I 1 Ploeg Sprang-Capelle won hulpverleningswedstrijden Management eist studie. Familie berichten Goedemorgen Nel xjwelkom by de 'club:-: van de Drieen' :§H. G en Knuffel j Jella, ij: Habiep jij jjj: Vandaag zijn onze ouders -i J. L1EVENSE j: en jjji A. LIEVENSE-VERSTRAATE :j:j 25 jaar getrouwd. :j:j Wij vieren dat op vrijdag 17 juni in 'Kasteel van jjjj Batavia'. Zuidstraat 143 te Westkapelle jjj: Receptie van 19.00-20.00 uur. :j:j 4361 JE Westkapelle j;j: Parkweg 14. Diep bedroefd maar dankbaar wat hij voor ons heeft betekend is na een kortstondige ziekte van ons heengegaan onze lieve en zeer zorgzame man, vader en opa ADRIAAN LAURUS VERBURG echtgenoot van Kitty Goossens op de leeftijd van bijna 68 jaar. Krabbendijke K K. Verburg-Goossens Waarde: Dirk en Jeanette Ardjan, Ramon Krabbendijke: Peter en Laury 11 juni 1983 Poststraat 1 4413 CJ Krabbendijke De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 15 juni a.s. om 14.00 uur vanuit de zaal van 'De Koophandel'. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond 14 juni van 19.30-21.00 uur en na de begrafenis in voorgenoemde zaal. Met droefheid geven wij kennis dat nog zeer onverwachts van ons is heengegaan onze gelief de broer, zwager en oom ADRIAAN LAURUS VERBURG op de leeftijd van 67 jaar. Waarde: M. Verburg P. C. Verburg-Koeman Hoek: M. Verburg-de Fouw Kruiningen: J. M, Jansen-Verburg M Jansen Nagele: M. J. Paauwe-Verburg S. Paauwe Neven en nichten Krabbendijke, 11 juni 1983 Heden is van ons heengegaan mijn innig geliefde man en onze vader en opa JAN KARELSE op de leeftijd van bijna 73 jaar. Schore: J. C. Karelse-de Graag Raamsdonksveer: Nel en Harry Olga. Astnd Goes: Hans en Mieke Arthur 4423 AM Schore. 11 juni 1983 Steenweg 32 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'Bergzicht' te Goes. Bezoekuur van 15.00-15.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 1.5 juni a.s. om 13.00 uur op de algemene begraaf plaats te Schore. Vertrek vanuit het verenigingsgebouw 12.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovengenoemd gebouw Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze geliefde broer, zwager en oom JAN KARELSE echtgenoot van J. C. de Graag op de leeftijd van bijna 73 jaar. Kruiningen: M. Karelse Yerseke: A. Verschuure Schore: C. Karelse T. Karelse-Keim Kapelle: J. Rouw-Karelse Goes M. de Groene-Karelse L de Groene Schore: W. Karelse J Karelse-van Hekken Neven en nichten Schore. 11 juni 1983 Heden overleed onze beste zwager JAN KARELSE Kloetinge: mevr. L A Sinke-de Graag Kloetinge: J. A. Blokpoel L. J. Blokpoel-de Graag Kapelle H. van Koeveringe A. van Koeveringe-de Graag Schore. 11 juni 1983 Tot onze diepe droefheid is geheel onverwachts overleden onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder MARTINA CORNELIA ZANDEE-RAB weduwe van Nikolaas Willem Zandee in de ouderdom van 79 jaar. Rotterdam. N W. Zandee M. J. P. Zandee-Kodde Delft: M C. Bosschaart-Zandee N. Bosschaart Rotterdam: C Zandee G Zandee-Valentyn Genève D W. Zandee M. Zandee-Medovic Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen, 11 juni 1983 Walstraat 104 Correspondentieadres: Van Epenstraat 16. 3067 EK Rotterdam Moeder is opgebaard in het rouwcentrum Over toom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissin gen Gelegenheid tot afscheidnemen woensdag a.s. van 19.45-20.15 uur. De crematieplechtigheid zal plaatshebben don derdag 16 juni 1983 om 14 00 uur in het cremato rium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg. Vertrek van het rouwcentrum om 13.30 uur Bezoek aan huis niet mogelijk. Na een langdurig gedragen lijden is toch nog onverwacht uit ons midden weggenomen mijn lieve man. onze zorgzame vader en grootvader LAURUS ECKHARDT echtgenoot van Dina Westveer op de leeftijd van 71 jaar. „Hij heeft zijn strijd gestreden" Kruiningen: D Eckhardt-Westveer Kruiningen: M. Bauer-Eckhardt H. Bauer Vijfhuizen- M. Eckhardt T Eckhardt-de Vaal Kruiningen A de Ritter-Eckhardt J de Ritter Kruiningen E. de Ritter-Eckhardt M de Ritter en kleinkinderen 11 juni 1983 Slotstraat. 