in Lamswaarde gaan de weer van start EERSTE LUSTRUM VAN RONDE VAN DENOEKE DKV houdt een sterk zaalvoetbaltoernooi mi i Parijs-Graauw: nieuwste trimstunt van sv Aloy ZEVAC HOUDT ORIENTA TIERÏT PZC/ Streek ZVIELERCOMITE ZONDER BESTUUR FIETSTOCHT VAN 328 KILOMETER I OCCASIONSI Supporters Zaamslag vergaderen Hengeljeugd strijdt om Zeeuws-Vlaamse titel 'lubwedstrijd an GOA Zaalvoetbal toernooi ÜJDAG 10 JUNI 1983 dat wanneer het startschot voor de Leon Strobbe-trofee valt. alle plooien zijn recht gestreken. Menieten. En zij doen dat ter herinnering" aan één enkel persoon: aan wielrenner Leon trobbe. die acht jaar geleden tijdens een trainingsrit dodelijk verongelukte. Morgen iterdag) staat dan inmiddels weer al de zevende uitgave van de 'In memoriam Leon b«Jtrobbe-trofee' op het programma. Seghers is in feite de enige, die een (inschreven' functie heeft Hij beheert In zijn korte wielercarrière was hij eigen taak. die hij uitvoert Niemand de financiën en doet het administra- Jlieve werk. waarbij trouwens de wie lervereniging Zeeuws-Vlaanderen haar 'servicebureau ook inzet: Peter Wisse verzorgt ieder jaar de inschrij vingen en aanvragen by de KNWU. Voor het overige zorgt ieder er voor Jestijds stond Leon Strobbe bekend dat iedereen maar doet wat hij zelf P- va i de grootste Zeeuwse talen- wil. Nee. zeker niet. iedereen heeft zijn C! Sens een van de opvallendste cou- ais, wat hem als amateur dan ook LMSWAARDE Een wielercomité zonder bestuur, dat er ieder jaar toch opnieuw weer in igt om een amateurwedstrijd op de agenda te plaatsen en ook nog te laten verrijden. Waar eeiomt men dat tegenwoordig nog tegen? Het antwoord op deze vraag is eenvoudig te eantvvoorden. In Lamswaarde zijn er tien enthousiastelingen van de wielersport, die seizoen Pfobl€I?l6H £1 seizoen zich uit dc naad werken om hun dorp eenmaal in het jaar van wielersport te laten Julst de atgelopen week heeft me„ daar in Lamswaarde nogal de nodige problemen mee gehad, want opnieuw leek split een hindernis te gaan wor den in een Zeeuws-Vlaamse wieler wedstrijd. Lo Seghers: ,.We zullen er alles aan doen om alle split zoveel mogehjk van hel parkoers af te krij gen. Een paar weken geleden is er pas geasfalteerd, maar nu het de laatste dagen nogal warm weer is geweest, is er uiteraard al veel in de asfalt getrok ken Maar we zullen er wel voor zorgen, dat het parkoers vrij van split zal zijn zodat de renners op een fraai wegdek zullen kunnen rijden" Rennersveld En het rennersveld dat zich morgen in Lamswaarde meldt mag er zijn. Bijna zeventig amateurs hebben hun inschrijvingsbiljct ingezonden en on der hen bevinden zich bijna alle Zeeuwse toppers. Enkel provinciaal kampioen Nap Hage ontbreekt, maar verder zijn ze allemaal van de partij. Met natuurlijk Karei van Gocthem als dé streekfavoriet, die zich in eigen omgeving nadrukkelijk zal wil len manifesteren. Maar ook aanwezig zal zijn de aan een opmerkelijk seizoen bezig zijnde IJ- zendijkse tandem Ab Verplanke en Werner Wieme, die beiden reeds meer dere overwinningen hebben weten te boeken. Verder ook de voormalige Zeeuwse kampioenen Joop Brooij- mans en Jan Poleij, de sterke Peter Hoondert en de aan zijn afscheids- toernee bezig zijnde Wim de Waal uit Axel. Martin Stroosnijder. de meest constante Zeeuwse amateur tijdens de voorjaarsklassiekers, geeft ook ac te de presence, evenals dat het geval zal zijn met Toon van der Steen De Zeeuwse favorieten zullen het onge twijfeld zwaar krijgen ten opzichte van de concurrentie van buiten de provincie met coureurs als Jos Ge vers, Frank en John Pirard en Gerrit van 't Geloof In ieder geval een deelnemersveld, dat voor een spette rende wedstrijd om de Leon Strobbe- trofee kan zorgen De koers gaat over negentig kilometer en zaterdag om 19.00 uur zal het startschot