Handbalvereniging Hulst zit in grote problemen Zesde titel op rij Zeeuwse toppers in sterk bezet springveld Tweedaagse fietscross een spannend gebeuren Wissel Zeeuws- Vlaenderen PZC/streek OPHEFFING DREIGT VOOR HERENTEAM Titelstrijd Sas van Gent is beslist Toernooi in Terneuzen Toernooizege Goalgetters Programma Deelnemers Vliegende Hollander trofee inzet op concours hippique van Luctor et Emergo DINSDAG 14 JUNI 1983 HULST Het herenteam van handbalvereniging Hulst zit momenteel lelijk in de penarie. Enkele weken voordat het inschrijftermijn voor de nieuwe competitie afloopt, op 30 juni, kampt men met een tekort aan leden. De huidige ploeg bestaat uit slechts zes spelers. „Daar kunnen we de competitie niet mee in", vindt trainer Jos Gros. „We hebben dus dringend enkele nieuwe spelers nodig, maar dat is tot op de dag van vandaag niet gelukt. Zoals de zaken er nu voorstaan wordt het herenteam van HVH, dat tweede klasse speelt, opgeheven. Met alle gevolgen van dien". nog eens. Hij was absoluut de motor van de ploeg. Jammer genoeg kan hij zich in de toekomst niet meer vrijma ken voor het handballen." Het bestuur vreest dat met het weg vallen van het herenteam de klap' voor HVH erg groot zal zijn Dame strainer en bestuurslid Louis Verburg „Kijk, vele heren hebben naast het actief spelen, ook nog een andere functie binnen de vereniging, zoals bijvoorbeeld het trainen en begelei den van onze jeugdteams Mocht het doek nu over de heren vallen, dan zullen er zeker enkelen bij een andere handbalvereniging onderdak zoeken, zodat ze voor ons verloren zijn. Onze damessenioren zouden dan allemaal iets met de jeugd moeten gaan oden. Als je alles op ee rijtje zet, zou de hele vereniging de dupe worden van het wegvallen van één team De problemen duren al ruim een jaar. ..Twee seizoen terug", herinnert Jos Gros zich. ..zaten we nog ruim in onze spelers. We hadden twaalf tot dertien man in onze selectie. Om verschillen de redenen zijn we toen snel achter elkaar enkele mensen kwijtgeraakt, onder meer door studie en militaire dienst Die klap hebben we nooit kunnen opvangen Aan het eind van dit seizoen stopte Bob Grondman ook Inmiddels heeft het bestuur van HVH wel geprobeerd om leden erbij te krijgen, maar dat verliep tot nu toe niet zo eenvoudig. Louis Verburg: „Verschillende mensen hebben we gepolst, maar die hebben of geen tijd of geen interesse of zijn langdurig geblesseerd. Verder hebben we pos ters opgehangen, ook zonder resul taat. Wat wel leden opleverd zijn de schooltoernooien, die elk jaar gehou den worden. Alleen zijn deze nieuwe aanwinsten nog veel te jong. Boven dien zijn het praktisch altijd meisjes. De jongens trekken toch veel liever naar het voetballen toe, dat is nu eenmaal een feit." De huidige zes leden van het heren team varieren in leeftijd van vijftien tot vijfendertig jaar. Men hoopt dat er de komende dagen nog tenminste drie spelers bij komen, zodat HVH zich alsnog kan opgeven bij de afdeling Zeeland. ..We willen voor 1 juli wel zekerheid, want als we ons desondanks toch opgeven en bij aanvang van de com petitie blijkt dat we geen team kun nen formeren, dan heb je de bond ook maar zitten belazeren. De competitie moet dan helemaal omgeschoven worden en je krijgt ook problemen met de zaalhuur," aldus het bestuur van HVH dat nog enkele weken hoop heeft. TITELSTRIJD IN BRESKENS Damestrainerr Louis Verburg 'Als je alles op een rijtje zet zou de vereni ging de dupe worden van het ivegval- len va7i één team' Clubkampioenschappen THOR in Sas van Gent SAS VAN GENT De gymnastiek vereniging THOR te Sas van Gent hield de jaarlijkse clubkampioen schappen Aan deze test namen 200 leden deel. De belangrijkste uitslagen waren jongens 0 en 7 jaar 1 Renard Kox. 2 Pascal Schram. 