VIST0 WALSTRA AT 41 C C C Zilveren waarderingsteken voor secretaris Scouting Zeeland O SUPER ZOMERAANBIEDING KLEDINGHAL Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/Streek Wethouder Sluis kreeg kalender SUPERCEL-MATRASSEN Zonnejurkjes SCHERPE PRIJS WOENSDAG 8 JUNI 1983 BIJ AFSCHEID GEHULDIGD VLISSINGEN De vertrekkende se cretaris van liet Gewestelijk Bureau Scouting Zeeland, de lieer D. Kui pers, ontving vrijdagavond het zilve ren waarderingsteken van Scouting Nederland. Hij kreeg dit uit handen van de vice-voorzitter van het be stuur mevrouw D. Zandburg-Van der Linden. Het waarderingsteken wordt uitgereikt aan mensen, die zich bij zonder verdienstelijk hebben ge maakt voor Scouting Nederland en in dit geval Scouting Zeeland. Het bestuur van het gewest Zeeland had een zogenaamde zomeravondre ceptie georganiseerd voor de vertrek kende secretaris. Deze werd gehouden in het bureau aan de Badhuisstraat in Vlissingen waar ruim dertig vertegen woordigers van Scouting Nederland aanwezig waren. De heer Kuipers be gon negen jaar geleden als verken nersleider bi) de Ridder van Maelste- degroep in Kapelle. Later we?d hij hopman en tevens groepsvoorzitter. Hij heeft zich enorm ingezet voor het nieuwe clubgebouw van de groep in Kapelle In 1977 werd hij tevens secre taris van het bestuur van het gewest Zeeland. Hij legt deze functie nu neer in verband met andere werkzaamhe den. „Ik heb te weinig tijd om het goed te doen en dat vind ik heel jammer", aldus de heer Kuipers Vertegenwoordigers van onder meer districten, van het Gewestelijk Spel en trainingsteam en het gewestelijk bestuur, bedankten de heer Kuipers voor zijn bijzondere inzet voor Scou ting en overhandigde hem cadeaus. „Gedurende de jaren datje secretaris was werd het secretariaat steeds pro fessioneler'aldus mevrouw -Zand- burg. Tijdens dc receptie was er tevens gelegenheid kennis te maken met de drie nieuwe bestuursleden van het gew estelijk bureau, namelijk de heer N. Wijten, de Heer F. Hertog en de heer L. Westerhof. Scouting vice-voorzitter mevrouw D. Zandburg-Van der Linden spelt de scheidende secretaris D Kuipers het waarderingsteken op. Ook hij vindt het initiatief van de voetbalvereniging goed, maai- heeft er moeite mee wanneer dit leidt tot een korting op de subsidie. De voetbalvereniging heeft tot uitga ve van de kalender besloten om de clubkas wat te spekken. Hierop is een behoorlijke aanslag' gepleegd door de koop van een ander busje voor het vervoer van de spelers. De kalender 1984, met foto's gemaakt door de fotoclub Sluis, zal te koop zijn op de braderie. Het bestuur zal probe ren de kalenders aan de man te brengen. Mocht het onverhoopt slecht- weer zijn tijdens de braderie van vrijdag, zaterdag en zondag aanstaan de. dan zal er in september een huis- aan-huis actie worden, gehouden. SLUIS Dinsdagavond is in de voetbalkantine in Sluis de eerste Sluisse kalender overhandigd aan wethouder H. Lokerse. Hij kreeg de kalender uit handen van de voorzit ter van de voetbalvereniging, G. Pos- tema. Lokerse prees de voetbalver eniging voor het initiatief. Zelfwerk zaamheid vond Lokerse een goede zaak. Hij wees erop dat bezuinigin gen ook voor Sluis nodig zijn en dat de voetbalvereniging dat goed heeft begrepen door uitgifte van deze ka lender. De voorzitter van de sportraad, G. van Dale, verwachtte dat in de toe komst de sportverenigingen in Sluis financieel weer zelfstandig worden. Aquariumhouders Te/neuzen bekijken eigen collectie TERNEUZEN De verenen,g van aquariumhouders 'Albino Zwaarddra ger' in Terneuzen houdt donderdag de maandelijkse ledenbijeenkomst in restaurant 'De Vijverhof. De avond is gewijd aan de advieskeu ring. die in september zal worden gehouden, via adviezen van de bonds- keurmeester wil de