Vallei vogels een stugge ploeg met snelle spitsen Wereldrecord voor Marlies Göhr Vilas een jaar geschorst Zico wil in twee jaar tijd vier miljoen verdienen PZC/sport TEGENSTANDER VAN ARNEMUIDEN IETS VERZWAKT GPC wint met 3-2 van VCK Olympische selectie Zuidmoluksteam J f,' [tegen Vlissingen Mekens toch Temeuzense coureur kGroningen naar TT van Assen Schorsing van Noahingekort F Miljoen voor Van der Horst KNVB op zoek naar sponsors Van der Poel veel sneller dan Hinault Argentinië leidt in 'C' Joegoslavië en Italië gelijk Oostenrijk verslaat Albanië inNDERDAG 9 JUNI 1983 21 •■VRIJS (AFP) De Argentijn Guillermo Vilas is door de internationale proftennisorganisatic CIPT voor één jaar «schorst wegens het aannemen van onofficiële betalin- L) voor het Grand Prixtoernooi in Rotterdam. [ilas kwam naar het toernooi, dat van 14 tot en met 20 maart werd gehouden, in plaats van Jimmy Connors De Amerikaan zegde enkele dagen tevoren af. Na een neder laag in Brussel ging Connors voortijdig naar de Verenigde «aten terug toernooidirecteur Peter Bonthuis wilde Vilas als vervan gen zocht hem in Parijs op. De Argentijn kreeg de 'wild jud' die voor de Nederlander Huub van Boeckel was fcdoeld. De winnaar van 1982 vroeg wel startgeld. Na besprekingen werd door Bonthuis een voorstel gedaan, waarin beide partijen zich konden vinden Vilas. momenteel vijfde op de wereldranglijst.mag èén jaar lang niet deelnemen aan grand prixtoernooien en wed strijden om de Davisbeker Tevens kreeg hij een boete van 20.000 dollar (55.000 gulden i. De maximumstraf op betalin gen onder tafel bedraagt drie jaar schorsing. Vilas kan binnen dertig dagen beroep aantekenen tegen de straf De Fransman Philippe Chartrier.voorzitter van de CIPT. zei bij de opening van het congres in Parijs dat de betalingen vcan startgelden, wat officieel is verboden maar vaak genoeg voorkomt, binnenkort strenger zal worden aangepakt. Guillermo Vilas _^LISSINGEN De krachtsinspanning van Arnemuiden, in de laatste fase van de promotiewedstrijd tegen Be Fair, heeft ook bij de komende tegenstander veel indruk gemaakt. Door het gelijke spel van de Zeeuwen (2-2) valt zaterdag op het terrein van Arnemuiden de beslissingen in de nacompetitie. Arnemuiden speelt thuis tegen De alleivogels uit Scherpenzeel en weet zich bij winst verzekerd van een plaats in de eerste as. Twee wedstrijden gingen daaraan al vooraf: De Valleivogels versloegen Be Fair in het rste duel en afgelopen zaterdag speelde Arnemuiden gelijk tegen Be Fair. iStrijd om die ene promotieplaats is De 30-jarige oefenmeester van De Val- s nog volkomen open, maar alleen leivogels baseert die visie vooral op nemuiden en De Valleivogels ko- het feit dat Arnemuiden veel meer mnog in aanmerking. „Het zijn ook routine in de ploeg heeft. Jos Michels twee sterkste ploegen," vindt Jos is voor het tweede seizoen trainer van chels. de trainer van De Valleivo- het elftal uit Scherpenzeel. „Vorig jaar i, die allebei de voorgaande ont- zijn we gepromoveerd uit de vierde etingen heeft gezien. „Het was on- klas," maakt hij duidelijk. „We had- twijfeld knap zoals Arnemuiden za- den het zeker niet verwacht dat we :dag terugkwam uit een kansloze ook nu weer in de top zouden spelen." sitie. Voor mij is deze pl.oeg dé De laatste