hoofdlrofee in de u acht sleepte. Voor de wapendragers betekende dit verlies, dal men even als in de competitie en beker. Ver poorte voorrang moest verlenen. Men krijgt echter dit seizoen nog een kans. Morgen (woensdag! wordt na melijk de halve finale van de Open Axelse zaal voetbalkampioenschap pen verspeeld en het lot bracht deze Axelse topformaties weer tegen el kaar in het strijdperk. De finale was zeker met de beste wedstrijd van dit sterk bezette toer nooi Beide teams waren erg gebrand op de eindzege, waardoor ze erg af wachtend begonnen Wel werd in de verdediging de bal goed rond ge speeld maar eenmaal in de aanval was daar mankracht te kort omdat geen van beide het nsico durfde ne men volledig de verdedigende stellin gen te verlaten. Piet Verpoorte wilde het blijkbaar niet op strafschoppen Avondvierdaagse Oostburg begonnen OOSTBURG Voor dc 36ste keer ging gisteren, maandag, de avond- wandelvierdaagse te Oostburg van start. Het aantal wandelaars bedroeg ongeveer 1650. Dit betekent een lich te teruggang in het deelnemersaan tal. De organisatie denkt echter, dat er vandaag nog wat deelnemers bij komen. Ook vandaag, dinsdag, kan nog ge start worden. In Oostburg kan wor den gekozen uit twee afstanden, vijf of tien kilometer De oudste deelnemer van het gezelschap is de 79-jarige R. Desmet uit Brugge. Mevrouw Jo Dek ker uit Oostburg wandelt in Oostburg haar veertigste vierdaagse en is daar mee recordhoudster onder de deelne mers Donderdag worden de deelne mers ontvangen door de drumband van Oostburg en de muziekvereniging 'Veronica uit Zuidzande Het verza melen vindt pla'ats om 20 00 uur op de Trageldam te Oostburg t ractieberaad van D en T in Breskens BRESKENS Dorpsbelangen en Toerisme houdt vanavond (dinsdag) een openbare fractievergadering in 'Het Wapen van Breskens in Bres kens. Op de agenda staat de komende raadsvergadering Daarna is er gele genheid tot discussie De bijeenkomst begint om 20.00 uur. laten aankomen. Hij dirigeerde, naar gelang de wedstrijd vorderde, steeds meer zijn manschappen naar voren en twee minuten voor tijd leverde dit het gewenste succes op Uit een aanval waar heel het team bij betrokken was. gaf Henk van der Meijden de laatste beslissende pas aan Wim van Gink en deze gaf doelman Koekoek geen schijn van kans. 1-0 In deze stand kwam geen verandering meer. daar in de resterende minuten de bal goed in de ploeg werd gehouden en zodoende Eddy van de Berghe en zijn mannen mets meer konden ondernemen. Hollandse Zaadhandel, vorig jaar eindoverwinnaar, werd vijfde dank zij het beter benutten van strafschoppen dan het Antwerpse Michel Angelo. Na de normale speeltijd stonden de bord jes hier op 2-2 Het eveneens uit Belgie komende Speelvogel versloeg, om de zevende en achtste plaats het Terneuzense HKC de leiding van de wedstrijden berustte bij de heren L Bombelijn. W van Gremberghe en A. Scheele Uitslagen van de poule wedstrijden waren als volgt. A: Verpoorte-'t Wapen van Axel Kesbeke 4-0 Michel Angelo-HKC 5-2: Ver- poorte-Miehel Angelo 3-0. 't Wapen van AxeL Kesbeke-HKC 1-2. 't Wapen van Axel Kesbeke-Michel Angelo 4-1. Verpoorte- HKC 2-1 B 't Wapen van Axel-Hollandse Zaadhan del 0-0: Speelvogels-Fabncom 0-1, 't Wapen van Axel-Speelvogels 3-2: Hollandse Zaad- handel-Fabncom 0-1. 't Wapen van Axel- Fabncom 1-0. Hollandse Zaadhandel- Speelvogels 3-0 Avondvierdaagse in Terneuzen begonnen TERNEUZEN Onder ideale om standigheden ging maandag de avondvierdaagse in Terneuzen van start. Het wandelspektakel, in Ter neuzen uitgegroeid tot één van de grootste tochten in Zeeland, trok op de openingsavond 3165 deelnemers. In vergelijking met voorgaande jaren is dat een lichte terugval, maar, zo verzekerde men van de zijde van de organiserende vereniging Bram de Meijer, ook dinsdag (vandaag) kun nen de mensen zich nog voor deelna me opgeven. De eerste dag liepen de wandelaars richting Driewegen. Daar splitste de vijf kilometergroep zich van de overige wandelaars. Het team dat vijftien kilometer liep, ging via de Zwedenweg en Noorwegenweg achter Philips langs, waar de vijftien- kilometerlopers de route voortzetten over het Schuttershof. Leden van de drumband Irene zorgden voor de mu zikale begeleiding Vandaag, dinsdag, stuurt de organisatie de wandelaars richting Othene. Clubkampioenschap Sport en Genoegen HOEK De hengelsportvereniging 'Sport en Genoegen" uit Hoek heeft zaterdag de clubkampioenschappen gehouden aan de Voorste Kreek in Hoek De 61 deelnemers vingen voor namelijk paling. De winnaar ving ook nog enkele baarsjes In totaal was de vangst matig De uitslag is als volgt: 1 J de Graaf; 2 D de Pooter: 3 P Lantsheer 4 P van den Berge. 