Scholengemeenschap voor MAVO-LHNO in de maak V-A-G Zelf doen centraal op slotmanifestatie ZIKV Marie de Kok weg bij Roselaer Sas van Gent Zege 'Wiekslag' en 'Willem Alexander' in waterpolotoernooi Wissel Zeeuws-Vlaanderen BEHOUD KATHOLIEK ONDERWIJS IN KANAALZONE Plaats uw familie berichten in de PZC GOLF SHOPPER v.a. 16.995,- JETTA HOLIDAY v.a. 17.995,- Autobedrijven Jos Voet B.V. DONDERDAG 9 JUNI 1983 SAS VAN GENT De katholieke nijverheidsschool in Sas van Gent en de katholieke mavo 'De Steelant' in Terneuzen willen met ingang van 1 augustus '84 fuseren. De samenwerking, waar een jaar over is onderhandeld, moet leiden tot de eerste scholengemeenschap voor mavo en lager huishoud- en nijverheidsonderwijs in Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de fusie zijn 295 leerlingen en 36 werkingsverband noodzakelijk voor personeelsleden - waaronder 31 onder- het behoud van het katholiek onder wijskrachten - betrokken. De scholen wjjs in de Kanaalzone en de werkgele- krijgen een gezamenlijk bestuur en genheid van de personeelsleden, dito brugklassen. In de toekomst wor- De Nijverheidsschool telt momenteel den ze gehuisvest ln één gebouw 135 leerlingen en 19 personeelsleden, Volgens directeur J. de Rijk van de inclusief parttimekrachten. Volgens Sasse Nijverheidsschool is het samen- prognoses van het Proefproject Voort- gezet Onderwijs Zeeland van het Pro vinciaal Opbouworgaan en het ETI loopt het leerlingenaantal in 1990 in het ongunstigste geval terug tot 84. Daarmee belandt de onderwijsinstel ling in de gevarenzone. De mavo 'De Steelant' heeft nu 160 leerlingen en 17 personeelsleden, waaronder 12 onderwijskrachten. ETI en Provinciaal Opbouworgaan voor- Clubwedstrijd herdersvereniging in Sas van Gent SAS VAN GENT De Duitse Her dersvereniging groep Westerschelde te Sas van Gent houdt zondag 19 juni een clubwedstrijd voor Duitse Her ders. Vanaf 10.00 uur wordt er gekeurd in dne klassen. De begrensde klassen jong 8 tot en met 12 maanden, ver deeld in reuen en teven. De klasse 12 tot en met 18 maanden en de onbe grensde klasse van 18 maanden en ouder. De beide keurmeesters W. van Rooijen en J. Leijsen hebben tot 16.00 uur de tijd om de keuring te verzor gen. De clubwedstrijd is de hele dag gratis toegankelijk voor het publiek op het hondensportterrein van de kringgroep 'Westerschelde' aan de Valcke. in Sas van Gent. Festival van blaaskapellen in ha! Sluiskil SLUISKIL De fanfare van Sluiskil houdt zaterdag een internationaal blaaskapellenfestival in één van de hallen van de groeuvoerdrogerij op het Kanaaleiland. Het evenement wordt om 20 uur geopend door de voorzitter van het muziekgezelschap, C. A. H. M. Tendijck. Tot die tijd worden de bezoekers muzikaal on derhouden door een ensemble uit Zaamslag. De blaaskapellen die zaterdag van zich laten horen zijn Alta Kameraden uit Kloosterzande. De Betekoppen uit Sas van Gent, De Blaaskapel uit het Belgische Maldegem. De Snoevers uit Graauw, De Lamsoren uit Lamswaar- de en de Blaasuilen uit Aardenburg. De hal van de groenvoerdrogerij is beschikbaar gesteld door de directie van de Suikerunie in Sas van Gent, enkele Sluiskilse middenstandsbe- drijven zorgen voor hapjes en drank jes. Leden boiclub 'Nooitgedacht' bezochten Belle SAS VAN GENT - De leden van boiclub 'Nooitgedacht'uit Philippine hebben een bezoek gebracht aan de Franse zustergemeente van Sas van Gent, Belle