Drie Bruynzeelfabrieken naar nieuwe eigenaren EERSTE PAAL SCHOOL 'DE KRING' IN GOES Avondvierdaagse in Zierikzee begonnen DE MUYNCK OPTIEK Ml GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Bv Drukkerij F van de Velde Jr Tekstverwerking -««««.« WISSEL SCHOUWEN VESTIGINGEN BERGEN OP ZOOM EN ZAANDAM 'n HUIS? De burgemeester van Westerschouwen brengt ter openbare kennis, dat de door de gemeenteraad bij besluit van 17 mei 1982 vastgestelde 5e herziening van het bestemmingsplan Hogeweg door gedeputeerde staten van Zeeland bij hun besluit van 19 april 1983 nr 1019/376, afd. 4 bur. r.o. is goedgekeurd, zulks met uitzondering van enkele gedeelten van de plankaart bij de Kure. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met de bestemmingsplanherziening met ingang van 15 juni 1983 gedurende een maand ter gemeentese cretarie te Haamstede voor een ieder ter inzage. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten heb ben gewend kunnen gedurende de genoemde termijn beroep instellen tegen het goedkeurings besluit bij de Kroon Ook een ieder, die bezwaren heeft tegen het goedkeuringsbesluit bij de Kroon Ook een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door gedepu teerde staten aan gedeelten van de plankaart. kan beroep instellen tegen dit besluit bij de Kroon. De beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en moeten worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Binnenhof 1 te 's- Gravenhage Haamstede. 14 juni 1983. De burgemeester voornoemd, tj L Niemantsverdnet-Leenheeri. Tekstverwerking en vormgeving krijgen terecht steeds meer belangstelling, ook vanuit de huisdrukkerijen van bedrijven en instellingen. In ons bedrijf hebben wij de voorzieningen getroffen om uw tekstverwerker te koppelen aan onze Linotron 202 fotozetter. Een optimale oplossing voor uw grafisch te verwerken teksten Tegen minimale kosten Elke typiste kan door het intypen van een aantal eenvoudige instructies op uw tekstverwerker zelf grafisch zetwerk produceren Tekst in kopi|vorm naar de drukker sturen, waar opnieuw zetfouten kunnen ontstaan. bli|ft achterwege Dubbel werk wordt voorkomen. Zo kunt u winst maken op uw zetwerk Eén telefoontje is voldoende voor nadere inlichtingen en prijsopgave. WALSTRAAT 56-60, VLISSINGEN, TEL. 01184-15144 BERGEN OP ZOOM Met de ondertekening van een notariële acte zijn maandagmorgen twee Bruynzeel-fabrieken te Bergen op Zoom en één te Zaandam officieel overgedragen aan twee Nederlandse houdstermaatschappijen van de IJssel Vliet Combinatie en aan de Deense keukenfabriek Befas-Dan. De twee Nederlandse houdstermaatschappijen hebben gezamen lijk een belang van 75 procent in de drie Bruynzeel-fabrieken, terwijl Befas-Dan een aandeel van 25 procent heeft verworven. Het gaat om de fabrieken Bruynzeel Multipanel bv te Zaandam en Bruyn zeel keukens en kasten bv en Bruyn zeel Intersysteem bv te Bergen op Zoom. Bij de twee Bergse fabrieken bestaat ongeveer 10 procent van het personeel uit Zeeuwen, afkomstig uit Tholen, Sint-Philipsland en de ge meente Reimerswaal In totaal werken tachtig personen bij Bruyn zeel Intersysteem bv, 246 bij Bruyn zeel keukens en kasten bv en 150 bij Bruynzeel Multipanel De notariële actie werd ondertekend door de nieuwe president commissaris van de drie Bruynzeel- fabrieken. mr A. P. J M. N van der Stee en M Smits, onder andere fabri kant en eigenaar van de Deense groep. In de raad van commissarissen is tevens benoemd A. J Grootenboer. oud oud algemeen-directeur van het