jBreskens plaatst zich voor eindstrijd beker Vlissingen kreeg voetballes van Zuidmoluks elftal: 6-1 Maluku won voor zesde maal toernooi J. Ambon WINST TEGEN ONGEÏNSPIREERD FE YENOORD C PZC/sP°rtkrant DHC voor concurrentie onbereikbaar 3>é% LENING 1983 PER 1987/199Q sül i Nationale titel weer naar IJsselmeervogels Supporter gedood Delegatie NOS weggestuurd in Harderwijk PSV in de halve finale AMBONEZEN VONDEN ELKAAR BLINDELINGS MAANDAG 13 JUNI 1983 11 BRESKENS Zonder veel illusies was Breskens zondagmiddag begonnen aan de halve finale van de bekerstrijd tegen het tweede team van Feyenoord. De in et van die wedstrijd was aantrekkelijk, zo leek het tenminste. De winnaar mag over twee weken naar Zeist voor de landelijke amateurbeker gaan spelen. Maar Feyenoord toonde vooraf al geen belangstel ling om ook die laatste wedstrijd nog af te werken. Dat bleek ook wel duidelijk uit het optreden van de Rotterdammers: na een 1-1 eindstand waren er nog twee verlengingen nodig om de beslissing te brengen. De wilskracht van Breskens won het tenslotte van de ^desinteresse bij Feyenoord: 3-1. et [«bewondering voor de prestatie van c Breskens was er na afloop niet minder I to De succesvolle Zeeuwse ploeg 'f "«eft een loodzwaar seizoen achter de rog en verlangt al wekenlang naar rost. „We trainen nog één keer in de seek op het strand", vertelde Piet de A Winde voor de wedstrijd tegen Feye- :li| joord. ,,Het is moeilijk om de ploeg nog te inspireren in deze fase", get was zelfs ook al zeker dat Bres kens niet naar de finale zou gaan, als de wedstrijd tegen Feyenoord geen nnst had opgeleverd. Piet de Winde „We hebben oook al van PSV raloren in de finale van Zuid I. Toen :l socht Breskens verder, omdat PSV reen interesse meer had. Ik heb er jten zin in om naar Zeist te gaan, als ie dat zelf niet af kunnen dwingen". Uitgeblust Mar Breskens bleek nog wel dege lijk in staat om tegen de uitgebluste Z, profspelers een rol van betekenis te ipelen. Vanaf de aftrap was het al duidelijk dat de Feyenoorders zich Kinder veel inspanningen superieur roeiden. Bekende spelers als André Hoekstra. Wim van Til en Stanley Brard verschenen al onmiddellijk in de basis van het team, maar deson- iks begon Feyenoord moeizaam. Hel gebeurde maar zelden dat Hoek- dra zijn klasse kon tonen en dat Van Til greep kreeg op het middenveld. De Rotterdammers domineerden wel in die eerste helft, maar zonder veel dreiging voor het doel van Rob Gru- ben. Ce beste kansen waren zelfs toen al Kot idor Breskens, dat met Willem en Bram van de Broecke in de spits was hgonnen. Piet de Winde gaf dit jaar ïïijwel altijd de voorkeur aan Milco ran der Hooft; tegen Feyenoord ver wachtte hij kennelijk meer van Wil lem van de Broecke. De lange spits had tegen PSV in de slotminuten ook gescoord en was ook nu weer dicht bij de openingstreffer. Na vijftien minu ten kwam Breskens voor het eerst kansrijk uit de omklemming, toen Van de Broecke alleen voor Peter Brunings kwam. De beste man van Feyenoord redde echter bekwaam. Droomkansen In diezelfde minuut kregen de Zeeu wen nog een ideale kans om op voorsprong te komen. Wéér lag Wil lem van de Broecke aan de basis van een aanval, die uiteindelijk Bram van de Broecke vrij voor het doel bracht. De topscorer van Breskens mist in dat soort situaties maar zel den, maar toen hij Brunings al gepas seerd was, schoot hij voor een leeg doel rakelings naast. Twee droomkansen dus voor Bres kens binnen het kwartier. Piet de Winde zei later: „Ik had er eigenlijk een beetje op gehoopt dat we laat