klinken. heeft een bestuur gewild. Daardoor zijn er nog nimmer woorden geweest plaats opleverde in de formatie tussen de comitéleden onderling en a=: Gazelle, waarvan destyds de dat is m andere plaatsen wel eens „jaicht van IJzendijke, Tome van de anders. Het gaat nog steeds goed, dus under ook deel uit maakte. Kort na waarom zouden we het veranderen" t tragisch overlijden van Leon n robbe werd er onder impulsen van toenmalige, voorzitter van de wie- 111 vereniging Zeeuws-Vlaanderen Strobbe lid van wasi, Wim Hen- getracht een wedstrijd ter nage- Eciitenis aan Strobbe te houden. Lo tgners die optreedt als woordvoer- rvan het wielercomité Lamswaar- .Ja. Wim Hendriks heeft toen de eet gegeven en gevraagd of wij in nswaarde onze medewerking daar wilden verlenen. Natuurlijk heb- wij dat graag gedaan en ook de ulie van Leon Strobbe had geen blemen met een dergelijke wed- dus zijn we daar toen aan ènnen en we hopen dit nog lang te kunnen houden", tuurlijk vraagt men zich wel eens 10e liet mogelijk is, dat een comité der bestuur telkens weer zonder blemen een wielerwedstrijd voor ateurs kunnen organiseren Lo heeft zijn antwoord op die ag snel klaar: „We doen het alle- al erg graag; het is bepaald niet zo A O flP GRAAUW Met een regelmaat die wijst op een voortreffelijke organisatie weet de sportvereniging St.-Aloy uit Graauw haar 'trimpe- rium' op te poetsen. Aloy verbaast daarin met een aantal 'nummers' dat door Remy Mangnus en zijn staf van medewerkers opvoert met een gemak dat op jarenlange ervaring en gedegen voorbereiding wijst. Daarnaast toont de Graauwse sportvereniging een welhaast feilloos gevoel te hebben voor de ontwikkelingen in de trimwereld. En daar past men dan de evenementen bij aan. Het heeft de laatste jaren geleid tot Die trimtocht over 328 kilometer een massale trek van de trimmers staat morgen (zaterdag 11 juni) op r Graauw. In de winterserie van vijf lopen krijgt St.-Aloy ruim vier honderd deelnemers aan de start. het programma. Tweeëntwintig toerfietsers hebben zich ervoor aan gemeld. Die club vertrekt vanavond de halve- en hele marathon kregen omstreeks 23.30 uur met busjes overwacht groot veld inschrij- naar de Franse hoofdstad en klimt vingen. Graauw-Beveren en Graau- w-Sint-Niklaas groeiden inmiddels uit tot eclatante successen daar morgenochten (04y30 uuri op de fiets Vertrekpunt is Creil, de karavaan trekt dan meteen de He Maar niet alleen de lopers, ook de de France in. richting Noyon waar (fiets)trimmers krijgen bij St Aloy ruime startgelegenheid. In dat ka der verraste Mangnus vorig jaar met de tocht over 1600 kilometer naar het Spaanse Blanes waar de groep een officiële ontvangst door de gemeente bereid werd. „Een voorproefje voor andere monster de eerste rustpauze ingelast is Daarna gaat het richting Honnechy en Condê les Escaut (boven Valen ciennes) richting Belgische grens. De trimgroep verwacht die rond twee uur te overschrijden waarna de voorlaatste etappe naar het laat- tochten", wist Mangnus toen. „Een ste rustpunt bij Zwijnaarde voert, probeersel om de markt voor derge lijke ritten te peilen". Het lijkt uitstekend te bevallen. Zo zelfs dat de Graauwse sportclub zich kort daarna rond de tafel zette en 'Parijs-Graauw' op papier kreeg. „En Zwijnaarde-Graauw mag eigen lijk geen probleem meer geven We ruiken dan de stal en verwachten tussen acht en negen uur de finish in Graauw te halen", zegt Remy Mangnus. Mangnus voorziet weinig of geen moeilijkheden. „Sommige zaken heb je natuurlijk nooit in de hand, maar het meeste hebben we toch wel onder controle. Daarnaast is de deelnemersgroep goed voorbereid, heeft in de aanloop het nodige aan tal kilometers gemaakt en wordt op een gemiddelde van 25 kilometer per uur op pad gestuurd. Met het huidige materiaal is dat alleszins haalbaar En