rholen gaf 'ten onrechte' Vergunning compostbedrijf ik Aanleg dammen moet doorgaan Familietragedie eist in Souburg zwaargewonde almanak 7 ÏALARM P COLIJN BV Dode bij aanrijding Biggekerke Jan-Joris slaat paal ilNISTERIE VREEST GROTE OVERLAST utters verboden 10.00 -18.00 uur Honden aangelijnd toegestaan Luchtbedden e.d.verboden in zee Geen lawaaioverlast en kampvuren Duinen niet betreden Naai met de n \>Pl BILLETJES BLOOT MAN RIJDT IN OP ECHTGENOTE Ambulance met hartpatiënte botst tegen personenauto [HOLEN Het gemeenteberstuur van Tholen heeft ten onrechte een oprichtingsvergunning erleend aan het mestcomposteerbedrijf CNC dat zich nabij het stadje Tholen wil vestigen, at schrijft de directeur-generaal voor de milieuhygiëne van het ministerie van volkshuis- esting, ruimtelijke ordening en milieu (vrom) in een advies aan de voorzitter van de afdeling geschillen van bestuur van de raad van state. de gemeente hanteert maar erg be perkt is omdat slechts één uur geme ten ls. Overschrijding Daarom haalt het ministerie ook een tweede onderzoek aan dat gehouden is bij de al bestaande CNC-vestiging in het Limburgse Ottersum. Daaruit moet volgens het advies van de raad van state worden geconcludeerd dat de aanvaardbare geurbelasting in de gehele bebouwde kom van Tholen in ernstige mate zal worden overschre den. Het gemeentebestuur stelt dat een bepaalde onaangename geur die in het stadje zo'n 200 uur per jaar te ruiken is nog wel aanvaardbaar is. Maar het HIMH stelt dat de grens 80 uur per jaar is. Verder wordt in het onderzoek dat de gemeente hanteert uitgegaan van een zogenaamde puntbron Dat is een bron van stankhinder die op één punt is geconcentreerd, maar het ministe rie heeft nagegaan dat de verchillende stankbronnen op zbn verst 600 meter van elkaar liggen, en dat kan heel andere resultaten geven bij een geur onderzoek. Verder meldt het ministe rie dat de geur van het compostbedrijf Het zwaarst krijgen de woningen in de raad van state vergadert 26 juli iver een aantal beroepen in het kader in de hinderwet van bewoners van lolen en een aantal milieuorganisa- j, tegen de vestiging van het com- stbedrijf. Bij die zitting bedient de ad van state zich van een advies van !t ministerie van VROM. Adviezen fin het algemeen worden overgeno- 5?n. ;het advies over de beroepsschriften zijn ingediend laat het ministerie einig heel van de motivatie van het imeëntebestuur. op grond waarvan een oprichtingsvergunning is ge- even. Het gemeentebestuur heeft on- r meer gebruik gemaakt van een «onderzoek waar nogal het een en CNC zeker met minder onaangenaam ider aan mankeerde, schrijft het is dan die van een intensieve veehou- „Bij de aanöXardbaarheidsbeoorde- Iing in de aanvraag ivan CNC) en de overwegingen van het vergunningen- besluit (van het gemeentebestuur) wordt volledig voorbijgegaan aan deze woningen die realtiel' dichtbij de inrichting liggen. Hoewel deze woningen voor het me rendeel een agrarisch karakter heb ben bestaat tussen het bedrijf en deze woningen geen enkele band, zodat de bewoners van deze woningen naar zijn mening wel degelijk bescherming te gen stankoverlast zullen verdienen", zo stelt het advies. Daar wordt aan toegevoegd dat naast de onaanvaard bare overlast in het stadje Tholen ook andere dorpen. Halsteren en Oud- Vossemeer. regelmatig (ontoelaatba re) overlast zullen ondervinden ilnistene van VROM. Verder worden loor het gemeentebestuur verschil- directe omgeving van het nieuwe Thoolse bedrijf het te verduren, aldus derij. Daarom bestaat er volgens het de directeur generaal voor de milieu advies aan de raad van state ook geen nde stankbeperkende maatregelen enkele reden om een soepeler beoor- «ist, waar het ministerie de nodige raagtekens bijzet. Ook gaat het ge- leentebestuur uit van slechts één ankbron. aldus het advies aan de JËud van state, namelijk de ruwe- I P'T.postbestrijding, maar er zijn er ioz drie Dat zijn het zogenaamde irëbad, de produktiehal