)noplettendheid kost ilankzeiler Zwart zege Volleybaljeugd voor derde maal kampioen Nederland Schakers Middelburg in landelijke competitie Fransman René Arnoux winnaar GP Montreal BV Souburg en Marathon sterk present in beker PZC/sportkrant IERSE MEERRACE VOOR VAN DER MAST illol weer terker dan om Okker jjjlugo van Sluysse wint n Lisse tijboer wint Suppoost schiet op supporters Grasshoppers kampioen Sterk duel van Green Sox Koopmans achtste Schroevers tweede dan j^NDAG 13 JUNI 1983 15 jtfPEHLAND Chaotische tafereoen dezen zich voor bij start en finish van de derde irse Meerrace voor plankzeilers, die zondag werd gehouden. De start van de race over 40 iineter tussen de Schotsmancamping en Wolphaartsdijk en terug werd een janboel, omdat van de deelnemers te vroeg vertrok en een aantal concurrenten 'meezoog', waarna het >n duurde voordat er opnieuw vertrokken kon worden. Tóen na ongeveer 3,5 uur de eersten licht kwamen kregen de honderden toeschouwers korte tijd daarop een vreemde finish te .In sportief opzicht werd Andreas Zwart uit Kortgene winnaar, maar Roel van der Mast Vlissingen de best oplettende... jet zicht van de finish bij de smancamping had de 23-jarige ias Zwart, student in Amster- een voorsprong van circa 600 op Van der Mast. Zwart: „Ik hem aanvankelijk niet in de ga- dus ben ik op mijn gemakje naar jjnish gezeild. Toen ik Van der Nast hoofdprijs weg te schenken. „Ik heb hard moeten vechten om in de slotfa se zo dicht mogelijk bij Zwart te komen", vertelde de 18-jarige Vlis- singse mts-leerling, „en bovendien heb ik een hele week hard voor deze race getraind. Door een een onoplet tendheid van Zwart ben ik eerste zag meende ik met een toeristi- geworden, maar ik had het idee, dat (plankzeiler te doen te hebben, hij geen kracht meer had om naar de pdat zijn zeil geen nummer droeg tafel van het secretariaat te lopen", «je ook mee? wilde de Noordbe- Vorig jaar begon de Vlissinger 'echt' ander weten. „Ja", natuurlijk was met wedstrijdzeilen, voornamelijk in antwoord, „wat dacht je dat ik Brabant, maar dat werd de scholier Sanders kom doen", was de repliek toch wat te duur. Hij hoopt nu een i de Vlissinger. pplaus dreas Zwart had echter nog vol- ode voorsprong over om als eerste iewal te komen "Applaus voor de cmer één, riep de commentator". lert Zwart zich „Van der Mast me toen nog niet genaderd, dus nee werd ik dus bedoeld Ik kon rustig aan doen", beschrijft Zwart situatie direct na zijn aankomst. Kn Koel van der Mast de kant jaderd was riepen toeschouwers do wal; „Lopen Roel, lopen". De ssinger zette vanaf de over een finlje in en repte zich naar de tafel hol wcdstrijdsccrctariaat om lo melden. Formeel correct. Hij winnaar. Andreas Zwart gaf het mondig toe: „Er stond inderdaad bet wedstrijdreglement, dat je je ifloop bij het secretariaat moest Iden. Dat heb ik niet gedaan. Maar der Mast had toch zo sportief don zijn om de winnaarsprijs aan lo geven, want liij moet toch {oven, dat ik het eerst aan de ish was". ader Mast dacht er niet over zijn financieel opzicht. Daar krijgen bij voorbeeld de wedstrijdzeilers een deel van het starlgeld terug". De plankzeiler uit Kortgene heeft al een aantal behoorlijke successen ge boekt. Tijdens wedstrijden voor de regio 6 (Zuid-Nederland) behaalde An dreas Zwart enkele eerste plaatsen en enkele derde plaatsen. Dat geeft hem het recht om uit te komen in landelij ke- landelijke selectiewedstrijden. „Die worden echter gehouden op het IJsselmeer en dan wordt het reizen er heen wel wat duur Met de hulp van een sponsor zou dat wél gaan. maar die heb ik niet. Vanuit Amsterdam kan ik de wedstrijden op het IJssel- Voor Andreas Zwart betekende het meer evenmin vezoeken. want want ik de laatste race als lid van Zuid West heb daar maar een klein jamerkamer- Zeven. de organiseren vereniging, tje, waar ik de zeilplank niet kwijt sponsor te vinden, waardoor het mo gelijk wordt aan wedstrijden mee te doen. Geen lid meer „Ik was toch a gaan bij deze .