in de wedstrijd zouden scoren. Ik ging er vanuit dat Feyenoord veel beter zou zijn in het offensief. Dan is het geluk dat het 0-0 blijft, maar het liep anders dan ik had verwacht. We hadden zelfs al bij de rust met één doelpunt voor kunnen staan" Die treffer bleef uit omdat Breskens met af kon werken tegen de zwakke Rotterdamse defensie De tegenaan vallen die Robbie de Mujjnck en Jim my Pieterz opzetten bleven echter gevaarlijk Zo werd Willem van de Broecke ook nog een keer vrij ge speeld door Kodde (hij schoot net over) en kopte Bram van de Broecke een voorzet van Robbie de Muynck naast. Tegenvaller Het was kortom vooral Breskens dal recht had op een voorsprong bij het ingaan van dc rust. Dat werd nog eens onderstreept door Bram van de Broecke in de eerste minuut na de hervatting. De meestal zo trefzekere aanvaller (die overigens in de week voor de wedstrijd een lichte verkoud heid had opgedaan) mocht uit een scrimmage opeens weer inschieten, maar zijn schot miste zuiverheid en kracht. Eén minuut later moest Breskens een enorme tegenvaller incasseren. Het overwicht van Feyenoord resulteerde in een eerste reéele scoringskans en het was meteen raak Andre Hoek- t ADVERTENTIE i GJOESBEEK (ANP) DHC heeft Mdagmiddag de landstitel bij de Mdagamateurs veroverd door in de iiilucdstrijd Achillcs'29 met 1-1 te bedwingen. DHC werd daarmee on bereikbaar voor de concurrentie. Deploeg uit Delft heeft het gelijkspel inGroesbeek bepaald niet cadeau «i etkregen Vooral in de slotfase speel- zich hachelijke momenten voor ijfd| bet doel van Suiker af. Verscheidene en werd de bal ingeschoten, maar lukte de thuisclub toch niet de Otiftse doelman voor de tweede maal passeren. Wanneer Achilles'29 er «1 in geslaagd zou zijn alsnog een nel ïge uit het vuur te slepen, dan zou bet duel van komende woensdag te- Sin Geldrop nog interessant geweest ujn voor het landskampioenschap. Kuis dat niet meer het geval. Achilles ™j ilartte uiterst succesvol. In de eerste j™ minuut al sloegen de Groesbekers toe na een treffer van Wijnhoven. In rerste instantie kon Suiker de inzet 'in Bons nog pareren, maar in de t rebound was hij kansloos op de kop- N« bal van Wijnhoven. Na een half uur r ham DHC. dat in de eerste helft feidelijk het beste van het spel had. op gelijke hoogte. De formatie van j, tainer Guus Haak had daarbij wel de i3; torn nodig van Achilles, voorstopper om Peters, die zo ongelukkig was de bal eigen doel te schieten. }f Df stand ln de strijd om het kampioen- •I' «hap zondagamateurs; DHC Wiilles'29 iürop STAAT DER NEDERLANDEN inschrijving op 14 juni 1983 van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs stra. die vooral op voorzetten gevaar lijk was, schoot van korte afstand onbereikbaar voor Gruben de 0-1 op het scorebord. Het leek er op dat er nog meer Rotterdamse treffers zou den volgen, omdat Breskens moeite had om het tempo te volgen. Maar al vrij snel bleek het tegendeel: Feyenoord schakelde na dat doelpunt terug naar een lagere versnelling en Breskens kreeg de mogelijkheden om langszij te komen. Het wachten was alleen nog op de gelijkmaker, die er in de vijftiende minuut ook kwam. Wil lem van de Broecke kreeg aan de zijlijn een vrije trap mee. toen hij op het punt stond om een aanval op te zetten. Jimmy Pieterz bracht de bal voor het doel en Bram van de Broecke mocht ongehinderd inschieten: 1-1. Verlengingen Het was zelfs niet nodig geweest dat de wedstrijd verlengd werd, als Bram van de Broecke na een half uur voor 2-1 had gezorgd. Hij was wéér aange speeld door