voor door geide compost en de kuikenmestop- jg. Overigens is volgens het ministe- de suggestie van enkele indieners jn bezwaarschriften om een beper- ing van de produktiecapaciteit door voeren, ook met haalbaar. „Het zo ir terugbrengen van de omvang van st bedrijf, dat de stankverspreiding «op een aanvraardbaar niveau zou |a teruggebracht, zou een zo enrsti- tbeperking betekenen, dat dit naar qn mening redelijkerwijze niet te eiangen is", schrijft de directeur- seraal voor de milieuhygiëne van t ministerie. deling toe te passen dan bij intensieve veehouderij gebruikelijk is. Verder hygiene. Het in werking zijn van het bedrijf zal volgens hem tot gevolg hebben dat bij de nabij gelegen wo ningen een onaanvaardbare stan- wordt gemeld dat het onderzoek dat koverlast wordt ondervonden. TELEXJE VVD-ZEELAND: SKI Muiliek op de overwegingen van dejaneente Tholen bevat verschil- Mt elementen. Allereerst wordt jMlfld dat de normen die het ge- mttnlebestuur hanteert in het geur- Mdtraoek door de hoofdinspectie vrar volksgezondheid belast met het toezicht op de hygiène van het milieu (HIMH) ondertussen verscherpt zijn. ADVERTENTIE SYSTEMEN INBRAAK BRAND |V0Off;| OVERVAL WINKELDIEFSTAL BEWAKING Jarenlange ervaring. |l mqnive systeem umc J beschermd door 2 octrooien I IBCü ERKEND BEVEILIGINGSBEDRIJF eJ BEVEILIGINGEN twestraat 43, Kloetinge, 01100-13720. KAPELLE De VVD-fracties uit de staten van Zeeland en Noord-Brabant hebben zich maandag tijdens een geza menlijke vergadering in Ka- pelle 'onomwonden' uitge sproken tegen een eventuele vertraging van de damrne- naanleg achter in de Ooster- schelde. De beide fracties hebben dat standpunt per te lex aan minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat kenbaar gemaakt. Zij laten weten, dat zij zich achter de argumenten scharen die de raad van de waterstaat tegen temporiseren van deze werken heeft aangevoerd, en zij dringen er bij de minister 'eensgezind op aan om conform het advies van de raad te besluiten'. De raad voor de waterstaat heeft laten weten, dat ver tragingen nauwelijks aanvaardbare risico's met zich meebrengen, gezien de grote investeringen in het Ooster- scheldemilieu. Men wijst er ook op, dat op vrijwel alle terreinen bij vertra ging der werken grote nadelen kun nen ontstaan; dat het zeer bezwaarlijk is om in de slotfase van de werken aarzeling te tonen, vanwege de inter nationale belangstelling voor het pro ject en dat de totale kosten zullen stijgen door uitstel. Ook zegt de raad voor de waterstaat in haar advies, dat uitstel zich niet verdraagt met het Schelde-Rijn-verdrag met België BIGGEKERKE - De 59-jarige M. de Jager uit Vlissingen is zondagavond tengevolge van een verkeersongeluk bij Biggekerke. eerder die avond, in het Gasthuis te Middelburg overle den. Het slachtoffer reed mee als passagier in de auto bestuurd door zijn echtge note. toen zij op de kruising Klaasses- weg-Valkenisseweg werden aangere den door de auto bestuurd door C W J. M. P. (35) uit Oisterwijk, die vanuit de Valkenisseweg naderde en op de kruising geen voorrang verleende. Het ongeluk gebeurde even over zes. De heer De Jager is per ambulance naar het Gasthuis overgebracht waar hij later die avond overleed aan een hersenbloeding De bestuurders van beide auto's lie pen geen letsel op. De auto's moesten worden weggesleept. Vermiste visser uit Waddenzee opgevist ÜBUIN1SSE De 53-jarige vermiste visser Adriaan Verspoor uil Bruinis- se is maandagmorgen opgevist uit de Waddenvee. Watersporters hebben het lijk van de man aangetroffen bij het Zuid-Ooslerrak. vlakbij waar hij vorige week maandag van zijn schip, de Bru 48, overboord sloeg. Verspoor is aan land gebracht in Harlingen. Hij was zondagnacht met zijn broer en zoon uitgevaren om voorbereidende werkzaamheden te verrichten voor het mosselseizoen, dat half juli begint. Perzisch tapijt in Hulst gestolen HULST Bij een inbraak in de antiekhandel Navarro in de Gentse straat in Hulst