De boilers werden 's morgens ontvangen op het gemeente huis door burgemeester Jean DeLo- bel. Daarna werden enkele vriend schappelijke wedstrijden gespeeld, gevolgd door een gezamenlijke maal tijd. Het is voor het derde achtereen volgende jaar dat de 50 Philippiense boilers een bezoek brengen aan de Noordfranse stad. Tijdens de mossel feesten komend najaar brengen de Franse boilers een tegenbezoek aan Philippine Voorafgaand aan het be zoek aan Belle hebben een twintigtal scholieren uit- Sas van Gent een week einde doorgebracht bij gastouders in de zusterstad. Bezoeken werden ge bracht aan het belfort, het plaatselijk museum en aan een zang- en muziek concours. In augustus komen Franse scholieren naar gastgezinnen in Sas van Gent Middenstand en landbouw houden evenementendag in Oostburg OOSTBURG De winkeliersvereni ging Oostburg en de regionale agrari sche commissie houden zaterdag een agrarische evenementendag. Het programma omvat ondermeer een trekker-behendigheidswedstrijd, demonstraties met oude landbouw werktuigen (waaronder een antieke dorsmachine), kruiden-, agrarische produkten- en eierenherkenning, het schatten van het gewicht van een dikbilrund. een wedstrijd balken za gen, het herkennen van oude kleder drachten, een kaasproefwedstrijd en rondritten per koets De evenemen tendag begint om 13 uur Kitty Gillissen exposeert in Oostburg OOSTBURG - Tot half juli expo seert Kitty Gillissen-de Die 20 aqua rellen in het geschenkenhuis Aime Fierens aan het Raadhuisplein in Oostburg. Kitty Gillissen, geboren in Zeeuwsch-Vlaanderen en wonend in Berkhout, heeft een zomeratelier in de duinen bij het Zwin. Ze laat zich inspireren door de Zeeuws-Vlaamse flora. VOOR LAGERE SCHOOLTEAMS TERNEUZEN De Wiekslag bij de meisjes en de Prins Willem Alexan- derschool bij de jongens zijn woens dagmiddag in het overdekte zwem bad De Honte te Terneuzen winnaars geworden van het waterpolotoernooi voor teams van lagere scholen uit de gemeente Terneuzen. Van 's middags 13.00 uur tot 17.00 uur zwemmen in totaal 18 waterpolo- teams in de twee baden van het overdekte zwembad. In wedstrijden van 10 minuten werd een eerste schif ting tijdens de poulewedstrijden ge maakt Bij de jongens waren de water- poloérs van de Prins Willem Alexan- derschool. de Scheldeschool en de Zonneschool oppermachtig. In een finalepoule in een halve competitie moesten ze uitmaken wie zich kam pioen van 1983 mocht noemen. De Prins Willem Alexanderschool ver sloeg de Scheldeschool met 4-0, waar na later het zevental van de Zonne school met 4-2 werd teruggewezen. De strijd om de tweede en derde plaats tussen de Scheldeschool en de Zonneschool eindigde na een span nende wedstrijd in een 3-3 gelijkspel, waardoor de Zonneschool zich op ba sis van een beter doelsaldo als tweede klasseerde. Bij de meisjes bereikten de Wiekslag en de Meerpaal ongeslagen de finale. In poule A won de Wiekslag met 3-1 en 4-1 van achtereenvolgens de Golfslag en de Zuidlandschool en in poule B won de Meerpaal met 6-0 van Oude Vaart en met 3-1 van de Wiekslag 2. In een zeer spannende finale kwam de Meerpaal voor rust met 1-0 aan de leiding, maar net na rust werd die voorsprong door een Wiekslag-meisje teniet gedaan (1-1In die stand kwam geen verandering meer. waardoor ver lenging van 5 minuten de beslissing moest brengen. Joanne Leunis scoor de voor de Wiekslag de winnende treffer: 2-1 De Golfslag