Pieterz. maar schoot de vrije kans over het doel van Brunings. Het bleef 1-1 dus in de reglementaire speeltijd, want ook Feyenoord miste daarna een afmaker. „Vraag maar of we strafschoppen mo gen nemen", riep Piet de Winde bij het laatste fluitsignaal tegen zijn aan voerder. „Dan hebben we tenminste een kans om te winnen", vond hij. „Als we gaan verlengen, dan denk ik niet dat we nog veel op de helft van Feyenoord zullen spelen. De meeste spelers zijn té vermoeid om nog voor die laatste kans te vechten". Piet de Winde had zich vergist in de vechtlust van Breskens, zo moest hij naderhand ook toegeven. De sensatie was compleet toen Milco van der Hooft (invaller voor Willem van de Broecke) aan het eind van de eerste verlenging scoorde (2-1). Rob Gruben moest daarna nog een keer redden op een kopstoot van Hoekstra, maar in de tweede verlenging sloeg Breskens opnieuw toe. De ook tegen Feyenoord weer uitblinkende voorstopper Willy de Jaeger ging voor één keer mee in de aanval en leek een lange rush te gaan besluiten met een schot op doel, Vlak voordat hij afkon werken, werd De Jaeger echter neergelegd door Burger. Terecht wees scheidsrechter Hellemons naar de stip en De Muynck scoorde even later van elf meter: 3-1. MIDDELBURG Voor de zesde maal heeft FC Maluku uit Capelle aan de IJssel het toernooi van de Molukse elftallen gewonnen, dat het Middelburgse Jong Ambon jaarlijks organiseert. Dit keer kreeg het evenement een extra tin tje dankzij het 25-jarig bestaan van de hoofdstedelijke club. Er waren ditmaal zestien teams uitgenodigd, omdat de ruimte op het Kruitmo- lensportpark niet meer elftallen toestaat. In de finale won Maluku, een vierde klasser uit het district West II, met 2-1 van Breukelen, de winnaar van vorig jaar. Maluku toonde zich in die eindstrijd balvaardiger. sneller en vooral wat gemotiveerder dan de Utrechtse formatie, die door een snelle achterstand aangeslagen ver der speelde Met name in de kruisfi nales had Breukelen voortreffelijk gespeeld, maar daarmee kennelijk zijn kruit verschoten. Jubilaris Jong Ambon ondervond de naweeën van de zware afgelopen competitie en had te veel manschappen voor de organisatie moeten mobiliseren. De stand in de poules zijn. poule I l Salawaku (Venlo), 2 Mutlara (Breda), 3 Lunteren. 4 FC Maluku II (Capelle aan de IJsseli Poule II 1 Tjlll Padi Waalwijk), 2 Breukelen. 3 Jong Ambon (Middelburg), 4 Culemborg Poule III 1 Tunas (Hooge- veen). 2 Sporting Ambon (Doesburg). 3 Mena Muria (Tilburg). 4 FC Kolang (Wlerdem Poule IV 1 Maluku (Capelle aan de IJssel i, 2 Chobitas iHaarlerm. 3 Bin lang Timur (Ede) Jong Ambon Ge leen meldde zich af Finalewedstrijden Salawaku - Breuke len 0-0 (Breukelen wint na strafschop pen). Tl ill Pad! - Sporting Ambon 2-0. Tunas -Chobitas 0-0 (Chob wint na straf schoppen). Maluku - Mltiara 0-0 (Maluku wint na strafschoppeni, Breukelen - Tjlll Padi 3-1, Tuans - Mutlara 3-0, Salawaku - Sporting Ambon 4-0. Kruisfinales: Breu kelen - T)lll Padi 2-1, Chobitas - Maluku 0-0 (Maluku wint na strafschoppen. Fina le Maluku - Breukelen 2-1. strijd om 3e plaats: Tjlll Padi - Chobitas 1-1 (Chobitas 'wint na strafschoppen), verdere rang schikking 5 Salawku, 6 Tinas, 7 Mutiara. 8 Sporting Ambon ADVERTENTIEt Sommige economen ver- 'éW-'l wachten dat de classeslrijd WO opnieuw xal ontbranden. .,Q Onzin natuurlijk, er is genoeg voor iedereen. Classe Royale. Pils van grote klasse. 