Drie Bruynzeelfabrieken naar nieuwe eigenaren Kanaalbodem bij loswallei Hansweert wordt hersteld DE MUYNCK OPTIEK EERSTE PAAL SCHOOL 'DE KRING' IN GOES WISSEL BEVELANDER VESTIGINGEN BERGEN OP ZOOM EN ZAANDAM 3! GEMEENTE ^0 WESTERSCHOUWEN 'n HUIS? Bv Drukkerij F van de Velde Jr Tekstverwerking Wat zie je er leuk uit Een nieuwe bril?* DINSDAG 14 JUNI 1983 BERGEN OP ZOOM Met de ondertekening van een notariële acte zijn maandagmorgen twee Bruvnzeel-fabrieken te Bergen op Zoom en één te Zaandam officieel overgedragen aan twee Nederlandse houdstermaatschappijen van de IJssel Vliet Combinatie en aan de Deense keukenfabriek Befas-Dan. De twee Nederlandse houdstermaatschappijen hebben gezamen lijk een belang van 75 procent in de drie Bruynzeel-fabrieken, terwijl Befas-Dan een aandeel van 25 procent heeft verworven. Het gaat om de fabrieken Bruynzeel Multipanel bv te Zaandam en Bruyn zeel keukens en kasten bv en Bruyn zeel Intersysteem bv te Bergen op Zoom Bij de twee Bergse fabrieken bestaat ongeveer 10 procent van het personeel uit Zeeuwen, afkomstig uit Tholen, Sint-Philipsland en de ge meente Reimerswaal. In totaal werken tachtig personen bij Bruyn zeel Intersysteem bv, 246 bij Bruyn zeel keukens en kasten bv en 150 bij Bruynzeel Multipanel. De notariële actie werd ondertekend door de nieuwe president commissaris van de drie Bruynzeel fabrieken, mr A. P. J. M. N van der Stee en M. Smits, onder andere fabri kant en eigenaar van de Deense groep. In de raad van commissarissen is tevens benoemd A. J. Grootenboer. oud oud algemeen-directeur van het aannemingsbedrijf J. P. van Eesteren en tevens project coördinator van de nieuwbouw van het academisch me disch centrum te Amsterdam Smits is onder andere lid van de raad AV'56 en SGB in Goes houden 'sponsorloop' GOES De Goese atletiekvereni ging AV'56 en de Sportclub Gehandi capten Beveland houden donderdag 16 juni op de sintelbaan van het sportpark Het Schenge een „sponsor loop". De opbrengst daarvan is be stemd voor het door de Stichting Sport Intergratie Goes gebouwde clubgebouw. De bedoeling van de sponsorloop, die begint om 18 30 uur. is dat de deelne mers in een half uur of een uur zoveel mogelijk ronden van 400 meter over de sintelbaan afleggen Dat kan lo pend of in de rolstoel gebeuren Tevo ren moeten de deelnemers zelf zoveel mogelijk ..sponsors" hebben verza meld, die een bedrag per afgelegde ronde uitkeren Om half zeven lopen de pupillen. C- en D-junioren en trim mers dertig minuten lang en om kwart over zeven start de 60 minuten- loop voor iedereen die meer dan een half uur kan en wil lopen of ryden. Avondvierdaagse OKK in Kortgene KORTGENE - De gymnastiekvereni ging OKK in Kortgene houdt de traditionele avondvierdaagse over 5 en 10 kilometer. De wandeldagen zijn 20. 21, 22 en 23 juni. Men kan inschrij ven in de Granadabar in Kortgene, elke dag vanaf 17.30 uur De start is telkens om 18.30 uur De laatste avond worden de wandelaars muzi kaal ingehaald door de koninklijke muziekvereniging EMM uit Koe wacht. Reconstructie weg St.