aannemingsbedrijf J P. van Eesteren en tevens project-coordinator van de nieuwbouw van het academisch me disch centrum te Amsterdam Raad Midden schouwen praat over bouw bejaardenwoningen SCHAREND1JKE De gemeente raad van Middenschouwen praat woensdag 22 juni over de bouw van bejaardenwoningen in Haamstede van de stichting Rusthuizen Weste lijk Schouwen in Haamstede. Dat gebeurt tijdens een vergadering in het gemeentehuis in Scharendijke. Hiermee is een bedrag gemoeid van 2.100.000 gulden, waarvoor de ge meente Middenschouwen voor een derde garant moet staan. Dat stellen burgemeester en wethouders van Middenschouwen althans aan de raad voor. Het ligt in de bedoeling dat de woningen voor een derde bezet worden door inwoners uit Midden schouwen. De raad buigt zich voorts over de bouw van vier woningen in Scharen dijke. Het gaat om een viertal woning wetwoningen, waarvoor de gemeente geldelyke steun bij het rijk wil aan vragen. Tevens behandelt de Midden- schouwse raad een heroverweging van subsidiering van de stichting Sa menlevingsopbouw Schouwen- Duiveland In november 1981 besloot de gemeente per 1 januari 1984 de subsidie stop te zetten. Een commis sie van advies en welstand heeft on langs geadviseerd de stopzetting te heroverwegen. B en w voelen hier evenwel mets voor. „Alhoewel toege geven moet worden dat het opbouw werk bepaalde nuttige effecten op de samenleving niet kan worden ont zegd. zijn wij van mening dat niet teruggekomen moet worden op het eerder genomen raadsbesluit", aldus het college. Overigens hebben de ove rige gemeenten uit de regio al beslo ten niet terug te komen op hun beslis sing tot beëindiging van subsidie. De vergadering begint om 19.30 uur Smits is onder andere lid van de raad van commissarissen van de holding maatschappij Vroon bv te Breskens. de houdstermaatschappij van de re derij Vroon die een vloot van 32 schepen exploiteert. Daarnaast ver vult hij nog verschillende functies en commissariaten in het bedrijfsleven. Zware top De raad van commissarissen heeft het voornemen W. Bruynzeel te be noemen tot algemeen directeur van de drie fabrieken. Het is echter abso- Nieuw Levengaf concert in Ouwerkerk OUWERKERK - De muziekvereni ging 'NieuW Leven' concerteerde za terdagavond op de muziektent in Ou werkerk Er werd een programma van 'lichte'» nummers uitgevoerd, waar mee de muzikanten veel applaus oogstten. Vooraf maakte de drum band een korte mars door het dorp. Reconstructie weg St.-Annaland gegund SINT-ANNALAND - Het reconstruc- tiewerk aan de Langeweg in Sint- Annaland is gegund aan aannemers bedrijf J. van Vossen uit die plaats, voor een bedrag van 147.300 De overige inschrijvers waren B. van Vos sen te St-Annaland en A Klippen in Stavenisse. Zij hadden voor een hoger bedrag ingeschreven. Het werk omvat grond-, nolerings- en bestratin gswerkzaamheden. luut niet de bedoeling, zo lichtte Van der Stee maandag in een persconfe rentie toe. een 'zware top' te vormen. Bruynzeel krijgt een coördinerende functie. De benoeming moet nog goedgekeurd worden door de drie ondernemingsraden. Daarnaast krij gen de drie fabrieken ieder een eigen bedrijfsleider. Over eventuele uitbreidingen van de fabrieken konden maandag weinig mededelingen worden gedaan. Van Hoorzitting in Zierikzee over plan Kaaskenswater ZIERIKZEE Het dagelijks bestuur van de gemeente Zierikzee houdt maandag 20 juni een hoorzittingin formatieavond over de eerste partië le herziening van het bestemmings plan Kaaskenswater. Dat gebeurt in het stadhuis in Zierikzee. Het gebied, waarover gepraat wordt omvat: de Emil Sandstrómweg. de woningen langs de Willem van Oran jelaan, de ijsbaan en het terrein van het Rode Kruisziekenhuis. Aanlei ding voor de herziening van het be stemmingsplan is het voornemen om op een terrein ten noorden van het Kaaskenswater en oostelijk van het Rode Kruisziekenhuis een gebouwen complex te stichten voor verpleging voor de Corneliastichtlng in Zierikzee. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie en de gemeenschappelijke bibliotheek, op werkdagen van negen tot twaalf uur. De hoorzitting begint om 19.30 der Stee voegde er zelfs aan toe dat het met is uitgesloten dat er nog reorganisaties komen, maar ook daar over wilde hij verder niets kwijt. De drie fabrieken waren de laatste onderdelen van het complete Bruyn- zeel-concern die nog waren overge bleven na de problemen die het be drijf enkele jaren geleden doormaak te. Andere onderdelen zijn de afgelo pen jaren al in andere handen overge gaan. al voeren sommige nog wel de Bruvnzeel naam. Kitty Stoutjesdijk nam afscheid van Thoolse bibliotheken SINT-MAARTENSDIJK Met het in ontvangst nemen van veel lovende woorden en bloemen heeft biblio theek-coördinatrice van Tholen, Kit ty Stoutjesdijk maandagavond af scheid genomen. Vanaf 1978 was zij actief in dit werk en maakte zich verdienstelijk voor het opbouwen van een samenwerkingsverband tus sen de Thoolse bibliotheken. De af scheidsbijeenkomst werd gehouden in het bibliotheekgebouw in Sint- Maartensdijk waar 25 personen bij een waren, hoofdzakelijk personeel van de regionale vestigingen. Voorzitter R. Weijler van de stichting gemeenschappelijke openbare biblio theek Tholen Sint-Philipsland noem de nauwgezetheid, ijver en vriende lijkheid de sterkste punten van de vertrekkende medewerkster. Ook de stimulerende taak bij de samenwer king tussen de uitleenposten was een goede eigenschap van Kitty Stoutjes dijk. Dankwoorden waren er vervol gens van mevrouw N. Houke-Poot namens de ultleenpost Scherpenisse en van Karin Holland uit Poortvliet namens het regionale onderwijs. Kit ty Stoutjesdijk (27) aanvaardde een functie in Kapelle als hoofd biblio theek-assistente. Een opvolgster is nog niet gevonden en daarom is er een tijdelijke kracht aangesteld. Voor kinderen met gehoor- en spraakproblemen GOES Jan-Joris Jooss heeft maan dagmiddag in Goes de eerste paal geslagen voor het nieuwe gebouw van de school voor kinderen met verminderd gehoor en spraakmoei lijkheden De Kring. Jan-Joris is de zoon van schoolleider P. F. Jooss. Hem viel de eer te beurt de door twee leerkrachten fraai beschilderde eer ste paal in de grond te heien omdat hij op de allereerste schooldag van De Kring, flu bijna zes jaar geleden, is geboren. Vrijwel alle honderd leerlingen van de school, ouders en het dagelijks be stuur van de gemeente Goes woonden de plechtigheid bij. Hoewel iedereen vung hoopte dat de nieuwe school zo snel mogelijk in gebruik kan worden genomen, was het college van burge meester en wethouders toch extra veel gelegen aan een vlot verloop van de bouw De huidige hoofdvestiging van De Kring aan de Westsingel is toegezegd aan de Bestuursschool Zee land. Die wil er uiterlijk 1 mei 1984 de beschikking over kunnen krijgen. Wanneer dal, niet het geval is. moet de gemeente Goes boete betalen. Voorlo pig ziet het er naar uit dat de gemeen te haar geld in de zak kan houden, want de bouw van het nieuwe onder komen voor De Kring is precies op de geplande datum begonnen. Volgens het