10c 4416 AV Kruiningen De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 15 juni om 10.^5 uur in het verenigingsgebouw van de Gereformeeiiie Kerk, Clercqsweg te Kruiningen waarna aansluitend om 11.00 uur de begrafenis zal plaatsnebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is in bovengenoemd verenigingsgebouw gelegenheid tot condoleren. Enige en algemene kennisgeving Na een kortstondige ziekte is heden van ons heengegaan onze lieve tante HENRIÈTTE JULIA VAN LOO op de leeftijd van 84 jaar. M. de Ruyter-Buijs P. de Ruyter A. Aerssens-Buijs J. Aerssens Middelburg, 11 juni 1983 'Jacob Roggeveenhuis' Correspondentieadres Veerseweg 109. 4332 BD Middelburg. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17 30-18.30 uur. De crematie zal plaatshebben woensdag 15 juni a.s. om 11.00 uur' in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg. Samenkomst in de aula van het crematorium Na de crematie is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Met droefheid geven wij u kennis dat de HEERE na een ernstige ziekte uit ons midden heeft weggenomen, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zeer zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder MARIA LOUWS echtgenote van Hendrik Aarnoutse in de ouderdom van 84 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Middelburg: H. Aarnoutse Middelburg: L Adriaanse-Aarnoutse P. Adriaanse Middelburg T. Vogel-Aarnoutse W Vogel Middelburg A Aarnoutse A Aamoutse-van den Broeke Middelburg. P. Krijger-Aarnoutse P Krijger Haarlem: S. Aarnoutse Middelburg: M Aarnoutse Klein- en achterkleinkinderen 4333 GC Middelburg, 10 juni 1983 Noordweg 127 Aan huis liever geen bezoek. Géén bloemen. Onze vrouw, moeder en oma is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30-18 30 uur. De teraardebestelling zal D V. plaatshebben woensdag 15 juni a.s. te Middelburg om 12.00 uur. Vertrek van de kerk der Geref. Gemeente. Segeersstraat, Middelburg om 11.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. MARIA LOUWS echtgenote van Hendrik Aarnoutse op de leeftijd van 84 jaar. L. Hugense-Aamoutse A. Dekker-Aamoutse C. Messer-Hoogesteger J. Wijkhuis Neven en nichten Middelburg, 10 juni 1983 Maar de Heer zal uitkomst geven. Hij, die 's daags zijn gunst gebiedt, 'k Zal in dit vertrouwen leven en dat melden in mijn lied; 'k zal zijn lof zelfs in den nacht zingen, daar ik Hem verwacht, en mijn hart. wat mij moog' treffen, tot den God mijns levens heffen. Ps. 42:5 In de wetenschap dat hij wist waar hij heenging, maar dankbaar voor wat hij in het leven heeft genoten, geven wij u kennis dat de Here tot Zich genomen heeft onze geliefde vader, groot-, over grootvader en broer JACOBUS KATSMAN sinds 1965 weduwnaar van M. T. Nagelkerke in de ouderdom van 89 jaar. Wolphaartsdijk: J Katsman P Katsman-Hamellnk Woubrugge M Meulbroek-Katsman F. Meulbroek Nisse M. Mol-Katsman M. Mol Wolphaartsdijk: A Katsman J. C. Katsman-Fraanje C P. Katsman J. G Katsman-van Galen Joh. Katsman Klein- en achterkleinkinderen Wolphaartsdijk, 11 juni 1983 'Nieuw-Zorgvliet' Correspondentieadres: J. Katsman Hoofdstraat 13. 