-an plan om weg te kan Als derde na de race van 40 kilometer zeker. Van der Mast heeft door arriveerde Piet Lukasse, vierde werd vriendjespolitiek gewonnen. Ik ga Ronald Vleesdrager en vijfde Moer- proberen me aan te sluiten bij de dijk. Bij afwezigheid van nationale Beekse Bergen. Daar wordt wat meer cracks bleken de Zeeuwen heersers in voor de leden gedaan, met OLESHOEK I ANP) Jaime Fillol itilliondag in Molenhoek het voor di Wttie maal gehouden 35-plus lemmloernooi gewonnen. In een rum anderhalf durende finale won dtJ'jarige Chileen van zijn twee jaar oudere Nederlandse tegenstan- drr Tom Okker met 6-2, 4-6, 6-3, «aarmei' hij zijn titel prolongeerde. Fi.lcl was niet alleen de jongste van dt icbt deelnemers, hij is blijkens de Hddranglijst van de ATP ook de tfitotei44ei Tijdens de open Franse susfcampioenschappen in Parijs ifite hij in enkelspel, dubbelspel SUXed de derde ronde In zijn liepartij op het sfeervolle Limburg- ïnnispark was hij in de eerste set gevarieerd tennisspel superieur Okker. De 1500 toeschouwers fffl onze landgenoot daarna goed mgkomen. doch in de beslissende eks was de Nederlander toch de ffldere Met tienduizend dollar als (dprijs kon Fillol naar huis gaan li Okker redde het in de finale van herendubbelspel op het nippertje, t zijn vroegere Amerikaanse dub- spelpartner Marty Riessen won hij «2-6. 7-5, 7-6, (8-61 van de gerouti- sde Australische oud- obledonkampioenen Ken Rose- en Rod Laver tóE (ANP) In Lisse werd zater- een stratenloop over 25 kiiome- gehouden. Winnaar daar werd van Duyse van RKHAV Hulst 1.18.24. Rob Strik van Veteranen triand eindigde op de tweede atv. Jan van Laarhoven werd vijf- 'ii'lag: i Hugo van Duysse (RKAV 8.24. 2 Rob Strik iVeternane Ne- 118.31 3 Jan Laan iNSL Noord- .48 4 Ton Teepe iV en LTC Den 18,52, 5 Jan van Laarhoven ■WAVi 119,06, 6 Vlc Zonneveld (NSL idwilk) 1 19,21, dames, l Karin van de JIDe Bataven Leiden) 1.33,57, 2 Rlma Wrshoek (Olympia'48 Den Haag) de zaterdag door Lou Simons tonnen halve marathon van Tege- heeft Festina-atlete Carla Beurs- ten opmerkelijke prestatie gele id. De Venlose kwam uit op een van 1.14.53, waarmee ze in het alklassement (dames en heren) .levende plaats bezette. hleef slechts zes minuten achter op "innende tijd van Simons: 1 08,22. uitslag is: 1 Lou Simons (De Keien, j® 1.08.22 2 Wil RindtiPSV.Eindhoven) W 3 Max Binks Afcen tstriders, Bruns- 111.16. 'STERDAM Gerard Nijboer zondag in Amsterdam een loop NvF twintig kilometer gewonnen. Peter Rusman en Cor Vriend. Vonck eindigde met een achter- van twee minuten op de vijfde De tijd van Vonck was 58.05 1 Huls terse atleet liep nog voor i. Lok izesdei en Roelof Veld vrj?fnde> door de finish in de sterk Kte Grachtenloop MIDDELBURG Het is het eerste tiental van de Middelburgse Schaakclub zaterdag gelukt om tegen Paul Keres li uit Utrecht een flinke overwinning in de wacht te slepen. De Middelburgers wonnen met 6,5-3,5 van de Utrechters en dat was voldoende om een plaatsje in de