3 Sasja Vermast, jongens 8 en 9 jaar 1 Alexander de Mei): 2 Dennis Vreeswijk, 3 Nico de Moor. jongens 10 en 11 jaar 1 Angelo Roelandt 2 Jons Fassaerl, 3 Ilya Vermast, jongens 12 jaar en ouder 1 Peter Heijblom. 2 Ignas Verschelden. 3 Han Ran schaert, meisjes 6 én 7 jaar 1 Brenda de Kort; 2 Miranda Seits. 3 Almee Adam, meisjes 8 en 9 jaar i Nathlie Cappaerl. 2 Jessica Verstraeten; 3 Tamara Spuesens, meisjes 10 en 11 jaar 1 Natasja Apon: 2 Hesier Verbrugge, 3 Shelly Ruitenberg, meisjes 12 jaar en ouder 1 Angela Snelders, 2 Andrea de Groene, 3 Yolanda Coens, meisjes trainingsgroep jongste cat 1 Petra Vermcire. 2 Belinda v d Hemel: 3 Eric.1 de Meester, meisjes trainingsgroep oudste cat 1 Corrie Vermelre. 2 Anneke Vermeire. 3 Marjan de Kever H engel wedstrijd HULST De hengelverenigïng stich ting 'De Zandput' uit Hulst hield een hengelwedstnjd op het viswater 'De Zandput' in Hulst. Kampioen bij de senioren werd J de Cock uit Hulst Hij wist tijdens de wedstrijd twee maatse en één ondermaatse karper, eén voorn en een brasem aan de haak te slaan. Algemeen jeugdkampioen werd P Taeiman uit Hulkst met drie maatse karpers. De uitslag, senioren 1 J de Cock. 2 P Bertram. 3 P van Poorten. 4 A de Schep per, 5 W van Remortel Uitslag jeugd 1 P Taeiman. 2 P Koole, 3 L Linncbank. 4 M de Jonge. 5 P Taeiman TERNEUZEN Het zaalvoetbal toernooi van AZ. zaterdag in sport hal 't Zwaantje in Terneuzen gehou den. heeft in de amespoule een over winning opgeleverd voor de ploeg van Willy Haulez uit Hulst. Bij de heren toonde Eksakt nog eens aan een sterk toernooiganger te zijn. Voor dit toernooi bestond goede be langstelling. niet in de laatste plaats omdat in de diverse teams een aantal Zeeuws-Vlaamse topspelers van start gingen Een daarvan Franz van de Pijl van Hoek. hier uitkomend voor het kampioensteam van Kravo. liet zich bij de heren als topscorer zien In de damespouie ging Diana Broec- kaert «van Paul de Vliegherei met die prijs lopen Uitslag Dames: 1 Willy Hauez. 2 Disco Love, 3 Paul de Vlieghere, 4 AZ, 5 Klaus Napoleon Heren: 1 Eksakt. 2 Pierrot. 3 Kravo. 4 AZ. 5 HKC. TERNEUZEN Het eerste team van Goalgetters is vrijdagavond in de Terneuzensc sporthal 't Zwaantje winnaar geworden van het door de zaal voetbal verenigingen Voltreffers cn Goalgetters gezamenlijk georgani seerde zaalvoetbaltoernooi. Goalget ters totaliseerde uit vijf wedstrijden (er werd een halve competitie afge werkt) tien punten, het maximale aantal dus. Voltreffers en Eksakt eindigden beide met zeven punten als tweede, maar Voltreffers had een beter doelsaldo. Voltreffers en Eksakt verloren dus van Goalgetters Voltreffers met 2-1 (ir>de laatste minuut) en Eksakt met 20 De eindstand van het toernooi was als volgt 1 Goalgetters 5-10. 2 Voltreffers 5-7; 3 Eksakt 5-7. 4 Molenkreek 5-3. 