Nederland wacht zondag zware klus: Argentinië Italië gaat buitenlandse voetballers opnieuw weren Nederlandse tennissers leiden tegen Egypte Adri van der Poel sprint naar derde plaats in Luxemburg Ijüst speelt Ijjet in Franse ekerfinale MET MOEITE BIJ DE LA A TSTE A CHT "Charlie Nicholas naar Arsenal Vragen over ^startverbod Zuidafrikaan Stielike blijft bij Real Madrid Jimmy Connors tegen Lendl in halve finale Wim Kieft wel of niet naar club in Italië Start ploeg Kuiper in Tour onzeker Damtiental gelijk met Sovjet-Unie Brouwer weer kans Willem II lTERDAG 11 JUNI 1983 PZC/sp°rt RIJS (GPD) Kees Kist speelt idaag (zaterdag) niet met Paris St. nnain in de Franse bekerfinale en landskampioen Nantes. De ex- j-speler is door trainer Gerard Ba- je gepasseerd omdat hij eerder ee week had verzocht de beslissen- halve finalewedstrijd tegen Tours imogen laten schieten. Een verzoek jt door de clubleiding werd inge- had dat verzoek ingediend om- hij geen blessure wilde oplopen lï voor de contractbesprekingen i; Mulhouse, dat de Nederlander ndnejarig dienstverband heeft aan boden. „Tegenover de andere spe- iszou het met juist, zijn geweest om si in de finale nu weer wel in te H«n", aldus manager Georges Pey- jlie, die gisteren via het Franse lortblad l'Equipe liet weten dat de ills het komend seizoen zeker niet voor de Parijse club zal uitko- die vorig jaar vlak voor de start de Nederlandse competitie voor iransferbedrag van bijna twee joen gulden naar Paris St Ger- in vertrok, is zelf praktisch rond het dit seizoen naar de tweede lisie gedegradeerde Mulhouse. Eer- contracteerde Mulhouse Didier l, die twee jaar bij het Westduitse B Stuttgart actief was. Als onder- llvan de transactie met Kist wil jis St. Germam de topscorer van Ihouse, Salah Assad, overnemen, [definitieve vertrek van Kist bij de EUging uit de Franse hoofdstad idt tevens in dat de ploeg niet zal elnemen aan het AZ-toemooi, dat 5 en 7 augustus in Alkmaar wordt werkt. Het Italiaanse Genua, de van ex-AZ'er Jan Peters, zal jwel zeker de vacante plaats opvul- eeuws succes in entlemenkoersen IELO Tijdens de bekende lemenkoers in Hummelo is Piet toimccster met zijn gangmaker tddy Nieuwdorp derde geworden jdc oud-renners. De twee Zeeuwen ilisccrden een tijd van 47.08 over 36 km. iwinnaars (Geelhoed/Zaal) waren Khtsdrie seconden sneller. 47.05. In >D-categorie behaalden de Zeeuwen oZembsch uit Middelburg en gang sier Sam Broersma uit Zoutelande ierde plaats met een tijd van 23.04 f 18 km. Dit duo won in 1981 deze srace. Ko Zembsch is inmiddels 63 In deze categorie was nu Egbert ia't Oever de snelste (22.34) met ierard Jacobs als gangmaker. In de dj, jialegorie 'topsporters' was Jan Roelof 'Xmithof voor de vijfde achtereenvol- %ide maal de snelste. De bekende aleurtijdrijder Gerard Schipper HILVERSUM (ANP) - Het ministerie van WVC heeft de NOS verboden om de Nederlandse kampioenschapen wielrennen op de weg, 25 en 26 juni in Limburg, uit le zenden omdat de reclame-opschriften op de kleding van de renners in strijd zijn met de onlangs verscherpte beschikking kampioenschap meedoen, dragen vol- voor reclame in televisie- gens de NOS-wooravoerder de ge- uitzendingen. Dit heeft een woord- bruikelijke reclame, die het de ren- voerder van de NOS vrijdag meege- ners mogelijk maakt om mee te deeld. Het ministerie van WVC heeft doen" De NOS vreest dat ook de het uitzendverbod bevestigd. uitzending van volgende wielerevene- De renners die aan het Nederlands