4471 AG Wolphaartsdijk Op dinsdag 14 juni a s zal er om 14.00 uur voor familie en belangstellenden in 'Nieuw-Zorgvliet' een rouwdienst worden gehouden waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Wolphaartsdijk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'Nieuw-Zorgvliet'. Geen bloemen Bedroefd maar dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heeft, geven wij u hierbij kennis dat in de gezegende ouderom van 96 jaar en 8 maanden is overleden onze zeer geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader KRIJN BOONE sinds 15 oktober 1973 weduwnaar van Jerina Geschiere Nieuw-Vennep: Domburg: Westkapelle: Oostkapelle: Domburg: Krabbendijke: Domburg: Domburg: Hellevoetsluis: Zaamslag: Lelystad: Temeuzen: Oostkapelle: Breskens: W Corré-Boone J. Corré J. Boone M. Provoost-Boone L. Provoost P. Boone M. Boone-Cijsouw K. Boone P T. Boone-Verhage J. Roelse-Boone A. Hoogesteger-Boone J. van Keulen-Boone J. van Keulen M. Raaymakers-Boone J. Raaymakers C. Boone E. Boone-Joziasse A. Boone D. Boone-Joziasse L. de Lange-Boone J. de Lange C. Brand-Boone L. Brand J. Boone C. Boone-Hillebrand M Boone J. Boone-Dekker Klein- en achterkleinkinderen 4357 NN Domburg, 12 juni 1983 Domburgseweg 50 Correspondentieadres: Oude Domburgseweg 16, 4356 CC Oostkapelle De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal worden gehouden donderdag 16 juni a.s. om 11.00 uur in de Geref. Kerk te Domburg, waarna de begrafenis zal plaatshebben om 12.00 uur op de begraafplaats te Domburg. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het 'Schuttershof te Domburg Onverwacht ging tot onze diepe droefheid van ons heen onze lieve vader, grootvader en over grootvader ALBERTUS SCHOL weduwnaar van Johanna Elisabeth van Oostendorp in de ouderdom van 85 jaar. J. E. de Vries-Schol A de Vries Albert. Anita en Martyn Koen Middelburg. 10 juni 1983 'Jacob Roggeveenhuis'. Noordsingel 106 Correspondentieadres: A de Vries Abelenlaan 8, 4334 CA Middelburg. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 15 juni 1983 om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Gelegenheid de familie te condoleren na de begrafenisplechtigheid in de ontvangruimte van voornoemde begraafplaats. METAALHANDEL L. HOEK Ritthemsestraat 37a, O.-Souburg, 01184-79902. TE KOOP GEVRAAGD: rood en geel koper, accu's, oud ijzer, enz. Zaterd tot 15 00 uur geopend. Heden is van ons heengegaan onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder JOHANNA VAN I)E VIJVER-VERSTRAATE Geboren te Zoulelande 11-11-1893 Overleden te Koudekerke 10-6-1983 Woerden T D van de Vijver C. van de Vijver-van der Bijl Middelburg: J. van de Vijver J. van de Vyver-Boone Regina iCanada). B. van de Vijver A van de Vijver-van der Kuyl Vlissingen: C. Boone-van de Vijver Oost-Souburg A van de Vijver M van de Vijver-van Belzen Koudekerke J Kesteloo-van de Vijver P Kesteloo Klein- en achterkleinkinderen Koudekerke, 10 juni 1983 'Der Boede Correspondentieadres: Pieter Boddaertstraat 14. 4336 BG Middelburg De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'Der Boede' Bezoekuur van 16.30-17 00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 15 juni a.s. om 12.15 uur in 'Der Boede'. waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 13.00 uur op de begraafplaats te Koudekerke. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in de aula op de begraafplaats. E. J. van Hezik longarts van 13-6 tot en met 17-6 GEEN SPREEKUUR Bethesda/St.-Joseph- ziekenhuis Vlissingen Gasthuis Middelburg Waarneming: telefoon 01184-15000 toestel 346 familie berichten chocoiaiwie A.J. BURGER I (Kong Dein MAANDAG 13 JUNI ig Heden overleed na een liefdevolle verzorging m huize 'Poelwijck' onze geliefde schoonzuster en tante KAATJE REMIJNSE weduwe van Adriaan Vermarc in de ouderdom van 98 jaar. Familie Jansens Familie Vermare 's-Heer Arendskerke, 12 juni 1983 Huize 'Poelwijck' Slotstraat 15 Corresponden tieadres Evenngseweg 4. 