4 22 2 0 6 8-5 3 0 1 2 3-4 2 12 4-6 De beste leans voor Breskens in de eerste helft van het duel met Feyenoord. Bram van de Broecke is de vallende keeper van de Rotterdammers al gepasseerd maar hij schiet rakelings naast het lege doel HARDERWIJK (ANP) Voor dc achtste keer werd IJsselmeervogels uit Bunschoten - Spakenburg Neder lands kampioen bij de zaterdagama teurs. Dit keer ging de zegetocht ten koste van Noordwijk. IJsselmeervo- BUENOS AIRES (AFP) Estudian- tes de la Plata heeft in Buenos Aires zijn nationale voetbaltltel van Argen tinië geprolongeerd. In de tweede wedstrijd tegen Independiente bleef Estudiantes met 2-0 aan de winnende hand, na vorige week zaterdag met 1-2 verloren te hebben. De doelpunten werden voor rust gemaakt door Giusti in de veertiende mmuut en. elf minu ten later. Trossero. Bij de tweede finalewedstrijd kwam het zaterdag tot ernstige ongeregeld heden Daarbij werd één supporter gedood en raakten zeventig mensen, waarvan een gedeelte ernstig, ge wond. Volgens ooggetuigen trad de politie op met traangasbommen. Eén van de voetbalfans werd door een dergelijke bom getroffen en bezweek even later aan zijn verwondingen. gels won met 3-1 de beslissingswed strijd, die bij VVOG in Harderwijk werd gespeeld. Beide ploegen hadden thuis gewon nen. respectievelijk te Spakenburg met 3-0 en Noordwijk 3-1 De eind stand (3-1) werd m dit voetbalgevecht al bij de rust bereikt. De 'Vogels', acteerden veel agressiever en m een hoger tempo. De 38-jange Jan Vedder had als aanvallende middenvelder en beste speler van het veld een groot aandeel in de ruime winst Noordwijk, dat zich een week tevoren zo boeiend teweer stelde, kreeg door een snelle voorsprong van 3-0 al snel de gena deklap. Jan Vedder. na een machtige solo. Henk de Graaf uit een kopbal en Jaan de Graaf zorgden voor die com fortabele marge. Ton Marijt deed nog wel iets terug voor d? Noordwijkers (3-1), maar verdere doortochten stond de solide IJsselmeervogelsdefensie niet toe (Van onze sportredactie) HARDERWIJK (GPD) Kort voor het begin van de wedstrijd IJssel meervogelsNoordwijk om de alge hele zaterdagtitel bij de amateurs, is het tol een conflict gekomen tussen de AVRO en de NOS, die beide het recht claimden om flitsen van het duel op de televisie uit te zenden. Het bestuur van het Harderwijkse WOG, de vereniging die haar veld voor het beslissmgsduel beschikbaar had gesteld, koos partij voor de AVRO. omdat het met deze omroep al afspraken had gemaakt over de tv- uitzending. De NOS, die de bedoeling had om in het journaal een kort bericht van twee minuten aan de wedstrijd te wijden, benep zich op het recht van vrije nieuwsgaring, maar werd de toegang tot het veld gewei gerd. De delegatie van de NOS stond mach teloos en keerde dan ook zonder beel den huiswaarts Tom Kamlag, adjunct- hoofdredacteur van het NOS- joumaal, vertelde zondag dat deze affaire zeker nog een staartje zal krij gen. „Het is de eerste keer dat zoiets is gebeurd", aldus Kamlag „Wij zullen het gebeuren maandag intern bespre ken en dan gaan we kijken wat we eraan kunnen doen Waarschijnlijk zal ook de KNVB in deze zaak worden gemengd De heer Kastermans. voor zitter van de amateursectie, heeft ons zaterdag al laten weten dat WOG fout zit". SEOEL (RTR) PSV heeft zaterdag Bij rust was de stand 1-0 door een de halve finales bereikt van het toer- doelpunt in de 44e minuut van Jaji nooi om dc Presidentsbeker in Zuid- Poortvliet. Na rust scoorden nog Ton Korea. De Eindhovenaren wonnen in Lokhoff (48e minuut) en Jurrie Kool- Pusan met 3-0 van Nieuw-Zceland. hof (89e). Nieuw-Zeeland, dat voor de Door die zege bleef PSV in groep B tweede keer verloor, kreeg wel