menten door de strenge toepassing van de WVC-beschikking in het ge drang komt. Een woordvoerder van WVC bevestigde desgevraagd dat „er een kans is dat dit in de toekomst vaker gaat gebeuren'' Overigens heeft het ministerie de NOS ontheffing verleend voor de uit zending van de Tour de France Vol gens de NOS is daarbij gebruik ge maakt van een ontsnappingsclausule in de beschikking: de uitzendingen komen uit het buitenland en zijn bovendien ook via de kabel te ontvan gen. MONTERREY (ANPéGPD) Met grote moeite heeft Nederland vrijdag de laatste acht van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal voor jeugdspelers tot 21 jaar gehaald. In een vooral in de slotfase hard duel tegen Nigeria bleef het in Monterrey 0-0 en aan dat punt had Nederland voldoende om de laatste acht te bereiken. In de kwartfinales speelt Nederland zondagavond (22.00 uur Nederlandse tijd) in Leon tegen Argentinië, dat vrijdag ongeslagen met de doelcijfers 10-0 de kwartfinales haalde. Het was in Monterrey voor 15.000 kant. Een weinig geslaagd experi- zich wachten t'ot de tweede helft. Al ment van Rijvers, dat in de rust werd na twee minuten kopte Van den Bo- rechtgetrokken door Been naar links gaard de bal slechts een tiental centi- te halen, en Godee te vervangen door meters over de lat. En daarna was het Erik Jan van den Bogaard, hetgeen de nog twee keer bijna raak. In de 19e Nederlandse aanval een stuk geva- minuut was er een vlijmscherpe rieerder maakte. voorzet van Van den Bogaard. Been De eerste doelrijpe kansen van de nam een lange snoekduik, maar de Nederlandse ploeg lieten dan ook op bal raakte slechts zijn haardos. In de CM1 eir izijn gangmaker. li [fl.VDEN (AFP) - De 21-jarige Schotse voflballer Charlie Nicholas, één van I! dffrole beloften van zijn land, heeft vrijdag gekozen voor een verbintenis ntlArsenal. De Londense cub zal een itrjoedingssom betalen aan Celtic Glisgow van 2,25 miljoen gulden. De Scbotse international stond ook op H verlanglijstje van Manchester ailed en Liverpool. iTenal, de eerste club die Nicholas Kaderde, werd niet beschouwd als belangrijkste gegadigde om de diot in te lijven. De aanvaller, voor ie Celtic aanvankelijk 3,4 miljoen roeg, bevestigde dat zelf ook. „In srste instantie ging mijn hart uit Manchester United. Toen kwam "*jflerpool er bij. En uiteindelijk is het >"?nal geworden. Ik geloof in de 'tomst van Arsenal". De jonge "bot, die het afgelopen seizoen 51 al scoorde, wimpelde ook nog een tibod af van Inter Milan, dat 4.5 lijoen gulden voor hem over had SET HAAG (ANP) - Enkele VVD- hmerleden willen opheldering over ht aan de Zuidafrikaanse motorrij- tfr Allen North opgelegde startver- voor de onlangs in Raalte gehou- internationale wegraces. De libe- kamerleden wijzen erop, dat iorlli een geldig visum voor ons land «at. schriftelijke vragen informeren zij •de regering dergelijke acties tegen üidafrikaanse sportlieden zinvol fedt, in het kader van een doelmatig tield, gericht op beëindiging van het utheidsbeleid van de regering van id-Afrika. De kamerleden Weisglas. ibenga, Keja en De Beer vragen de .wing de toezegging dat Zuidafri- - laanse motorcoureurs geen belemme ren in de weg worden gelegd wan eer zij aan de komende TT-races in tosen willen deelnemen. lADRlD - Uli Stielike zal voorlopig 'iet terugkeren in de Duitse bundes- lila. De 28 arige middenvelder heeft "or twee jaar bijgetekend bij Real Madrid. Stielike toonde zich erg op- tlucht over de nieuwe verbintenis, "ij