werd derde door een 3-0 overwinning op Oude Vaart De organisatie was in handen van de schoolsportcommissie in sa menwerking met leden van de Zwem en Poloclub De Schelde en het bad- personeel. Uitslagen jongens poule A Prins Willem Alexanders-Meerpaal 2-0: Zuidlandschool- Oude Vaart 5-1; Pnns Willem Alexander- Zuidlandschool 4-0. Meerpaal-Oude Vaart 6-2. Meerpaal-Zuldlandschool 3-2; Prins WiUem Alexander-Oude Vaart 9-0 Poule B Jacob Cats-Wiekslag 1 2-1; Golf- slag-Scheldescliool 1 0-8. Jacob Cats- Golfslag 6-1; Wiekslag 1-Scheldeschool 1 1-3. Wiekslag 1-Golfslag 5-1: Jacob Cats- Scheldeschool 1 0-5. Poule C Wiekslag 2-Scheldeschool 2 0-2 de Stelle-Zonneschool 0-9. Wiekslag 2-de Stel le 1-1. Wiekslag 2-Zonneschool 0-5: de Stel- le-Scheldeschool 2 1-2; Scheldeschool 2- Zonneschool 0-5 Finalepoule Zonneschool-Prms Willem Alexander 2-4. Scheldeschool-Prins Willem Alexander 0-4. Scheldeschool-Zonneschool 3-3. Meisjes poule A. Golfslag-Wiekslag 1 1-3: Wiekslag 1-Zuidlandschool 4-1, Golfslag- Zuldlandschool 2-2. Poule B Wiekslag 2-Oude Vaart 0-5; Oude Vaart-Meerpaal 0-6; Meerpaal-Wiekslag 2 3-1 Eindstand jongens 1 Prins Willem Alexan der, 2 Zonneschool. 3 Scheldeschool; 4 Meerpaal; 5 Jacob Cats, 6 Scheldeschool 2, 7 Wiekslag 1; 8 Zuidlandschool: 9 de Stelle; 10 Wiekslag 2; 11 Oude Vaart: 12 Golfislag. Eindstand'meisjes. 1 Wiekslag; 2 Meerpaal; 3 Golfslag; 4 Oude Vaart, 5 Zuidlandschool; 6 Wiekslag 2. zien in hun somberste voorspelling een daling van het leerlingenaantal tot 106 Volgens De Rijk is het niet te vermij den dat een deel van de medewerkers na de fusie moet afvloeien. „Maar als er geen samenwerking was gekomen, hadden we óók voor die opgave ge staan". Zelf is hij inmiddels 62 en zou per 1 januari zijn opgestapt. In verband met de fusie heeft hij zijn vertrek uitgesteld tot 1 augustus volgend jaar. Voorbereidingen Over de nieuwe scholengemeenschap is intensief onderhandeld. De contac ten werden vergemakkelijkt doordat De Rijk secretaris is van het school bestuur van 'De Steelant'. Het Centraal Bureau voor het Katho liek Onderwijs en het Diocesaan Bu reau in Breda hebben zich uitvoerig beziggehouden met de voorbereidin gen. Het Centraal Bureau zal binnen enkele maanden een fusieplan op tafel leggen. Overlegd is voorts met onderwijsorga nisaties. leerkrachten, oudercommis sies en medezeggenschapsraden, al moeten deze laatste organen nog offi cieel worden geïnformeerd. De scholen zijn beide toe aan nieuw bouw Volgens De Rijk is het ministe rie van onderwijs in principe bereid daaraan mee te werken. HULST Zo'n vierhonderd kinde ren en volwassenen hebben woens dagmiddag en -avond de slotmanifes tatie bijgewoond van de Hulster af deling van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) in het gemeenschapscentrum Den Dullaert. De manifestatie omvatte een tentoon stelling van het kinderatelier, de op voering van het spel 'Chinees Avon tuur' en de musical 'Het Land van Andersom', uitgevoerd door jeugdige cursisten. Wethouder mr E. N. J H. de Rechter was bij de opening van de manifestatie aanwezig. Hij prees de werkstukken van de cursisten van het kinderatelier en hij gaf te kennen het ZIKV een warm hart toe te dragen: „We vinden het leuk dat jullie met zovelen bezig zijn en dat willen we zo houden" De expositie, die nog een hele week is te zien. toont werkstukjes, die het afgelopen cursusjaar zijn gemaakt