bovendien staan Henk de Wit (mecanicien) en Otte de Waele en Peter Poppe (EHBO) klaar om direct bij te springen". Remy Mangnus en Camiel de Rooy die de leiding hebben, zetten ook nog eens twee complete reservefiet- sen en tien extra wielen in „Ik denk dat dit peloton compleet in Graauw arriveert", is Mangnus optimistisch. Dat peloton bestaat uit Camiel de Rooy. Willy Poppe, Toine van Eer denburg, Paul Daalman, Jo de Poorter, Gerard van de Walle, Frans Maas, Jo Esseling, Jo en Karei Schuerman, Arno Martinu, Leo Martinu, Levien de Blaey, Max den Hollander, Piet Labijt, Johan Zegers. Leon Timmerman, Stan Brooymans, Jos Lievens, Eddy Pop pe, Johan de Groot en Henk Holst. Toon van der Steen Peter Hoondert ZONDAG 12 JUNI IN AXEL ZUIDDORPE In Zuiddorpe en omstreken wordt overmorgen (zondag) door de ZEVAC (Zeeuws-Vlaamse Automobielelub) een oricntalicril georganiseerd voor A- en B-klassers. Voor minder ervaren rijders staal er een pruzzelrit geprogrammeerd; deze laatste klasse zal met een vrij eenvoudig reglement op weg worden gestuurd om de in totaal dertig af te leggen kilometers zonder problemen te kunnen rijden. Vanaf 13.00 uur is het mogelijk om voor deze Herbergrit, die bij de wedstrijdklassen een lengte heeft van ongeveer veertig kilometer, het inschrijfformulier in te vullen en in te leveren aan de inschrijftafel, die staat opgesteld in café In den Herbergh aan het Dorpsplein in Zuiddorpe Om 13.30 uur zullen de eerste equipes middels een vrije start aan hun opdrachtenlijst kunnen gaan beginnen. Uitzetters van deze Herbergrit zijn Ad Lenos en Stan de Poorter. ADVERTENTIE rel van Goethem van de BMW-dealer Garage Verimigge bv Industrieweg 37 4538 AGTerneuzen Telefoon 01150-13451 ZAAMSLAG De supportersclub van de voetbalvereniging Zaamslag houdt, vandaag (vrijdag) de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aan de orde komt onder meer de financiële positie van de vereniging en verder zal er ook gesproken worden over eventu eel te ontplooien activiteiten tijdens het jaarlijkse Dorpsfeest dat in sep tember in Zaamslag zal worden ge houden. De vergadering wordt gehou den in café Het Wapen van Zeeland in Zaamslag en begint om 20.00 uur AXEL Zondag 12 juni wordt in de Axelse sporthal "t Sportuus' het tweede internationale DKV- zaalvoetbaltoernooi gespeeld. Ook dit jaar zijn de organisatoren erin geslaagd om een aantal sterke teams voor hun toernooi te interesseren. Zo komt de sterke Antwerpse eerste klasser Michel Angelo. Een andere Belgische deelnemer van naam is het Slekense Speelvogels. Uit Hulst komt de winnaar van het eerste DKV-toernooi De Hollandse Zaadhandel. Een team dat zich de laatste tijd erg goed op toernooien heeft onderscheiden. Het Terneuzen- se HKC is ook van de partij en zal ongetwijfeld er ook m Axel alles aan doen om zijn naam hoog te houden. Het Sluïskilse Fabricom is zonder twijfel ook een team dat tot de beste van Zeeuwsch-Vlaanderen mag wor den gerekend Dit vijftal wordt gecompleteerd door de teams van de organiserende spon sor. Verpoorte is hier ongetwijfeld het team met de grootste naam. Zij ver overden het afgelopen seizoen het Axelse kampioenschap en de Axelse beker. Ook in de Zeeuwse beker competitie reikten zij tot de finale. Zij behoren dan ook zeker tot de favorie ten voor de eindzege. Een team dat dit zeker zal willen SLUIS Morgen (zaterdag) wordt op de Damse Vaart in Sluis het jeugdkampioenschap hengelen van Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden. Organi sator is de hengelsportvereniging Aardenburg die, bij gebrek aan ruimte op de eigen viswaters, gedwongen was om uit te wijken naar Sluis. De jeugdhengel- club Jantje van Sluis kan aan eerdergenoemde vaart de ruim honderd deelnemers wel een visstek bezorgen. De wedstrijd, waaraan jeugdleden van zeven