Stofmetingen Poelpolder bijdrage aan leefklimaat C c Honderden bij jubilem van pastoor Knipscheen Tachtigjarige muzikant in Hulst gehuldigd Wissel Zeeuws- Vlaanderen WELZIJNSRAAD SAS VAN GENT: Gehandicapten vrezen de 'nieuwe armoede' MAANDAG 13 JUNI 1983 SAS VAN GENT De Welzijnsraad in Sas van Gent heeft, gezien het bestemmingsplan Poelpolder van de gemeente en de stofmetingen die in Sas van Gent plaatsvinden, duidelijk bijgedragen tot een beter leefklimaat voor de burgers. Tot die conclusie komt de Sasse Welzijnsraad in haar jaarverslag over 1982 dat deze week is verschenen. Dat 1982 voor de Welzijnsraad in het teken heeft gestaan van het milieu wil volgens de samenstellers van het jaarverslag echter niet zeggen dat de stichting een bij uitstek milieuorganisatie is. „Ook andere zaken die met het welzijn van de burgers te maken hebben, willen wij onder de aandacht brengen van de overheden", schrijven de samenstellers. De stichting komt in haar jaarverslag tot de opsomming van een groot aantal activiteiten in het jaar 1982. waarvan er twee voortvloeien uit ge starte onderzoeken in 1981. De resul taten daarvan zijn een rapportage van de Vakgroep Gezondheidsleer van de Technische Hogeschool in Wagenin- gen die een rapport uitbracht over luchtverontreiniging in Sas van Gent De werkgroep 'Behoud Poelpolder' onder verantwoordelijkheid van de Cantorij Hulst in eucharistieviering HULST Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Cantorij der Basiliek in Hulst verzorgde het koor zaterdagavond de eucharistieviering in de basiliek te Hulst. Er was veel publieke belangstelling. Onder leiding van dirigent Anton de Kort bracht de Cantorij met begelei ding van een koperensemble de Deut sche Messe van Frans Schubert ten gehore. Daarnaast waren zowel koor en ensemble afzonderlijk te beluiste ren met werken van onder andere Bach en Purcell. De Cantorij der Basiliek zingt zater dag 18 juni opnieuw in de Hulster basiliek. Na de miscomposities van Bruckner en Schubert kiest men dan voor een Nederlandstalig werk de Willibrordusmis van Bartelmk. Het koor wordt begeleid door organist Jo Ivens. Politie houdt Terneuzenaaraan bij vechtpartij TERNEUZEN De politie heeft vrij dagnacht M. O. uit Terneuzen aange houden na een vechtpartij voor een bar in de Terneuzense Nieuwediep- straat. Twee jongeren uit Terneuzen, L. en H raakten slaags temidden van een oploop Toen de politie arriveerde begon O. de agenten uit te schelden. Op het bu reau vertelde hij, dat hij als 'vredes tichter' had willen fungeren door de vechtenden te scheiden. Hij werd kort daarop vrijgelaten. B ridge wedstrijd AXEL De Bridge club Axel speelde de 6e wedstrijd van de voorjaarscom petitie. Groep A speelde een hówell 10. De uitslag is 1 De heren Kock-Pel; 2 de heren Pel-Olyslager; 3 de heren Moeliker- Van Bambost. Groep B: 1 de heren Scheele-Andriessen; 2 echtpaar Kraaienbrink; 3 de heren Mattheeuw- s-De Vries Rook en stank in Terneuzen door Welzijnsraad kwam naar buiten met het rapport 'De Poelpolder en de Zuid Chemie' De rechtstreekse gevolgen hiervan zijn dat er naar aanleiding van de conclusies in het rapport van de studenten van de TH in Wagemn gen nu metingen worden verricht naar de stofconcentraties in Sas van Sluiskillenaar stal planken 'ij bouwwerk Gent Volgens beide studenten Ge rard Hoek en Wynand Dassen, werd dat onvoldoende gemeten. Poelpolder bij SLUISKIL De Sluiskillenaar A. G heeft zaterdag 40 planken gestolen bij een bouwwerk aan de Regentenstraat in zijn woonplaats. Het bouwmate riaal was eigendom van het aanne mingsbedrijf Lambert uit Vogelwaar de G- bekende de diefstal zondag tegenover de Terneuzense politie. De gemeenteraad van Sas van Gent heeft enkele maanden geleden al in gestemd met de toekenning van het predikaat 'natuurgebied' aan de Poelpolder. Dat was ook één van de wensen van de Welzijnsraad die door de Sasse gemeenteraad werd overge nomen. Op 23 juni komt het bestem