Vreemde wezens uit klei. gipsfiguren op draad, maskers, stokpoppen en collages. Daarnaast zijn het afgelopen seizoen eenvoudige druktechnieken geoefend, met name linosnede De musical Het Land van Andersom was het resultaat van de lessen muzi kale vorming. Het muziekspel is door de kinderen zelf gemaakt. In de loop van het jaar is het verhaal gegroeid, de ideeën werden omgezet in een gebeurtenissenreeks, die zich afspelen in een land waar net alles anders is dan anders. De kinderen maakten zelf teksten voor de liedjes en ook eigen melodieën. Het spel 'Chinees Avontuur' is een samenwerking van de drie disciplines Algemene Handvaardigheid. Kreatief Spel en Muzikale Vorming. Achttien weken hebben de kinderen met de drie docenten van deze vakken ge werkt aan dit spel. Chinees Avontuur ging over gekke gebeurtenissen van een aantal bootslaven, die bij een mandarijn in China belandden. Alle attributen, ideeën, liedjes en dergelijk werden door henzelf bedacht en met samen ervaren, zodat men bewuster de docenten uitgewerkt ..Geen afge- gaat denken en werken uitgaande van werkte produkten dus. maar wel een een simpel idee", aldus het ZIKV Marie de Kok voor 'haar' Roselaer. AFSCHEID MET TEGENZIN Cees Wissel winnaar toernooi bandstoten TERNEUZEN Het De Oude toer nooi, een biljarttweedaagse die maandag en dinsdag in het Terneu- zense Keldertje gespeeld werd, is gewonnen door Cees Wissel van de vereniging Concordia. Wissel. Fons Baart, Rini Dey en Piet Vaal waren poulewinnaars. In de kruisfinales bleef Wissel de andere finalisten de baas. Op weg naar de zege realiseerde hij ook de hoogste toemooiserie (19 caramboles). De eindstand is. 1 Cees Wissel. 2 Fons Baart. 3 Rini Dey en 4 Plet Vaal Leen de Oude reikte na afloop de prijzen uit. Feestavond van soos alleenstaanden SCHOONDIJKE De soos voor al leenstaanden voor Oostburg en omge ving viert zaterdag het achtjarig be staan met een (extra) feestelijke avond in zaal Wijffels in Schoondijke. Op het programma staan bingo, twee verlotingen en een aantal andere at tracties. De muziek wordt verzorgd door het huisorkest De Apollo's. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is ook toegankelijk voor leden van ande re sozen in Zeeuwsch-Vlaanderen. SAS VAN GENT Het is met tegen zin dat Marie de Kok (62) afscheid neemt van het sociaal cultureel werk in Sas van Gent. „Als ik op dit moment de beslissing nog eens moest nemen, dan bleef ik vast en zeker werken", zo meent de kordaat. „De beslissing om te stoppen heb ik ei genlijk in het najaar van 1982 geno men. Ik was steeds ziek, vooral in mijn keel, ik kon haast niet meer praten, en langs alle kanten werd tegen mij gezegd: Marie stop er toch eens mee. je hebt al lang genoeg gewerkt in je leven. Toen zei ik ja, maar nu heb ik daar spijt van. Daar om zal het zeker moeilijk zijn als vanavond - donderdag- iedereen af scheid komt nemen op de receptie". Toch gaat Marie de Kok nog niet verloren voor het sociaal cultureel werk. Het clubgebouw De Roselaer is haar tweede huis geworden. Daar moest ze de huishoudelijke taken ver richten: schoonmaken, afwassen en koffiezetten. Voor dat laatste werk was ze soms vele avonden in de weer. Want op elke vergadering moest er koffie komen, en Marie zette die. Marie de Kok kwam in 1968 bij het sociaal cultureel werk terecht. Via Aardenburg, waar zij een achttal ja ren heeft gewoond. Ze is afkomstig uit