tegenstander van Ame- inshebber om naar de eerste klas te muiden in dit loodzware seizoen blijkt zich echter razendsnel te hebben aan gepast. Pas in de laatste wedstrijd van de competitie verspeelden De Valleivogels de rechtstreekse promo tie, omdat de wedstrijd tegen Nun- speet met 2-1 verloren ging. WOG uit Harderwijk en Nunspedet gingen daardoor over. verdediging die goed gesloten blijft en van snelle tegenaanvallen." Dat was bij Arnemuiden overigens al van der Vliet waren er ook in de eerste wedstrijd al niet bij," vertelde hij. „Daar zijn nu nog twee blessures bijgekomen. Jan van Ginkel, een middenvelder, speelt zeker niet tegen Arnemuiden. En onze linkerspits, Harrie Valkenburg, is nog onzeker." Arnemuiden speelt waarschijnlijk in dezelfde opstelling als tegen Be Fair. Het is alleen nog de vraag of Van Maris weer met Jaap Meerman als spelverdeler van start zal gaan. Dcf 'w- rainer is daar zelf een voorstander Feyenoord wacht i antwoord van Cruijff ROTTERDAM (ANP) De zaak waarnemers van Johan Cruijff en het stichtingsbestuur van Ftyenoord hebben woensdag avond overeenstemming be reikt over de uitgangspunten ;n eenjarige verbintenis lussen de Rotterdamse club en de ex-international. De zaakwaarnemers van Cruijff, Hans Muller en Cor Coster, zul len nu in verbinding treden met hun client. Cruijff is met vakan tie. Volgens Feijenoordvoorzit- 1 ter Gerard Kerkum zal dit week- f eindehet antwoord van Cruijff te verwachten zijn. Kerkum wilde I geen mededelingen doen over de ■maarden van het eenjarig contract. Verjonging bekend na de eerste wedstrijd in de van. maar aan de andere kant beseft nacompetitie. Jaap van Mans, Klaas van Belzen en de toekomstige trainer Karei van de Gruiter gingen die wed strijd bekijken. Karei van de Gruiter kwam tot de conclusie: „Het is een totaal andere ploeg dan Be Fair. dat op ons een vrij technische indruk had gemaakt. Valleivogels heeft meer een stugge ploeg, met een paar snelle spitsen." Van Maris vergeleek dat elftal met Everstein, waar snelle jongens voorin spelen. Maar Karei van de Gruiter heeft bo vendien de zwakte zowel bij De Vallei vogels als bij Be Fair kunnen ontdek ken „De vijf doelpunten in die eerste wedstrijd kwamen bijna stuk Jos Michels, die zelf hoofdklas heeft gespeeld bij Westermeyer-Ede, is de trainer geweest die bij De Valleivo gels een drastische verjonging heeft doorgevoerd. Hij had bijna onmid dellijk succes met de overgang van talentvolle spelers als Dick Schone- beek, Menno van Ginkel, Alex van Ginkel en Harry Valkenburg, die dit jaar tot de vaste basis behoorden. Menno van Ginkel was zelfs topsco rer met dertien goals. „Maar scoren was toch het zwakke punt bij ons," moet Jos Michels bekennen. „We moeten het meestal hebben van een VLISSINGEN GPC heeft 6ister- óoïTtwee avond 'n het Walchers voetbalkam pioenschap de wedstrijd om de derde plaats gewonnen. De Vlissingers ver sloegen VCK met 3-2 door doelpunten van Alex van de Heide (2x) en Ron Bruinzeel. Voor VCK scoorden Bras ser en Van Welsen. stuk uit defensieve blunders. Dat was De twee ploegen dte in de halve finale heel vreemd, want verder in die wed- waren uitgeschakeld door Middelburg lijke wedstrijd. Bij de rust was de in een uitwedstrijd goed op de nul stand nog 2.2 maar