vereniging de aquaria op een hoger peil brengen. Ook zijn er dia's te zien van de aquariumtentoonstelling in de vroe gere mavo-school 'De Branding' in Terneuzen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur Wethouder opent middenstandsbeurs in Breskens BRESKENS Wethouder J. Tho- maes van Oostburg verricht vrijdag (10 juni) om 19.00 uur de officiële opening van de wcekeindebeurs '83 in Breskens. De middenstandsbeurs, die uitgaat van de winkeliersvereni ging 'Ons Belang' uit Breskens, wordt gehouden in de Standfastloods op het industrieterrein. Vorig jaar werd dc beurs in de vismijn gehou den. In verband met-het grote aantal deel nemers, dit jaar in totaal 23, hebben de organisatoren moeten uitzien naar een andere ruimte. Vorig jaar waren er 'slechts' veertien deelnemers. De winkeliersvereniging rekent op duizenden bezoekers. Per tweehon derd bezoekers wordt een waardebon van vijftig gulden verloot, te besteden bij een winkelier te Breskens. Voor zondagmiddag hebben de organisato ren een speciale attractie in petto: een optreden van Piet Brakman, de ma ker van het levenslied 'Breskens 17'. Brakman zal op de weekeindebeurs zijn nieuwe lp Tussen eb en vloed' presenteren. Het geheel wordt aan elkaar gepraat door 'Dorus'. Dc openingstijden: vrijdag 10 juni van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag 11 juni van 11.00 tot 21.00 uur en zondag 12 juni van 11.00 tot 19.00 uur. Vierdaagse Clinge trekt 400 wandelaars CLINGE Ruim vierhonderd wande laars zijn dinsdagavond vertrokken voor de 17e wandelvierdaagse van Clinge Op het startsein van Frans Plasschaert, voorzitter van.de" wan delvereniging Clinge. vertrokken de wandelaars voor de 10 kilometer om 19.00 uur vanaf het gemeenschapscen trum Malpertuus. Degenen die gekozen hadden voor de 5 kilometer vertrokken een half uur later. Volgens voorziter Frans Plas schaert was de deelname voor deze Clingse avondwandelvierdaagse iets minder dan voorgaande jaren. De eerste dag van de wandelvierdaag se bracht de wandelaars vla het ter rein van De Sterre, door de bosen en polders van Clingeweer richting Mal pertuus. A vondvierdaagse in Zaamslag met 350 deelnemers ZAAMSLAG Voor de avondvier daagse in Zaamslag, die maandag avond begon, bleek goede belangstel ling te bestaan. Ongeveer 350 deelne mers schreven zich in. Op de laatste avond, donderdag, zal de harmonie 'De Volharding' de wandelaars op wachten in de Wilhelminastraat en vandaar door het dorp leiden naar de Sportlaan, waar in de kantine van de voetbalvereniging Zaamslag de herin- neringsme.dailles zullen worden uitge reikt. Werk Loek Grootjans in streekmuseum van Axel AXEL - De Bredase.kunstenaar Loek Grootjans exposeert van 8 juni tot en met 2 juli in het streekmuseum in Axel. Grootjans. gestart vanuit de fotogra fie, maakt zeefdrukken. In een twin tigtal zeefdrukken vertelt Grootjans het verhaal 'Arbeiders' een sterk door de fotografie beïnvloede serie. Sas se welzijnsraad sticht werkgroep huishouding en milieu SAS VAN GENT De welzijnsraad in Sas van Gent heeft een werkgroep 'Huishouding en milieu' in het leven geroepen. Dat is het gevolg van de evaluatieavond na de tentoonstelling 'Afvalhoop, hoop voor de toekomst', die in april in alle dorpen van Sas van Gent te zien is geweest. Op die eva luatieavond werden inleidingen ge houden door drs. W. R. V. Dusarduijn. burgemeester van Sas van Gent en M. Wiersma, verbonden aan het instituut voor Natuurbeschermingseducatie. De taak van de nieuwe werkgroep is het geven van voorlichting over het afvalprobleem De welzijnsraad wil vooral duidelijk maken dat beperking van afval niet alleen kostenbesparend is, maar tegelijkertijd besparingen geeft van grondstoffen en energie. De initiatiefnemers vinden het van het grootste belang