bouwschema moet de school in maart klaar zijn Tegelijk met het startsein voor de bouw van de nieuwe school kon maandag al een deel van het complex voor De Kring worden opgeleverd. De school voor kinderen met verminderd gehoor en spraakmoeilijkheden krijgt een nieuwe behuizing die gedeeltelijk uit een permanent gebouw bestaat en gedeelteijk uit verplaatsbare nood- bouw. Voor dat permanente gedeelte sloeg Jan-Joris de eerste paal. Het verplaatsbare noodgebouw is al ge reed. De vier lokalen hierin zullen woensdag door de afgdeling voortge zet buitengewoon onderwijs en de eindklassen van de kemafdeling in gebruik worden genomen. Het andere gebouw bestaat uit zes lokalen. De Kring heeft momenteel elf groepen leerlingen. De verwach ting is dat er volgend jaar nog een bij komt. PZC/streek K Koor- en zangavond voor orgel in Renesse RENESSE - In de hervormde kerk in Renesse werd zaterdagavond een koor-zangavond gehouden ten bate van de restauratie van het Oberlinge- r-kerkorgel. Aan dit muzikaal gebeu ren werd belangeloos medewerking verleend door de chr. gemengde zang vereniging 'Laus Deo' uit Bruinisse onder leiding van Kees den Braber en de solisten Rcinate Heemskerk (alt) en Jan Stolk (bariton). De algehele leiding berustte bij Jan v.d. Driest. Voor de orgelbegeleiding zorgde Lex Zeedijk, vader en zoon v.d. Brug bespeelden respectievelijk trom pet en trombone Namens het orgeleomité opende dc heer J H. Blom de avond Aan het slot dankte hij alle medewerkers en bood en bloemen aan De schaalcollecte bij de uitgang leverde een netto-bedrag van 1128.15 op. Zeeuwse gasten op Zonnebloemdag OUD-VOSSEMEER - Een groep van 20 gasten en helpers van de afdeling Oud-Vossemeer en Tholen van de Zonnebloem bezocht de Zonnebloem dag in Huijbergen, georganiseerd door de afdeling Bergen op Zoom. Er waren in totaal 550 gasten. Het programma begon met oecumeni sche dienst, waarbij de heer Tietnes sen de predikatie verzorgde Tot slot sprak ook de burgemeester van Huij bergen. de heer Van Dommelen. Na een rondwandeling doo» de tuinen van 'Sint Marie'. waar de bijeenkomst werd gehouden, kon men kijken naar een zeskamp tussen de personeelsver enigingen van verschillende instellin gen. Na de koffietafel gaf de toneelver eniging Phoemx uit Bergen op Zoom eenn voorstelling van het blijspel 'Spaghetü en kaviaar'. Leerlingen Renesse maakten schoolreis RENESSE - De leerlingen van 't Staepel'of' in Renesse maakten dezer dagen de jaarlijkse schoolreis. De klassen 5 en 6 maakten een tocht naar Amsterdam Daarbij werden Aviodo- me bij Schiphol en het Rijksmuseum bezocht, 's Middags volgde een be zoek aan De Drievliet in Rijswijk De klassen 1 tot en met 4 vermaakten zich een hele dag in De Efteling HOFLEVERANCIER Edox waterdichte horloges Mido FABERT DE JONGE JUWELIERS SINDS 1834 Langa Kerkstraat 30 - Goes Burgerlijke stand BRUINISSE Deelnemers aan poort de avondvierdaagse in Zierikzee passeren de Zuidhaven- i it i o ZIERIKZEE - De 38ste avondvier daagse is maandagavond in Zierik zee van start gegaan met ruim 1600 deelnemers. Vanaf het Havcnplein gingen de wandelaars, voorafgegaan door de drumband Rust Roest,door de Zuidhavenpoort het polderland schap in. Onder de talrijke deelnemers zijn vele groepen uit heel Schouwen, maar ook veel individuelen, waarvan sommigen al vele jaren deelnemen. De tweede avond wandelt men door de Nobel- poort, westelijk van Zierikzee. Op de Concert in Renesse RENESSE - De muziekvereniging Wissenkerke geeft zaterdagavond 18 juni vanaf 20 00 uur een concert op de muziektent in Renesse. Het korps brengteen tegenbezoek aan Renesse nadat de Renesser fanfare 'Luctor et Emergo' vorig jaar een concert ver zorgde in Wissenkerke Eerder op de dag, 's middags van twee tot vijf uur zal de showband Tivoli uit Halsteren in de dorpskern van Renesse eer. 