Kwadendamme. In 1968 kwam ze in Sas van Gent en is ze een echte 'Sasse' V oetbal vereniging Groede houdt ledenvergadering GROEDE De voetbalvereniging Groede houdt morgen, vrijdag, de jaarlijkse algemene ledenvergadering in hotel 'De drie koningen' aan de Markt te Groede. Op de agenda staat onder meer een voorstel tot contribu tieverhoging van 10 procent. Bij de bestuursverkiezing zijn aftre dend en herkiesbaar voorzitter L. Traas en elftalbegeleider C. van Be- lois. Het bestuur stelt voor om W. .Marteijn aan het bestuur toe te voe gen. De vergadering begint om 20.00 geworden. „Het zijn vooral de jaren tot 1977 dat het hier in de Roselaer het leukste was", herinnert Marie zich wat mistroostig. „Dan stond iedereen echt voor iedereen klaar. Als ik bij voorbeeld de gang aan het dweilen was en er kwam iemand van de vrij willige leiding binnen, dan pakte die prompt de bezem uit mijn handen en begon mee te helpen. Ik weet nog wel dat in de vakanties er altijd een stel mensen kwam om te helpen ramen zemen of ander werk te doen. Dat is nu jammer genoeg helemaal weg. Ik vond dat er toen meer menselijke aandacht voor elkaar was. De onder linge sfeer is daarna wat vertroebeld. Of dat nou komt door de emancipatie, ik weet het met. En als iedereen dan kwam helpen, dan werd er samen menig bakje koffie gedronken. Wel eens te veel, want we hebben regelma tig te horen gekregen dat de koffiere- kening te hoog was". Naast haar werk in de huishoudelijke taak is Marie ook ten nauwste be trokken bij het inhoudelijke sociaal- cultureel werk. In verscheidene clubs draait ze als vrijwilligster mee. Zo heeft ze op dinsdagavond voor de kinderen een handwerkclub. „Die blijf ik zeker doen", zegt ze beslist. En ook de bejaarden hebben al dank baar gebruik kunnen maken van haar diensten. Als lid van de activi teitencommissie van de katholieke bejaardenbond is ze nauw betrokken bij de organisatie van een aantal zaken. Bovendien is ze actief in de volksdansgroep De Annabella's („We kunnen daar nog veel mannen in gebruiken. Nu is er geen enkele man die meedanst met ons"). Als verte genwoordigster van de bejaarden- bond zit Marie ook in de commissie voor gecoördineerd bcjaardenwerk. „Op dit moment is er nog weinig gedaan. Maar eerlijkheidshalve moet ik ook zeggen dat de andere kant van de grens daar medeschuldig aan is. Daar wordt niets gedaan. Trouwens het gecoördineerd bcjaardenwerk zal nooit goed van de grond komen als er onderling geen goede samenwerking is. Dat is echt een eerste vereiste". In de vijftien jaar dat Marie de Kok hS werkzaam is geweest in de Roselaer i „Vroeger toen ik pas begon bij kape laan Testers heette het nog Patro naat") is ze meer geweest dan werk ster. Ze heeft veel cultureel werken zien komen en gaan. Daarbij een fiki aantal stagiaires, waaronder een aart tal die bij Marie in de kost waren ..Ik heb vier kinderen van mezelf en eet pleegdochter die samen ons gezlr, vormden. Ik was dus gewend om mensen over de vloer te hebben. Dus dat kon. toen ze allemaal de deur waren, ook nog wel hoor. Trouwens ik heb ook nog jaren als opvangsgeat gewerkt voor het maatschappelijk werk. Ik herinner me nog dat er ééns een Belg uit het ziekenhuis ontslagen werd en nergens naar toe kon. Ik were opgetrommeld om die man een week eindje onderdak te verlenen. Nou dal weekeindje werd toch al gauw dne maanden, maar dat gebeurde dan ooi met