mingsplan Poelpolder opnieuw in de gemeenteraad van Sas van Gent. Na de verschillende bedrijven gehoord te hebben die het niet eens waren met dit predikaat, waaronder de Zuid Chemie die plannen had daar gipsaf- val te storten, is de mening van het Sasse college onveranderd gebleven. Nog steeds staat het predikaat 'na tuurgebied' op het verlanglijstje van het college. Daarnaast heeft de welzijnsraad ge studeerd op de effekten die afvalgips heeft op het leefmilieu. Daarvoor werd de Belgische milieuvoorvechter Leon Laureys uit Zelzate uitgenodigd een verhandeling te geven naar aanlei ding van de al bestaande situatie bij het chemisch bedrijf Kuhlman in Zel zate. De Sasse Welzijnsraad is ook inge sprongen op de verontreinigingen door de dijkdoorbraken van de bas sins van de Suiker Unie in januari en februari vorig jaar. Daarover heeft de Suiker Unie een rapport gestuurd aan de omwonenden, waarmee alle be trokkenen vrede konden hebben. De Welzijnsraad wil dit jaar nog pra ten over de verkeerssituaties in Sas van Gent, waarbij tevens de verkeers lichten aan de kruising Rijksweg oprit brug aan de orde komen. JAARVERGADERING ANIB KAMPERLAND Instellingen, die zich inzetten voor gehandicapten en WAO-ers, moeten zoveel mogelijk sa menwerken. Vooral nu voor deze groepen weer een aantal bezuini gingsmaatregelen op stapel staat. Dat was de algemene teneur die zaterdagmorgen viel te beluisteren tijdens de jaarvergadering van de ANIB, bond van gehandicapten en arbeidsongeschikten, district Zee land in Kamperland. Bestuursleden vreesden een nieuwe armoede voor gehandicapten. „Naast financiële problemen, zijn we bang voor maatschappelijke achteruit gang". verklaarde secretaris H. Noordhoek van de bond „Ik vrees dat de integratie tot stilstand komt". Noordhoek meende dat gehandicap ten gezamenlijk moeten proberen hun huidige positie tenminste te handha ven De opkomst van het aantal leden en genodigden was naar tevredenheid van het bestuur. Zo'n zestig belang stellenden kwamen opdraven. Tijdens de vergadering sprak voorzitter J. J van Gent van de Zeeuwse afdeling over de ledengroei van de afgelopen twee jaar. Hij noemde het verheugend dat de bond zo fors in ledenaantal was gestegen, met 27 procent Dit is vol gens de voorzitter met name te dan ken aan de inzet van de regionale afdelingen. Van Gent: „Het schijnt, dat meerderen beseffen dat belangen behartiging het beste kan gebeuren, indien men gezamenlijk hieraan werkt". Samenwerking De bijeenkomst stond in het teken van voortuitgang in samenwerking met andere gehandicaptenorganisa ties. Deze kreeg vooral gestalte in het Gehandicapten Adviesbureau Zee land, waarin 17 instellingen zijn ver tegenwoordigd. De ANIB zet zich binnen de stichting onder meer in voor de toegankelijkheid van gebou wen, het verkrijgen van aangepaste arbeid voor gehandicapten en ar beidsongeschikten en de realisering van aangepaste zelfstandige woon ruimten voor gehandicapten. Tijdens het middagggedeelte van de jaarvergadering zette J. Heiand, hoofd van het activiteitencentrum voor lichamelijk gehandicapten in Goes, een en ander uiteen over zinvol le bezigheden voor werkloze gehandi capten. Bovendien was er een samen zijn. waarbij de muziekgroep HAR uit Vlissingen de muziek verzorgde. Jeugdmuziekdag in Clinge CLINGE In het gemeenschapscen trum Malpertuus in Clinge werd zon dag een jeugdmuziekdag gehouden, waaraan werd deelgenomen door jeugdige muzikanten uit Zeeuwsch- Vlaanderen en Zuid-Beveland. Tij dens deze muziekdag kregen de deel nemers een viertal muziekstukken voorgeschoteld, die tijdens vier repe tities moesten worden ingestudeerd. In totaal waren er 51 muzikanten, die voor enkele partijen waren versterkt door enige oudere muzikanten. De algehele muzikale leiding was in han den van Gustaaf Pilaet. docent van de Zeeuwse Muziekschool. Na afloop van de repetities werden de ingestudeerde muziekstukken uitgevoerd voor de ouders van de jeugddige