-Annaland gegund SINT-ANNALAND - Het reconstruc- tiewerk aan de Langeweg in Sint- Annaland is gegund aan aannemers bedrijf J van Vossen uit die plaats, voor een bedrag van 147.300.' De overige inschrijvers waren B van Vos sen te St-Annaland en A. Klippen in Stavenisse. Zij hadden voor een hoger bedrag ingeschreven. Het werk omvat grond-, nolermgs- en bestratin gswerkzaamheden Kittv Stoutjesdijk nam afscheid van Thoolse bibliotheken SINT-MAARTENSDIJK Met het in ontvangst nemen van veel lovende woorden en bloemen heeft biblio- theek-coordinatrice van Tholen. Kit tv Stoutjesdijk maandagavond af scheid genomen. Vanaf 1978 was zij actief in dit werk en maakte zich verdienstelijk voor het opbouwen van een samenwerkingsverband tus sen de Thoolse bibliotheken. De af scheidsbijeenkomst werd gehouden in het bibliotheekgebouw in Sint- Maartensdijk waar 25 personen bij een waren, hoofdzakelijk personeel van de regionale vestigingen. Voorzitter R Weijler van de stichting gemeenschappelijke openbare biblio theek Tholen Sint-Philipsland noem de nauwgezetheid, ijver en vriende lijkheid de sterkste punten van de vertrekkende medewerkster. Ook de stimulerende taak bij de samenwer king tussen de uitleenposten was een goede eigenschap van Kitty Stoutjes dijk. Dankwoorden waren er vervol gens van mevrouw N. Houke-Poot namens de uitleenpost Scherpenisse en van Karin Hofland uit Poortvliet namens het regionale onderwijs Kit ty Stoutjesdijk (27) aanvaardde een functie in Kapelle als hoofd biblio theek-assistente Een opvolgster is nog niet gevonden en daarom is er een tijdelijke kracht aangesteld 'Nieuw Levengaf concert in Ouwerkerk OUWERKERK - De muziekvereni ging 'NieuW Leven' concerteerde za terdagavond op de muziektent in Ou werkerk. Er werd een programma van 'lichte' nummers uitgevoerd, waar mee de muzikanten veel applaus oogstten. Vooraf maakte de drum band een korte mars door het dorp van commissarissen van de holding maatschappij Vroon bv te Breskens, de houdstermaatschappij van de re derij Vroon die een vloot van 32 schepen exploiteert. Daarnaast ver vult hij nog verschillende functies en commissariaten in het bedrijfsleven. Zware top De raad van commissarissen heeft het voornemen W. Bruynzeel te be noemen tot algemeen directeur van de drie fabrieken. Het is echter abso luut niet de bedoeling, zo lichtte Van der Stee maandag in een persconfe rentie toe. een 'zware top' te i Schoolreisjes school in Wemeldinge WEMELDINGE - De leerlingen van de christelijke school 'De Hoeksteen' in Wemeldinge gingen op schoolreis en schoolkamp. De zesde klassers en de leerlingen van klas 4 en 5 van de schippersschool gingen naar het na tionaal kamp voor schipperskinderen in Hattem. Daar waren circa 500 leer lingen van 14 scholen Het kamp stond in het teken van Wilhelm Teil. De andere leerlingen van De Hoek steen maakten reisjes naar De Dfte- ling, Antwerpen en Bosbad Hoeven. H engel wedstrijd KAPELLE De hengelsportvereni ging HVKK houdt zaterdag in het kanaal door Zuid-Beveland een natio naal concours voor de jeugd tot vijf tienjaar. De wedstrijd duurt van 13.30 tot 15 30 uur. Voor 13.00 uur kunnen de deelnemers zich bij de Postbrug laten inschrijven. Bruynzeel krijgt een coördinerende functie. De benoeming moet nog goedgekeurd worden door de drie ondernemingsraden. Daarnaast krij gen de drie fabrieken ieder een eigen bedrijfsleider. Over eventuele uitbreidingen van de fabrieken konden maandag weinig mededelingen worden gedaan. Van Voetbaltoernooi vv Krabbendijke KRABBENDIJKE Het toernooi dat de voetbalvereniging Krabbendij ke zaterdag organiseerde voor derde en vierde elftallen en waaraan tien teams deelnamen, is bij de derde elftallen gewonnen door