tweede klas van de landelijke schaak bond te forceren. Hoewel de hoofdstedelingen in de eerste helft van de wedstrijd niet erg gelukkig waren ze kwamen op een gegeven moment met 1,5-0,5 achter te staan was de overwinning toch ten volle verdiend. Alleen Peter Ton die aan het achtste bord speelde moest een nul noteren, maar daarna kwamen de punten binnen Hel. allereerste door Johan de Wolf, die aan het eerste bord een uitgekiende partij speelde. Hij liet zijn tegenstan der komen en sloeg op het juiste moment toe. won eerst een pion en even later een paard waarna het volle punt alleen maar voor het grijpen lag. Ook Eelco Haak haalde het volle punt binnen door een mooie mataan- val. terwijl Bert Hendnkse, met de kwaliteit voor, er ook geen twijfel over liet bestaan wie de sterkste was. Maarten Westerweele had de hele wedstrijd een volle pion voorgestaan en dat gaf natuurlijk in een gezonde stelling de doorslag. De gedetailleerde uitslag ziet er als volgt.uit: 1 J. de Wolf-D Spelbrink 1-0; 2 H. Groffen - A. ten Hertog remise; 3 E. Haak - H Pos 1-0; 4 P. Monté - R. Buisman remise; 5 C de Wolf - R, Bok remise; 6 B. Hendrikse - K. Vreeken 1-0; 7 M Westerweele - C. Korvinus 1-0; 8 P. Ton - H. Boerkamp 0-1; 9 W. van Wijnen - J. van Midden remise; 10 A. Kögeler - H. Gielen remise. Door deze overwinning hebben de Middelburgers 4 matchpunten en 17 bordpunten bin nengehaald. hetgeen genoeg is voor promotie. CATANIA Een suppoost in het voetbalstadion van Catania op het Italiaanse eiland Sicilië heeft zondag een automatisch vuurwapen leegge schoten op een groep supporters die hem hadden uitgescholden en bele digd. Hij loste zeker vijf of zes scho ten in de menige voor hij door carabi nieri kon worden overmeesterd. Er zijn een dode en minstens 25 gewonden gevallen, aldus de politie Volgens de eerste berichten was de suppoost door een groep jonge sup porters uitgescholden, waarop hij woedend naar huis ging. met een vuurwapen terugkeerde en zonder enige waarschuwing begon te schie ten. GENEVE (AFP) Grasshoppers is op de laatste competitiedag Zwitsers voetbalkampioen geworden. De ploeg uit Zurich won met 6-1 van Winterthur, dat degradeerde. Grasshoppers eindigde bovenaan met één voorsprong op Sevette Dinsdag wordt de finale van de Zwitserse be kerstrijd tussen beide clubs opnieuw gespeeld (de eerste ontmoeting ein digde in een gelijkspeli. Servette is zeker van deelneming aan het toer nooi om de Europese beker voor be kerwinnaars. Sankt Gallen en FC Zurich komen uit in het UEFA- bekertoernooi MONTREAL (SID) Geen grand prix zonder ergernis. Bij de achtste van vijftien races voor het wereld kampioenschap in Montreal werd het formule I-circus een uur lang stilge houden door het uitvallen van de elektriciteit in de Canadese stad. Omdat door het stroomonderbreking de rechtstreekse televisie-uitzending naar vijfendertig landen in het ge ding kwam, werd de start uitgesteld tot het euvel verholpen was. Winnaar werd uiteindelijk de Frans man Rene Arnoux in een Ferran- turbo voor de Amerikaan Eddie Chee- ver in een Renault-turbo en zijn land en stalgenoot Patrick Tambay. Weeldkampioen Keke Rosberg was weer de aanvoerder van de wagens met een oonventionele motor De Fm bezette de vierde plaats in zijn Wil- liams-Ford De Fransman Alain Prost bleef met 29 punten leider in het MIDDELBURG Een zeer sterk Green Sox heeft zondag met 11-2 van Zwijndrecht gewonnen. Vooral aan slag gaf Green Sox' een gave demon stratie van hoe honkbal