kan- ongeslagen. sen. maar benutte ze niet. MIDDELBURG Zondagtweedeklasser Vlissingen heeft zaterdagavond in Middelburg voetballes gekregen van het Zuidmoluks elftal. In de confrontatie tussen beide teams, die op het Kruitmolensportpark werd gespeeld ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Middelburgse Jong Ambon, staken de donkere voetballers, afkomstig van clubs uit alle delen van Nederland, op het gebied van techniek en taktiek maar vooral door hun snelheid van handelen en acties via de vleugels ver boven de Zeeuwse ploeg uit, Pas toen het een eind in de tweede helft na een 4-0 ruststand G-0 was geworden, bliezen de Ambonezen stoom af kon Vlissingen het spel geregeld in handen nemen. Daardoor slaagden ze er in de zeker verdiende eer te redden: 6-1. Bert Pentury zal deze wedstrijd on getwijfeld met gemengde gevoelens hebben bekeken. Als coach van het Zuidmolukse elftal zal hij hebben genoten van de vaak oogstrelende acties van 'zijn' elftal, maar ener- Max Bereklauw muddenscoort met een simpel boogbaüetje het vijfde doelpunt voor het Molukse team Vlissingendoelman Hans de Roover links) en verdediger Ronald Aar- noutse zijn vergeefs in actie geko- zijds moet hij als trainer van Vlissin gen met bezorgdheid de afstraffing van zijn ploeg, vooral in de eerste helft, hebben aangezien Want vanaf het begin werden de Zeeuwen in eigen doelgebied vastgepind Zowel over de hele breedte als in plotseling versnellende acties vonden de Am- bonese spelers elkaar blindelings. Herhaaldelijk werden de Molukse spitsen met schitterende passes van met name uitblinker Ton Pattinama van de Rotterdamse eredivisieclub Excelsior de diepte ingestuurd en op die momenten werd de Vlissingse defensiegordel finaal opengereten. Ton Pattinama was overal te vin den. Hij had een geweldige actiera dius Maar ook Jopie Titaley van Roermond John Taihuta van VW. Max Bereklauw van Helmond en met te vergeten Vlissinger Noes Le- katompessi lieten fraaie staaltjes voetbal zien. Vlissingen handelde in die periode veel te traag om tegen de kort dekkende Molukkers iets posi tiefs te ondernemen, slechts een enkele maal durfde Johnny Livra- mento een duel met de Molukse verdedigers aan en tweemaal scheerde de bal dicht over en langs het door Jong Ambonkeeper Sam Telussa verdedigde Molukse doel Max Bereklauw opende na tien mi nuten het schuttersfeestje van de Molukkers. Met een schitterend schot vergrootte Lekatompessi de voorsprong tot 2-0, Jopie Titaley maakte er 3-0 van en Dick Manuput- ti van Rijnsburgse Boys bepaalde de ruststand op 4-0 Direct na rust vergrootte Max Bereklauw de voor sprong tot 5-0 en na een kwartier 'lepelde' John Franciscus van Cea- sar de bal langs drie te hoop gelopen Vlissingse verdedigers en doelman Hans de Roover. die zich daarna liet vervangen door Johnny van Huizen. Toen de Zuidmolukkcrs stoom af bliezen profiteerde Vlissingen met een om het initiatief over te nemen en in dc laatste 25 minuten slaag den de tweede klassers er herhaal delijk in gevaarlijke acties op te zetten. Uit één er van scoorde Huib Meerman uit een strakke voorzet van Chris Welleman Ook voor Rob Geljon was er nog een prima kans maar zijn schot miste de goede richting. De organisatoren hadden gehoopt op de komst van Standard-Luik- aanvaller Simon Tahamata. maar de spits belde af omdat hij moest deelnemen aan een familietoernooi. Moment uit de wedstrijd Jong Ambon iMiddelburgi tegen Culemborg tijdens het toernooi van de 25-jarige Middelburgse club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11