verenigingen uit Zeeuwsch- Vlaanderen deelnemen, begint om 09.30 uur en duurt tot 11.00 uur. Daarna worden in café Buitenlust de kampioen gehuldigd en de verdere ereprijzen uitgereikt. voorkomen is 'Het wapen van Axel'. In de competitie moest men pas op de laatste dag Verpoorte voorbij laten gaan en als het aan de mannen van Jan Dieleman ligt zal dit zeker nu niet gebeuren. Een team dat zeker met als favoriet start, maar wel eens als scher prechter zou kunnen opttreden. is het team van Kesbeke. Ook in de compe titie hebben zij menige kampioens- droom wreed verstoord en dat zou ook tydens dit toernooi wel eens het geval kunnen zijn. Het toernooi begint om 13.00 uur en 's avonds zullen, tijdens de afsluitende dansavond, in 'Het wapen van Axel' de prijzen worden uitgereikt. Martin Stroosnijder De eerste wedstrijd van de ^sportvereniging GOA. op de ie kreek in Axel gehouden, heeft overwinning opgeleverd voor Wil- an Bambost Met die zegen klas se hij zich meteen op kop van het kampioenschap waarvoor deze tingswedstrijd meetelde, verdere uitslag was als volgt; 2 L. le«1220); 3 A. van Kampen (1040); 4 (ie Kraker (950), 5 E van Parmen- (950); 6 A. Overdulve (710); 7 O tanond (600); 8 C. Keizer (400): 9 vanLiere (400); 10 J, de Greve (320). vondfïetsvierdaagse j De Statie Hulst 1-ST De Hulster buurtvereni- ~'De Statie" houdt in samenwer- ISmetde toerclub 'Hulst' van 13 tot ®et 16 juni een avondvierdaagse in ,10 en omstreken. De start is elke ®<i om 19.00 uur aan café 't Ros (aart aan De Statie in Hulst. Men 1 zich daar vanaf 18.30 uur laten cNven. Na afloop van de laatste ®d is er voor alle deelnemers een innering. Wedstrijd in loosterzande ÖOSTERZANDE In het kader 1 het 25-jarige bestaan houdt de tengelveremging 'De Vogel' uit Verzande zaterdag 11 juni een «ngelwedstrijd in de Westerschel- wedstrijd begint om 14.30 uur duurt tot 17.30 uur De inschrijving F prijsuitreiking vinden plaats in De Kastanje' in de Clooster- lt m Kloosterzande. Bowling Bres kens BRESKENS De bowlingbond Breskens sloot de bowlingcompeti tie, die 33 weken duurde,- af. De einduitslagen luiden als volgt: dames hoogste klasse: l Tilly Wisse. 2 Lenie Stok- kerman, 3 Riet de Jonge. Dames C-klasse: 1 Joke Valk. Dames d-klasse-1 Frida Gijzels. Dames hoogste game: Tilly wisse 218. Dames hoogste serie: Lenie Stokkerman 579. Heren hoogste klasse 1 Jack Visser: 2 Sjaak Becu. 3 Rob Stokkerman Heren C-klasse 1 Mart de Zeeuw. Heren D-klasse- 1 Jan Vermeulen. De teamprijzen gingen naar 1 Samen Winnen, 2 Yollow Dots 3 Treffers Heren hoogste game Freek Wisse 256. Heren hoogste serie Mart de Zeeuw 602. Bingo en kaarting HENGSTDIJK In de kantine op camping 'De Vogel' in Hengstdijk werd een bingo-avond gehouden waaraan 150 personen deelnamen. De uitslag 1 F. Duvivier. Hengstdijk. 2 N. de hakker. Vogelwaarde. 3 P Zamen. Vo gelwaarde In zaal 'De Bruyn' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 40 perso nen deelnamen. De uitslag 1 mevrouw De Burger. Hulst 2 J van de Hende. Hulst: 3 J Hoogstad. Hulst Rinus de Graaf HOEK Na de Tour du Flic is het peloton van de wielertrimmers los geslagen. Veertien dagen na afloop van de Terneuzense vierdaagse biedt de Ronde van Denoek start- gelegenheid aan een aantal forma ties, zaterdag 25 juni is ingeruimd door Philippine waar de Omloop van de Braakman de herkansing biedt aan de topploegen uit ge noemde Tour du Flic. „Op topploegen mikken wij duide lijk niet", weet Rinus de Graaf van de Hoekse Instuif. ..Onze ronde wordt bemand door minder getalen teerde brigades We hebben daar bewust naar gestreefd. De formule 'De twaalf laatste ploegen uit de Tour du Flic' houdt die selectie overigens al in. We willen de echte trimmer ook een kans geven om een grote wedstrijd te winnen" Het is een succesformule gebleken. Op aandrang