is in de nacht, van zondag op maandag ingebroken. Er werd een Perzisch tapijt ontvreemd met een waarde van vijfenveertigdui zend gulden. ZEEUWSE Reis Het gezelschapje, dat bij Zou- telande op de bus stond te f wachten, bestond uit een wat oudere vrouw, een kleuter en een zeer laag op de pootjes i Staand hondje. Ze wachtten gediddig, maar de bus kwam maar niet. Een voorbijganger, die veel van de vertrektijden van hel I openbaar vervoer bleek te we len. meldde het geringe gezel schap, dat de bus nog min stens een kwartier uit zou blij ven. Waar de reis heen was. wilde hij weten. Tot zijn verbazing hoorde hij. dat men in afwachting was van de bus. die hen naar Bou- dewijnskerke zou vervoeren - ongeveer twee kilometer ver derop. Maar dan kunt u toch beter even lopen," opperde de voor bijganger. Maar zou u gelijk in hebben," sprak de mevrouw. ..maar dan vergeet u m'n hond. Want mijn kleinzoon en ik zouden dat wel halen, maar de pootjes van de hond zijn tekort voor die af stand". »Zo is het," blafte het hondje nijdig. GOES Kleine Jan-Joris Jooss was maandagmiddag een tevreden mens Hem viel de eer te beurt de eerste paal te slaan voor de nieuwbouw van de school voor kinderen met verminderd gehoor en spraakmoeilijkheden De Kring in Goes. Jan-Joris, zoon van schoolleider P F Jooss. is op de allereerste schooldag van De Kring, nu bijna zes jaar geleden, geboren. Volgens het bouwschema moet de nieuwe school m maart klaar zijn. V. V-Ï Boven, het oorspronkelijke bord, waarvan er zondagavond drie zijn verwijderd op het strand bij Oranjezon onder de alternatieve strandbepalingen van het Actiefront Blote Kont. VROUWENPOLDER - Een zich 'Actiefront Blote Kont' noemende groepering heeft zondagavond op het strand bij Oranjezon (tussen Vrouwenpolder en Dom burg) actie gevoerd tegen het daar geldende verbod op naaktrccreatie. Een drietal borden met strandbepa lingen (waaronder het verbod op naakt recreëren) werd verwijderd. Daarvoor in de plaats werden andere borden aange bracht De tekst daarvan luidt: „Zeeland met de billen bloot. Actiefront Blote Kont Artikel 001 wetboek van naaktrecreatie. Verboden? Niks verboden!" Deze borden waren geïllustreerd met een naakte vrouw in Walcherse drachtEerder vorig jaar werden dezelfde illustraties in Middelburg over verkiezingsaffiches van de SGP geplakt. De actievoerders meldden dat ze de oorspronkelijke borden in de omgeving hadden ver stopt. Bij de groep Veere van de rijkspolitie in Serooskerke was maandagmiddag pas aangifte gedaan door de gemeente Veere. Reden hiervan was dat de 'wisseltruc' niet eerder was ontdekt. Het betrokken stuk strand behoort tot de gemeente Veere en wordt zoals bekend gebruikt door naaktrecreanten. Het gemeentebestuur heeft deze vorm van recreatie steeds afgewezen Burgemeester mevrouw G van Montfrans-Hartman liet er maandag desgevraagd geen twijfel over bestaan dat de nieuwe borden verwijderd zullen worden en dat de oude situatie zal worden hersteld. .Dat is met meer dan normaal. Die borden zijn bedoeld als vorm van voorlichting aan de toeristen over de bepalingen die op onze stranden gelden en ieder heeft er recht op te weten waar men aan toe is". De verwijderde borden waren onlangs overigens vernieuwd omdat de oude niet duidelijk overkwa men. De belangrijkste strandbepalingen staan erop. Naast het verbod op naakt recreëren zijn er bijvoor beeld bepalingen over loslopende hond- en en over het stoken van kampvuren op het strand. VLISSINGEN - De 38-jarige J. G. van de B. uit Vlissingen is leende de agent de vrouw eerste hulp. maandagmorgen omstreeks negen uur aan de Irenestraat in Oost-Souburg ingereden op zijn echtgenote, de 29-jarige M. de S., en een man die in haar gezelschap was. De vrouw werd op de motorkap van de auto geslingerd en over een afstand van ongeveer twintig meter meegesleurd. De auto kwam vervolgens tot stil stand tegen de wand van een peuter speelzaal, waarna Van de B. uit de auto stapte en de vrouw