ontkende contacten te hebben Mad met Westduitse clubs, waaron- Michels FC Köln. en verklaard lat alleen Ac Milan belangstelling W getoond. t*| clubgenoot van John Metgod is Etidszijn overgang naar de 'koninkhj- In 1977 driemaal gekozen tot voet- Klier van het jaar in Spanje. De "gelopen competitie wil hij echter zo M mogelijk vergeten. Real Madrid Peep dit seizoen naast alle prijzen en kritiek van de pers richtte zich met [tame op de buitenlandse vedetten toeschouwers een slecht duel. Het Mexicaanse publiek was duidelijk op de hand van de Nigerianen, die vrij wel de gehele wedstrijd in de meer derheid waren en in de slotfase de overwinning trachtten te forceren door hard spel. De Poolse scheids rechter Libich trad nauwelijks op tegen het bikkelharde voetbal van de Afrikanen. In de 70c minuut werd Erik-Jan van de Boogaard het slacht offer van grof spel van de Nigarianen. Van de Boogaard, die in de tweede helft als vervanger van Godee in het veld was gekomen, kreeg een kop stoot en een klap met een elleboog van een tegenstander. Van de Boog aard speelde nog even mee maar werd toen vervangen door Kramer. Na afloop van het duel was Van de Boogaard groggy en de bloedneus, die hij had opgelopen kon door bondsarls Kcssel en verzorger Monne de Wit niet direct worden gestopt. Dokter Kessel achtte het verstandig voor het nemen van enkele foto's naar het ziekenhuis van Monterrey te gaan. Zijden draadje „Een slechte wedstrijd", oordeelde bondscoach Kees Rijvers. „Maar we zijn alle drie de wedstrijden overeind gebleven", stelde hij meteen tevre den vast. „Nigeria was bovendien een uiterst moeilijke tegenstander". Tot de laatste minuut van de wed strijd hing de Nederlandse kwalifica tie voor de kwartfinales van de we reldkampioenschappen voetbal voor junioren aan een zijden draadje. De bal caramboleerde op onverwachte wijze op de zwarte krullen van de Nigeriaanse spits Akinlotan, terwijl de hele Hollandse verdediging plotse ling op het verkeerde, been stond. Tot drie keer toe werd de bal daarna in de richting van doelman Laurs gescho ten. De laatste keer evenwel verdween het halfzachte schot van een Nige riaanse aanvaller via een Hollands been en de lat buiten de lijnen en was de kwalificatie van Nederland een feit. Linksachter Addick Koot vertelde na derhand dat het wel degelijk de be doeling van het Nederlandse junioren elftal was geweest om snel een paar doelpunten te maken. Maar de Oran je-machine wilde maar niet op gang komen. Slechte passes, te weinig be weging voorin. Mario Been die als rechtsbuiten niet slaagde en een te stijve Edwin Godee aan de linker- 35e minuut een voorzet van rechts. Spits Marco van Basten raakte nog de buitenkant van de rechterpaal. Ondanks een zeker Nederlands spe- loverwicht was Nigeria heel wat vaker dicht bij een doelpunt. De strijdlust van de Afrikanen was groter dan die van de Hollanders. De Nigerianen typeerden zich weer als uiterst rap en individueel handig. Hoge, lange coun ters door het midden leverden tot zes keer toe de meest chaotische situaties op. waarna Oranje opgelucht adem konden halen omdat de bal elke keer net niet in het net verdween. Maar het was en bleef een treurspel. Nederland overheerste maar draaide zo stroef dat saaiheid troef was. Na de wedstrijd probeerde Rijvers het matte Nederlandse optreden te ver klaren met de grote verantwoorde lijkheid die sterren als Gerald Van enburg ervan weerhouden zou heb ben om tot hun normale spelniveau