muzikanten en voor andere belangstellenden. Voordat deze uitvoering begon, gaf de muziekvereniging Excelsior uit Ter hole een uitvoering. De muziekstuk ken. die het gelegenheidsjeugdorkest ten gehore bracht waren Floriade van A. Duroo. Linike Suite, gearrangeerd door Den Arend. Vervolgens Play Ti me van PiScheffer en tenslotte Disco Style van Fraver. Motorrijder ernstig gewond bij botsing in Retranchement RETRANCHEMENT De 24-jarige G. P. J. K. uil Arkel is bij een ongeluk in Retranchement zaterdagmorgen omstreeks zeven uur ernstig gewond geraakt aan zijn gezicht. K. werd met een ambulance overgebracht naar het Sint Anloniusziekenhuis in Oost burg. Het ongeval gebeurde op de kruising Zwinbrug/Zwinstraat/Kana'alweg te Retranchement. K kwam met zijn motorfiets met hoge snelheid over de Kanaalweg en wilde op de kruising rechtdoor richting Sluis. Op de krui sing verleende hij geen voorrang aan de van rechts komende tractor met aanhangwagen, bestuurd door E. L. K. L. uit Knokke. De motor werd geheel vernield. PLECHTIGE EUCHARISTIEVIERING LAMSW AARDE LAMSWAARDE In een sfeervol met bloemen versierde Sint Corne- lius-kerk in Kamswaarde vierde pas toor C. J. Knipscheer zondagmorgen zijn gouden priesterjubileum. Dat ge beurde tijdens een plechtige eucha- A vond vierdaagse in Hulst HULST De Hulster buurtvereni ging 'Den Dullaert' houdt van dins dag 14 tot en met vrijdag 17 juni in samenwerking met de Nederlandse Wandelsportbond voor de vijfde keer een avondvierdaagse in Hulst en om geving. De wandelaars kunnen daar bij kiezen uit de afstanden 7 of 15 kilometer. De start is elke avond om 19.00 uur aan het gemeenschapscen trum 'Den Dullaert' in Hulst. Van daag, maandag, kan men zich daar tussen 18.30 en 20.00 uur voor laten inschrijven. Eveneens kan ingeschre ven worden op dinsdag 11 juni tussen 18.00 en 19.00 uur in het gemeen schapscentrum. Sasse harmonie geeft een buitenconcert SAS VAN GENT De harmonie De Vereemgde Vrienden uit Sas van Gent geeft woensdag 15 juni een bui tenconcert op de muziekkiosk aan het park De aanvang van het concert is 20.00 uur. De harmonie staat ondei leiding van dirigent Johan de Witte. ristieviering die werd opgedragen door dc jubilerende pastoor zelf. De preek werd verzorgd door pater Tlieobaldus van Etten, een neef van de jubilaris, van de orde der Capucij- nen. Als thema stond daarbij cen traal 'De bedoelingen van het leven van een pastoor'. Aan dc eucharistie viering werd muzikaal meegewerkt door het gemengd zangkoor en de muziekvereniging 'Vrijheid Een dracht', beide uit Lamswaarde. In een bomvolle kerk blikte voorzitter E. Staal van het kerkbestuur terug op de loopbaan van pastoor Knipscheer. Hij noemde de jubilaris daarbij een ware herder voor de parochie Lams waarde. Na afloop van de mis werd pastoor Knipscheer massaal toege zongen door vele honderden aanwezi gen. Daarna volgde in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde een bij zonder druk bezochte receptie. Behal ve vele honderden inwoners uit Lams waarde kwamen ook veel vrienden en kennissen van buiten Lamswaarde de pastoor feliciteren. Onder hen was ook burgemeester mr M. Somers van de gemeente Hontenisse en gemeen tesecretaris B. A. de Schepper. „Dat God van iedereen houdt heeft u hier in de parochie Lamswaarde in praktijk gebracht. U heeft daarmee een duidelijke boodschap in Lams waarde uitgedragen" Als dank over handigde hij pastoor Knipscheer een geschenk. Ook mevrouw Van Laere als voorzitster van het gemengd koor en de heer J. Joossen als voorzitter van de plaatselijke voetbal- en mu ziekvereniging spraken de pas toe. Voorzitter Frans van Laere het feestcomité deelde tot slotDV, mee dat naast de vele enveloppen: inhoud .van alle verenigingen je. Lamswaarde de collecte in de nti een bedrag van ruim 4600 gulden! i* opgebracht. Bridgewedstrijd LAMSWAARDE De bridge^ Lamswaarde speelde in het kace:- a een zomercompetitie de derdes strijd in zaal 'De Vier Jaargetijde Lamswaarde. De uitslag. 