5 P Ollebek, 6 H Meeu- sen, 7 H de Haan; 8 C. Platteeuw; 9 J Oppeneer Deze wedstrijd was er één in een serie van drie, die meetellen voor de Kreek kampioenschappen van de club. De. volgende wordt zaterdag 25 Juni ge-' houden op Het Eiland' in de Loven- polder bij de Hoekse Kreek Fons Bouckhaute en Carlo van Dam me Eddy Eggermont en Michel de Smet hadden zich al eerder terugge trokken Het huidige bestuur wordt aangevuld met Peter van der Hooft en Mark de Feijter. waardoor het totaal op acht man komt De bestuursleden die vrijdag aftreden, blijven overigens nauw bij de vereniging betrokken Zo wordt Boy Gregoire. die dertien jaar bestuurslid is geweest, volgend jaar elftalleider van het eerste team Fons Bouckhaute wordt trainer van de la gere elftallen en clubscheidsrechter Voor de vergadering wordt nog naar één man gezocht- om het bestuur volledig te maken. SLUISKIL Dc voetbalclub Sluiskil houdt vrijdagavond 17 juni in het clublokaal dc algemene jaarvergade ring en neemt tijdens die bijeen komst afscheid van enkele bestuurs leden. In het afgelopen seizoen is Michel de Smet al tussentijds afgetreden als voorzitter Hij werd voorlopig vervan gen door Harry van Tiel, die vrijdag waarschijnlijk definitief tot voorzitter wordt gekozen Het bestuur van Sluis kil heeft lange tijd uit dertien man bestaan, maar wordt voor het komen de seizoen teruggebracht tot negen. Het bestuur neemt tijdens de verga dering afscheid van Boy Gregoire, Informeren bij KV. BOUWONDERNEMING I.B.C. uit Kortrijk zoekt onderaannemers voor een ruwbouw van 20 appartementen en 4 winkels aan de Belgische kust te Blankenberge. Aanvang: augustus 1983; uitvoeringspe riode plm. 365 kalenderdagen. Tel. 056 22 69 24 post 18. Wij gaan trouwen op 28 juni '83 GERARD KOKS BERTA-MARINA MAAS Met droefheid geven wij kennis dat nog geheel onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve man. onze vader, behuwd vader en opa CHRISTIAAN1 JOOST DE VISSER echtgenoot van Anna Pieternella Quaars op de leeftijd van 73 jaar. Breskens A P de Visser-Quaars Breskens S. E Quaars-de Visser J Quaars Breskens W van de Velde-de Visser J J van de Velde Groede D'. C de Visser M. S. de Visser-Maas Breskens: J. de Visser Breskens A P Overeem-de Visser H. Overeem Klein- en achterkleinkinderen 4511 AH Breskens. 13 juni 1983 Scheldestraat 18 De begrafenis zal plaatshebben op donderdag, 16 juni. om 14 00 uur op de algemene begraaf plaats te Breskens Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'De Uitkomst'. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen, Plaats uw familieberichten in de PZC Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma S. VAN LIERE-v.d. HOOFT betuigen wij onze oprechte dank. Het medeleven van zo velen heeft ons zeer goed gedaan C. van Liere, N. van Liere-Klaassen. kinderen en kleinkind Juni, 1983 Esdoornlaan 11, Terneuzen. STER BANDENSERVICE S Terneuzen, Mr. FJ. Haarmanweg 2, j 01150-13828. Ook zaterdag open (van 9-12 uur). 3 Vestigingen m: Alphei) »/d Rijn. Amerjfoort, Amsterdam (2a). Ap Waarden, Nijmegen, Roosendaal. Stadskanaal. Temeuzen.Tilbur(.VIaardingen.Zwolle.Z»i|ndrecht Tekstverwerking en vormgeving knigen terecht steeds meer belangstelling, ook vanuil de huisdrukkerijen van bedreven en instellingen. In ons bedrijf hebben wij de voorzieningen getroffen om uw tekstverwerker te koppelen aan onze Linotron 202 fotozetter Een optimale oplossing voor uw grafisch te verwerken teksten. Tegen minimale kosten Elke typiste kan door het intypen van een aantal eenvoudige instructies op uw tekstverwerker zelf grafisch zetwerk produceren. Tekst in kopi|vorm naar dc drukker sturen waar opnieuw zetfouten kunnen ontstaan. bli|ft achterwege Dubbel werk wordt voorkomen, Zo kunt u winst maken op uw zetwerk. Eén telefoontje is voldoende voor nadere inlichtingen en prijsopgave. WALSTRAAT 56-60. VLISSINGEN. TEL 01184-15144

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27