5 PSV 5-2 6 Den Hamer 5-1 BRESKENS Ideale weersomstan digheden, op beide dagen in totaal 330 crossers, grote publieke belang stelling en verbeten strijd in de di verse manches, hebben het twee daags fietscrossfestijn van de Bres- kense Forellencrossers tot een groots gebeuren gemaakt. Op de wedstrijd- baan van Baersande. waar de organi satie op 12 mei moest besluiten om de derde wedstrijd om het Zeeuws kam pioenschap uit te stellen, heeft de fietscrossjeugd zich in dit twee dagen durende toernooi gemanifesteerd op een manier die propaganda voor deze tak van wielersport opleverde. Daarbij viel vooral zaterdag de slag om de klassering in het Zeeuws kam pioenschap Niet minder dan 183 deel nemers kwamen hun kans op eentitel in hun leeftijdsklasse verdedigen Daarbij moesten Andre de Vin. Mar lijn van Poecke. Miehei Schelkens. Barry de Rijcke, Walter Finze. de gebroeders De Ridder, Michel Zaan. Frank Haerens. Sandy de Muynck, Alex de Koning en Danny de Muynck een aanval op hun positie in het klassement afslaan. Het lukte niet altijd: een "geladen Robert de Smet ging nu de rivalen van De Ridder vooraf, Johnny de Jong sloeg op beide dagen toe Evenals Aiex de Koning, Michel Zaan, André de Vin, Martijn van Poecke. Michel Schelkens. Barry de Rijcke, en Walter Finze. Vooral in de hogere leeftijdsklassen werd de strijd op het scherp uitgevochten, met onderstaande uitslagen als resultaat Zaterdag5 jaar: 1 André de Vin; 2 Michel Dey: 3 Jody Jansen, G jaar: 1 Martijn van Poecke; 2 Ico de Jonge, 3 Mike de Ridder; 7 jaar: 1 Michel Schelkens; 2 Cor Mookhoek; 3 Loek de Rijk, 8 jaar: 1 Barry de Rijcke. 2 Sven van Kouwenberg. 3 Emiel Kater: 9 jaar. 1 Walter Ginze. 2 Bons van Water schoot. 3 Timothy Sittrop. 10 jaar: 1 Robert de Smet. 2 Rlni Datthijn. 3 Pascal de Ridder. 11 jaar: 1 Mlchcl Zaan, 2 Marco van de Velde 3 Mario van dc Velde, 12 jaar: 1 Marc van Overdulve. 2 Edwin van Eekelen. 3 Marco Blaakman. 13 jaar: 1 Johnny de Jong. 2 Erwin de Voogt 3 Patrick van Oosterbosch 14 jaar: 1 Alex de Koning; 2 John Adriaansens. 3 Bas TUroe. 15 jaar: Henk Gljs, 2 Edwin van Dorst. 3 Danny de Muynck Zondag 5 jaar: I André- de Vin. 2 Jimmy van de Goes 3 Jody Jansen. G jaar: 1 Marlijn van Poecke 2 Daniel van Houte, 3 Mikede Ridder 7 jaar: I Michel Schelkens. 2 Loek de Rijk. 3 Cindy Roeland. 8 jaar: 1 Barry de Rijcke, 2 Michiel Fassaerl. 3 Michel de Bliek, 9 jaar: 1 Walter Finze. 2 Boris van Waterschoot. 3 Derek Jan Fran se. 10 jaar: 1 Pascal de Ridder. 2 Michel de Ridder ,J Aswin Vandamme. 11 jaar: 1 Michel Zaan. 2 Richard Maas. 3 Patrick Dierings. 12 jaar: I Frank Haerens; 2 Peter van der Hooit. 3 Erwin van Eekelen, 13 jaar; 1 Johnny de Jong, 2 Sandy de Muynck. 3 Mare Zaan; 14 jaar: 1 Alex de Koning. 2 Angelo O'Brie, 3 John Adriaan sens, 15 jaar: 1 Danny de Muynck, 2 Erwin van Dorst. 3 Henk Gljs Algemeen klassement over twee dagen 5 jaar: 1 André de Vin, G jaar 1 Marlijn van Poecke: 7 jaar 1 Michel Schelkens; 8 jaar 1 Barry de Rijcke, 9 jaar 1 WalLer Finze. 