1 mevrouw Biesbroeek-ce: Rademakers: 2 mevrouw Van Watered St de heer De Schrijver, 3 mevrouw K Et mevrouw Staal. 4 mevrouw Smuk ai mevrouw Van Puyvelde; 5 de heer Va Wlelen-de heer De Waal. Vrouwen in Oostbi krijgen een eigen adviescommissie OOSTBURG - Dc vrouwenadi commissie voor de woningboui Oostburg wordt donderdag 16 j iji officieel geïnstalleerd. Deze gebs jpj tenis vindt plaats in de burgerdfci van het gemeentehuis van Ooslfefori en begint om 14.00 uur. Lj Voor de vrouwenadviesconKazfo voor de woningbouw in ZeelandSö v de laatste witte vlek op de kazts ingevuld wordt. Het bestuur spil dan ook van een bereikte mijlpi naftakraker TERNEUZEN Een mankement aan dc tweede naftakraker van Dow Che mical in Terneuzen heeft zondagmid dag voor veel rookontwikkeling en stankoverlast gezorgd. Aanleiding tot het ongerief was een electroni- sche storing in de beveiliging van de kraakgascompressor. Het euvel werd zondagmiddag om streeks drie uur ontdekt. Dow scha kelde een aantal fornuizen van de ethyleenfabriek uit. In de loop van de avond werden de installaties weer op gang gebracht. Weekendbeurs in Breskens trekt 4500 bezoekers BRESKENS De de 'tweede week endbeurs' in Breskens, die het afgelo pen weekeinde in de Standfastloods op het industrieterrein werd gehou den, trok ongeveer 45oo bezoekers. De grootste publiekstrekker was on getwijfeld Wiebe van Walcheren, die zondagmiddag te gast was in Bres kens Wiebe van Walcheren, alias Piet Brakman, geniet een grote populari teit in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op de beurs presenteerde hij zijn nieuwe lp 'Tussen eb en vloed'. Peter Minderhoud van de winkeliers vereniging 'Ons Belang' was zondag avond een tevreden man. Hij denkt dat ook volgend jaar opnieuw een weekenbeurs zal worden gehouden. „Wellicht nog groter dan dit jaar want er zitten nog ondernemers genoeg in Breskens". aldus Minderhoud. Jammer vond hij het dat er in andere plaatsen in West- ZeeuwschVlaanderen eveneens eve nementen plaatsvonden. Zo was er in Sluis braderie, en in Oostburg zaterdag de dag van de landbouw. Auto's beschadigd bij botsing Hulst HULST Bij een aanrijding op de Grote Markt in Hulst zijn zaterdag avond om 20 20 uur twee personenwa gens beschadigd. Het ongeluk gebeur de. toen de autobestuurder E van B. uit Antwerpen iB) zijn bocht te groot nam en daarbij in botsing kwam met L. van A. uit Hulst. 'B ER' MAES BLIJ VERRAST HULST Het stichtingsbestuur als mede de voltallige raad van elf van het Hulster carnaval 'AHC dc Vossen' hebben zaterdagavond in samenwer king met de Hulster boerenkapel 'De Kallesaien' de op die dag tachtig jaar wordende Hulstenaar Albert Maes en zijn echtgenote Anna Vorstraetcu op een passende wijze in de bloemetjes gezet, Dat gebeurde niet alleen naar aanleiding van zijn verjaardag, maar vooral omdat hij daarnaast ook al zo'n zeventig jaar muzikant is en sinds dc oprichting van de Hulster boerenkapel in '66. ook daarvan nog steeds actief lid is. Voor Albert Maes, in de volksmond in Hulst beter bekend als gewoon Bér. was de komst van de Hulster boeren kapel een complete verrassing. Duide lijk onder de indruk nam hij samen met zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen aan de voordeur van zijn woning de serenade in 'ont vangst' Dat. gebeurde met samen zang door de leden van de Hulster i arnavalsvereniging. In de woning van de jarige werd vervolgens de feesttaart aangesneden, waarna voor zitter E. de Waal van AHC de Vossen zijn bewondering voor 'Bér' niet onder stoelen of banken stak Hij overhan digde de jarige een antiek en met bloemen aangekleed muziekinstru ment en verder enkele kisten met sigaren Zijn echtgenote kreeg een bloemetje Die cadeaus werden hem aangeboden namens AHC de Vossen en de Hulster boerenkapel. Na die stormachtige ontvangst, omlijst met de gebruikelijke camavalsklanken, mocht 'Bér' toch even op adem ko men. Na nog heel