van de eigen ploeg, en gestimuleerd door Hoffie' André kwam vfif jaar geleden de eerste Ronde van Denoek tot stand In die achterliggende periode heeft de Hoekse ronde naam gekregen. Zo zeer zelfs dat in de Terneuzense etappekoers gestart wordt met de intentie plaatsing vóór de Ronde van Denoek te realiseren. Rinus de Graaf is daar duidelijk gelukkig mee. Prijst de dag dat André in zijn enthousiasme de fout maakte de laatste tien ploegen uit te nodigen en daarbij zijn eigen PSV (Politie Sport Vereniging) en de organiserende club vergat. „We moesten noodgedwongen uitbrei den anders hadden we de Instuif niet eens in de wedstrijd kunnen brengen". Lacht De Graal'. „En in eerste instantie was dat toch de opzet" De Graaf beseft wel dat zijn merkenploeg overigens nooit een winnaar zal voortbrengen. Tilt daar ook met aan „We waren bijzonder blij met de eerste sportiviteitsprijs in de Tour du Flic Dat pakt nie mand ons ooit meer af. Voor ons is het de meest begeerde trofee die enorme goodwill gekweekt heeft voor de eigen ronde Zo moet het maar blijvendenkt De Graaf, die in de wekenlange voorbereiding het deelnemersveld een paar dagen na de Terneuzense Tour al vol had „Ook wel begrijpelijk", is zijn me ning. „De Ronde van Denoek is niet alleen een uiterst sportieve trini- manifestatic, een aantal ploegen haalt uit de prijzenpot een belang rijk deel terug van de geleden schade. De geldregen die over de deelnemers uitwaaiert (inmiddels zijn alweer 150 premies bij de orga nisatie binnen, red.) maakt het mo gelijk om eerdere kosten tot een minimum terug te brengen. En daarbij zijn we gelukkig met een man als Sjaak van de Lijkt-, Niet alleen zorgt hij voor een ongekende 3veer tijdens de zestig kilometer lange wedstrijd, hij verdeelt de premies meestal zo dat ieder tevre den naar huis gaat. Als we dat zo kunnen houden, komt er ook wel een tweede lustrum", verwacht De Graaf. De organisatie moest overigens wel naarstig op zoek naar helpers. Tot vorig jaar verleende het wielercomi té uit Hoek zijn medewerking aan deze wedstrijd Maar inmiddels is dat comité opgeheven en was door dat wegvallen andere deskundige hulp nodig „Die is van alle kanten prompt aangeboden. Alle functies zijn probleemloos bemand, we draaien als vanouds verzekert De Graaf. De eerste lustrumronde van Denoek wordt daardoor weer een publiekstrekker van formaat. En niet alleen een lolletje, ook voor de zege wordt fel gestreden. Dat is m de voorgaande vier jaren wel geble ken. De Ronde van Denoek telt bij de trimmers, de overwinning staat bijna altijd garant voor een con tract bij een van de meer gerenom meerde formaties Dat zal de orga nisatie overigens een zorg zijn. Voor hen staat het trimfeest voorop De vijfde ronde op 17 jum. met start en aankomst in de Langestraat kan daar zeker weer aanspraak op ma ken. TERNEUZEN De zaalvoetballers kunnen er kennelijk niet genoeg van krijgen. Na een lange competitie heeft een aantal verenigingen zich nu op de toernooien geworpen. Daarbij is het toernooi dat AZ uit Temeuzen zaterdag 11 juni in sport hal t Zwaantje houdt, toch een beetje een buitenbeentje. Naast de heren poule waarm AZ onder meer Eksakt. Kravo Pierrot en HKC ontvangt (in de sterkst mogelijke bezetting moet Kravo tot de favorieten gerekend wor den) start in de Terneuzense sporthal ook een damespoule. Gastvrouw AZ krijgt daann Willy Haulez. Klaus Napoleon. Disco Love en Paul de Vliegere te bekampen. Het team van Marie Louise Van Damme is hier de te kloppen formatie De wed strijden in t Zwaantje beginnen om 12 00 uur Directeur C. H. Wellkuner van AZ verricht omstreeks 18.00 uur de prijsuitreiking Het toernooi wordt geleid door de scheidsrechters Gerard de Schepper. Piet Herrebout en Le vien de Groote.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33