10 jaar 1 Pascal de Ridder, 11 jaar 1 Michel Zaan 12 jaar 1 Frank Haerens, 13 jaar 1 Johnny de Jong 14 jaar 1 Alex de Koning; 15 jaar 1 Danny de Muynck SAS VAN GENT Een week eerder dan volgens de competitie-opzet in de bedoeling lag heeft ONA/SU in het Sasse zomeravondvoetbal definitief beslag gelegd op de eerste plaats ONA/SU. dat twee jaar terug ook al eens de titel voor zich heeft opgeeist. werd door een 7-1 zege op Philippine Veteranen 2 onbereikbaar voor Phi lippine Veteranen 1. de titelverdedi ger die als enige een serieuze bedrei ging voor ONA vormde. De slotwed strijd die ONA en Philippine Vetera nen 1 tegen elkaar in het veld brengt is in elk geval van generlei betekenis ONA/SU was dit seizoen oppermach tig en accentueerde dat ten overvloe de via de ruime overwinning op Hpi- lippine Veteranen 2. Tweemaal slechts had de kampioen tot dan een gelijkspel moeten toestaan, voor het overige kende het enkel succes en was vooral de scoringsdrift opmerkelijk. Waar bijvoorbeeld Philippine Vetera nen 1 27 maal het doel vond. daar scoorde ONA SU niet minder dan 41 maal. Bovendien is ook het aantal tegendoelpunten aanmerkelijk beter dan die van de concurrenten: zeven maal slechts moest de defensie capi tuleren Overigens liet Philippine Ve teranen 1 in de voorlaatste speelweek niets aan het toeval over. De nummer twee. hopend op een misstap van de koploper, speelde tweemaal en won beide wedstrijden: eerst werd Corn Boys Veteranen 1 met 4-2 geklopt en daarna werd CSM met 2-0 teruggewe zen. De overwinningen mochten ech ter niet baten. De uitslagen in poule A ONA/SU- Philippine Vet 2 7-1. Philippine Vet 1-Corn Boys Vet 1 4-2. Philippine Vet 1-CSM 2-0, Philippine Vet 2-Corn Boys. Vet 1 1-2 De uitslagen m poule B Deho-De Tekke laars 6-2. Corn Boys Vet 2-Racing White Vel 6-1 De standen Poule A 1 ONA'SU 11-20; 2 Philippine Vel 1 11-17. 3 Corn Boys Vet 1 12-14. 4 Philippine Vet 2 11-10, 5 CSM 11-10. Poule B 1 Dcho 10-12. 2 Tekkelaars 10-6, 3 Com Boys Vet 2 10-6. 4 Racing White Vet 10-1 TERNEUZEN Min uf meer volgens de verwachtingen is Mistrappers 1 de afgelopen week voor de zesde achter eenvolgende keer als eerste geëin digd in de Terneuzensc zomeravond- voetbalcompetitie. De vooraf al als belangrijkste kampioenskandidaat getipte formatie stelde de titel veilig door eerst met 2-0 de baas tc blijven over het laaggeklasseerde Excelsior en vervolgens in de slotwedstrijd de enig overgebleven concurrent Mis trappers 3 met 2-1 te verslaan. Hoewel Mistrappers 1 andermaal een opvallend constante competitie speel de (van de negen gespeelde wedstrij den eindigden er acht in een zege en werd er één met een gelijkspel beslo ten) was de concurrentie dit jaar groter dan voorgaande jaren Philips 1 bijvoorbeeld ging zes wedstrijden achtereen aan de leiding, maar ver loor in de slotfase terrein door twee gelijke spelen op rij Mistrappers 3 bleef na een 1-0 nederlaag op de openingsdag tegen Philips 1 door ze ven overwinningen achtereen Mis trappers 1 steeds op de voet volgen. De beslissing viel zodoende eerst op de laatste speeldag, toen uitgerekend Mistrappers 1 en Mistrappers 3 tegen elkaar in het veld kwamen. Het was voorzien dat de titelverdediger tegen het gemakkelijker scorende Mistrap pers 3 problemen zou ondervinden, maar niettemin was er uiteindelijk een nipte 2-1 zege. Die was voldoende om het zo langzamerhand traditionele overwicht van Mistrappers 1 in de Terneuzense zomeravondvoetbal- competitie nog meer dimensie te ge ven. De uitslagen van dc laatste wedstrijden waren als volgt Mistrappers 2-Phillps 1 1-10; Mistrappers 1-Excelsior 2-0, Atoom Boys-Dow 1 5-8; Mistrappers 3-Philips 2 11-1; Mistrappers 