plezier". Ondanks dat Marie nu officieel af scheid neemt van de Roselaer, is hel nu al zeker dat ze er nog vele vertoeven. „En als ik wat rommel ae liggen, dan zal ik zeker de dweil nog wel eens pakken". Of. zoals haar man Ko, als congierge werkzaam in de Roselaer, het uitdrukt: „Ik weet zeker dat ze hier nu meer zal zitten voorheen. Daarvoor geeft ze teveel om de Roselaer". Vrienden, kennissen en andere be langstellenden kunnen vanavoti donderdag, de hand komen schudta van Marie de Kok in clubhuis Dt Roselaer aan de Noordstraat in Sn van Gent. De aanvang van de recti) tie is 21.00 uur. Aardenburgse school houdt fancy fair AARDENBURG De r-k-lageré school 'Op dreef in Aardenburg houdt zaterdag een fancy fair. Het feest speelt zich af op en rond hel schoolplein en begint om 14 uur. Attracties zijn ondermeer werkstuk;, ken van leerlingen, diverse spelletjes en een rommelmarkt van oude boe ken ten bate van de vastenactie. Een scène uit het spel 'Chinees Avontuur' dal door de kinderen zelf werd opgevoerd tijdens de slotmanifestatie van de afdeling Hulst van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming Zeer bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van mijn innig geliefde man, onze vader en opa •WILLEM REINHARD VAN HENNEKELER echtgenoot van N. Muller in de ouderdom van 81 jaar. Hoek: N. van Hennekeler-Muller Kinderen en kleinkinderen 4542 BK Hoek 5 juni 1983. Molendijk 37. De crematie heeft in alle stilte plaatsgevonden. Die in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, die zal vernachten in de schaduw des Almachtigen" Psalm 91:1 Na een langdurig, moedig gedragen lijden is van ons heengegaan onze lieve moeder en oma JANNA MARGARETHAVERHERBRUGGE sinds 1961 weduwe van Jan Nieuwenhuise op de leeftijd van 61 jaar. Oostburg: M. S. Pijlman-Nieuwenhuise P. Pijlman Petra. Rebekka. Johanna Groede: Ko Nieuwenhuise Familie Verherbrugge Familie Nieuwenhuise 4503 BD Groede, 7 juni 1983 Nieuwstraat 10a. Correspondentieadres: Melkweg 22, 4501 GK Oostburg. De rouwdienst zal plaatshebben vrijdag 10 juni a.s. om 14.15 uur in de Lutherse Kerk te Groede, waarna aansluitend de teraardebestelling op de Algemene Begraafplaats te Groede. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in de Franse Kerk. Voor ons nog onverwacht heeft de Here van onze zijde weggenomen mijn geliefde man. onze zorg zame vader en opa JAN JACOBUS DE JONGE echtgenoot van Maatje Jacomina de Feijter eerder weduwnaar van Geertruida Haak op de leeftijd van 74 jaar. Zaamslag: M. J de Jonge-de Feijter Zaamslag: M. E. de Groote-de Jonge B. de Groote Arnemuiden: M. E. Stoffels-de Jonge M. Stoffels Zaamslag: E. M. Luteijn-de Jonge P. Luteijn Sluiskil: W de Doelder-de Jonge M. de Doelder Terneuzen: J. S C. de Blaeij-de Putter L. M. de Blaeij Klundert: S. C. J. Dokter-de Putter D. Dokter Terneuzen: J. A. de Putter E. de Putter-Wijnands Klein- en achterkleinkinderen 4543 AW Zaamslag, 8 juni 1983 Van Heetveldestraat 9. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 11 juni a.s. om 11.15 uur op de Algemene Begraaf plaats te Zaamslag. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in 'De Rank' die aanvangt om 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in 'De Rank' na de begrafenis. Liever geen bezoek aan huis. IMog steeds voordeel b.v. Bij: Terneuzen tel. 01150-13456

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32