dat dewerkgroep bestaat uit een brede maatschappelij ke vertegenwoordiging Daarom zijn brieven uitgegaan naar politieke par tijen en verenigingen om mensen te vinden die mee willen werken in de werkgroep. Het ligt in de bedoeling om ook een ambtenaar aan de werk groep toe te voegen, zodat een directe rapportage aan het college mogelijk is. Ook" particulier belangstellenden kunnen zich bij één van de leden van de welzijnsraad opgeven. In augustus is de eerste kennismakingsavond. Fietsorientatierit IJZENDIJKE De IJzendykse vol leybalclub IJVC houdt zaterdag 18 juni een fietsorientatierit. De start is om 13 00 uur bij café 'la Porte d'Or' op de Markt, Bij slecht weer wordt de orièntatierit naar een andere datum verplaatst. De rit heeft een lengte van 22 kilometer. Iedere deelnemer ont vangt na afloop een herinnerings vaantje. Voor de vele kaarten, bloemen en cadeaus, die wij bij ons 40-jarig huwelijk mochten ontvangen, zeggen wij u, ook namens onze kinderen en kleinkinderen hartelijk dank. J. Openneer-Hamelink Hoek, juni 1983. oud boerderijtje Inl. 01152-1436, b.g.g. 01152-1763 de krant helpt u op weg Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat in verband met het houden van een braderie in de periode van 8 tot en met 11 juni 1983 de navolgende tijdelijke verkeersmaatregelen zullen worden getroffen: a. gesloten zullen worden voor alle verkeer, behalve voetgangers, in beide richtingen: 1. het gedeelte van de Noomlstraat tussen de Axelsedam en de Vlooswijkstraat; 2. het gedeelte van de Vlooswijkstraat tussen de Noordstraat en de Nieuwedieps.traat: 3. het gedeelte van de Schoolweg tussen de werkplaats van de firma Verlinde en de aansluiting met de Noordstraat/Vlooswijk- straat; 4. het gedeelte van de Lange Kerkstraat, tussen het pand Lange Kerkstraat 14 en de Noordstraat; deze maatregelen worden van kracht met ingang van heden en gelden tot en met zaterdag 11 juni aanstaande, b gesloten zal worden voor alle verkeer de Markt, uitgezonderd de toegangen naar de Brouwerijstraat (via de Havenstraat) en de Kersstraat (via de De Jongestraat) en het gedeelte van de westelijke rijbaan gelegen tussen de Kerkstraat en de Bakkerijstraat, met ingang van heden na afloop van de woensdagmarkt tot en met zaterdag 11 juni aanstaande; c. vanaf heden (ingaande 13.00 uur) tot en met 11 juni aanstaande zal de sluiting van het gedeelte van de Vlooswijkstraat tussen de Schoolweg en de grensscheiding van de percelen Vlooswijkstraat 12 en 12a in de richting van de Noordstraat voor alle ver keer behalve voetgangers zodanig worden gewijzigd, dat de sluiting zal gelden in omgekeerde richting; d. het in de Vlooswijkstraat geldende parkeer verbod aan de zuid-oostzijde zal vanaf he den (ingaande 13.00 uur) tot en met 11 juni aanstaande gelden aan de noord-oostzijde. Terneuzen, 7 juni 1983. Burgemeester en wethouders voor noemd, C. Ockeloen, burgemeester A J. van Pagee, secretaris Aan de leden van de woningbouwvereniging Ter neuzen' tot het bijwonen van de algemene ledenver gadering, te houden op donderdag 23 juni 1983 in de grote zaal van de Vpste aan het Oostelijk Bolwerk te Terneuzen, aanvang 20 00 uur. AGENDA 1. Opening door de voorzitter. 2. Aanwijzing door de voorzitter van een secretaris en twee stem-opnemers. 3. Vaststelling van de notulen van de algemene ledenvergadering d.d. 23 november 1982 en 22 maart 1983. 4 Aanwijzing door de algemene vergadering, op voordracht van de voorzitter, van twee leden voor het voorlopig vaststellen van dé notulen van deze vergadering. 5 Overzicht bestuurlijke periode T plannen voorde toekomst. 6. Bestuursreglement. 