2-Dow 2 2-1Moc'80-Excelsior 1-2; Dow 2-Dow 1 4-0, Mistrappers 3-Mistrappers 1 1-2. De eindstand Mistrappers 1 Philips 1 Mistrappers 3 Philips 2 Moc'80 Dow 1 Dow 2 Mistrappers 2 Atoom Boys Excelsior 9 8 1 0 17 31- 7 9 6 3 0 15 32- 7 9 7 0 2 14 37- 8 9 3 3 3 9 18-20 9 3 3 2 4 8 29-lfi 9 3 1 5 7 22-38 8 3 0 5 6 16-23 9 2 2 5 6 15-36 8 1 0 7 2 13-29 9 12 6 4 9-33 Het elftal van Mistrappers, dat de titel haalde in de 'ondcompetitie Terneuzen. u ;,*.jhfci<ii»iiiVn «|r fa# Carolien de Feyter tijdens de trainingen. Zij is een van de favorieten in de klasse L. TEGENSTAND UIT BRABANT EN BELGIE ZAAMSLAG De strijd om de Vliegende Hollander trofee in de Z-klasse paarden tijdens het internationale concours hippique van Luctor et Emergo in Zaamslag belooft een groot spektakel te worden. De organisatoren zijn erin geslaagd het puikje van de Zeeuwse, Brabantse en Belgische ruitersport naar Zeeuwsch-Vlaanderen te trekken en dat is een prestatie op zich. Absolute toppers in de strijd om de Vliegende Hollander-trofee zijn Ar- nc Kouwenberg (winnaar van de trofee in 1981) met Seven Oax van Sint-George uit het Brabantse Os- sendrecht, de Belg Stefan van de Walle met Bond II i winnaar Vliegende Hollander-trofee in 1982). Wnn Smet met Winnetou (Saeftin- gei uit het Belgische Kieldrecht, de man die vorig jaar Indoor- Vlaanderen op zijn naam schreef in manege Kosters in Magrette en niet te vergeten Ferdy Tyteca uit Ant werpen. deelnemer aan de strijd om de World Cup 1983, een internatio nale springruiter die ook furore maakte tijdens Indoor-Antwerpen. De winnaar van de Vliegende Hol lander-trofee 1983 zal bij dit viertal gezocht moeten worden. De strijd om deze fel begeerde trofee en de daaraan verbonden aantrekkelijke geldprijzen belooft spannend te worden, want de krachtsverschillen zijn genng. Zij krijgen bovendien af te rekenen met een fiks aantal Bel gische en Zeeuwse outsiders Maar er is van meer topsport te genieten in Zaamslag. Bij het M- springen een enorm groot deelne mersveld. Grote favoriete hier is Annemiek Picavet, dochter van mede-organisator Rob Picavet (dus in eigen huis rijdend). Nederlands kampioene op de Levade in Apel doorn in 1981 en in datzelfde jaar winnares van de Gouden Mossel. Zij komt uit met Urgent. Annemiek Picavet mag op zware tegenstand rekenen van Tom Bosch met Six- tus-Important, Gerda Rooms met Adelkind van Jong Waasland uit Belsele, die kampioene van Oost- Vlaanderen is geworden in de klasse Z en Wilfried Rooms met Antigone, eveneens van Jong Waasland, een man die regelmatig in actie komt tijdens Jumping Antwerpen en dus de nodige internationale ervaring heeft opgedaan. Springen Ook bij het L-springen een uitge breid deelnemersveld. Belangrijk ste kanshebbers op de overwinning zijn hier To Picavet met Ramses- Erdball, Luc Missiaen met Michaj 1-lrak van dc Zwinruiters en ziji clubgenote Anja de Hullu met Sit taki-Lucky Boy, de succesvolli n dochter van de voorzitter van di gewestelijke bond van de Koniuk lijke Federatie van Landelijke Ri) verenigingen. Grote deelname eveneens aan dj dressuurwedstrijden In de aMT' lingsdressuur achttallen klasse L.l en Z in handicap gaat de meest) belangstelling uit naar de vernet tingen van het favoriete achttal vaj' De Zwinruiters uit Nieuwvhet e van De Tassijnridders uit het