twintig minuten kunnen spelen. Het wordt moeilijk- voor tljd liel Bruinzeei de winnende voor ons, zaterdag, daar ben ik van treffer noteren overtuigd." Invallers ISSINGEN Ter gelegenheid van !t25-jarig bestaan van Jong Ambon irdt zaterdag een toernooi gehou- met Zuidmolukse ploegen uit iel Nederland. Na dat toernooi is er wedstrijd tussen het Zuidmoluk- elftal en het eerste elftal van issingen. Die wedstrijd begint om Het toernooi start zaterdag k 10.00 uur. het Zuidmolukse elftal komt ook Joes Lekatompessy van Vlissingen it. Bert Pentury fungeert als coach Ity+oor deze selectie. Een paar bekende fyr' pelers zijn: Izak Nunumette (VW), loop Titaley (Roermond). Johnny Jaap MeerMan: spelverdeler of laat- 4ihittu(WV)en Jack Soumeru (Am- ste man. pa) WONINGEN (ANP) Harry Schelle (as gaat toch bij FC Groningen ^plen. De doelman van NEC bereik- TERNEUZEN - De Ter woensdag overeenstemming over neuzense motorracer gf contract voor twee jaar. Eerder Johnny Willemsen is een transfer van de Nijmegenaar uitgenodigd voor deel- T- Insprongen. omdat de Groningse name aan de TT in As- ftdivisieclub met Piet Schrijvers in sen, die op zaterdag 25 dag ging. juni zal worden gehou- TO financiële perikelen ging de den De Zeeuwsvlaming (tiang van de Ajax-doelverdediger to niet door. Schrijvers koos voor EC Zwolle '82. PARIJS (AFP) - De schorsing *an Yannick Noah is woensdg- uond door de profcouncil 'CIPT) van de ATP ingekort. De "it Kameroen afkomstige Fran se tennisser werd voor 49 dagen feschorst. omdat hij tijdens de strijd om de landenbeker begin "iei in Dusseldorp afwezig was hij een wedstrijd, h'oah besloot niet in beroep te gaan tegen deze straf, die daarop *trd ingekort tot 42 dagen. De thorsing gaat 13 juni in en loopt tot en met 25 juli. De winnaar tan de open Franse titel zal daardoor niet kunnen aantreden ■nhet Davisbekerduel met Para guay (8-10 juli) in Marseille. Wel ahij in staat deel te nemen aan «open kampioenschappen van de Verenigde Staten op Flushing Meadows, die op 30 augustus mag deelnemen wedstrijd in de klasse formule I, die voor de eerste maal in Assen worden verreden. Wil lemsen heeft de invita tie te danken aan zijn nationale titel van vo rig jaar bij de nationa- len 500 en aan zijn twee de plaats in de formu leklasse. Het schijnt dat De Valleivogels voor de beslissende confrontatie met invallers zullen aantreden. Jos Mi chels heeft dinsdag tijdens de trai ning een voorlopige test gedaan met ZEIST Bondscoach Ger Blok heeft de selectie. „Kees Valkenburg en Arie dinsdag de nieuwe selectie laten be kendmaken voor het Olympisch voet balelftal. Op 5 oktober komt de ploeg weer in actie in de voorronden van het Olympisch toernooi. Roemenie is die dag in Utrecht de tegenstander. Blok heeft zes spelers van de Roe meense afgang uit zijn selectie ge schrapt. Hij liet woensdag benadruk ken, dat ernstig vormverlies en ont wikkelingen bij niet geselecteerde spelers nog veranderingen kunnen op leveren in zijn selectie voor de thujs- wedstrijd tegen Roemenië. De selectie voor hel Olympisch elftal ziet er als volgt uit: Storm (Ajax), Van Ede, Wouters. Kruys en Adelaar (FC Utrecht), Maessen, Suvrijn, Ruys en Koevermans Fortuna S), Haar iAZ'67), Degens. Marijnissen, Van Geel en Hofman iRoda JC), Van