7. Bestuursverkiezing. Aftredpnd en niet herkiesbaar zijn de heren J. D. de Kubber en I. A. Louweret. Als gevolg van het tussentijds aftreden van een bestuurslid, is de daardoor ontstane vacature nog niet vervuld. Conform artikel 11. lid 3 van de statuten, wordt door het algemeen bestuur voor de aanwezige vacatures kandidaat gesteld mevrouw M. Th. Steketee, Axelsestraat 201, Terneuzen; de heer M. A. C. Buijsse, 8. Zweerslaan 10, Terneuzen; de heer J. D. van Damme, Axelsestraat 175, Terneuzen. Eveneens conform artikel 11, lid 3, hebben de leden het recht aanbevelingen voor de verkiezin gen van leden van het bestuur, zoals die op de agenda zi|n vermeld, te doen aanvullen met één of meer door hen zelf gewenste kandidaten, mits daartoe een strekkende voordracht, ondertekend door tenminste 15 stemgerechtigde leden, ten minste op de 4e dag vóór de dag, waarop' de algemene ledenvergadering wordt gehouden, op het kantoor van de vereniging, Industrieweg 4-6 te Terneuzen voor de leden ter inzage zijn gelegd. Van de eventuele aanvulling zal voorts voor de verkiezing mededeling worden gedaan aan de ter vergadering aanwezige leden 8. Pauze, waarin dia-presentatie over het project 19 woningen in plan Pasterbos. 9. Uitslag bestuursverkiezingen. 10. Jaarrekening -i- jaarverslag 1982 kort verslag penningmeester. 11Rondvraag, uitsluitend over aangelegenheden in algemene zin. 12. Sluiting. De volledige agenda met bijbehorende stukken ligt vanaf heden tot na afloop van de vergadering voor leden ter inzage op het kantoor van de vereniging. Leden hebben op vertoon van lidmaatschapskaart toegang tot de vergadering. Stemmen met vol macht is toegestaan, e.e.a. conform de goed gekeurde statutenwijzi ging op de algemene ledenvergadering d.d. 22 maart 1.983 (schrifte lijk door het lid gemach tigd en voorzien van diens lidmaatschaps kaart). Het bestuur VLISSINGEN - Tel. 01184-16491 Onze aktiviteiten liggen op het volgende vlak. Wij maken in elke gewenste maat en ieveren tegen de grossiersprijs, direct aan de particulier Op onze matrassen SG35 en SG40 in 14 cm dik GEVEN wij 10 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE Alle maten uit voorraad leverbaar. Buitengewone maten in drie dagen gereed. BOOT- Daarnaast maken wij ook CARAVAN- EN BANKSTELKUSSENS op elke gewenste maat. Ook stofferen wij uw oude kussens opnieuw met originele meubelstoffen. Verder verkoop van DRAKA polyether op maat gesneden SG35; meubelstoffen; skaileder etc. tegen zeer scherpe konkurrerende prijzen Kortom een naam om te ONTHOUDEN en beter nog om te noteren op de kalender b.v GEEN KOOPAVOND ■ffl; gemeente Hierbij maken wij bekend, dat van Projectbouw Zeeland B.V., Axelsestraat 12, alhier een verzoek is ingekomen om een vergunning tot het bouwen van een zestal woningen op de percelen Oude Vaart 61 Vin 71, kadastraal bekend gemeente Terneuzen. sectie E, nummer 2786 ged. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Oude Vaart Noord' Op 26 mei 1982 heeft de raad van deze gemeente evenwel een partiële herziening van dit bestem mingsplan in voorbereiding verklaard Het bouw plan is hiermede wel in overeenstemming. Aangezien wij tegen de uitvoering vah het bouw plan geen bezwaren hebben en uitstel ervan tot na het onherroepelijk worden van de partiële herziening ongewenst wordt geacht, zijn wij voornemens reeds nu een bouwvergunning te verlenen Alvorens hiertoe over te gaan stellen wij een ieder in de gelegenheid met ingang van heden 8 juni 1983 gedurende veertien dagen ter gemeen tesecretarie (afdeling algemene zaken) van het bouwplan kennis te nemen en eventuele bezwa ren daartegen gedurende de voormelde periode schriftelijk bij ons kenbaar te maken. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, C. Ockeloen, burgemeester A. J. van Pagee, secretaris gemeente I De burgemeester van de gemeente Terneuzen maakt het volgende bekend. De raad van deze gemeente heeft bij zijn besluit van 25 juni 1981, nummer 5, verklaard dat (een) bestemmingsplan(nen) wordt(en) voorbereid voor de binnenstad van de kern Terneuzen. De raad heeft daarbij bepaald, dat dit besluit «erst vervalt indien niet binnen een termijn van twee jaar na de datum van het besluit (een) ontwerpbestemmingsplan(nen) ter visie is (zijn) gelegd De raad van deze gemeente heeft op 26 mei 1983 inmiddels besloten de voormelde termijn van twee jaar te verlengen met een periode van één jaar, in casu tot '25 juni 1984. Het voormelde besluit van 26 mei 1983 ligt vanaf heden, met de bijbehorende stukken, op het stadhuis, afdeling algemene zaken, kamer 504, voor een ieder ter inzage. Terneuzen, 8 juni 1983. De burgemeester voornoemd, c. Ockeloen SCHOOLARTSENDIENST ZEEUWSCH-VLAANDEREN De voorzitter van de schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen brengt ter algeme ne kennis dat op 8 juni 1983 om 16.00 uur in kamer 1.05 van het stadhuis van Ter neuzen een vergadering wordt gehouden van het algemeen bestuur van de dienst. Deze vergadering is openbaar. De voorzitter.voornoemd, J. M. Doppegieter-Thiel gemeente' vc HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen, ter voldoening aan het bepaalde ij artikel 12 van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne, ter openbare kennis dat op 3 me; 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Aug de Meijer b.v., Zwedenweg 1 te Terneuzen, om vergunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden van een inrichting voor 'het op- en/oi overslaan van stukgoederen aan de Zevenaarha- ven te Terneuzen ten behoeve van het opslaan, in-, en/of overladen van gevaarlijke stoffen; kada straal bekend gemeente Terneuzen, sectie F nummer(s) 1371, 1103, 1370,1000, 1369,1368,1361 1377, 1365, 1357 en 1358. De'aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen met ingang van heden voor een ieder tei inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algeme ne zaken, en wel tot 8 juli 1983 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 16.30 uur en elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur- Degenen, die de stukken wensen in te zien donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, worden verzocht daarvan vooraf mededeling te doen (tel, 01150-17980. toestel 123). Desgewenst kan tijdens de kantooruren een. mondelinge toelichting worden verkregen. Gedurende één maand vanaf heden kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij het colle ge van burgemeester een wethouders worden ingediend. Degene, die een bezwaarschrift dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondeling bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op dins dag 28 juni 1983 om 10.00 uur in het stadhuis van Terneuzen, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvra-' ger en de eventuele overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en een ieder, die aan- toont dat hij hiertoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld om bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te brengen. Terneuzen, 8 juni 1983. Burgemeester en wethouders van Ternquzen. C. Ockeloen. burgemeester; A. J. van Pagee, secretaris. Je huis in de krant brengl mensen over de vloer. Bibliotheek West-Zeeuwsch-Vlaanderen Stichting Gemeenschappelijke Openbare bibliotheek West-Zeeuwsch- Vlaanderen op maandag 13 juni is de bibliotheek te Sluis gesloten Bij besteding van 50,- Gratis T-shirt t.w.v. 16,90 Bij besteding van 100,- Gratis sweat-shirt t.w.v. 25,90 Verder andere leuke aanbiedingen 'Vogelwaarde' Hengstdijksekeiweg 1 'Oostburg' Burg. Callenfelsstraat 1 Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. VOLOP ZOMERAANBIE. DINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 22