te komen. „Het was voor hen erg belangrijk om tot de kwartfinales door te dringen", aldus Rijvers En: „Zo'n zes man liepen op het veld vooral tegen zichzelf te vechten". Argentinië Met een brancard boven hun hoofd moesten de spelers van het Mexicaanse team zich tooensdagavond beschermen tegen de woede van het publiek. Mexico werd door een 1-0-nederlaag tegen Schotland uitgeschakeld en dat maakte de 70.000 toeschouwers nogal kioaad. Flessen en andere voorwerpen werden naar de spelers vegooid. Eén voetballer werd licht gewond, toen hij door een voonoerp getrojfen werd. Nederland Nigeria Scmjet-Urile CAIRO (ANP) Het Nederlandse Daviseupteam heeft vrijdag in Cairo tegen Egypte een voorsprong van 2-0 genomen. Bij een temperatuur van 40 graden Celsius en een stekende zon won nationaal kampioen Huub van Boeckel in de openingspartij met 6-4, 6-3, 5-7 en 6-3 van Ahmed el Mehelmy. Michiel Schapers vergrootte daarna de voorsprong tot 2-0 door met 6-2, 6-4, 6-3 te winnen van invaller Kha- led Baligh. Van de resterende drie partijen be hoeft Nederland er slechts één te winnen om zich te plaatsen voor de halve finales van de Europese zone. waarin hoogstwaarschijnlijk Zwitser land de tegenstander zal zijn. Non- playing-captain Fred Hemmes hoopt dat de beslissing zaterdag al valt in het dubbelspel. Hij vertrouwt daarbij opnieuw op Van Boeckel en Schapers. Bij de Eygptenaren heeft aanvoerder Ismael el Shafei zichzelf opgesteld met naast hem Ahmed el Mehelmy. „Ik heb El Shafei weliswaar niet veel zien trainen, maar ik geloof wel dat hij goed in vorm is", aldus Hemmes. De Nederlandse ploeg trok profijt van het feit, dat men maandag al naar Cairo was afgereisd. „Je hebt hier zeker drie dagen nodig om aan de hitte te wennen", aldus Hemmes. Een ander punt dat aanpassing vergde, was het gravel dat beduidend sneller bleek dan ln Nederland. Hemmes: „We hebben veel getraind op slice. De bal schoot goed door en gaf aanvals- mogelijkheden". De wedstrijd werd gespeeld in een vrijwel leeg stadion. Een in de nabijheid gehouden voet balwedstrijd trok alle aandacht. De technische betere Nederlanders waren superieur aan hun tegenstan ders. Vooral Schapers 3peelde bijzon der vast. Van Boeckel probeerde in de derde set tegen Mehelmy de beslis sing te forceren. Met de brandende zon boven hem vergde die activiteiten veel van zijn uithoudingsvermogen. Mehelmy ontsnapte en pakte de set met 7-5. Een ommekeer luidde het echter niet in. In de kleedkamer her stelde Van Boeckel snel. waarna hij de vierde set overtuigend won. TURIJN (RTR) De Italiaanse voet balbond heeft tijdens een spoedver gadering besloten het contracteen van nieuwe buitenlandse spelers door de clubs tegen te gaan in een poging de wankele financiële positie van veel verenigingen te bescher men. Deze regeling treft niet de bui tenlandse voetballers, die al in Italië spelen of net na afloop van de compe titie ecu verbintenis hebben aange gaan. De tweejarige overeenkomst van Udi- nese met de Braziliaanse middenvel- ucl Legen een vergoeding van ruim elf miljoen gulden valt nog bin nen de gestelde termijn. Hedtzelfde geldt voor zijn landgenoot Falcao. die al driejaar in dienst is bij AS Roma en nu een verlenging afwacht van zijn contract, dat hem volgend seizoen twee miljoen gulden moet opleveren. De Italiaanse voetbalbond verklaarde dat overeenkomsten met nieuwe spe lers zullen worden goed gekeurd, mits de officiële papieren voor 13 juni bij het bondsbureau zijn