Serooskerke. dat ongeslagen bleef met twee gewon nen en twee gelijkgespeelde wedstrij den. evenals Kloetinge dat echter een kleiner doelsaldo had. Bij de groep van vierde elftallen was Kloetinge duidelijk winnaar met de volle winst uit alle wedstrijden Uitslagen derde elftallen. Krabbendijke - Kloetinge 0-2. Kruiningen - Serooskerke 0-1. WHS - Krabbendijke 0-2, Kruiningen - Kloetinge 2-2. Serooskerke - WHS 0-0. Krabbendijke - Kruiningen 0-0, Seroosker ke - Kloetinge 0-0; WHS - Kruiningen 2-1, Krabbendijke - Serooskerke 0-8, Kloetinge - WHS 2-0. Vierde elftallen Krabbendijke - Kloetinge 1-2; Kruiningen - Serooskerke 1-2, WHS - Krabbendijke 3-0, Kruiningen - Kloetinge 0-4; Serooskerke - WHS 1-3. Krabbendijke - Kruiningen 0-0, Serooskerke - Kloetinge 0-2, WHS - Kruiningen 4-0. Krabbendijke - Serooskerke 2-1. Kloetinge - WHS 1-0. Eindstand derde elftallen 1 Serooskerke 6 pnt. 2 Kloetinge 6; 3 WHS 3. 4 Krabbendij ke 3, 5 Kruiningen 2 punten. Vierde elftallen 1 Kloetinge 8 pnt2 WHS 6. 3 Krabbendijke 3, 4 Serooskerke 2 5 Krui ningen 1 pnt. der Stee voegde er zelfs aan toe dat het met is uitgesloten dat er nog reorganisaties komen, maar ook daar over wilde hij verder niets kwijt De drie fabrieken waren de laatste onderdelen van het complete Bruyn- zeel-concern die nog waren overge bleven na de problemen die het be drijf enkele jaren geleden doormaak te. Andere onderdelen zijn de afgelo pen jaren al in andere handen overge gaan. al voeren sommige nog wel de Bruvnzeel naam. Zomertentoonstelling in wandelkerk Goes GOES De culturele raad van Goes houdt van 18 juni tot en met 9 juli in de wandelkerk van de Grote kerk de traditionele zomertentoonstelling. Dit jaar is de keus gevallen op de expositie 'Rond een veelluik' van de kunstenaar Evert Thielen. Door middel van kleurenfoto's, test borden en voorwerpen uit het atelier van de kunstenaar wordt getoond hoe dit veelluik tot stand is gekomen. De tentoonstelling is educatief van opzet. De culturele raad gaat ervan uit dat ze ook voor onderwijsinstellingen in teressant is. De expositie is met uit zondering van zondagen en woensda gen iedere dag van 10 tot 17 uur te bezichtigen. De Hanekam Goes houdt fancy fair GOES Zaterdag 18 juni wordt er op de openbare lagere en kleuter school 'De Hanekam' in Goes een groots opgezette fancy-fair gehouden ten bate van de school. In en rond het gebouw kan het pu bliek kiezen uit het rad van avontuur, een rommelmarkt, eettentjes, een popshow en allerleispelletjes. De pop show zal drie keer op het publiek worden losgelaten, om 11 00 uur. om 13 00 uur en om 15.00 uur. Het gehele evenement duurt van 10 00 tot 16.00 v üUi. - 'ti Met slakken loorden de verdiepingen in de bodem bij de loswal in Hansweert gedicht. RIJKSWATERSTAAT: GEVAAR VOOR VERZAKKING Voor kinderen met gehoor- en spraakproblemen GOES Jan-Joris Jooss heeft maan dagmiddag in Goes de eerste paal geslagen voor het nieuwe gebouw van de school voor kinderen met verminderd gehoor en spraakmoei lijkheden De Kring. Jan-Joris is de zoon van schoolleider P. F. Jooss. Hem viel de eer te beurt de door twee leerkrachten fraai beschilderde eer ste paal in de grond te heien omdat hij op de allereerste schooldag van De Kring, nu bijna zes jaar geleden, is geboren. Vrijwel alle honderd leerlingen van de school, ouders en het dagelijks be stuur van de gemeente Goes woonden de plechtigheid