gespeeld moet worden. Er werden maar liefst twintig honkslagen gegeven, waar onder vele verre tikken in het buiten- veld. Tegen al dit geweld kon Zwijndrecht slechts een honkslag stellen. Die werd geslagen op werper Hub Sleypen die de eerste drie innings gooide. De stand was toen 5-2. Eddy Ouwerkerk gooide de laatste vyf innings en belet te Zwijndrecht verder scoren. Wel liepen de Sox regelmatig verder uit tot 11-2. Beste slagmensen waren Pin ky Victor met 4 honkslagen, Eugen van Engele met 3. Henk de Jong en Hans Schalkwijk ieder met twee honkslagen Green Sox II had een zeer sterke tegenstander in Unicorns. Door iets beter slaan en tactisch goed honklo- pen werd toch gewonnen met 8-5 De Green Sox-aspiranten verloren met 12-1 de uitwedstrijd tegen Botlek. MEXICO STAD (ANP) - Rudi Koop- mans, de Europese bokskampioen in het halfzwaargewicht die op 9 juli in Frankfurt zijn titel verdedigt tegen de Westduitser Manfred Jassmann, staat op de wereldranglijst van de World Boxing Council over dc maand mei op de achtste plaats. Eerste uitdager van wereldkampioen Michael Spinks is oud-titelhouder Ed die Mustafa Mohammed (V. St.) klassement om het wereldkampioen schap. Met de bezetting van het erepodium in Montreal bleek halverwege de strijd om de wereldtitel dat op snelle circuit de 'gewoon' aangedreven boli des kansloos zijn tegen de turbo's. Op het 4.4 kilometer lange circuit op het eiland Notre Dames waren slechts dne bochten en vijf lange rechte stuk ken aangebracht De turbo's verloren dit seizoen alleen op de bochtige stratenparkoersen van Long Beach in Californie (Watson in McLareni, Mon te Carlo (Rosberg in Williams) en Detroit (Alboreto in Tyrrell). Rene Arnoux, reeds de snelste in de training, nam bij de start de leiding, Achter hem ontbrandde een felle strijd om de ereplaatsen Arnoux werd nooit bedreigd. Hij stond de leidende positie alleen af voor een tankstop in de 34e ronde. Het bijtan ken kostte hem zestien tellen. Tien ronden later reed hij weer onbedreigd aan de leiding, nadat ook de concur rentie in de pits nieuwe brandstof was gaan halen In Montreal werd oud- wereldkampioen Nelson Piquet (Brabham) de grote pechvogel. De winnaar van vorig jaar moest in de 15e ronde uitvallen met een kapot gaspe daal. Hierdoor miste hij de kans Prost voorbij te gaan in het klassement voor het wereldkampioenschap. Ook zijn stalgenoot Riccardo Patrese kreeg, rijdend in tweede positie, problemen met de aandrijving. Niki Lauda, de tweevoudige oud-wereldkampioen, raakte in een spin en kwam naast de baan terecht. De Zwitser Marc Surer en de Fransman Jean-Pierre Jarrier botsten in de eerste ronde tegen el kaar Ook de Westduitser Manfred Winkelhock 'spinde' van het parkoers. De volgende grand prix is op 16 juli in het Engelse Silvestone. BRESKENS Judo- en karateleraar Blaas Schroevers is geslaagd voor de tweede dan karate. De leraar van Judo- en Karatesportvereniging Bres- kens legde hiervoor examen af in Naarden VLISSINGEN De jongensadspiran- ten van de Hulsterse volleybalver eniging Morres zijn zaterdag in Delft voor de derde keer in successie kam pioen van Nederland geworden. Vo rig jaar wonnen de Zeeuwen zowel de gesloten als de open kampioenschap pen, nu ging het opnieuw om de gesloten kampioenschappen voor districtskampioenen. Dc meisjes van Morres eindigden als achtste. Het district Zeeland mag dan bij de senioren geen echt topvolleybal ken nen. bij de jeugd spreekt het achttien de district toch een