Tig- gelen en Jans (FC Groningen), Hol- verda i SpartaKoolhof en Van Aerle (PSVi. Houtman (Feyenoord) en Den Bakker (DS'79) DEN BOSCH (GPD) De onderhan delingen tussen de afgevaardigden van FC Den Bosch en SC Cambuur over de transfer van Wim van der Horst hebben niet tot overeenstem ming geleid. Dat kon ook niet, want het bestuur van FC Den Bosch tover de plotseling een transfersom van maar liefst één miljoen gulden uit de ningen, die op woensdag hoed. succesvol 22 juni beginnen, zal Den Bosch baseert dat bedrag op de Johnny Wil- Willemsen dus moeten minimumaanbieding die het Van der lemsen Lange tijd zag proberen zich voor de Horst deed en de toezegging, dat hij het er zelfs naar uit dat wedstrijd te plaatsen, volgend seizoen in de recette deelt hij twee nationale titels Afgelopen week liep het Den Bosch rekent op gemiddeld op zak zou steken, maar voor Willemsen overi- 15.000 toeschouwers, waardoor Van omdat hij op het laatst gens minder goed af tij- der Horst 100.000 gulden salaris zou van het seizoen de voor- dens een internationale kunnen verdienen keur gaf aan de 500 cc- wedstrijd in Raalte. In SC Cambuur acht de berekening van klasse, kon Willemsen de laatste bocht vlak manager Ad Zonderland c.s. volstrekt zijn toppositie in de for- voor de aankomst, belachelijk en gaat nu naar de com- kwam de Terneuzenaar missie Bindend Advies van de KNVB ten val door een warm Deze commissie zal moeten bemidde- In totaal zijn er dertig geworden achterband, len tussen beide clubs en een oordeel racers aanwezig in As- waardoor het wiel weg- moeten uitspreken over de rekenme- sen, waarvoor vijfen- gleed; Willemsen zelf thode van FC Den Bosch. De stunt twintig plaatsen be schikbaar zijn tijdens de wedstrijd. Via de trai- Karel van de Gruiter: ..Het wordt moeilijk voor Arnemuiden" Vorig jaar was het onge twijfeld jaar GELDNOOD IN ZUIDAMERIKAANS VOETBAL RIO DE JANEIRO IDPA) Het Zuidamerikaanse beroepsvoetbal, door het behalen van zes wereldtitels nog vaak als het beste beschouwd, wordt bedreigd door een financiële ineenstorting. In een continent met hoge buitenlandse schulden, enorme geldontwaarding en werkloosheid laten de oorzaken zich raden. Een oplossing voor de crisis is in ieder geval niet in zicht. De geldnood heeft inmiddels ook de kwaliteit van het voetbal aangetast. Als direct gevolg van de ellende is Latijns-Amerika een exporteur ge worden van talent. De vergoedings hand als de balans wordt ope- maakt van de afgelopen competi tie. De toeschouwersaantallen en sommen moeten de lege kassen de recettes ogen erg positief. Het vullen en de financiële ondergang dagblad 'Jornal do Brasil' rekende afwenden. Een onderzoek in landen echter uit. dat de clubs uit de als Chili. Peru. Paraguay en zelfs hoogste divisie gemiddeld alle- Brazilie. Argentinië en Uruguay maal tussen de twee en drie mil- leerde. dat veel clubs him verplich- joen gulden in het krijt staan. Wat tingen tegenover honderden be roepsvoetballers niet meer konden nakomen. Om in het onderhoud te procent bepaald niet geruisloos voorzien moesten verscheidene aan de voetbalverenigingen voor spelers een bijbaantje nemen als bij is gegaan, verkoper, taxichauffeur of pompbe diende De vedetten helpen zelf overigens Zelfs legendarische verenigingen