Belg; sche Haasdonk In de ïndividuó dressuurklasse Z1 en Z2 in hani K cap is Hannie den Exter met Tree- badour-Caesar van Noord-Bevelaj* de onbetwiste favoriete. Mare van' Westeinde met Parona-Form van a Haringruiters uit Biervliet is de; kloppen man in de individuele dra suurwedstrijd in de klasse M1 en 11 in handicap Bij de individuele dressuur in i i> klasse Ml een tweetal duidelijte >i kanshebbers op eremetaal. Data; Nout Loos met Rosalma Kompromis van de Oranjeruto/I uit Axel en Jan Sars met Pablois de Witte Hoef-Lugano van Dijct hoef. Aantrekkelijk programiM-ll onderdeel vormt voorts de strijd® r het bestgaand rijpaard, dat on 14.00 uur begint Een initiatief ia het WPN Zeeland, gejureerd dre u een vertegenwoordiger van he pi WPN en een vertegenwoordiger vu m het Belgische Warmbloedstaa boek hippique van Luctor et Emergo. dal op zaterdag 18 juni in Zaam slag zal worden gehouden ziet er als volgt uit: 08.30 uur: Individuele dressuur, als mede voor acht- en viertallen 09.30 uur: B-springen in de bijnng. M-springen in de hoofdring. klas siek parkoers en barrage 11.30 uur: L-springen in de bijnng. klassiek parkoers en barrage Z- springen in de hoofdring, klassiek parkoers en barrage. 13.00 uur: Progressief springen M in de hoofdring en barrage Koud- bloed trekwedstrijd: paarden tegen publiek 14.15 uur: Prijsuitreiking Z- dressuur in de hoofdring. 14.30 uur: Progressief springen Z in de hoofdring en barrage. Attractie ve Hongaarse post- en paardende- monstratie. 16.00 uur: Parade. 14.00 uur: Rubriek bestgaand rij paard m de bijnng. 14.30 uur: Overrijden en prijsuitrei king bestgaand rijpaard 14.45 uur: Prijsuitreiking dressuur B. L en M in de bijnng. ZAAMSLAG Aan het internatio nale concours hippique van Luctor et Emergo uit Zaamslag. dat zater dag 18 juni zal worden gehouden, wordt deelgenomen door ruiters en amazones van maar liefst 29 ver- cniginen afkomstig uit Zeeland. Noord-Brabant en België. De deelnemende verenigingen aan dit hippische festijn voor paarden zijn' Jong Waasland (Belsele). Tassijn ridders (Haasdonk), Sint-Isidoor (Moerbeke). Saeftinge (Kieldrecht), De Burghtruiters (Middelburg), Walcheren (Arnemuiden), De Gou we Reijers (Serooskerke), De Zwin ruiters (Nieuwvlieti, De Paarde bloem (Kloetingei, De Weelrulters (Borselet, Jacob van Beieren (Goes). De Scheldestad (Vlissingeni, De Dijkruiters (Wolphaartsdijk). De Vlaandertse Ruiters (Heinkens- zandi, De Vossereijers (Absdale). Hulst. De Schouyvse Ruiters (Drei- schori. Oranjeruiters iWillemstadi, De Haringruiters (Biervliet). Noord- Beveland (Wissekerke). Sint- George lOssendrechti, Reimers- waal (Kruiningeni. Westelijk Schou wen iHaamstede). De Honleruiters (Kloosterzande). De Vroonruiters (Westkapelle). Oranjezon (Vrouwen polder) Oranjeruiters (Axel). Grae- ve Jan (Sas van Gent» en het organi serende Luctor et Emergo (Zaam slag). ZAAMSLAG Het internationale concours hippique van Luctor Emergo uit Zaamslag. dat zaterdag 18 juni wordt gehouden op i' terreinen van Kol» Picavet aan de Kampersewcg in Zaamslag, heeft ca uitstekende bezetting. Hoogtepunt vormt uiteraard de strijd om Vliegende Hollander-trofee, waarvoor een fiks prijzenbedrag beschik baar is. „De winnaar van de Vliegende Hollander-trofee bij lui Z-springen in dit hippische festijn voor paarden gaat bijvoorbeeld nul een hoofdprijs van 1.000,- naar huis, de nummer twee incasseert 500, en nummer drie 300.