aardig woordje mee Vorige week werd het jongens- districtsteam onder leiding van Ron Reunis al kampioen van Nederland en nu mocht Reunis met de adspiranten van zijn eigen vereniging hetzelfde genoegen smaken. Voor Morres bete kende dit de derde nationale trofee in een jaar. „Nu zal het echter wel weer een tijdje over zijn", voorspelt de Morres-coach „Zelfs aan de open kampioenschap pen, die over enkele weken gehouden worden, kunnen we met dit team al niet meer meedoen Zés van de negen spelers zijn daarvoor dan te oud. Al ln de poulewedstrijden pakte Mor res meteen al flink uit. Achtereenvol gens werden Leos uit Leusden. SDO uit Nieuwenhage en de Meeuwen uit Zuidhorn aan de zegekar gebonden, waarbij Morres per set gemiddeld nog geen drie tegenpunten moest toe staan Via een gevarieerde opslag werd de drie tegenstanders iedere mogelijkheid tot het opbouwen van een effectieve aanval ontnomen. De eenvoudige overwinningen deden luuiuntralie echter gevaarlijk verslappen en darvan werd Morres in de kruisfinales' waarin het sterke Molenwiek uit Zaandam wachtte, bijna liet slachtoffer. Zodra de opslag niet moeilijk genoeg was. sloegen de Zaandammers Morres de ballen langs alle kanten om de oren. Toch werd via 15-10 en 15-11 de finale bereikt. Hierin werd gedecideerd korte metten gemaakt met het Zcl- hemse Sparta: 15-10 en 15-5. De Morres-selectie bestond voor deze laatste keer uit Michel van Bremen, Nico van der Heijden. Peter Burm. Peter-Paul Everaert. Rudy Schille- mans. Peter They, Edwin Thijs. Mario Hemelaar en Erik de Bruyn. De meisjesadspiranlen werden in Wa teringen tenslotte achtste van Neder land. Op zich een prima prestatie, maar „we kwamen fysiek te kort", oordeelde begeleider Jo Everaert. „Ik ben met deze meisjes nog maar pas met smashen begonnen, terwijl onze tegenstanders al volop sloegen" Toch zat er groei in de prestaties van de Morres-meisjes, want tegen Leos uit Leusden werd het twee keer 2-15, van Volharding uit Meersen werd met 5-15 en 12-15 verloren en tegen Tromp/ Olympus uit Sneek werd zelfs gelijk gespeeld (15-10 en 14-16). In de strijd om de zevende en achtste plaats moesten de Zeeuwen tenslotte via 13-15 en 14-16 het onderspit delven tegen Pollux uit Oldenzaal De Hulsterse meisjesselectie bestond uit Inge Speleman. Saskia de Decke- re. Annemarie Langedijk. Connie van Zuidland. Ingeborg Mol. Agmta Kas. Dorothy Wolfs. Jolein Everaert en Karin Kerckhaert. VLISSINGEN Marathon en BV Souburg zijn het sterkst vertegen woordigd in de finales van de Zeeuw se basketbal. BV Souburg heeft de dames 1, meisjes junioren en meisjes aspiranten in de finale terwijl Mara thon de heren 1, en jongens junioren in de strijd werpt. Tevens zitten de dames van Volharding, jongens ju nioren van Dynamo in de eindstrijd. Tweede finalist bij de heren is nog niet bekend de strijd daarvoor gaat tussen Jumping Crabs en Dynamo 2, de eerste wedstrijd heeft Jumping Crabs al gewonnen met 131-58. De finales zijn op 18 juni in de Van Duivenvoorde-sporthal in Souburg en beginnen om 14.00 uur. Voor de derde achtereenvolgende keer zijn de jongens junioren van Marathon erin geslaagd om in de finale te komen van de Zeeland Cup Zij schakelde daarvoor het derde team van Marathon uit in twee wed strijden. Na de eerste wedstrijd was het eigenlijk al beslist want het eerste juniorenteam won met groot gemak 1148-661. De tweede wedstrijd was dus eigenlijk een beetje overbodig, en het eerste trad dan ook met veel bankspe- lers