ook braaf mee de clubs naar de als Botafogo in Rio de Janeiro en financiële afgrond te schuiven. Het Boca Jumors in Beunos Aires leven nieuwste voorbeeld is de midden met schulden van miljoenen gul- velder van Flamenco, Arthur Antu- dens. Bedragen, die door de geringe nes Coimbra. beter bekend als Zi- koopkracht in Zuid-Amerika nog co. Hij legde maandag zijn buiten- zwaarder wegen dan in Europa. De sporige eisen bij het clubbestuur op enige uitzondering in deze sombere tafel. Zico maakte duidelijk dat hij. situatie is Columbia. Daar vloeien naast een maandsalaris van bijna nog grote bedragen naar de clubs 30.000 gulden, aan een tweejarige toe uit onduidelijke bronnen. De verbintems vier miljoen gulden Columbianen noemen de geld- over wil houden. Zijn geldhonger is schieters ironisch de 'vooruitstre- daarbij ongetwijfeld geïnspireerd vende klasse'. Geruchten, dat de door de belangstelling voor hem sponsors hun kapiatalen verdienen vanuit Italië, waar Udinense een met de cocaïnehandel, willen ech- bod heeft uitgebracht van ruim elf ter maar niet verstommen Het meest problematisch lijkt de situatie in Uruguay, dat door het in Argentinië is de situatie al even- winnen van twee wereldkampioen- min rooskleurig. Vooraanstaande schappen eens een grote voetbal- clubs als Boca Juniors, River Plate, natie was. Verscheidene clubs uit Racing en Huracan gaan gebukt de eerste en tweede divisie moesten onder enorme schulden Nauwkeu- hun werknemers maandenlang op rige bedragen willen ze niet noe- het geld laten wachten. Meer dan men. Boca Juniors moest evenwel 120 voetballers mochten vrijelijk noodgedwongen zijn sterspeler naar een andere vereniging uitzien. Diego Maradona voor een slordige Voor velen betekende het evenwel veertien miljoen gulden aan FC het einde van de loopbaan. De Barcelona verkopen. River Plate mogelijkheden om een nieuwe club probeerde de tekorten te verminde- te vinden, zijn namelijk uiterst be- ren door de internationals Ramon perkt. Diaz en Daniel Passarella in Italië In Brazilië lijkt er niets aan de van de hand te doen. De Braziliaan Zico vraagt bij zijn club vier miljoen voor een contract v twee jaar. WOLPHAARTSDIJK De water- Over het waarom zegt bestuurslid sportvereniging Wolphaartsdijk Dankert van de watersportverem heeft de organisatie op zich genomen ging: „Wij krijgen steeds meer leden, van een surfprestatietocht. Dit eve- die de surfsport willen beoefenen. De- nement wordt zaterdag tussen 10.00 n 14.00 uur gehouden op een gedeel- van het Veerse Meer tussen de ze nieuwe leden willen we de hand reiken en ze onder begeleiding van de boot-watersporters en de rijkspolitie Meerkoet bij Wolphaartsdijk en de een dergelijke tocht te laten maken, sluis bij Kats. Daarmee willen we tevens bewijzen, dat de autentieke watersporters en de nieuwe, de surfers, best met elkaar kunnen opschieten Er wordt immers vaak het tegendeel beweerd Maar tijdens de surfprestatietocht liggen een paar boten van onze leden langs de route om controle uit te oefenen. Dat doet ook de boot van de rijkspoli tie te water" De surftocht is uitgezet over een tra- ZEIST (ANP) - De KNVB. uitgezon derd de sectie betaald voetbal, is /oensdag een overeenkomst aange- ject van twaalf kilometer. Het is niet gaan met