wat lovende woor den van E. de Blieck, R. Peeters en secretaris Van Kerckhoven, ging men vervolgens in optocht naar zaal De Vlider in Hulst. Daar kreeg het echt paar met zijn kinderen en kleinkinde ren van de Hulster carnavalsvereni ging een feestavond aangeboden. Naast een hapje en heel wat drankjes zat de carnavalssfeer er al gauw in waarbij 'Bér en Anna' naast de gebrui kelijke felicitaties ook veel cadeaus en bloemen in ontvangst mochten ne men. „Een avond die we nooit meer zullen vergeten", aldus het echtpaar Maes tot slot. HARRIE VAN DER WEEGEN g en CORRIE VAN DER WEEGEN-KERBUSCH zijn 25 jaar getrouwd. Wij vieren dat op vrijdag 17 juni in zaal 'De j: Uitkomst' te Breskens :|i| Receptie van 18 30-20 00 uur. Iedereen Is van harte welkom. Juni 1983 4511 GW Breskens 5 Azaleastraat 13. Bedroefd maar toch dankbaar dat wij haar zolang in ons midden hebben mogen houden is voorzien van de Sacramenten der Zieken zacht en kalm van ons heengegaan mijn lieve vrouw, zorgzame moeder, oma en zuster FRANCINA C. COURTIN echtgenote van Otto Krieckaart op de leeftijd van 71 jaar. Sas van Gent: O. Krieckaart Terneuzen: Winy en Adri.Dubbeldam- Krieckaart Masjenka Michael Familie Courtin Familie Krieckaart Sas van Gent. 10 juni 1983 Beneluxstraat 56 De Eucharistieviering, waarna begrafenis, waar bij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op dinsdag 14 juni a s om 14.00 uur in de parochiekerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Samenkomst in bovengenoemde kerk. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de aula van de begraafplaats. LieVer geen bezoek aan huis. Na een geduldig gedragen ziekte is rustig van ons heengegaan onze lieve moeder en oma ADRIAN A RIEMENS weduwe van Krijn Kotvis in de ouderdom van 78 jaar. Sas van Gent M P Hemelsoet-Kotvis R Hemelsoet Ingeborg en Eric Axel. 11 juni 1983 Verzorgingstehuis 'De Vurssche' Correspondentieadres; R Hemelsoet Vredestraat 4, 4551 AW Sas van Gent De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 15 juni a s om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf zal een samenkomst worden gehouden in de kapel van 'De Vurssche' die aanvangt om 14.00 uur Gelegenheid tot condoleren in 'De Vurssche' na de teraardebestelling gemeente - Vacature vakleerkracht lichamelijke oefening Aan de openbare lagere scholen voor gewoor lager onderwijs in de gemeente wordt ge-, vraagd een vakleerkracht lichamelijke oefening Aantal klokuren: 25'A Gevraagd wordt iemand in het bezit van ds akte lichamelijke oefening M O P danwelaktë' J. Moderne en goed geoutilleerde sportaccom modaties zijn aanwezig. Van de kandidaat wordt verwacht dat intens» ve medewerking wordt verleend aan de weri zaamheden van de Centrale Schoolsportcom missie te Terneuzen. Bij het zoeken naar huisvesting kan medewer king worden verleend. Verplaatsingskostenverordening is van passing. Inlichtingen zijn te bekomen bij de chef van de afdeling onderwijs ca., tel. 01150-17980, tst. 140. Sollicitaties binnen tien dagen na verschijning vs dit blad te richten aan de burgemeester iedereen leest de krant altijd en oven gemeente i De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op woensdag 15 juni 198; openbare vergaderingen zullen worden gehoudet van de volgende raadscommissies: openbare werken, volkshuisvesting, ruimtel? ke ordening en verkeer (te 19.00 uuri. jeugdzaken, welzijnszaken, milieu, recreaik en toerisme (te 20.30 uur); op donderdag 16 juni 1983 te 19.30 uur zullen (k volgende raadscommissies vergaderen gemeentefinancièn, sociale zaken en volksge zondheid en onderwijs, sport, cultuur en personeelszaken De agenda's en voorzover van toepassing de! daarop betrekking hebbende concept! raadsvoorstellen zijn voor de aanvang en tijdens de vergaderingen voor een ieder ter plaat» verkrijgbaar. Terneuzen. 13 Juni 1983 De burgemeester voornoemd C Ockeloen H'IJJ'f.lTIJ.'TT

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26