'terrasconcert' verzorgen. derde avond gaat het via de Noordha venpoort de oostelijke polders door. Op de slotavond wordt er naar Schud- debeurs gewandeld, plus een ereronde door de binnenstad met als eindpunt het Havenplein. Afscheidsreceptie gemeentesecretaris Middenschouwen SCHARENDIJKE Gemeentesecre taris L. F. van Wijck van Midden schouwen neemt woensdag officieel afscheid van de gemeente. Dat ge beurt tijdens een bijeenkomst in ge bouw De Putmeet te Scharendijke. Vanaf 15.30 uur krijgen belangstellen den de gelegenheid hem de hand te schudden Van Wijck is sinds 1947 werkzaam als gemeentesecretaris. Eerst in de gemeente Ellemeet Kerk- werve en na de gemeentelijke herinde ling in Middenschouwen. F. Kuijper volgt de scheidende secretaris op. Geboren Jeroen van Duivendijk. As Bosman: Maarten C van Galen. Abtï de Ronde Etienne R F van Joanne J Lagaaij. Sander L Sonja W J Huizer Getrouwd K Keljman en M J Stoun A Duinhouwer en C Buijs. J J Korti E. van de Kloostei Overleden A P Clausen, 91 jr. wvOvg 1,1 ke; M. Pannekoek, 93 jr. wv Stoutjesd|]l de Valk, 87 Jr; L de Waal. 59 jr Schot. 35 jr J C A. Verstraate. 84Jr D Tuijl, 87 jr.; H Kok, 79 jr g, Avondvierdaagse OKK in Kortgene KORTGENE - De gymnastiekve^11 ging OKK in Kortgene houdt traditionele avondvierdaagse ow 11 en 10 kilometer. De wandeldageu 20. 21. 22 en 23 juni Men kan injd ven in de Granadabar in Kong s elke dag vanaf 17 30 uur. De sla telkens om 18.30 uur De k avond worden de wandelaars kaal ingehaald door de koninl muziekvereniging EMM uit wacht. Zomertentoonstelling in wandelkerk Goes GOES De culturele raad vai houdt van 18 juni tot en met 9 jtii j de wandelkerk van de Grote kert j traditionele zomertentoonstelli ft Dit jaar is de keus gevallen op expositie 'Rond een veelluik' kunstenaar Evert Thielen. Door middel van kleurenfoto's, li borden en voorwerpen uit het att is van de kunstenaar wordt getoondl it dit veelluik tot stand is gekomen tentoonstelling is educatief van op - De culturele raad gaat ervan uit ze ook voor onderwijsinstellingen teressant is. De expositie is zondering van zondagen en woens gen iedere dag van 10 tot 17 bezichtigen Schoolreisjes in Wemeldinge WEMELDINGE - De leerlingen va christelijke school 'De Wemeldinge gingen op schoolrt» schoolkamp. De zesde leerlingen van klas 4 en 5 vat schippersschool gingen naar h« tionaal kamp voor schipperskindi in Hattem. Daar waren circa lingen van 14 scholen. Het stond in het teken van De andere leerlingen van De steen maakten reisjes naar D ling. Antwerpen en Bosbad helpt u op weg *Een mooie bril is een komplimentje waard, Optometrist O.V. Contactlensspecialist A.NVC Ganzepoortstraat 3 - Telefoon 01100 -1 5214 GOES 1» Sportvelden WHS i St.-Annaland dicht SINT-ANNALAND Het spoift van de sportvereniging WHS aaj Dorpweg in Sint-Annaland zal v maandag 20 juni tot en met zaten augustus gesloten zijn, dit m vei met het herstel van de grasmat besluit werd genomen na overleg de gemeenschappelijke schooi Tholen en de federatie voetbalve gingen eiland Tholen Het betreft 1 de trainingsvelden en de eerste lx velden, die in de genoemde f gesloten zullen zijn voor alle ac\ ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24