ingeleverd. Uitzonderingen zullen worden ge maakt voor enkele clubs, waaronder AC Milan en waarscmjnujK ook Laziu Roma, welke club promoveerde naar de eerste divisie. Bovendien is het geoorloofd dat buitenlandse spelers, die vorig seizoen al in de Italiaanse competitie actief waren, naar een an dere vereniging gaan. maar zij mogen er financieel niet meer dan twintig procent op vooruit gaan. „Het is een drastische maatregel.' verklaarde bondsvoorzitter Frederico Soredillo, „maar we hebben de prble- men bij de clubs onderkend en ge daan wat noodzakelijk was, We heb- LONDEN (RTR) - De als eerste ge plaatste Amerikaan Jimmy Connors heeft vrijdag de halve finales bereikt van het tennistoernooi van Queens, dat als voornaamste voorbereiding geldt voor Wimbledon. De Wimble- donkampioen versloeg zijn landge noot Steve Denton met 6-2, 6-4. Voor de zege had Connors slechts 61 minu ten nodig. Hij doorbrak Dentons op slag drie keer. terwijl hij op eigen service niet in moeilijkheden kwam. Hij was na afloop buitengewoon con tent met zijn spel. „Veel beter dan vandaag kan ik de bal niet raken. Het gaat me gemakkelijk af. Ik denk dat ik erg goed in vorm ben". In de halve finales van Queens moet Connors het opnemen tegen Ivan Lendl. Deze versloeg de Amerikaan Tim Mayotte met 7-6, 7-6. De andere halve finale gaat tussen McEnroe en Kevin Curren. McEnroe was vrijdag nogal kort aangebonden. Hij gunde zijn tegenstander Bnan Gottfried één game: 6-0. 6-1. Nu staat zondag Argentinié voor de deur. De enige ploeg die bij dit jeugd kampioenschap in Mexico nog geen enkel doelpunt heeft hoeven te incas seren en met tien goals tegelijkertijd ook topscorer is. Rijvers gelooft dat een goede tegenstander zondag auto matisch voor een goede wedstrijd zal zorgen En niemand is bang voor de Argentijnen, die donderdag tegen Tsjechoslowakije niettemin weer blijk gaven van een niet te stuiten aanvals drift. „We hebben toch ook Brazilië onder de duim weten te houden, dus waarom niet Argentinië", zo vond een nuchtere Addick Koot. Het Nederlands jeugdelftal zal als thuisbasis de stad Guadalajara hou den De Nederlandse ploegleiding kreeg van de Fifa toestemming vanuit die stad naar Leon te reizen, waar zondag het duel tegen Argentinië op het programma staat Door het grote hoogteverschil in Mexico achtte dok ter Kessel het verstandiger, dat Ne derland vanuit Guadalajara blijft ope reren. Uitslagen De uitslagen van de vrijdag gespeelde wedstrijden zijn: Groep C: Leon Argentlmê- Tsjechoslowakije 2-0 (rust 1-0». Argentinië en Tsjechoslowakije geplaatst voor kwartfi nales Irapuato China-Oostennjk 3-0 tO-Oi Groep D: Guadalajara Brazillè-Sowjet- Ume 2-1 (0-01. Monterrey: Nederland- Nigena 0-0. Brazilië en Nederland geplaats voor de kwartfinales De eindstanden zgn Groep Ci Argentinië 3 3 0 0 6 10- 0 Tsjechoslowakije 3 2 0 1 4 7-4 Oostenrijk 3 0 0 3 0 0-10 Groep D: 3 2 1 0 5 6-2 3 1 2 0 4 4-3 3 1113 1-3 3 0 0 3 0 3-6 De indeling voor de kivartfinales is. Zater dag: Mexico Stad: Schotland-Polen; Zon dag: Monterrey: Uruguay-Zuid-Korea. Guadalajara: Brazllle-Tsjechoslowaklje; Leon Argentinië. PISA (ANP) - Volgens het Westduitse persbureau SID, het Britse Reuter en het Franse AFP speelt Ajax-spits Wim Kieft het komend seizoen voor de Italiaanse eerstedivisieclub Pisa. De transfer van de 23-jarige Ajacied, in 1982 met 32 treffers nog de top schutter van Europa, zou extra snel tot stand zijn gekomen in verband met de sluiting van de Italiaanse grens