tegen het hoofd begon te schoppen. Mevrouw De S.. die door een toevallig passeren de motoragent kon worden ontzet, is met ernstige verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissin gen. Volgens een woordvoerder van de Vlissingse politie verkeerde zij maan dagmiddag niet in levensgevaar Het echtpaar, dat vier kinderen heeft, leeft al sinds oktober van het vorig jaar gescheiden. Van de B. had zijn echtgenote zondagavond nog gespro ken en wilde dat gesprek maandag morgen voortzetten. Hij trof de vrouw aan in de Irenestraat waar zij haar jongste twee kinderen had afgeleverd bij de peuterspeelzaal Van de B knoopte een gesprek met haar aan. maar dat werd door mevrouw De S afgebroken. Toen zij daarop in gezel schap van een man. van wie de politie gisteravond geen nadere gegevens kon verstrekken. wegwandelde, sprong Van de B in zijn auto en reed m op zijn echtgenote en haar gezel schap Belden werden geschept en de vrouw werd op de motorkap meege sleurd. De man kwam in de struiken van het daar gelegen plantsoen te recht. Volgens de politie is hij lichtge wond. vrouw tegen het hoofd te schoppen. De komst van een toevallig passeren de motoragent onderbrak echter de activiteiten van Van de B. en hij probeerde te vluchten. De motor agent. die inmiddels een ambulance had gewaarschuwd en om verster king had gevraagd, wist de dader te overmeesteren en hem de autosleu tels afhandig te maken, zodat diens vlucht werd verijdeld. Hierop ver- Mevrouw De S. is met ernstige ver wondingen aan heup en hoofd, twee gebroken benen en vermoedelijk in wendige verwondingen overgebracht naar het Bethesda-Sint- Josephziekenhuis in Vlissingen. Hoe wel zij wordt verpleegd op de afdeling 'intensive care' verkeert zij volgens de politie niet in levensgevaar Van de B was volgens de politie woordvoerder op het moment van zijn daad niet onder invloed van alcohol 'of andere middelen Hij is ingesloten in het politiebureau in Vlissingen. Hem zal poging tot doodslag of poging tot moord ten laste worden gelegd. Schoppen De auto kwam na ongeveer twintig meter door de groenstrook te hebben geploegd, legen de wand van het houten gebouw waarin de peuter speelzaal is gevestigd, tot stilstand. De vrouw raakte bekneld tussen de auto en het gebouw. Van de B. slapte uit en begon de zwaargewonde VLISSINGEN - Een ambulance van Ambulancevervoer De Beve- landen in Goes is maandagmor gen omstreeks elf uur. terwijl men met een hartpatiënte op weg was naar het Academisch ziekenhuis in L'trecht. in botsing gekomen met een personenauto. Bij het ongeluk raakte niemand gewond, maar beide auto's werden onherstelbaar beschadigd De pa tiënte werd met een andere ambu lance teruggebracht naar het Be- thesda-Sint-J ospehziekenhuls in Vlissingen. De ambulance reed met werkend zwaailicht en sirene over de Sloe- weg in de richting van rijksweg A58. Op de kruising met de Veer- havenweg reed de ambulance door het rode licht en kreeg geen voor rang van de auto. bestuurd door K. F uit Vlissingen. die de kruising vanaf de Veerhavenweg naderde en waarvoor het verkeerslicht op groen stond. De patiënte in de ziekenwagen werd overgebracht in een andere ambulance en terugge bracht naar het Vlissingse zieken huis. Later op de dag is zij alsnog overgebracht naar Utrecht Bij de botsing was een accu van een van de auto's beschadigd, waardoor aceuzuur op de weg liep De Vlissingse brandweer heeft de kruising schoongespoten. Overi gens was de Vlissingse brandweer enkele uren eerder ook al voor dergelijke werkzaamheden op het zelfde punt uitgerukt, Omstreeks kwart voor negen vielen twee va ten met geconcentreerd sinaasap pelsap van een passerende vracht wagen en barstten open De brandweer werd te hulp geroe pen om het kleverige goedje van het wegdek te verwijderen. De politie verzoekt eventuele ge tuigen van de aanrijding zich met het bureau in verbinding te stellen 101184 - 15050i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11