het bemiddelingsbureau Inter Football. De sponsorinkomsten, die IF voor de voetbalbond moet binnenhalen, zullen volgens KNVB- voorzitter Jo van Marle dienen om de voetbalsport betaalbaar te houden. Van Marle „De KNVB heeft gekozen voor het aanboren van alternatieve geldbronnen. Wij kunnen in deze tijd onze leden niet zwaarder belasten. Wij willen meer activiteiten voor minder geld Dat kan slechts via een goede samenwerking met de commercie. De de bedoeling, dat men die afstand 'afjakkert', maar men moet toch wel in een redelijke tijd terug zijn. Men kan inschrijven en starten tussen 10.00 en 11.00 uur en om ongeveer 14.00 uur valt de laatstte finishvlag. Adn van der Poel LUXEMBURG (SID) De Nederlan der Adri van der Poel vertrekt don derdag in de leiderstrui van de open Ronde van Luxemburg. Van der Poel won de proloog over 2,3 kilometer in. de straten van Luxemburg. In de hoofdstad van het groothertogdom beleefde viervoudig Tourwinnaar Bernard Hinault een teleurstelling. Hinault. die niet in de Dauphiné van start was gegaan wegens een knie blessure, klasseerde zich slechts als 57ste. Hij verloor op de 2300 meter bijna twintig seconden op Van der Poel-uitslag van de proloog 1. Adrl van der Poel (Ned) 3 min en 16,86 sec, 2. Ivar Mones (Sovi 3 17.15; 3. Kim Andersen (Den) 3.17,42, 4 Jiri Skoda (Tsj) 3 19.74, 5 Acacio da Siiva (Pori 3,20.25. 6 Etienne de Wilde (Bel) 3.21.59. 7. Charles Mottet (Frai 3 22,68, 8. Ralf Hofedilz (WD1) 323,22. 9 Mare Gomez (Fra) 3.23.37; 10. Lucien Didier (Lux) 3.23,55, 16. Teun van Vliet (Ned) 3,24.56; 57 Bernard Hinault (Fra) 3.35,15. MEXICO STAD (RTR) Argentinië en Tsjechoslowakije hebben zich in Mexico geplaatst voor de kwartfina les van het voetbaltoernooi om het wereldkampioenschap voor jeugd- teams van spelers tot twintig jaar. In Leon versloeg Argentinië in een wed strijd voor groep C voor 20.000 toe schouwers Oostenrijk met 3-0. De ruststand was 2-0 Voor de treffers zorgden Gabrich (13e en 28e minuti en Zarate (20e minuut). In Irapuato zege vierde Tsjechoslowakije in een andere wedstrijd voor groep C. met 3-2 over China. De Tsjechoslowaken leidden bfj de rust met 1-0 door een doelpunt van Dostal in de 35e minut. China kwam vijf minuten later door Li Huayun aan de leiding Dostal scoor de een kwartier voor tijd de gelijkma ker. In de laatste minuut bracht Karei Kula Tsjechoslowakije de zege. Er waren 13.000 toeschouwers De stand in groep C' Argentinië Tsjechoslowakije China Oostenrijk Duitse lotto HAMBURG - De winnende getallen van woensdag zijn 7 - 16 - 27 - 30 - 31 - 35 - 37. reservegetal 13. hield overigens geen na- van de Bosschenaren lijkt echter nu al shirtreclame in het amateurvoetbal In de Westduitse loterij Spiel 77'is delige gevolgen aan die meer uit wanhoop dan uit realiteitszin heeft aangetoond, dat daartoe nog het volgende winnende getal getrok- val over. geboren. altijd voldoende mogelijkheden zijn", ken 2 1 4 1 5 5 3. Berlijn zorgden ervoor, dat ook de wereldrecordhoudster op de 200 en oensdag haar eigen wereldrecord 400 meter. Marita Koen. onder het jaar oude recordverrichting (10.88) Voor Marlies Góhr was dat het sein cord speerwerpen Michel kwam op de alles op alles te zetten om haar zes Olymnpische dag tet 96.72 meter. Dat op de 100 