voor buitenlandse voetballers. Op 13 juni gaat Italië voor buiten landse spelers dicht. AFP meldt, dat de voorzitter van de Italiaanse club Romea Anconetani heeft verklaard dat Kieft reeds heeft getekend. De transfer zou de instem ming hebben van de Italiaanse voet balbond Arie van Eijden. de vice-voorzitter van Ajax. ontkende vrijdagavond eni ge contacten tussen zijn club en Pisa over Kieft „We zijn alleen vrijdagmor gen gebeld door een onduidelijke fi guur, maar van een transfer is geen sprake. Dan zou Ajax. toch geen onbe langrijke partij in deze zaak. daar iets van moeten weten, niet waar?", aldus Van Eijden. Wim Kieft zelf is met vakantie in het buitenland. „Volgens mij niet in Italië", zei Van Eijden. Bij Pisa zou Kieft komen te staan naast de Deen BergTeen. die begin dit seizoen werd gecontracteerd. Kieft moet deze zondag al voor Pisa in actie komen. ROOSENDAAL (GPD) Zoals de zaken er nu bij staan vertrekt de ploeg van Hennie Kuiper en Adrie van der Poel over drie weken niet in de Tour de Fran ce. Sponsor Jacky Aernoudt is diep teleurgesteld dat een aan tal renners (Kuiper, Van der Poel en naar het schijnt ook Eric Vanderaerden) achter zijn rug om voor het volgend wieier- seizoen al een verbintenis zijn aangegaan met de nieuwe ploeg. De Belgische meubelfabrikant is hiervan zo ontdaan, dat hij geen cent meer wil investeren in zijn ploeg, die onder leiding staat van Fred de Bruyne. Het lijkt er echter op dat Aer noudt deze ontwikkelingen aan grijpt om zijn financiële onver mogen te verdoezelen. Allang voordat uitlekte dat de huidige formatie eind dit jaar uit elkaar valt. had Aernoudt laten door schemeren dat deelname aan de Tour alleen mogelijk zou zijn wanneer er een co-sponsor ge vonden zou worden, die boven dien bereid moest zijn het groot ste deel van de onkosten voor zijn rekening te nemen Drie weken voor de Tour heeft die tweede sponsor zich nog altijd niet gemeld. De renners, van wie een gedeelte momenteel onder leiding van as sistent-ploegleider José de Cau- wer in de Ronde van Luxemburg verblijft, weten officieel nog van niets. Dit weekeinde rijdt ploeg leider Fred de Bruyne naar Lu xemburg om zijn renners over de jongste ontwikkelingen in te lichten. ESCH-SUR-ALKETTE (AFP) De Belg Matthijs heeft vrijdag de twee de etappe van de 43ste ronde van Luxemburg gewonnen. Matthijs won in Esch-sur-Alzette de eindsprint van het peloton voor zijn landgenoot Finaleduels Van W aesdorptoernooi LEWEDORP Op het terrein van Lewedorpse Boys worden vanmiddag (zaterdagi de finalewedstrijden ge houden van het Van Waesvoetbaltoer- nooi Om 12.30 uur begint de wed strijd om de derde plaats tussen Apol lo en Heinkenszand. De finale om de eerste plaats begint om 14.30 uur en gaat tussen Nieuwdorp en SVD Drie wegen. Nieuwdorp bereikte de finale deze week door met 1-1 gelijk te spelen tegen Apollo en daarna bij het nemen van strafschoppen te winnen. SVD kwam in de finale door een 2-0-zege op Heinkenszand. .,(.11 mn, nu (ooitbestaan van het voetbal te maken en niet alleen met de belangen van de vier of vijf top clubs." Deze noodmaatregel heeft tevens de transferpriode met drie weken bekort. Andere jaren moesten overeenkom sten met nieuwe buitenlandse spelers in Italië voor 30 juni zijn bekrachtigd. De tegenstrijdigheid tussen de enor me vergoedingen voor wereldsterren en de financieel zwakke positie van veel clubs heeft echter de druk ver hoogd het transfersysteem op de hel ling te zetten. JEREWAN (ANP) Het Neder lands damtiental staat in de interlandwedstrijd tegen de Sovjet-Unie na drie speeldagen verrassend op gelijke hoogte (30-30) met de Sovjet-ploeg. Woensdag won Nederland, dat VViersma en Clerc achter het vierde en vijfde bord had ge plaatst, de openingswedstrijd met 11-9. De overwinning op het zevende bord van John van den Borst op Vjerkovitsj gaf de doorslag. De rest van de partij en eindigde in remise. De over winning van oranje was de vijf de uit de historie van de landen- wedstrijden tussen Nederland en de Sowjet-Unie. Op de tweede dag was de winst voor de Sovjet-Unie. Kopman Alexander Dvbman, de kam pioen van de Sovjet-Unie, ver sloeg op ht eerste bord Jos Stok- kel Vrijdag eindigden alle partij en in remise. Wiersma en Boom hadden een riant uitzicht op de winst, maar Mogi(janski en Lets- jinski wisten zich ondanks tijd nood te redden. Boom speelde op het negende bord en kreeg verrassend Rotislav Letsjinski tegenover zich, de Europees kampioen van 1982. Op bord acht acteerde oud wereldkampioen Anatoli Gant- warg. Gantwarg kreeg Bouke Bies niet op de kmeen De vierde en beslissende wedstrijd van de twaalfde daminterland tussen de Sovjet-Ume en Nederland wordt zaterdag gespeeld. Neder land heeft nog nooit een inter land gewonnen van de Sovjet dammers. Twee keer werd in het verleden gelijkgespeeld. Etienne de Wilde en de Nederlander Adri van der Poel. De Deen Kim Andersen behield de leiding in het algemeen klassement. Uitslag tweede etappe ronde van Luxem burg. van Dlppach naar Esch-sur-Alzette, over 186.2 kilometer: 1 Rudy Matthijs (Bel 4 uur 49 min en 6 sec., 2 Etienne de Wilde (Bel j. 3 Adri van der Poel (Ned.), 4 Roger de Cnljf (Bel5 Eugene Urbany (Lux 6 Peter Becker (WD17 Ivar Mones (Sov 8 Werner Muller (WD!), 9 Marc Gomez (Fra.), 10 Vladimir Zverjok (Sov 15 Gert-Jan Teu- nlsse (Ned.). 20 Arie Hasslnk (Ned fallen dezelfde lijd als Matthijs. Het algemeen klassement na de tweede etappe. 1 Kim Andersen iDen.i 9 uur 45 min en 52 sec 2 Eric Salomon iFra.) op 3 seconden. 3 Charles Mottet Fra op 0,04.4 Marc Gomez iFra.i op 0.06 5 Lucien Didier (Lux i op 0.07, 6 Werner Stauff (WD1) z.t7 Godi Schmutz (Zwiop 0.12. 8 Etienne de Wilde (Bel.' op 0 13. 9 Ulrieh Rottier (WDl op 017. 10 Milan Jurco (Tsj.) op 1.00, 11 Teun van Vliet (Ned.) op 1 01. 12 Adrie van der Poel (Ned op 1.02, 17 Jan van Houwe- lingen iNed op 1.06 Jongen verpletterd onder vallend doel WOLDENDORP (ANP) - De 13-jarige Harm Bult uit Nieuwolda is vrijdag morgen op het sportveld in Wolden- dorp om het leven gekomen, toen hij een voetbaldoel op zich kreeg. Het slachtoffer was in de pauze tussen zijn lessen op de mavo van Wolden- dorp naar het sportterrein gegaan. Hij ging schommelen aan een stalen ver plaatsbaar doel dat door het schom melen omver werd getrokken en op de jongen terecht kwam. Hij overleed vrijwel onmiddellijk TILBURG (ANP) - De mogelijkheid, dat eredivisieclub Willem II het ko mend seizoen toch weer getraind wordt door Jan Brouwer, is vrijdag toegenomen. Willem II en Brouwer, wiens contract vorige week plotseling niet verlengd werd. kwamen vrijdag in een gesprek nader tot elkaar. Volgens de voorzit ter van Willem II. Groels. is nog geen overeenstemming bereikt tussen bei de partijen, maar een oplossing lijkt mogelijk. Dit weekeinde wordt naar stig verder gezocht naar een oplossing in het conflict tussen Brouwer en de leiding van de Tilburgse club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15