bij. Hoewel iedereën vurig hoopte dat de nieuwe school zo snel mogelijk in gebruik kan worden genomen, was het college van burge meester en wethouders toch extra veel gelegen aan een vlot verloop van de bouw. De huidige hoofdvestiging van De Kring aan de Westsingel is toegezegd aan de Bestuursschool Zee land. Die wil er uiterlijk 1 mei 1984 de beschikking over kunnen krijgen. Wanneer dat niet het geval is. moet de gemeente Goes boete betalen. Voorlo pig ziet het er naar uit dat de gemeen te haar geld in de zak kan houden, want de bouw van het nieuwe onder komen voor De Kring is precies op de geplande datum begonnen. Volgens het bouwschema moet de school in maart klaar zijn. Tegelijk met het startsein voor de bouw van de nieuwe school kon maandag al een deel van hel complex voor De Kring worden opgeleverd. De school voor kinderen met verminderd gehoor en spraakmoeilijkheden krijgt een nieuwe behuizing die gedeeltelijk uit een permanent gebouw bestaat en gedeelteijk uit verplaatsbare nood- bouw. Voor dat permanente gedeelte sloeg Jan-Joris de eerste paal. Het verplaatsbare noodgebouw is al ge reed De vier lokalen hierin zullen woensdag door de afgdeling voortge zet buitengewoon onderwijs en de eindklassen van de kernafdeling in gebruik worden genomen. Het andere gebouw bestaat uit zes lokalen. De Kring heeft momenteel elf groepen leerlingen. De verwach ting is dat er volgend jaar nog één bij komt. HANSWEERT De dienstkring Hansweert van rijkswaterstaat is maandag begonnen met herstelwerk zaamheden aan de drie loswallen Hansweert, Vlake en Schore langs het kanaal door Zuid-Beveland. Het gaat om het dichten van verdiepin gen in de bodem. Dat gebeurt met slakken. De verdichtingen moeten voorkomen dat de kademuren voor over gaan zakken. „Een doelmatig en veilig gebruik van de wallen is vereist", legde waarne mend hoofd J. Somers van de diénst- kring uit. „Een te ver uitgesleten bodem kan de situatie gevaarlijk ma- Avonddriedaagse in 's-Gravenpolder 'S-GRAVENPOLDER - De gymnas tiekvereniging in 's-Gravenpolder houdt de traditionele avonddriedaag se op dinsdag 14. woensdag 15 en donderdag 16 juni Er kan worden gelopen over 5 en 10 kilometer In schrijven kan bij G Monster aan de Populierenstraat 28 in 's- Gravenpolder De start is bij de kanti ne van sporthal De Zwake, telkens om 18.30 uur. Er is een medaille met lint voor de deelnemers, groepen krijgen een speciale herinnering. De laatste avond worden de wandelaars opge wacht door het muziekkorps van Ou- delande. ken Er wordt erg veel gebruik van de wallen gemaakt". Een zestal medewerkers is maandag begonnen bij de loswal in Hansweert Met vrachtauto's worden de slakken aangevoerd. Daarna brengen de me dewerkers van rijkswaterstaat de la dingen over naar een overslagschip, van waaruit met een kraan de slakken in het water worden gebracht. De onderhoudswe kzaamheden nemen per loswal gemiddeld vier dagen in beslag. Na Hansweert is Vlake en daarna Schore aan de beurt. Somers verwacht dat ongeveer 1500 ton per loswal nodig is Er wordt gebruik gemaakt van fosforslakken vanwege de zwaarte van het materiaal. Het aanwezige zand in het kanaal blijkt door het schroefwater maar al te snel te verplaatsen De diepte van het Leerlingen Re nesse maakten schoolreis RENESSE - De leerlingen van 't Staepel'ofin Renesse maakten dezer dagen de jaarlijkse schoolreis. De