4436 AA Oudelande De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'Poelwijck'. Gelegenheid tot bezoek aldaar dagelijks van 15.30 tot 16.00 uur en van 18.30 tot 19.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 15 juni om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Oudelande. Voorafgaande zal er om 13.15 uur een rouwdienst worden gehouden in het verenigingsgebouw Van der Bijlparkstraat te Oudelande. Wegens sterfgeval is Hotel-Café-Restaurani 'De Koophandel' te Krabbendijke tot en met woensdag 15 juni 1983 GESLOTEN Fam. Verburg Middle Management Het ISW in Den Haag verzorgt een avondopleiding waarbij met moderne methoden van onderwijs en training, zoals "case-studies" en rollenspel, de technieken van middle management worden behandeld. De onder- weipen zijn o.a.: gespreksvoering, het leiden van vergade ringen, rapporteren, beoordelings- en promotie- gesprekken, discussietechniek en klachtenbehandeling, motivatie, functie- en taakomschrijvingen, personeels beleid, werkoverleg en ondernemingsraad. De opleiding is bestemd voor leiders van afdelingen en allen die zich op een dergelijke functie willen voorbereiden. In Middelburg starten de colleges in september. Bel 070-26 40 81 of stuur deze bon even op. U krijgt dan vrijblijvend het complete ISW-studieprogramma 83/84 in huis, met daarin opgenomen alle informatie over de studie Middle Management. dhr./mevr./mej. Straat: Postcode: Tel.: In gesloten enveloppe zonder postzegel sturen naar: ISW. Antwoordnummer 40,2500 XP 's-GRAVENHAGE. OPLEIDINGEN BEDRIJFSTRAININGEN Instituut voor Sociale Wetenschappen Wassenaarseweg 39-412596 CG 's-GRAVENHAGE BRAND WEERLIEDEN IN ACTIE IN MIDDELBURG MIDDELBURG - De ploeg uit Spran g-Capelle heeft zaterdag de brand- weerhulpverleningswedstlüjden ge wonnen. die werden gehouden op het terrein van houthandel Terminal Zuid in Middelburg. Vanaf 's,mor gens negen uur tot vlak voor de prijsuitreiking in de Vilritefabriek om half zeven, streden elf brandweer ploegen uit het hele land om de eer. Sprang-Capelle behaalde de over winning met 693,5 punten. Tweede werd de ploeg uit Sliedrecht met een puntenaantal van 674,5. Het was overigens een gekerm en gekreun van jewelste op het oefenterrein aan de Kleverskerkseweg. Er was een on geluk 'in elkaar gezet' waarbij diverse slachtoffers waren gevallen, die be klemd zaten en bevrijd moesten wor den. Het ongeluk was aldus opgezet: de chauffeur van een met chloor- bleekloog geladen tankwagen stopte omdat hij de achterklep hoorde ram melen. De man stapte uit, ging de achterkant controleren en werd ver volgens klemgereden door een vracht- wagen, geladen met hout en ijzeren platen. Een van de platen boorde zich in de tankwagen waardoor een lek ontstond. De chauffeur van de tank auto zat klem tussen de twee wagens en had daarbij zijn hand verloren. Van de andere kant kwam een busje, geladen met betonijzers. De bestuur der remde plotseling toen hij het ongeval zag. Een achter hem rijdende personenauto kon niet meer op tijd remmen en door de klap vloog een betonijzer door de voorruit van de auto en dwars door de borst van de bestuurder heen Aan de andere kant was verder nog een personenauto te gen de vrachtwagen aangereden De hulpverlemngs troepen moetsen de slachtoffers bevrijden en het lek in de tankwagen dichten. Dat leidde regel matig tot grote hilariteit onder de honderden belangstellenden. Een hulpploeg bijvoorbeeld vergat de op de grond liggende hand mee te ne men. Een andere