aan, toch werd er weer een ruime overwinning behaald (99-65) waarin Emiel de Vis (33 punten) een zeer groot aandeel in had Tweede finalist is het juniorenteam van Dynamo ge worden. Het Middelburgse team scha kelde in de halve finale BV Souburg uit. Ondanks het feit dat de beide ploegen elkaar m sterkte niet veel ontlopen, kreeg BV Souburg toch een handicap van 10 punten. Dit bleek in beide wedstrijden net iets te veel. In Souburg eindigde de wedstrijd in 37- 50 voor Dynamo. Terwijl BV Souburg de tweede weliswaar won met 35-36 maar dit was niet genoeg om zich te plaatsen In de eindstrijd bij de dames zullen de eerste teams van Volharding en BV Souburg elkaar treffen. Tegenstander van Souburg 1 in de halve finale was BV Souburg 2. In beide wedstrijden had het eerste van Souburg moeite om hun handicap van 10 punten in te lopen BV Souburg 2 kon tot de rust steeds goed volgen, maar moesten hun winstkansen in alle twee de wed strijden elke keer in de tweede helft prijsgeven BV Souburg 1 schakelde dan over op een hogere versnelling en ontnam op die manier BV Souburg 2 de illusie om in de finale te komen Uitslagen van beide wedstrijden wa ren (61-44) en i32-59i Volharding 1 kwam in de finale door het sterk geachte Dynamo 2 te verslaan. De Goese ploeg sleepte in Middelburg een gelijkspel weg (41-411, en thuis werd er zelfs een ruime overwinning behaald met (52-37). Met als gevolg dat de ploeg van coach Hans van de Linde het BV Souburg in de finale via de handicap bijzonder moeilijk kan gaan maken Verrassing De meisjes-aspiranten van BV Sou burg zorgde voor de grootste verras sing in de bekerstrijd Het jeugdige team uit Souburg dat de laatste we ken toch al zo succesvol is geweest schakelde in de halve finales meisjes junioren van Smokkelhoek uit. Smok- kelhoek haalde de eerste wedstrijd maar 5 punten in van de 10 punten handicap, zodat er in de tweede wed strijd 15 punten goed gemaakt moes ten worden Deze opdracht was te veel van het goede, zodat de aspiranten van BV Souburg via 49-44 en 35-63 overwinningen finalist werd De ande re finalist is ook al een team uit Souburg namelijk: de meisjes junio ren. Zij traden in de halve finale aan tegen de meisjes Kadet en van BV Souburg Ook in deze twee wedstrij den bleek weer eens hoe moeilijk het is om een 'handicap achterstand' weg te werken in de bekercompetitie. Want net als dames 1 konden de meisjes junioren ook pas in de tweede helft op een definitieve voorsprong komen Met als gevolg twee gewonnen wedstrijden (66-44) en (59-83) en een finale plaats voor de meisjes junioren- Bij de heren is Marathon in ieder geval zeker van een finale plaats. Zij \ersloegen BV Souburg 1 in twee zeer spannende ontmoetingen. Daar BV Souburg dit seizoen nog hoofdklas speelde kreeg tweedeklasser Mara thon 20 punten voorsprong. In de thuiswedstrijd behaalde de Soubur gers een 73-71 overwinning, zodat er voor dc tweede wedstrijd nog maar 18 punten achterstand in te halen waren. Via een 53-40 ruststand (voor Marathon) kroop Souburg steeds dichterbij (73-72). Echter in een zeer spannende slotfase wist Marathon in de allerlaatste seconde de finale te bereiken: eindstand (80-76). De ande re finalist wordt waarschijnlijk Jum ping Crabs. Tegenstander Dynamo 2 ging in de eerste wedstrijd al met 131-58 ten onder. De tweede wed strijd wordt aanstaande woensdag gespeeld en zal de laatste finalist in de Zeeuwse bekercompetitie aanwij zen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15