-. En dat naast de gebruikelijke geldprijzen", «p mr Jacques de Bliek, voorzitter van Luctor et Emergo. ,.We zijn de klap alweer aardig te boven, nadat we ons internationale concours op Hemelvaartsdag we gens de slechte weersomstandighe den hebben moeten uitstellen. Via goed overleg binnen de kring heb ben we kunnen uitwijken naar za terdag 18 juni en dat is geen slechte zaak. We kunnen nu zelfs nog op meer combinaties rekenen dan aan vankelijk gepland. Er komen zeker zo n vierhonderd combinaties in ac tie tijdens ons concours en dat is een grandioos aantal. Daar zyn we trots op. Teken wat we het de voorgaande jaren naar ieders tevre denheid gedaan hebben Het zou wel ideaal zijn als we de datum van 18 juni konden handhaven in de toekomst. Het is immers al verschil lende keren bewezen dat qua weers omstandigheden Hemelvaartsdag niet de meest ideale dag is", zegt De Bliek, die zich in het bestuur en thousiast ter zijde weet gestaan door Marilène de Winter (secreta resse) en Jaap Meertens (penning meester). Paul Lion, de man die de public relations verzorgt rond dit grootse hippische evenement, een topper in Zeeland, toont zich vooral verheugd met de belangstelling van tal van sterke ruiters uit Belgie en Brabant. Lion ..Het concours staat niet al leen open voor verenigingen die deel uitmaken van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverem- gingen. maar ook voor de andere bonden en verschillende Belgische ruitersportorganisaties. Dat waar borgt een IJzersterke beztting". Lion weet zich in de publiciteitscommis- sie gesteund door Ronald de Badts en Marilène de Winter. Lion stelt tot zijn genoegen vast dat naast een sterke Belgische afvaardiging en Brabantse toppers ook de complete Zeeuwse top aan ruiters en amaze nes acte de precense geeft in Zaan/ slag. Omlijsting Om zoveel mogelijk publiek te trei ken „dat is tenslotte toch bedoeling", merkt Jacques de Biia terecht op naar het internatio» ie concours hippique in ZaamsU hebben de organisatoren gemeens een aantrekkelijk omlijstingsp» gramma In elkaar te moeten steken De Bliek ..Omdat het terrein helaai wat afgelegen ligt, proberen we c? deze manier ook de paardesportliefhebbers naar concours te trekken. Zo kan ook bl hen de belangstelling voor de ruiter sport worden gewekt. Het in» snijdt dan aan twee kanten gaan we voor het nodige amuse ment zorgen in de tent, waar 'Annif en de piraten', een band uit Bics kens, zal optreden Voorts laten w een groep van drie Belgische trek paarden naar Zaamslag komen waarbij liefhebbers uit het publiek zoveel mogelijk moeten trach ten deze paarden tegen te houder. Hierbij kan een gokje gewaagd wor den hoeveel personen er nodig aP de trekpaarden tegen te houden fff zijn nog bezig een 'Belgische it diaan' te strikken naar ons cor- cours te komen en er wordt ee wedstrijd bestgaand rijpaard houden, gejureerd door leden vo het WPN Zeeland" Kortom, de mannen in Zaamslsf hebben er alles aan gedaan ee programma in elkaar te spijkers dat klinkt als de bekende klok. Ps- Lion tot slot ..Als nu alleen 4 weergoden nog eens wat mee zee den willen werken, dan kan het n* meer kapot...".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26