klassen 5 en 6 maakten een tocht naar Amsterdam Daarbij werden Aviodo- me bij Schiphol en het Rijksmuseum bezocht, 's Middags volgde een be zoek aan De Drievliet in Rijswijk. De klassen 1 tot en met 4 vermaakten zich een hele dag in De Efteling. kanaal bij de loswallen behoort 41 j. meter te zijn. Op sommige plekken is de bodi evenwel één tot anderhalve mi: uitgesleten. Avondvierdaagse in Krabbendijke KRABBENDIJKE Maandag vs111 schenen 130 deelnemers aan de sla H voor de avondvierdaagse in Krabbe dijke. Voor de vijf kilometer waren 68 wandelaars en voor de tien kilom ter 62 deelnemers. Tot en met dondt dagavond wordt om halfzeven geslt bij het gymlokaal aan de Nieuwlanj straat. Borsselse school houdt fancy fair BORSSELE - De Franck van B leschool in Borssele houdt zaterdag juni een fancy fair ten bate van school. De kleine kermis wordt geh den in de school en begint om 10 uur De deur gaat om 16.00 uur v dicht. De vrijdagavond daarvoor. 17 juni. 19 30 uur voeren de leerlingen v. school een musical op in het doi huis 'Vijvervreugd' Het program heet 'De goed eten en lekker li show'. HOFLEVERANCIER Edox waterdichte horloges Mido FABERY DE JONGE JUWELIERS SINDS 1834 Langa Cirkslraal 30 - Boes De burgemeester van Westerschouwen brengt ter openbare kennis, dat de door de gemeenteraad bij besluit van 17 mei 1982 vastgestelde 5e herziening van het bestemmingsplan Hogeweg door gedeputeerde staten van Zeeland bij hun besluit van 19 april 1983 nr. 1019/376, afd. 4 bur r.o. is goedgekeurd, zulks met uitzondering van enkele gedeelten van de plankaart bij de Kure. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met de bestemmingsplanherziening met ingang van 15 juni 1983 gedurende een maand ter gemeentese cretarie te Haamstede voor een ieder ter inzage Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten heb ben gewend kunnen gedurende de genoemde termijn beroep instellen tegen het goedkeurings besluit bij de Kroon. Ook een ieder, die bezwaren heeft tegen het goedkeuringsbesluit bij de Kroon Ook een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door gedepu teerde staten aan gedeelten van de plankaart. kan beroep instellen tegen dit besluit bij de Kroon De beroepschriaen moeten worden gericht aan H M de Koningin en moeten worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's- Gravenhage Haamstede. 14 juni 1983 De burgemeester voornoemd. ij L Niemantsverdnet-Leenheeri. de krant helpt u op weg Tekstverwerking en vormgeving krijgen terecht steeds meer belangstelling, ook vanuit de huisdrukkerijen van bedrijven en instellingen. In ons bedri|f hebben wij de voorzieningen getroffen om uw tekstverwerker te koppelen aan onze Linotron 202 fotozetter Een optimale oplossing voor uw grafisch te verwerken teksten. Tegen minimale kosten Elke typiste kan door het intypen van een aantal eenvoudige instructies op uw tekstverwerker zelf grafisch zetwerk produceren. Tekst in kopijvorm naar de drukker sturen, waar opnieuw zetfouten kunnen ontstaan, blijft achterwege Dubbel werk wordt voorkomen. Zo kunt u winst maken op uw zetwerk. Eén telefoontje is voldoende voor nadere inlichtingen en prijsopgave WALSTRAAT 56-60, VLISSINGEN. TEL. 01184-15144 - *Een mooie bril is een komplimentje waard. Contactlensspecialist A N V C Ganzepoortstraat 3 - Telefoon 01100 -1 5214 GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22