meter verbeterd. De 25- jarige Göhr scherpte de snelste vrou- wentijd op de korte sprint aan met zevenhonderdste van een seconden: 10,81 seconden. Góhr heeft sinds 1977 het wereldrecord in handen. In Dres den liep ze toen als eerste vrouw onder de elf seconden: 10,88. Die tijd evenaarde de atlete uit Jena vorig jaar juli in Karl Marxstadt. De ideale omstandighedenm Oost- bestaande record dook. Koch kwam aan te vallen In 1977 kwam de Oost- in Oost-Berlijn een fractie later door de finish dan haar landgenote Góhr: 10.83 seconden De rugwind bij de recordloop van Gohr bedroeg 1.7 meter per seconde Al in de series van de sterk bezette wedstrijden in Oost-Berlijn waren die ideale omstandigheden naar voren gekomen Gohr liep 10,99; Koch kwam ontspannen lopend tot 11,04. duitse in Dresden als eerste vrouw bij een elektronisch gemeten wedstrijd onder de magische grens van elf se- was evenver als de worp van de Hongaar Ferenc Paragi op 23 april 1980 op de 5000 meter tot 13.22.12. Hij liet vice-Europees kampioen Harald Schildhauer daarbij ruim vier en een halve seconde achter zich. Het Oost- duitse herenkwartet op de 4 x 100 Behalve het wereldrecord van Góhr meter raffelde die afstand in 38.3 op de 100 meter wederom drie beste conden „De omstandigheden konden wereldtyden In dit. nog korte, seizoen niet beter Ik moest ze benutten.' verklaarde de Europese kampioene na afloop van haar recordren De 27-jarige Oostduitse atleet Detlef Michel evenaarde het Europees re- gelopen Ook was er een beste Euro pese seizoentijd. op de 110 meter seconden af Daarmee bleven Schro der. Brinkmann, Prenzler en Emmel- mann slechts een fractie (4 100e se conde) boven het Europees record horen, voor de Oostduitser Thomas de Sowjet-Unie. Bij de dames was de Munkelt. die tot 13,53 seconden kwam De Ethiopiër Mohamed Kedir kwam Oostduitse Bettine Jahn de snelste op de 100 meter horden in dit seizoen in 12.42 seconden 2 2 0 0 4 8-0 2 2 0 0 4 7-2 2 0 0 2 0 2-7 2 0 0 2 0 0-8 PADUA (ANP) Voor de ogen van de spionerende bondscoach Ger Blok heeft het Olympisch voetbalelftal' van Italië woensdag de winst op Joegoslavië uit handen gegeven. Dertigduizend toeschouwers in Pa dua zagen Italië voor de rust een voorsprong van 2-0 nemen Iorio (AS Romai en Bagni (Inter) scoorden. Zvetkovic en Diarkovski bewerkstel ligden na de pauze het gelijkspel (2-2) voor Joegoslavië Stand groep C Joegoslavië 2 110 3 (6-3) Roemenië 2 1 0 5 2 (4-41 Italië 10 10 1 (2-2) Nederland l 0 0 1 0 (0-3) TIRANA (AFP) - Oostenrijk heeft woensdag in Tirana in een kwalifica tiewedstrijd voor het Europees kam pioenschap voetbal (groep 6) met 2-1 gewonnen van Albanië. De twee Oos tenrijkse treffers kwamen van de in Italië bij Ccscna spelende Walter Schachner. Oostennjk speelde zonder Krankl. Pezzey. Kienast (allen geblesseerd! en Weber (geschorst). Schachner scoorde al na zes minuten Oostennjk moest tot de 59e minuut wachten voor Schachner zijn tweede doelpunt maakte De 25.000 toeschouwers za gen zeven minuten voor tijd Targaj uit een strafschop voor Albanië'tegen- scoren. De stand in groep zes is Oostenrijk 5 4 1 0 9 13- 1 Nrd Ierland 5 3 1 1 7 4-3 West-Duttól. 4 2 1 1 5 5-2 Turkije 5 1 1 3 3 3-10 Albanië 7 0 26 2 3-12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21