ploeg probeerde de man met de staaf naar achteren te trekken, waardoor de staaf zou moe ten losschieten. Dat lukte'niet, maar dat had wel een hoop gekrijs van het slachtoffer tot gevolg. De hulpverleningsploegen konden voor hun werkzaamheden uit een gro te hoeveelheid uitgestalde materialen kiezen, zoals hydraulische knip- en spreidapparatuur. motorzagen. slyp- schijven en snijbranders Ook was er reservemateriaal, voor het geval de apparatuur het zou begeven, wat in derdaad één keer gebeurde. Het reddingswerk werd nog bemoei lijkt door twee voorbijkomende fiet sers die hulp wilden bieden en door twee als agenten verklede Middel burgse brandweermensen moesten worden tegengehouden. De 'agenten' droegen echte politie-uriiformcn, die geleend waren van het Middelburgse politiekorps. Zij waren dan ook niet van echt te onderscheiden. De hulpverleningsgroepen hadden veertig minuten de tijd om het karwei te klaren. Twee van de elf moesten de werkzaamheden staken, wegens over schrijding van die tijdslimiet. Het terrein was 'ingericht' door leden van het Middelburgse brandweerkorps dat zelf niet aan de wedstrijd deel nam. De Middelburgers gaan volgen de week naar soortgelijke wedstrijden in Hilvarenbeek. Brandweercommandant J. de Klerk was bijzonder te spreken over de verrichtingen en over het verloop van de dag. Het Middelburgse brandweer team had het ongeluk uitgedokterd en ook juryvoorzitter R. Fokker was van mening dat de zaak uitstekend was opgezet. De wedstrijden werden voor de eerste maal in Zeeland gehouden. De twee beste ploegen zullen op 1 oktober deelnemen aan de landelijke finale die in Delfzijl wordt gehouden De prijzen, een gouden, een zilveren en een bronzen 'opzetstukje' werden in de kantine van de Vitrite-fabriek uitgereikt door burgemeester drs P. Wolters. Een opzetstuk gebruikt de brandweer bij het aansluiten van de brandweerslangen op waterputten in de -straat. De volledige uitslag luidt als volgt: l. Sprang-Capelle (693,5 pt2 Sliedrecht (674.5 pt.i. 3 Hellevoetsluis (663 pt 1, 4 De Lier (660 pt5. Vlissingen (658 pt6. Roosendaal (655 pt.). 7. Capelle aan den IJssel 1642 pt.). 3 Papendrecht (617.5 pt.). 9. Hontenisse-Kloosterzande (564 pt.i. 10. Ou- d-Alblas (560 pt11. Nederlandse Staal (554 pt.) Auto's opengebroken in Bruinisse BRUINISSE Uit twee auto's, die geparkeerd stonden bij Aqua Delta in Bruinisse. zijn de radio- casetterecorders gestolen. De voertui gen, eigendom van J v. L. uit Grave en W. A. C. uit Kempen (West- Duitsland), werden opengebroken. Slechtzienden en blinden reden op tandem door Schouwen NOORDWELLE Burgemeester JlL; Nïemantsverdrïet-Leenheer van We terschouwen heeft zaterdagmorp gr bij het Dorpshuis in Noordwellebf s startschot gegeven voor de vijfa s tandemtoertocht voor blinden f K! slechtzienden. De mensen die de la denis bestuurden waren vrijwillige li* en leden van de organiserende slid ting Ons Zeeland, een organisali van blinden en slechtzienden. In tl taal hebben 120 'voor- en achtemf ders' aan de rit meegedaan. De tocht, die het thema 'De Oostë schelde' droeg, voerde de deelneme door de 'kop' van Schouvre Duiveland. De lunchpauze werd dcc gebracht in de kantine van Dosbcc in Renesse. Hier kregen de vist» l gehandicapten als herinnering ïed- een plastic schaalmodel van een da: pijler aangeboden. Na afloop van tocht werden de fietsers in het Dorp i huis van Noordwelle op een koffietaS getrakteerd. Volgens een van de om nisators. H. van der Bie, wa; kilometer lange tocht - mede doorfe goede weer - geslaagd te noemen Enkele deelnemers in actie tiidens de hulpveriemngsoefening in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 4